Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1948 postów 2934 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Piotr Błaszkowski: Od grudnia 2019 Rosja wchłania Białoruś.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

pytamy RZĄD W WARSZAWIE, co zrobił dla Niepodległości Białorusi, aby ocalić ją przed wchłonięciom przez Moskwę? NIC!

Dziś granic się nie zmienia (poza Krymem), więc "integracja" ekonomiczna oznacza utratę suwerenności nad całością lub częścią terytorium. Londyn jest tego świadomy, dlatego nie chce oddać Irlandii Północnej do strefy celnej EU.

Przed innym dylematem stoi Białoruś. Kiedy w 1999 r. młody, owiany nostalgią za światem post-sowieckim prezydent Aleksandr Łukaszenko podpisał z prezydentem Rosji Borysem Jelcynem „porozumienie o utworzeniu PZBiR” (Państwa Związkowego Białorusi i Rosji), jeszcze nie wiedział, że przez 20 lat będzie stawiał opór presji Moskwy. Jednak ta ma już dość podtrzymywania reżimu (ropa po kosztach wydobycia, którą Białoruś sprzedaje po przerobie na paliwa) i każe wypełnić umowę. Chyba owe zanieczyszczanie ropociągu "Przyjaźń" nie było przypadkowe. Dwie białoruskie rafinerie zaprzestały pracy po uszkodzeniach.

Jak podaje portal rp.pl do 2021 roku Białoruś i Rosja mają mieć wspólny kodeks podatkowy, kodeks cywilny, system przetargów państwowych, wspólne prawo gospodarcze i wspólne odpowiedniki polskich Krajowego Rejestru Sądowego i Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Do końca przyszłego roku państwa mają wypracować wspólną politykę celną. To doprowadzi m.in. do tego, że np. na białorusko-polskiej granicy pojawią się wspólne rosyjsko-białoruskie patrole służby celnej, która w konsekwencji również zostanie połączona. Faktycznie oznacza to INTEGRACJĘ z Rosją. Porozumienie ma być podpisane w grudniu w Moskwie przez prezydentów Białorusi i Rosji. Moskiewski dziennik „Kommiersant” w poniedziałkowym wydaniu drukuje fragmenty porozumienia nie kryjąc wielkoruskiej satysfakcji.

I po powyższym pytamy RZĄD W WARSZAWIE, co zrobił dla Niepodległości Białorusi, aby ocalić ją przed wchłonięciom przez Moskwę? NIC! Rząd polski pod PO/PiS personalnie zafiksował się nad obaleniem prezydenta Łukaszenki, choć to on i tylko on był gwarantem niepodległej Białorusi.

A wystarczyło zaprosić Aleksandra Łukaszenko na Wawel, by zobaczył groby Wielkich Książąt Litewskich, by uzmysłowić mu, jaką ma misję do wypełnienia. Teraz jest już za późno geniusze z MSZ i tv.Biełsat.

Amerykanie zorientowali się w temacie i wysłali we wtorek do Mińska doradcę sekretarza stanu ds. politycznych Davida Hale. Wcześniej przyleciał doradca amerykańskiego prezydenta ds. bezpieczeństwa John Bolton. I chyba jest już za późno. Wielkie Księstwo Moskiewskie powraca nad rzekę Bug i do Grodna.

A mogło być inaczej. Dr Leszek Sykulski wielokrotnie konstatował, że Polska zrezygnowała z własnej polityki zagranicznej na rzecz "eurosfery" czy Waszyngtonu. W konsekwencji, wtedy wykonuje się polecenia innych.

Piotr Błaszkowski

za prawy.pl: Od grudnia 2019 Rosja wchłania Białoruś. Definitywnie

 

Mapka wprowadzająca:

Zasięg terytorialny Rzeczypospolitej Obojga Narodów w 1619 na tle współczesnej mapy Europy (w tym Białorusi).
Legenda:

     Korona Królestwa Polskiego

     Prusy – lenno Królestwa Polskiego

     Wielkie Księstwo Litewskie

     Inflanty – posiadłość Korony i Litwy

     Kurlandia – lenno Rzeczypospolitej

[Ewentualne wchłonięcie czy też mówiąc eufemistycznie „integracja Białorusi z Rosją” będzie największą klęską polskiej tfu „polityki wschodniej”, porównywalną jedynie z realizacją politycznego testamentu „świętego” Pawła Adamowicza od Freie Stadt Dulkiewicz czyli integracja polskich Ziem Zachodnich z Niemcami. McG] 

KOMENTARZE

 • Ciekawi mnie, czy jakakolwiek refleksja oswietla chociaz teraz po niewczasie
  ciemności mózgowe pani Agnieszki Romaszewskiej?
 • @Autor
  "A wystarczyło zaprosić Aleksandra Łukaszenko na Wawel, by zobaczył groby Wielkich Książąt Litewskich, by uzmysłowić mu, jaką ma misję do wypełnienia."

  Jakim trzeba być mistykiem by wierzyć w coś takiego?
  Baćko potrzebował dolarów i to bardzo dużo dolarów, nie dając praktycznie nic w zamian. Polski nie stać na taki finansowy imperializm.
 • @programista 11:50:00
  OK, ale czemu w takim razie sadzimy się na taki imperializm wobec krainy U? (słynne 4 mrd PLN zawiezione przez prezydenta Dudę, w sumie do dziś nie wiadomo, na podstawie jakich przepisów)

  A co by było, gdybyśmy tak dbali o potencjalnie przyjazną nam Białoruś zamiast o banderowską Ukrainę? Strategiczne znaczenie Białorusi jest dla nas stokroć większe.

  pozdr
 • @MacGregor 11:55:45
  Szanse na utrzymanie Ukrainy oddzielnej od Rosji są po prostu dużo większe.
 • @programista 12:00:20
  Oczywista oczywistość:

  https://justice4poland.com/2015/04/11/ukraina-to-nowa-chazaria-new-khazaria/
 • @MacGregor 11:43:55
  No to będzie i koniec Biełsatu i Romaszewskiej. Gdzie teraz założy TV? Jak myślisz? by nie być bezrobotną.
 • @Oracz 12:30:02
  Ciągnie swój do swego. Chciałabym zobaczyć takie zestawienie w stosunku do rządów warszawskich, wszystkich opcji.
 • @programista 12:00:20
  Ale tej zachodniej, bankruta której Rosja nie chce, bo po co? utrzymywać? i jej długi spłacać? Już Polsce ją Rosja oferowała.
 • Wielcy tego świata ustalili jak ma być podzielona Europa.
  Podział jest prosty i oczywisty od dawna...
  Rosja zawsze dążył do realizacji ustaleń po I wojnie światowej.
  czyli do ustalenie linie Kurzona jak linii granicznej między Rosją a Europą.
  Piłsudski złamał to ustalenia podczas marszu na Kijów..
  w 1939 po upadku Polski i ucieczce z Polski polskich kiedyś władz Rosja odtworzyła linie Kurzona (pakt Ribbentrop Mołotow)...
  Hitler ponownie złamał, jak Piłsudski ustalenia po I wojnie światowej..oraz pakt Ribbentrop Mołotow.
  Rosja w 1944 roku ponownie przywróciła linię Kurzona wytyczając granice wschodnie Polski... pozostawiając Polskę po stronie zachodniej ale jako sojusznika Rosji.
  W 1990 UE i NATO znowu złamało te ustalenia i i znowu wlazło poza linię Kurzona (pribałtyki, Ukraina i próby na Białorusi.

  Rosja Putina ponownie przywraca pomalutku, bez rozwiązań siłowych legendarną linię Kurzona... i pewnie ma na to zgodę USA ...Europy o zgodę pytać nie musi bo Europa jest nikim militarnie.
  Konsekwencją będzie powrót Białorusi, Ukrainy i pribałtyki na łono jakiegoś związku republik ...

  I tak miało być od I wojny światowej ...ale Piłsudski, Hitler, NATO ..ciągle pchali się na wschód.
  Piłsudski i Hitler dostali po dupie... NATO jeszcze nie...Putin unika wojny co widać gołym okiem... Tramp zresztą też unika wojny czym doprowadza mafię żydowską czyli głębokie państwo w USA do furii.

  Ciekawe tylko za co Amerykanie sprzedali Putinowi jego odwieczną strefę wpływów ? Jakie ustępstwa poczynił Putina wobec USA...
  UE w tej rozgrywce się nie liczy...
  To w niedalekiej przyszłości też będzie Rosyjska strefa wpływów.
  USA zostaną "wyproszone" z całej EuroAzji a pewnie i z Afryki...
 • @programista 12:00:20
  „Szanse na utrzymanie Ukrainy oddzielnej od Rosji są po prostu dużo większe.”

  Mało tego: razem z Ukrainą łatwiej będzie utworzyć Polin, albo, jak kto woli, nową Chazarię.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zmijowe-plemie-wraca-ukraine-2014-08
 • @Lotna 12:58:46
  "
  razem z Ukrainą łatwiej będzie utworzyć Polin, albo, jak kto woli, nową Chazarię.
  "
  .. o ile Putin się zgodzi... a się nie zgodzi bo Rosyjska a nie chazarska strefa wpływów (Ukraina).
  Co do Polski to już zdaniem Putina nie Rosyjska strefa wpływów...ale bliski sąsiad.. tu Putin zechce mieć spokój na granicy ...a Chazarowie tego nie gwarantują a wręcz przeciwnie...
  a dowód jest taki że cała polska polityka zagraniczna od 89r to polityka w istocie chazarska... i o przyjaźni z Rosja nie ma mowy ...a to decyzja chazarskich animatorów solidarnościowych kukiełek.
 • @Oscar 13:03:21
  Rzym ma w pamięci wygnanie jezuitów z Rosji jak i nadanie w Królestwie Polskim ziemi chłopom pańszczyźnianym, wydartej dobrodziejom rzymskim przez cara Aleksandra. Tutejszy kulawy lis 68 zwymyślał mnie od parobków, bo on też jest zainteresowany przywróceniem starego porządku (o ironio, patrz Jankiel Szaweł i wezwanie do NWO), czyli do pańszczyzny.

  Rosja to naturalny wróg szlachty polskiej i jerozolimskiej oraz Rzymu. Jaruzelski się wyłamał ze schematu, to bredzą że to matrioszka.
 • @Lotna 12:58:46
  Jeśli idzie o nazwy, to już lata temu Michnik nazwał ten twór Ukro-Pol.
 • @MacGregor 11:43:55
  Nie sądzę, żeby rola A.Romaszewskiej znacznie odbiegała od takiej K.Jachiry. Romaszewska dostała zadanie z Waszyngtonu via Warszawa na antybiałoruską i prozachodnią propagandę i to wszystko - oczywiście za tę propagandę płaci polski podatnik.

  Integracja Rosji z Białorusią wynika z lekcji, jaką Rosja odebrała po przejęciu przez syjonistów Ukrainy.
  Na Białorusi istnieją także siły odśrodkowe, gotowe na jej demontaż i natychmiastowe zwasalizowanie przez syjonistyczny Zachód (np. występuje znaczne zażydzenie mediów, które wręcz uniemożliwia kontakty polsko-białoruskie na płaszczyźnie narodowej).

  Pod względem politycznym można współczesną Białoruś porównać do Polski okresu E.Gierka, gdzie politycznymi frontmenami, także w gospodarce, byli Polacy, ale drugi szereg często stanowili antypolscy Żydzi - także w SB.
  Jedyną istotną i korzystną przewagą Białorusi nad PRL jest brak w niej antybiałoruskiej instytucji religijnej oddziałującej na społeczeństwo w kierunku demontażu państwa i integracji z Zachodem, a taką instytucją w Polsce był i jest Kościół współpracujący politycznie z Żydostwem w obalaniu PRL i skutecznym niszczeniu polskiego nacjonalizmu.
  Nie wiemy także, czy prezydentowi Łukaszence udało się przygotować swego następce oraz skuteczność służb siłowych do zabezpieczenia interesów Białorusi i Białorusinów.
 • @zbig71 13:45:37
  No proszę! Czyli to żadna tajemnica, przynajmniej wśród parchów.
 • @Oracz 13:12:43
  „Tutejszy kulawy lis 68”
  :)))))
  Takich kulejących lisów jest tutaj całkiem spora gromadka, żeby nie powiedzieć: stado.
 • Uśmiałem się jak bóbr!
  "pytamy RZĄD W WARSZAWIE, co zrobił dla Niepodległości Białorusi, aby ocalić ją przed wchłonięciem przez Moskwę? NIC!" Autor tego zdania to niezły zgrywus. Uśmiałem się do łez. Jak rząd, który nie jest w stanie, nie chce lub nie może nic zrobić dla suwerenności swojego państwa, może coś uczynić dla nie podległości innego kraju.
  Panie Programisto, to Polska nie ma nic do zaoferowania Białorusi, nie na odwrót. Białoruś ma swój przemysł, rolnictwo i armię. Polska tego już nie ma. To co ma Białoruś, może tylko istnieć w powiązaniu z Rosją. Łukaszenko doskonale o tym wie i przez ponad 20 lat walczył o jak najlepszą pozycję przetargową z Rosją, a nie o odcięcie się od jej wpływów.
 • @Rzeczpospolita 14:07:28
  "Nie wiemy także, czy prezydentowi Łukaszence udało się przygotować swego następce oraz skuteczność służb siłowych do zabezpieczenia interesów Białorusi i Białorusinów"

  - wydaje się, że na następcę szykuje swojego dziś 15-letniego syna "Kolę", choć najstarszy syn Wiktor (z innej matki niż Mikołaj) jest szefem Białoruskiej Rady Bezpieczeństwa
 • skądinad daleki jestem od idealizowania Łukaszenki
  https://kresy.pl/wydarzenia/lukaszenko-mamy-na-bialorusi-wielu-polakow-ale-to-moi-polacy/

  ale trzeba się z nim ułozyc i tylko czy nie jest zbyt późno ...
 • @Jabo 14:41:56
  Jabo, to norki się śmieją, bobry płaczą! :))

  Pan Programista widać żyje w poprzedniej epoce i nie zauważył, że po drodze była tzw. transformacja, czyli kradzież majątku polskiego na rympał.
 • @Lotna 15:56:29
  No właśnie, skosili nas równo, ale im zawsze mało. Teraz będą chcieli skosić nas na ponad 300mld$. I zrobią to dzięki PiS owi i Kaczyńskiemu. Ukrainę już mają, nas w zasadzie też. A Husky, Ošwiat, Krzysztof Jaw i Kula podniecają się tym PiSem jak 13latek oglądający pierwszy raz w życiu pornosa.
 • Znaczy z tego co Pan pisze rozumiem, ze chciałby Pan "uratować" Białoruś dla naszych |braci".
  Zza oceanu i ich pana.
  Nie mam pewności która niewola jest dla nich gorsza!To już oni powinni zdecydować!Wszystko co polecono Polsce "ratować" to już nie mesjanizm, który sobie przypisujemy, tylko cichy podbój /Okraina/i wwalenie nam na łe i na budżet, kolejnego kandydata na niewolnika.Tak że nie wiem czy zachwyca mnie Pańską notka!!Białorusini w wywiadach w większości twierdzą, ze sobie dadzą radę i nie dadzą się zagarnąć??oraz że ekonomicznie już i tak są bardzo mocno związani z Rosją, a nawet uzależnieni.
  W zasadzie też są "zaplanowani", Mc Donaldy, Shelle, Monsanto , Soros,czekają....
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,73651.html

  https://prawy.pl/9488-juz-po-ukrainie-georg-soros-wkracza-z-miliardem-dolarow/


  Chodźcie do nas Białorusini!!też jesteście "w planie zagospodarowania przestrzennego"

  http://ruch-obywatelski.com/polska/100-lat-agresji-zydowskiej-na-polske-3/


  Plan przejęcia Polski udał się w 100 procentach i trwa do dzisiaj. W wyniku transformacji ustrojowej zlikwidowany został dorobek materialny Polaków, a kraj stał się amerykańską kolonią i żerowiskiem dla obcych firm.

  Tragedią było przyjęcie projektu amerykańskiego spekulanta i syjonisty, Georga Sorosa vel. Schwartza, czyli planu gospodarczego (piątego) rozbioru Polski. Przekonano nas, że musimy wyzbyć się wszystkiego, a im więcej obcych firm przejmie kontrolę nad polskimi przedsiębiorstwami, tym lepiej.

  Fundacja Batorego, założona przez Sorosa, likwidatora polskiej suwerenności ekonomicznej, przekonywała Polaków aby oddać swą suwerenność na rzecz przystąpienia do „euro-kołchozu” i nawoływała do przyśpieszenia procesu prywatyzacji w imię spełnienia unijnych „wymogów”. Przy okazji niszczono świadomość historyczną i poczucie własnej wartości oraz dezinformowano Polaków, promując min. antypolskie książki J.T. Grossa.

  Od tej pory dogmat uległości wobec USA – głównej siły międzynarodowego syjonizmu – jest dla post-okrągłostołowego reżimu niepodważalny. To tam szkoleni są prezydenci, premierzy i liderzy III RP – jak choćby Kwaśniewski, Tusk czy – obecna kandydatka na premiera – Beata Szydło.

  Ten projekt żydowskiej dominacji nad Polską – różni się zupełnie od Judeopolonii, czy Judeobolszewii. Teraz chodzi o to, aby włączyć Polskę do globalnego imperium syjonistycznej finansjery, która chce stworzyć jednobiegunowy świat pod kontrolą USA. Również Unia Europejska ma tych samych mocodawców, czego wymownym symbolem może być Fundacja Batorego.

  To właśnie w sektorze „Stanów zjednoczonych Europy”, jako części światowego imperium, dokonał się V rozbiór Polski. Nacisk kładziony jest na supremację ekonomiczną, min. poprzez Międzynarodowy Fundusz Walutowy czy Europejski Bank Centralny, oraz dalszą likwidację gospodarczej samodzielności. Jest też stosunkowo dużo etnicznie polskich kosmopolitów, którzy kolaborują w procesie zwijania suwerenności Polski.

  Nadreprezentacja Żydów w elitach dalej jest jednak ogromna. Oprócz likwidacji ekonomicznej Polski, likwidowane są również polska tradycja, kultura i poczucie własnej wartości.

  Ten skrótowy materiał opowiada o niezwykle groźnym, wewnętrznym wrogu – syjonizmie polskojęzycznym – który od ponad 100 lat, mniej lub bardziej otwarcie, domaga się zarządu nad Polską.
 • @trojanka 18:10:33
  Ktorzy niewola jest dla nich gorsza?

  To zależy od tego czy Rosja im zrobi „transformację”. Jeśli tak, to się okaże, że wsio ryba.
 • WPS
  Jak czyta się takie "biadolenia", jak ten oderwany od rzeczywistości i realiów polityczno-gospodarczych tekst pana Błaszkowskiego to może to powodować jedynie śmiech.
  Komentator Jabo trafnie zdefiniował "możliwości" Polski. Po doświadczeniach z Ukrainą, gdyby Rosja pozwoliła w dalszym ciągu na flirtowanie niektórych polityków białoruskich ( część z nich podobnie do naszych anglosasko-syjonistycznych marionetek okrągłostołowych z tzw. przeszła także przez edukację amerykańskich fundacji na rzecz demokracji i krzewienia zasad "wolnego rynku") z funkcjonariuszami żydowskich i amerykańskich służb, to majdan białoruski byłby wielce prawdopodobny. Słabość Rosji, to przede wszystkim ciągle słabość wewnętrzna, na którą grają syjonistyczno-anglosaskie służby i ich watykańscy " misjonarze". Gdyby do tego dodać "zdemokratyzowaną na wzór zachodni" Białoruś, to Rosja miałaby trudny do kontrolowania zachodni balast ( ukraińsko-białoruski). Pozostaje jednak pytanie, a może nawet pytania: co będzie się kryło za tą amerykańsko-rosyjską granicą na Bugu? Czy jest to granica dająca Chinom sygnał, że nie wejdą tak jak myślały w przestrzeń euro-azjatycką? Czy jest to koniec żydowsko-anglosaskiego tworu Międzymorza, czy wręcz przeciwnie, preludium do powstania żydowskiego państwa buforowo-biznesowego pod patronatem żydowskiej oligarchii z USA i Rosji? Ten ostatni wariant oznaczałby zupełną marginalizację Polski i w zasadzie teoretyczne jej istnienie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829