Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1883 posty 2616 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Warszawiw pozdrawia Freie Stadt Danzig czyli schadenfreude.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Schadenfreude to radość z cudzego nieszczęścia – uczucie naganne i typowe dla osobników moralnie upośledzonych, a jednak po raz pierwszy od dekad ją odczuwam.

[Jestem przeciwnikiem zaśmiecania polszczyzny zbędnymi wtrętami z języków obcych, ale takie zacne słowa jak Schadenfreude, Antisemitismus czy Rassismus powinny być uważam stosowane w formie oryginalnej – niestety, nie wiem, jak jest „zoologischer Rassismus” po żydowsku, a podsłuchami z narad redakcyjnych w „Gazecie Wyborczej” nie dysponuję].

Pamiętam jeszcze z „Elementarza” Falskiego piękny wierszyk Tuwima „Rzeczka”:

Płynie, wije się rzeczka
Jak błyszcząca wstążeczka
,Tu się srebrzy, tam ginie,
A tam znowu wypłynie.

Woda w rzeczce przejrzysta,
Zimna, bystra i czysta,
Biegnąc mruczy i szumi,
Ale kto ją zrozumie?

Tylko kamień i ryba
Znają mowę tę chyba,
Ale one, jak wiecie,
Znane milczki na świecie.

 

Ponieważ jak wiemy kaczystowski reżim od lat niszczy „naszą młodą demokrację” (patrz obrazek wprowadzający),o „państwie prawa” nie wspominając (Czcigodnym Wyborcom przed wyborami, a na codzień głupim polskim gojom z trudem wiążącym koniec z końcem mimo pisowskiej jałmużny, nic tak nie leży na sercu jak tryb mianowania sędziów TK czy przywrócenie pani Gersdorf do pracy), nie dziwi zatem, że i przyroda postanowiła zaprotestować i połączyć Warszawiw prezydenta Trzaskowskiego z Wolnym Miastem Gdańsk pani prezydent Dulczessy brunatną wstęgą, brunatną jak mundury SS i myśli Prezesa, choć złosliwi powiadają, że ta brunatna wstęga to przedwcześnie ujawniony program wyborczy PO-KO.

Jak pisze mistrz Stanisław, nazwany ostatnio przez jakieś wielbicielki „największym słodziakiem polskiej polityki”:

„Pan prezydent Trzaskowski, pełen inicjatywy i pomysłów w zakresie edukacji seksualnej cudzych dzieci, wobec prawdziwych problemów okazał się bezradny, niczym dziecko przed seksualną inicjacją. Dało to premierowi Morawieckiemu okazję zademonstrowania wyższości rządu nad nierządem, to znaczy – nad samorządem. Wojsko w tempie stachanowskim zbudowało most pontonowy, na którym ma być ułożony rurociąg do oczyszczalni. Okazało się wszelako, że to samowola budowlana, bo odpowiedni urzędnicy wystąpili o stosowne pozwolenia dopiero gdy most już stał.

Ciekawe, czy pan prezydent Trzaskowski rozkaże Straży Miejskiej go rozebrać – bo wiadomo, że nie ma nic gorszego, jak złamane prawo – czy też w obliczu alternatywy utopienia miasta we własnych ściekach, przymknie oko na ten drobiazg i samorząd z rządem jakoś się dogadają, mimo przynależności do przeciwnych obozów. Jak widać, nic tak nie sprzyja porozumieniu, jak naturalne katastrofy, więc jak tak dalej pójdzie, to wojna wszystkich ze wszystkimi zamieni się w zgodę”.

A jako że nie  po to jest Izaak Fleischfarb alias Józef Swiatło (dziadek red. Weglarczyka?), żeby pod korcem stojało, więc przypomnijmy wypowiedzi tych „polityków” sprzed 10 dni:

Mówienie o katastrofie ekologicznej czy możliwości zatrucia wody w kranie jest niepotrzebnym podsycaniem atmosfery zagrożenia (eskperci izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” 29.08)

Politycy PiS, zamiast pomagać w opanowaniu awarii, kłamią i straszą. Z Internetu wylewa się sponsorowany przez partię rządzącą hejt, a rządowe media jak zwykle łżą i szczują. Nikt nie uważa na słowa. Mówienie o „katastrofie”, porównania do Czarnobyla, wojsko gotowe w strojach ochronnych i maskach gazowych jakby się na wojnę szykowali.Wszystko to ma wywołać starch (Trzaskowski 29.08)

To co dzieje się teraz w Warszawie z komentarzami polityków PiS-u, to cyrk wykorzystywany do walki politycznej. Podobną sytuację przeżywaliśmy w Gdańsku. Nie ma śladu po skutkach awarii. Poradziliśmy sobie z awarią i stolica wkrótce sobie również poradzi (Dulkiewicz 30.08)

Skoro tak, to jak w tytule.

  

KOMENTARZE

 • czy
  Duże miasta są stracone? Bo po władzach owych miast można odnieść takie wrażenie, widać ludzie w większej kupie szybciej głupieją. Wkażdym razie pomysł na ,,duże miasta,, miał już z dekadę ponad temu Beniamin Barber, oczywiście Eskimos jak się patrzy.
 • @zbig71 14:07:28
  duże miasta = duże konfitury, a Beniaminowi Barberowi zupełnie się nie dziwię - jak się opanuje władze w metropoliach, to polska dzicz po wsiach i małych miasteczkach będzie mogła im skoczyć.
  dodajmy to tego niemiecki pomysł rozbicia dzielnicowego Polski i Endloesung de Polenfrage w zasiegu ręki.

  Najgorsze, ze jakby dziś zrobić wybory, to w Wwie i Gdańsku wygraliby pewnie ci sami
 • schadenfreude
  https://nczas.com/2019/09/11/warszawe-czeka-paraliz-trzaskowski-chce-puscic-scieki-jednym-z-najbardziej-ruchliwych-mostow-beda-zajete-nawet-dwa-z-trzech-pasow-ruchu/
 • @MacGregor 14:12:34
  Racja, tylko miałem na myśl iduże miasta na całym swiecie, nie tylko w Polin.
  Pewnie , takie skupiska ludności w jednym miejscu łatwo kontrolować, a na wsiach zabronić hodowli zdrowej żywnośći i mają nas w garsci.
  Co do Gdańska i Warszawy nawet nie mam watpliwości.
 • @ Autor - 5*
  "Idźcie na wybory" - nawołuje Owsiak.

  Idźcie, nie ważne jak zagłosujecie, dla demokracji syjonistycznej liczy się tylko frekwencja.
  A kto ma wygrać lub przegrać to nie ma żadnego znaczenia, w końcu o tym i tak decyduje sanhedryn mocodawców z Waszyngtonu, Londynu, Tel Avivu.
 • @MacGregor 14:12:34
  Awaria w Warszawie w kontekście planów "rozbicia dzielnicowego" stała się chyba dla autorów tegoż planu gwoździem do trumny. Król okazał się nagi.
 • @Rzeczpospolita 15:20:48
  Duża frekwencja może opozycję owsikową przyprawić 14 października o potężnego kaca.
 • @maricus 17:40:06
  słuszna uwaga - król nagi, a prezydent Warszawy w dodatku bezradny (co innego seksualizacja dzieci wg zaleceń WHO, tu byłby prymusem jak nie prymasem)
 • Autor
  Cos mi sie widzi, ze niedlugo zostana zmienione akcenty w timmermansowo-sorosowej wojnie z polskimi "nacjonalistami/ klerykalami/ antysemitnikami/ rasistami/ itp".

  Juz nie "demokracja/ praworzadnosc/ konstytucja" beda sie dumnie prezyly na brukselskich sztandarach, ale "klimat/ CO2/ walka ze smogiem/ itp" - bo taka to dzialka ma przypasc "Timusiowi" w nowej Komisji, hihihi.

  Pzdr.

  P.S. Nie "zaszkodzi" tez pogrillowac polskich rolnikow - a pretekst to zawsze sie znajdzie (amerykanskie pasze, doplaty do paliwa, zuzycie nawozow sztucznych i srodkow ochrony roslin, moze metan wydalany przez polskie krowy etc. etc?)
 • @MacGregor 14:12:34
  PO częstuje Polaków szambem i "dostojnikami", którzy nie nadają się do żadnej pracy, nie są odpowiedzialnymi, a w krętactwie i złodziejstwie są niedoścignieni.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930