Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1918 postów 2776 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Polscy hierarchowie po stronie Kolegi DK.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Proszę mi wybaczyć ten trochę dziwny tytuł – już wyjaśniam.

Jak wiadomo, Protokoły Mędrców „Syjamu” to fałszywka rosyjskiej ochrany i tylko z jakiegoś niewiadomego powodu les Esquimaux (nie mylić z Les Misérables, albowiem misérables to będziemy my, jak dostaniemy się pod władzę szlachty jerozolimskiej)zawzięli się, żeby wcielić program tej fałszywki w życie i to w całości.

Nie ukrywam, że w kwestii kościoła i religii rzymskokatolickiej mam z Kolegą-Współblogerem „Rzeczpospolita” wyraźny protokół rozbieżności i tym bardziej jest mi głupio, kiedy hierarchowie grają nie w mojej, a w Jego drużynie.

Kiedy amerykański prezydent Obiezjana (po rosyjsku „małpa” – ups, Art. 136 par. 3 k.k. ...) 17 września (data wybrana nieprzypadkowo) 2009 roku ogłosił na Westerplatte reset z Rosją, między polskim KK a rosyjskim prawosławnym rozpoczęła sie dyplomacja ikonowa, zwieńczona podpisaniem przez patriarchę Cyryla I oraz abp. Michalika przesłaniem do narodów Rosji i Polski z apelem o pojednanie narodów.

[Szkoda, że prezydentem Gdańska nie była już wówczas pani Dulkiewicz, bo uroczystościom na Westerplatte towarzyszyłyby wesołe tańce i korowody z okazji rocznicy przyłączenia Freie Stadt Danzig do Rzeszy].

Rzekomo zdaniem polskich hierarchów, w tamtych okolicznościach przyrody nie mogli tego apelu o pojednanie nie podpisać. Zupełnie nie rozumiem eunochoidalnego zakłopotania, zważywszy, że o ile z rosyjskim państwem mieliśmy w przeszłości kosę, o tyle z rosyjskim narodem chyba nigdy (pomijając skandaliczne zachowanie się polskich zdobywców Moskwy w 1610 roku).

Tymczasem reset uległ resetowi i padł rozkaz pojednania się KK z banderowskim kościołem szatana. Póki co nie widze zakłopotania z polskiej strony nawet w formie eunochidalnej:

https://kresy.pl/wydarzenia/religia/zwierzchnicy-kosciolow-polskiego-i-ukrainskiego-podpisali-dokument-o-pojednaniu/.

Ze strony banderowskiej dokument podpisał znany z antypolskich i probanderowskich (czyli de facto satanistycznych) poglądów zwierzchnik UKGK, abp. Światosław Szewczuk. Mamy tam koszałki opałki o prawdzie, miłości i przebaczeniu, przy wciąż trwającym zakazie ekshumacji i pochówku ofiar ukraińskiego ludobójstwa. No ale zapewne w obecnych uwarunkowaniach politycznych abp Gądecki nie mogł tego dokumentu nie podpisać. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że obecne uwarunkowania polityczne zostaną wzięte pod uwage na Sądzie Ostatecznym.

Amicus Plato sed magis amica veritas – Kolega DK zyskał kolejny przykład szkodliwego działania polskiego episkopatu wbrew nie tylko prawdzie, wbrew nie tylko polskiemu interesowi narodowemu, ale i wbrew zdrowemu rozsądkowi.

I taki to ze mnie dupowaty agent watykański ... 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Tytuł dość niefortunny, bo sugerujący, że i ja opowiadam się po stronie żydo-banderyzmu ukraińskiego. Ale zakładam dobrą wolę Autora i przyjmuję, że to wypadek przy pracy, każdemu zdarzyć się może.
  ___________________

  To, co obserwujemy ze strony Kościoła wobec żydo-banderyzmu jest kontynuacją polityki Kościoła w IIIŻydo-RP/Polin z 2014r. - Kościół poparł Majdan i obalenie prezydenta Ukrainy o polskich korzeniach W.Janukowycza, który nie pozwalał na szerzenie kultu żydo-banderyzmu.

  za: http://www.naszdziennik.pl/wp/64667,mozemy-budowac-przyszlosc.html

  “Możemy budować przyszłość” (9.01.2014r.)

  Z wielce błogosławionym ks. abp. Światosławem Szewczukiem, arcybiskupem większym kijowsko-halickim, głową Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, rozmawia Piotr Falkowski

  Czy polskie doświadczenia, duchowość, tradycja obywatelska i polityczna mogą czegoś nauczyć Ukrainę?

  – Korzystając z okazji, chciałbym podziękować Episkopatowi Polski, który skierował do mnie i do naszych wiernych list z wyrazami solidarności Kościoła rzymskokatolickiego Polski z naszym Kościołem i naszym społeczeństwem. I wspiera nas swoją modlitwą. Chciałbym też podziękować polskim parlamentarzystom za obecność na Majdanie i wszystkim Polakom za wyrazy sympatii i zainteresowanie tym, co się dzieje na Ukrainie. - itd.

  więcej tu: https://rzeczpospolitapolska.wordpress.com/2014/09/17/cala-ta-syjonistyczna-zgnilizna/
  ________________________

  Jeśli mamy się pojednać w miłości i prawdzie, to przypomnijmy tę prawdę. Kamień leży w ogródku żyd-katolickiego Kościoła, który winien jest zbrodni na Ukraińcach, którym w miejsce prawosławia wprowadzał katolicyzm w wieku XVI/XVII i w latach 20/30 XX w. Pośrednio winien jest więc zbrodni ukraińskich, jako zemsty i odwetu na Polakach.

  więcej tu: https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/136748,polacy-ukraincy-slowianie-kto-miedzy-nas-sieje-nienawisc
  ________________________

  Szkoda, że tak wielu wyznawców żydo-katolicyzmu i obrońców Kościoła nie zna ani historii, ani nie rozumie prostego politycznego faktu, że Kościół (kiedyś Rzym, dzisiaj Watykan) jest podmiotem prawa międzynarodowego i prowadził od zawsze własną politykę podboju. Jednym z głównych kierunków tej polityki w Europie jest odwieczne parcie Kościoła na Wschód - żydo-katolik będzie to kojarzył z misją ewangelizacyjną "jedynej prawdziwej religii", natomiast rzeczywistość jest bardziej prozaiczna: chodzi o władzę i wpływy. I tak się jakoś składa, że kierunek tej polityki Kościoła pokrywa się dokładnie z polityką podboju Europy wschodniej realizowaną przez syjonistyczny triumwirat USA-Izrael- Wlk.Brytania.
 • @Rzeczpospolita 12:21:15
  Przepraszam, pojechałem po bandzie z tym tytułem, ale jakoś przyszło mi do głowy, ze tym razem hierarchowie KK postanowili przyznać Panu rację, iż ich działania są antypolskie i antynarodowe.

  O ile mamy protokół rozbieżności w poglądach, o tyle chyba nigdy nie podważałem faktu, że istotnie, państwo kościelne prowadziło samodzielną politykę zagraniczna, niezależną od interesów innych państw.
  czasami była ona zbieżna z interesami Polski (np. koalicja antyturecka), a czasami stała w jaskrawej sprzeczności (misja Possevina za Batorego czy szczególnie unia brzeska, której pokłosiem jest dzisiejszy banderowski kościół grekokatolicki).

  Póki co ręce mi opadają niestety

  pozdrawiam
 • @Rzeczpospolita 12:21:15
  "Jeśli mamy się pojednać w miłości i prawdzie, to przypomnijmy tę prawdę. Kamień leży w ogródku żyd-katolickiego Kościoła, który winien jest zbrodni na Ukraińcach, którym w miejsce prawosławia wprowadzał katolicyzm w wieku XVI/XVII i w latach 20/30 XX w. Pośrednio winien jest więc zbrodni ukraińskich, jako zemsty i odwetu na Polakach"

  - co się tyczy XX wieku, to myśłę, iz jest Pan w błędzie, ale XVI/XVII to włąsnie owa narzucona przez papiestwo unia brzeska - pełana zgoda
 • @MacGregor 13:09:36
  W latach 1919-24 (pierwsza fala tzw. rewindykacji)
  W tym okresie doszło do spontanicznych działań lokalnych społeczności rzymskokatolickich mających na celu przejmowanie cerkwi prawosławnych na własny użytek bądź ich zamknięcie lub zniszczenie.

  A. Mironowicz, Kościół prawosławny, s.127

  (Istnieje mnóstwo opracowań historycznych dotyczących stosunku II RP i KK wobec prawosławia.)
  _________________________

  Akcja rewindykacyjna wpisywała się w ogólną politykę II Rzeczypospolitej wobec Kościoła prawosławnego, dążącą do maksymalnego ograniczenia jego wpływów politycznych i społecznych oraz zerwania jego związków z mniejszościami narodowymi ukraińską, rosyjską i białoruską. Ważnym motywem była również silna wrogość wobec prawosławia, kojarzonego powszechnie z Rosją, jako religii siłą utrwalanej na ziemiach polskich przez władze zaborcze. Działania rewindykacyjne były prowadzone zarówno z inicjatywy oddolnej, poprzez spontaniczne przejmowanie cerkwi przez katolików, jak i – zwłaszcza w ostatniej fazie – według z góry przygotowanych i zaakceptowanych w kręgach rządowych planów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031