Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1917 postów 2770 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Posła Tarczyńskiego mieczyk obosieczny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A może nawet nie tyle mieczyk, co kijaszek do rozklepywania stolca.

Nasz odziedziczony po komunie i pieczołowicie przechowywany system prawny jest jak skarbiec z biblijnej przypowieści, z którego współczesny „uczony w Talmudzie” wydobywa rzeczy nowe i stare, ale zawsze a propos.

[Cos z tymi naszymi naukami talmudycznymi, prawniczymi jest chyba nie do końca wszystko w porządku, zważywszy, że i nasz pan Prezydent jest doktorem prawa (piję do jego kretyńskich pytań referendalnych), o europosłance, pani dr Sylwii Spurek nie wspominając („Kiedy mówię o feminizmie, mówię o szacunku dla zwierząt, których los, np. los krów mlecznych, jest zdeterminowany przez ich płeć” – co racja to racja, przestrzegałbym przed próbami dojenia byka].

Wiem, ze „ignorantia iuris nocet” czyli nieznajomość prawa szkodzi (choć pewnie nie tak bardzo, jak brak znajomości z „niezawisłym sędzią” ... ) i dlatego z tym wiekszym zdumieniem dowiedziałem się, iż w naszym k.k. istnieje Art. 136 par. 3:

„Karze określonej w par. 2 [pozbawienia wolności do lat 3] podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej publicznie znieważa osobę określoną w par. 1 [głowę obcego państwa lub akredytowanego szefa przedstawicielstwa dyplomatycznego takiego państwa albo osobę korzystającą z podobnej ochrony na mocy ustaw, umów lub powszechnie uznanych zwyczajów międzynarodowych]”

Czyli pod groźbą „więźnia” nie można w Polsce obrażac papieża (jako głowy państwa watykańskiego – tu prosiłbym koalicję jehowicko-wielkolechicką o zażycie tabletek z walerianą), Putina (np. jak red. Rachoń przebierać się za penisa z napisem Putin), znanego z korupcji premiera bandyckiego państwa położonego w Palestynie, Benjamina Nachujnamon’a (żona świnka Piggy prawomocnie skazana za korupcję) ani nawet znienawidzonego przez amerykańską i światową lewicę, cwelebrytów, pedofilów i filantropów prezydenta Trumpa.

Kiedy amerykański profesor psychiatrii nazwał w programie CNN Trumpa gorszym od Hitlera, Mao i Stalina (a wyedukowany w Paryżu Pol Pot to co, rybka zwana Wandą?), myślę, ze co najwyżej mógł stracić kilku pacjentów, którym przyszła do głowy spóźniona myśl, że to nie oni, ale ich lekarz potrzebuje terapii).

Tymczasem kiedy nasz resortowy  dzieciaczek, Tomasz Lisienko dał wyraz swojej frustracji w podobny sposób, to zaraz PiS wysłał przeciwko niemu husarię (tę papierową, z ruskiego filmu „1612”) w osobie posła Domnika Tarczyńskiego.

Ja tego Lisienkę i jego żonę po ludzku rozumiem, przeciez za rządów „jawnej zdrady i zaprzaństwa” hodowla Lisów była naszym interesem państwowo-narodowym, za każde zapytanie „Co z tą Polską” należały się grubie pieniądze, a tu nagle w wyniku spisku kelnerów (PalantOm pomylili się „śpiewający kelnerzy” z „kelnerami nagrywającymi”) do władzy doszli patentowani patrioci (którzy nawet jak nas sprzedadzą Żydom w niewolę – w ramach zadośćuczynienia za niewolę egipską i babilońską razem wzięte – to uczynią to z Bogiem na ustach i patriotyzmem na sztandarach), to z miejsca pojawił się pomysł zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Póki co futrzaki można jeszcze hodować, ale naszym lisom kurek przykręcono niczym pani Krystynie Jandzie dotacje na wypiekanie szarlotki na scenie. Nic dziwnego, że dawną pewność siebie zastąpiła wściekłośc i frustracja:

Tomasz Lis‏ @lis_tomasz na twitterze:

„Już mnie lekko mdli na myśl o tym medialnym orgazmie, który nastąpi u nas, głównie w telewizjach, gdy 31 sierpnia przyleci do Polski z Waszyngtonu kłamca, rasista i przyjaciel Kim Dzong Una, który nigdy nie zostałby prezydentem USA bez pomocy Putina”.

 

Miałem kiedyś kolegę, który był dyrektorem polskiej filii dużej niemieckiej firmy. Klepał mnie jak konia po plecach powtarzajac: „nie martw się, ja jestem biznesmenem, więc jestem tym, kim chcę być. Ty też uwierz w siebie!”. Zbywałem tę nieproszoną poradę milczeniem, bo wiem, że domy dla wariatów zapełnione sa ludźmi, ktorzy uwierzyli w siebie i dlatego są kimkolwiek chcą: Bogiem, Napoleonem, a w naszych czasach nawet krolem Europy czyli Tuskiem. I wydarzyło się jak w znanej być moze anegdocie – jechał do centrali odnowić kontrakt menadżerski, z granicząca z pewnością nadzieją na nowe auto, laptop i komórkę, a tymczasem kazali mu oddac auto, laptop i komórkę i jeszcze zwrócić kase za nieprawidłowo rozliczone delegacje „du Paryża”. I nagle musiałem mu pożyczyć kase na wieczne nieoddanie, bo nie miał na pociąg do domu.

Dlatego też po ludzku rozumiem tego Lisienkę.

Ale do brzegu: 

W mediach zawodowych łowców ruskich agentów i wyniuchiwaczy onuc wyczytałem:

Poseł składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie Tomasza Lisa. Chodzi o wpis na Twitterze

czyli prominenciak z PiS-u składa zawiadomienie do prokuratury w obronie czci prezydenta Trumpa,przywołując wspomniany wcześniej artykuł k.k., co wywołało całą fale entuzjamu z kometarzach.

Ludzie, serio? Przecież nikt inny jak wasz redaktor Tomasz – banderowska bezpieka – Sakiewicz żyje z osrywania prezydenta Putina i czy jestescie pewni, że dla przyjemności przystrzyżenia lisiej kity chcecie podważyć same podwaliny waszych mediów?

I żebym to ja, ruski agent, musiał wam tłumaczyć ...

  

KOMENTARZE

 • To
  Jest tak, jak w Folwarku Zwierzęcym. 4nogi dobrze, 2 nogi źle. Swoją drogą, ciekawe, czy starczy PiS owi energii do wyborów, jaką załaduje ich wizyta Borata Zaczeski Trampa. Czy fala kolejnego sukcesu wystarczy do 13 Października?
 • @zbig71 15:02:37
  Przy okazji - gdzie się podział nasz Pan Nikt bo nie widzę nowych filmów na yt?
  Po obejrzeniu spotkań z amb. Balińskim trochę zmieniła mi się optyka dotycząca Trumpa i jego rzekomego bycia sługusem Wlk Syjonu, bo nie jest.
  Za Balińskim myślę, że Trump to mogłaby być wielka szansa dla Polski, no ale pewnie ją zmarnujemy ze szczętem, co nie będzie winą Trumpa tylko PiS-u z Kaczyńskim na czele

  Co do wyborów - spoko, dadzą sobie rade radę. Oby Konfederacja dała radę ...

  pozdr
 • @MacGregor 15:15:09
  Trump to akwizytor. I zieć ortodoks, który wcześniej pracował dla Sorosa. Nie ma przypadków.
 • @MacGregor 15:15:09
  Miał sprawę wytoczoną chyba prez ,,Otwartą Rzeczpospolitą za wypowiedź o ,,pustynnym bydle,, ale kiedy ta sprawa miała się odbyć? Miał informować swoich widzów. PiS robi to, co robił Kwaśniewski, kupuje wszystko , co Amerykanie im podsuwają i myślą, że to wystarczy. Turcja powinna być dla nas przykładem, ale weź wytłumacz to Targalskiemu czy Macierewiczowi.
 • @Wican 15:26:08
  Po śmierci JFK już raczej nikt im nie fiknie. Zresztą, z kim Tramp robił interesy w NY na nieruchomościach? Z czarnymi i latynosami? Raczej jest od garbatonosych mocno zależny.
 • @zbig71 15:44:00
  słyszałem jak o tym mówił ( o procesie)

  I tu pytanie: po co tak mówić, jeśli nie ma potrzeby?
  Z liceum zapamiętałem z polskiego: JĘZYK EZOPOWY używany przez Polaków pod rosyjskim zaborem.

  Trzeba mowić eskimosi, pisać z francuska Esquimaux i mogą nas cmoknąc w pejsy.
  Straszni bracia -zawsze można się pomylić,wszak chodziło o braci starszych,ale bydło??? przecież to my czyli goje jesteśmy dla nich bydłem.

  pozdr
 • @MacGregor 16:31:58
  Też się zastanawiam, w jakim celu on używa takich zwrotów? Żeby się uwiarygodnić? Właśnie takie sytuacje wydają mi się podejrzane
 • @zbig71 15:47:35
  W USA lobby eskimoskie jest potężne, ale Trump jest pierwszym, który zrezygował z ich finansowania. A poza tym zauważ, że póki co z Iranem sprawe raczej zamydla.
  Widac ewidentne przestawienie priorytetów z żydowskich na amerykańskie.
  Dlatego nie ma potrzeby rozmawiac z Trupem przez Jojne Danielsa tylko trzeba bezpośrendio no ale jak mamy nieśmiałego prezydenta i jeszcze mniej smiałego ministra SZ to ...
 • @zbig71 16:38:36
  takie zwroty? po prostu wentyl dla emocji i tyle - widac ponim,zę go aż trzęsie z nerwów, stąd i bydło i polaczkowie i ciągle przywoływany gadowski - po co?

  No ale tak juz jest
 • @MacGregor 16:42:23
  Zamydlanie sprawy perskiej to może być rozstawianie figur przed główną rozgrywką. A w sprawie i Syrii i Iranu dużo ma do powiedzenia Rosja.
  Jasne, że trzeba rozmawiać, także trzeba do tych rozmów wykorzystać Polonię w USA. No to p.Magierowski wykorzystał. Wymiana elit w obszarze Wisły jest potrzebna, tylko panie, jak?
 • @MacGregor 16:43:55
  Dyskredytuje też Konfederację. Mógłby tego akurat sobie darować. Natomiast Gadowski jest rzeczywiście taką ściemą, taką czerstwą wrzutą Tu akurat zgadzam się z Gryguciem, że podaje go jako przykład ,,udawanej opozycji w stosunku do dobrej zmiany. Gadowski swoją gadką sprawnie oduracza Polaków.
 • @zbig71 17:31:05
  przyznam się, ze nie mogę słuchac Gadowskiego, bo cedzi słowa i zamiast 5 minut pitoli popijając kawę przez 20 min

  Mi tam ani wadzi ani mnie grzeje
 • @zbig71 17:25:18
  Wymiana elit w obszarze Wisły jest potrzebna, tylko panie, jak?

  - drobnemi kroki ( nie wiem, czemu tak napisałem, drobnymi krokami)
 • @MacGregor 17:57:03
  Obawiam się, że tymi drobnymi krokami to będziemy mieć Biedronia i spółkę. Słusznie zauważył kół.Wican, że rządy PiS to taka kiereńszczyzna, że i teraz, tak jak 102 lata temu w Rosji będzie kolejna rewolucja komunistyczna, tym bardziej, że tęczowi terroryści mają potężnych przyjaciół na zachodzie.
 • Niebezpiecznym psychopatą Trumpa nazwywa J.Sachs
  https://forumemjot.wordpress.com/2019/08/25/donald-trump-niebezpieczny-psychopata-ktoremu-nalezy-sie-przeciwstawic/
  Sachs w 1989r. miał 35 lat i napisał Balcerowiczowi plan "prywatyzacji" polskiej gospodarki. Efekty jego prywatyzacji są też w krajach latynoskich zadłużonych i będących w posiadaniu bogatych obywateli USA czy UK.
  Osoby sprawujące najwyższe funkcje w Polsce to zakompleksione istoty, w przeciwieństwie do Żydów pełnych pychy, bezpodstawnie zarozumiałych i bezczelnych. Łatwo takim od władzy nad Wisłą wmówić, że bez nich nic nie znaczy. Stąd bodaj sierżant Daniels, który wprawdzie nie za darmo, ale deklaruje się być "przyjacielem" i dokumentuje swoje wpływy u Trumpa fotografią. Ciekawe ile kompanowi zapłacił za możliwość sfotografowania się.
  A tu o rabinie, z którym spotykał się Morawiecki i o samym Jonym D:
  https://www.youtube.com/watch?v=T9iKx79ezPo
 • @
  Rachoniowi wolno było ,,przebrać się" za męskie przyrodzenie z napisem ,,Putin", nawet został wywyższony i dostał nieźle płatna fuchę w ,,telewizji publicznej".

  https://www.youtube.com/watch?v=e_abbX_nAhI

  Ale wiadomo że Rosja jest przeklęta przez Watykan (Polska z każdym żyjącym Polakiem też, dzięki papieżowi Marcinowi V), więc zostaje tylko karanie za obrazę państwa Watykan.
 • @Oracz 20:07:27
  Bez oplucia Watykanu i kleru dzień stracony?
 • @wercia 20:17:47
  ps. w Jerozolimie ortodoksi spluwają na widok księdza katolickiego albo przechodząc koło chrześcijańskiego kościoła.
 • @Oracz 20:04:00
  Za obrazę przedstawiciela państwa Watykan, którym notabene nie jest li tylko papież, ale każden jeden klecha. A tu bezprawie się panoszy, zdradzane są sekrety łóżkowe księży jeśli ich partnerami były dzieci, choć prokurator generalny i minister sprawiedliwości i lider partii Solidurna, stworzył listę ,,wszystkich pedofilii" bez przedstawicieli państwa Watykan, czyli na prawie się zna.
 • @wercia 20:20:39
  http://wiez.pl/laboratorium/zasoby/zdjecia/zdjecienr52.jpg

  Widocznie ci mniejsi rangą obywatele państwa Watykan nie stosują się do obowiązującej ich etykiety. Lecz ja się na tym nie znam. Nie czytam bul papieskich.
 • @Oracz 20:27:46
  Ja tam nie wiem jakiej rangi było to spotkanie, na pewno nie państwowej, bo nie ma na fotografii przedstawicieli Izraela. Biskup (sam się tak nazwał) Franciszek jest ekscentryczny, nie tylko w takiej sytuacji. Na nim się na szczęście ani katolicyzm ani Watykan nie kończy. Taki przechodzień jak inni.
 • @wercia 20:49:01
  Słabo Pani zna nawet zasady obowiązujące katolika. O ile brak znajomości Biblii można wytłumaczyć tym, że Watykan przez wieki do trzystu lat wstecz trzymał Biblię na indeksie ksiąg zakazanych i za samo posiadanie jej karał śmiercią - żywcem w płomieniach, o tyle samo prawo Watykanu już, jako katoliczce, wypadało by znać. Za taką wypowiedź na temat papieża z automatu przestaje się być katolikiem (a dalej to wiadomo - ogień piekielny itd).
  Żebym ja to musiał katolikom wykładać? Zgroza!
 • @Oracz 20:57:36
  Nie narzekam na brak znajomości "zasad obowiązujących katolika", chociaż jako takie odrębnie nigdzie nie zostały skodyfikowane. Chodzi o dekalog, katechizm, Ewangelie? Znam -przyznam skromnie. Pan zdaje się pojęcia nie mieć. Bo co to oznacza "prawo Watykanu"? To samo, co "prawo Polski?" O czy tu dyskutować?
 • @wercia 21:09:59
  A jak u Pani z odwagą? Czy odważy się pójść do hmm kurii, czy jak to się zwie, do odpowiedniej kancelarii gdzie np idzie się po świadectwo chrztu i powtórzyć tam to co napisała o najwyższym kapłanie, czyli papieżu, że to taki sobie przechodzień itd? Mogliby podrzeć świadectwo chrztu od razu wtedy i już by miała Pani z głowy udawanie katoliczki.

  Lecz dobrze, jako że sprawy wiary bardzo mnie interesują. Jako że otwarcie mówię o tym co wiem n/t biblijnej macierzy nierządnic, to potraktuję to, jako okazję by dowiedzieć się jeszcze więcej.  "Kiedy Bergoglio został wybrany, byłem euforyczny. Miałem ogromną nadzieję […] Tymczasem niemal wszystko, co zrobił do tej pory […] to dzieło zniszczenia. Chodzi o cały szereg wypowiedzi, które praktycznie są herezjami i niszczą Kościół katolicki" – stwierdził Antonio Socci, znany we Włoszech dziennikarz i pisarz katolicki. Znany także nad Wisłą, gdzie wiele jego książek zostało przetłumaczonych, w tym ostatnio „Czy to naprawdę Franciszek? Kościół w czasach zamętu”. Wydaje się, że Socci wyrasta na autorytet wśród polskich tradycjonalistów. Sądzę, że ze szkodą dla samych tradycjonalistów. W tekstach włoskiego dziennikarza znajdują się spostrzeżenia godne dyskusji, ale jest w nich wiele wypowiedzi – jak zacytowana na początku – generalizujących i niesprawiedliwych, czy też po prostu żenujących, jak próby udowodnienia, że wybór Bergoglio na papieża jest z powodów proceduralnych nieważny.

  Nasuwa się zasadnicze pytanie: czy i jak można krytykować urzędującego papieża z pozycji katolickich? Innymi słowy: Czy katolik powinien publicznie wyrażać swoje zastrzeżenia wobec słów i czynów tego, który jest – jak to ujmuje Kodeks Prawa Kanonicznego – „Zastępcą Chrystusa i pasterzem całego Kościoła tutaj na ziemi”?

  Katechizm poucza nas, że nauczaniu zwyczajnemu biskupów, a w szczególności papieża, „wierni powinni okazywać «religijną uległość ich ducha», która różni się od uległości wiary, a jednak jest jej przedłużeniem”. Z tego jednak nie wynika, że katolicy mogą papieża tylko chwalić albo siedzieć cicho. Wszak apostoł Piotr, pierwszy papież, został zganiony przez apostoła Pawła. "


  No i mamy wykładnię prawa Watykanu. Jest coś takiego: Kodeks Prawa Kanonicznego, który podaje to co kiedyś było tu przez katolików poddane pod dyskusję, wtedy było to pytanie: czy papież to w/g tego prawa zastępca apostoła Piotra czy Chrystusa. Okazuje się że Chrystusa. Czyli znów ja miałem rację, a nie katolicy nt własnego kościoła i jego praw. Oczywiście dla mnie to stek bzdur zbudowanych na kłamstwach. Np apostoł Piotr nie mógł być pierwszym papieżem, bo KRK powstał w III wieku, a pierwszym papieżem był Konstantyn Wielki, Pontifex Maximus władca Imperium Rzymskiego.
  Dalej: wyraźnie jest napisane że Jorge to dla was jest mistrz - mesjasz - nauczyciel. Już gołym okiem widać rozkład tej firmy, skoro wróg tej instytucji poucza parafian o ich prawach i obowiązkach.
  Wszystko u was jest względne, byle jakie, wypłowiałe. Wiara wasza, to wiara w darmowe (choć za drobną opłatą pieniężną) zbawienie. Droga na manowce.
 • @Oracz 21:31:36
  http://www.idziemy.pl/komentarze/krytyka-papieza/1563

  Link skąd zaczerpnąłem informację. Katolicki serwis informacyjny.
 • @MacGregor 16:42:23
  Zrezygnował z ich finansowania? Po prostu Trump obstawia inną frakcję Eskimosów
 • @Oracz 20:04:00
  To co w nawiasie to nieprawda. Wysil się bardziej.
 • @wercia 20:20:39
  nie tylko ortodoksi
 • @Oracz 20:57:36
  Kolejne kłamstwa. Nie wstyd ci?
 • @Oracz 21:31:36
  Znowu nie znasz rzeczywistości. Ja idę do swojego proboszcza i cisnę. I mnie nie odrzuca, sekciarzu.
 • @Oracz 21:31:36
  Bez względu na to co ci się wydaje, a sporo ci się wydaje... właściwie wszystko co napisałeś to widzi mi sia... Polska nie została "przeklęta", wyklęta, ani obłożona interdyktem przez Marcina V.
 • @kimur 10:14:06
  Kosiur też kiedyś wyskoczył z taką bajką. Antyktolicy są słabi
 • @Wican 09:26:13
  Wysil się sam i weź Biblię do rąk. Zobaczysz jak przez wybiórcze cytowanie jej, odczytywanie przez wieki wyrwanych z kontekstu treści, przez zamilczanie ,,na śmierć" nauki Chrystusa, a odczytywanie prawie wszystkiego co spłodził faryzeusz Paweł jesteś manipulowany całe życie odkąd zacząłeś rozumieć słowa.
 • @Wican 09:27:21
  Bałwochwalco! Wskaż mi kłamstwa o których mówisz.

  Słaby jesteś ty sam. KRK doszedł do punktu, w którym widocznie dla zachowania stanu kasy, można pozwolić sobie na publiczną krytykę głowy tego ,,kościoła". No bo za co będą wykupować ziemię rolną, której wykup gwarantuje im ustawa naPiSana przez podobnych tobie?
  To, biorąc pod uwagę krwawe rozprawianie się z ludźmi, którzy śmieli rzucić choćby cień na te skompromitowaną instytucję gineli w krwawych łaźniach, pod wezwaniem królowej nieba.
 • @kimur 10:14:06
  Ciekawe jest jedno. Klechów w Polin jest dziesiątki tysięcy. Do ,,parzenia herbaty" mają nawet po dwie służące.
  A na forach na których traktuje się o religii, ani jednego klechy! Tylko jakieś niewiniątka skromnie pisane mała literką: ,,kimur" na ten przykład. No to czym się te wszystkie klechy zajmują, skoro ,,bronić świętości" nigdzie nawet nie próbują?
 • @Oracz 11:37:23
  ale to ty pisałeś bzdury i nie potrafisz ich obronić, tchórzu
 • @Oracz 11:40:32
  do parzenia herbaty mają tyle bab? hahhahahahaha,. Żenada , doucz się sekciarzu
 • @Oracz 11:30:44
  A w Bilbii jest o wymysłach na temat Marcina V? Słaiutki jesteś, chłopcze
 • @Wican 12:09:45
  Oprócz rzucania inwektyw nic innego nie potrafisz. Jeszcze ta próba prowokowania. Cienki bolek jesteś. Wepnij sobie w klapę ,,częstochowską", to będziesz gruby Bolek.
 • @Oracz 12:28:10
  "Świętość" da sobie radę, nie jesteś dla niej zagrożeniem. A ci pisani małą literką zadbają jedynie o to, byś światopoglądu nie budował na fali powtarzanych błędów rzeczowych, czerpanych z doopy internetu. Nie było klątwy Marcina V, a maksyma Got mit uns to dewiza herbowa Królestwa Prus, wykorzystywana w elementach umundurowania armii niemieckiej w I Wojnie, II Wojnie, czy w policji RFN, hitlerowcy mieli umiarkowanie pozytywny stosunek do Boga o którego chodziło królom Prus. Kościół musi się zachowywać mądrze, a nie tak jak ty, dlatego rzadko ogłasza, że jest w otwartym, ostrym sporze z jakąkolwiek polityczną siłą, szczególnie tak nieracjonalną jak naziści. Inaczej wydarza się tragedia. 26 czerwca 1942 episkopat Holandii wydał list pasterski potępiający deportacje Żydów, 2 sierpnia 1942 w odwecie Niemcy aresztowali wszystkich holenderskich katolików żydowskiego pochodzenia.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031