Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1917 postów 2770 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Horror na angielskiej prowincji i holokaustyczna trauma.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najbardziej traumatycznym dla mnie widokiem związanym z UK był widok polskiej matki mówiącej do swoich córek drewnianą angielszczyzną.

Leciałem kiedyś do Polski i tym samym samolotem leciała Polka z dwoma córeczkami, z których starsza miała na imię Samira (po arabsku „ukochana”, po persku „księżniczka”) – imienia młodszej nie dosłyszałem. Wraz z nimi leciał brat owej Polki i wujek dzieciom. Tenże wujek mówił do dziewczynek po polsku, z których starsza odpowiadała mu raz po polsku, raz po angielsku, zaś młodsza owszem, wszystko rozumiała, ale odpowiadała wyłacznie po angielsku. Tymczasem matka zwracała się do swoich córek tylko po angielsku (z drewnianym akcentem, co akurat mniejsza). Ojcem dziewczynek był zapewne jakiś ciapaty i w domu rozmawiają jak umieją, jakąś „lingua franca” zbliżoną do angielszczyzny. Rzecz w tym, ze w obserwowanej przeze mnie sytuacji żadnego ciapatego nie było i kto jak kto, ale matka powinna mówic do dzieci po polsku. Nie mam prawa osądzać, ale serce mi krwawiło.

A propos traumy i krawiącego serca, „amerykańscy uczeni” wykryli, że potomkowie ocalałych z holohaustu dziedziczą rzeczoną traumę w kolejnych pokoleniach, wicie rozumicie, enzym holokaustyczny; i nie ma na to lepszego lekarstwa jak zwrot, najlepiej wielokrotny, jakiejś kamienicy w Polsce; ostatnio okazało sie, że traumę dziedziczy sie nie tylko po ocalałych,ale równiez po nieocalałych, i nie po linii genetycznej, ale po linii plemiennej, rasistowskiej. Stąd ostrzeżenie dla potencjalnych konwertytów na judaizm – dość szybko po obrzezce moze dojść do pojawienia się holokaustycznej traumy, na którą nie ma innego lekarstwa, jak zwrot kamienicy w Polsce.  

Por:

https://kresy.pl/wydarzenia/media-w-lublinie-zydzi-przejeli-budynek-za-ktory-wczesniej-dostali-odszkodowanie/

Po sprzedaniu tego budynku, przedstawiciele straumatyzowanej rasy znów będą mogli się ubiegać o odkszkodowanie. Jest to metoda na Teatr Żydowski w Warszawiwie.

Przypomnijmy:

Gronkiewicz-Waltz ociera łzy Gołdy Tencer 150-milionową dotacją na Teatr Żydowski

[Gołda Tencer:] „Z tych łez, które wylaliśmy trzy lata temu, kiedy wyrzucono nas z naszej siedziby, dzisiaj powstaje teatr na ul. Próżnej. Władze miasta uwierzyły razem z nami, że ten teatr jest ambasadorem kultury żydowskiej”

Łez? O ile dobrze pamiętamy to Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce samo sprzedało za grube pieniądze poprzednią siedzibę firmie deweloperskiej Ghelamco. Kasę przytuliło, a Teatr Żydowski znalazł się na bruku bo nowy właściciel stwierdził, że nie jest jego winą niedotrzymanie obietnicy zbudowania nowego teatru za  56 i wyposażenia go za 13 mln zł. Ghelamco obiecywało również, że teatr nie będzie musiał przerywać działalności, bo inwestycję da się zorganizować tak, by aktorzy ze starej siedziby przenieśli się do nowej. Tymczasem okazało się – i tutaj można raczej wierzyć deweloperowi, niż TSKŻ, że budynek jest w katastrofalnym stanie, bo dotychczasowy właściciel ze skąpstwa nie robił żadnych remontów. W tym także nie usunął usterek systemu przeciwpożarowego, które jeszcze w 2011 r. wskazywała straż pożarna. Dlatego Ghelamco musiało natychmiast zamknąć budynek, nie dopuszczając, by organizowano w nim wydarzenia publiczne. Później budynek pomimo wpisania go do rejestru zabytków jako "część układu urbanistycznego placu Grzybowskiego", a także bycia "współczesnym dobrem kultury" został rozebrany. Ciekawe, że na skutek starań Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce. To oni wywalczyli w 2013 roku uchylenie przez Generalnego Konserwatora Zabytków jednej z odmownych decyzji stołecznego konserwatora.

 

W amerykańskim odpowiedniku TVN-u czyli w CNN:

Wykładowca psychiatrii z Uniwersytetu Duke, prof. Allen Frances, komentując prowadzoną przez prezydenta Donalda Trumpa politykę oświadczył, że Trump może być odpowiedzialny za miliony ofiar i dodał, że jest on znacznie bardziej destruktywny niż słynni dyktatorzy, Adolf Hitler, Mao Zedong i Józef Stalin. (za wazelina.pl )

Lubie gości z fantazją i rozmachem, co nie znaczy, ze kiedykolwiek przyszłoby mi do głowy, żeby się u nich leczyć, nawet, gdyby mnie było na to stać. No i bardziej od amerykańskiej przesady lubię angielskie niedopowiedzenie (understatement). Mój ulubiony przyklad pochodzi z „Dwunastu prac Herkulesa” Agaty Christie, kiedy na informację o tym, ze konie Diomedesa żywiły się ludzkim mięsem, Lady Carmichael odpowiada „How very unpleasant of them” (bardzo to nieuprzejme z ich strony).

Tymczasem nasza hiena w lisiej skórze niczym nie ustepuje amerykańskiemu profesorowi:

Tomasz Lis‏ @lis_tomasz na twitterze:

„Już mnie lekko mdli na myśl o tym medialnym orgazmie, który nastąpi u nas, głównie w telewizjach, gdy 31 sierpnia przyleci do Polski z Waszyngtonu kłamca, rasista i przyjaciel Kim Dzong Una, który nigdy nie zostałby prezydentem USA bez pomocy Putina”.

Na takie dictum acerbum zareagowała ambasada Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej i zwróciła się z uprzejma prośbą do Tomasza Lisa o odbimbanie się od Kim Dzong Una, albowiem nie życza sobie, żeby taka dziennikarska hiena wycierała sobie podogonie (czy moze gebę, bo trudno odróżnić) ich umiłowanym Przywódcą.

 

I na koniec coś lżejszego:

Proroctwa wspierały twórców brytyjskiego serialu komediowego Little Britain, kiedy stworzyli postać Daffyda Thomasa, mówiącego o sobie ‘I’m the only gay in the village’(jestem jedynym gejem we wsi)

W szwanc-paradzie w Zabrzu wziął udział dosłownie jeden uczestnik i organizator w jednej osobie – okazało się, że wszyscy inni artyści objazdowego cyrku Stalina byli w tym czasie zaangażowani przy innym „matinée” w innym mieście.

Tak jak zawsze uważałem i uważam seksualność człowieka za sprawę intymną i nienadająca się do wymachiwania nią na sztandarach, to tym razem szacunek dla gościa za odwage, zważywszy, że przeciwników było 200 x więcej.

A poza tym "każdyj durak po swojemu s uma schodit" ...

 

  

KOMENTARZE

 • Trump w każdej szafie:
  Chyba ciężko będzie Dudzie uniknąć karcącego wzroku Trumpa w związku ze ślimaczącą się realizacją ustawy 447. Przeto na rozładowanie początkowego napięcia i wykazanie się dystyngowanymi manierami Duda powinien już w czasie przywitania na lotnisku złożyć Trumpowi kondolencje z powodu śmierci drogiego przyjaciela (Epsteina). :-)
 • który gej-jehowita dał mi pałę???
  ...

  żartowałem, nie ma znaczenia

  pozdr
 • jedna uwaga
  Lis to nie hiena, a zwykła qrwa
 • @Wican 14:46:24
  Zdumiewa mnie ta autentyczna nienawiść do naszego Kraju wśród części cwelebrytów wszelakich.
  Lisów nawet jestem w stanie zrozumieć - oboje byli hodowani przez establiszment związany z PO, po czym przyszedł PiS i odsunął ich od konfitur. Pewnie spora część ich znajomych też bolesnie odczuła 'dobra zmianę" - a to "polski cham, dzięki 500+ zabierający dzieci nad morze" zakłócający spokój jasnie państwu, a to nastąpiła zmiana w zarządzie sołki skarbu państwa, trzeba było odmówic prenumeratę 'Twojego stylu" itd itd.

  Tomasz Syfilis chyba autentycznie uwierzył, ze jest gwiazdą i dobrym pisarzem - za "Umrzeć za Gdańsk" za dawnych czasów dosłaby nagrode od GW, a dziś GW bez rządowych reklam ma inne problemy (fiannsowe)

  Ale co z takimi Stuhrami - co im odbiło?

  pozdr
 • @MacGregor 14:45:41
  Chciałam postawić *5, ale licznik milczy jak grób.
  Ostatnio zaktywizowali się tutaj przyjaciele strasznych braci i wystarczyło takiemu przeczytać tytuł.
 • Dużo
  O przekrętach z ,,oddawaniem,, żydowskich nieruchomości w Polsce mówi p. Bolesław Szenicer. Warto zobaczyć na Youtube.
 • Autor
  "Szanowny Panie Prezydencie Trump, zawsze Pana lubiłem i ceniłem jako prezydenta i jako człowieka, a teraz lubię Pana jeszcze bardziej..."

  https://pbs.twimg.com/media/EAQ60wAXoAAnQDE.jpg
 • @MacGregor 14:58:40
  Lis był wcześniejszy. Zanim PO zaistniała. "Pawiem narodów byłaś i papugą"-tacy jak on uważają, że nowoczesny powinien od polskości się odciąć. Ale to prezes TVP, z nadania PiS, Urbański (koleżka Lecha Kaczyńskiego), dał Lisowi program.
  A Stuhr? Ojciec w prywatnych rozmowach rozsądny, ale konformista. Młody to głupek i pozer.
 • @zbig71 17:00:39
  I Szenicer był szykanowany przez klikę Schudricha
 • @Nibiru 14:39:21
  Spoko. Zacznie ględzić o Polin, dozgonnej wdzięczności i braterstwie.
 • @ Autor - 5*
  Istnieje chyba wyjście z sytuacji:
  Polacy muszą się obrzezać - wspólne korzenie religijne powinny to raczej ułatwić, niż utrudnić - i wtedy już jako prawowici spadkobiercy holokaustycznego mitu winni wystąpić z roszczeniami majątkowymi. Tylko tak możemy wyślizgać starszych braci w wierze z ich geszefciarskiego procederu.
  A póki co holokaustyczne roszczenia można rekompensować czekami z wyłączną realizacją w polskich bankach na Zachodzie. - Tu przypomnę, że zgodnie z traktatami akcesyjnym i lizbońskim (za którymi swoim autorytetem opowiadał się Kościół) Polska nie ma prawa prowadzenia instytucji bankowych w państwach UE, a w IIIRP takich banków już dawno nie ma.
 • @MacGregor
  Salute .5*:))))) https://www.cda.pl/video/2688438d7?wersja=480p&t=0
 • @Im dalej od wojny tym więcej rąk po odszkodowania
  "A propos traumy i krawiącego serca, „amerykańscy uczeni” wykryli, że potomkowie ocalałych z holohaustu dziedziczą rzeczoną traumę w kolejnych pokoleniach"

  Im dawniej od holokaustu tym więcej pojawia się przeżywających-normalne prawo żydowskie.

  Przecież już z Biblii wiadomo, że Żydzi żyli po kilaset lat (przysłowiowy matuzalemowy wiek 969 lat, Noe-900,Abraham 950 lat czy jakoś tak).
  Jak tak dalej pójdzie to my się holokaustnikom i ich traumo-wcom nie wypłacimy do następnej epoki lodowcowej :) Wyobrażacie sobie ZUS który będzie wypłacał świadczenia dla "holokaustników po polskich obozach" przez c.a.1000 lat? Zbankrutuje na bank, stawiam, ze tak koło 650 roku.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031