Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1866 postów 2442 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Banderowska fałszywka na rocznicę Bitwy Warszawskiej.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zombie polskiego prometeizmu nadal wyżera nam mózgi.

Celem polityki polskiej jest jak wiadomo poświęcać się za innych kosztem własnego interesu, co w przypadku tzw. polityki wschodniej polega m.in. na firmowaniu w ciemno wszystkich poczynań ukraińskich władz w Kijowie, albowiem zgodnie z doktryną Aleksandra (zero siedem chłodź się) Kwaśniewskiego: nie ma niepodległej Polski bez wolnej Ukrainy, tak jak nie ma sensu zakąszać nie wypiwszy.

[Jak twierdzi dr Leszek Sykulski, należy odróżniać obowiązującą do dziś doktrynę Aleksandra Kwasniewskiego polegającą na bezwarunkowym wspieraniu Wielkiej Ukrainy, no bo wiadomo, tylko ona chroni nas przed agresją ze strony złego Putina, który z braku innych problemów marzy o zbombardowaniu nas kartaczami z onuc, a doktryną Giedroycia i Mieroszewskiego. Otóż wg dr Sykulskiego, Jerzy Giedroyć był mimo wszystko realistą i w przypadku dojścia na Ukrainie do głosu sił nacjonalistycznych (a co dopiero banderowskich, nawiązujących wprost do zbrodni ludobójstwa na Polakach) zalecał zbliżenie z Rosją. 

Właściwe, pełne odczytanie myśli Giedorycia może być jak widać przyczyną straszliwego dysonansu poznawczego – np. kolega Husky mógłby w desperacji odwiedzić weterynarza i dać się przerobić na Mruczka i do końca życia korzystac z kuwety.

Troche nie na temat, ale też w ramach poświęcania się:

Jak trafnie odczytuje prezydenta Trumpa red. Michalkiewicz: jesteśmy małym, ale dzielnym narodem, który bez szemrania wypłaci 300 mrd USD  żydowskim organizacjom holokałowym. Co będzie wszakże, jeśli wypłacimy te 300 mrd nie tym organizacjom, co trzeba, albo jeśli po udanej grabieży metodą na rympał, po kolejne 300 mrd zgłosi się jakaś konkurencyjna holokałownia?].

Ale do brzegu.

Na 14 sierpnia polscy harcerze z ZHP oraz ukraińska młodzież z banderowskiego Płasta organizują wspólną, „apolityczną” i zakłamująca historię akcję, mającą jak najbardziej polityczny cel. Cytuję za reżimowym portalem Wazelina:

Polscy harcerze z ZHP i ukraińskich skauci z organizacji Płast przygotowali wspólną inicjatywę „Płomień Braterstwa”. W jej ramach 14 sierpnia, dzień przed obchodami 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej, zapalą „Płomień Braterstwa” na grobach żołnierzy Ukraińskiej Republiki Ludowej, którzy w 1920 roku razem z Polakami walczyli przeciwko Armii Czerwonej.

O godz. 18 znicze mają zostać zapalone przez młodych Polaków i Ukraińców w kilkudziesięciu miejscach w całej Polsce. Akcja „Płomień Braterstwa” jest apolityczna. Pod wideo na portalu YouTube, promującym akcję, można przeczytać:

Ukraińska Republika Ludowa była w tej wojnie jedynym prawdziwym sojusznikiem Polski – jedynym państwem, którego armia stanęła wraz z Polakami do walki przeciwko bolszewickiej Rosji. Jej żołnierze fortyfikowali polskie miasta, bili się z wrogiem w Galicji Wschodniej. Bez ich udziału w obronie Zamościa przed Konarmią Budionnego polskie zwycięstwo w tej wojnie byłoby zagrożone. Walczyli za wolną Polskę do końca – aż do momentu, kiedy sami Polacy musieli ich rozbroić i internować na mocy porozumień z Rygi. Na wolną Ukrainę musieli czekać jeszcze ponad 70 lat. W przeddzień rocznicy zwycięskiej dla Polski Bitwy Warszawskiej oddamy hołd naszym sojusznikom, którzy nie opuścili nas w godzinie najtrudniejszej próby.

 

Tak się zakłamuje historię i podporządkowuje Polske nie tyle nawet ukrainskiej, co ściśle banderowskiej polityce historycznej, bo o ile Polska takowej nie ma, o tyle banderowcy jak najbardziej.

A gwoli przypomnienia: jedynym sojusznikiem Polski w sierpniu 1920 roku były Węgry, które oddały Polakom do dyspozycji fabryki amunicji, zas URL była niczym innym, jak przyczyną lekkomyślnie podjętej przez Piłsudskiego awantury kijowskiej, która o mały włos nie zakończyła historii IIRP, zanim ta na dobre się rozpoczęła. Mamy tez wielokrotnie powtarzany później mechanizm, tzn. intensywne uzbrajanie armii URL przez Polaków kosztem  własnego wojska. Za wiki:

Polacy, mimo trudności z wyposażeniem własnych wojsk, starali się dobrze uzbroić żołnierza ukraińskiego. Od lutego do listopada 1920 roku tylko 6 Armia polska przekazała na potrzeby wojska ukraińskiego: 30 tysięcy karabinów, 298 karabinów maszynowych, 38 dział polowych i 6 ciężkich, 1 tysiąc pistoletów, 40 tysięcy mundurów, 29 tysięcy kompletów bielizny, 2 tysiące namiotów i 17 samochodów ciężarowych[9]. Poza tym 6 Armia polska przekazała jednostkom ukraińskim około 600 tysięcy naboi karabinowych i 6 tysięcy sztuk amunicji artyleryjskiej[6]. Już od 10 lutego 1920 oficerowie ukraińscy otrzymywali takie same pobory jak polscy[8].

Tymczasem na początku polskiej ofensywy wojska URL w liczbie 4 tys stanowiły 6% udziału w siłach sojuszniczych, by w czerwcu 1920 dojść doprawie 20 tys, co akurat w obliczu kontrofensywy Armii Czerwonej nie odegrało praktycznie żadnego znaczenia.

Na zdjęciu wprowadzającym, płastowcy przy pomniku SS-Galizien we Lwowie. I tę własnie organizację zamierzają uwiarygadniać harcerze z ZHP.

Myślę, że jak nie w tym, to w następnym roku, w rocznicę wybuchu II wojny światowej, obchodzoną we Freie Stadt Danzig tańcami i wesołymi marszami, w Warszawie ramię w ramię z polskim żołnierzem będa maszerować weterani SS-Galizien, a jak ich zabraknie, to ich sztandary poniosą dalej ukraińscy płastowcy.

  

KOMENTARZE

 • Przypomnijmy: co jest od czasu majdanu ("rewolucji godności") celem polityki ukraińskiej wobec Polski?
  nic innego, jak wciągnięcie Polski w awanture z Rosją - najlepiej żeby to polski żołnierz strzelał do Rosjan i Rusinów w Donbasie, a w nagrodę zostaniemy wyparci przez ukrainskich oligarchów z unijnego rynku żbozowego i drobiowego oraz oddamy Przemyśl i okoliczne powiaty

  dajmy się wciagnąc banderowcom w awanture antyrosyjską, a Amerykanom i Zydom w awanturę irańską, a w zamian USA dopilnuje, by holokałowcy obrabowali nas na 300 mrd USD ( czyli de facto obrabowali nas z lasów, ziemi, wody i minerałów)
 • Autor
  Pewny jesteś że ZHP a nie ZHR ?
 • @marek500 18:02:01
  tego nie jestem pewien, być ZHR
 • @MacGregor 18:21:26
  jedna literka robi wielką różnicę
  pzdr
  5*
 • @ Autor - 5*
  "żydowskie organizacje holokałowe" - znakomite.
  Pozwolę sobie pożyczyć to określenie.
  ______________________________

  Politykę w Polsce prowadzą syjonistyczni Żydzi i jak długo ten stan nie ulegnie zmianie, polityka ta będzie zawsze sprzeczna z polskim interesem narodowym i państwowym.

  Oto młody Żyd, K.Bosak z RN mówi co łączy RN z nacjonalistami ukraińskimi (wynika z tego jednoznacznie, że RN jest rusofobiczny i proamerykańsko-izraelski):
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=23&v=tiNM2b-2hEA

  Niestety, także Episkopat Kościoła w Polsce wspierał żydo-banderowski Majdan. Czy można przypuszczać, że hierarchowie Kościoła są politycznymi ignorantami i nie wiedzieli, że W.Janukowycz tępił żydo-banderyzm na Ukrainie i że żydo-banderyzm cechują antypolskie resentymenty? Widać, że i Kościół w Polsce nad polskie interesy przedkłada własną politykę, a ta jest zbieżna z polityką ośrodków światowego syjonizmu (Waszyngton, Londyn, Tel Aviv, Bruksela).
  Światowy syjonizm dąży do imperialnego podboju także Rosji i tu ma wsparcie Kościoła z jego niezmiennym dążeniem ewangelizacyjnym Rosji. I nie oszukujmy się, ewangelizacja ma także wymiar finansowy.
 • @Rzeczpospolita 20:50:50
  Czy Bosak jest Żydem, tego nie wiem, natomiast po Warszawie chodzą plotki, że facet jest,, ciepły,,

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031