Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
2003 posty 3294 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Emocje opadły, więc na spokojnie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cały czas powtarzam, że wolę być gruba niż głupia - wyjaśnia Dorota Wellman w najnowszym wywiadzie dla tygodnika „Wprost”.

Ulubiona piosenkarka i aktorka kabaretowa mojej Mamy, ś.p. Danuta Rinn była gruba jak beczka, ale była jednoczesnie osobą wyjątkowo inteligentną i mimo tuszy uroczą, zaś Wellman jest wulgarną i krzykliwa chamówą o inteligencji na poziomie innych„gwizd”TVN-u. W tym kontekście jej ściśle radiowa i na chama narzucana widzom uroda jest sprawą wtórną. Więcej o niej nie napiszę, bo nie chcę być skazany zaocznie na pół miliona odszkodowania.

[Zapamiętana anegdota Danuty Rinn z „Podwieczorku przy mikrofonie”: Podchodzę do dorożkarza na Krupówkach i pytam, czy zawiezie mnie do Morskiego Oka. Ten przyjrzał mi się uważnie i powiada: „Dobrze, ale na raz to się nie da”. W porównaniu z Danutą Rinn, pani Wellman nie nadaje się nawet do normalnego radia].

Mapa wyborczych preferencji pokazuje Polskę podzieloną z grubsza wzdłuż linii Wisły – na zachód wygrywają Europejsy, a na wschodzie PiS. Red. Michalkiewicz przestrzega przed forsowaniem takiego podziału, bo jeśli my to dostrzegamy, to widzą to też nasi sąsiedzi i mogą to przeciw nam wykorzystać. A zresztą mówienie o ostrej dychotomii jest błędem, bo często różnice poparcia dla PO i PiS wyniosły odpowiednio 45/40% na zachodzie oraz 40/45% na wschodzie, a więc różnice sa zgoła niewielkie i nie upowazniają do sztucznego dzielenia Polski i Polaków, w dodatku w interesie nieprzychylnych nam sąsiadów.

[Większe poparcie dla europejsów na pólnocnym zachodzie Polski wynika też być może z dominujących tam niemieckich inwestycji, których ewentualna utrata postrzegana jest byc może jako zagrożenie bytowe].

Wspomniany red. Michalkiewicz zauważa też, że jednym ze zwycięzców jest PZPR, o czym świadczą spektakularne wygrane Leszka Millera, Marka Belki, Danuty Huebner, Jacka Saryusza-Wolskiego i Włodzimierza Cimoszewicza.

Zastanawia wybór tego ostatniego, jest to bowiem osobnik wyjątkowo nikczemny, zaś od pewnego czasu przodujący w castingu na szabesgoja planowanej Judeopolonii POLIN

(W. Cimoszewicz: Polacy brali udział w Holokauście,Janusz Sanocki: Cimoszewicz nie jest głupi).  Dostał on 219 tys. głosów w okręgu warszawskim, a przecież chyba nie głosowali na  niego tylko Żydzi, komuniści czy starzy ubeccy oprawcy? To jest uważam rzecz do uważnego rozebrania przez mądre głowy, bo jest to prawie jedna trzecia tego, co zdobyła cała Konfederacja. 219 tys.głosów nie tylko na komunistycznego aparatczyka, syna komunistycznego oprawcy, ale na szabesgoja, jawnie popierającego żydowskie kłamstwa i  uroszczenia, które przywalą Polske kamieniem grobowym. Ja wymiękam i przyznaje się w tym haniebnym przypadku do intelektualnej bezsilności. I nie jest rozwiązaniem pseudowyjaśnianie tego zatrważającego faktu ignorancją wyborców, albowiem jeśli ignorancja jest niezawiniona, to jest to nasza wina, tzn. nie dotarliśmy do nich z prawdą. Nie dotarliśmy, bo Konfederacja była blokowana w mediach publicznych, a dla 80% wyborców jeśli czegoś nie ma w TVP czy TVN, to to nie istnieje – 95% Polakow dowiedziało się o istnieniu Konfederacji z wieczoru wyborczego 26 maja. I to trzeba zmienić.

Red. Michalkiewicz zwraca też uwagę na zbyt ambitny plan Konfederacji obejmujący Polexit, do którego nie jesteśmy przecież przygotowani i przed którym należy odzyskać suwerenność gospodarczą przez ponowne uprzemysłowienie. Więc zanim dojdzie do Polexitu, należy skupić sie na sprawach bliższych.

Roman Dmowski kandydując do rosyjskiej Dumy i tworząc w niej koło polskie nie afiszował się w 1907 roku z planem odbudowy Wielkiej Polski, która oderwie od imperium rosyjskiego olbrzymie połacie jego terytorium, por.

„Naszym celem było stworzenie poważnego przedstawicielstwa polskiego w państwie rosyjskim, które by swym postępowaniem zmusiło Rosję do liczenia się z Polską i które by dla Polski zdobyło stopniowo na zewnątrz znaczenie czynnika polityki europejskiej. Wytrwałą walką polityczną w państwie rosyjskim spodziewaliśmy się odzyskać dla kwestii polskiej utracone po roku 1864 miejsce na terenie międzynarodowym”.

I jedna uwaga personalna, też za red. Michalkiewiczem czyli osobistym przyjacielem Krula: otóż pan Janusz Korwin-Mikke powinien sie zdecydowac, czy chce być publicystą czy politykiem. Jeśli tylko publicystą, to śmiało może pisac i mówić o dobrodziejstwach polityki Hitlera, o mniejszych mózgach kobiet, globciu czy totalitarnym nakazie zapinania pasów, a jak chce być politykiem, to powinien zaprzestać regularnego odpalania protokołu 1%. Problem w tym, że w zmianę JKM nie wierzy nawet jego wieloletni przyjaciel.

 

c.d.n. 

KOMENTARZE

 • Praca u podstaw
  Może w końcu dotrze do świadomych Polaków, ze jedynym sposobem na wyjście z tej matni jest praca u podstaw, a nie popieranie partyjek i konfederacji składających się z panów chętnych na głębokie koryto bezzębnego Parlamentu Europejskiego.

  Praca u podstaw wymaga czasu, a wielu Polaków chciałoby widzieć skutek natychmiastowy: hokus pokus - i Polska wolna, a takich cudów po prostu nie ma. Tym bardziej w wykonaniu monarchistów, watykanistów, a także wszystkich tych, którzy chcieliby widzieć kobiety boso, w ciąży i przy garach. Obecność już choćby Korwina-Mikke w Konfederacji wskazuje na jak najbardziej niepoważny jej charakter, bo już z góry wiadomo, że co najmniej połowa elektoratu nie będzie na nich głosować.
 • Z Polexitem trzeba uważać.
  A w zasadzie, zdjąć go z celów bliskich do osiągnięcia.Na to przygotowani nie jesteśmy. Gdybyśmy mieli prawdziwych mężów stanu, to wykorzystaliby UE do odbudowy polskiego potencjału przemysłowego.
  Konfederacja poległa, bo większość ludzi ma gdzieś niepodległość, która czasem wymaga wyrzeczeń.Przynajmniej dążenie do suwerenności.A tutaj starczy pełna micha.
 • @Lotna 13:48:03
  Konfederacja nie walczyła o 50%, lecz o zdobycie przyczułku, choćby 10%. JKM jest głównym atutem antyPiSowskiej prawicy, ale paradoksalnie też największym obciążeniem.
 • @Lotna 13:48:03
  Witaj

  Ja słucham różnych wykładów w internecie na smartfoniku ... jak jestem przy garach :) serio ...

  Co do "watykanistów" - istotnie, spora część młodziezy nie lubi takiej religijnej ostentacji (ja nie jestem już młodzieża i akurat mi pasuje)

  W obronie monarchistów (poza JKM, choć nie wiem, czy on jest monachistą) - monarchiści nie chcą kobiet bosych w ciąży przy garach :)

  Dla Konfederatów wybory do PE były tylko rozpoznaniem bojem, a nie celem samym w sobie (dały by też dostęp do mediów, bo o to chodzi)

  Moja żona głosowała na Konfederację, o której istnieniu dowiedziala się ... ode mnie! No i zrobiła to tylko dla mnie ...

  pozdr
 • @dziwy niedziwy
  Królowa Polski Żydówka Matka Boska i król Polsk iŻyd Jezus wam nie pomógł w zdobyciu choć jednego mandatu? Whaj??? Za mało się modlicie czy co??

  Od kiedy Maryja jest królową to przez Polskę przeszły 2 wojny światowe, okupacja, zabory itd.

  A jak wybrano Jezusa na króla Polski momentalnie pojawiło się widmo 447.

  Przypadek?

  Nie sądzę.
 • @Wican 14:23:02
  Otóż to - wyciągnijmy wnioski i "alleluja i do przodu" :)
 • @kowalskijan584 14:30:40
  Pewnie się za mało modlimy, ale Pan Bóg działa przez ludzi - na wolność musimy sobie zapracować, choć najlepiej z Bożą pomocą.

  pozdr
 • @kowalskijan584 14:30:40
  Myślisz, że jak użyjesz kilka razy słowa Żyd, to Twój komentarz nabierze na wrtości? Czasami odnoszę wrażenie, że tak prymitywnie ostentacyjni antyżydzi, w rzeczywistości grają dla Żydów. Nic pozytywnego nie wnoszą, a dokładają Żydom pseudoargumentów.
 • @Wican 14:38:34
  " a dokładają Żydom pseudoargumentów."

  Nic nie dokładam. To nie ma znaczenia.

  Nawet gdyby 100% wypowiedzi było prożydowskich to Żydzi i tak znaleźliby przykłady aby zastraszyć Polaków, bo tu nie chodzi o prawdę a o kasę.

  Po drugie, gdzie napisałem nieprawdę? Maryja to Żydówka, a nie? Jezus to Żyd (potomek z linii Dawida), a nie? Cała Biblia to żydowska tradycja wtłoczona w europejskie narody.

  Dlaczego zarzucasz mi kłamstwo, katoliku?
 • @gerro28 14:39:55
  Diogenes mieszkał w beczce ...

  A łysych warto słuchać? A rudych? co to za poziom dyskusji ...
 • @MacGregor 15:20:16
  A mnie te "argumenty" bardzo się podobają.Bardziej niż cokolwiek innego pokazują prawdziwe oblicze PIS-owskich zelotów.
  Można godzinami pisać starannie dobierając słowa dla opisania kto oni.
  A można też pozwolić im mówić i wszystko staje się jasne.Ćwoki,prymitywy i tłumoki.
 • @MacGregor 15:20:16
  Nie ma co brać poważnie ujadania żydofilnych najemników. Z ich strony już ruszył następny walec mający na celu - na wszelkie możliwe sposoby - rozbicie tego zalążka rzeczywistej opozycji wobec realizatorów ustawy 447. W porównaniu z obecnym walcem te wszystkie łajdactwa, z którymi mieliśmy do czynienia przed eurowyborami, były zaledwie lekkim walczykiem.
 • @MacGregor 14:30:53
  To mi przypomina Gomułkę i jego
  " gdybyśmy mieli cienką blachę zarzucilibyśmy Europę konserwami ale... nie mamy mięsa"
  8-))))
  pzdr.
 • @Husky 16:09:44
  Ale co konkretnie przypomina?

  PS

  czy Kolega naprawdę nie dostrzega zagrożenia w 447?
 • @gerro28 16:21:34
  Myślę, że do wyborów jesiennych raczej nie ma już czasu na zmiany personalne.

  Kaja dostała ponad 16 tys głosów.
  Ja głosowałem w UK, więc szczerze mówiąc dałem krzyżyk pierwszemu na liście nr 1, a był nim Krzysztof Bosak - ale nie dlatego, ze specjalnie lubię Bosaka, tylko nie chciało mi się nawet dalej sprawdzać.

  Pani dr Kurek sugeruje, ze narodowcy powinni iść sami - moze i ma rację, ale struktury można rozwijać w ramach Konfederacji a teraz jest za póxno.

  W jednym się zgodze - schować gdzies Korwina, szczeglnie tydzień przed wyborami

  pozdr
 • Wyniki za granicą!
  https://twitter.com/JakubKrupa/status/1132993850128125952

  Wyniki wyborów wśrod Polaków w Wielkiej Brytanii, #PolesinUK

  Koalicja Europejska 30,2%
  Konfederacja 24,1%
  Prawo i Sprawiedliwość 23,8%
  Wiosna 14,7%
  Kukiz '15 3,6%
  Lewica Razem 2,6%

  Uprawnieni: 21 773


  FRANCJA:
  https://pbs.twimg.com/media/D7ljzXdW4Ac_us_.jpg


  HOLANDIA:

  https://pbs.twimg.com/media/D7lnrVLXsAEISax.jpg


  NIEMCY:
  https://pbs.twimg.com/media/D7lGLEeXoAIcbjs.png

  Pobrane karty: 18 609
  Frekwencja: 85,47%

  Populacja Polaków w WB: 905 000

  05:55 - 27 maj 2019
  Jakub Krupa.
  Tutaj moja tabelka ze wszystkimi komisjami:

  https://pbs.twimg.com/media/D7k1WguXkAE8h7v.png
 • Autor
  Może i u większości emocje opadły... wraz ze wszystkim.
  To jednak znaczy że wygrała fasada demokracji, że bestia dostała swój żer i będzie chciała go w swoim zaciszu konsumować do następnych wyborów knując beztrosko i bezkarnie co by jeszcze, co by tu jeszcze, i z kim tu jeszcze dzielić owoce zdrady...

  W żadnym przypadku nie możemy dać bestii nas pożerać, w żadnym przypadku nie możemy pozwolić jej na obrastanie w piórka bezkarności i sadełko je natłuszczające żeby wszelka krytyka za sfałszowane wybory ściekała po niej jak ciepły deszczyk majowy po kaczce.

  Przeciwnie - tu trzeba iść za ciosem emocji rozgrzanych, serc dla Polski płonących, miłości do czynu budzącej.
 • @gerro28 16:21:34
  Dobre, bardzo dobre. Jak można zagłosować na "nowe twarze", które wykrzykują jak pan Braun "Polska tylko katolicka", czy panią Godek która za materiał wyborczy bierze skrobanki. JKM to już powinien zejść ze sceny i nie siać fermentu. Pan Bosak zamiast biec na marsz w obronie słusznych spraw, powtarzam słusznych, biegnie najpierw do kościółka. To wszystkie zabiegi Konfederacji, po prostu odstraszają, dlatego nie poszedłem na wybory wcale. Bo nie było na kogo głosować i mam spokojne sumienie,atak żydzi z kolaborantami i żydo-pedałami wysterowali żydo- katolików.i niech nikt mi nie mówi że oni znaczy Konfederacja broniła by Polskich spraw w PE(PEgieerze), bo nic by takiego nie zaistniało. Bronili by KK, a Polska była by drugoplanowa.
 • @kowalskijan584 14:53:17
  "Po drugie, gdzie napisałem nieprawdę? Maryja to Żydówka, a nie? Jezus to Żyd (potomek z linii Dawida), a nie?"
  Poczytaj Nowy Testament i pomyśl(chociaż w tą twoja zdolność wątpię!). Myślenie nie boli.

  Mt 18. Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego.

  Łk 34 Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?»12 35 Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym13.

  Z linii Dawida był św. Józef,przybrany ojciec i wychowawca Jezusa.  Ja też jestem katolikiem i wypraszam sobie używanie określenia mojej wiary jako inwektywy.
 • Podpisany z imienia i nazwiska:
  https://pbs.twimg.com/media/D7vYXwOXoAAvTMk.jpg
 • @gerro28 17:22:39....MŁODZI NIE POSZLI ZAGŁOSOWAĆ W WIEKU 18-26...
  Duża część tej grupy jest na emigracji stałej lub czasowej.
 • @trojanka 17:20:43
  I tak zrobiono frekwencję.
  Zwracam na to uwagę w poście https://zbigniew1108.neon24.pl/post/149136,rodacy-nie-panikujcie
 • Taa..
  https://pbs.twimg.com/media/D7q29ddXkAI7HUe.jpg

  https://t.co/5BvpjeOOYr
 • @gerro28 17:12:26
  "Za duża zbieranina panie,część wyborców jednych zraża się i nie głosuje bo biorą udział drudzy.Są juz badania ,że się nie zsumowali."

  To najgorsze prawniczy idiotyzm sumować pod kątem dobra i zła razem, tak jak grzechu i zasługi albo życia i śmierci, sił destrukcji i konstruktywnych. Kto tu takiej sieczki w głowach podobnie myślących narobił że zaczęli sumowanie tego co się sumować nie daje, co zawsze doprowadzi do wygranej zła, grzechu, śmierci i destrukcji.

  Kto powiedział że Konfederacja się zawiązała po to żeby w tym stanie rządzić.
  Przecież jej podstawowym celem było (i póki co jest) obalenie zdrady Okrągłego Stołu i przygotowanie prawne pod rządy suwerenne Polaków w niepodległym państwie.

  Te sprawy nam przede wszystkim trzeba odkłamać. A będzie ciężko, bo już próbowałem zaczynać coś pisać o tym.

  To że JKM jest przeciwieństwem Marksa bardzo mocno łączy go z narodowcami, bo Marks zwalczał Narody na rzecz państwa i jego faszyzmu. Na tym pierwszym etapie JKM jest dla Konfederacji jako łączącej wszystkich polskości skarbem.
  Dlatego i krytyka tak jego, jak pani Godek to dzieł antypolaków i źle świadczy to o tych co takie opinie przynoszą na Neon.
 • @Zbigniew Jacniacki 17:35:18
  Na wszelkie sposoby, talmudyczny przewał jest zalecany w KAŻDEJ sytuacji!!
  https://pbs.twimg.com/media/D7thqQMW4AAN7dJ.jpg
 • @gerro28 17:12:26
  racja, ale na gwałtowne ruchy nie ma czasu.
  Mi blizej do narodowców niż do korwinowców, ale RN moze przeciez rosnąc i jednocześnie być w tym samym komitecie wyborczym.

  A z komórka dla Korwina na tydzień przed wyborami to prawda ;)
 • @gerro28 17:28:54
  Nie jest Kolega agentem Danielsa, emocje wciąż za wysokie po wszystkich stronach.

  A propos. Jojne Daniels rzucił niezły żart - ze Konfederacja dostała 4.47% -
 • @trojanka 17:09:07
  W Holandii wygrały Europejsy, a za nimi zawodowi pederasci - Boże mój!

  U mnie na wyspach tez wygrały Europejsy, Konfederaci 25%, ale pedały 15%

  czasami życ się odechciewa
 • @miarka 17:37:10....JKM jest przeciwieństwem Marksa bardzo mocno łączy go z narodowcami,
  bo Marks zwalczał Narody na rzecz państwa i jego faszyzmu."""

  A co go łączy z Braunem- ortodoksyjnym katolikiem?
  "W 2017 roku, na „Światowy Dzień Migranta”, papież poszedł tak daleko, aby zadeklarować , że migracja jest ważniejsza nawet niż bezpieczeństwa narodowe""(https://www.theamericanconservative.com/articles/pope-franciss-battle-against-the-nation-state/)
 • @trojanka 17:36:23
  To szczyt zakłamania: podejmować antypolską agresję a broniących się nazywać antysemitami.
  - To już trzeba nie rozumieć ludzkiej mowy. To już trzeba być jakimś stworem oderwanym od rzeczywistości.
  - To już trzeba mieć w głowie wstawiony jakiś mechanizm ogłupienia i zaprogramowania z zaciętej płyty z tekstem nie wiadomo skąd wyjętym: "cztery nogi dobre dwie nogi złe", i umieć to odczytać wyłącznie jako "dające się interpretować w jedynie słuszny sposób": "żydowskie dobre, a nie żydowskie złe", przy czym o tym kto jest żydem decydują ...Chazarzy.
 • @miarka 17:53:03
  Liczę na to z całego serca, że wreszcie dosięgnie ich sprawiedliwość!niech będzie straszna, razem z pociotkami i zdrajcami!
 • @Zbigniew Jacniacki 17:47:13
  Przede wszystkim to powoływanie się tu na Bergogio jest bez sensu bo on w ogóle nie jest katolikiem.

  A co do Brauna to jego katolicyzm jest jak najbardziej spójny z nacjonalizmem polskim. Miłość ojczyzny niebieskiej i ziemskiej się łączą. Cele ojczyzny ziemskiej nie są tu w niczym ograniczane

  Poza tym Braun jest monarchistą a w monarchii król jest wprost pomazańcem Bożym. To jest nawet wyrazistsze jak w dobrze rozumianej demokracji, gdzie system wartości narodowych Narodu Polskiego jest zgodny z systemem wartości ludzkich Kościoła.
 • @ikulalibal 15:57:29
  ,,Ćwoki,prymitywy i tłumoki."

  Że też mi to wcześniej nie zakomunikowałeś, może bym tym razem zagłosował nie na kandydata z PiS ale na……

  nie zechciałbyś podpowiedzieć na kogo głosowali ci co nie są ćwokami, tłumokami i prymitywem?
  Może też bym zagłosował na takiego.

  Przy okazji, czy wiesz, co po żydowsku znaczy słowo ćwok?
  Ponoć to nic innego jak penis, ale w tym prostym znaczeniu w którym B. Sienkiewicz wyznał ..,,uj dupa i kamieni kupa”

  No to żeś ładnie określił większość z tych co głosowali.
  Musi, co jesteś bardzo, ale to bardzo kulturalny inteligent, można by rzec całą miarą gentelman.
 • @Cheval Noir 17:16:41
  A jak to robił Zeus

  https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2013/09/1e5e4d4701597cc5b604c4214a8751a5_original.jpg
 • @Oświat 18:41:31
  //czy wiesz, co po żydowsku znaczy słowo ćwok?//

  Nie.Bóg uchował.

  //No to żeś ładnie określił większość z tych co głosowali.//

  A co? gdzieś jest napisane że trzeba tak zwaną "większość" darzyć sympatią i kokietować ?
 • @miarka 18:05:36 Bergogio jest bez sensu bo on w ogóle nie jest katolikiem
  A ty jesteś papieżem?
 • Jak Polacy głosowali w Izraelu:
  Zeev Navon‎ do Forum Żydów Polskich
  Wczoraj o 14:18
  Wyniki wyborów do europarlamentu w Tel Avivie
  Frekwencja 79.5%
  KE 48.09%
  PiS 21.65%
  Wiosna 19.28%
  Lewica Razem 4.44%
  Konfederacja 3.6%
  Fair Play 2.1%
  Kukiz15 0.84%
 • @gerro28 18:41:02
  "BRAUN ... ODSTARSZA WYBORCÓW Z PRZEDZIAŁU 18-26"

  Bzdury. Z tych to coś pod 30% głosowało na Konfederację.

  A katolicyzm Brauna to odstrasza ale "tęczowych popaprańców" i różnego rodzaju faszystów... ale tych to każda polityka odstrasza, i każde ideały.
 • @ikulalibal 18:59:16
  Przegrany gratuluje zwycięży odniesionego sukcesu. To zwyczajowe zachowanie w polityce.
  Wyzywanie wyborców jednej czy drugiej strony jest nie na miejscu.
  Wiem że to rozumiesz i wiem, że poniosły cię emocje.
  Wiec nie ma sprawy.
 • @kowalskijan584 14:53:17
  Akurat twój wpis był ahistoryczny. Narody to trochę jednak później się wykształciły. Jesteś ignorantem i pewnie sam reprezentujesz interesy żydowskie. Sądzę, że takich prymitywnych prowokatorów mają na pęczki.
 • @gerro28 18:41:02
  Bzdury z tym odstraszanie. Po prostu większość ludzi, w tym gówniarze, mają wszystko gdzieś w swojej masie. Bo gdyby chcieli to zawsze można wrzucić głos nieważny. Gdyby 20% było nieważnych, to ktoś mógłby pomyśleć nad jakąś alternatywą dla systemu. A tak? Tłumaczenie lenistwa i nic więcej.
  Inna sprawa, ze ja uważam, iż w każdych wyborach powinna istnieć możliwość zakreślenia rubryki: przeciw wszystkiim
 • @Oświat 20:00:03
  //Przegrany gratuluje zwycięży odniesionego sukcesu.To zwyczajowe zachowanie w polityce//

  I to u nas? w Polsce? nie wierzę.Więc może jakiś przykład.Powiedzmy:"2011.PIS gratuluje PO wygranych wyborów parlamentarnych" albo "J.Kaczyński pogratulował B.Komorowskiemu zwycięstwa w wyborach prezydenckich"
  Bez przykładów z życia wziętych twoja konstatacja to stek bzdur.(jak cała to wasza demokracja)
 • @Zbigniew Jacniacki 19:19:53
  ZNowu podejmujesz próbę dyskusji w tematyce, o której wielkeigo pojęcia nie posiadasz.
 • @gerro28 20:09:55
  Widzisz, ty podaje przykłądy niedouczonych szczyli, któzy już filmu nie są w stanie przebrnąć, nie mówiąc o czytaniu.
 • @Lotna 13:48:03
  Lotna, na Boga! To mężczyźni mają teraz rodzić dzieci? Chyba nieco przeszarżowałaś.
 • @gerro28 20:09:55
  Nie wiem ,ile masz lat,ale takie argumenty świadczą tylko o tym,co obserwuję właśnie wśród większości młodych ludzi.Totalny brak pojęcia o polityce,egoizm i totalne ocipienie.Smartfony myślą za nich i żaden nie wciska guzika włączającego mózg i samodzielne myślenie.
  Te 28 w twoim nicku to ten przedział wiekowy?
  Wymiotuj na zdrowie.
 • @gerro28 20:11:36
  Co się czepiasz Brauna? Startował na Podkarpaciu gdzie PiS jest najmocniejszy. A mimo to Konfederacja zdobyła prawie 6% i trzecie miejsce.

  To o co się rozchodzi - miał być lepszy? Może jeszcze żydów z holokaustu miał wyratować? Przecież stosujesz tą samą logikę co szowinistyczni polakożercy.
 • @gerro28 16:21:34
  Bosak, ten co z banderowcami się lubi? Ludzie pamiętają. Korwin, dziwak, co ludzi chce bez socjalu zostawiać. Brown, bardziej boski od samego Boga.
  Tak, i ludzie mieli na nich głosować...parodia.
 • @gerro28 20:09:55
  "TO PUŚĆ 20 KILKULATKOWI BRAUNA NA YOUTOBE ZANIM DOJDZIE DO SEDNA PRZECHODZĄC PRZEZ GRUNWALD,ROZBIORY I POWSTANIE WARSZAWSKIE KOMP BĘDZIE W WYMIOCINACH"

  Weź się człowieku ogarnij. Nawet jakby twoja ocena młodych była prawdziwa, to co to ma do Brauna?
  - To przecież ich trzeba leczyć a nie jego.

  Jak im już prawda historyczna rozstraja to już są w najgłębszym stadium dezintegracji ludzkiej osobowości, już nawet bez patrzenia na ich poczucie polskiej tożsamości i patriotyzm.

  To takich polityka interesuje? Po co? Żeby narzekać że mają za mało na trawkę, bo jeszcze jakieś zakamarki w mózgownicy mają niedolasowane?
 • @lorenco 21:07:53
  Nie podpuszczaj już tego gerro bo bo z nim już całkiem niedobrze.
  Co do Bosaka to nie wiem bo nie znam sprawy.
  Co do Korwina to się mylisz, bo on tylko chce likwidacji socjalu który jest wielką patologią i źródłem kolejnych wielkich patologii, ale walczy o możliwość by ludzie mogli zarabiać więcej jak ten socjal.
  Co do Brauna to jeszcze nie znasz Pana Boga.
 • @Wican 20:15:04...o której wielkeigo pojęcia nie posiadasz...
  Nie trzeba wielkiego, wystarczy normalne pojęcie, że to nie @miarka decyduje kto jest a kto nie jest katolikiem.
 • Czy Roty Marszu Niepodległości uratują Polskę? Robert Bąkiewicz o wyborach i 447
  https://youtu.be/FkpgeUre9uk
 • PILNE! WP: 60 senatorów z USA pisze list do Morawieckiego ws. roszczeń 447! Robert Majka wRealu24!
  https://youtu.be/1NGTB_86QLA
 • W. Sumliński | O nazywaniu ruską agenturą członków Konfederacji i wyniku wyborczym.
  https://youtu.be/8Ax5sprmh6I
 • PiS wycofuje się z deklaracji ws. 447. Suski: „Nie ma potrzeby wprowadzenia prawa”
  https://t.co/GMxjx3Rsj2

  Szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski powiedział w Radiu Plus, że nie ma potrzeby, aby zmieniać prawo ws. amerykańskiej ustawy 447. Dziennikarz przypomniał Suskiemu, że szef rządu zapowiadał prawo zabezpieczające Polskę przed roszczeniami.

  W kwietniu 2018 r. Kongres USA przyjął tzw. ustawę 447, zwaną również Just Act, która przyznaje Departamentowi Stanu prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holokaustu, a także – co najważniejsze – udzielenia im pomocy w odzyskaniu żydowskich majątków bezdziedzicznych.

  W lutym tego roku Polska zorganizowała tzw. konferencję bliskowschodnią. Do Warszawy przyleciał wtedy amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo, który wezwał nasze władze do uregulowania spraw związanych ze zwrotem mienia ofiar Holokaustu.
 • @Zbigniew Jacniacki 21:34:36
  Pan przesadza, i bez potrzeby.
  W Konfederacji nie ma sporu o katolicyzm ani inne odmienności prócz jednej, bezdyskusyjnej - wszyscy muszą być polskimi patriotami, a więc i chcieć władzy Narodu Polskiego jako Suwerena względem władz państwowych i dążenia by by Polska była niepodległą wobec innych państw, oligarchii i korporacji prywatnych.

  Konfederacji odmienności w niczym nie przeszkadzają bo ona nie zmierza do sprawowania rządów w danym składzie sił osobowych. Na nieuchronne podziały na partie polityczne przyjdzie czas po spełnieniu celu Konfederacji - przygotowania systemu prawnego zabezpieczającego Polskę przed dochodzeniem do władzy zdrajców, antypolaków i elementu patologicznego zaczynając od rozwalenia zdradzieckiej zmowy Okrągłego Stołu i likwidacji uformowanych już mechanizmów państwa terrorystycznego i faszystowskiego (którego trwanie pozwala rokować, że takim będzie niezależnie od tego która z partii czy koalicji Okrągłego Stołu będzie rządziła).
  - Chodzi o przygotowanie organizmu państwowego w Polsce aby najlepiej jak sami potrafimy to wyegzekwować służył Polakom, najpierw Narodowi Polskiemu bo to jego państwo i to on jest tu gospodarzem i to on jest i musi być odpowiedzialny za jego przyszłość.
 • @miarka 21:26:12
  Jak Słońce zgaśnie, ani święty Boże nie pomoże.
  Jak coś pierdyknie z kosmosu w naszą planetę, ani święty Boże nie pomoże.
  Chyba, że taka boska wola będzie. Kara za łajdactwo i wynaturzenie.
  Zatem politycy powinni być uczciwi i prawi, ich wyborcy też.
  Hehehe:)
 • @gerro28 22:52:39
  Żegnam.
 • @gerro28 22:45:51
  A co to ma do rzeczy. To banał.
  Mówimy o patologii która zagnieździła się w głowach tego zdemoralizowanego elementu który ma roszczenia i antypolskie i antyludzkie czyli w istocie satanistyczne.
  Nikt normalny nie będzie takiego elementu traktował jako wyborców o których głos miałby zabiegać.
  Dokładniej to tu obowiązuje zasada nie podejmowania dialogu z terrorystami.
  To w języku blogerskim trolle, i każdy kto taki element poważnie traktuje (niezależnie od tego czy jest taki naprawdę, czy to jego wymysł lub urojenie) to też troll.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:54:33
  Widzę że w tym samym czasie pomyśleliśmy o tym samym. :-)
  Gratuluję czujności (choć nawet nie zdążyłem zobaczyć o co w tym ostatnim tekście poszło bo jeszcze pisałem).
 • @miarka 21:57:32Pan przesadza, i bez potrzeby. W Konfederacji nie ma sporu o katolicyzm ani inne odmienności
  Przypomnę Twoje zdanie , które skomentowałem;
  "To że JKM jest przeciwieństwem Marksa bardzo mocno łączy go z narodowcami, bo Marks zwalczał Narody na rzecz państwa i jego faszyzmu."

  Zapytałem Cie , co łączy go z katolikiem Braunem, skoro papież-przywódca katolików-, podobnie , jak Marks krytykuje państwa narodowe?

  I to nie tylko obecny.

  Nie przesadzam, tylko wielu rzymskich katolików w Polsce nie chce wyjaśnić jak połączyć suwerenność patriotyczną z watykańskim zaangażowaniem na rzecz politycznego globalizmu.

  """Pilnie potrzebna jest prawdziwa światowa władza polityczna— ..................................— aby zarządzać ekonomią światową; uzdrowić gospodarki dotknięte kryzysem; zapobiec pogłębieniu się kryzysu i związanego z nim zachwiania równowagi; przeprowadzić właściwe, pełne rozbrojenie oraz zagwarantować bezpieczeństwo żywieniowe i pokój; zapewnić ochronę środowiska i uregulować ruchy migracyjne. Tego rodzaju władza musi być uregulowana przez prawo, przestrzegać konsekwentnie zasady pomocniczości i solidarności, być podporządkowana realizacji dobra wspólnego (...),zaangażować się w realizację autentycznego integralnego rozwoju ludzkiego, inspirowanego wartościami miłości w prawdzie. Ponadto władza ta powinna zostać uznana przez wszystkich, być w stanie rzeczywiście każdemu zagwarantować bezpieczeństwo, przestrzeganie zasad sprawiedliwości i prawa (...). Oczywiście, powinna mieć takie uprawnienia, by strony musiały szanować jej decyzje, a także stosować środki wspólnie uzgodnione na różnych forach międzynarodowych. Brak tego wszystkiego rodziłby ryzyko, że prawo międzynarodowe, pomimo wielu postępów na różnych polach, byłoby uzależnione od równowagi sił najsilniejszych. Integralny rozwój narodów i współpraca międzynarodowa wymagają ustanowienia porządku międzynarodowego wyższego stopnia, opartego na zasadzie pomocniczości, by zarządzać globalizacją (...) oraz zaprowadzenia wreszcie porządku społecznego zgodnego z porządkiem moralnym i z tym połączeniem sfery moralnej i społecznej, oraz więzią między polityką a sferą ekonomiczną i obywatelską, jakie są już zarysowane w Karcie Narodów Zjednoczonych. ..."
 • @miarka 19:22:51
  Mylisz się! Nie należę do żadnej z tych grup i też mnie odstręcza Braun i jego turbokatolicyzm:

  https://www.youtube.com/watch?v=2eHVXmT4weM

  Zresztą, startował u boku innych turbokatolików, Tumanowicz (z tych Tumanowiczów) deklarował publicznie że zostałby członkiem Opus Dei gdyby tylko dostał propozycję, a czy dostał i został tego nie powie, bo ich, członków Opus Dei, obowiązuje konspiracja.

  Szatan już gra w otwarte karty, a wy jedynie możecie się zdobyć na wzruszenie ramion, a czasem nawet i nie na to.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:54:33
  Biedny Gerro28 myślał, że sobie pokomentuje. Cenzura działa 24/h. Najważniejsze,że Husky i Kula Lis wrócili więc jakoś to będzie. Po co jacyś nowi na portalu, same z nimi kłopoty i pilnować uważnie trzeba. Najważniejsi są mierni ale wierni. Tacy co to od lat piszą jedno i to samo.
  A tak ogólnie ...to kto to miał dyżur? nie Zawisza? no chyba, że wszyscy to Ruszkiewicz.
 • @miarka 23:08:02
  No proszę, nie wiesz co gościu napisał (jak i ja) ale dobrze, że został wywalony. Ot standardy braci neonowej.
 • @autor
  Po tym całym cyrku widać, że ta cała konfederacja to zwykły wentyl bezpieczeństwa który system POPIS sprokurował. Wygrał kto miał wygrać a Polacy jak zwykle w dupiu. Konfederacja spokojnie mogła ugrać z 10% gdyby nie idiotyczni liderzy i idiotyczne pomysly. Przyklad ewidentnej głupoty to wysłanie rebe Brauna na podkarpacie. Ynteligent Braun z jego ynteligencką mową to może Warszawiw ale nie proste Podkarpacie. Tam to nawet na jego "Szczęść Boże" się nie nabrali. Dla niekumatych "Szczęść Boże" używa się tylko i wyłącznie w powitaniu ludzi, którzy wykonują jakąś pracę. W zwykłym przywitaniu używa się "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus". Ale skąd taki eskimos może to wiedzieć. A na Podkarpaciu wiedzą .
  Takich drobnych durnot to była cała masa, ale i o to w tym chodziło żeby wynik był żałosny.
  Przez litość nie wspominam o obrażaniu całych grup spolecznych jak nauczyciele, rolnicy(podkarpacie?) drobni przedsiębiorcy przez tych ,pożal się Boże, liderów.
 • @Oracz 10:03:52
  Nie wymyślaj z tym turbokatolicyzmem. Widzę że i z Tobą coś jest nie tak.
  Już planuję coś w tym temacie pisać więc jak chcesz, to poczekaj i nie pisz głupot.
 • @d.jaś 10:17:31
  Ot, standardy wrednych komentatorów. Byłeś nieuprzejmy nie zauważyć że i komentarz na który ja odpowiedziałem został zdjęty, więc ten drugi musiał być jeszcze bardziej bardziej trollowski.
  To Ty się nie trzymasz standardu blogerskiego.
 • @Zbigniew Jacniacki 06:56:53
  "Nie przesadzam, tylko wielu rzymskich katolików w Polsce nie chce wyjaśnić jak połączyć suwerenność patriotyczną z watykańskim zaangażowaniem na rzecz politycznego globalizmu".

  Owszem, problem jest wielki, Kościół jest demoralizowany od wewnątrz, a jego hierarchia została już praktycznie podmieniona na antykatolicką.
  Jak z tego wyjść jeszcze nie wiemy, ale to co wydziwiają katolickim nie jest.
  Kościół jednak to nie hierarchia a ogół wiernych. Tu zaś walka o oblicze katolicyzmu dopiero się zaczyna.
 • @miarka 12:36:25
  Brednia! Kościół to Bóg i podporządkowani Jego Zakonowi i Jego Posłańcowi!

  W kościele Boga, ani na momencik nie może znaleźć się trup. Bóg jest Bogiem żywych. Trup jest nieczysty!

  To jest przybytek upadłego stworzenia. Stworzenia zwiedzione i trzymane w niemocy, słuchają pieśni ku czci lucyfera - szatana, tego który ,,stworzył się sam". Tak mu śpiewają.

  Zdolni są posłać swoje dzieci do księdza, do kapelana, ten pogładzi po główce i wskaże cel - takich samych rzymskich katolików i powie:

  ,,zabijaj ich, to jest miłe bogu".

  Tak, to jest miłe szatanowi, którego tam czczą i mówią mu: tyś bogiem!

  W końcu zbawienie jest darmo i niezależnie od uczynków Zakonu. Tak mówił faryzeusz Paweł.


  Sfery profanum do których zaliczają się zwykli zjadacze chleba, nie są w stanie usłyszeć tego, co sfery sacrum czczą, otwartym tekstem. Ale sfery profanum potrafią jak mantrę powtarzać: ,,kościół to my, to my!"
 • @Oracz 13:03:48
  "Brednia! Kościół to Bóg i podporządkowani Jego Zakonowi i Jego Posłańcowi!"

  Po "brednia" powinien bć dwukropek, a nie wykrzyknik. W religii katolickiej Kościół to mistyczne Ciało Chrystusa, a jego członkami jest ogół wiernych.


  "W kościele Boga, ani na momencik nie może znaleźć się trup. Bóg jest Bogiem żywych. Trup jest nieczysty".

  Też bez sensu. - Bo nie definiuje tego pojęcia "trup".
  - Jeżeli uznać że to grzesznik, to to co piszesz znaczyłoby że Kościół musi się natychmiast oczyszczać z grzeszników. To więc byłby Kościół faryzeuszów i satanistów, ludzi zmuszonych ukrywać swój grzech, ludzi żyjących w strachu i zniewoleniu przez Prawo które ze swojej natury prowadzi ku śmierci.
  To byłoby prawo wyniesione nad wiarę nadzieję i miłość, nad wolność i odpowiedzialność, nad sprawiedliwość i organizację życia wspólnotowego, a prawników by czyniło kapłanami ideologii-religii prawnictwa pochodnej od satanizmu i służebnej szatanowi.

  Bóg jest Bogiem żywych bo sam jest Bogiem żywym. On nie każe się ludziom opierać na prawie, bo nie napisał dekretów i rozporządzeń prawnych i nigdzie nie wyjechał, ani nie poszedł spać.
  Kto kocha ten już "wypełnił prawo".

  Tylko szatan twierdzi że człowiek ma nie grzeszyć. Według Boga człowiek po to ma wolną wolę żeby mógł grzeszyć.
  Katolików wyróżnia spośród religii-ideologii opartych o prawo przede wszystkim to że kiedy zgrzeszą mogą się nawracać i nawet odzyskiwać czystość. - I że Bóg sam im pomaga w tym nawróceniu.
  - Również to ich wyróżnia, że kiedy upadną jako grzesznicy nie popadają w śmierć ducha, a zachowują zdolność podnoszenia się do życia i do dalszych walk.

  Widzisz że dokładnie zaprzeczyłeś sobie?


  " Ale sfery profanum potrafią jak mantrę powtarzać: ,,kościół to my, to my!""

  To też trzeba rozumieć. Tymi "sferami profanum" są dziś głównie hierarchowie Kościoła, zdemoralizowani i spiskujący z "władcami tego świata" dla zniszczenia Kościoła.
  - Hierarchowie którym pomyliła się im naturalna rola oddolnej służebności ogółowi członków Kościoła tak aby Jezus Chrystus był Panem, z ich wynaturzonym i zdradzieckim wynoszeniem się na pozycje władzy odgórnej, nawet zwierzchniej nad niższymi strukturami hierarchii, razem z ich panowaniem i stawianiem się na pozycji niezbywalnie należnej jedynie Chrystusowi.

  Kościół nie istnieje poza Chrystusem, a oni chcą budować antykościół z ich władzą, z ich "głową", i to władzą którą poddają jeszcze szatanowi jeszcze oddając mu swój wasalny pokłon.
 • @Oracz 13:03:48
  "W końcu zbawienie jest darmo i niezależnie od uczynków Zakonu. Tak mówił faryzeusz Paweł."

  I jeszcze jedno, bo powielasz już intensywnie w ostatnim czasie rozpowszechnianą brednię. Święty Paweł to nie faryzeusz a katolik.
  To że przed nawróceniem był faryzeuszem nie ma nic wspólnego z jego postawami na rzecz rozpowszechniania chrześcijaństwa po nawróceniu.
  - Z prześladowcy Chrystusa stał się Jego zagorzałym głosicielem

  Po co więc rozpowszechniasz fałsz? W całej tej Twojej wypowiedzi jest mnóstwo fałszywych postaw przypisywanych katolikom a skrycie promujących postawy protestanckie.
  - Bo czymże są te "uczynki Zakonu"?
  Tu też bez precyzyjnej definicji można podkładać dowolne uczynki, wręcz można by uznawać że zbawienie jest niezależne od grzechów (i grzechów cudzych), co jest kosmiczną bzdurą, a w protestantyźmie to chyba rozpowszechnione myślenie.
 • @miarka 14:08:19
  Nie, nie, nie! Nie musisz mi udowadniać podziałów miedzy chrześcijanami! To akurat udowadniam ja.

  Pokłóć się raczej z innymi chrześcijanami, bo oni mają Pawła dla siebie. Nie zgodzą się że to katolik, a nie faryzeusz!

  Dlaczego nawet nie wzruszysz ramionami, na słowa, że lucyfer (szatan) stworzył się sam i jest ojcem Chrystusa?
 • @Oracz 14:56:18
  Bo to są takie brednie że nawet nie warte wzruszenia ramion. O kuszeniu Jezusa przez szatana słyszałeś? O nawróceniu faryzeusza Pawła na katolika słyszałeś? Jak to do Ciebie nie dociera to nie zawracaj głowy.
 • @miarka 16:14:07
  ,,Nie zawracaj głowy" to już jest jakiś konkret. Postaram się twojej głowy już nie zawracać. Brnij dalej w bałwochwalstwo i słuchaj peanów do lucyfera. Skoro ci to pasuje..
 • @Zbigniew Jacniacki 21:34:36
  Ale papież nie jest wladcą nieograniczonym. Ma ograniczenia. A Franciszek przekracza "katolickość"
 • @Oracz 10:03:52
  Nie przykładaj swoich turboopinii do innych.
 • @d.jaś 10:17:31
  Gerro się zalogował aby pisać bzdury i robić rozpierduchę w komentarzach.
 • @Oracz 14:56:18
  Lucyfer? Słabe kursy przeszedłeś. Lucyfer to w starożytności odpowiednik Wenus.Inaczej Gwiazda Poranna
  A że Lucyfer to jest ojcem Chrystusa? ZNowu nieprecyzyjnie.
  O Lucyferze z Sardyni słyszałeś?
 • @d.jaś 10:14:33
  Posłuchaj "stan 55" (bo takie było twoje poprzednie wcielenie zanim zostałeś wyrzucony) nie twój interes kto dyżuruje i kto banuje.
  I jeśli sądzisz, że tu administrują idioci, którzy nie potrafią szybko rozpoznać trolla to jesteś w błędzie.
  W związku z tym, że już raz dostałeś tutaj bana to będziesz pod szczególną obserwacją.
 • @miarka 23:08:02
  Wszystkie komentarze tego gostka to były głównie wulgaryzmy spod budki z piwem a na to zgody tutaj nie ma. Owszem, jeśli komuś wymsknie się czasami jakieś mocniejsze słowo to trzeba przymknąć oko ale to nie może być reguła. Każdy stan emocjonalny można wyłożyć cywilizowanym językiem.
 • @Wican 17:39:11
  Pwt 4,15 Pilnie się wystrzegajcie - skoroście nie widzieli żadnej postaci w dniu, w którym mówił do was Pan spośród ognia na Horebie - 16 abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, 17 podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, 18 podobiznę czegokolwiek, co pełza po ziemi, podobiznę ryby, która jest w wodach - pod ziemią. 19 Gdy podniesiesz oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, i wszystkie zastępy niebios, obyś nie pozwolił się zwieść, nie oddawał im pokłonu i nie służył, bo Pan, Bóg twój, przydzielił je wszystkim narodom pod niebem.
 • @miarka 13:53:45
  "Tylko szatan twierdzi że człowiek ma nie grzeszyć. Według Boga człowiek po to ma wolną wolę żeby mógł grzeszyć."

  Tak twierdzisz?

  J 8,10 Wówczas Jezus podniósłszy się rzekł do niej: «Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?» 11 A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz!».
 • @Oracz 18:43:27
  Ty rozumiesz co piszesz? Ma zalecenie, ale wolnej woli przecież nie została pozbawiona.
  Gdzie tu masz że nie może grzeszyć?
  Przecież jest wolna, szatan nie ma już nad nią władzy bo grzech jej został odpuszczony.

  To szatan chce tu być większym łaskawcą i dobroczyńcą od Boga - tylko że na nie swój koszt i bez jego odpowiedzialności.
  To szatan tu szykuje kajdany niewoli grzechu dla człowieka który uwierzy że mu grzeszyć nie wolno.
 • @miarka 21:35:10
  Gdybyś chciał zrobić szatanowi przykrość, to byś powalczył z własną słabością i poszedł za radą Chrystusa.
  Bo jak rozumiem, teoretyzujesz po to, by zrelatywizować system wartości.
 • @Oracz 11:31:03
  "Gdybyś chciał zrobić szatanowi przykrość, to byś powalczył z własną słabością i poszedł za radą Chrystusa".

  Nic nie rozumiesz. Bo jakbym mógł być silniejszy jak własna słabość to po co by mi mi były rady Jezusa?

  Przecież tu szatan aż racicami błoto urabia intensywnie przy tym myśląc: "chciej, chciej być tym silniejszym jak własna słabość".
  Już wiesz dlaczego?
  A wiesz już dlaczego Jezus nie stawia zakazów i nakazów?
  I jeszcze pytanie podobne: dlaczego Przykazania Boże nie są zakazami lub nakazami?

  Ładne mi rady dajesz. Założę się że to on cię tu przysłał żebyś "swoje mądrości" tak bardzo mu pasujące żeby było więcej ludzi tak myślących wygłaszał.
  A wiesz dlaczego?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930