Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1866 postów 2442 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Adam Wielomski: Monolog o Konfederacji.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Początkowo uważano, że wzrost notowań Konfederacji jest organicznie powiązany ze spadkiem notowań Kukiz’15. Słowem, uważano, że Konfederacja „pożera” partię Kukiza, wypiera ją ze sceny politycznej.

Dostępne badania pokazują, że przepływ wygląda inaczej: Konfederacja zjada PiS, a PiS zjada Kukiz’15. 

 Badania dowodzą, że głos na Konfederację zamierza oddać część najbardziej ideowego elektoratu, który dotychczas głosował na partię Jarosława Kaczyńskiego. Te same badania pokazują, że elektoraty Kukiz’15 i PiS są do siebie bardzo podobne, mają identyczne poglądy na podstawowe sprawy. Dlatego słabnięcie Kukiz’15 oznacza wzmocnienie PiS-u.

Spadek notowań Kukiz’15 wytłumaczyć jest łatwo: nie widać zasadniczych różnic między tą partią a PiS-em, a skoro Kukiz’15 balansuje na granicy progu wyborczego i nie wiadomo czy przejdzie go, to lepiej od razu zagłosować na PiS. Logiczne: po co głosować na mniejszą podróbkę, gdy można na większy oryginał?

Ciekawszy jest odpływ elektoratu PiS-u w stronę Konfederacji. Na Nowogrodzkiej muszą mieć podobne badania, bo tylko tak można wytłumaczyć nagły i gwałtowny atak TVPiS i mediów Sakiewicza na Konfederację, która nagle wyrosła na wylęgarnię agentów Putina, produkowanych w jej szeregach w ilościach hurtowych (i słusznie: Putin to poważny polityk i w detalu nie robi). Wydaje się, że kluczowy jest tutaj totalny zawód PiS-em przez jego ideowy elektorat, który bardzo na serio potraktował zapowiedzi o „wstawaniu z kolan”.

Tymczasem mamy, jak to ujął Robert Winnicki, „pełzanie” pisowskiego rządu przed Stanami Zjednoczonymi i środowiskami żydowskimi. Polska od pewnego czasu jest regularnie upokarzana i tresowana przez polityków, dziennikarzy i lobbystów zza Wielkiej Wody, którzy usiłują wymusić na nas rekompensaty za tzw. mienie bezspadkowe. 

 W oczach swojego ideowego elektoratu PiS zawodzi na całej linii w sprawie ustawy 447, co jest związane z antyrosyjską obsesją rządzącej partii: dla powstrzymania rzekomej agresji Putina nie ma ceny zbyt wielkiej, którą trzeba zapłacić Amerykanom.

(...)

Słowem, przy Kaczyńskim pozostał elektorat roszczeniowy i socjalny, ten mniej zorientowany, który wierzy, że „rząd daje”, nie rozumiejąc, iż rząd pożycza pieniądze za granicą, uzależniając Polskę od zagranicy, i które to pożyczki ktoś kiedyś będzie musiał spłacić.

 Słowem, przy Kaczyńskim został słabo zorientowany politycznie elektorat socjalny, a partia ta coraz bardziej upodabnia się do partii socjaldemokratycznych. To, co było w niej prawicowego przeszło pod sztandary Konfederacji.

Adam Wielomski
Myśl Polska, nr 21-22 (19-26.05.2019)

całość: Myśl Polska

  

KOMENTARZE

 • z cyklu "Sraczka w PiSie"
  https://www.tvp.info/42709872/konfederacja-zbrojne-ramie-totalnej-opozycji
 • Dr Andrzej Zapałowski
  Nie bądzmy głupi
  PostDateIconczwartek, 16 maja 2019 09:07 | PDF
  My Amerykanom dziękujemy za Fort Trump. Niech sobie budują w Izraelu. Trzeba być idiotą aby im zapłacić za budowę bazy w Polsce, uzależnić i podporządkować Wojsko Polskie od amerykańskich grymasów (wojny w Azji), dać się ograbić lobby żydowskiemu w USA i być kierowanym przez ambasadę amerykańską w Warszawie podobnie jak przez rosyjska w XVIII w.

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/amerykanskie-media-budowa-fortu-trump-uzalezniona-od-kwestii-roszczen-zydowskich/j8ehprf
 • Adam Wielomski
  Czy to nie ten co to zupełnie niedawno wykrzykiwał, ze sceny zorganizowanej przez Korwina, że – w Polsce tak długo będzie bieda jak długo będzie socjalizm?
  Socjał tym czasem jest coraz bogatszy, a bieda coraz rzadsza.

  Ostatnio słyszałem gromkie słowa Kaczyńskiego, że żydom się nic nie należy i tak długo jak długo będzie rządził PiS nic od nas nie dostaną.
  -A Ustawę ( o którą się tak niektórzy zawzięcie na Neonie upominają) można zmienić w jednej chwili.
  To były słowa Kaczyńskiego, naczelnika państwa czyli zwykłego posła, zwykłego posła, coś na wzór Oktawiana, który też był jedynie zwykłym rzymskim senatorem ,, pierwszym wśród równych”
  Wierzyć tym z Konfederacji, na słowo, czy na facjatę z tygodniowym zarostem?
 • @Oświat 18:21:18
  //Ostatnio słyszałem gromkie słowa Kaczyńskiego, że żydom się nic nie należy i tak długo jak długo będzie rządził PiS nic od nas nie dostaną.//

  To poproszę o lin do źródła żebyśmy mogli "usłyszeć" to na własne uszy.
  Na razie stwierdzenie zawarte w cytacie uważam ze "nieścisłe" ale za godzinę nazwę je manipulacją.Kaczyński prędzej by połknął własny język niż powiedział :" że żydom się nic nie należy ".
  Grzegorz Braun (lub inny Konfederat) by powiedział ale nie Kaczyński który jest tchórzem i kreaturą.
 • @ikulalibal 18:42:11
  ,,To poproszę o lin "

  A co ty chcesz robić z liną?
  A co do słów Kaczyńskiego trzeba było oglądać TVP Info i Dziennik Telewizyjny na TVP 1

  Masz tu samą ,,prawdę" i samą prawdę
  HIT! DUDA I KACZYŃSKI TCHÓRZLIWIE MILCZĄ W SPRAWIE USTAWY 447!

  Boo bla
  Opublikowany 2 cze 2018
  https://www.youtube.com/watch?v=RTrC4W9G6dk

  i popatrz od kiedy Kaczyński mówi o 447
  KACZYŃSKI O ROSZCZENIACH ŻYDOWSKICH (Wypowiedź z 08-06-2015). Lecz dziś mamy antypolską ustawę 447.

  https://www.youtube.com/watch?v=RnxaK3e3aPI
  Kaczyński o ustawie 447. "Niczego płacić nie będziemy"

  https://wiadomosci.wp.pl/kaczynski-o-ustawie-447-niczego-placic-nie-bedziemy-6380501391870081a

  Kaczyński jednoznacznie o ustawie 447: Niczego płacić nie będziemy ...


  https://wpolityce.pl/polityka/446323-kaczynski-o-447-niczego-placic-nie-bedziemy

  1.
  13 maj 2019 - Kaczyński jednoznacznie o ustawie 447: Niczego płacić nie będziemy, bo nie ma ku temu ani podstaw prawnych, ani moralnych.
  Szydło o ustawie 447: Nie zgodzimy się na to, by płacić jakieś zobowiązania czy roszczenia
  Nigdy się nie zgodzimy na to, żeby Polska miała płacić jakieś zobowiązania i roszczenia – podkreśliła wicepremier Beata Szydło pytana o skutki tzw. ustawy 447. Jak dodała, jest to stanowisko rządu oraz Prawa i Sprawiedliwości.

  – To jest wyraźnie nasze stanowisko, które powtarzamy konsekwentnie – mówili o tym prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Nigdy się nie zgodzimy na to, żeby Polska miała tutaj jakieś zobowiązania płacić. Nie byliśmy sprawcą II wojny światowej, byliśmy ofiarą II wojny światowej – powiedziała Szydło w telewizji Trwam, pytana o kwestię ustawy 447.
 • @ikulalibal 18:42:11
  Jeśli mieszkasz poza Polską i nie masz polskiej TV to pardon
  Masz prawo nie wiedzieć co od kilku dni mówił i mówi JK w temacie 447
 • @Oświat 19:24:37
  Link do wypowiedzi Kaczyńskiego " żydom się nic nie należy " !!!!!
  Sam krętaczu powiedziałeś ://Ostatnio słyszałem gromkie słowa Kaczyńskiego, że żydom się nic nie należy //

  więc nie rób z gęby cholewy i albo udowodnij albo elegancko się wycofaj z tego stwierdzenia.
 • @ikulalibal 19:33:49
  Dont bi e nerwus
  Kaczyński w temacie 447 gada niemal codziennie na każdej konwencji w każdym miejscu gdzie się pojawia, a ostatnio z racji kampanii wyborczej do Unii jeździ to tu to tam i jeszcze gdzieś. A co ja jestem jego, ….przybocznym, żebym spisywał, notował nagrywał.
  Włącz sobie TV Info i słuchaj od rana do wieczora i de… mi nie zawracaj i nie nudź
  Jedno jest pewne jak mantra powtarza, że nie da, że się nie należy, że to nie my robiliśmy wojny i holokausty.
  Tyle na razie. Kolacja, po kolacji może jakiś film…
 • @Oświat 21:08:03
  //Kaczyński w temacie 447 gada niemal codziennie na każdej konwencji w każdym miejscu gdzie się pojawia//

  Łżesz jak średnio statystyczny wyborca PIS-u co zrozumiałe albowiem jaki pan taki kram.Kartofel za nic na świecie nie wypowiedziałby słowa "Żyd" i "447' przeto słowa o bliżej nieokreślonych "roszczeniach" kieruje w anonimową przestrzeń.Prawda jest bowiem taka że Kaczalnik już się zgodził na spłatę żydowskich roszczeń
  " Wyciekła tajna notatka. WikiLeaks: Kaczyński zobowiązał się do spłaty roszczeń żydowskich. „To jedynie kwestia czasu” "
  https://nczas.com/2019/05/10/wyciekla-tajna-notatka-wikileaks-kaczynski-zobowiazal-sie-do-splaty-roszczen-zydowskich-to-jedynie-kwestia-czasu/
 • @Oświat 18:21:18
  Antek też opowiadał, że jak PiS dojdzie do władzy, to pierwszą rzecz którą zrobi, będzie lustracja, podobnie było z opowieściami o rozliczeniu wierchuszki PO.
  Czym innym jest wygadywanie tio co chce elektorat usłyszeć, a czym innym jest uchwalenie konkretnej ustawy, a tego właśnie chce Konfederacja.
  Albo Pan dorósł by rozróżniać takie sprawy, albo jesteś Pan piosowskim propagandystą.
 • @Ślepa Mańka 04:15:01
  Ten sam PiS obiecywał upublicznienie aneksu WSI. I co?
 • @Oświat 19:24:37
  Powiedzial to zydom, czy swojemu otumanionemu elektoratowi?
 • @Oświat 21:08:03
  Ale to nie powinno Tobie sprawić problemów. Kiedys i gdzie Kaczelnik powiedział, że "Żydom nic się nie należy"?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031