Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1897 postów 2686 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

[OPINIA] Skalski: Do diabła z Fortem Trump!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Głównym, nadrzędnym, metafizycznym wręcz celem swojej polityki, któremu Prawo i Sprawiedliwość podporządkować jest gotowe wszystko inne, jest uczynienie z Polski amerykańskiej fortecy wojskowej”.

Nim przytoczę całośc opinii Marcina Skalskiego, zauwazmy, iż PiS-owscy negocjatorzy mogliby robić w Międzynarodowym Biurze Miar i Wag w Sevres pod Paryżewem za wzór negocjowania w dół czyli standard tego, jak się negocjowac nie powinno.

Zapewniali oni nie raz: uczynimy WSZYSTKO, żeby mieć fort Trump w Polsce. Skoro wszystko, to i nie dziwota, że zamiast Amerykanie nam, to my mielibyśmy płacić Amerykanom, i jeszcze w ramach transakcji wiązanej każdy Polak zapłaci żydowskim holokaustnikom ok. 120 tys. PLN (kwoty zbiorcze typu „pierdylion” nie robią wrażenia, bo są trudno wyobrażalne i łatwiej sobie wyobrazić grozę utraty 500+ na miesiąc niż biliona złotych jako państwo. Tymczasem opryszkowie chcą dzis obrabować metodą na rympał KAŻDEGO POLAKA, od niemowlęcia po starca, na wydłubaną z garbatego nosa kwotę ok. 120 tys PLN. 120 tys PLN to 500+ na każdego, nie na dziecko, ale na każdego Polaka miesiac w miesiąc przez 20 lat).

Skoro uczynimy WSZYSTKO, no to każą nam robić WSZYSTKO, np.

Amerykańskie media: budowa Fortu Trump uzależniona od kwestii roszczeń żydowskich

A co robi PiS, złapany na kłamstwach i frymarczeniu jak złodziej za rękę?

Kaze przydupasowi Sakiewce pisać. że przyjazd delegacji izraelskich negocjatorów to fake-news, po czym za chwilę sami żydowcy negocjatorzy wysypują ich potwierdzając, ze to żaden fejk, ale najprawdziwsza prawda. MSZ odwołuje przyjazd izraelskiej delegacji, ale ta i tak przylatuje itd Czy PiS nie widzi, że ich izraelski partner jest delikatnie mówiąc nielojalny? Wczoraj w Sejmie (15/5) miała byc procedowana ustawa ‘anty-447’ autorstwa posła Rzymkowskiego, ale w ciagu nocy PiS musiał otrzymac jakieś pilne iskrówki z Waszyngtonu czy moze z Tel Awiwu i nagle blady i przerażony marszałek Kuchciński (ten od ukraińskich braci Rysicz?) nie pozwala nawet posłowi Winnickiemu na formalne zgłoszenie wniosku.

Co więcej, prominentni przedstawiciele PiS-u decyduja się na deklaracje tylez desperackie, co dyskwalifikujące ich samych:

https://niezalezna.pl/271511-nie-damy-grac-ustawa-447-w-kampanii-wyborczej-odpowiedzialny-glos-wiceszefa-polskiej-dyplomacji

https://niezalezna.pl/271582-kto-probuje-podkrecac-atmosfere-przed-wyborami-dworczyk-my-na-to-nie-pozwolimy

Po polsku: „sprawa 447? nie ma sprawy, kazdy, kto ja porusza, szkodzi Polsce i jest ruskim agentem! Wrócimy do tej sprawy,ale to już po wyborach ( jak będzie po harapie )...”

Grzegorz Braun komentując pisowskie techniki negocjacyjne ws. Fortu Trump zaproponował, żeby poprosić Chińczyków o kontr-ofertę – moze fort Xi będzie tańszy i moze Chińczycy nie każą nam w pakiecie „powiesić się ze strachu przed klęską urodzaju” czyli oddac cała Polskę w pacht Eskimosom? Red. Sakiewicz posłyszawszy o tym, rzekomo omdlał, a z koszuli odpadł mu order ukraińskiej bezpieki i długo toczył się po podłodze.

Ja uważam, że za kasę, jaką mielibysmy bezprawnie oddać eskimosom, to sami moglibyśmy zbudować kilka fortów polskich: fort Chrobry, fort Jagiełło, fort Batory, fort Sobieski itd, z własnym, polskim wojskiem uzbrojonym po zęby – a fort Trump, fort Iwanka, fort Jared Kushner niech sobie budują w Palestynie.

A teraz oddaje głos red. Skalskiemu:

Głównym, nadrzędnym, metafizycznym wręcz celem swojej polityki, któremu Prawo i Sprawiedliwość podporządkować jest gotowe wszystko inne, jest uczynienie z Polski amerykańskiej fortecy wojskowej. Politycy PiS liczą wręcz na rozlokowanie nad Wisłą amerykańskich jednostek w sile dywizji pancernych – im więcej, tym lepiej.

Powyższy cel narzuca pod obecnymi rządami agendę w polityce międzynarodowej Polski dosłownie pod każdym względem. Nie inaczej będzie z roszczeniami żydowskimi, cokolwiek byśmy usłyszeli z ust polityków PiS wypowiadających się publicznie.

Po pierwsze jednak, „Fort Trump” nie zmieni zasadniczej postaci rzeczy. Polska była, jest i będzie położona między Rosją a Niemcami i kwestią refleksji politycznej jest, jak ustosunkować się do tego faktu. Tutaj geopolityka pozostanie nieubłagana, zaś jako kraj kontynentalny, położony w sercu Europy, nigdy nie będziemy w centrum zainteresowania typowych państw tallasokratycznych, a więc morskich.

Stany Zjednoczone, jak niegdyś imperialna Wielka Brytania, skupiają się na dominacji na morzach i oceanach, a jedyne, co pozostaje ich żywotnym interesem nad Wisłą, to mieć tu na tyle oddanego wasala, by bez oporu mógł stać się ekwiwalentem realnej racji stanu Wielkiej Brytanii i/lub USA. PiS jedynie ułatwia to zadanie, stawiając w polityce międzynarodowej wyłącznie na Amerykę.

Polska obecnie boi się z mniej lub bardziej uzasadnionych względów Rosji, obsesja na punkcie której wśród polskich elit leży w interesie amerykańskim. Jednak to nie Rosja jest i będzie głównym przeciwnikiem Stanów Zjednoczonych. Bowiem nawet gdyby rosyjskie zagrożenie było rzeczywiście tak realne, jak głosi PiS, to Amerykanie nie poświęcą życia choćby jednego żołnierza, by Polski bronić.

Z powyższego wynika z kolei gotowość płacenia pieniędzmi polskich podatników na „Fort Trump”, a więc zamiast na Wojsko Polskie, będziemy płacić na cudzą armię. Trudno jednocześnie o bardziej jaskrawe zdemaskowanie realnego podejścia USA do naszego regionu. Gdyby bowiem Stany Zjednoczone miały tu żywotne interesy, to same zabiegałyby o możliwość stacjonowania w Polsce swoich wojsk. Jak wiadomo, jest zupełnie odwrotnie.

Wreszcie, marzenie o „Fort Trump” to dowód myślenia blokowego w coraz bardziej wielobiegunowym przecież świecie. Obecna administracja amerykańska nie traktuje Rosji jako wroga, zarazem Rosja nie odważy się otwarcie zaatakować jakiegokolwiek państwa NATO i zaryzykować wystawienia na próbę amerykańskich gwarancji bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że Rosja to nie Korea Północna i do procedowania z nią rozmaitych problemów o zakresie regionalnym bądź globalnym nie potrzebuje ona demonstracji siły, a już szczególnie demonstrowania jej na Polsce, gdyż Rosja jest chociażby państwem o uznanym statusie mocarstwa atomowego. Co innego ćwiczenia „Zapad”, a co innego realna wojna. Jeśli zaś boimy się Rosji z powodu tychże ćwiczeń, to znaczy, że osiąga ona swoje cele bardzo niewielkim kosztem.

Z drugiej strony nie ma żadnego racjonalnego powodu, by wyludniająca się, posiadająca gospodarkę opartą na surowcach, dysponująca głównie siłą militarną, ale już nie „miękką” Rosja miała zaatakować i okupować Polskę. Nawet w przypadku Gruzji czy Ukrainy Moskwa wzięła terytorialny zastaw w postaci zbuntowanych republik, co uniemożliwia tym państwom integrację ze strukturami zachodnimi, tworzy z nich strefę buforową i daje Federacji Rosyjskiej niezbędną głębię strategiczną. Z tego powodu przyłączono Krym, ale zarazem utrzymano fikcję formalnej przynależności Donbasu do Ukrainy, mimo że i tu, i tu żyje ludność rosyjskojęzyczna i/lub Rosjanie. „Fort Trump” bronić by nas miał zatem przed zagrożeniem, które istnieje wyłącznie teoretycznie.

Last but not least, sprowadzanie tu wojsk państwa, które artykułuje wobec Polski oczekiwania „zwrotu” mienia bezspadkowego („heirless property”, jak głosu ustawa 447) jest o najmniej nieostrożne.

Zważywszy na skrajną pro-izraelskość i pro-żydowskość Donalda Trumpa, napominania Mike’a Pompeo w Warszawie, zachodzi obawa, że z uwagi na rzekomą konieczność powstania tu „Fortu Trump” rząd PiS uważa, że Polska naprawdę stoi przed alternatywą: albo spłata żydowskich roszczeń, albo ruskie czołgi nad Wisłą. Coraz więcej wskazuje również na to, że w pakiecie ze „strategicznym sojuszem” z USA (nie mylić z samym członkostwem w NATO) otrzymamy mimowolnie wysoko wycenioną „przyjaźń” z Żydami.

Skoro szeregi „ruskich agentów” przyrosły w ostatnim czasie w tempie geometrycznym, zaś sam ten zarzut wzbudza już tylko żałość i politowanie, podsumujmy krótko:

Do diabła z Fortem Trump!

za  https://medianarodowe.com/opinia-skalski-do-diabla-z-fortem-trump/ 

KOMENTARZE

 • no proszę:
  https://fakty.interia.pl/polska/news-wiceszef-msz-nie-ma-zadnych-tajnych-negocjacji-w-sprawie-ros,nId,2993500

  ciekawe, co na to powiedziałby książę Gorczakow ...
 • Zaproponować
  Rosji obsadzenie zachodniej granicy Polski wojskami FR. Ciekawe, czy proponujący przeżyli by ten eksperyment?
 • @MacGregor 13:25:48
  Może znów żydowska prasa ich wysypie? Tak jak z Porębą i Legutką?
 • @zbig71 13:45:24
  alez juz ich wysypała

  https://freebeacon.com/national-security/congress-no-u-s-military-base-for-poland-until-it-pays-for-nazi-war-crimes/amp/?__twitter_impression=true

  wersja polska chocby tu

  https://kresy.pl/wydarzenia/amerykanskie-media-bez-rozwiazania-kwestii-roszczen-zydowskich-nie-bedzie-fortu-trump/
 • @zbig71 13:43:40
  przez ostatnie dni niepotrzebnie się wcoorwiałem i pewnie poobrażałem wielu czytelników - sorki, ale cała ta sprawa z 447 i prymitywnymi kłamstwami PiS-u to było za wiele nawet dla tak spokojnego człeka jak ja
 • No czyli dokładnie dzieje sie to, przed czym ostrzegał prof.M.Chodakiewicz.
  https://gosc.pl/doc/4475113.Przyjecie-przez-USA-ustawy-447-moze-oznaczac-nekanie-Polski

  Prof. Marek Jan Chodakiewicz, specjalizujący się w badaniu stosunków polsko-żydowskich powiedział w rozmowie z PAP, że w razie przyjęcia ustawy 447 "należy się spodziewać rozmaitych działań". "Od nieoficjalnych nacisków przez oficjalny lobbying aż do sankcji: pozytywnych czy negatywnych. Sankcje pozytywne to, krótko mówiąc, przekupstwa.

  Na przykład, jeśli Polska zapłaci odszkodowania zarządzone przez organizacje żydowskie, dostanie ochronę tarczy antyrakietowej albo faworyzowany status handlowy. Sankcje negatywne mogą oznaczać - w razie odrzucenia roszczeń - bojkot polskich produktów, cła zaporowe na nie, albo odmowę udzielenia kredytu. Są setki rozmaitych kijów i marchewek w kategorii sankcji" - ocenił prof. Chodakiewicz.
 • @MacGregor 13:51:37
  No i gitara!!! Niech zabierają się że swoimi koniokradami z Polski!! I te całe wizy sobie w dupę wsadzą!!! A my nie pozwólmy dać okradać się przez żydowskich złodziei.
 • @trojanka 14:08:25
  A jak duża jest wymiana handlowa RP i USA?
 • Poza tym, jeśli bracia Rysicz od ukraińskich burdeli na Podkarpaciu z nastoletnimi prostytutkami, wywieźli kompromitujące taśmy
  z polskimi politykami, na Ukrainę to każda sprawa jest przegrana.Z pewnością "zlecenie" na nagranie panów było wystawione na Ukrainie, wiadomo KTO tam rządzi!!
  Prokuratura plus ABW powinny dokładnie zbadać tę sprawę.Zresztą chyba jest zbadana , tylko nie wolno o niej mówić zwłaszcza "przed wyborami".
  A tak to jakieś niedomówienia, pogłoski itp.
  Zresztą to chyba tylko pobożne życzenie, żeby cokolwiek wyjaśniono wyborcom...lud ma pozostać ciemny i głosować na "wskazanych".
  Alfonsy, miały jakąś sprawę w polskim sadzie, i dostali jakiś porażająco śmieszny wyrok!!ciekawe, ciekawe...co innego polska babcia z demencją, która zabrała batonik z półki i zapomniała zapłacić.

  Z drugiej strony rzuca się w oczy porażająca pycha "polskich" polityków.
  Jak świat światem ,zwłaszcza w dzisiejszych czasach nagrań u Sowy itp.
  łażenie do ukraińskich burdeli /z koncesją w Polsce/z nastolatkami jest raczej ryzykowne.Zwłaszcza ,jak się ma coś do powiedzenia w kraju/niestety/.
  Czują się nietykalni i ponad prawem.
  Niebezpieczeństwo wisi nad CAŁYM narodem.
 • @zbig71 13:43:40
  "Zaproponować
  Rosji obsadzenie zachodniej granicy Polski wojskami FR. Ciekawe, czy proponujący przeżyli by ten eksperyment?"

  Po co Ruskim coś takiego, nawet za sowitą opłatą?To se ne vrati.
 • @zbig71 14:13:16
  https://usa.trade.gov.pl/pl/usa/analizy-rynkowe/275665,polsko-amerykanska-wymiana-handlowa-.html

  Ja tam jak mogę NIE tykam chłamu z USA!
 • @Pedant 14:25:05
  Być może. Mnie interesuje , jak byłaby reakcja ,,naszych,, sojuszników na tę propozycję.
 • @trojanka 14:29:22
  Ponad 7mld $ w 2017. Niby sporo, tylko ile z tych produktów było rzeczywiście polskich?
  Wczoraj w pracy wypiłem puszkę coli. Wstyd się przyznać;-)
 • No i wychodzi na to że,prawa jak z 39 wchodzą powoli.
  - ekshumacje Jedwabne,Treblinka-NIE WOLNO
  - zrównanie praw korporacji USA np.Ubera z polskim prawem-NIE WOLNO
  -Repolonizacja mediów-NIE WOLNO
  -repolonizacja PKP Energetyka-NIE WOLNO
  -zastosowanie polskiego prawa podatkowego do amerykańskich firm w Polsce -NIE WOLNO

  -żądanie zrealizowania uroszczeń w jakiejkolwiek formie/ budynki,place,ziemia, lasy, złoto,rezerwy walutowe, przymusowy zakup nieopłacalnych obligacji USA....wszystko na kwotę 330mld dolarów/na razie potem będzie dodatkowa/.

  https://pbs.twimg.com/media/D6rZrfyWkAAz8uH.jpg
 • @zbig71 14:42:55
  Wtrząchnij se jeszcze hama burgera.
  https://ciekawe.org/2016/06/26/mcdonald-ujawnia-z-czego-robione-sa-ich-burgery/

  http://www.prisonplanet.pl/kultura/neokanibalizm,p1874999168

  naści poczytaj sobie!!aż Ci plomby wypadną!!
  https://www.ofeminin.pl/fitness-i-zdrowie/dolegliwoscichoroby/co-sie-dzieje-w-twoim-organizmie-po-wypiciu-coca-coli/b707ecw
 • @trojanka 14:44:58
  To tym bardziej trzeba tę ekshumację przeprowadzić!!! Po pierwsze świat dowie się prawdy, po drugie okupant sobie pójdzie w cholerę!
 • @trojanka 14:51:57
  Ale po pracy strzeliłem sobie 100 gram polskiej czyścioszki dla odkażenia.
 • @trojanka 14:44:58
  Dla mnie bardziej szokujący jest fakt, że to jest ta sama pani Ewa Kurek, która 12 maja (czyli parę dni temu) powiedziała, że będzie głosowała na PiS - i ograniczyła się do uwagi, że trzeba im (PiS-owi) patrzeć na ręce.

  Mówiąc najdelikatniej - wobec całej wiedzy pani dr Kurek (w tym tej rozmowy z premierem Glińskim) - politycznie to ona jest mało rozgarnięta.
 • @Mac.Iek 15:00:38
  Pani Kurek tak powiedziała????gdzie??
 • @trojanka 15:04:14
  https://www.youtube.com/watch?v=a36fHH1L7rE

  3:50
 • @zbig71 13:43:40
  Mysle, ze zezwoliliby nawet na Fort Sobieski.
 • Fort Tramp chcą miec żydzi w Polsce.
  Fort Tramp ma służyć zabezpieczeniu interesów żydów w Polsce.
  Gdyby Polakom zachciało się suwerenności od żydowskiego dyktatu to Ford Tram oraz miliony Banderowców będą tę "chcicę" Polakom wybijać z głowy.
  Każdy swoimi metodami Amerykanie przy pomocy "humanitarnych bombardowań" a Banderowcy widłami kłonicami, nożami i innym narzędziami "przekonywania".

  Polska od 89 to żydowska kolonia migrująca szybko w kierunku "drugiej ojczyzny" żydów" zaraz po Izraelu.
  Polska jest żyzna ma wodę zasoby naturalne leży w dogodnym do handlu miejscu w Europie.. Poco Polakom taka Polska ...? a żydom sam raz.
 • @zbig71 14:11:00
  Troche smieszne to "mocarstwo" gotowe Israelowi zmieniac pieluchy.
 • @Mac.Iek 15:08:09
  No dzielna kobieta,!!będzie patrzyła waadzy na ręce.No i co jak już popatrzy??
 • @trojanka 15:17:44
  To dostanie orgazmu....
 • @trojanka 14:44:58
  Miejmy nadzieje, ze ten osobnik nie bedzie dlugo ministrowal.
  Minister od zydowskiej kultury. To indywiduum zapomina, kto pracuje na jego pobory.
 • @morgan 15:08:41
  Raczej proponujący mieliby poważne problemy. Z przeżyciem.
 • @trojanka 15:17:44
  Pani profesor Kurek zdarzają się wypowiedzi stawiające pod zwątpienie jej rzekomy profesjonalizm to jest historyka specjalizującego się z historii relacji polsko-żydowskich.Bywa że palnie coś takiego że aż ścina z nóg.
  Pan Michalkiewicz pewnie z zażenowania przypisuje to "naiwności pani profesor". "Pani Kurek naiwnie traktuje źródła swoich dociekań "
  Ja zaś nie wierzę w naiwność pani Kurek.
 • @zbig71 15:00:10
  Ja czasem pije ruski chliebnyj kwas. Swietny smak a wlosy nim splukane trzymaja fryzure przy silnym wietrze.
 • @zbig71 15:23:02
  Myślisz??eeee....od patrzenia??

  Chociaż :
  https://www.wykop.pl/link/4945199/izrael-przyczolkiem-naszej-kultury/

  Nasz ambasador też chyba dostał wczoraj....nie wiem ,czy orgazm był ale został umyty "metafizyczną " śliną.Powinien się nie myć ,do końca życia.
  Gorzej, jak w tej ślinie były jakieś bakterie czy pasożyty.
 • @trojanka 15:17:44
  Będzie widziała te same żenujące zachowania - niektóre graniczące z łajdactwem - które my widzimy. Ona nawet będzie widziała WIĘCEJ od nas, bo jest bliżej źródeł informacji. I będzie głosowała na PiS. To zasługuje na jakieś grube słowo, którego użycia sobie oszczędzę.
 • @morgan 15:15:10
  Nie już USA jako suwerennego państwa.
  USA to kolonia żydowska tam cała władza jest w rękach żydów.
  Ten proces widać wyraźnie i w Polsce.

  Gdyby świat jakoś nagle pozbył się globalnej mafii żydowskiej to nastał by pokój chyba we wszystkich regionach globu.
  A jak konflikty to jakieś lokalne o miedzę do spacyfikowania przy pomocy 100 nieuzbrojonych obserwatorów ONZ.

  Cała kasa które teraz idzie na mordowanie ludzi poszła by na poprawę poziomu życie ludzi na świecie.
  Nikt nie musiałby być głodny, niewykształcony, pozbawiony opieki medycznej.

  To że tak nie jest zawdzięczamy wyłącznie ambicjom globalnej mafii żydowskiej bazującym na "poglądach" ich żydowskiego Boga (Naród wybrany, reszta to niewolnicy).
  Ten żydowski Bóg to ten sam co Bóg katolików.
  Katolicy są współudziałowcami ideologii tego Boga (Naród wybrany, rasizm goje jako niewolniczy).
 • jada bez trzymanki
  https://medianarodowe.com/o-1530-w-sejmie-konferencja-prasowa-ws-ingerencji-ambasady-usa-w-kampanie-wyborcza-w-polsce/

  botoksowa kurew ...
 • @Oscar 15:34:29
  "Ten żydowski Bóg to ten sam co Bóg katolików.
  Katolicy są współudziałowcami ideologii tego Boga (Naród wybrany, rasizm goje jako niewolniczy)" - Oskarze, tak nie jest

  sama etymologia słowa "katolicki" z greki "katholikos"?
  "nie ma Żyda ani Greka, ale wszyscy sa bracmi w Chrystusie" - prosze Cie, bracie ...
 • @Oscar 15:34:29
  No są i takie opinie!!
  http://www.szturm.com.pl/index.php/miesiecznik/item/668-adam-busse-izrael-wrog-nie-sojusznik-cywilizacji-lacinskiej
 • @trojanka 15:32:19
  Pasożydy były na pewno.
 • @MacGregor 16:00:33
  G.Braun mówi, że Amerykanie wybierają nam władzę. Także nie dziwne, że ingerują w wybory. A co, jeśli ustanawiają końcowy wynik wyborów?
 • @MacGregor 16:02:01
  Czy katolicy nie wierzą, że Jahwe przysłał Chrystusa?
 • @Oscar 15:34:29
  Nota bene, USA się właśnie bardzo serio przygotowuje do wojny z Iranem; kto wie, może nie tylko z Iranem.
 • @Oscar 15:34:29
  Przykre jest to, ze wiekszosc Amerykanöw nie zdaje sobie sprawy, ze ich krajem rzadzi wlasciwie zydowska banda chciwcöw. Dopöki starcza na zarcie, benzyne i telewizor, zyja na zasadzie sily rozpedu.
  Lata dobrobytu USA ma za soba, nadchodzi czas zycia na kredyt.
 • Mc Gregor...
  Jeżeli liczyłeś te 120tyś na 38mln Polaków, to zrobiłeś poważny błąd, bo powinieneś policzyć to najwyżej na 16mln Polaków (bo tyle wg niektórych nas już zostało).

  38 mln to juz było (za Gierka) i pewnie już nie wróci.
  Nas jest już podobno 16mln a ta reszta do tych 38mln to już są inni "Polacy"
 • Redaktor naczelny "Jerusalem Post": Nazistowskie Niemcy i ich polscy kolaboranci...
  https://t.co/9TF9LbpAY6

  "Powiedzcie mi teraz, że problem nie tkwi w Polsce (...). Żadne pieniądze i żadna restytucja mienia nie wynagrodzą tego, co nazistowskie Niemcy i ich polscy kolaboranci zrobili Żydom" – ten skandaliczny wpis zamieścił na Twitterze Yaakov Katz, redaktor naczelny "Jerusalem Post". Komentarz ten pojawił się w dyskusji na temat artykułu w "JP" o kryzysie w relacjach polsko-izraelskich. "Polska musi poznać swoją przeszłość i przestać od niej uciekać" – pisze autor felietonu.
 • Jest jednak pozytywna strona tej sytuacji
  Opadły maski i mamy okazję robić listy proskrypcyjne wszystkich tych wszarzy z polityki i mediów. Przyjdzie czas będzie rada...
 • @Autor
  A na h..j nam jakiś fort Trump.Do tej pory go nie było i jakoś dawaliśmy sobie radę.
  Przed II WŚ mieliśmy fort France i fort Gerait Britain i niemiaszki w ciągu miesiąca zawładnęły Polska.Po wojnie mieliśmy fort Russia co z tego mieliśmy można było się przekonać na własnej skórze.

  Amerykańce niech sobie budują swoje forty czy płoty na granicy z Meksykiem a nie wpierdzielają się na polską ziemię.Wyrżneli miliony Indian Wietnamczyków czy Irakijczyków teraz chcą rozpętać swymi brudnymi krwawymi łapskami wojenkę na polskiej ziemi.

  Poszli won!!!! Jankesi go home!!!!!
 • @matterhorn 10:41:46
  Jak chcą się konfrontować z Rosją, to najlepiej na dalekiej północy. Przy cieśninie Beringa czy coś takiego.
 • @zbig71 12:05:09
  //Jak chcą się konfrontować z Rosją, to najlepiej na dalekiej północy. //

  A Czeczeńcy już gotowi.I źli.
  Wczoraj USA nałożyło sankcje na czeczeński specnaz.(siły specjalnego naznaczenia)
  https://www.themoscowtimes.com/2019/05/16/us-sanctions-chechen-group-russians-for-alleged-human-rights-abuses-a65616
  Oddział powstał w 2008 r przy dość dużej krytyce.Ludy Kaukazu podobnie jak Semici nie cieszą się opinią wytrwałych i karnych żołnierzy.(takich jak Rosjanie,Polacy czy Niemcy) Do działań podskórnych,partyzanckich i co tu dużo mówić terrorystycznych, to owszem-mają smykałkę.Ale do mozolnej wojaczki jakoś nie.Ja oczywiście powtarzam stereotypy ale właśnie one były powodem powątpiewań w to czy projekt "czeczeński specnaz" ma sens.
  Ale powstał.Jest świetnie wyszkolony.I ku zdziwieniu wielu specjalizuje się w działaniach bojowych w warunkach arktycznych.
  https://www.youtube.com/watch?v=Pp8RNtlVgOE
 • @ikulalibal 12:41:26
  No to koniokrady mają problem.
 • @trojanka 15:17:44
  Powiedziała, że nie wie czy to zdrajcy, czy glupcy i zagłosuje na mniejsze zło i to błąd, i to nie pierwszy. Jeszcze w ub. roku mówiła, ze ustawa 447 nie wydaje jej się zagrozeniem dla Polski, w tym roku przyznała, że się myliła, nie pamiętam czy to w mediach narodowych czy w realu24. może trzeba jej to przypomnieć.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031