Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1897 postów 2686 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Psuje publicznej debaty przez samo H.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Temat ten chodził za mną od lat, ale chyba nie za bardzo wiedziałem, jak to ująć prostymi słowy.

„wieleż lat czekać trzeba, nim się przedmiot świeży / Jak figa ucukruje, jak tytuń uleży?” ... tak czy siak, w końcu się ucukrował i uleżał, przeto incipiam (=niech zacznę).

Red. Michalkiewicz zwraca naszą uwagę na typową dla pewnych środowisk metodę dyskusji (będącej raczej skrajnym przypadkiem „dyskursu” w sensie habermasowskim czyli „tego racja, kto ma lepsze gadane”), ukazaną w Dziejach Apostolskich (męczeństwo św. Szczepana Dz 7,54-58a):

„Gdy to usłyszeli, zawrzały gniewem ich serca i zgrzytali zębami na niego. A on pełen Ducha Świętego patrzył w niebo i ujrzał chwałę Bożą i Jezusa, stojącego po prawicy Boga. I rzekł: «Widzę niebo otwarte i Syna Człowieczego, stojącego po prawicy Boga». A oni podnieśli wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili się na niego wszyscy razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali”.

W naszych czasach zmianie uległy pewne szczegóły, miast rzucać się wszyscy razem na oponenta, wzywa się policję, studenci judaistyki piszą donosy (jedna z głównych sprawności uzyskiwanych na tym kierunku?), pocieszny grubasek, starszy sierżant sztabowy izraelskiej armii czyli Jojne Daniels straszy prawnikami na twitterze i wzywa warszawskie władze do natychmiastowego zrobienia porządku z tym czy innym gojem, zaś żydowska gazeta dla Polaków (scil. GW) nie mogąc ku swojemu rozgoryczeniu kamienować fizycznie, wzywa na swoich łamach: Nazistudent drwi z UW i poniża innych. Dlaczego nie można go usunąć z grona studentów? (chodzi o kol. Konrada Smuniewskiego z Mediów Narodowych).

Aj waj, gdzie te piękne dla żydokomuny czasy, kiedy można było bezkarnie zaszczuć dr Dariusza Ratajczaka, wydalić go z Uniwersytetu Opolskiego i skazać najpierw na śmierć cywilną, a potem i fizyczną, po której mimo rozkładających się już zwłok zdołał jeszcze podjechać samochodem i zaparkować na parkingu przy lokalnym supermarkecie?

W koszmarnych czasach bezwzględnej dominacji michnikowszczyny w mediach, zawsze uważałem, iż zdecydowanie gorsze od ich niezmiennie antypolskiego stanowiska w tej czy innej sprawie było psucie czy wręcz uniemożliwianie jakiejkolwiek racjonalnej dyskusji. Argumenty rozumowe zawsze zastępowano pseudomoralnymi haggadami oraz świadczącymi o wyjatkowej kreatywności epitetami. Wartoby może zrobić przegląd nagłówków gazety dla półgłówków, bo z marszu to pamiętam ledwo przygarść: faszysta, ksenofob, polityczny troglodyta, zoologiczny antysemita i takiż antykomunizm, oczy pełne nienawiści (szczególnie u A.Macierewicza), patriotyzm jak rasizm, klerykał i klerofaszysta, państwo wyznaniowe, ciemnogród, zaścianek (akurat piękna sprawa), parafiańszczyzna, wchodzimy do Europy, jeśli nie Unia to Białoruś – słowem, człowiek tęsknił do czerwca 1976 roku, kiedy był tylko zwykłym i w dodatku staropolskim „warchołem”. Po przeciwnej stronie byli ludzie rozumni, autorytety oralne i moralne, europejczycy, ludzie „oszwiate i kulture” i inni ludzie przyzwoici (rozpoznający się po zapachu dzięki specyficznym nosom?)

Skutki ówczesnego monopolu medialnego michnikowszczyny trapią nas do dziś, w formie dominacji pseudoargumentów „moralnych” nad racjonalnymi. I tak PiS krytykowany jest przez opozycję (okragłostołową, wart Pac pałaca) o niszczenie demokracji (w sensie, że demokratycznie wygrał faworyt Usraela, a nie Niemiec) a nawet o brak chrześcijańskiej miłości (której szczególnym wyrazem według naszych europejsów miałaby być chyba aborcja/eutanazja, prócz rzecz jasna przyjmowania islamistów na koszt innych).

Znowuż PiS zarzuca opozycji zdradę interesów państwowych, samemu drapując sie w szaty jedynego i patentowanego ich obrońcy. No cóż, oszustwo dot. ustawy 447, ustawa 1066, masowa imigracja prowadząca do zmiany składu etnicznego kraju, żydo- i ukrainofilia, ledwo skrywana pogarda wobec dziedzictwa kresowego i rodaków na kresach, wreszcie ucisk fiskalny zadają temu wszystkiemu kłam. Symboliczne było, że kiedy na poczatku wczorajszego Marszu Suwerenności w Warszawie jego uczestnicy spiewali hymn narodowy, dokładnie w tym samym czasie przedstawicie władz, przebijający w propagadzie prounijnej nawet PO-KO, śpiewali „Ode an die Freude”.

Dochodzimy wreszcie do szczególnego przypadku propagandy, jaką jest środowisko „Gazety Polskiej” red. Sakiewicza, zwanej pisowską „Gazetą Wyborczą” pisowskiego Michnika. Powiadaja Francuzi wymowni, że krańcowości się stykają. Zaiste, to co ćwierć wieku temu zapoczątkował Michnik bijąc gojów pałką rasizmu, ksenofobii, faszyzmu, dziś z coraz większym zapałem kontynuuje, przejąwszy wręcz od Michnika pałeczkę czy raczej pałę red. Sakiewicz. Są drobne różnice co do rozłożenia akcentów, ale metoda i jej cywilizacyjne źródło sa identyczne: zero dyskusji merytorycznej, a w to miejsce wyzwiska i (nie)święte oburzenie: ruski troll, agent Putina, ruska onuca, ksiądz Isakowicz ma krew na rękach, konfederaci to moczarowcy (o ile wyzywanie od moczarowców jest zabawne, żeby nie powiedzieć mo-czarujące, o tyle oskarżanie ks. Isakowicza o krew na rękach jest najzwyklejszym skurwysyństwem mówiąc najłagodniej - brzydkich wyrazów z racji ich brzydoty należy unikać, ale akurat nie w tym przypadku).

I znów jak w przypadku michnikowszczyn, nie jest wcale najgorsze to, że wypowiedzi red. Sakiewicza kwalifikują go i jego współpracowników do pilnego badania weterynaryjnego (prześwietlenie pod kątem agenturalności tez myślę nie byłoby od rzeczy), ale że każda próbę samodzielnego myślenia, zdjęcia końskich klapek, każda próbę poszerzenia polskiej przestrzeni geopolitycznej zakrzykuja niczym Żydzi słowa diakona Szczepana z dziejów Apostolskich.

Ale dlatego też bądźmy wreszcie szlachtą polską, a nie jerozolimską (większość z nas jest zapewne tak jak ja pochodzenia chłopskiego czyli „od Piasta”, ale szlachectwo wypływa z ducha, a nie z historycznego klejnotu) i nie bójmy się faryzejskich krzyków i połajanek.

PS

„Gazeta Wyborcza” wciąż zachowuje pewna wartość poznawczą, albowiem w bodaj 99.9% przypadków to, co ona zaleca, jest dla Polski szkodliwe, a to, co potępia, warte jest co najmniej rozważenia.

PS 2

Zdjęcie wprowadzające: premier Netanjahu, wg złośliwych prawdziwy premier Polski, ma w Moskwie własne kapcie i przybory toaletowe, tak często odwiedza Putina (na zdjęciu obaj z wpiętą grigorijewką, za którą na Ukrainie bito i szarpano kobiety i dzieci, zaś u nas odsądzano od czci i wiary szefa AWPL, Waldemara Tomaszewskiego). Według rządzących nami niemiłosiernie patentowanych patriotów jeden z tych panów na zdjęciu to nasz najlepszy przyjaciel , a drugi to diabeł wcielony, z którym nie wolno się spotykać ani rozmawiać, a mimo to jak widać nasz przyjaciel wchodzi naszemu wrogowi bez mydła. Może red. Sakiewicz z panią Gójska primo voto Hejke byliby w stanie to objaśnić, choć nie wiem, czy bez sięgnięcia do Talmudu jest to w ogóle możliwe.

  

KOMENTARZE

 • Ja tam nie znam się na genealogii i herbach,
  ale czy sakiewicz i michnik to nie ten sam gen ?
 • Sakiewicz
  W roli Michnika w 2019 roku. Czyli nowe pokolemie Michników rośnie. A nowym michnikowcom żyje się dostatnio. Z publicznych pieniędzy, oczywiście.
 • @zbig71 09:54:33
  Zbigu, tu nawet nie chodzi o "geny" czy o powinowactwo krwi, ale tę samą metodę czyli zbliżenie cywilizacyjne.
  Michnik z Sakiewiczem mogą się szczerze nienawidzić i uważać, że są na antypodach ideowych, ale metoda w obu przypadkach jest ta sama - zamiast dażenia do prawdy - haggada, zamiast argumentów racjonalnych - pseudomoralne:

  Michnik - nie wolno zapraszać faszystów do TV
  sakiewicz - nie wolno zapraszać ruskich agentów do TV

  a kto jest faszystą / ruskim agentem? o tym decyduję ja! (M/S)
 • @MacGregor 10:21:34
  Dlatego taką furore robił ś.p. prof. Wolniewicz, nawet u o.Rydzyka - były marksista, niewierzący, ale myślał racjonalnie i tak dyskutował, a nie walił ideową pałą

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031