Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1883 posty 2616 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Aneksja Białorusi przez Rosję?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niepodlegla Białoruś (dawne Wielkie Księstwo Litewskie) to dla Polski jedno z ostatnich okien geopolitycznych (obok zbirsumanionej Szwecji i Turcji).

Dlatego tez zachowanie jej niepodległości jest dla nas priorytetem, w odróżnieniu od mało istotnej Ukrainy (mało istotnej w tym sensie, że przynależność państwowa Krymu i republik noworosyjskich czy zasieg terytorialny tych ostatnich jest dla nas zupełnie bez znaczenia).

Doskonale wie o tym Kreml i stąd stała presja Moskwy na polityczną integrację z Białorusią

(por. jedna z wielu informacji:

Aneksja Białorusi przez Rosję przesądzona? „Mińsk próbuje jeszcze negocjować minimalnie lepsze warunki”).

O ile dotychczasowy rozbiór Ukrainy (Krym, Donieck, Ługańsk) w niczym nie zmienił geopolitycznej sytuacji Polski (poza nasileniem choroby psychicznej u wielu naszych politologów od siedmiu boleści), o tyle przejęcie Białorusi zmieniłoby wszystko na naszą niekorzyść i bylibyśmy – przepraszam za wyrażenie – już nie jak śliwka w kompocie, ale jak jaja w imadle i nie mam na myśli wielkanocnych pisanek.

Prezydent Łukaszenka – jakże wyśmiewany w polskojęzycznej prasie, że niby ... no właśnie, jakby tak porownać z Wałęsą, Kwaśniewskim, Komorowskim, nawet z obecnym „judeochrześcijaninem” w Belwederze ... który inny naród wybiera sobie takich „najlepszych z najlepszych” jak my? – prezydent Łukaszenka nazywany przez większość mieszkańców „baćką” – ojczulkiem, doskonale zna zamiary Moskwy i rozpaczliwie zwraca się ku Polsce, ale nasze MSZ, śmierdząca, augiaszowa stajnia po Geremku jedyne co ma mu do zaoferowania, to eksport liberalnej demokracji, która nie ma nic wspólnego ani z wolnością ani z rządami ludu.

Od 30 lat polityka polska polega na wpychaniu Białorusi w łapy Moskwy, co jest taką samą zbrodnią wobec Polski (i Białorusi), jak budowa Judeopolonii przez ... a niech tam, niech sobie ulżę, przez Kalksteina (to nie jest prawda z tym Kalksteinem, ale szlag mnie trafia, że można tak koncertowo wpychac Polskę po raz kolejny do dołu z wapnem).

Jakby sama sprawa 447 nie wystarczała, nasze stosunki z Białorusią oraz związane z tym życiowe szanse i smiertelne zagrożenia to kolejny powód, by nie tylko zagłosować na Konfederację, ale dać z siebie wszystko dla Polski, póki jeszcze mamy taką możliwość. Alternatywą jest bowiem druga Palestyna nad Wisłą, z żydowskimi siepaczami i ich szabesgojami pilnującymi porządku, a nad tym wszystkim Niemcy i Rosja podający sobie dłonie ponad naszymi, przygiętymi do ziemi głowami.

PS

Dobra wiadomość jest taka, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, albowiem "Darmo kamień ciąży wielkiej Żydzi na grób wtoczyli. Darmo dla pewności wszelkiej zbrojnej straży użyli”. Podobnie chcą i dziś przytłoczyć Polskę kamieniem grobowym – darmo!

Życzę wszystkimradosnych i pełnych nadziei Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Od niedzieli poczynając niech nakrajają Państwo szyneczki i namaczają w chrzanie, albowiem nie tylko dla grzeszników stworzył Pan Bóg rzeczy smaczne.

  

KOMENTARZE

 • Rosja tylko się broni..
  To Trump chce przejąć Białoruś i wprowadzić tam demokrację. Należy trzymać kciuki za Putina.
 • Nie
  Zamierzam usprawiedliwiać polityków PiS, ale Waszczykowski jak wychodził po spotkaniu z ambasadorem Jonesem( mowa była wtedy min. o kanale śląskim) to łapy mu latały jakby miał delirkę. Duda na początku swej kadencji poleciał do Chin i potem mu wyperswadowano takie pomysły. Bardzo możliwe, że ,,ktoś,, przystawia im pistolet do skroni, może nawet dosłownie.
 • @Talbot 17:30:51
  Oczywiście, że Amerykanie chcieliby zsomalizować Białoruś, Putin może się i broni, ale ta obrona będzie kosztem Polski.
  W sumie żartując zwrócił Kolega uwagę na ważną sprawę - jedynym ratunkiem dla Białorusi jest suwerenna Polska
 • @zbig71 17:34:09
  Pewne tak jest, ale od polityków się wymaga - przecież reprezentować nas i walczyć o nasze interesy powinni najlepsi twardziele, a nie galarety jakieś.
  A czasem dla dobra kraju można zrobić przeciek - jak ten z notatką dot. 447
 • @MacGregor 17:41:49
  Może jednak są w służbach Polacy. Dlatego ten ,,przeciek,,. Oby.!!!!
 • @MacGregor 17:39:16
  "W sumie żartując zwrócił Kolega uwagę na ważną sprawę - jedynym ratunkiem dla Białorusi jest suwerenna Polska"

  A na czym ma polegać "suwerenność" Polski?
  Na powrocie do rosyjskiej strefy wpływów? Baćka właśnie chce stamtąd uciec!
  Polska jest w takim położeniu geopolitycznym, gdzie Rosja i Niemcy nas rozszarpią. Musimy liczyć tylko na USA, bo chyba nie na Węgry, lub Finlandię?
 • Rosyjskie media: Białoruś chce manewrów NATO
  https://kresy24.pl/wp-content/uploads/2014/03/nato.jpg


  Popularny rosyjski portal twierdzi, że władze w Mińsku poszukują sojuszników na Zachodzie.

  Znany rosyjski portal Lenta.ru, powołując się jednocześnie na kilka źródeł twierdzi, że wiceszef MSZ Białorusi Oleg Krawczenko zaproponował niedawno w Waszyngtonie przeprowadzenie na terenie Białorusi manewrów NATO.

  https://www.rp.pl/Polityka/302069964-Rosyjskie-media-Bialorus-chce-manewrow-NATO.html
 • autor
  ,,..tylko zagłosować na Konfederację"

  Wciąż czytam ,,..tylko zagłosować na Konfederację", i zastanawiam się czy ta Konfederacja ma jakąkolwiek szansę.
  Bo jak popatrzę na tą twarz, taką szczerą, polską, narodową….
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2017/12/grzegorz_braun-696x484.jpg
  https://www.magnapolonia.org/wp-content/uploads/2017/04/braun-zyjemy-w-swiecie-ktory-sie-pograza-w-wojnie-youtube-thumbnail-1210x642.jpg
  To obawiam się, że nawet w Izraelu niewielu żydów by na niego zagłosowało, jako że wszyscy poprzedni liderzy Izraela od Nataniachu wstecz, mieli jakieś bardziej pospolite rysy.
  No i weź tu porównaj
  https://obywatelenieba.pl/wp-content/uploads/2018/04/braun.jpg
  i
  http://static.prsa.pl/images/69e15d02-5886-43a3-997f-2fc45780a66f.jpg
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/56/Shimon_Peres_2005.jpg/220px-Shimon_Peres_2005.jpg
  http://theprimeministers.org/wp-content/uploads/wikimediacommons_Yitzhak_Rabin.jpg
  Ten ostatni to Itzhak Rabin, (też był premierem).
  Więc panowie, kogo nam podsuwacie do wyborów?
 • @zbig71 17:34:09
  Albo na każdego są jakieś "sex taśmy".
 • @Oświat 19:04:31
  Lepsza Konfederacja niż "zdradzieckie mordy" z PiSu. Jak patrzę na nieskażony intelektem i myśleniem pysk Kuchcińskiego czy tego menela Terleckiego, to mi się robi niedobrze. Czy na Waszcza. Ponoć dyplomata a wiedza i aparycja kloszarda.
 • @Talbot 18:03:26
  Jak można liczyć na USA, które chce nas zmasskrować finansowo? To już lepiej być bliską zagranicą i zachować swój dobytek, niż być golcem wystawionym na amerykańskie ,,gwarancję,,
 • @Wican 20:32:42
  Oczywiście ,, spisku kelnerów,, wykluczyć nie można.
 • @zbig71 20:39:26
  Czy chcemy, czy nie, to jeżeli już mamy się oprzec na kimś silnym, to lepiej chyba postawić na Rosję lub Niemców (obecnie jesteśmy częścią UE). Wrogów szuka się daleko a sojuszników blisko. Tylko, że wśród polskich polityków nie ma "zawodnika", który mógłby przeprowadzić jakąś reorientację polityki zagranicznej. Amerykanie zaś, to zło absolutne. Przy takim "sojuszniku", to wróg niepotrzebny.
 • @zbig71 20:39:26
  A co się dziwisz.Talbot jest klasycznym przykładem na prawdziwości pewnego rosyjskiego porzekadła :"любовь зла полюбишь и козла" co tłumaczy się "miłość zła-pokochasz i kozła" czy szerzej:jeśli przydarzy ci się zła miłość pokochasz nawet najgorszą kreaturę. (u ruskich kozioł nie wiedzieć czemu jest najgorszą inwektywą jaką można powiedzieć w kierunku faceta)

  https://pp.userapi.com/c305312/v305312766/3f1d/tl3rGvAmKYo.jpg?
 • @ikulalibal 21:07:47
  Albo za dużo filmów amerykańskich obejrzał w dzieciństwie i do dziś mu nie przeszło.Propaganda żydowska jest skuteczna, niestety.
 • @Wican 21:05:24
  Też tak myślę. Tym bardziej, że wiemy czym kończy się wchodzenie w sojusze z anglosyjonem. Dla nas skończyło się to tragiczną jesienią 39.
 • @zbig71 21:21:23
  Zgadza się.Obejrzał filmy i się zakochał.O tym że bez wzajemności jeszcze nie wie a kiedy się dowie będzie miał rozbite serce.
 • @Autor
  Nie bardzo mogę skojarzyć, kiedy i w jaki sposób Lukaszenko ,,rozpaczliwie" zwracał się ku Polsce.
  Polska jest dla Białorusi zagrożeniem i Łukaszenko doskonale o tym wie, stąd też często przeprowadza cwiczenia swojej armii z armią rosyjską. Czy Autor uważa, że Łukaszence zależy na zbliżeniu do lewackiego syfu jakim przesiąknięta jest Polska? Dzisiaj to Rosja jest cywilizacją, a nie dekadencka Europa. Białorusi kulturowo i tradycyjnie jest bliżej do Rosji niz do Polski, a o Brukseli nie wspomnę.
  Łukaszenka Polskę ma głęboko, wiedząc, że jest ona bezwolnym wasalem usraela, a on sam jest patriotą. On doskonale sobie zdaje sprawę z faktu, że jeśli kałboje wytną w Mińsku majdan, to nasi kretyni w jednym szeregu z calą europejska i kałbojska elitą będą nieść demokrację po ulicach Mińska, tak jak to miało miejsce w Kijowie. Gdzie przebywa dzisiaj obalony, legalny prezydent Ukrainy? I co, komuś się wydaje, że Łukaszenka wybrałby Polskę gdyby się znalazł w sytuacji Janukowycza?
  Dlatego nie zgadzam się z teza, że Łukaszence zależy na jakimś szczegolnym kontakcie z Polską, może poza gospodarczym.
  Należy sobie uświadomić, że Polska na arenie międzynarodowej jest totalnym zerem. Nic nie znaczącym kondominium, które status państwa straciło juz dawno temu. Taka jest niestety gorzka prawda.
 • @ikulalibal 21:26:21
  Czyli będzie wybierał resztki z żydowskiego śmietnika. Tylko będzie ciut za późno.
 • @zbig71 21:31:19
  Będzie.I będzie sobie wielce chwalił a nawet karcił kręcących nosami.Właśnie to ma do siebie "miłość zła".
 • Ilekroć czytam takie treści
  mam do ich autora pretensje.
  O to że niby tak przyjaźnie pisze o Białorusi a de facto wcale nie "przyjaźnie" a z egoistycznych pobudek.Czym bowiem mam sobie tłumaczyć fakt że nawet ci a właściwie to zwłaszcza ci, którzy deklarują się ze swoją przyjaźnią,tak dramatycznie niczego nie wiedzą o Białorusi.
  Dlaczego nigdy nie pisze się o naszych sprawach z perspektywy Białorusi?
  Przecież "sukces" Białorusi nie wziął się znikąd.Łukaszenko owszem zrobił dużo a głównie to że nie popsuł tego co mu powierzono.Miał świetną bazę i wspaniałych poprzedników.Gdyby los nie potoczył się jak się potoczył dziś żylibyśmy w zupełnie innej Polsce.Ba,innej Europie.
 • @Jan Twardowski 21:30:00
  Wystarczy, że Łukaszenka obserwuje to nasze WIELKIE NIESZCZĘŚCIE, czyli Andrzeja Dudę, doktora prezydenta i już to powinno mu wystarczyć. Też na miejscu Baćki nie zbliżałbym się do ,,polskich władz,,.
 • @zbig71 06:48:12
  Łukaszenko nie raz wspominal, że odpowiedzią na instalacje amerykańskich rakiet w Polsce będą rosyjskie baterie rakietowe na terenie Białorusi.
  Ani Duda, ani Kaczynski, nie są partnerami dla Łukaszenki.

  Pozdrawiam!
 • WPS
  To teraz będziemy się bić już nie tylko za żydowską Ukrainę, ale i rojącą się syjonistom żydowską Białoruś?! Za wolność nasią i wasią :)))
 • @Wican 20:35:59
  Opowiadała mi babcia, że na Bałuckim Rynku w Łodzi, położonym na granicy żydowskiego sztetla i polskich robociarskich Bałut, jeden z Icek zachwalał solone śledzie, a stojący obok Mosiek gazirowanną wodę gaszącą pragnienie. Wspaniała parabola stosunków między PiS a Konfederacją :)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930