Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1922 posty 2791 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Zdrada i co dalej?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli treść ujawnionej przez red. Michalkiewicza notatki MSZ w sprawie ustawy 447 jest prawdziwa, to sprawa wyczerpuje znamiona co najmniej zdrady dyplomatycznej.

Do tej pory najobszerniejszy tekst opublikował portal https://nczas.com (tymczasowy brak publikacji skanów red. Michalkiewicz tłumaczy koniecznością ochrony źródła przecieku). 

 Obóz rządzący jak i media głównego ścieku milczą z zaciśniętymi pośladkami, żeby im się czasem ze strachu nic nie ulało, ale jest to kwestia czasu. Wczorajszą konferencję Konfederacji w Sejmie obejrzało na samym kanale ASME TV (yt) prawie 70 tys. osób, zaś o sprawie poinformowały już Wirtualna Polska, portal Wprost, a nawet ślepo pro-PiSowskie wPolityce  (zdumiewające są zapewne moderowane komentarze na tym ostatnim, typu: Sputik News, ręka Putina, ile rubli dostały nieudaczniki z Konfederacji i temu podobne „Sakiewicziana”).

Zauważmy, że ten przeciek mógłby mieć dla totalnej opozycji większy wagomiar niż taśmy z knajpy „Pod pluskwami”, a jednak i oni „milczą na cały regulator”. Jak na taką okoliczność mawiała z wileńskim zaśpiewem moja ś.p. babcia: „na jednym gałęziu powiesić” (przypomnijmy sobie, że o UKR-POL-u jako terytorium przyszłej Judeopolonii wygadał się nie kto inny, jak Michnik).

ZaNCz:

Została ona sporządzona 29 paździenika ub. roku. Została ona rozesłana do licznych osobistości w państwie, co oznacza, że były one zainteresowanej jej otrzymaniem i – po drugie – że były świadome sytuacji tam opisanych. Ze strony polskiej notatkę otrzymał pan minister SZ Jacek Czaputowicz, pan marszałek Adam Bielan, pan minister M. Dworczyk, pan min. W Kolarski, pan min. J. Sellin, pan min. P. Jaki,, pan min. Szczęch, pan dyrektor M. Korowajczyk z KPRM, pan dyr. A Rudnicki z MSWiA oraz pani dyr. A. Dałkowska z Ministerstwa Sprawiedliwości. Ponadto notatka została przekazana „Clarisem szyfrowanym” do Ambasady RP w Tel Awiwie oraz do Ambasady RP w Waszyngtonie.

[Nie znam się, ale depesza jest albo zamknięta (szyfrogram), albo otwara (claris),więc czy czasem „claris szyfrowany” nie jest oksymoronem? Może ktoś potrafi sprostować].

Widac wyraźnie, że najwyżsi urzędnicy państwowi zatajali istotne informacje przed narodem na jego szkodę, jednocześnie opowiadając kłamstwa stojące w sprzeczności z posiadaną przez nich wiedzą, co wyczerpuje znamiona co najmniej zdrady dyplomatycznej.

Co  w takiej sytuacji robić? Zapalczywcy powiedzą, że „na latarnie z nimi”, ale po pierwsze to nie my mamy pod sobą wojsko i policję, a po drugie niech nas Bóg broni przed próbami rekonstrukcji historycznej insurekcji kościuszkowskiej, bo będący jej następstwem ostateczny rozbiór państwa nie będzie rekonstrukcją, ale twardą rzeczywistością (nasi najwięksi przyjaciele i z Berlina/Brukseli, i z Moskwy, i z Waszyngtonu/Tel Awiwu tylko czekają na somalizację/ukrainizację Polski, żeby wreszcie wprowadzić tu swoje porządki).

W to miejsce należy rządowi pomóc i to dwojako:

PRIMO, zaproponować im grę w złego i dobrego policjanta. PiS to policjant dobry, klęczący przed Żydami, ale tylko w przerwach między leżeniem przed nimi plackiem. I tak jak ten chłop z pijackiego monologu w „Makbecie”, ktory powiesił się ze strachu przed klęską urodzaju, tak oni oddaliby całą Polskę w pacht żydowskim ubermenschom ze strachu przed Putinem i jeszcze dołożyli łaskę za darmo, ale nie będą mogli tego zrobić, jeśli Sejm podejmie ustawę o kategorycznym zakazie zwrotu mienia bezspadkowego.

Tu apel do sfrustrowanych sierot po PiS-ie, którym też dolegają pisowskie prostracje wobec żydowskich wyłudzaczy i służących im amerykańskich pałkarzy, ale zafiskowali się na idei „mniejszego zła”. Otóż jeśli PiS chce dobrze, ale jest jak ta panienka, która wstydzi się dotknąć membrum virile inaczej, jak w rękawiczce, to niech puszczą przodem lodołamacz w postaci Konfederacji, która się nie będzie wstydzić i powie Żydom: walcie się! PiS swoje i tak ugra, ale wy zagłosujcie na lodołamacz, który utoruje im drogę.

SECUNDO, docelowo odsunąć od stanowisk, które ich przerastają i dać im szansę na pracę stosownie do kwalifikacji moralnych, a nie będzie potrzeby sprowadzania tylu dzikich ze wschodu.

I jeszcze moze nie tyle TERTIO, co w tym samym czasie, informować o tej sytuacji bliskich i znajomych, nawet jeśli prawda jest jaskrawie antysemicka i ksenofobiczna.

Do zobaczenia w Warszawie 11 maja!

 

  

KOMENTARZE

 • [OPINIA] Skalski: „Gazeta Polska” w służbie żydostwa
  https://t.co/7VKfs6AoYr

  Tekst jest trawestacją tytułu oraz treści paszkwilu napisanego przez Tomasza Sakiewicza przeciwko Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy pt. „Narodowcy w służbie lewactwa” w tzw. Gazecie Polskiej.

  Pseudo-niepodległościowcy stają się dzisiaj wielką nadzieją pazernego żydostwa. W Polsce prowokując konflikt między narodowcami i suwerennościowcami a patriotycznym elektoratem, mogą doprowadzić do zwycięstwa pro-żydowskich kandydatów.

  W Polsce odbiorą Konfederacji parę procent i dzięki temu powstanie pierwszy po 1989 skrajnie pro-żydowsko nastawiony rząd. Z punktu widzenia światowego żydostwa – marzenie.

  Konfederacja nie straci głosów przez wybryki lewicy ani fundowanie kolejnych żydowskich muzeów. W tej sprawie większość społeczeństwa przyznaje Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy rację. Konfederatom nie odbierze głosów też Kukiz’15.

  Ta efemeryda zanim powstała, już trzeszczała w szwach i coraz szybciej sama się kompromituje bezideowością. Jedynym sposobem na rządy Jonnego Danielsa i jego ludzi jest podzielenie elektoratu Konfederacji.

  Trzeba znaleźć „prawdziwych patriotów”, którzy w narodowcach i wolnościowcach odkryją zdradę, rzekomo zaprzedających się Moskwie bądź „broniących Hitlera”.

  Te kilka procent, które dzięki temu „patrioci” uzyskają, wystarczy, by Konfederacja nie mogła zablokować żydowskich roszczeń.

  Dzisiaj to nowi „patrioci”, w jakiejś mierze nawiązujący do lewicowej i pro-żydowskiej ideologii Adama Michnika, stanowią największą szansę realizacji żydowskich roszczeń majątkowych przez PiS.

  Nie wiem, czy istnieją między nimi jakieś powiązania, ale łączy je wspólny interes – odsunięcie Konfederacji od Sejmu – i mają wspólne współczesne korzenie: Unię Wolności i jej pogrobowców przechodzących z Platformy do PiS-u, fetowanych obecnie w TVP i podobnych mediach podających się za „patriotyczne”.

  Niezależnie od prób wpływania na pseudopatriotów przez Tel-Awiw, stają się oni dzisiaj wielką nadzieją syjonistycznego lobby. W Polsce, prowokując konflikt pomiędzy narodowcami, wolnościowcami a patriotycznie nastawionym elektoratem (oczywiście często nieświadomego faktu, że jest manipulowany), mogą doprowadzić do zwycięstwa pro-żydowskiego kandydata.

  Z punktu widzenia światowego żydostwa – marzenie. Konfederacja osłabiona potencjalną wygraną PiS może nie otrzymać oczekiwanej liczby mandatów w Sejmie, a już na pewno będzie musiała konkurować z żydofilami podającymi się za prawicę.

  Wtedy Jarosław Kaczyński będzie mógł z powrotem śmiało założyć czapkę patrioty i nie czuć na plecach oddechu na plecach ze strony narodowców i wolnościowców. Nie przestał o tym marzyć.

  Koncesjonowana przez niego „prawica” na tym etapie mu odpowiada. Kiedy jeszcze w latach rządów Platformy Obywatelskiej Ruch Narodowy zaczynał protesty przeciwko „aferze taśmowej”, większość „prawdziwych patriotów” z „Gazety Polskiej” chowała głowę w piasek. Kiedy protestowaliśmy przeciwko wzrostowi kultu Bandery i UPA na Ukrainie, wielu dziennikarzy „Gazeta Polskiej” wyzywało Kresowian od „ruskich agentów” prosto z kijowskiego Majdanu.

  Dzisiaj Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy broni interesu narodowego w kluczowej sprawie, jaką jest powstrzymanie żydowskich roszczeń wobec Polski. Nie chcemy też, by Polska doświadczyła tego samego, co rdzenni mieszkańcy Palestyny pod izraelskimi rządami.

  Marionetki tego żydostwa, jakimi stali się pseudopatrioci, atakujący Konfederację KBLN, w tym narodowców, torują drogę do władzy nie tylko Żydom, ale ułatwiają budowę nad Wisłą Judeopolonii.


  Ot i cała prawda!!/dop mój/
 • @trojanka 12:25:37
  trafiony-zatopiony :)
 • Pan premier w Nowym Jorku ustala harmonogram/ wyrywania Polakom resztek/, a całkiem przypadkiem spaceruje jego śladem
  pan Jojnie...pod FOX News gdzie pan premier udziela wywiadu.
  https://pbs.twimg.com/media/D4alNyzX4AAKEQE.jpg
  Ponoć pan premier odmówił spotkania z Polonią, jak donosi internauta zza wielkiej wody.
  https://twitter.com/NiezaleznyPolak

  Ponieważ Kocham Polskę
 • @trojanka 12:47:04
  To potwierdza to, czego się obawiałem - Jojne jest aniołem (upadłym) stróżem naszego premiera, żeby mu się czasem obróżka nie poluzowała.

  Ręce opadają ale nasi wrogowie na nic tak nie czekają, jak na nasze zniechęcenie (no może woleliby kolejną nieprzemyślaną insurekcję, bo wtedy mogliby nas łatwo spacyfikować za jednym zamachem)
 • @trojanka 12:47:04
  Waszczu przemówił ludzkim głosem:

  https://wpolityce.pl/polityka/443193-waszczykowski-nie-mozemy-sie-zgodzic-na-ustawe-447
 • @MacGregor 13:11:37
  O rany..toż to Wielkanoc nie Wigilia. "przesunęło" mu się??
 • @MacGregor 13:11:37
  Bardzo ładnie pan Waszczu gada.Problem w tym ,że pan Pompka gadał wyraźnie o co chodzi ,jak był w Polsce organizować napaść na Iran.
  Powtórzyła to Lady Botoks.....
  Zastanawiające jest wszakże to,że traktowanie parcia do ustawy i festiwale opluwania Polaków i Polski, jako "takiej sobie" zabawy ze strony wiadomej nacji, jest kardynalnym błędem.ONE NICZEGO nie forsują tak sobie i to nie jest szczekanie na wiatr.Ktoś chce abyśmy uwierzyli, że to są głupki!Żądają uchwalenia ustawy z której NI NIE WYNIKA i nie ma żadnej mocy???No paradne....jacy dziwni.
 • @trojanka 13:40:15
  Od polskiego powiedzenia o tonącym i brzytwie wolę angielskie o "clutching at straws" czyli o chwytaniu się słomek (bardziej racjonalne).
  I tak własnie być może chwytam się takich słomek, złudnych nadziei, ale takie niespodziewane reakcje jak ta Waszczykowskiego każe mi uważać, że jednak presja ma sens.
  Waszczu jest cienkim bolkiem i być może nie jest już nawet doinformowany podobnie ja Patryk Jaki (mówi, ze po jego trupie,ale jego akurat nikt nie będzie się pytał).
  Choć wątła, ale jest szansa.
 • Pan premier oświadczył
  https://kresy.pl/wydarzenia/morawiecki-w-usa-placenie-za-rosyjski-gaz-to-placenie-za-bron-putina/

  a czym jest płącenie za ruski wegiel, który sprowadzamy po zamknięciu polskich kopalń?
  czym to się różni od eksportu broni do Rosji przez Ukrainę?
 • Pan Moraw icki ,gardłował także o "ruskim gazie" u swoich nadzorców.
  Jak wieść gminna niesie, PGNiG w kwietniu poinformował nabywców indywidualnych w Polsce , o kolejnej od kilku miesięcy podwyżce ceny gazu!I tak poleci dalej.
  Ciekawe dlaczego tak podnoszą ceny gazu???ciekawe..
  Tym sposobem 888zł które rzucono polskim emerytom grzecznie znajdzie swój port za oceanem, jak było planowane.
 • @trojanka 14:08:43
  od dziś rana konferencję Konfederacji w Sejmie obejrzało na Asme TV kolejne 10 tys osób (77 tys łącznie).
  jakby udało się przekonać 'sieroty po PiSie' do głosowania na Konfederację, to wiele może się wydarzyć.
  Podejrzewam, ze aby to osiągnąć trzeba będzie nieco stonować krytykę tych pisowskich dziadów - to porównanie z lodołamaczem (copyright G.Braun) wydaje się dość dobre.
  Będę oglądał dziś wieczorem p. Karonia u Roli - być może podejmie ten wątek
 • Śląscy separatyści na listach Kukiza! | Robert Winnicki.
  https://youtu.be/74QHP-QChL0
 • @MacGregor 13:56:50
  //Od polskiego powiedzenia o tonącym i brzytwie wolę angielskie o "clutching at straws" czyli o chwytaniu się słomek (bardziej racjonalne).//

  Co znaczy "wolę" ? tu nie ma co "woleć" bo porzekadła przedstawiają nieco inne sytuacje.Angielska "słomka" symbolizuje nikłą,słabiutką,szansę na powodzenie jakiegoś życiowo ważnego przedsięwzięcia.
  Zaś polska "brzytwa" jest wyborem rozwiązań co do których już z góry wiadomo że będą bardzo bolesne,nie miej jednak tylko ten wybór stwarza szansę realizacji celów jeszcze ważniejszych niż cierpienie wynikające z kontaktu z brzytwą.
  Dla oddania psychologicznej prawdy wielu ewentualnych wyborców Konfederacji, bardziej właściwe jest polskie porzekadło.
  Na przykład mnie religijna retoryka Brauna zupełnie nie wadzi.Ale wyobrażam sobie co w sytuacji głosowania na Konfederacje musi przeżywać osoba chłodna względem spraw religijnych .Chyba dokładnie to samo co ja odnośnie liberałów-korwinistów .Męki.
  No ale mus jest taki że trzeba.Trzeba przekroczyć przez własne uprzedzenia,niejednokrotnie zacisnąć zęby i zagłosować na Konfederatów.To będą najważniejsze po 1989 r wybory.
 • @ikulalibal 14:29:39
  Trzeba odrzucić uprzedzenia. Ja np. nie ufam trzódce Jakubiaka (Zawisza i młody Bartyzel), ale na Konfederację będę głosował. Niech powstanie w końcu kilkunurtowa formacja opozycyjna. Dobrze, że nie ma Hamleta-Jurka. Mało lojalny i chwiejny.
 • @MacGregor 13:56:50
  Sens ma bicie w dzwony. Czyli informowanie Polaków na temat realizacji 447. Jeśli idzie o polityków z PiS, PO, Wiosny, SLD, PSL i jeszcze Rysiek z panienkami, to chyba wyraźniej tego już zobaczyć nie można. Nawet się nie zająkną na temat uroszczeń. Na najważniejszy temat, jeśli idzie o przyszłość Polski, a ci milczą jak zaklęci. Byłoby dobrze, gdyby Konfederacja podniosła klangor na temat jawnych zdrajców.
 • @ikulalibal 14:29:39
  Kolejny kandydat Konfederacji Sławomir Mentzen

  Najbardziej CHAMSKIE przepisy podatkowe - Sławomir Mentzen

  https://youtu.be/OAzE-MnpBDA

  https://twitter.com/SlawomirMentzen
 • @trojanka 14:40:12
  https://youtu.be/ZcfQeLG4Lrw

  DUET ROKU! Michalkiewicz i Braun rozbijają bank na konferencji w SEJMIE! 17 kwietnia i HIT ROKU
 • 2015 rok...Grzegorz Braun o żydowskich roszczeniach - 65 MILIARDÓW DOLARÓW!
  https://youtu.be/RJXm9FQ0CUo
 • 2017 rok...Jonny Daniels chce wyeliminować Brauna? Reżyser odpowiada!
  https://youtu.be/ShlbbpHYQEc
 • @trojanka 14:47:33
  Michalkiewicz o uroszczeniach żydowskich pisał już w latach dziewięćdziesiątych. W Najwyższym Czasie. Spotkały go za to zresztą gromy z obozu postępu. Potem był słynny felieton o judejczykach zachodzących nas od tyłu, wygłoszony na antenie RM. Też podniósł się klangor pod Niebiosa. Mający aż 2 pseudonimy operacyjne Buzek strasznie wtedy gardłował. Takie to mamy ,,elity,,
 • @Arjanek 16:12:02
  //Żyd, ruski żyd? //

  Jesteś klinicznie niedoinformowany.W pewnym sensie żal mi ciebie.
  Żydzi a już zwłaszcza ruscy żydzi, prowadzą wzmożoną antypolską kampanie.Już pomijając to co mówią w ramach izraelski czy amerykańskich mediów to osobiście fatygują się z miejsc zamieszkania (USA,Izrael,Niemcy) do ruskiej telewizji aby i tam powiedzieć to co mają do powiedzenia.A nie mają niczego dla nas pozytywnego.

  https://nczas.com/2019/04/08/polak-wyrzucony-ze-studia-w-rosyjskiej-telewizji-kremlowska-ustawka-buduje-nienawisc-do-polakow-video/

  https://www.youtube.com/watch?v=q07Fqc8OGis


  Jeśli w twej małej główce uroiła się myśl że Rosji w jakikolwiek sposób zainteresowana jest aby Polska wymigała się od skutków 447 to znaczy nie powinieneś zawracać sobie głowy polityką.
  Rosja owszem zainteresowana jest aby Polska zapłaciła tyle ile zawinszują sobie Żydzi bo to będzie oznaczało koniec Polski.

  PS
  awantura w telewizyjnym studio wywiązała się zaraz po tym jak na zapytanie prowadzącego "kiedy zwrócicie żydom ich majątek?" polski dziennikarz Korejba usiłował powiedzieć że "żydom nic się nie należy bo majątek zgodnie z prawem przeszedł na własność państwa"
 • taka prawda
  Dopóki Polacy nie pokażą groźnej, zaciśniętej pieści swojemu własnemu rządowi dopóty oni będą pod stołem sprzedawać Polskę. Sytuacja nie tylko jest groźna ale także i ubliżająca honorowi Polaków. Od kilku lat trąbie jak by rzucał grochem o ścianę ze to nie Żydzi lub USA są temu winni i dla Polski groźni lecz polskie rodzime i rządowe warcholstwo i sprzedajność. To tu Polacy mają problem a nie poza granicami!

  PS: coś jest nie tak z ustawieniami Neon24.
 • @MacGregor 13:56:50
  "I tak własnie być może chwytam się takich słomek, złudnych nadziei, ale takie niespodziewane reakcje jak ta Waszczykowskiego każe mi uważać, że jednak presja ma sens".


  Przestrzegałbym Autora i innych przed podtrzymywaniem u siebie i u innych złudzeń co do PiS-u. W tych złudzeniach widzę ślad niegdysiejszej głębokiej miłości do tej partii - miłości zawiedzionej.

  Kluczowy fragmenty wypowiedzi Waszczykowskiego dotyczą WYBORÓW.

  Pierwszy:

  "Temat ustawy 447 jest bardzo nośny. Ludzie ciągle o niego pytają na spotkaniach przedwyborczych".

  Jeżeli jest taki nośny, to dlaczego dezinformacyjne media rządowe i opozycyjne zgodnie ten temat przemilczają? I wystarczy, że w polityce zamieści taki wywiadzik (z BYŁYM przecież ministrem) żeby tak trzeźwy komentator jak Autor łudził się, że może ten PiS nie jest taki zły...

  I drugi:

  "Prawo polskie jest jednoznaczne i mówi, że mienie bezspadkowe przechodzi na Skarb Państwa. Nie zamierzamy zmieniać tego prawa. To stanowisko prezentuję na wszystkich SPOTKANIACH WYBORCZYCH".

  Trzeba było to stanowisko prezentować w rozmowach z Żydami, kiedy pan Waszczykowski był ministrem spraw zagranicznych, a nie teraz na spotkaniach z zaniepokojonymi wyborcami. I trzeba było o tym informować opinię publiczną GŁOŚNO i WYRAŹNIE za pomocą narzędzi propagandowych, które są w PiS-u rękach. I trzeba było codziennie bić na alarm! Teraz to pan Waszczykowski opowiada głodne kawałki i utrzymuje elektorat w oparach oduraczenia...
 • @ikulalibal 16:44:39
  Ta ustawka z udziałem W.Sołowiowa ( jawnego rzecznika syjonizmu) i J.Korejby ( krypto rzecznika syjonizmu, grającego rolę kłótliwego Polaka) jest bardzo ważna i alarmująca i wkrótce spotka się z reakcją polskich środowisk narodowo-patriotycznych.

  Natomiast legendowanie żydowskiej w istocie Konfederacji "liberalno"-"narodowo"-"monarchistyczno-chrystusowo"- " liroyowatej?", to świadectwo prawdziwego zdurnienia środowisk antysystemowych. Widać, że sezon na polskiego leszcza trwa. Należy mieć nadzieję, że głupota też ma swoje granice...i koniec.
 • @stanislav 17:23:51
  Ciekawe, że Polacy ciągle się bronią przed syjonistycznymi złodziejami i terrorystami zamiast atakować. A powodów i narzędzi do ataku jest bez liku. Ale o niech Konfederacja ( kryptosyjonistyczna) milczy...zaklęta przez rabinów.
 • @Mac.Iek 17:22:36
  też tak pomyślałem - jego niedawna wypowiedz jest niejako prywatna, a powinien ją powtórzyć premier w Sejmie i powiedzieć "Żydzi - walcie się, nie dostaniecie ani złamanego szekla"

  podobie z P. Jakim - nikt go nie będzie o zdanie w sprawie 447 pytał, ani Żydzi ani Amerykanie
 • @MacGregor 17:44:36
  Najwyżej p.Jaki popełni samobójstwo i tyle.....
 • @Stara Baba 17:13:39
  polski rząd powinien bardziej bać się Polaków niż eskimosów, jest jak widac odwrotnie - i to trzeba zmienić
 • @stanislav 17:23:51
  Z czego ta żydowskość konfederacji niby wynika? prosze tworzyć własne ugrupowanie, ze Swarozycem i toporłem na sztandarach
 • @stanislav 17:30:09
  Narzędzi jest bez liku...Polacy się tylko bronią..itp kocopały!
  To co pan tylko krytykuje bezustannie wszystko dookoła, drugi kolega wszędzie ma agentów itp....
  Naprawdę jest pan wkurzający, cały czas wam źle, rolnicy źle, Konfederacja źle więc pytam NO I CO???
  Co pan i koledzy zrobili w kierunku "uruchomienia narzędzi", oprócz tajemniczych min i dwuznacznych wpisików!
  To czemuż pan nie atakuje, nie zakłada partii, stowarzyszenia itp. tylko bezustannie krytykuje i poucza "Polaków".i WIE ,WIE WIE..CO należy.
  Zawsze pan WIE CO robić i na tym koniec.Miałam pana za kogoś innego.
  Należy mieć nadzieję,że "teoretyków" dmących w te same dudy co Daniels, Wildstein ,Perejra,PIS, PO,będzie coraz mniej.....także tych CO TO WIEDZĄ co robić, ale nic nie robią oprócz negowania wszystkiego co się pojawi!Ciekawe, ciekawe...
 • @MacGregor 17:49:26
  Polaków też się boi (patrz wizyta premiera Morawieckiego w USA), tyle że Żydom dodatkowo sprawia przyjemność.
 • @trojanka 17:51:31
  Nie wszędzie widzę tylko agentów i konfidentów. Wziąłem nawet udział 11 kwietnia 2019 r. udział w spotkaniu z RPO. Szczegóły poniżej. W moim wystąpieniu wyraziłem uwagę ogólną i szczegółową dotyczącą systemu III RP. Takich inicjatyw, interwencji, konkretnych działań były już tysiące.


  Dnia 12 kwietnia 2019 19:50 Andrzej Dziąba napisał(a):

  Dzień dobry!


  11 kwietnia 2019 r. uczestniczyłem w Białymstoku w spotkaniu z Rzecznikiem Praw Obywatelskich dr Adamem Bodnarem. Przedstawiłem mu dwa istotne problemy dzisiejszej Polski: wadliwe stanowienie, stosowanie i egzekwowanie prawa skutkujące licznymi patologiami, co wynika z przyczyn ustrojowych oraz utrudnianie udziału organizacji pozarządowych i osób godnych zaufania w społecznej kontroli szeroko pojętego systemu prawnego.

  Zmiany ustrojowe mogą się dokonać dopiero w warunkach suwerenności państwowej, kiedy reprezentatywny społecznie parlament zaprojektuje i ustanowi praworządny system. Wolni obywatele i suwerenne państwo to warunki konieczne, aby praworządność mogła być ustanowiona, przestrzegana i realizowana. Ten problem jedynie zasygnalizowałem Rzecznikowi Praw Obywatelskich, gdyż jego podjęcie i rzetelne omówienie nie było możliwe w ramach tego spotkania.

  Poskarżyłem się Rzecznikowi Praw Obywatelskich na utrudnianie przez sądy w Białymstoku moich działań w charakterze męża zaufania Roberta Gudela. Dotyczy to wszystkich spraw, w których został on skazany prawomocnymi wyrokami sądowymi i w związku z nimi, a więc XV K 6/17, XV K 649/17 i III K 1155/18 Sądu Rejonowego w Białymstoku oraz IV Kow 331/19/pr Sądu Okręgowego w Białymstoku. Lekceważone jest również zgłoszenie udziału Stowarzyszenia STOPZET na podstawie przepisów kodeksu postępowania karnego w sprawie sądowej sygn. akt XIII K 904/18 Sądu Rejonowego w Białymstoku oraz mojego w tej niej upoważnienia jako przedstawiciela. Poprosiłem dr Adama Bodnara o osobistą interwencję w tych sprawach. Obiecał publicznie, że podejmie w tych sprawach działania.

  Poniżej zamieszczam link do relacji dziennikarskiej z tego spotkania, w którym się znalazłem, zaproszenie na to spotkanie oraz potwierdzenie zgłoszenia mojego udziału.


  Z poważaniem. Andrzej Dziąba.


  https://www.rpo.gov.pl/pl/content/spotkanie-regionalne-w-bialymstoku
 • @stanislav 17:23:51
  Ustawka w tym sensie że obojętnemu na "polskie sprawy" rosyjskiemu telewidzowi jakoś trzeba przybliżyć i pokazać problem.
  A dziwić się, a już tym bardziej kręcić nosem nie ma powodu.Polska wystarczająco długo robiła co mogła aby ustawić się na pozycji wroga więc teraz trudno mieć pretensję że w końcu odniosła "sukces".Tak.Jest postrzegana jako wróg.
  Pan przecież doskonale wie o tym że Polska nie jest żadnym monopolistą w kwestiach doznanych krzywd. Rosja też ma do nas parę pretensji i powodów do poczucia krzywdy.
  A żydzi zuchy.Maładcy! autentycznie podziwiam ich za genialne wyczucie sytuacji.
  Pan wie że kilka tygodni temu Netaniachu pochwalił się że w Izraelu będą budować "muzeum blokady leningradzkiej". https://www.kommersant.ru/doc/3896219
  A pamięta pan jak ledwie kilka lat temu intrygowali w tej sprawie ? jak za pomocą "przyjaznych mediów" dążyli do tego aby blokadę uznano za "stalinowską zbrodnię" https://lenta.ru/news/2014/01/27/raingate/
  Do kogo pan ma pretensje? do żydów że są sprawniejsi od nas?
 • Ha ha ha dobre!!jest tam trochę normalnych Polaków , dali się omamić laureatowi banderowskiego orderu, może się im rozjaśni!!
  https://t.co/lFkJ6tJFAv
  Sakiewicz ma problem. Kluby Gazety Polskiej się buntują. Będą na marszu przeciwko ustawie 447.
  Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz poinformował, że działacze Klubów Gazety Polskiej „stawią się licznie w Warszawie 11 maja” pomimo dezinformacji siane przez szefa „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza. Redaktor naczelny GaPola od jakiegoś czasu atakuje wszystkich, którzy mówią o ustawie 447 i jawnie sprzeciwiają się uleganiu roszczeniom żydowskim.

  11 maja w Warszawie Stowarzyszenie Marsz Niepodległości organizuje ogólnopolski protest #Stop447. Ma być to manifestacja sprzeciwu Polaków przeciwko roszczeniom środowisk żydowskich wobec Polski.
 • A teraz w tonie poważnym
  odpowiem na zadane w tytule pytanie "co robić". Na ostatniej konferencji prasowej w sejmie Michalkiewicz zaproponował projekt ustawy, która dałaby polskim władzom jakiś tam punkt oparcia.

  Nie mam złudzeń - sejm w obecnej postaci z własnej woli takiej ustawy nie uchwali. Stąd mój pomysł, żeby zbierać podpisy pod projektem tej ustawy w celu jej wniesienia jako projektu obywatelskiego. Niezależnie od tego jaki będzie ewentualny jej los zalety tego rozwiązanie to

  po pierwsze: funkcja informacyjna takiej akcji - ustawa jest prosta i zrozumiała dla każdego.

  Po drugie: byłby to prosty test na powiedzenie do zasiadających obecnie w sejmie wybrańców narodu "sprawdzam".

  I po trzecie - zawsze można poinformować opinię publiczną - przy milczeniu mediów głównościekowych niechby nawet tylko za pomocą Internetu - kto z tzw. osób publicznych, np. dziennikarzy, kandydatów na przyszłych posłów podpisu pod projektem odmówił. Jest na to dobry czas - dobry, bo przedwyborczy.
 • @trojanka 17:51:31
  Nie wiem jakie jest pani imię i nazwisko, proszę napisać, a przy okazji także o tym , co Pani zrobiła? Czy ja jestem wkurzający? Zależy dla kogo. Dla klownów udających polskich narodowców i patriotów być może tak:))) Założyłem wraz z innymi Polakami stowarzyszenie Wierni Polsce Suwerennej, to Żydówka Gronkiewicz-Walz zablokowała rejestrację nie mając podstaw, a wysługujący się syjonistom sąd podtrzymał jej bezprawny protest. Mimo to przez 10 lat zrobiliśmy siłami swojego środowiska kilka rzeczy ważnych dla świadomości Polaków. Zdemaskowaliśmy m.in. łże "narodowców" ( tych od obecnej Konfederacji) na ich pierwszym kongresie. Kto chciał wyciągnął wnioski, kto niczego nie zrozumiał brnie w bagno. Z rolnikami współpracuję od 17 lat i znam ich zalety i wady, znam także wielu tych działaczy, którzy marnotrawili wysiłek polskiej wsi i zdradzali...i wielu z nich robi to w dalszym ciągu.
  Niech mi pani wierzy, że nie jestem tylko teoretykiem, ale myślę, że w większej ilości realnych działań brałem udział niż pani.
  Partii nie muszę zakładać, gdyż ludzie, którzy oceniali przez lata, to co robiłem przekazali mi kierownictwo partii Polska Patriotyczna. Jeśli Pani chce szczerza i rozumnie działać na rzecz Polski, to zapraszam.
 • @MacGregor 17:50:47
  Z czego wynika? 1)Ze składu etnicznego jej przywódców, 2) z realizacji syjonistycznej polityki wobec Polski.
 • @ikulalibal 18:13:54
  Ja nie mam pretensji do Żydów tylko zamiast zwracać uwagę na ważne sprawy zajmujemy się drugorzędnymi. Najważniejsze było w tej ustawce to, co publicznie powiedział W.Sołowiow ( a to jak pan wie nie jest podrzędny dziennikarz, żydowskiego pochodzenia) i co mogło usłyszeć kilkanaście, a może kilkadziesiąt milionów ludzi na całym świecie: że w czasie II WŚ " Polacy zamordowali więcej Żydów niż niemieccy naziści" i , że " Polacy prześladowali i mordowali Żydów i zabierali im ich majątek".
 • @stanislav 18:26:47
  Imiona obydwa a nawet 3 ,oraz nazwisko polskie proszę pana!i rodowód polski i uroda polska typowa/ rozumiem ze mam panu przesłać zdjęcie/.
  O imię i nazwisko pytają w jednym miejscu, czasem kilka razy, pan z tych???
  Więc jeszcze zapytam CO konkretnie pańska partia zrobiła , jakie dobre działania zakończone sukcesem np. dla rolników ...które przyniosły korzyść ludziom.Oprócz tego, ze Gronkiewicz zablokowała a rolnicy zdradzali...
  A ja się z panem nie licytuję na pańskie "osiągnięcia", widocznie ma pan dużo czasu i dochody pozwalające pracować tylko dla partii.
  Może ja nie mogę się poświęcić na takie działania z przyczyn rodzinnych, czy zdrowotnych "działać" jeździć na spotkania po Polsce czy manifestacje.Może działam inaczej niż pan!!może nawet efektywniej!
  Można wiele "robić" bez KONKRETNYCH efektów. Skoro tak wiele pan i koledzy robicie jako partia,"dla POLSKI TO JAKIE są efekty, bo jest coraz bardziej nieciekawie?? co w sprawie 447, importu żywności kosztem polskiej,podwyżek cen, służby zdrowia???itp.Jakieś sukcesy???oprócz obnażenia agentury w RN??
 • @Mac.Iek 17:22:36
  "Prawo polskie jest jednoznaczne i mówi, że mienie bezspadkowe przechodzi na Skarb Państwa. Nie zamierzamy zmieniać tego prawa. To stanowisko prezentuję na wszystkich SPOTKANIACH WYBORCZYCH"."

  Głupa rżnie ten Waszczykowski. Prawo jest od tego, aby je zmieniać. Zadowolona gęba Pompeo wyraziła się jasno "dostosowanie prawa".
  Mimo, że to zabieg zbójnicki, sprzeczny z normami cywilizowanego świata, to Trump również stoi na stanowisku, że to zabieg konieczny ze względu na wyjątkowość holokaustu. Stąd ten wzmożony, kłamliwy atak brzydostwa światowego na Polskę.
 • @stanislav 17:30:09
  Konfederacja przestanie milczeć, jak otrzyma władzę. Teraz rządzi Polską warsiawski PiS, a obok za nogawki ją szarpie PO, bo przy korycie lepiej.
  Ciekawe, że -jak pisze autor- łopozycja w sprawie roszczeń milczy jak zaklęta. A Stanislav wprawdzie nie miczy, ale woli jak jest, nawet kosztem ograbienia Polski. Kto tu jest syjonistą albo pomazańcem rabinów?

  ps. Stanislav pewnie chciałby, aby Konfederacja z powodu zaciętego antysemityzmu, była rozwiązana zanim powstała.
 • @zbig71 17:48:46
  Najwyżej p.Jaki popełni samobójstwo i tyle.....

  Już tam kaczelnik złożył mu propozycje nie do odrzucenia. Obietnice nic nie kosztują i potem można się powołać na zmianę okoliczności.
 • @stanislav 18:39:53
  / Najważniejsze było w tej ustawce to, co publicznie powiedział W.Sołowiow ( a to jak pan wie nie jest podrzędny dziennikarz, żydowskiego pochodzenia) //

  A co on powiedział? powołał się na to co wyczytał w "Złotych żniwach" nazywając przy tym Grosa "wielkim polskim patriotą".(ważniejszą niż Sołowiow była "milcząca obecność" Władimira Satanowskiego z czego doskonale zdawali sobie sprawę kamerzyści robiąc kilkakrotne zbliżenia jego ponurej twarzy-ale mniejsza o to )
  Pana coś dziwi? mnie nie.Przecież to jest narracja na którą Polska zapracowała.A to dopiero początek.Spodziewam się że będzie jeszcze gorzej.Albo lepiej.To zależy z jakiej perspektywy na to popatrzeć.Bo jeśli z naszej to gorzej ale jeśli z perspektywy tych którzy wplątali nas w tę intrygę to oczywiście lepiej.Lepiej bo intryga rozwinęła się pomyślnie,skutecznie skonfliktowaliśmy się z tymi z którymi wcale nie musieliśmy się konfliktować a ilość podmiotów które bez żalu przyjęłyby nasz upadek jest zatrważająco duża.
  Do kogo pretensje że ruscy zorientowali się o co biega i w stosownym czasie podjęli właściwe decyzje.
  https://www.youtube.com/watch?v=Fsx3NeY8x_I
 • @wercia 19:00:10
  Jest w tym wywiadzie jeszcze jeden znamienny fragment:

  "Osłabianie i stygmatyzowanie władz Polski może sprawić, że kiedy będzie słaby rząd, ugnie się przed żądaniami".

  Oczywiście, w świetle pozostałej części wypowiedzi Waszczykowskiego, przez "osłabianie i i stygmatyzowanie" były minister rozumie (podobnie jak naczelny propagandysta PiS-u Sakiewicz) podawanie w wątpliwość stanowiska tej władzy wobec ustawy 447. Nie ma wcale na myśli przeczołgiwania Polski przez Żydów z USA i Izraela i sekundującego im stojącego za ich plecami wielkiego palanciarza - naszego najlepszego przyjaciela i sojusznika.

  Widać, że Waszczykowski ma odbiorców wywiadu za durniów, bo w domyśle przyjmuje, ze ten rząd jest silny. Mieliśmy pokaz tej siły wielokrotnie: nowelizacja nowelizacji ustawy o IPN, sprawa ustawki TVN-u i jakichś amerykańskich farmaceutyków (w tych dwóch sprawach władza pokazała nieprzejednane stanowisko wobec botoksowej ambasadoressy), żeby nie wspomnieć o wcześniejszej sprawie kanału śląskiego. A to tylko "siła" wobec jednych sojuszników. Równie wiele "siły" pokazuje ta władza wobec sojuszników z Unii Europejskiej...

  Dalej mówi:
  "Zrobi to po to, żeby odzyskać prestiż czy tak, jak Donald Tusk będzie chciał mieć święty spokój na arenie międzynarodowej i zacznie wszystko sprzedawać."

  Tu akurat wprost kłamie bo w ustawie 447 nie chodzi o żadną SPRZEDAŻ, a o PRZEKAZANIE własności.

  Innymi słowy: Waszczykowski mówi - nie krzyczcie na nas, bo nas osłabiacie i stygmatyzujecie i będziemy musieli się ugiąć, żeby mieć święty spokój na arenie międzynarodowej.
  Zakłamany typ.
 • @Mac.Iek 19:44:04
  Tak to zakłamany typ, tak jak pryncypał. Oni wszyscy jak nas nie okłamią, to spać nie mogą. Typowa chazarska mentalność.
 • @stanislav 17:23:51
  Jesteś sekciarzem? Wszędzie Żydzi, itd. Tak się buduje strach, że nie ma wyjścia bo wszyscy źli. Antypolski defetyzm.
 • @Analityk 18:10:09
  co tzn. "osoby godne zaufania w społecznej kontroli..."? Kto ma ustalać, kto jest godny zaufania?
 • @Wican 20:17:42
  Określają to przepisy kpc, kpk, kkw, np. art. 42 par. w związku z art. 38 par. 1 kkw dotyczą instytucji męża zaufania.
 • @MacGregor
  Co z tego wynika ?. Ano nic każdy globalny gracz może tu zagrać Smoleńską kartą , a jak wiemy Joker bije wszystko i tu popisowa hołota nawet nie podskoczy . Salute . 5* Ps. Zdjęcia satelitarne mogą przecieknąć .
 • @Analityk 20:59:16
  To nie jest to samo.
 • @Analityk 20:59:16
  ....art. 42 par. 1 ...... . Oczywiście przepisy to tylko podstawa prawna. Trzeba mieć odpowiednią wiedzę, doświadczenie, umieć to zastosować, a najważniejsze posiadać autorytet. Reprezentując kogoś w trybie społecznym, muszę zdobyć zaufanie tej osoby, narazić się systemowi. To nie jest proste.
 • Tajna notatka MSZ, Morawiecki w USA, dezinformacje Sakiewicza | A. Cimoch
  https://youtu.be/LFFwdzLndXI
 • @trojanka 13:40:15
  Czasem okreslenie wigilja stosuje sie jako przeddzien.
 • @trojanka
  Ave . https://www.youtube.com/watch?v=onYUkiAHYvw
 • Nie oglądam tv, ale
  ponoć w TVPiSdezinfo uruchomiono Kowalskiego. Marian to prosty gość, bredził więc coś, że Konfederacja to współczesna opcja rpsyjska czy nawet radziecka. I takie bzdury. Marian musi bć na dnie finansowym, skoro takie rzeczy glosi publicznie. Za darmo chyba z siebie pajaca nie robi? Rachoń z nim rozmawiał. Ale smietnik zrobiono w TVP. Pozatrudniano głupoli od Sakiewki czy powiązanych z frondelkiem, albo innymi gadzinówkami.
 • @trojanka 18:54:26
  To pani bezceremonialnie mnie zaatakowała nie znając mnie nawet, a teraz się pani wycofuje i coś klepie o moim nadmiarze czasu i takie tam rozmowy z magla. Nie wiem co dla pani oznacza sukces? Czyżby ten utożsamia pani z byciem w Sejmie, albo w rządzie? To winna pani oceniać Winnickiego, albo JKM i ich "sukcesy" oraz Brauna, czy zwiększył ilość sanktuariów w Polsce?!
 • @wercia 19:07:38
  Ja niczego nie chcę nieszczęsna kobieto oprócz tego, żeby Polacy zaczęli myśleć i pani też!
 • @ikulalibal 19:33:46
  Nie czytałem tego gniota syjonisty Grossa, pisanego na zamówienie rabinów i holocaust industry, ale nie sądzę żeby on tam napisał to, co powiedział publicznie syjonista Sołowiow w programie, że " Polacy zabili więcej Żydów niż niemieccy naziści"
 • @Wican 22:57:01
  To wydaje się nieprawdopodobne ale ten przymuł Marian Kowalski na tym swoim ględzeniu zarabia i to niemało.
  Sekciarz Chojecki płacił mu miesięcznie 15.000 zl jak powiada Chojecki-junior "przez lata wspólpracy Kowalski zarobił około 450 tysięcy złotych"
  Facet który w zasadzie nie ma niczego do powiedzenia poza hasełkami nie pierwszej świeżości bo z epoki zimnej wojny,absolutny dyletant,zero wiedzy.Boże! zero zarabia u nas 15.000 zł miesięcznie !!!!

  https://nczas.com/2018/09/04/ile-zarobil-kowalski-na-wspolpracy-z-idz-pod-prad-chojeccy-podaja-gigantyczne-kwoty/
 • @Wican 20:16:17
  Tak, tak znam ten styl, jak nie masz argumentów, to użyj epitetu. I nie przesadzaj, że wszędzie Żydzi, u mnie w rodzinie ich nie ma:)))
 • @stanislav 23:22:08
  To był dosłowny cytat z Grossa. Tylko chyba nie z tego gniota. Ale tak powiedział Gross na niesławnej konferencji we Francji. A ileś lat temu, chyba też w jakimś wywiadzie.
 • @stanislav 23:25:18
  A ja ci nie wierzę. Najbardziej dla mnie podejrzanymi, są ci najgłośniej wrzeszczący. Wyzywasz innych od Żydów bez przytaczania żadnych dowodów. Tak robią przedstawiciele cywilizacji żydowskiej, w której prawda się nie liczy, a tylko rzucanie błotem.Żadnych argumentów merytorycznych nie używasz poza nieudowodnionymi oskarżeniami, zrestzą na żenująco prostackim poziomie. Ale to też może być zawiść, że innym udaje się więcej?
  A jak nie jesteś ukrytym zwolennikiem żydostwa? To przypomnę słowa Stanisława Mackiewicza, że"niektórzy ...(nie pamętam określenia) potrafią nawet taką piękną ideę jak antysemityzm ośmieszyć".
 • @stanislav 23:22:08
  Ja też nie.Ale nie to jest ważne.Ważne jest to że Gros cieszy się opinią uznanego historyka o trudnej do podważenia pozycji i ma za sobą cały światowy medialny mainstream,dlaczego zatem Polacy są przeciwko niemu? zupełnie jakby nigdy wcześniej nie byli wyznawcami tego że jak "amerykański historyk" to nie ma innej opcji jak tylko taka że jest bez skazy.Jak "amerykańskie media" to na pewno "wolne" i "nie cenzurowane", jak "amerykańska opinia publiczna" to musowo Polsce życzliwa i miła.
  Przecież oskarżające Polskę publikacje powstawały na Zachodzie od bardzo dawna.Dlaczego zatem Polska weszła w tamten świat niczym czopek w dupe.Czy dlatego że zgadzał się na taką narrację czy dlatego że się nie zgadzała? odpowiedź jest jasna:dlatego że się zgadzała.Więc ma czego chciała.
 • @Wican 23:27:04
  Sołowiow nie cytował Grossa tylko powiedział to od siebie, wystarczy przesłuchać audycję.
 • @Wican 23:33:15
  Janie jestem Jahwe żebyś we mnie wierzył.
 • @Wican 23:33:15
  Natolin i Puławy. Trzeba pamiętać, że były 2 frakcje. I tyle.
 • Nie!
  "Jeśli treść ujawnionej przez red. Michalkiewicza notatki MSZ w sprawie ustawy 447 jest prawdziwa, to sprawa wyczerpuje znamiona co najmniej zdrady dyplomatycznej."
  ------------
  Obecnie - czy tubylcy tego chcą czy też nie chcą - mają Polin - chociaż jeszcze nieoficjalnie - ponieważ Polskę ostatecznie zamordowano w ubiegłym wieku. Wobec powyższego nie ma żadnej zdrady dyplomatycznej. Jest natomiast sierocy los - sierot po zamordowanej Polsce - i nic więcej.
 • @stanislav 23:16:46
  A myśl pa. Do końca życia i jeden dzień dłużej. Tylko samym myśleniem niczego nie zmienisz. Głupiego stowarzyszenia u Żydówki nie potrafiłeś waść zarejestrować a śmiesz pouczać i krytykować innych. Po owocach ich poznacie, nie po wypocinach quasi intelektualnych i fałszywych w założeniu.
 • @wercia 09:09:19
  Potrafiłem, ale nie na żydowskich warunkach. Co innego takie ponoć " narodowe" stowarzyszenie Marsz Niepodległości :))). Nie truj zatem kobieto i pędem do Konfederacji, niech cię wiodą do Jeruzalem!
 • @wercia 09:09:19
  Koniecznie głosuj na Konfederację
  Nie ma dla ciebie lepszego wyboru jak ta szczera do bólu twarz jej lidera.

  https://obywatelenieba.pl/wp-content/uploads/2018/04/braun.jpg

  Wicam już się za nim zdeklarował
  Ten wybór polecam też Trojance
  Grzesiu ma takie imponujące sukcesy…..
  Nawet w Gdańsku o mały włos a by wygrał ….. z Czerwonym Korsarzem
 • @Wican 14:38:35
  Opowiadała mi babcia, że na Bałuckim Rynku w Łodzi, położonym na granicy żydowskiego sztetla i polskich robociarskich Bałut, jeden Icek zachwalał solone śledzie, a stojący obok Mosiek gazirowanną wodę gaszącą pragnienie. Wspaniała, lapidarna parabola stosunków między PiS a Konfederacją :)))
 • @Oświat 14:38:10
  Coś musi być na rzeczy, bo PiS dzielce strasznie ujadają na Konfederację. Faktycznie, liderzy Konfederacji demaskują zdrajców z PiS, którzy chcą po cichu oddać Polskę Żydom. Antropolog Oświat ,,odkrywa,, semickie rysy G.Brauna!!! Kość ci prezes rzucił z Nowogrodzkiej, że merdając ogonkiem tak piękne aportujesz?
 • @Oświat 14:38:10
  Wystarczy, że kaczelnik ma szczerą do bólu...
  Dzwonnik z Notre Dame-Grzegorz Braun: https://www.youtube.com/watch?v=qaqZTlhHuYY&t=38s
 • @wercia 19:14:50
  I Gowiny też takie pszenno-buraczane i ślicne. To wystarcza, by darzyć zaufaniem ale dzieciom.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031