Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1916 postów 2769 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Ciapaty w ziemniakach, Arab w burakach, polski rolnik w de.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W kwestii formalnej, określenie „ciapaty”, wynalezione przez Polaków na emigracji, być może w UK i coraz popularniejsze w Polsce dzięki polityce imigracyjnej PiS-u, nie jest pejoratywne. Oznacza po prostu Azjatę, który nie jest rasy żółtej.

Polecam szersze wyjaśnienie pod tym linkiem:

https://terazbedziebylo.wordpress.com/2016/03/31/co-oznacza-slowo-ciapaty/

Rzecz jasna, że żydokomuna z Gejzety Wyborczej będzie sarkać, że to typowy polski rasizmus, szowinizmus czy co tam jest teraz u nich na tapecie (ja ich jeszcze pamiętam z czasów „politycznych troglodytów” oraz „zoologicznego antykomunizmu”, ale od tamtego czasu mądrośc etapu musiała się w tej żydowskiej gazecie dla Polaków zmienić ze sto razy jak nie więcej). Ale jak powiada Grzegorz Braun:

„Nie będą Niemcy i Żydzi uczyć nas historii [dodam od siebie: ani języka polskiego], nie będą zboczeńcy wychowywać naszych dzieci” – i tego się trzymajmy.

Informacja jedna z wielu:

Afgańczyk ukrył się w transporcie ziemniaków, aby nielegalnie wjechać na teren Polski

„Patrol Straży Granicznej z placówki w Sanoku zatrzymał ob. Afganistanu, który dotarł do Polski z Grecji w transporcie ziemniaków. Służby zaalarmował kierowca ciężarówki zaniepokojony nietypowymi odgłosami dochodzącymi z naczepy”.

Zakręcony ciapaty pomylił ciężarówki w Grecji (chciał do słodkiej Francji), ale ważniejsze jest uważam zupełnie co innego: transport ziemniaków do Polski z Grecji.

Ja rozumiem transport oliwek, oliwy, ouzo, wina, koziego sera, przypraw, nawet chałwy, choć akurat nasze są stokroć lepsze, ale ziemniaków? Z greckich pól, na których z trudem cokolwiek rośnie poza drzewami oliwnymi? Jak w enerdowskim dowcipie: Helga szeptem do Ebbe:”Odwróć się dyskretnie i sprawdź, bo mam wrażenie, że mnie ktoś od tyłu posuwa”. Takie właśnie, choć niekoniecznie dyskretne sprawdzenie polecałbym nie tylko polskim rolnikom.

A jeszcze odnośnie ciapatych, to zacytuję z pamięci wypowiedź dr Jana Ciechanowicza z jego znakomitego wykladu Żydzi i Polacy w rewolucji bolszewickiej:

„Powinniśmy przyjąć biedne małe sieroty i wychować je na Polaków, ale nie islamską armię złożoną z dwudziestoparoletnich byczków, zdrowych, barczystych, o wyglądzie rabusiów”.

Nic dodać, nic ująć.

 

  

KOMENTARZE

 • Niejaki
  L.Bubel strasznie atakuje G.Brauna w sieci. Czyli oficerowie prowadzący mają pełne ręce roboty. Ostatnio wykombinował jakiegoś wolontariusza z ostatniej kampanii gdańskiej, także widać bezpieka nie śpi. Co do rolników, to mieszkam niedaleko zagłębia sadowniczego i widzę od paru lat, jakie skutki przynoszą sankcje przeciw Rosji.
 • a propos
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/441985-niemiecki-dziennikarz-poucza-jak-premier-ma-obchodzic-1004

  - nie będą Żydzi i Niemcy nas pouczać
 • @zbig71 14:23:21
  sankcje te nie dotykają red. Sakiewicza, wręcz przeciwnie, ma całe strony reklam od spółek skarbu państwa
 • @MacGregor 14:25:21
  Patrząc na wybryki Red.Sakiewicza można dojść do wniosku, że może mieć duże wsparcie Eskimosów. Zwłaszcza po jego zaangażowaniu w rozbijaniu protestów Poloni w USA ostatnimi czasy.
 • @Arjanek 15:49:25
  Ma kolega rację, cytowałem z bardzo zawodnej pamięci.
  Nie znalazłem natomiast w jego wykładzie żadnej propagandy, w tym proputinowskiej.
  Hitler był bardzo złym człowiekiem, ale trudno go winić za to, że Maciejowi w 1938 roku krowa nie chciala się ocielić :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031