Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1829 postów 2183 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

PiS jako „ruska agentura”.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nawet przyjmując cyniczne stwierdzenie red. Michalkiewicza, jakoby nie można było być w Polsce skutecznym politykiem nie będąc niczyim agentem, tragizmem PiS-u jest to, że od zarania robią to za darmo.

Za darmo z punktu widzenia interesów państwowych, bo interes prywatny czy partyjny jest zapewne zabezpieczony.

Nie mam złudzeń, że niejedna światowa gwiazda wylansowała się na d*pie („kazał mi się rozebrać, a potem lansował mnie przez dwie godziny”) i dopiero na starość mija jej amnezja i obnosi się z „me too” (ciekawe, kto i jak wylansował osobę legitymującą się dokumentami wystawionymi na nazwisko Anna Grodzka), ale żeby tak spektakularnie cnotę stracić i rubelka przy tym nie zarobić ...

PiS przez długi czas używał retoryki antyrosyjskiej (antyrosyjskość do skrajności doprowadziło środowisko całkowicie nieodpowiedzianych i politycznie szkodliwych  durniów z „Gazety Polskiej”. Co ciekawe, środowisko to w swoim utylitarnym podejsciu do prawdy [posługiwanie się w praktyce kategorią „mądrości etapu” zupełnie tak samo jak w Wyborczej] wykazuje wszystkie cechy cywilizacji żydowskiej, tak jak ją definiował Feliks Koneczny. Czy wynika to z zalożowania tego środowiska, czy też z upodobania do majufesa i czosnkowych lodów, to tego oczywiście nie wiem i nie będę dociekał, ale jak sobie przypomnę to lekceważące machanie ręką na pochowane w rowach i pod płotem kości Polaków porąbanych siekierami i zakłutych widłami, to wiem, że ani teraz ani w przyszłości nie chcę mieć z tymi osobnikami nic wspólnego).

Pragmatycznym elitom rządzącym Rosją jest całkowicie obojętne, jak o nich mówi się w Polsce (która od dawna nie jest już traktowana jako samodzielny podmiot polityczny – zgodnie z angielskim powiedzeniem, zamiast z małpą rozmawiają z kataryniarzem)  - czy jako o zorganizowanej grupie przestępczej czy z miłoscią, liczy się np. to, że obecnie importujemy dwa razy więcej rosyjskiego węgla niż w 2015 (por. link).

Za dr Leszkiem Sykulskim:

W rosyjskim interesie państwowym (nie tylko zresztą rosyjskim) leży Polska słaba, wewnętrznie skłócona i izolowana na arenie międzynarodowej oraz  pozbawiona spójności etnicznej czyli czynnika, który przez ostatnie dziesiątki lat immunizował ją na wiele niebezpieczeństw.

[To tylko zwolennicy pana DK mylą pewną słowiańską wspólnotę emocjonalną z bezwzględnymi interesami imperiów.

Ostatnia udana próba zjednoczenia Słowian to były rozbiory Rzeczpospolitej (nawet zacny profesor Jacek Bartyzel, na swoim niedawnym wpisie na pejsbuku wyciągnął chyba z dupy pomysł „odtworzenia królestwa bałto-słowiańskiego” – serio???).

Podobnie jak ostatnie, udane próby jednoczenia Europy to kolejno, Cesarstwo Francuskie 1804-1814, Rzesza Wielkoniemiecka 1943-45, ZSRR (1922-1991, Polacy w 1920 odrzucili wielkoduszną propozycję, czego do dziś żydokomuna i ich dzieci, vide Agnieszka Holland i Paweł Śpiewak, nie mogą nam wybaczyć) oraz dzisiejsza Rzesza Niemiecka, uporczywie nazywana Unią Europejską].

Z tego, co mówi dr Sykulski, w Rosji nikt z tamtejszej elity nie mówi źle o obecnym rządzie warszawskim, własnie z tego powodu, iż ten rząd jest dla nich idealny:

Polska jest podzielona na zwalczające się fakcje, dokładnie jak w drugiej połowie XVIII wieku (nie jest to wyłącznie wina PiS-u rzecz jasna)

Polska została wyizolowana politycznie (kwintesencją była konferencja antyirańska, zorganizowana tylko i wyłącznie w interesie Wielkiego  Syjonu, ze szkodą dla Polski; konferencję wykorzystano też do przerzucenia zbrodni Niemiec i ich sojuszników na Polskę, co może w konsekwencji prowadzić do zakwestionowania postanowień konferencji poczdamskiej i ostatecznego rozwiązania kwestii polskiej)

PiS intensywnie pracuje nad zniszczeniem spójności etnicznej Polski (samych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce przybyłych do nas z terytorium Ukrainy jest jak się okazuje ponad milion, zaś jeszcze niedano Cezary Kaźmierczak ze ZPP, skądinąd wyjątkowy inwalida umysłowy, oficjalnie postulował sprowadzenie 5 milionów pracowników ze Wschodu)

[a propos imigracji z dzikiego wschodu:

Dwie kobiety zostały ranione nożem na parkingu przed komendą miejską policji w Białymstoku.PAP podaje, że policja zatrzymała sprawcę, a ranne kobiety zostały przewiezione do szpitala. Sprzeczka, która zakończyła się atakiem, miała dotyczyć "nieprawidłowego parkowania" - informuje policja.  Za interia.

 

Narodowości sprawcy nie podano. Jakby kobiety zostały pokłute widłami albo porąbane siekierą, to sprawa byłaby jednoznaczna, ale ponieważ narzędziem przestępstwa był nóż, to jest więcej opcji do wyboru].

Kolega Ikulalibal uzasadnił mi w komentarzu, że w Polsce od 30 lat nie było i nie ma oficjalnego stronnictwa rosyjskiego. I słusznie, po co Rosjanom takie stronnictwo, jeśli rządzący PiS realizuje ich interesy strategiczne?

PS

Generał Polko objasnia we wstrząsających słowach, że Gdyby nie NATO, w Polsce mogłyby być zielone ludziki. Pewnie ma rację, ale ja chyba wolę ludziki zielone, od chanukowych.

  

KOMENTARZE

 • Autor
  Od dawna widać tendencję że PiS przechodzi na pozycje które dotąd zajmowało antypolskie PO, z Tuskiem jako Moskwy "naszym człowiekiem" w Warszawie.
  Oczywiście Morawiecki zaraz został pochwalony jako "nasz człowiek" Izraela w Warszawie, nadto sam zabiega o bycie "naszym człowiekiem" imperium banksterii, usiłuje wygładzać stosunki Rzeszą niebieską, czyli czyli "naszym człowiekiem UE w Warszawie, to i kolejnym, już logicznym wnioskiem jest że i całe PiS musi być na uwieńczenie transformacji ustrojowej, czyli zejściem w otchłanie niebytu "naszymi ludźmi" Moskwy w Warszawie.
 • @miarka 14:57:25
  Ja myślę, że retoryka antyrosyjska PiS-u jest nawet szczera, tyle, że ich polityka jest "przeciw-skuteczna"

  Tak niestety kończy się politykowanie w oparciu o obce dwory, a nie o własny naród
 • Jest takie powiedzonko , kiedyś stosowane w szkole do "przezywaczy"..
  "Kto się przezywa, sam się tak nazywa ".Lub w wersji bardziej literackiej - "Kto kogo przezywa sam tak się nazywa".
  Więc jak przezywali wszystkich dookoła, to teraz na własnej skórze mają....ruskich agentów"

  Mnie, po lekturze niektórych wpisów pod postami tutaj naszły takie refleksje.
  Jakąż wielką naszą polską mizerią jest to, że zwolennicy jednej opcji panującej ,rzucają się jak sępy na wszystkich pozostałych "w obronie" swoich racji.
  I to nie tylko na tych ,popierających opcje przeciwną, ale również nie optujących za żadną z obecnych głównych partii na polskiej scenie politycznej i mającej jakikolwiek uwagi do działania PISu
  Robią to często nie tylko złośliwie, ale wręcz obraźliwie i prymitywnie.
  A więc reasumując, jedyne wpisy tolerowane przez w/w i dopuszczalne bez inwektyw któe powinny być na KAŻDYM portalu i w każdym artykule :
  -PIS jest jedyną partią w Polsce która jest w stanie zapewnić Polsce przetrwanie i jako krajowi i jako nardowi i jaki taki dobrobyt,
  -wszystkie ale to wszystkie działania w/w zmierzają jedynie do dobra Polski i Polaków
  - Polska rozwija się wspaniale, ludzie budują sobie piękne domy,autostrady,powstaje wiele nowych firm, coraz mniej młodych ucieka z Polski
  -wzmacniamy armię,jest coraz silniejsza i lepiej uzbrojona

  - polityka zagraniczna jest coraz lepsza i broniąca polskiej dumy i racji stanu.
  itp.
  Tak uważający, prawie wszyscy jak mniemam ,są beneficjentami programów socjalnych PISu. Reszta Polaków jest nieważna .....

  Ci którzy nie są beneficjentami, a nawet wręcz przeciwnie , też mają psi obowiązek mieć takie zdanie jak w/w/.

  -I teraz WSZYSCY powtarzam wszyscy, którzy nie popierają PISu i jego polityki, lub ośmielają się mieć jakiekolwiek uwagi do ich działania.... to wg w/w .....
  NIE są Polacy,
  nie są patrioci,tylko antypolacy i antypatrioci.
  - są z KODu ,z PO , POKO,
  -to ruscy agenci,
  komuniści
  i bolszewicy


  Panie profesorze nie wstyd panu??

  https://youtu.be/XV4yLGQFRZc


  Gdyż tylko całkowite poddanie się polityce amerykańskożydowsko ukraińskiej, jest gwarantem naszej suwerenności i wolności, bo inaczej nas zbombardują, każą zwrócić 5 bln,zatrzymają "inwestycje" w Polsce...itd
  Określili więc, nowe pojecie i nowe określenie "wolności i demokracji" , wydzierając się przy tym głośno jak to bardzo Polska jest suwerenna..

  Zastanawiające CZEMU ma służyć taka metoda "usypiania"i ogłupiania Polaków i przez kogo jest zalecona promowana???żeby siedzieli ciicho, nie żądali nie krytykowali NICZEGO!!że mając tak wielki dobrobyt, mogą śmiało zwracać komu tam się zamarzy Ile się zamarzy.I niech nie plotą bzdur, ze kraju na to nie stać!!

  Bo właśnie dumą jest, upominanie się o swoje, o swój honor i o prawdę/polskie obozy,Polacy zabijali więcej żydów niż Niemcy itp/i stanowczy protest przeciwko próbie okradzenia Polski doszczętnie do gołej skóry!!!.
  Po przepisaniu ustawy IPN przez stronę izraelską, dopiero rozpętało się piekło oskarżeń i obrzucania Polski i Polaków błotem!!!To samo z Ukrainą.
  I co nie pomogła spolegliwość??ale dlaczego??zrobiliśmy przecież co chcieli???

  W ramach tejże "wolności"i suwerenności mamy kupować wszystko co nam USA każe,nawet zdechłe kurczaki... NIE wolno nam repolonizować mediów,pisać ustawy ,repolonizować PKP,Uber obchodzi w ramach "uszczelniania" wszystkie możliwe podatki w Polsce,obligacje amerykańskie kupiliśmy /czy nadal kupujemy to nie wiem/z 3 mld stratą.
  Że już o setkach tysięcy uchodźców w Polsce nie wspomnę.


  Czyli tak, Polska jest suwerenna , ale jak nie będzie grzeczna i nie zgodzi się na wszystko, co zza oceanu i wzgórz oraz znad Donu zażądają...... to wg logiki niektórych tłustych misiów zrobią tu rozpierduchę.A tak to sobie wezmą co chcą, ale przynajmniej przetrwa garstka polskich niewolników za miskę ryżu.

  No faktycznie ciekawa suwerenność , nie powiem...
  Pytanie:DO JAKIEGO etapu nasza "wolność "ma dojść????Rozumiem, że do całkowitego oddania kraju w ramach "suwerenności".Ciii sza NIC nie mówmy, bo nas przestaną lubić,a nawet cofną poparcie i Fort Trump.......oddajmy konta w bankach, może precjoza /jak ktoś posiada/,całkowita wolność dla LGBT, małżeństw jednopłciowych i adopcji prze te pary, marsze bronione przez policję i wincyj imigrantów z Indii , Bangladeszu , Filipin, Wietnamu,Pakistanu i Ukrainy.itp.
  Tak fajna różnorodność, polako filipińczyk np.

  Pan Jojnie i pan Szudrich i PIS nie na darmo nie lubi RN,i MN, którzy mają to za złe.
  Chociaż ostatnio klakierzy PISu ucichli, bo chodzą słuchy że ich guru gadają z Konfederacją....

  Co następne??

  Prawdopodobnie po cichu rząd zwraca 300mld dolarów za "mienie uroszczone".
  I rozumiem, że RN który trąbi o tym głośno, też jest antypolski, antynarodowy i jest ruskim agentem.
  Szef Agrounii, który walczy o możliwość normalnej pracy na wsi przynoszącej dochód zapewniający przeżycie Rodzinie/ i nakarmienie Polaków/ i traktowanie polskich rolników poważnie , zamiast dopieszczania ukraińskich też jest antypolakiem i ruskim agentem...
  To już nie początek , a środek obłędu!!
 • Pan minister MSWia nazwał rolników "chuliganerią" dodajemy więc do "ruskich agentów" jeszcze "chuliganerię"!
  https://pbs.twimg.com/media/D1h-VQOWkAMCevb.png
  Najlepszymi obywatelami, bronionymi przez organa są pedały i lesbijki oraz transy!!
  https://wprawo.pl/2018/11/22/widelec-2-0-w-lublinie-policja-zatrzymuje-przeciwnikow-marszu-lgbt/
 • @trojanka 15:53:05
  Witam,

  Dobrze, ze wspomniała Pani o AGRO-Unii - własnie w ostatniej chwili przeczytałem o ich proteście w Warszawie i zamieściłem jako wstępne jakże symboliczne zdjęcie.

  Mimo, że sam jestem niestety "strasznym mieszczaninem" (tym z wiersza Tuwima),to zawsze szanowałem trud polskich rolników i popieram ich całym sercem (w odróżnieniu od gimbazy wciąż jeszcze zdaję sobie sprawę, że mleko nie bierze się ze sklepu, ale od krowy itd).

  W swoim komentarzu (za który bardzo dziękuję) poruszyła Pani bardzo wiele bolączek - myślę, ze powinniśmy je porządkować i przedstawiać możliwe drogi wyjścia z obecnej sytuacji.

  Osobiście duże nadzieje wiążę z Konfederacją, tyle tylko, czy Polskę można jeszcze naprawic metodami demokratycznymi?
  Dopoki mamy własne (choc tylko quasi-niepodlegle) państwo, to wciąż jest nadzieja

  pozdr
 • @trojanka 16:08:41
  Pamietam, jak PiS-owscy politycy mieli jeść polskie jabłka na złość Putinowi

  Nawet Walcman poparł był tę akcję:

  https://tvn24bis.pl/wiadomosci-gospodarcze,71/poroszenko-je-jablka-na-zlosc-putinowi-prezydent-ukrainy-popiera-polska-akcje,456710.html

  Ciekawi mnie, ile ton jabłek zjadł od tamtej pory poseł PE, Ryszard Czarnecki
 • @MacGregor 16:14:40
  Faktycznie, trochę chaotycznie napisałam,za co przepraszam... ale robię kilka rzeczy naraz i dzisiaj mi to średnio wychodzi:)).
  Martwię się tym, że jedyna opcja wg części Polaków ,to całkowita poddańczość, właściwie wszystkim dookoła, ale nie określają jej skutków i do czego końcowo ma zmierzać!
  Pozdrawiam.
 • @MacGregor 16:23:23
  Jemy po kg jabłek dziennie plus dodatkowy kilogram z Ukrainy,/wzrośnie zapotrzebowanie na papier do twarzy/ żeby mieli zbyt , nie kupujemy irańskiej ropy, wywalamy Huawei,gaz z USA.
  Ale się wściekną na Kremlu,liczą z satelity skrzynki z jabłkami w Polszy i się gotują ze złości, aleśmy im kurde dowalili....!
 • Polonia w USA, prosi o rozpropagowanie tej ulotki!!Oczywiście, oprócz trolli z Kalfornii
  mam nadzieję że Rodacy przyjadą!!dziękujemy Wam!!Polska nasza wspólna sprawa, Nasza i Wasza!tu są Wasi i Nasi przodkowie!!

  https://pbs.twimg.com/media/D1i2h-SWsAAIC3l.jpg
 • Rolnicy wysypujący płody rolne na ulicy,bo nikt nie ich od nich kupić-woli sprowadzić obce...
  .i emeryci żyjący poniżej poziomu ubóstwa,bo dopłacamy do Ukraińców
  Fot. Lech Marcinczak
  https://pbs.twimg.com/media/D1hxZgTWsAAwecY.jpg

  za Twitter

  @EwaL
  7 godz.7 godzin temu
 • Autor
  "obecnie importujemy dwa razy więcej rosyjskiego węgla niż w 2015"

  To nie wynika z żadnego spisku, tylko z konieczności geograficznej i ekonomicznej. Także z politycznej, bo suweren może się zdenerwować nie tylko z powodu braku ciepłej wody ale i z braku prądu.

  Nawet Amerykanie handlują z Rosją jak im potrzeba. Na przykład:

  " Rosja jest dziś największym na świecie eksporterem tytanu, którego technologie powstają w rosyjskiej Dolinie Tytanowej. Rosyjska kompania VSMPO-AVISMA to największy na świecie producent tytanowych półfabrykatów. ... Gdyby Rosja zrealizowała swoje groźby dotyczące tytanu, amerykańska zbrojeniówka popadłaby w tarapaty." Problem jest nie tylko z samym tytanem, ale z umiejętnością zaawansowanej obróbki.

  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10016/k,2

  Baćka właśnie kończy budować elektrownię atomową, zgadnijcie komu będzie ten prąd sprzedawał? ;)
 • @MacGregor 15:21:53
  "myślę, że retoryka antyrosyjska PiS-u jest nawet szczera, tyle, że ich polityka jest "przeciw-skuteczna"

  Też tak myślę, bo jak napisałem w poprzednim komentarzy, ani geografii ani własnego cienia nie da się przeskoczyć.
 • @trojanka 16:35:36
  Red. Michalkiewicz cytuje często jednego z obcych ambasadorów z końca XVIII wieku, który tłumaczy, ze Polacy mają zamiłowanie do działań pozorowanych.

  rzekomo Naczelnik zabrał głos w prawie LGBT dopieropo tym,jak mu w sondażach wyszło, ze Polacy w więszości sobie tej kiły nie życzą
 • Polskę zalewają Ukraińcy – coraz więcej otrzymuje polskie obywatelstwo.
  https://t.co/aGiGOj3pfm
 • @trojanka 17:41:07
  "Polskę zalewają Ukraińcy – coraz więcej otrzymuje polskie obywatelstwo."

  - rozmawiając w kategoriach ruskiej agentury: żadna ruska agentura nie byłaby w stanie zrobić tyle dla zniszczenia ładu etnicznego w Polsce, co rządy PiS-u właśnie.
  Podobnie ze zniszczeniem polskiego eksportu na wschód.

  Wolę kogoś złego, ze złą wolą, który robiłby odwrotnie
 • @MacGregor 18:02:17
  Dokładnie tak , ruska agentura wymaga posiadania choćby szczątkowej umiejętności korzystania z umysłu . Obecnie zarządzająca w Polin agentura tej umiejętności nie posiada . San Escobar i chanukowe świece . Salute . :)http://www.patriot24.net/cache/628/1449834040_72b32a1f754ba1c09b3695e0cb6cde7f.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031