Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1820 postów 2006 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Czy poza volkslistą jest życie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Czytajmy i uczmy się; chciejmy tylko, a będziemy wolnymi; bo naród szesnastomilionowy [w roku 1800] nie jest i nie może być do niewoli zrodzony”.

Ponieważ nie przepracowaliśmy własnej historii, to jesteśmy skazani na jej powtarzanie.

Józef Pawlikowski, będący w Paryżu osobistym i zaufanym sekretarzem Tadeusza Kościuszki, zawarł poglądy Naczelnika w wydanej tam w 1800 roku broszurze „Czy Polacy mogą wybić się na niepodłegłość”, w której nakazywał liczyć wyłącznie na własne siły.

Czytamy we wstępie:

NARÓD żądający niepodległości, potrzeba koniecznie, aby ufał w swoje siły. Jeżeli nie ma tego czucia, jeżeli do utrzymania bytu twego nie idzie przez własne usiłowanie, ale przez obce wsparcie lub łaskę, można śmiało przepowiedzieć, iż nie dojdzie ani szczęścia, ani cnoty, oni sławy. Możemy widzieć w historii, czy kraj którykolwiek, co poważamy jego pamięć, doszedł stopnia wysokiego chwały z cudza opieką? I owszem, smutnych z tego można napatrzeć się skutków. Pomijam inne przykłady, przypomnijmy sobie tylko, jak Rzymianie szanowali Greków, od których uczyli się praw mądrych, jednakże gdy tamci zaczęli się rnięszać do ostatnich rządu, skończyli na wtłoczeniu na karki ich swego jarzma. Kiedy Polacy własnej ufali mocy, rozpostarli zwycięzki oręż od Wiednia aż do Moskwy. Z małym ważeniem siebie i z ustawicznym wzywaniem cudzoziemskiej pomocy, wpadli w nikczemność i jarzmo obce. 

(całośćhttps://literat.ug.edu.pl/polacy/index.htm).

Gdyby Jarosław Kaczyński to czytał, to zapewne nie klęczałby dziś na chorym kolanku przed byle amerykańskim urzędnikiem, zaś jego mierni-wierni nie błagaliby o ciężką brygadę rotacyją obcych wojsk w Polsce.

[Ja wiem, że Kościuszko był masonem i że zapewne Insurekcja 1794 była francuską dywersją w rosyjskiej strefie wpływów, ale nie wykluczam, że po upadku tejże Naczelnikowi spadły poniewczasie łuski z oczu i zrozumiał, ze był jeno pionkiem w obcej grze, grze, w której zbito nie tylko pionka, ale i całe Królestwo Polskie. Tymczasem podzielam przerażającą intuicję red. Michalkiewicza, że nasz dzisiejszy Naczelnik Państwa też nie ma łusek na oczach ... i rozgrywa resztki naszej suwerenności zupełnie świadomie].

I fragment cytowany na wstępie:

„Czytajmy i uczmy się; chciejmy tylko, a będziemy wolnymi; bo naród szesnastomilionowy [w roku 1800, dziś 40, a licząc na świecie ponad 60-milionowy] nie jest i nie może być do niewoli zrodzony”.

Nie słuchajmy dr Targalskiego by walczyć o wielki żydowski burdel  banderland w Donbasie, ale CZYTAJMY I UCZMY SIĘ. A uczmy się też władać bronią! Ale nie po to, by złożyć kolejną, zbrodniczą w swej bezsensowności daninę krwi w interesie obcych lichwiarzy, ale żebyśmy byli przygotowani wtedy, kiedy na małą chwilę otworzy się przed nami geopolityczne okienko możliwości. Musimy na tę chwilę być przygotowani moralnie, intelektualnie, militarnie i finansowo, skąd m.in. program Pobudki (od budzenia śpiących rycerzy) Grzegorza Brauna: Kościół, szkoła, strzelnica, mennica.

[Podobnie mówi zresztą Tomasz Gryguć: czytajmy książki z antykwariatów za złotówkę, spotykajmy się w bibliotekach. Taki Marsz Niepodległości 11.11 to wspaniałe święto radości ze wspólnego bycia Polakami, konieczne do naładowania akumulatorów emocjonalnych, ale akumulatory intelektualne musimy ładować w sposób mniej może efektowny, ale częściej].

Straszy się nas, że sami nie damy, rady, por.:

Amerykańska ambasadorka: albo Uber, albo zamrożenie amerykańskich inwestycji.

(Uber ... über alles?A swoją drogą bardzo kapitałochłonna to inwestycja, skoro kapitał zakładowy Ubera w Polsce to ... 5 tys. PLN; aż strach pomyśleć, co by było, gdyby Amerykanie zamrozili ten kapitał).

Amerykańscy inwestorzy w Polsce to głównie amerykańscy Żydzi inwestujący w nieruchomości, no, jest jeszcze właściciel TVN-u, pan David Zaslav z bardzo porządnymi korzeniami (jak na kupca korzennego przystało); w ramach polonizacji mediów „Radio Żyd” zakupił znany i lubiany grandziarz Soros, wypędzony z Węgier (Patrzajcie pani Goździkowa, jak ta historia się powtarza! Król Andrzej II Wegierski ściągnął krzyżaków do Siedmiogrodu w 1211 roku, by w 1225 ich wypędzić i zaraz przyjął ich Konrad Mazowiecki. Wypędził Sorosa Orban z Węgier, więc tym mocniej osadzi się w Polin, „dobra zmiana” taka ich w te i nazad). A, jest jeszcze bank JP Morgana (pewnie do obsługi uroszczeń przemysłu holokaustycznego), w który premier Morawiecki zainwestował o ile dobrze pamiętam 20 mln PLN.

Militarnie zagrozić nam może co najwyżej stacjonujące u nas wojsko amerykańskie – do odparcia „ruskiej agresji” niezdatne, ale do zdyscyplinowania tubylców i owszem. Docelowo do dyscyplinowania buntujących się prowincji europejskich służyć ma armia europejska (naczelnik Kaczyński jest za jej powołaniem, a nawet chciałby, by była równie silna jak rosyjska), ale póki co jeszcze jej nie ma, za to wciąż są resztki wojska polskiego, więc od tej strony też jeszcze jestesmy bezpieczni.

I jest tylko jedno, ale realne zagrożenie, wiszące nad nami jak miecz Damoklesa: zadłużenie czy jak to się bardzo trafnie określa „(zaciskająca się na szyi) pętla zadłużenia”.

Jeśli zaczniemy się gwałtownie wypisywać z volkslisty, to banki niemieckie i amerykańscy eskimosi dadzą nam do powąchania nasze weksle i nagle zabraknie w budżecie nie tylko na 500+, ale i na wypłaty dla nauczycieli.

Jak przygotowuje się na taką okoliczność Orban (choćby i przyjaciel Wielkiego „Syjamu”)? Spłacił i pogonił MFW, spłaca zadłużenie, a rodakom obiecuje w zamian Koronę Świętego Stefana („nudge,nudge, wink,wink”. Państwo wiecie, a ja rozumiem o co chodzi). A co robi w tym czasie rząd dobrej zmiany? Powiększa zadłużenie „z siłą wodospadu”, ogłasza Eskimosów współgospodarzami i obiecuje przywrócić ... Krym Ukrainie. Pętla na szyi coraz ciasniejsza.

Odpowiadając na pytanie tytułowe, to poza volkslistą dopiero ZACZYNA się prawdziwe życie, w sensie życie wolnego Polaka, ale nie zdobędziemy go metodą na Soplicę:

 „Szabel nam nie zabraknie, szlachta na koń wsiędzie, Ja z synowcem na czele, i? – jakoś to będzie…” – jakoś nie będzie. Okienko geopolityczne kiedyś się otworzy, ale wówczas musimy być naprawdę „zwarci i gotowi”: z własnym przemysłem, z własnym wojskiem, z silną i zabezpieczoną materialnie rodziną, z wykształconym i świadomym narodem.

  

KOMENTARZE

 • I jeszcze
  Z własnymi SŁUŻBAMI!!! Bo te post moskiewskie psiaki, co poprzewerbowywały się do innych bezpiek , to kupa gówna i nic więcej. Potrafią wejść do mieszkania Red.Mossakowskiego i zabrać mu twarde dyski z kompa, albo ,,wydalić,. Studentki z Rosji, bo nie myślą, jak partia kazała.
  Dobrze, że Grzegorz masz tyle nadziei, może zza granicy jest to bardziej strawne do oglądu, tu w Polin jest dupa zbita.
 • @zbig71 14:31:24
  Sam w głowę zachodzę, co robić (szto diełat'?) i dzielę się przemyśleniami, nie zawsze trafnymi.
  Dopiero pisząc ten tekst uzmysłowiłem sobie mądrość hasła Pobudki G. Brauna (nie jestem ich "budzikiem"): kościół, szkoła, strzelnica,mennica.
  odpowiada to przygotowaniu: moralnemu, intelektualnemu, militarnemu i finansowemu - nigdy wcześniej to do mnie jakoś specjalnie nie przemawiało, a dziś trafiło :)
  [obawiam się nieco alergicznej reakcji niektórych zacnych skądinąd osób na hasło "kościół", ale dla nich proponowałbym rozumienie tego hasła tak, jak to tłumaczy "stary esbek" płk. P. Wroński u Marcina Roli (twierdzący, ze jest niewierzący), czy s.p. prof. Wolniewicz, który określał sie jako 'rzymski katolik niewierzący-praktykujący)]

  Sprawa petli zadłużenia jest uwazam bardzo dla nas groźna i dlatego programy rozdawnicze PiS- u są antynarodowe

  pozdr
 • @zbig71 14:31:24
  abewiaki u Rafała wykonywały tylko polecenie służbowe - decyzję podjął prokurator, a on z kolei wykonywał polecenie "dobrej zmiany" ( Ziobro, Brudziński)
 • z ostatniej chwili
  https://kresy.pl/wydarzenia/bezpieczenstwo-i-obrona/bazy-usa-moga-slono-kosztowac-bialy-dom-chcialby-zwrotu-kosztow-z-nawiazka/

  wcale się nie obrażam, sensowny pomysł.
  ja po prostu nie chcę żadnych wojsk USA w Polsce, a Niemcy niech im płaca za Ramstein
 • Naród a dokładniej solidaruchy oraz KK odebrały Narodowi wolność.
  Dzisiaj naród jest rządzony przez żydowskich namiestników.
  Zasoby materialne Narodu zostały Narodowi odebrane i oddane (sprywatyzowane) do globalnej mafii żydowskiej.

  Polski praktycznie nie ma jest wydmuszka , tapeta, makijaż
  a pod spodem niemal wszystko co wartościowe w Polsce już należy do globalnego żyda albo innego KK.

  Dzisiaj Polska jest nikim na scenie międzynarodowej.
  Chyba każdy oficjalny przedstawiciel Polski jest żydem (MSZ, ambasady, konsulaty).
  Dla zagranicy Polska to państwo żydowskie.
  Dla zagranicy Polak to złodziej samochodów albo hydraulik ale przedstawiciela państwa to niemal wyłącznie żydzi... czasem Volksdojcze jak jeden nomen omen "Oskar".
 • @MacGregor 14:52:09
  A ilu było zwerbowanych przez bezpiekę sędziów i prokuratorów? Moja sugestia nie dotyczy tylko oficerów, ale ,,cały inwentarz,,. Razem z Ziobrą i Brudzińskim.
 • @zbig71 15:46:54
  Do wielu grup zawodowych należałoby zastosować opcję zerową ("wszyscy won!"), ale żeby nie robić rewolucji, wystarczy pomysł Michalkiewicza kadencyjności urzędów i może nie tyle wybierania,co okresowego wotum ufności albo nieufności.

  gdyby dziś mechanicznie wymienić Ziobrę, to przyszedłby ktoś gorszy (co do Brudzińskiego, to jest to dureń i tyle,z tych miernych-wiernych)
 • @Oscar 15:43:14
  Witaj,

  Diagnoza ogólnie trafna, ale trzeba czasem doprecyzowywać, bo co to znaczy "solidaruchy" - przecież nie Andrzej Gwiazda czy Krzysztof Wyszkowski.
  "Solidaruchy" które doszły do władzy to wynik preselekcji dokonanej przez m.in. Geremka i Kuronia, ale trudno tych dwu nazwać 'solidaruchami', to raczej żydokomuna w 100%.

  To samo jest z KK - czym innym jest "KK wychowawca narodów" (jest taki tytuł broszury Konecznego), a czym innym zblatowana z "europejsami" banda pokroju bp. Nycza.
  W KK podobnie jak w polskojęzycznych elitach jest kryzys przywództwa - wszystko inaczej by wyglądało, gdybysmy dziś mieli prymasa pokroju Stefana wyszyńskiego.

  pozdr
 • @MacGregor 15:58:51
  Zgadzam się. Masz rację.
  Trochę upraszczam i przerysowuje dla ostrości przekazu.
  Cenię np wpisy Wrzodaka...dobrze diagnozuje sytuację.
  A kiedyś uważałem go za ekstremistę bo bardzo ostro walczył z PRLem.
 • @MacGregor 15:58:51
  Czekasz na takiego, który wybaczył i prosił o wybaczenie?
 • @Oscar 16:15:42
  Ciekawa obserwacja..
  Siwak i Wrzodak to dwa antagonistyczne ale pro Polskie głosy
  w istocie oni się zgadzają co do istoty problemu sądząc po ich wypowiedziach.

  Gdyby się dogadali na czas i przejęli władzę to Polska wyglądała by inaczej.
  Niestety władzę przejęła opcja żydowska oraz KK z JPII na czele..
 • @MacGregor 15:52:51
  Masz rację, ale jaki , a raczej jakie aj, waj by się podniósł, gdyby takie ustawodawstwo było by brane na poważnie przez władzę? Że ludzie nie dorośli do takiej demokracji, że nie mają pojęcia o prawie, że katolski ciemnogród, że nie ,, Europa,, że nie wszyscy jesteśmy braćmi, że źle o nas powiedzą w Paryżu, że Adam Michnik będzie miał zgryzoty z tego powodu, rany ile jeszcze mógłbym wyliczać.
 • @Oscar 16:23:31
  Z całym szacunkiem dla pp.Siwaka i Wrzodaka, ale za słabe to są i były miśki, aby przejąć władzę. Tu w grę wchodziły i wchodzą cały czas wyjątkowo parszywe skurwysyny, dla których Twoje i moje życie to tyle, ile dla nas puścić bąka.
 • @zbig71 16:30:31
  "aj, waj by się podniósł" - ale od ajwaju przecież nikt nie umarł.
  Co innego weksle i finansowanie programu rozdawniczego przez banki niemieckie i amerykańskie (=eskimoskie).

  jest cały czas ajwaj na Wegrzech i chyba nikt poza Polakami tym się nie przejmuje
 • @MacGregor 16:54:53
  Jasne. Dlatego chyba zagłosuje na Konfederację. Nie podoba mi się w niej Jakubiak, bo PODEJRZEWAM go ,, zaślubiny,, że starymi kiejkutami, ale co innego można wybrać? Nie głosować? Zwłaszcza na myśl o oddaniu głosu do Jewrokołchoza, aż żyć się odechciewa. Wcześniej głosowałem na UPR, bo wiem ile ,, dobrodziejstw państwa,, stoi na przeszkodzie wielkości Polski
 • @zbig71 17:04:27
  Też nie mam zaufania do Jakubiaka (emerytowany żołnierz zawodowy), choć jego piwo bardzo lubiłem (Ciechan Wyborny - sprzedał Palikotowi, ech ...).


  Konfederacja jest lepsza od UPR-u, bo pierwotny UPR ograniczał swój program do "niskich podatków", a to jest uważam zbyt mało.
 • @MacGregor 17:22:38
  Był projekt konstytucji w/g S.Michalkiewicza z 1992 roku., Także już wtedy były poważne ostrzeżenia odnośnie roszczeń żydowskich. UPR -owi przypisano ,, gębę,, niskich podatków(aczkolwiek jak ważnej sprawy) po to, aby sprawy potoczyły się pomyślnie.....I się potoczyły......w 1993, albo 4 tym roku w Sylwestra w pałacu Sobańskich przy wódce pytałem o to Jacka Kurskiego, to powiedział mi, że Korwin nie chce zrozumieć o co chodzi.
 • @MacGregor 17:22:38
  Raz sierpem , raz młotem magdalenkową hołotę . Salute Amigo . Tu następny kretyn . :))) 5* https://www.youtube.com/watch?v=I0ON8eGcZHM
 • Narod szykujacy sie do niepodleglosci....nie powinien sie bac dlugow!
  Zwaszcza takich dlugow, jakie maja obecne narody.
  Niech pan to zapamieta. CO to jest DLUG!
  W Obecnym Sstemie Pieniadza...Pieniadz powstaje...kazdy jeden pieniadz- jako dlug.
  Kazdy pieniadz ma parytet dlugu! TZN , ze pieniadz tworzy pozyczjacy podpisujac askrypt duzny , czyli zobowiazanie ze odda to co pozyczyl plus nalezne odsetki. ALE......skoro to on stworzyl pieniadz...zapozyczajac sie ….u siebie samego...tzn ze nikt mu nic niczego nie dal....zaden Bankier….bo zaden z nich nic nie mial....
  Zatem Dlug.....jest tylko narzedziem kontroli- jaka MAJA W RECE BANKI...
  Niech pan pomysli dzis swiat zadluzony jest na ok 300trilionow dollarow... To jest DLUG....jesli policzy pan, ze uncja zlota kosztuje dzis 1400 dollarow....niech pan policzy ile to ton zlota...…
  Takiej ilosci poprostu nie ma.....
  Na haslo.... Oddawac dlugi- Kryzys!!!!!! ..odzew brzmi_
  - Spierdalac!
 • Smartfony policzyły Ukraińców w Polsce
  "Waldemar Ałdaś
  today at 3:40 pm
  Smartfony policzyły Ukraińców. W Polsce jest ich 1,27 mln
  Firma Selectivv policzyła, ilu użytkowników z kartami SIM Polskich operatorów ma w smartfonach ustawiony język Ukraiński Kryterium było także przynajmniej 1 połączenie z ukraińską siecią komórkową w ciągu roku
  .https://pp.userapi.com/c845417/v845417887/1c150c/_JNzO1szlAw.jpg
  "

  Nie tylko policzyły ale pokazały też mapkę ich lokalizacji.
  Polska solidaruchów to ziemia niczyja tu każdy może odebrać Polakom (tubylcom) co zechce. Niezupełnie niczyje bo kontrole sprawują żydzi...
  a oni chcę rozcieńczyć znienawidzony Naród Polski.
  Rozcieńczają Ukraińcami też nienawidzącymi Polaków.

  Solidaruchy wręcz specjalizują się w sprowadzaniu wrogów Polski do Polski
  (wrogie prywatyzacje, Ukraińcy, USArmy, Soros, obce polskojęzyczne media, banki nastawione na grabież, obce koncerny nastawione na kolonialną grabież...
 • @RomanKa 04:10:23
  Ripostą na spierdalać" są dotkliwe sankcje gospodarcze i finansowe załamujące zniszczoną (zlikwidowaną) przez solidaruchów Polską gospodarkę.
  Oni mogą wyłączyć w Polsce wszystko od prądu poprzez system bankowy, internet, dystrybucje żywności, dostawy wody, "zajęcie" czyli grabież zagranicznych aktywów a konto swoich dowolnych roszczeń, mogą Polskę odciąć od ruskiego gazu i od żydowskiego gazu z USA też.
  Mogą wiele innych rzeczy ... jak szybki natychmiastowy zamach stanu i ustanowienie nowej "właściwej" władzy lepiej reprezentującej interesy globalnej mafii żydowskiej.

  Polska za sprawą solidaruchów ma przyłożony do głowy "demokratyczny pistolet" który jest zawsze w stanie odbezpieczonym.
  I w tych warunkach "pełnej wolności" Polska podejmuje całkowicie suwerenne decyzje.

  W każdej mafii zasady współpracy są podobne...
  Pistolet przy głowie czyli świadomość że jakiekolwiek nieposłuszeństwo oznacza "odsunięcie od praw doczesnych na zawsze".

  A wszystko to zawdzięczamy solidaruchom oraz KK z JPII na czele,

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031