Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1820 postów 2006 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Propozycja dla Adama Bodnara.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna” to dewiza Wojska Polskiego. Została wprowadzona po raz pierwszy na sztandary oddziałów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie dekretem Prezydenta Rzeczypospolitej z 15 października 1943 r.

I od tamtego czasu same z nim kłopoty.

Dla ciennikarzy z TVN-u jest to mowa nienawiści.

Mieszkający w Polsce ukraiński dziennikarz Igor Isajew zwrócił uwagę, że słowo „honor” razi ukraińską wrażliwość. Nie mam powodu mu nie wierzyć – może nie tyle ukraińską, co banderowską, ale razi, podobnie jak wrażliwość żydowską.

Może to właśnie z racji pochodzenia hasło to razi niedorzecznika praw obywatelskich, Adama Bodnara. Jego zdaniem wprowadzenie tego hasła do nowego wzoru paszporu było niepotrzebne, bo może dyskryminować osoby niewierzące (rzekomo wpłynęło do niego w tej sprawie 1600 skarg).

W związku z tymi udrękami, red. Michalkiewicz zaproponował panu Bodnarowi rozwiązanie salomonowe (cytuję):

Rzeczywiście, wielu, a konkretnie – 1500 obywatelom – hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna” z tych czy innych względów się nie podoba. Ale znacznej większości może się ono podobać. Zatem – by wilk był syty i owca cała – proponuję, by obywatel mógł sobie wybrać paszport z hasłem, jakie by mu najbardziej odpowiadało. Oczywiście bez przesady, bo MSW mogłoby nie nadążać z drukiem paszportów – ale wydaje mi się, że pewien kompromis jest możliwy do osiągnięcia. Zgodnie z rzymską zasadą; omne trinum perfectum, co się wykłada, że wszystko, co potrójne, jest doskonałe, proponuję, by na paszportach były wydrukowane – oczywiście nie jednocześnie, tylko alternatywnie – trzy hasła. Jedno: „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Drugie: „Belzebub, Łajdactwo, Zdrada”, a trzecie, dla obywateli pozbawionych konkretnego światopoglądu: „Chuj, Dupa i Kamieni Kupa” – będącego, jak pamiętamy, najkrótszą i zarazem postępową charakterystyką naszego kraju, dokonaną przez ówczesnego ministra spraw wewnętrznych, pana Bartłomieja Sienkiewicza. Podaję to hasło w pełnym i literalnym brzmieniu, bo skróty mogłyby być niezrozumiałe dla funkcjonariuszy cudzoziemskich służb granicznych, a poza tym, mogłyby być odczuwane przez obywateli, którzy by paszport z tym hasłem wybrali, jako kolejny rodzaj dyskryminacji.

(wykorzystano https://kresy.pl/ oraz //www.michalkiewicz.pl/ )

 Dla obywateli polskich o proweniencji i wrażliwości pana Igora Isajewa dodałbym wersję czwartą "Rizaty lachiw i żidiw", choć biorac pod uwagę kierunek,w jakim prowadzi nas PiS, to  ostatnie słowo jest cokolwiek niepolityczne i narusza tabu

  

KOMENTARZE

 • Specnaz z Polski w Donbasie!
  https://pbs.twimg.com/media/D1DCavOXgAABtBB.jpg
 • @trojanka 17:34:26
  Wykończymy wrogów śmiechem.
 • @zbig71 17:52:53
  NO!!
  https://twitter.com/i/status/1103422931026235392
 • @trojanka 18:28:49
  Marszałek na filmie coś pali, coś co przypomina skręta. Ciekawe, czy się zaciąga?
 • @zbig71 18:50:35
  Sądząc po opuchliźnie pod oczami to zaciąga się jak cholerka!

  https://pbs.twimg.com/media/D0-sOjiXcAATbIE.jpg


  tu w komunistycznym serialu....zgroza

  https://pbs.twimg.com/media/D0-0gG4W0AAo-iH.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031