Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1829 postów 2183 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Michalkiewicz o kulisach brawury premiera Morawera.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wielu z Państwa czytało już zapewne ten tekst, który nie powinien nas mylić lekkością swej formy (to wspólna cecha red. Michalkiewicza i Grzegorza Brauna, że nie potrafią mówić ani pisać inaczej, jak piękną polszczyzną)

https://www.magnapolonia.org/za-kulisami-brawury/

Nie pozbawiając nikogo przyjemności samodzielnej lektury orginalnego tekstu, pozwolę sobie wydłubać z niego kilka rodzynków (za co zawsze dostawałem burę od mamy):

Rząd „dobrej zmiany” aż się zachłysnął własną odwagą, wzywając do MSZ panią ambasadoressę bezcennego Izraela w Warszawie i odmawiając udziału w rendez-vous, jakie akurat w Izraelu wyznaczyli sobie członkowie Grupy Wyszehradzkiej.  (...)

Co mu się zatem stało, że teraz odegrał przez nami takie przedstawienie?

Myślę, że główną przyczyną było to, co zarówno rząd „dobrej zmiany”, jak i sam Naczelnik Państwa, a także pan prezydent Andrzej Duda, od co najmniej dwóch lat starannie ukrywają przed polską opinią publiczną – że potajemnie zgodzili się na realizację żydowskich roszczeń majątkowych, szacowanych – jak wiadomo – na ponad 300 miliardów dolarów. Powiem więcej; obawiam się, że obietnica takiej zgody była główną przyczyną podmianki, jaką na polskiej scenie politycznej przeprowadzili pierwszorzędni fachowcy przy niejakiej pomocy trzech kelnerów. (...)

Przypuszczam tedy, że Nasz Najważniejszy Sojusznik, być może nawet na prośbę naszych Umiłowanych Przywódców zwrócił się do izraelskiego premiera i jego ministra spraw zagranicznych, żeby Polsce splunęli w twarz. A kiedy oni to – jak przypuszczam – nie bez satysfakcji uczynili, zarówno rząd „dobrej zmiany”, jak i nieprzejednana opozycja stanęły na nieubłaganym gruncie godności narodowej, której będą bronić własną piersią aż do ostatniej kropli krwi. Taka postawa zawsze wywołuje życzliwość sporej części opinii publicznej, bo – jak to jeszcze w XVIII wieku zauważył rosyjski ambasador w Warszawie Otto Magnus von Stackelberg w liście do Katarzyny, o przyzwyczajeniu Polaków do kultu działań pozornych. Toteż kiedy nawet poniewczasie wszyscy się dowiedzą, że rząd „dobrej zmiany” przekazał Żydom Polskę w arendę, to wielu ludzi z przekonaniem będzie dowodziło, że to nie jego wina, że po prostu „tak musiał” – podobnie jak to było z panem prezydentem Lechem Kaczyńskim, który „musiał” ratyfikować traktat lizboński, bo inaczej ktoś starszy i mądrzejszy przełożyłby go sobie przez kolano i wsypał mu na sempiternę porcję solidnych klapsów. (...)

w Paryżu odbywa się konferencja o nowej szkole holokaustu, z udziałem utytułowanych propagandystów w służbie przemysłu holokaustu(...) To może nie zasługiwałoby na uwagę, bo nikt nie może zabronić urządzania konferencji nawet w Paryżu i nawet łajdakom – ale na mieście uporczywie krąża fałszywe pogłoski, jakoby ta konferencja odbywała się również za pieniądze Polskiej Akademii Nauk! (...)

W tym kontekście łatwiej zrozumieć fałszywe pogłoski o tym, że obecny ambasador Izraela w Izraelu, Marek Magierowski, jeszcze jako wiceszef MSZ, podczas wizyty w USA w lutym 2018 roku zniechęcał środowiska polonijne do lobbowania przeciw ustawie 447.

A sprawa nabiera przyśpieszenia (choćby z tego powodu, że miedzynarodowa akcja szkalowania Polski też kosztuje i inwestorzy chcieliby w końcu zobaczyć dywidendę), o czym świadczy m.in. kuriozalny List otwarty Stowarzyszenia Francuskich Polonistów., którego dopełnieniem mógłby być już chyba tylko mocny głos grenlandzkich Inuitów przeciwko łamaniu konstytucji i antysemityzmowi w Polsce.

PS

OK, pośmieliśmy się przez łzy, ale teraz może cos pozytywnego?

Myślę, że najstraszniejszą bronią w naszych ręku (dualis!) jest prawda, którą usiłuje się zakneblować nazywając ja „mową nienawiści” (specjalnie powołany przez ministra Ziobrę Zespół 105 prokuratorów zajmie się przestępstwami z nienawiści). W liceum na lekcjach polskiego uczyłem się o używanym przez polskich autorów czasu zaborów języku ezopowym – dziś wiedza ta jest jak znalazł i polecam ją wszystkim (żadnych wyzwisk, epitetów, inwektyw, naga prawda jest wystarczająco ostra, by przeciąc jakiekolwiek okowy).

A co się tyczu PiS-u: niech wiedzą, że my wiemy – to bardzo ważne.

 

  

KOMENTARZE

 • Prawdziwa kawa na ławę a nie tefauenowska !
  Są w polin mieniące się polskimi środowiska i partie, niech zewrą co trzeba i wprost zapytają się rządu i prezydenta, czy Polacy wypłacają już jakimś żydom pieniądze z act 447, oraz empirycznie niech sprawdzą przelewy w tamtą stronę oraz zakupy złota i innych dóbr, których na razie w skarbcu polskim nie widać, vide nasze złoto w Londynie !
 • Nie ma co się tak oburzać!
  S. Michalkiewicz:
  "Uważam, że jeśli już mamy wybór między folkslistą amerykańską, niemiecką czy też folkslistą rosyjską... lepiej podpisać folkslistę amerykańską,
  chociaż to się wiąże z haraczem dla Żydów".
  I wszystko jasne!
 • Wieloletnie doświadczenie z/w PAN
  .
  pozwala mi stwierdzić, że zarówno określenie „Polska” jak i „Nauk” zostało wobec PAN zastosowane dość frywolnie, bowiem nie sposób znaleźć faktycznego związku PAN z tymi pojęciami. Akademią można wszakże nazwać byle co, i tak się stało.

  „List otwarty Stowarzyszenia Francuskich Polonistów.” nie wyklucza, że chodzi o personal, który w istocie dysponuje pewną znajomością języka polskiego, ale takiego personalu nie brakuje ani w mediach, tzw. gadzinówkach dla Polaków, tzn. mediach gównego nurtu

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/

  ani nawet w administracji kraju, choć związek tych osób z Polską jest luźny i można powiedzieć, że wynika z przypadkowej zbieżności miejsca ich pobytu z geograficznym położeniem Polski.

  „naga prawda jest wystarczająco ostra”, choćby ta o holkauście:

  - https://bmiroslawska.pl/gdy-chodzi-o-honor-nie-mozna-milczec/#comment-117

  @Robik 13:19:34
  „lepiej podpisać folkslistę amerykańską, chociaż to się wiąże z haraczem dla Żydów”

  Jak widać przemysł holokaustu ma wielu sympatyków.
 • @Laznik 13:44:39
  Ostatnio Michalkiewicz powiedział, że nie ma powodu żeby nie ufać rządowej wersji 11 września.
  A mówi się, że podróże kształcą...
 • Pan .Michalkiewicz się myli
  w swych przypuszczeniach co do tego że rząd już się zgodził na realizację roszczeń.Myślę że się nie zgodził.Nie dlatego że jest szczególnie pryncypialny ale dlatego że realizuje jakiś inny scenariusz.Gorszy.
  "Po cichu" zgodziły się rządy innych środkowoeuropejskich państw i to widać i słychać.A ściślej;można to poznać po ciszy jaką są otoczone.
  Mówi (i pisze) się wyłącznie o Polsce.W dodatku rzeczy okropne i przerażające.
  A to świadczy tylko o jednym,o próbie zepsucia Polsce opinii.Żeby maksymalnie duża ilość mieszkańców planety dowiedziała się jak strasznym krajem była i jest Polska i jak wstrętni są Polacy.
  O faktach tych nie informują polskie media ale to nie znaczy że ich niema lub że są na tyle rzadkie że nie ma o co kruszyć kopii.
  Przykład "pierwszy z brzegu"
  Seans filmu "Sobibór" kończy napis :"Z obozu uciekło 400 osób.100 spośród nich zginęło w czasie ucieczki.
  150 osób zabili lub wydali w ręce Niemców okoliczni mieszkańcy"
  Polska translacja nie uwzględniał "trudnego" zdania w skutek czego potencjalny polski widz nawet nie ma świadomości że jego wrażenia po obejrzeniu filmu są diametralnie inne niż wszystkich pozostałych widzów.A tych w związku z zeszłoroczną rocznicą było zapewne wielu.
 • Ja tam nie wiem, dla kogo Michalkiewicz
  .
  @Robik 14:06:05

  publikuje swe teksty. Z służbami to musi mieć znakomite kontakty, bo inaczej przypomnieli by mu skąd mu nogi wyrastają.

  Z drugiej stony jego niezaprzeczalna sympatia dla środowisk zza oceanu wynika też z przeszkolenia, jakie zdobył jako opozycjonista i sympatyk NSZZ

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Ja mówię, że przy okazji to zwraca uwagę na bardzo ważkie sprawy, inteligentny czytelnik powinien być w stanie je wyłapać, ignorując inne wypowiedzi, które nie są trafne ani przydatne.
 • @ikulalibal 14:14:26
  To może być kwestia wysokości wymuszeń rozbójniczych - prawdopodobnie uroszczenia wobec Polski są najwyższe zarówno pod względem wartości bezwzględnej jak i procentowej (choć zapewne lepiej ograbić Polskę na 10% niż Słowację na 20%).
  Ponadto celem ostatecznym nie jest kasa, a bezkosztowe przejęcie terytorium i nawet przyjmując za G. Braunem, że chodzi o żydowską suwerenność wyspową od Odessy po Szczecin, to i tak kluczem jest obszar Polski oraz Ukrainy (nie darmo Michnikowi wymknęło się o 'UKR-POL-u").
  Ukraina od dawna leży na plecach z rozłożonymi nogami, a Polska póki co robi dobrze na klęcząco.
 • @Laznik 14:22:22
  SM chyba nie sugeruje amerykańsko-żydowskiej Volkslisty, a jedynie wskazuje ją jako jedną z trzech głównych opcji:

  -stronnictwo ruskie - SLD ( w głębokiej defensywie)
  - s. pruskie - PO-KO
  -s. amerykańsko-żydowskie czyli

  SM mówi, że amerykańska folkslista wydawała mu się najkorzystniejsza do czasu, kiedy USA stały się egzekutorem żydowskich uroszczeń, teraz już nie.
 • @MacGregor 14:53:15
  Niestety ale nie masz racji.
  Michalkiewicz powiedział to wyraźnie:
  "lepiej podpisać folkslistę amerykańską,
  chociaż to się wiąże z haraczem dla Żydów"!!!
  Żadnych niedomówień.
 • @MacGregor 14:48:13
  // chodzi o żydowską suwerenność wyspową od Odessy po Szczecin, to i tak kluczem jest obszar Polski oraz Ukrainy (nie darmo Michnikowi wymknęło się o 'UKR-POL-u").//

  Też mi się wydaje że idzie właśnie o to.Jednego tylko nie mogę pojąć;skoro ma się to skończyć tak jak ma, to dlaczego drogi do tego wiodące są tak różne.Ukrainie pozwala się na wszystko choć w związku z przejściem na banderyzm można było by w jeden mig na arenie międzynarodowej udupić to państwo przy pełnej aprobacie ONZ.Jednak tego się nie robi a nawet mam wrażenie że jakby "dolewa oliwy do ognia"
  Natomiast z Polski robi się potwora nad potworami.A ponieważ Polska przy wszystkich swych niedostatkach,wadach i ułomnościach nie jest znów taka całkiem najgorsza to w celu zniszczenia jej opinii trzeba uciekać się do faktów nie zawsze faktycznych.
  Nie mogę zrozumieć logiki działań względem Ukrainy i Polski.Ale nie wątpię że ona (logika) jest.Nie takie głowy jak moją nad tych dumały.
 • @Robik 15:07:30
  Aż nie chce mi się w to wierzyć, chyba że mówił o zaszłościach i haraczu już zapłaconym (chodziło o nadanie horrendalnego majątku nowo utworzonym gminom żydowskim, pod koniec lat 90-tych, gdzie przypadało w sumie po dwie kamienice na jednego członka gminy).
  Na pewno nie mógł mówić tegow kontekscie dzisiejszych uroszczeń, bo przeciez nieustannie ostrzega przed szlachtą jerozolimską i stoczeniem się Polaków do roli obywateli 3 kategorii ( kat druga to byliby szabesgoje i obozowi kapo, generalnie Polenraty na wzór Judenratów w gettach)

  SM mówi wiele i wiel jego wykładów wysłuchałem,ale takiego sformuowania nigdzie nie było

  pozdr
 • @MacGregor 15:27:37
  Jutro podam link do tej jego wypowiedzi.
  Odnosiło się to do tych $300 mld uroszczeń.
  Również pozdrawiam
 • @MacGregor 15:27:37
  Czy nigdy nie pomyślałeś o tym, że rola żydowskich gawędziarzy, jak Michalkiewicz i Braun jest taka, aby oswoić Polaków z myślą o przepotwarzeniiu Polski w Polin\ kondominium niemiecko-rosyjskie pod żydowskim zarządem powierniczym?
 • @Lotna 16:26:04
  Ten kto ostrzega, ten kto demaskuje, nie oswaja.
  Michalkiewicz był pierwszym dzwonkiem ostrzegawczym, Braun zaś pozdzierał fałszywe maski wielu polskim wrogom (np. szewachowi)

  pozdr
 • @Lotna 16:26:04
  // żydowskich gawędziarzy, jak Michalkiewicz i Braun //

  Braun ? dlaczego Braun ? .Michalkiewicz-powiedzmy,niewykluczone,całkiem być może,kto wie.Ale Braun?
  Jak dotąd żądna z jego wypowiedzi nie zawierała akcentu który by mnie zaniepokoił.
  Michalkiewicz -owszem,zdarza się że wzbudza określony niepokój.
  Ostatnio zmartwiły mnie czułe wspomnienia po Szpotańskim.Michalkiewicz już wcześniej robił jakieś wtręty i cytaty z tego "poety" ale laudacja sprzed kilkunastu dni po prostu wytrąciła mnie z równowagi.Dlaczego?
  Dlatego że we wczesnych latach 90-tych telewizja wyemitowała o nim film dokumentalny po obejrzeniu którego dla tego nieznanego mi przed tym człowieka zrodziła się u mnie głęboka pogarda.Otóż rześki jeszcze wówczas Szpotański chwalił się że zgodnie z wcześniejszym postanowieniem nie przepracował w PRL-u ani jednego dnia.Dobrze się czuł pozostając na utrzymaniu "przyjaciół" .Nawet nie pomyślał o tym że to co dla niego,żyda,jest normalne to widzów z których większość to jednak goje,taka informacja może zniesmaczyć.Bezczynność ,bezrobocie,poczucie że pozostajesz na czyjejś łasce to dla goja sytuacja koszmarna.Mężczyźni z tego powodu wariują lub popełniają samobójstwo a pasożyt Szpotański miał się świetnie.
  W biograficznej notce przedstawiają Szpotańskiego jako "tłumacza" i "kompozytora" ale nich mi kto pokaże jakąś jego kompozycje czy translacje.Nie ma czegoś takiego.Facet naklepał kilkanaście dość prymitywnych pamfletów i to jego cały dorobek.Prymitywnych bo tak głęboko osadzonych w określonym kontekście historycznym że dzisiaj po prostu niezrozumiałych.
  Nie mam pojęcia dlaczego Michalkiewicz który sprawia wrażenie że coś niecoś w swym życiu czytał, wychwala takie gówno.Nie wierzę że nie jest w stanie oszacować literackiej wartości tych "dzieł".Jego czuły stosunek do żyda Szpotańskiego mogę sobie tłumaczyć tylko w jeden sposób.Solidarność genów.
 • @MacGregor 16:53:26
  https://youtu.be/4CeTkv89RBA
 • Wódz czy autorytet ?
  .
  Polacy mają taką miłą tradycję oglądania się na autorytety i wołania o wodza, „wodzu prowadź !”, no bo to pozwala uwolnić się od samodzielnego myślenia.

  W cytowanym poprzednio przeze mnie blogu znajduje się w nagłówku cytat przypisywany założycielowi NYT, zaczynający się od stwierdzenia:

  „Nie ma czegoś takiego jak wolna prasa.. ”, w gruncie rzeczy nie jest to żadna rewelacja, ale wniosek końcowy o dziennikarzach jest już krzepiący: „My jesteśmy narzędziami i parobkami bogatych poza tą sceną. ... Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami”.

  Ktoś, kto pojął sens tej wypowiedzi, nie będzie miał pretensji do Michalkiewicza, Brauna, Weissa czy Schwarza … jeśli ich teksty zawierają sprzeczne wypowiedzi. Jeśli takie sprzeczności dostrzegamy, to powinno nas to tym bardziej nakłonić do zastanowienia się nad słowami. Dajmyż prawo dziennikarzom się mylić, czy nawet zmieniać strony, którym się wysługują, ale nie rezygnujmy nigdy z obowiązku weryfikacji ich wypowiedzi.

  Autorytety a szczególnie wodzów potrzebują półgłówki a nie ludzie myślący czy poczuwający się do odpowiedzialności za rodzinę czy naród. Wtedy nie będziemy mieli tak licznych pomyłek:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  i nie będziemy kreowali na wodzów zwykłe kanalie.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/

  i narażali naród na rabunek jego mienia i bezlitosną eksploatację przez obce czy nawet własne grupy przestępcze. Unikniemy może takich naczelników jak Józef czy Jarosław. A może nawet dostrzeżemy, że od 70 lat wciskają nam kit o jakimś tam prześladowaniu żydów, prześladowane były setki milionów, II Wojna spowodowała ok. 60 milionów ofiar, najróżniejszej nacji, żydzi znikają bez śladu w tej ogromnej ludzkiej hekatombie.

  Czy to tak trudno wyłuszczyć wartościowe uwagi z wypowiedzi Michalkiewicza, a zignorować rzeczy bzdurne ? Przyznaję, tak całkiem łatwo to nie jest.
 • @Robik 15:42:35
  Ta wypowiedź Michalkiewicza pochodzi z czerwca ubiegłego roku.
  Michalkiewicz u Roli: O T. Robinsonie, kolonizacji Polski, akcie 447 i patologii MSZ!
  https://www.youtube.com/watch?v=L_f0GW84DyM
  (32'31'')

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031