Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1820 postów 2006 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Dywersja klubów Gazety Polskiej w Wilnie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dla giedroyciowych prometeistów Polacy na wschodzie to tylko kłopot.

Nie jak dla cywilizowanego człowieka szansa, nie wyzwanie, nie moralny i patriotyczny obowiązek , ale problem, kłopot, a w przypadku AWPL wręcz wróg.

Na podstawie rozmowy Michała Jelonka z posłem Robertem Winnickim (yt):

Dla Polaków mieszkających w Republice Litewskiej najwazniejsze są zawsze wybory samorządowe, albowiem polskie samorządy są jedyną i ostatnią obroną naszych rodaków przed forsowaną przez tamtejsze władze centralne przymusowa lituanizacją

[Władze warszawskie nie są tylko biernym obserwatorem, co samo w sobie byłoby haniebne, ale od 30 lat czynnie współpracują z władzami w Wilnie nad rozbiciem i docelową pacyfikacją i litunizacją Polaków. Najpierw rekoma rządu warszawskiego doprowadzono w 1990 roku do upadku Polskiego Kraju Narodowo-Terytorialnego oraz dopuszczono do bezprawnego wywłaszczenia wileńskich Polaków. To między innymi wtedy nasi prometeiści ukuli obowiązująca do dziś i przestrzeganą przez PiS (z większą niż przez PO konsekwencją) zasadę, że dla sojuszu z RL (z Sajudisem) należy poświęcić tamtejszych Polaków. Była to i jest ZDRADA, ZDRADA, ZDRADA, to moralny poziom Adama Ponińskiego, zdrajcy i wiecznie chciwego jurgieltu łajdaka, który oddał duszę diabłu w rynsztoku płynącym gnojówką (por. „Reytan. Upadek Polski” Jarosława Marka Rymkiewicza) ].

Najważniejsze rejony, to solecznicki, w którym Polacy stanowią 75% mieszkańców, wileński (wokól Wilna, ponad 50%) oraz miasto Wilno (17%).

W dwu pierwszych Polacy od laty rządzą samodzielnie i sukces ten został powtórzony w tegorocznych wyborach 3 marca, co więcej, polscy kandydaci na merów rejonu solecznickiego (Zdzisław Palewicz) oraz wileńskiego (Maria Rekść) zostali wybrani w sposób ważny już w pierwszej turze.

W rejonie miejskim (w mieście Wilnie) AWPL-ZChR poniosła spore straty (z wcześniejszych 10 mandatów zachowała tylko 6), co było m.in. skutkiem dywersji wileńskiego kluby Gazety Polskiej, zadaniowanego w tym celu w Warszawie.

Ponieważ dotychczasowe sukcesy AWPL wynikały z wystawiania jednej polskiej listy wyborczej, więc w Warszawie (sic!) zadecydowano o jej rozbiciu i utworzeniu listy alternatywnej:

Komitet wyborczy Vilniecziu Lokys (Niedźwiedź Wilnian) jest strukturą powstałą przed kilkoma miesiącami. Koordynator komitetu, wydawca dziennika "Kurier Wileński" i przewodniczący Klubu "Gazety Polskiej" w Wilnie Zygmunt Klonowski nie ukrywa, że celem komitetu "jest m.in. stworzenie alternatywy dla AWPL-ZChR".

- Polacy na Litwie powinni mieć większy wybór - powiedział w rozmowie z PAP Zygmunt Klonowski, ojciec Rajmunda.

(por. link, 4 stycznia 2019)

W tym samym czasie, kiedy PiS rękoma klubów GP tworzy obliczony na rozbicie polskich głosów komitet wyborczy w Wilnie, w Polsce ci sami ludzie podtrzymują kłamstwo o braku prawicowej alternatywy wobec tej partii. Na szczęście mamy dziś krzepnącą z każdym dniem Konfederację, która w osobie Grzegorza Brauna przeszła całkiem udany chrzest bojowy w Gdańsku.

Dywersanci od Sakiewicza uzyskali w Wilnie ledwo 945 głosów czyli 0.45% głosów, ale samym zamieszaniem zaszkodzili polskiej sprawie i o to im chodziło.

Nie łudźmy się przy tym, że mogła to byc jakas samowolka „banderowców” z Gazety Polskiej, co to, to nie. Giedroycizm należy do kodu genetycznego PiS-u, do jego ideologicznego DNA i argumentami racjonalnymi można ich co najwyżej zmusić do odfajkowania jakiegoś gestu wobec rodaków na wschodzie, ale do niczego więcej. A dzisiejszy giedroycizm PiS-u czyli zdegenerowana wersja od poczatku poronionej ideologii sprowadza się do tego, by za wszelką cenę, chocby po trupach polskości na wschodzie, zwalczać tam wpływy rosyjskie. AWPL stojąc przed wyborem przymusowej lituanizacji albo taktycznej wspólpracy ze słabszą od siebie mniejszością rosyjską (na 60 miejsc zdobywanych w samorządach przez Polaków uzyskuja oni około 10%), wybiera to, co zdrowy rozsądek nakazuje. Tymczasem nasi prometeiści nakazują im po prostu zginąć.

[Doskonale pamiętam to rozumowanie pisowskich mieszczuchów z Warszawy, sprzed kilku laty, dla których utrata przez polskich rolników rosyjskiego rynku zbytu była ceną niewartą nawet wzmianki wobec „rosyjskiej agresji na Ukrainę”. W tym samym czasie, kiedy z dnia na dzień, w wyniku decyzji politycznej w Warszawie polscy rolnicy i hodowcy tracili tradycyjne rynki zbytu, a więc podstawy swojego bytu, posłowie podnosili sobie diety i kwoty wolne od podatku – zapewne też w ramach odpychania Rosji na wschód. Mieliśmy też jeść polskie jabłka na złość Putinowi ... a okazuje się, że zamiast jeść polskie, importujemy ukraińskie – może rodzime są zbyt drogie na poselską kieszeń?].

Próba rozbicia  polskich głosów w Wilnie kojarzy mi się z inną akcją pisowskiego rządu, tym razem w Ameryce. Kiedy ważyły się losy ustawy 447 i organizacje polonijne w USA podjęły desperacką próbe lobbowania przeciwko tej ustawie, na spotkanie z Franciszkiem Spulą pojechał Marek Magierowski, dziś ambasador w Izraelu, nie wiem tylko, czy ambasador Polski czy Izraela. Po jego wizycie część działaczy polonijnych wycofala się z lobbingu. Cytując klasyka „Przypadek? Nie sądzę.”

Myślę, że większość czytelników GP, podobnie jak większość wyborców PiS-u to polscy patrioci, tyle, ze nawet nie zdający sobie sprawy z łajdactw tych, którym zaufali.

Niniejszy artykuł to jedna z prób otworzenia oczu.

  

KOMENTARZE

 • trochę w innym temacie:
  Kaczyński o stosunkach polsko-żydowskich: Tak dobrze, jak w tej chwili – jeszcze nie było

  https://dzienniknarodowy.pl/zydowskich-dobrze-tej-chwili-jeszcze-bylo/
 • @MacGregor 15:35:17
  //Kaczyński o stosunkach polsko-żydowskich: Tak dobrze, jak w tej chwili – jeszcze nie było//

  Być może mówi prawdę.Z punktu widzenia interesów żydowskich,tego że są już na wyciągnięcie ręki od zdarcia z nas ostatniej koszuli,to faktycznie-tak dobrze jeszcze nie było.
 • Dobrze, że mieszkam
  daleko od Warszawki... Nie wiem jak bym się zachował gdybym przypadkiem spotkał tego spasionego wieprza z orderem od banderowcow.
 • Grzesiu,
  Nie dam tego w polecane bo, paradoksalnie, tutaj dłużej powisi. A to bardzo ważny temat.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:33:34
  Spoko. A co do Tomasza Sakiewicza, czy jest tylko durniem czy też szubrawcem, to już sprawa miedzy nim, a Panem Bogiem, dla nas nie ma różnicy - ważne, żeby zdemaskować jego szkodnictwo, żeby dobrzy ludzie nie pozwalali mu się wodzić na manowce.

  pozdr
 • @MacGregor 16:39:32
  Myślę, że główną przyczyną było to, co zarówno rząd „dobrej zmiany”, jak i sam Naczelnik Państwa, a także pan prezydent Andrzej Duda, od co najmniej dwóch lat starannie ukrywają przed polską opinią publiczną - że potajemnie zgodzili się na realizację żydowskich roszczeń majątkowych, szacowanych – jak wiadomo – na ponad 300 miliardów dolarów. To p.Michalkiewicz, i chyba niestety ma rację.
 • Giedroyciowi prometeiści!!
  https://t.co/uhGYIqOYBB

  Oni mają się z nami integrować, a nie asymilować. „Lublin uczy się ukraińskiego”. Może więc idźmy z hasłami dalej - ukraiński Lublin?

  i odpowiednie info o aptece!
  https://pbs.twimg.com/media/D05rYODXgAEEj58.jpg

  Kupują ziemię i mieszkania za gotówkę.

  https://www.spidersweb.pl/2018/11/ukraincy-kupuja-mieszkania-w-polsce.html

  https://www.spidersweb.pl/2018/11/ukraincy-kupuja-mieszkania-w-polsce.html


  No i...dobra zmiana...powolutku naród się "rozrzedzi"i wynarodowi...
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Eurostat-Polska-przyjmuje-najwiecej-imigrantow-w-UE-7622719.html

  https://www.euractiv.pl/section/migracje/news/w-zeszlym-roku-w-polsce-najwiecej-imigrantow-w-ue/


  https://t.co/MoGQoEXkd2

  Tym bardziej polskość na Ukrainie. Litwie musi być stłamszona!!
 • @zbig71 18:51:14
  A czego można się spodziewać po człowieku, który Izrael uważa za "cud boski", a wszelką krytykę poczynań jego władz za antysemityzm w najczystszej postaci? Czy taki ktoś patriotą polskim , czy Izraela? Na czyją korzyść będzie działał? Jeśli ktoś nie wie o kogo chodzi, niech odszuka sobie w internecie wypowiedż Pana Kaczyńskiego na spotkaniu w Białymstoku.
 • @Jabo 19:20:26
  Słynna ,,mowa hańby,, Kaczysława. Oni, czyli PiS opierdolili resztkę Polski już przed wyborami w 2015 rokiem. A teraz po cichu kombinują, jak dokończyć transakcję tak, aby resztki Polaków nie mówiła głośno nie. Zdrajców należy przykładnie wieszać, co do jednego. A teraz Suski już otwartym tekstem nawołuje, aby ,, oddać,, Eskimosom ,,ich mienie,, także ostateczne rozwiązanie kwestii polskiej jest przed nami.
 • "Prawicowe dzieci czyli blef IV RP"
  o książce mówi autor,były dziennikarz "Gazet Polskiej" Leszek Misiak
  https://www.youtube.com/watch?v=_KKiNJ3cujs

  http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/257000/257883/390702-352x500.jpg
 • @Autor
  ,,Na szczęście mamy dziś krzepnącą z każdym dniem Konfederację, która w osobie Grzegorza Brauna przeszła całkiem udany chrzest bojowy w Gdańsku."
  Optymizm wskazany, ale konfederaci powinni wystrzegać się takich oszołomów jak Jakubiak, który chyba niefortunnie zasilił szeregi konfederacji.
  Moim skromnym zdaniem, gośc ma szalone ambicje i dla jakiegos ministerialnego stolka zrobi wszystko, a rozwałka konfederacji to wcale mało.
  Konfederaca zbyt mocno zaangażowała się w wybory do kołchozu. Ważniejsza jest jesień tym bardziej, że mamy już Wolne miasto Gdańsk, banderowski Lublin, a także Wrocław, pedalsko - żydowską Warszawę, kneset w Krakowie, żydowską enklawę w Oświęcimiu, no i sejm mamy jeszcze. Linia frontu znajduje się w Polsce a nie w Brukseli.
  Polacy są tak otumanieni, że nierozsądnym jest zostawiać ich samych sobie.
  Jakiekolwiek złudzenia, że Sakiewicz, Targalski, Hejke i reszta tych kanalii to durnie, jest niepoprawne. Mało kto jest świadomy swoich niecnych poczynań, jak banda tych bolszewików .
 • @Jan Twardowski 00:14:14
  Pisząc tekst nie wiedziałem jeszcze o planach przyjęcia Marka Jakubiaka - to może być duży błąd, bo facet zupełnie nic nie wnosi (może poza pieniędzmi), a ma ambicje "jednoczenia prawicy" czyli tak, jakby był słupem służb.

  Wyjdzie mi z tego kiepski żart, ale Jakubiak nawarzy piwa, a reszta Konfederacji będzie musiała je spijać.
  Co innego Marek "Hamlet" Jurek, który zapewne odnalazłby sie u Kai Godek.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031