Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1820 postów 2006 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Wystarczy poskrobać po pazłotku ...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Piszę poniższe nie tylko bez satysfakcji, ale i ze smutkiem.

Każdy naród mający za sobą choćby jedna dziesiątą naszych doświadczeń z innymi,  byłby twardym realistą, a tymczasem nam przychodzi to z trudem. Może powinienem pisać wyłącznie za siebie i nie uogólniać, ale obawiam się, że nie ja jeden odziedziczyłem polski, romantyczny „gen” idealizmu, który póki co doprowadził nas na skraj przepaści przez jego antagonizm do instynktu samozachowawczego.

Jakby w odpowiedzi na apel Grzegorza Brauna, byśmy porzucili judeo-idealizm i zastąpili go judeo-realizmem, masowo odpowiedzieli nasi żydowscy przyjaciele z kraju i zagranicy, obarczając nas m.in. odpowiedzialnością za ekscesy hiszpańskiej inkwizycji. Jeśli to nie nauczy nas judeo-realizmu, to już chyba nic i nigdy.

[por. tysol.pl, haaretz.com.

W ramach niesienia kaganka „oszwiate” (por. „To są ciężkie czasy, moja pani, dla oszwiate”), z dumą przesłałem wszystkim moim bladolicym, angielskim znajomym link do artykułu w „Haaretz”, że oto jestem z narodu, który stworzył hiszpańską inkwizycję, a która do dziś wywołuje dreszczyk emocji, nie mówiąc o skutecznym ukamienowaniu dinozaurów – tak więc z szacunkiem proszę!].

Rafał Ziemkiewicz zamieścił w DoRzeczy artykuł  Dlaczego Żydzi nas nienawidzą?, za co Jan Śpiewak, współzałożyciel stowarzyszenia „Miasto jest nasze” (i ulice i kamienice) nazwał go „rasistowskim troglodytą”. Zrozumiałbym jeszcze, że antysemitą, bo dziś antysemitą nie jest tylko łajdak albo dureń, ale żeby troglodytą i w dodatku rasistowskim? Strach być dziś jak widać osobą chocby przecietnie spostrzegawczą ...

Przytaczam wymianę duserów na twitterze:

RAZ:

Stwierdzenie faktu, że w Izraelu politycy w walce o wyborców licytują się, kto bardziej nienawidzi Polaków, to „antysemicka nagonka”?! Pop***ło Cię/Pana@JanSpiewak? Zachęcam by najpierw przeczytać mój tekst. Zawsze jest możliwość polemiki - jeśli ktoś ma argumenty, oczywiście.

Jan Śpiewak:

Stwierdzenie faktu, że@R_A_Ziemkiewiczjest zwykłym rasistowskim troglodytą wywołuje straszne emocje u Pana Rafała. Czemu Panie Rafale emocjonować się na stwierdzenie prostego faktu, z którego jest Pan przecież dumny?

RAZ:

Jesteś Pan żenujący. Przez szacunek dla dokonań ws mafii kamieniczników uznaję to za brak stabilności emocjonalnej i spuszczam na te głupie obelgi zasłonę milczenia.Polecam wszystkim swój tekst w@DoRzeczy_pl.

Tyle z twittera.

Niby „nie ma Żyda ani Greka”, ale wystarczy lekko poskrobać Eskimosa po pazłotku i z miejsca zostaje się jak wyżej ( o ile dobrze pamiętam, to pierwszymi troglodytami w Polsce byli – z mianowania Adama Michnika – tzw. „jaskiniowi antykomuniści”, którzy nie będąc wtajemniczonymi w szczegóły umów okrągłego stołu byli przeciwni „wzmacnianiu lewej nogi”).

Postanowiłem wściubić nos w najnowsze tweety pana Jana Śpiewaka:

„Dzisiaj zagrożeniem dla jedności Europy są nie tylko radykalni prawicowi populiści, ale też Niemcy”. (17 lutego br – podkreślenie moje)

„Polecam. Sam skorzystałem i nauczyłem się bardzo wiele!” (8 lutego – chodzi o Akademię Praw Człowieka HIA, edukująca i i nspirująca młodych ludzi w dziedzinie praw człowieka i ... mniejszości)

Jak widać, naprawde nie trzeba się zagłębiać, wystarczy lekko poskrobać i wszystko staje się jasne.

Jakie to w sumie smutne i przewidywalne.

  

KOMENTARZE

 • Tylko
  Czy Polacy są rzeczywiście judeoidealistami? Bo z tego co pamiętam, to judeoidealizm stręczył polskim gojom Michnik z salonem, ostatnio robi to Sakiewicz. Dobrze wiedzieć, kto nam stręczy różne ,,idealizmy,, a w przypadku Michnika i Sakiewicza przynajmniej wiadomo dlaczego.
 • @zbig71 11:56:31
  wciąz pokutujący judeoidealizm to jedna z cech charakterystycznych, wyrózniających polskiego inteligenta od czasów Mickiewicza.
  do dziś pokutuje nieszczęsny Berek joselewicz pod Kockiem, jankiel z Pana tadeusza i Michał Landy z 1863 roku

  pozdr
 • Jak piękna /rocznica/czy katastrofa??....
  27 II 1990 r. za rządów Mazowieckiego, nastąpiło przywrócenie stosunków dyplomatycznych między Polską a Izraelem, które zostały zerwane w 1967 r. jako reakcja „Bloku Wschodniego” na tzw. wojnę sześciodniową .

  Wcześniej nastąpiło zerwanie...

  https://dzieje.pl/sites/default/files/styles/open_article_750x0_/public/201206/syjonisci2.jpg

  12 czerwca 1967 roku, Polska Rzeczpospolita Ludowa zerwała stosunki dyplomatyczne z Izraelem. Była to reakcja, na wojnę izraelsko-arabską nazwaną wojną sześciodniową/Egipt, Syria, Jordania/ w której Warszawa, podobnie jak ZSRR, popierała Arabów.


  Wystąpienie I sekretarza KC PZPR Władysława Gomułki, wygłoszone 19 czerwca 1967 roku na VI Kongresie Związków Zawodowych, w którym mówił: "W związku z tym, że agresja Izraela na kraje arabskie spotkała się z aplauzem w syjonistycznych środowiskach Żydów - obywateli polskich, pragnę oświadczyć co następuje: nie czyniliśmy przeszkód obywatelom polskim narodowości żydowskiej w przeniesieniu się do Izraela, jeśli tego pragnęli. Stoimy na stanowisku, że każdy obywatel polski powinien mieć tylko jedną ojczyznę - Polskę Ludową".

  Gomułka dodał, że władze nie mogą pozostać obojętne wobec ludzi, którzy "w obliczu zagrożenia pokoju światowego, więc także również bezpieczeństwa Polski i pokojowej pracy narodu, opowiadają się za agresorem, za burzycielami pokoju i za imperializmem". W swoim przemówieniu Gomułka użył również sformułowania o "piątej kolumnie" w odniesieniu do ludności żydowskiej w Polsce.

  Pod koniec czerwca 1967 roku na posiedzeniu Kolegium MSW przedstawiono listę blisko 400 osób z różnych środowisk, które były pochodzenia żydowskiego i miały opowiadać się za Izraelem. Departament III MSW dostał polecenie dalszego "rozpracowywania syjonistów".

  W ten sposób rozpoczęto przeprowadzanie czystek kadrowych w wojsku, aparacie partyjnym i państwowym, których kulminacją były wydarzenia z marca 1968 roku.

  Zerwane w 1967 roku stosunki polsko-izraelskie zostały wznowione dopiero 27 lutego 1990 roku przez rząd Tadeusza Mazowieckiego. (PAP)
  za dzieje.pl
  mjs/ akn/
 • Karski kontra Roosevelt. Oto przebieg legendarnej rozmowy!
  http://polimaty.pl/2015/05/karski-kontra-roosevelt/
  (Zauważmy, że Roosevelt sam nie zapytał o obozy śmierci, ani nie dopytał Jana Karskiego w tej sprawie. Później rozmowa przeszła na temat organizacji ruchu oporu w Polsce, możliwym podziale granic, braku woli rywalizacji USA z Józefem Stalinem oraz działaniach ruchu komunistycznego w Polsce.)

  FDR: Wysoce cenię to, że Polska nie uległa pokusie kolaboracji. Obiecuję, że po wygraniu wojny z Niemcami będzie żyła dumna ze swojego bohaterstwa. Dziękuję przyjacielu za twoją ważną relację.

  JK: Co mam powiedzieć ludziom w swoim kraju?

  FDR: Wygramy i ukarzemy winnych. Polska będzie silniejsza niż przed wojną. W Stanach Zjednoczonych macie wielkiego przyjaciela. A teraz wybacz, bo już spóźniłem się pół godziny na następne spotkanie. Do zobaczenia.

  Czy prezydent Roosevelt szybko zbył temat zagłady Żydów dlatego, że kilka dni wcześniej słyszał o tym od rabina Stephena Wise’a? Jan Karski nie był pierwszym i ostatnim, który prosił przywódcę wolnego świata o ratowanie Żydów. Opowiedział mu też o zagrożeniu komunizmu. Jak nauczyła nas historia, relacja świadka nie wpłynęła znacząco na działania prezydenta Roosevelta na rzecz Polski. Z pozoru nieudana misja Karskiego pokazała jak dużą cenę płacimy za obojętność.


  Dialogi ściśle bazują na historycznych przekazach, ale nie są dokładnym zapisem rozmów Jana Karskiego z Franklinem D. Rooseveltem.
 • taaa....
  Liczba incydentów antysemickich w 2018:
  Polska - 46 (spadek o 30%),
  Niemcy - 1646 (wzrost o 10%),
  UK - 1652 (wzrost o 16%),
  Francja - 541 (wzrost o 71%).
  W Paryżu odbyła się właśnie konferencja na temat antysemityzmu...w Polsce (!)
  https://pbs.twimg.com/media/D0CL0erUUAAqIlo.png
 • Israel to cuddddd.....
  Bez komentarza.
  https://pbs.twimg.com/media/D0TfK3PXcAIUnFP.jpg

  https://t.co/1b6GqukWNQ


  https://gloria.tv/video/2qTeeHvdZHWt2GoTNVZuGLnzc
 • @trojanka 15:16:58
  Czyli mówi otwartym tekstem. Bo pisuary kombinują po cichu. Boją się o utratę swego elektoratu na rzecz kogoś innego. Więc po cichutku kolaborują z Żydami, a dla zmyłki strzelają focha i nie jadą do Jerozolimy na szczyt V4.
 • @zbig71 15:39:25
  Na youtubie ten film z Izraelem cudem.... już usunięty!

  https://t.co/wD0QXXyk5C
 • @zbig71 15:39:25
  Popatrz, co ciekawe.Loża Bnai birth Polin ,usunięta przed wojną przez prez.Mościckiego- przywrócona......przez....
  Relacje dyplomatyczne zerwane przez komunistów....przywrócone przez ....

  https://gloria.tv/article/i3WbUGo8Ln6J6LmXVEvhvWkaH

  JAK to ładnie wszystko naprawili....w WOLNEJ i DEMOKRATYCZNEJ....Polsce.
  Sława JP MORGAN, i chwała i 20 mln.....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031