Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1820 postów 2006 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Anna Raźny: Po co Polsce Izrael?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po co Polsce Izrael? To pytanie, które zadaje sobie w ostatnich dniach każdy rozumny i uczciwy Polak. Towarzyszy mu równie istotne drugie: czy Izrael zrobił kiedykolwiek coś dla Polski i dla polskich wartości cywilizacyjnych – czyli chrześcijańskich?

 Odpowiedź  na drugie pytanie w świetle faktów jest negatywna i daje podstawę do negatywnej odpowiedzi na pierwsze. Jeśli Izrael – w przeciwieństwie do Polski, która realizuje jego interesy na forum międzynarodowym i w polityce wewnętrznej – nigdy niczego nie uczynił dla nas i dla naszych wartości cywilizacyjnych – to do czego  jest nam potrzebny?  Przecież wieki całe Polska istniała i rozwijała się pomyślnie bez Izraela. 

Tylko dlatego mamy popierać jego politykę, że egzotyczny i szkodliwy dla nas „strategiczny sojusz” z tym państewkiem bliskowschodnim zawarł Lech Kaczyński? Pora więc zrewidować jego sens na gruncie polskich interesów. Pora także przyjrzeć się potężnemu lobby żydowskiemu w Polsce, realizującemu interesy Izraela sprzeczne z polskimi. Być może w lobby tym jest więcej Polaków niż przypuszczamy, ponadto – nie obejmuje ono wszystkich polskich Żydów, wśród których są także lojalni wobec państwa polskiego i Polaków. „Strategicznego sojuszu” z Izraelem nie usprawiedliwia jeszcze bardziej „strategiczny sojusz” z USA. Wystarczy przypomnieć w tym miejscu samodzielną politykę Turcji należącej do NATO czy innych członków tego bloku i jednocześnie członków UE, popierających wbrew tandemowi USA-Izrael walkę Palestyńczyków o własne państwo, a także sprzeciwiających się zerwaniu paktu nuklearnego z Iranem. To, że w ramach „polsko-amerykańskiego sojuszu” nie ma miejsca na polską politykę wobec Izraela, Iranu i całego Bliskiego Wschodu – podobnie jak wobec Rosji i Ukrainy –  jest winą wymienionego lobby, łączącego się w swych działaniach z lobby amerykańskim.

Trzeba zatem w różnych środowiskach dokonać odważnego rachunku zysków i strat w relacjach z Izraelem i uzależnić je wyłącznie od polskich korzyści i polskich wartości cywilizacyjnych. W tym miejscu rodzi się jednak pytanie fundamentalne: czy są możliwe jakiekolwiek polskie korzyści we współpracy z państwem  terrorystycznym, okupującym cudze ziemie, obarczonym winą ludobójstwa dokonanego na Palestyńczykach, odpowiadającym wraz  z USA i ich sojusznikami arabskimi  za zniszczenie chrześcijaństwa na Bliskim Wschodzie (nade wszystko w Iraku i Syrii), posiadającym niekontrolowaną przez żadną instytucję międzynarodową broń nuklearną, łamiącym prawo międzynarodowe?” Czy jest możliwe osiągnięcie polskich korzyści z państwem, które uprawia  w swojej polityce antypolonizm, zamanifestowany ostatnio przez jego najwyższe władze na – i po – antyirańskiej konferencji w Warszawie? Służalczy sojusz Polski z Izraelem jest potrzebny lobby izraelsko-żydowskiemu i amerykańskiemu w naszym kraju i poza nim. Te dwa środowiska czerpią bowiem z niego  korzyści, nie zaś Polska. One też starają się utrzymywać  polskie społeczeństwo w posłuszeństwie i strachu wobec swojej polityki, wykorzystując w dyscyplinowaniu Polaków trzy  maczugi,  opatrzone hasłami: 1. walka z antysemityzmem, 2. pamięć o II wojnie światowej to wyłącznie pamięć o holokauście oraz jego sprawcach głównych (Niemcy)  i pomocniczych (Polska), 3. Zagrożeniem dla Polski jest Rosja, która przygotowuje się do wojny z nami.

Obecny kryzys na linii Polska-Izrael jest sprawdzianem siły tych dwóch lobby. Albo zwycięży ich interes, albo Polski.

 I tu wystarczy na wstępie odważne myślenie w świetle prawdy  oraz rozumne działanie, aby Polska zachowała swoją godność i wypracowała suwerenność w polityce nie tylko bliskowschodniej, ale również wschodniej i unijnej. Nasza historia po 1989 roku mówi jednak, że elit rządzących naszym krajem nie stać ani na odważne myślenie w prawdzie, ani na rozumne działanie. Jest im całkowicie obca dewiza sapere auso. Jedynie zatem suweren może  je wymienić przy urnie. Musi jednak podjąć trud samodzielnego myślenia według wartości,  a co za tym idzie –  odrzucenia paradygmatu amerykańsko-izraelskiego w polityce jako bezalternatywnego.

Cały tekst do przeczytania na portalu Konserwatyzm:

https://konserwatyzm.pl/razny-po-co-polsce-izrael/

Komentarz własny:

Polityka polska (czy raczej „w Polsce”) przypomina dziś sytuację z bajki o nowych szatach cesarza i pani profesor Raźny jest jedną z niewielu osób mających odwagę zawołać „król jest nagi”.

Drugą taką osobą jest Grzegorz Braun, który od lat mówi o nagości naszych „nudystów”: o „plusach ujemnych” Wałęsy, antypolonizmie i załganiu Szewacha Weissa czy łajdactwie ś.p. abp. Życińskiego.

Już nie pamiętam, kto po raz pierwszy podsumował tragiczny dorobek ś.p. Lecha Kaczyńskiego (może red. Michalkiewicz?), który nawet wobec dwuznacznej wielkości marszałka Piłsudskiego był co najwyżej ślepym kretem, a i tak jest to określenie uprzejme:

- wstrzymał ekshumację w Jedwabnem

- podpisał Traktat Lizboński (Niby nie miał wyjścia? To wtedy trzeba było wezwać na pomoc Amerykanów!)

- rozbił koalicję za życiem

- wplątał nas w bezsensowny sojusz z Izraelem, o czym właśne przypomina prof. Raźny

(

Wiem, że stosuję tu tanią erystykę, ale zapytam tak:

Co jest dla Polski lepsze: kupować tanią ropę z Iranu i eksportować tam naszą żywność, czy zapłacić 60 mrd USD bandytom z przemysłu holokaustycznego, bo póki co do tego się to sprowadza.

)

PiS przez 8 lat (96 miesięcznic) kanalizował i instrumentalizował pamięć o katastrofie smoleńskiej, ażeby stworzyć pomnik Lecha Kaczyńskiego „trwalszy od spiżu”, jako wielkiego patrioty i wybitnego męża stanu, pod pretekstem „dochodzenia do prawdy”. Dziś wiemy, że do prawdy nie zbliżyliśmy się nawet o włos, patriotyzm ś.p. LK był wątpliwy w skutkach, zaś nazywanie go wybitnym mężem stanu zakrawa na jawne szyderstwo.

(Nawet odsłonięty 10 kwietnia 2018 roku Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku w Warszawie to jakieś masońskie „schody do nieba” pasujące do masońskiej par excellence „wyciskarki do cytryn” zwanej Świątynią Opatrzności Bożej).

Warto tez jeszcze raz zwrócić uwagę na trzy maczugi, które służą do dyscyplinowania Polaków:

1.Walka z antysemityzmem, którym może być dosłownie wszystko, nawet zbytnia czy wręcz przeciętna spostrzegawczość.

2.Świecka religia holokaustu, którego sprawcami były - cytując nowo pozyskanego klasyka – „reżim polski i nazistowski” (docelowo „polski reżim nazistowski”)

3.Zagrożenie ze strony Rosji szykującej się do napaści na Polskę.

Do wymachiwania tą ostatnia maczugą wykorzystywana jest nie tylko agentura izraelska i amerykańska, ale również ukraińska, idąca na pasku niemieckiej BND oraz nasze środowiska domorosłych giedroyciowców, poprzetykane obcymi agenturami niczym baba wielkanocna rodzynkami (choć może lepszym porównaniem byłaby słonina nadziewana czosnkiem).

Tu warto zaznaczyć, że nawet przy całej swojej anachroniczności, sam Jerzy Giedroyć uważał, że jeśliby na Ukrainie doszły do głosu siły nacjonalistyczne, nie mówiąc o banderowcach, to Polska powinna szukać zbliżenia z Rosją – ale tego akurat ani pan Przemysław Żurawski vel Grajewski profesor, ani Jerzy Targalski doktor nie doczytali (zupa była za słona, a książka zbyt długa?).

Plan wyjścia z obecnej pułapki wydaje się jeden – propolska siła polityczna na prawo od PiS-u: nie proizraelska finansująca Jewish Revival w Polsce i spiskująca poza plecami Polaków, jak zapłacić gangsterom miliardy, nie proamerykańska gotowa wziąć żołnierzy amerykańskich w Polsce na utrzymanie, nie postrzegająca cały wszechświat w optyce antyrosyjskiej, ale propolska.

I to ta propolska siła, koalicja, ma wzrastać, a obrzezana pseudo-prawica ma stopniowo usychać.

A odpowiadając na tytułowe pytanie, po co nam Izrael? No cóż, po to, by nas sponiewierać, spotwarzyć, ograbić, a docelowo przejąc nasze terytorium – własnie po to. Żebyśmy na własnej skórze mogli doświadczyć losu Palestyńczyków w Gazie. Po nic więcej.

 

 

KOMENTARZE

 • 5*
  Nic dodać !
 • @
  Premier gospodarz w wagonie sypialnym odstąpił premierowi gościowi łóżko na górze.
  Po jakimś czasie czasie gospodarz mówi:

  - panie premierze obudź się pan, zesrałeś się i na mnie cieknie

  - ja nie śpię
 • Dziwne dlaczego pani Anna Raźny
  która dała się poznać jako inteligentny i znający się na rzeczy analityk,nie rozumie tak prostej kwestii. Nic nam po Izraelu jeśli rozumieć go dosłownie.Nic nam po państwie o terytorium i demografii wielkości naszych dwu województw w dodatku położonym w odległości 4.0000 km od naszych granic.
  Ale przecież wszyscy wiemy,rozumiemy i czujemy, że idzie nie tylko o ten ale o jeszcze jakiś inny"Izrael".Z tamtym "geograficznym" pies tańcował.Jakoś sobie poradzimy sobie.Ale czy możemy tak całkiem lekce sobie warzyć " głos izraela karcący nas zewsząd.Z Ameryki Pólnocnej i Południowej i z Australii i z Wielkiej Brytanii i z Europy kontynentalnej i z Rosji i z Azji Centralnej.I jeśli istnieją jakieś nieodkryte kontynenty to stamtąd też.
 • @ikulalibal 18:24:17 Onośnie "wiemy,rozumiemy i czujemy, że idzie nie tylko o ten ale o jeszcze jakiś inny"Izrael"
  to pozwolę sobie przypomnieć, bo to odkryłem dopiero czytając encyklikę "Laborem exercens" z roku 1981, że chodzi o "Niebieski, nadziemski Izrael" realizujący WOLĘ BOGA, nakazującego, już na pierwszych stronach Pisma Świętego" jego czcicielom, co następuje:

  > (1 26);

  Po czym Bóg im błogosławił mówiąc do nich: (1 28-30);

  Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden aby uprawiał go i doglądał (2 15);
  Po czym Bóg pobłogosławił Noego i jego synów mówiąc do nich:
 • To nie tak!
  "Po co Polsce Izrael?"
  ===========
  Nie Polsce - bo tę zamordowano ostatecznie w ubiegłym wieku - tylko pytanie powinno brzmieć:
  po co V, polskojęzycznej kolumnie czarciego pomiotu żrącej na co dzień polski chleb - Izrael?
  Otóż po to aby mogła ona (ta V kolumna) posprzątać po Polakach w zamordowanej w ubiegłym wieku - Polsce - i jeszcze na tym krocie zarobić.
  ------------------
  " Przecież wieki całe Polska istniała i rozwijała się pomyślnie bez Izraela."
  ===========
  Przez wieki całe - to czarci pomiot wyniszczał Polskę i Polaków - angażując do tego ościenne narody - aby w ubiegłym wieku - ostatecznie Polskę zamordować. Na koniec - ukłony dla Autorki - ponieważ z resztą artykułu zgadzam się w całości.
 • Polska nie dla Żydów!
  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2018/06/6-vi-2018-polska-nie-jest-miejscem-dla.html


  6 VI 2018 cz 1 Polska nie jest miejscem dla Żydów
  Środa, 6 czerwiec


  Pisz dziecko. Nie lękaj się. Zapisz:

  Żydzi coraz bardziej panoszą się w waszym narodzie. Nie jest to miejsce dla nich. Mają swój kraj. Są inne kraje gdzie mają [się] dobrze i nie są prześladowani. Polska nie jest miejscem dla Żydów.
  Mają tu prawo mieszkać ci, którzy od wieków mieszkali w Polsce, ich potomkowie i tylko Ci, którzy dobrze życzą Polsce i nie uznają Izraela lub jest dla nich obojętny. Ci, którzy przyszli z Rosji podczas zaborów wysługując się często zaborcy, a jeśli nawet nie to szanując i kochając Rosję bardziej niż Polskę takiego prawa do mieszkania ( w Polsce) ich potomkowie nie mają. Nie mają prawa do mieszkania w Polsce także Żydzi z Niemiec. Nie mają prawa tym bardziej ci Żydzi, którzy nie urodzili się w Polsce niezależnie od tego jaką funkcję by w waszym kraju pełnili.
  Nie mają żadnego prawa do mieszkania w Polsce obywatele Izraela niezależnie od tego co by się w ich kraju i z ich krajem działo. Ja tego nie chcę, ja Bóg, lecz oni przecież Mnie zabili. I zabijają wasz naród teraz podstępnie, był czas, że jawnie, znowu będzie to niemal jawne, choć pod płaszczykiem wrogich wam potęg.
  Polska jest krajem starożytnym. I była takim już, gdy Abraham czy jeszcze Abram wędrował ze swoimi stadami.
  Synagoga szatana chce zniszczyć mój umiłowany kraj, ja zaś na to nie mogę pozwolić. Lecz pomagają im wasze grzechy. One też blokują wasze serca przed pełną Intronizacją wedle Mojej Woli.
  Poddani tak wielu wrogim siłom, jeśli jej nie będzie (Intronizacji) – zginiecie.
  Jeśli nawrócicie się przed ostateczną zagładą, ocalejecie, lecz czy ten kraj nie stracił dość krwi, czy nie wydał na żertwę ofiarną swych najlepszych synów i najlepsze córki? Czyż nie szkoda wam krwi dzieci waszej ojczyzny?
  Wasze, coraz bardziej ograniczone myślenie, temu pomaga.
  Niewielu jest rozsądnych w waszym narodzie.
  Polacy muszą być silni i zjednoczeni – jak w czasach Solidarności i jeszcze bardziej a przede wszystkim we Mnie i ze Mną, Chrystusem.
  - Chwała Tobie Chryste.
  - Pokój Tobie moje [dziecko] i pokój wszystkim Polakom ( i
  też na obczyźnie) dobrej woli.
 • Duchowni Żydzi
  http://cyprianpolakwiara.blogspot.se/2017/04/orezie-jezusa-chrystusa-26-iii-2017.html

  (…)
  - Zastanawiałeś się dzisiaj i już kiedyś dlaczego hierarchowie pochodzący z plemienia żmijowego mają mniejszą Łaskę niż biskupi Polacy. Tak Ci się wydawało i wydaje.
  Jest tak prawie zawsze.

  - Dlaczego?

  - Pochodzą z narodu (czy lepiej z plemienia), które sami klątwą naznaczyli i szatan naznaczył z chwilą odrzucenia mnie z finałem mojej śmierci na krzyżu.
  Nawet jeśli szczerze mnie przyjmie po prawie dwóch tysiącach lat, to są różne dodatkowe trudności.
  (…)
 • @Berkeley72 05:18:46 Spróbujemy jeszcze raz wstawić te cytaty z PISMA ŚWIĘTEGO
  Oto co zaplanował BÓG dla jego WYBRANEGO GATUNKU (RODZAJU czy tylko WYBRANEJ RASY) ZWIERZĄT:

  Uczyńmy człowieka na nasz obraz podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi nad ptactwem powietrznym nad bydłem nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi (1 26);

  Po czym Bóg im błogosławił mówiąc do nich: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi (1 28-30);

  Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden aby uprawiał go i doglądał (2 15);

  Po czym Bóg pobłogosławił Noego i jego synów mówiąc do nich: Bądźcie płodni i mnóżcie się abyście zaludnili ziemię. Wszystkie zaś zwierzę na ziemi i wszelkie ptactwo powietrzne niechaj się was boi i lęka. Wszystko co się porusza na ziemi i wszystkie ryby morskie zostały oddane wam we władanie. Wszystko co się porusza i żyje jest przeznaczone dla was na pokarm tak jak rośliny zielone daję wam wszystko. (...) Wy zaś bądźcie płodni i mnóżcie się; zaludniajcie ziemię i miejcie nad nią władzę (9 1-3-7).
 • @Berkeley72 11:44:19 No i ŻYDZI CZUJĄ SIĘ BYĆ POWOŁANYMI DO PANOWANIA NAD GOJAMI
  - w ich pojęciu jesteśmy bowiem ZWIERZĘTAMI o ludzkich twarzach. A przecież "Wszystko co się porusza na ziemi zostało oddane wam we władanie".

  I stąd to dążenie - także zhebraizowanych chrześcijan w USA - do TOTALNEGO PANOWANIA NAD ZIEMIĄ.

  Czy mnie zrozumiano?
 • Rezydenci Żydo-reżimu IIIŻydo-RP/Polin na kolanach
  https://www.facebook.com/olaf.makowski.397/videos/454922585328359/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031