Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1829 postów 2183 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Nie mam już nerwów na tego Dudę.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„— Chłopie, nie przywódźże mnie do gniewu! — rzekł Zagłoba — i nie mów tego, co do rzeczy nie należy...”

Wybaczcie Państwo, ale ręce opadają.

Przebywająca właśnie w Polsce farbowana komunistka, prezydent Republiki Litewskiej, Dalia Grybauskaite otrzymała od prezydenta Dudy order Orła Białego.

„Prezydent Litwy to Dalia Grybauskaitė – sowiecka komunistka do 1990, w l. 80-tych wykładała ekonomię polityczną w Wyższej Szkole Partyjnej w Wilnie; w 1983 ukończyła studia ekonomiczne na Uniwersytecie Leningradzkim, a w 1988 uzyskała stopień kandydata nauk ekonomicznych (odpowiednik stopnia doktora) w Akademii Nauk Społecznych przy KC KPZR w Moskwie. Następnie nastajaszcza Litwinka jak się patrzy. Teraz otrzyma Order Orła Białego. Za odpowiednią, „życzliwą” postawę wobec polskiej mniejszości? Ale to ucieszy Polaków na Litwie!” – skomentował na Facebooku Żebrowski.

O tym, co to oznacza dla Polaków z Litwy, mówi Renata Cytacka:

Polacy z Litwy zostali spoliczkowani.

– To bardzo przykre, że obecny rząd w naszej ukochanej, najjaśniejszej Rzeczpospolitej, który jest pronarodowościowy, uderza w nas. Ponieważ my w tej chwili tracimy wszelkie argumenty. Teraz każdy przedstawiciel władz na Litwie może powiedzieć: „No chwileczkę, ale o czym wy mówicie? Przecież pani prezydent, cała Litwa otrzymała odznaczenie, potwierdzając, że wszystko co czyni, robi dobrze. Więc czego wy chcecie? Wy nie macie racji, jesteście jakimiś oszołomami”. (…) My jesteśmy stąd. I teraz ktoś nam mówi… no właśnie, co? Że my nie mamy prawa, że mamy się asymilować, bo Pani Prezydent tak uważa i taką prowadzi politykę, że mamy natychmiast stać się Litwinami, zapomnieć ojczystego języka i kulturę? Tak nie można. Dla nas to jest uderzenie – komentuje radna miasta Wilna. – Nie wiem, czemu miałoby to przyświecać, ale ten gest na pewno nie pomoże nam, 200 tysiącom Polaków z Litwy, a wręcz nam zaszkodzi. Znów zostaliśmy spoliczkowani, a jak uderza swój, to boli po stokroć.

Który to już raz, a poza tym wszyscy oni to ruscy agenci – tak przynajmnmiej głosi środowisko „Gazety Polskiej. I jak zawsze w Sejmi tej kadencji, wyjasnień domaga się tylko Robert Winnicki

Polacy, jak byli dyskryminowani w oświacie, szkolnictwie, w kwestii pisowni nazwisk i nazw ulic, tak są do tej pory. Nic się nie zmienia, a tymczasem rząd, Pan Prezydent, Sejm, zacieśniają i ocieplają relacje z Litwą. W żaden sposób nie wywierają nacisku, żeby los naszych rodaków w tym państwie się poprawił 

 

Pan Prezydent po raz kolejny błysnął znajomością historii:

 „Jedność polsko-litewska była od zawsze nie po myśli Moskwy”

Unię zawarto przede wszystkim ze względu na zagrożenie krzyżackie, zaś jej skutkiem ubocznym dla Królestwa Polskiego było wplątanie się w litewski konflikt z Moskwą. No ale PiS nie potrafi zrobic niczego w polityce wschodniej (i chyba jakiejkolwiek innej) bez odwołania się do argumentu „ad Putinum”.

No niestety, musimy tolerować obecnego prezydenta belwederskiego do roku 2020, aż zastąpi go polski prezydent ... chyba, że Tusk wróci na białym koniu (może trzeba będzie zawrzec sojusz taktyczny z Grzegorzem Schetyną, żeby ten wbił pupilkowi Adolfiny nóż w plecy – mówiąc wyłącznie w przenośni).

  

KOMENTARZE

 • @
  To samo nas uderzyło i niemal jednocześnie zamieściliśmy podobne
  wpisy :)
  Ale trudno zachować nerwy wobec takich "Orłów" bo to jest poniżające!

  Pozdrawiam
 • @Astra - Anna Słupianek 17:23:49
  "Ale trudno zachować nerwy wobec takich "Orłów" bo to jest poniżające!"
  Dlaczego trudno?
  Przecież wystarczy zdać sobie sprawę że przez ten rok może jeszcze wydarzyć się bardzo WIELE za sprawą magicznego długopisu "maliniaka"
  Np.: Przyklepanko jakiejś ustawy Pro 447
  Także możliwości udowodnienia że obecne odznaczenie to mały pikuś jeszcze będzie a będzie

  No a poza tym wszystkim jakby to powiedział znany "opozycjonista" z lat 80-tych Piotrowicz:
  - taki był wybór SUWERENA
  Byłoby śmieszne gdyby nie straszne, żałosne i wq...jące
 • @Autor
  Wystarczy spojrzeć na stosunek Dudy (+ cała reszta bolszewickiej jaczejki) do Poroszenki i banderowskiego państwa, jakim jest dzisiaj Ukraina.
  Jeżeli dla tych kanalii nic nie znaczy 200 tys. wymordowanych w najbardziej okrutny sposób w historii Polaków przez Ukraińców, to co ich obchodzi 200 tys. naszych rodaków na Litwie. Przecież jeszcze ich nawet nie rezają.
 • WAŻNE!!!!!!
  Czwartek
  O 9 rano do Red. Rafała Mosakowskiego wjechało ABW i zajęła komputer i telefony, oraz literaturę i wszystko, co propaguje ,,faszyzm,,. Także, nie żadna wojna polsko-polska tylko dobijanie resztek Polskości i kasowanie resztek wolnych mediów. Tak , to przygotowania do ostatecznego rozwiązania kwestii polskiej i budowy Polin.
 • @Jan Twardowski 09:15:10
  A 1mld euro, jakie Duda zawiózł w zębach Poroszenkce w 2015r?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031