Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1829 postów 2183 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Krzysztof Karoń ma rację, ale woła na puszczy.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W kwestii bandyckiej agresji na Polskę.

[Nie moge sobie odmówić dygresji językowej: owa „puszcza”, na której Jan Chrzciciel głosił swoje proroctwo to Pustynia Judzka, położona na zachodnim brzegu Morza Martwego, na północ od pustyni Negew. Tekst Wulgaty „vox clamantis in deserto” został wiernie przetłumaczony przez Jakuba Wujka jako „głos wołającego na puszczy” czyli na pustkowiu. Takie znaczenie tego słowa zachowało się w węgierskiej nazwie stepu panońskiego czyli „Puszta”.

W dzisiejszej polszczyźnie „puszcza” oznacza co inego, i przykładowo Biblia Tysiąclecia tłumaczy już „vox clamantis in deserto” jako „głos wołającego na pustyni”].

Pan Krzysztof Karoń to niewątpliwie jeden z  naszych skarbów narodowych i zachęcam wszystkich do zapoznania się z cyklem jego wykładów pt. „Podstawy wiedzy społecznej” oraz z książką „Historia antykultury”.

Jest on też coczwartkowym gościem u Marcina Roli w internetowej TV wRealu24.pl (lubię Marcina, ale im mniej się odzywa w prowadzonych przez siebie programach, tym lepiej dla ich poziomu – odwrotnie, niż w przypadku TV wSensie, gdzie błyskotliwy red. Otoka-Frąckiewicz znakomicie uzupełnia się choćby ze Stanisławem Michalkiewiczem). Podczas tych intelektualnych „obiadów czwartkowych” niestety górę u kk bierze natura gawędziarza, czym zyskał sobie nawet przydomek „człowiek-dygresja” (no wypisz wymaluj, oczywiście z zachowaniem proporcji, tak jak ja). Niestety, utrudnia to trochę odbiór najważniejszych uwag pana Karonia, co widać czasem po komentarzach.

Niech będzie zatem moja krzywda, poświęcę się i przedstawię własnymi słowami przesłanie z wczorajszej audycji:

Karoń u Roli o tym jak wyjść z awantury Polsko-Izraelskiej i walczyć z roszczeniami wobec Polski?

[Odkąd poszedłem jako siedmioletni smyk do szkoły, wisi nade mną jak jakaś klątwa faraona zadanie „opisz własnymi słowami”. Nawet jak wróciłem z kina z niemieckiego filmu „Winnetou i Apanaczi”, to mama mi nie odpuściła, dopóki nie opowiedziałem fabuły własnymi słowami].

Po pierwsze ciszej nad tą trumną. Jak słusznie Grzegorz Braun, w stosunkach z gangsterami chcącymi nas obedrzeć ze skóry nie wydarzyło się nic, o czym nie możnaby powiedzieć bez satysfakcji „a nie mówiłem?” Np. Szewach Weiss od dekad pracuje w Polsce na etacie przyjaciela, a ledwie w listopadzie ubiegłego roku stwierdził na łamach Jerusalem Post , że polski Rząd na Uchodźctwie brał udział w mordowaniu Żydów. Czy został ogłoszony persona non grata? No właśnie. W Paryżu ma miejsce konferencja z udziałem Engelking, Grossa i Grabowskiego – sfinansowana przez rząd warszawski. No więc do kogo pretensje?

Po drugie, sami unikajmy języka rasistowskiego czy plemiennego. Wyzuć nas z ojcowizny i zagrabić nasze terytorium chcą bandyci z przemysłu holokaustycznego, wspierani dziś przez dwa państwa (dużego i małego szatana), ale nie Żydzi jako tacy. Nie jest to łatwe, ale „Karoniek” ma tutaj rację. Dlaczego od lat hołubimy takich kłamliwych skurwysynów jak Szewach Weiss, a nie zapraszamy Żydów uczciwych, takich jak profesor Norman Finkelstein?Zauważmy przy tym, że profesor Finkelstein wcale nie jest polonofilem ani nie pała do nas czy do Polski szczególną miłością i wcale nie musi (jego ocalali z zagłady rodzice nie zachowali szczególnie ciepłych wspomnień z przedwojennej Polski). Ale co ma piernik do wiatraka? Wystarczy, ze jest człowiekiem uczciwym, odważnym i rzetelnym naukowcem (jak mawia nasz poczciwieńki profesor Jerzy Robert Nowak, osiągając przy tym niezamierzony efekt komiczny „Żyd, ale jakże uczciwy!”). Kto został udekorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi dla RP, czy niezłomna obrończyni polskości na Kresach, prof. Dora Kacnelson z Drohobycza czy też wciąż dotowany z polskiego budżetu Jan Tomasz Gross, urządzający sobie złote żniwa z opluwania naszej historii? No więc do kogo pretensje?

Po trzecie. Czy litwaczka Azari (nie wiem, skad u chazarów biorą się tak obrzydliwe z wyglądu ... chyba kobiety?) i cerowana lala Mosbacher wciąż są w Polsce i jeszcze nie zostały uznane za personae non gratae (l.mn. od „persona on grata”) ? Więc do kogo pretensje?

Po czwarte. Pajace z PiS-u (pan Karoń zwraca uwagę, zeby nie używać takich słów, nie nazywać ich pajacami, zdrajcami itd, bo nie wiemy, jaka jest prawda, może mają jaja wkręcone w imadło i nie są w stanie się uwolnić?) przekonuja nas, że będąca zaprzeczeniem cywilizowanego ustawodawstwa trybalistyczna ustawa 447 nie rodzi skutków prawnych w Polsce. Bardzo dobrze, ale to nie ten adresat. Bardzo proszę o wysłanie OFICJALNEJ depeszy o takiej treści do rządów państw zainteresowanych, poczynając od Małego i Dużego Szatana. I wtedy nie ma co tłumaczyć się jakimś dziennikarzom, ambasadorom itd – tak, jak nagabywany gangster Netanjahu odesłał do asystentki, tak my odsyłajmy do tekstu OFICJANEJ depeszy. Nie ma takowej? Więc do kogo pretensje?

Po piąte przez dzisiąte: każdy polski rząd, jeśli tylko będzie usiłował zmienic sytuację na naszą korzyść (w sposób realny!) napotka się z wrogą reakcją zagranicy i finansowanych przez zagranicę krajowych „folksdojczów”. Nawet jeśli w rządzie będa sami patrioci, to jego siła będzie zależna od poparcia społeczeństwa. A jakie będzie to poparcie, jeśli zagranica przykręci kurki finansowe itp? czy gdyby dziś wybory do Sejmu wygrała koalicja propolska, to ile dni potrwają ich rządy przy dzisiejszej świadomości mieszkanców KL Polen?

Po szóste, plan na jutro wynikający z pktu 5: koalicja propolska musi zostać koalicjantem z prawej strony przyszłego rządu PiS-u, bez brania odpowiedzialności za dzisiejszy stan gospodarki i pomału wymuszać repolonizację polityki i stopniowo przejmowac rządy.

Po siódme (punkt najbardziej być może sporny), w dzisiejszych okolicznościach przyrody, jedyny sposób na re-industrializację Polski to częściowa renacjonalizacja gospodarki i potem jej prywatyzacja, ale na zasadzie uwłaszczenia Polaków.

Po szczegóły odsyłam do pana Karonia.

  

KOMENTARZE

 • na dziś szczególnie ważny jest OFICJALNY KOMUNIKAT
  adresowany do zainteresowanych rządów ( z Izraelem i USA na czele),a stwierdzający dokładnie to, co choćby pan Dworczyk z KPRM na antenie TV TRWAM

  https://kresy.pl/wydarzenia/szef-kprm-ustawa-447-nie-rodzi-skutkow-prawnych-w-polsce/

  bardzo dobrze panie Kolego, maileś odwagę powiedziec to moherowym beretom, to teraz miej jaja i powtórz to w oficjalnym pismie do Izraela i USA.
  Aż tyle i tylko tyle.
 • Gwiazda pana Karonia
  najwyraźniej przygasa.Stwierdzam to ze smutkiem.
  Pan Karoń naraził się brakiem entuzjazmu do popularyzacji marihuany i nieustępliwości w kwestii pewnych definicji.Za boga nie chciał odstąpić od swojej definicji "kradzieży" czym głęboko rozczarował zwłaszcza liberalne skrzydło patriotów polskich.
  W tym "sporze" racja jest oczywiście po stronie Karonia ale nie wiem czy mu to pomoże.
 • Karoń
  To kłamliwy gnój, anty Polak, anty słowianin. Plecie co mu ślina na język przyniesie, byle przypodobać się różnym kręgą, zmienia zdanie i poglądy szybciej niż pies biega
 • dajcie spokój z pitoleniem
  Szanowny Pan Karoń to niestety zagorzały egoista ( ale jak swiat dlugi i szeroki nie jest sam ) problem tylko, gdy ktos zabiera glos w przestrzeni publicznej bedac egoistą, a to jest zmora wspolczesnosci.

  Gada nieraz z sensem ale to przez "polski" plebs jest on tak odmóżdżony że w obliczu tego swieci.

  Jego propozycje odnosnie Polski , religii, swiatopoglad w tym polityczny... To się nie nadaje do zastosowania dziś, On zyje w 20wieku.

  Gdy ktoś probuje wmówić mi że Polska może istniec jako suwerenny byt panstwowy to albo to polak z Lidla i biedronki, ktory oglada TV albo pacjent Tworek! żadna róznica - wiem o tym.

  Niestety drodzy "Polacy" trzeba się z tym pogodzić i zdac sobie sprawę jakie fundamenty i kto połozył pod istnieje Polski z obecnym prawodawstwem , ustrojelem spoleczno-gospodarczym i ekonomicznym. (politycznym)


  Wszelka walka propolskich grup w nieszczesnym rzadzie w zestawieniu z poziomem Polaków i ich bezbronnoscią w zestawieniu ze swaitowym arsenalem broni, zakonczy się fiaskiem, a to dlatego że bezbronna osaczona Izraelem,Ameryką/Niemcami i Rosją Polska szybko zostanie stlumiona i wykorzystana tak bylo zawsze i obecna sytuacja to skutek takiego dzialania. Trzeba czasem spojrzec na mapę i strefę wplywow politycznych poszczegolnych Panstw by zdac sobie z tego sprawe, że w takiej sytacji Polska musialaby być zazbrojona na Bałtyku, na lądzie w powietrzu pod ziemią i w kosmosie.

  Do tego dochodzą spec sluzby(polskie) EDUKACJA-POLSKA, satelity i potezny wywiad radioelektroniczny, wlasny przemysl urzadzen IT HI-TECH i zabezpieczen systemow operacyjnych Krajowych - wojskowych i cywilnych oraz przede wszystkim wspolnota wlasnego systemu finansowego ze strategiczna sferą bezpieczenstwa Polski.

  Zblokowanie zagranicznych niepożadanych i niewlasciwych z polska kultura i normami przekazów internetowych w tym platform komunikacji Youtube,facebook,google itp.
  Zablokowanie prawie wszystkich zachodnich TV show i programów .

  TV satelitarna, a przeciez POlska nie ma swoich satelitów wiec jakie ma wyjscie.

  Kto na to pozwoli i kto spróbuję??? Rząd swiatowy juz istnieje a tu co niektorzy o jakims panstewku pod Bałtykiem próbują pisać. Czas jebnąć się mocno w czoło!
  To co napisałem w duzym skrocie to na dzien dzisiejszy utopia albo sen na jawie. Dlatego ze zarowno elitarny system finansowy jak i system edukacji w ogole nie powinien istnieć bo tak jak jeden od razu umozliwia przewage nad jednostka tak i drugi przez jej bezposrednie niszczenie to robi.


  Pora albo sie obudzić i zyc wlasnym zyciem poki mozna (jako tako) albo przestac pasozytowac na informacjach, ktore sa warte niewiele i kraść pieniadze z systemu ludziom uczciwie pracujacym!!


  Zaczniecie zyc w prawdzie, a polityka z miejsca sie zakonczy bo nie bedzie miala racji bytu. Poki zyjecie w iluzji nic sie nie zmieni bo to sie nie dzieje na prawde.
 • @CIApy 09:56:27
  Aha! więc rozumiem że pan Karoń odpowiedzialny jest za złożoność świata a zwłaszcza ze brak prostych recept na rozwiązanie problemów jakie nagromadziły się przez ostatnie 700 lat.
  A co jeśli nie ma takich recept ? nie byłaby to pierwsza mało optymistyczna zawiłość z jaką się stykamy.Wszak wiadomo że każdy z nas kiedyś umrze ( i chwila ta przybliża się z każdą godziną że nie wspomnę o tygodniu ) a mimo to sumiennie płaci rachunki za gaz i światło.
  Może to co mogłoby nam pomóc jest absolutnie niemożliwe do zrealizowania ? To znaczy teoretycznie jest ale mało kogo by to uszczęśliwiło.
  Moja osobista wdzięczność dla pana Karonia zasadza się w tym że uświadomił mnie w kwestiach marksizmu.Istnieje silnie propagowany zabobon że "dawniej" uczono marksizmu od przedszkola.Gówno prawda.Może tam kogo uczono ale większości nie uczono.Tyle co w zakresie "historii doktryn państwa i prawa" ale w ramach tego uczono o kilku tuzinach doktryn a nie wyłącznie o marksizmie.
  Tak więc ilekroć ktoś mówił : "marksizm to", "marksizm tamto","marksizm owo" to nic do mnie nie docierało bo moja wiedza na ten temat była żadna.Oczywiście można było rozpocząć indywidualne "internetowe studia" nad tym zagadnieniem ale akurat pojawił się pan Karoń i podał mi na "talerzu" smaczne gotowce.I chwała mu za to.

  PS
  a po gotowe i absolutnie fantastyczne recepty na wszystko to zawsze można się udać do pana Wojtasa.
 • @ikulalibal 12:55:08
  Niech sobie mówi, w końcu jest przeciwko marksistom czyli przeciwnikom ludzkosci , a nie po stronie psychopatycznego zła.

  Nie mam nic do tego co mówi i robi - pewnie że chwała mu za to. Ja wyraziłem zdanie o jego osobistych dogmatach w strefach publicznych, a nie że tematyka ktorej się podejmuje jest niewlaściwa.

  Co sie tyczy marksizmu to wszystko w porzadku, ale to nie jest takie płytkie jak ten czlowiek twierdzi!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031