Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1820 postów 2006 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Piotr Błaszkowski: Nigdy nie odwołany bojkot z 1912 roku.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

“Roman Dmowski, człowiek, Polak, przyjaciel” to tytuł wspomnieniowej książki Izabeli z Lutosławskich Wolikowskiej wydanej w 1961 roku nakładem Komitetu Wydawniczego w Chicago, USA.

Od czasu rewolucji 1905 r. Roman Dmowski zauważył, że stanowisko żydów wobec Polski, przywalonej zresztą głazem zaborców jest wrogi. Dodatkowo, przez żydostwo przenikały wpływy niemieckie paraliżujące politykę polską w przeddzień Wielkiej Wojny.Zamierzał  przeciąć kategorycznie ten polityczny wrzód.

Okazja nadarzyła się 1912 r. w związku z wyborami do rosyjskiej IV Dumy Państwowej. Okazało się, że żydzi mają dzięki nowej procedurze wyborczej, preferującego bogatych, 55% głosów elektorskich przy 37% mieszkańców miasta (46 na 83 przy pośrednim systemie wyborczym) . Przeciw kandydaturze Dmowskiego (startował formalnie, gdyż zamierzał zostać w Warszawie), wystartował kandydat PPS-Lewicy Eugeniusz Jagiełło, który otrzymał wszystkie żydowskie głosy elektorskie. Był to szok dla społeczeństwa polskiego, również zwolenników asymilacji żydów. Okazało się, ze Polacy nie są gospodarzami u siebie.

Formalnie hasło żydowskiego bojkotu gospodarczego rzuciła założona w tym samym roku endecka „Gazeta Poranna Dwa Grosze”. „Dwugroszówka” osiągnęła błyskawiczny sukces wydawniczy, wręcz obezwładniający konkurencję, co zaskoczyło samych twórców. Gazeta założona 29 września 1912, według redakcji już 14 listopada osiągnęła nakład 30 tysięcy egzemplarzy, a 19 listopada 45 tysięcy.

Jednak sama szlachetna osobowość pana Romana nie spełnia kryteriów „żydożercy”. Wspomina Izabela Wolikowska:

Czytając te słowa wspomina owe zaciekłe napaści w związku z „antysemityzmem” Dmowskiego. Stwierdzam, że człowiek tak pozbawiony nienawiści, nie mógł być i nie był antysemitą. Był żarliwym obrońcą polskości i tam gdzie Żydzi utrudniali rozwój polskiego handlu, mając w tym kierunku zdolności i zapobiegliwości, nie mogącą się równać z Polską, tam gdzie wprost opanowali życie przemysłowe i handlowe kraju, tam Dmowski z nimi walczył. Ale zawsze otwartą walką człowieka czystych zasad. Nie można było tego powiedzieć o stronie przeciwnej. Wieści, rozsiewane po całym świecie, drukowane wielkimi czcionkami w pismach całego świata, w groźnym roku 1920, gdy niepodległość Polski była znowu zagrożona, bardzo nam zaszkodziły. Były opisy pogromów, których nigdy w Polsce nie było. Była napastliwa, ziejącą nienawiścią obmowa kraju, który resztkami sił bronił zachodniej cywilizacji. 

 

Opis jak z 2018 roku.

Później Roman Dmowski – expressis verbis – Żydów obarczał winą za rozbiory polskie pisząc w opracowaniu „Przewrót” z 1934 roku:

Gdyby Polska nie miałaby tylu Żydów, nigdy by nie było rozbiorów”.

Proszę pamiętać, ten bojkot nigdy nie zostały odwołany (Dmowski był naciskany w tej sprawie podczas swej wizyty w Ameryce 1918 r.).

Dzisiaj można go rozciągnąć  na obecną nasilającą się migrację Azjatów. Nie kupować, nie jeść w barach, nie korzystać w usług itp.

Narodzie Polski, beznadziejnie pozbawiony instynktu samozachowawczego ratuj się sam.

Wieczne odpocznienie daj Panie naszym Ojcom Niepodległości…

Źródło: PRAWY.PL: Roman Dmowski, człowiek, Polak, przyjaciel i nigdy nie odwołany bojkot 1912 roku (wrzesień 2018)

[Komentarz własny:

Przytoczony tekst napisany jest cokolwiek niedbale, ale jego wymowa jest dziś, po kolejnej odsłonie żydowskiej agresji na Polskę bardziej aktualna, niż kiedykolwiek. Należy sobie wreszcie uświadomić, że nie było, nie ma i nie będzie żadnego strategicznego partnerstwa z Izraelem, państwem, które bez stałego wsparcia USA nie miałoby dla nas jakiegokolwiek znaczenia, podobnie jak nie ma wspólnej cywilizacji, a tym bardziej religii judeochrześcijańskiej. Jest za to trwająca od wieków nienawiść i agresja ze strony „strasznych braci”.

Przypomniało mi się: premier Morawiecki w ramach wspierania polskich sadowników obniżył VAT na cytrusy z Izraela, a podwyższył na produkty z polskich owoców. Tak własnie rząd PiS-u wsłu-CHUJE się w potrzeby polskich rolników.

Ale ostatecznie to od nas zależy, co i u kogo będziemy kupować.

McG]

  

KOMENTARZE

 • Dałem 5*
  Radziłbym jednak pamiętać o Dniach Judaizmu w żydo-katolickim Kościele

  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2017/04/dzienjudaizmu_schudrich_gadecki_coexist.jpg

  Autor może sobie prywatnie głosić, co chce, ale religia judeo-chrześcijańska (judeo-katolicka) istnieje zarówno według oficjalnych czynników Kościoła oraz wedle obiektywnej prawdy historycznej, tak kościelnej (księża bibliści) jak i świeckiej.
 • #
  dziwi mnie czemu bojkot produktow z Izraela...
  jest takie jedno panstwo na swiecie ktore co prawda nazywa sie inaczej ale jest wpelni reprezentatywne w stosunku do Izraela...i te produkty warto by bylo bojkotowac...bo to iz Polacy nie kupia w supermarketach tony jablek miesiecznie z izraela jest niczym w stosunku do tego jezeli nie kupia jednego zdezelowanego samolociku...
  a co z pizza hut, macdonalds, burger king, subway...jakas tam chemiczna kawa etc etc...
  tu zapewniam lezy gro zydowskich produktow

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031