Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1868 postów 2449 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Orban nie uległ amerykańskim naciskom – WNIOSKI

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Proszę o wyrozumiałość, jeśli tym razem będę pisał powoli i drukowanymi, ale po kolei.

Jak podały media (ja akurat cytuję za zawsze godnym polecenia portalem kresy.pl):

„Premier Węgier Viktor Orban nie uległ naciskom Amerykanów w sprawie zmiany węgierskiej polityki wobec Chin, Rosji a także Ukrainy. – napisał w niedzielę Wall Street Journal powołując się na źródło w węgierskiej administracji mające wiedzę o przebiegu grudniowej rozmowy Orbana z ambasadorem USA w Budapeszcie”

Z grubsza wszyscy wiemy o co chodzi: węgierski premier pilnując interesów Wegier (czyli szczekając z niemiecka: faszyzmus, nacjonalizmus i rasizmus) ani myśli robić darmową łaskę Amerykanom:

- nie zamierza wstrzymywać interesów z Rosją, a wręcz przeciwnie (wolno Poroszence, wolno ukraińskim zakładom zbrojeniowym, wolno Niemcom, nie wolno jedynie Polakom – a jako że Polacy to naród emocjonalnie rozhuśtany na maksa i na emocje podatny, przeto np. „gazeta banderowska” Tomasza Sakiewicza co tydzień przypomina a to rzeź Pragi, a to wywózki na Sybir, a to „męczeństwo Mickiewicza”, który zamknięty z kolegami w cyrkule, nie mógł sobie podupczyć pani doktorowej pod nieobecność jej męża, słowem, żeby nam czasem do głowy nie przyszło przestać nienawidzieć Ruskich i jeszcze nie daj Boze robić z nimi jakies korzystne interesa ze szkodą dla Niemców czy „argonautów Międzymorza” zwanych Innuitami).

- nie ma nic przeciwko chińskim inwestycjom w infrastrukturę na Wegrzech – zapewne wziął na serio zapewnienia KL-D (zwanego gdańskim kongresem aferałów), ze kapitał nie ma przeciez narodowości, a tu jankesi chca mu wmówić jak cyganka dziecko w brzuch, że akurat chiński ma! No i o co tu kaman?

- w reakcji na całkowicie zlekceważoną przez polski (?) MSZ ustawę oświatową w banderlandzie, skutecznie blokuje współpracę kijowskiej junty z NATO na szczeblu ministerialnym.

[Z tą ustawą jest zupełnie jak z 447 – polskojęzyczny rząd warszawski zapowiedział ich monitorowanie. Jak słusznie skomentował tę chucpę red. SM, monitorować to możemy sobie my, zas rząd nie jest od czytania gazet, ale od aktywnych działań].

Oczywisty wniosek, to ten, że państwo czterokrotnie mniejsze od Polski może prowadzić politykę bardziej samodzielną niż Polska.

Ale wydaje mi się, że ważniejszy wniosek z podanej przez WSJ informacji jest inny:

To przede wszystkim Amerykanom zależy na ograniczaniu wpływów Rosji i Chin w Europie

To Amerykanie nakazują tolerowanie neo-nazyfikacji Ukrainy, traktując ją i resztę Europy Środkowo-Wschodniej, a Polskę w szczególności jako system naczyń połączonych.

W związku w tym potrzebujemy pilnie zastąpienia bezkręgowców w rządzie warszawskim Polakami z mocnymi kręgosłupami. Np. potencjalnie możemy się zgodzić na bazę USArmy w Polsce, ale co nam za to Amerykanie dadzą, oprócz 2 mrd USD? Nie my im, ale to oni nam zapłacą za inwestycję, a potem za jej utrzymanie, ale dodatkowym warunkiem jest np. wycofanie się z ustawy 447 na zawsze, a jak nie, to niech swoją bazę w Polsce budują Ruscy – już raz tu stacjonowali i jakos przeżylismy.

A co do aprobaty dla nazistowskiej Ukrainy (nawet antypapież Franciszek idzie im na rękę chcąc ogłosic hitlerowskiego i stalinowskiego kolaboranta A. Szeptyckiego błogosławionym): w miejsce obecnego bezkręgowca musimy wybrać prezydenta z kręgosłupem, który zapyta się Amerykanów, z kim wolą się przyjaźnić, czy z ukrainskimi nazistami czy z Polakami.

Nie przeceniam znaczenia procedur demokratycznych, ale pamiętajmy, by już nie głosować na moralnych eunuchów ani tym bardziej na bezkręgowców.

Takie wyciągam WNIOSKI.

  

KOMENTARZE

 • 5*
  Nic dodać nic ująć.
 • Polska jest
  jednym z niewielu krajów na świecie rzadzonym przez bezjajecznych bezkregowcow.
 • @MacGregor
  A co jeśli „amerykańskich nacisków” nie było?

  „niech swoją bazę w Polsce budują Ruscy – już raz tu stacjonowali i jakos przeżylismy.”
  A dali Polsce za to 2 mld USD? Polacy mogli w tych bazach pracować za sowite wynagrodzenie?
 • @Zdzich 18:56:03
  dali polsce wolna edukacje a przede wszystkim ogromny przemysl - i juz wiem ze zaraz bedzie jak to ten przemysl byl nierentowny i przynosil same straty - jakos dziwnie ochoczo go wykupiono
 • znaki zapytania
  Jeżeli Orban jest takim fenomenem to dlaczego wprowadził niewolnicze prawo względem węgierskich robotników?Jeżeli naprawdę jest taki OK to dlaczego wyraził zgodę i aprobatę aby najbliższe obrady grupy wyszehradzkiej odbyły się w Izraelu?

  Pomijając temat, czy wiecie że "ugrupowanie Sorosa" chce przejąć
  "Radio Z"? Rząd legalnie według prawa nie może tego zastopować.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:54:00
  aby to uczynic, trzeba na poczatek pozbyc sie wszechwladnych obcych i wrogich nam mediow, ktore wypaczaja punkt widzenia polskiego spoleczenstwa...
 • Brak rozeznania gepolityki, to widać po tym co Autor napisał?
  "Oczywisty wniosek, to ten, że państwo czterokrotnie mniejsze od Polski może prowadzić politykę bardziej samodzielną niż Polska."

  To stwierdzenie potwierdza to, co napisałem w tytule komentarza.
  Autor nie ma pojęcia o różnicach pomiędzy Polską a Węgrami, w grach geopolitycznych rywalizujących mocarstw.
  Znaczenie Węgier porównywać do znaczenia Polski w tych grach geopolitycznych, to objaw dyletanctwa w tej materii.
  W interesach Niemiec i Rosji, to Polska stanowi punkt centralny i dlatego w aktualnym stanie stosunków, to Polska jest najważniejsza dla interesów USA w Europie Środkowo Wschodniej.
  Czy chciałby Pan, aby Polska wbrew interesom USA trzymała stronę Niemiec, Chin i Rosji i by USA musiały robić u nas to co robią z Wenezuelą, z władzami trzymającymi z Chinami i Rosją?
  Trochę wiedzy i realizmu politycznego przydałoby się na początek Autorowi, bo to co wypisuje zalatuje odlotem w geopolityczny kosmos.
 • III RP TO SYJONISTYCZNA FIRMA ZAREJESTROWANA W USA O NUMERZE 0000079312
  https://www.odkrywamyzakryte.com/iiirp/

  https://www.odkrywamyzakryte.com/wp-content/uploads/2018/09/Buchalter-KRAJ-POSIADANY-PRZEZ-KOGO%C5%9A-Z-ZAGRANICY-_-Facebook.mp4?_=1
 • @35stan 19:16:09
  Jasne. Sygnaly tej wagi Polski dla USA przesylaja ustami pani Moszebacher.
 • @35stan 19:16:09
  "W interesach Niemiec i Rosji, to Polska stanowi punkt centralny i dlatego w aktualnym stanie stosunków, to Polska jest najważniejsza dla interesów USA w Europie Środkowo Wschodniej."

  Autor może o tym nie wiedzieć czytając rosyjskie Kresy.pl
  Poza tym - jest On Irlandczykiem.
 • @AgnieszkaS 19:23:19
  "1.Orban jest przeciwny jakimkolwiek negocjacjom pomiędzy Kijowem a NATO i domaga się autonomii dla Węgrów zamieszkujących Ukrainę. Obecny rząd węgierski popiera zatem separatyzm w Europie. Jest to na rękę Rosjanom i Niemcom, ale w żadnym razie nie może być uznane za trend pozytywny przez Polskę".

  Nie widzi Pani różnicy?

  Zarzut separatyzmu wobec Orbana jest natury satanistycznej - jest odwrotką od prawdziwego obrazu sytuacji. Orbanie jest separatystą a broni tożsamości członków swojego narodu.
  W obronie tego co należne moralnie nie ma nic a nic a nic nagannego.
  Natomiast Niemcom bardzo na ręką jest separatyzm Ślązaków i popierają ich urojony naród. To jest właśnie agresywny, naganny separatyzm.

  Odwróciła Pani kota ogonem.


  - A ZARZUTY SZPIEGOSTWA NA ZASADZIE PRAWDOPODOBIEŃSTWA CZY MOŻLIWOŚCI ALBO OKAZJI KIEDY SAMEMU NIE TYLKO SIĘ TO ROBI ALE I PRZE DO WOJNY.
  TO TO SAMO CO STAWIANIE ZARZUTU GWAŁCICIELSTWA KAŻDEMU MĘŻCZYŹNIE - W KOŃCU NARZĘDZIE PO TEMU NOSI... - COŚ JAK Z BIBLIJNĄ CNOTLIWĄ ZUZANNĄ, TYLKO W SYTUACJI GDY SAMEJ SIĘ SZUKA WRAŻEŃ.

  TU TEŻ NIE CHCE PANI WIDZIEĆ KTO ATAKUJE, A KTO JEST W SYTUACJI OBRONY KONIECZNEJ.
  - w KOŃCU TO USA WYHODOWAŁY CHINY-MONSTRUM, A TERAZ ZMIENIAJĄC FRONT STAJĄ SIĘ AGRESOREM.
  Pani staje po jednej ze stron, a to bezsens - żadna z tych stron nie jest "naszą stroną". My musimy być od tego jak najdalej.
  Może i idzie ku wojnie, ale to nie nasza wojna.

  Inna sprawa że tu do żadnej wojny nie idzie, i Orban dobrze robi że uprawia politykę dalekowzroczną w odróżnieniu od "naszych" lachociągów" i amerykańskich, militarystycznych "lachociągolubów".
  ... a pani nie przeszkadza obrzucać go epitetami?
 • @AgnieszkaS 19:23:19
  Orban jest w porządku, dba przede wszystkim o Węgry i ma daleko w życi co tam kto sądzi o co mu chodzi.
 • @AgnieszkaS 21:23:12
  "O jakich epitetach tu jest mowa?"

  Głównie to separatysta, ale od tego że "idzie na rękę Niemcom i Rosjanom", oraz "wchodzi w budzące wątpliwości stosunki biznesowe z Chinami" są i inne epitety w domiemaniu, czy łatwe do dorobienia w razie potrzeby.


  "Przykro mi, że Krzysztof Wojtas całkowicie zignorował pańskie zaczepki".

  Nie trzeba, nie trzeba, ja tego nie traktuję osobiście. - Moje uwagi były merytoryczne.
 • @AgnieszkaS 22:32:24
  ""Obecny rząd węgierski popiera zatem separatyzm w Europie."
  To jest stwierdzenie faktu. Ja tu żadnych epitetów nie dostrzegam."

  Chwyta się Pani litery zapisu, nie jego wewnętrznej treści.
  To jest tak jak ze złodziejstwem. Można powiedzieć złodziej o kimś kto sam nic nie ukradnie ale a to zapłaci komuś żeby mu coś ukraść, a to kupi od kogoś co miał okazję i ukradł, czy w pośredni sposób korzysta z czyjejś kradzieży.
  Nie trzeba nawet jego słów o tym że złodziejstwo popiera, bo to oczywiste.

  Już Pani widzi? - Tu popiera złodziejstwo, bo w rzeczywistości jest złodziejem, a u Pani skoro popiera separatyzm to jest separatystą.

  Ba, jeden jest nawet najgorszym ze złodziei, a drugi z separatystów, bo są na pewno świadomi co robią i robią to dobrowolnie.
  "Popierać" to już "być sponsorem" czy "sprawcą pierwotnym".

  Tu już nawet i kary się należą dużo wyższe, bo od poperania przestępstw zaczyna się przestępczość zorganizowana.

  Oczywiście nie w przypadku Orbana bo jemu nie chodzi o żaden separatyzm, tylko o obronę odmiennej tożsamości Węgrów na Ukrainie i obronę ich odmiennej kultury.
  Te odmienności są w najwyższym stopniu ponadpolitycznymi, a więc i ponadprawnymi.
  Słowem: ukraińskie prawodawstwo jest tu antyludzkie i zbrodnicze.
  - Tu cały świat powinien się Ukraińcom przeciwstawić.
 • @lorenco 21:31:09
  Co racja, to racja!
  Orban dba przede wszystkim o Węgry, Trump dba przede wszystkim o Stany Zjednoczone, a Putin dba przede wszystkim o Rosję.
  Wszyscy oni mają daleko w życi co tam kto sądzi o co im chodzi.
  I tak ma trzymać!
 • @siwekperu 19:10:56
  Twoja wyobraźnia przerasta marzenia dziecka, a „ogromny przemysł” w „raju dla robotników” takie jak Nowa Huta i Stocznia Gdańska stały się obiektem śmiechu wielu turystów i historyków.
 • @35stan 19:16:09; @Stara Baba
  Witam

  Ja nie nawołuję do gwałtownego zmiany kursu "przez rufę" ani mój wpis nie gloryfikuje Orbana, rozumiem też różnice miedzy centralnym położeniem Polski a cokolwiek peryferyjnym Węgier.

  Z informacji WSJ wynika przede wszystkim, że USA wywierają konkretne naciski na panstwa naszego regionu. Nie ma o to pretensji, ale polityka nie polega na bezrefleksyjnym uleganiu tym naciskom.
  Np. akurat w sprawie gloryfikacji nazizmu na Ukrainie polska miała i ma wszystkie środki - polityczne i ekonomiczne, żeby sie temu sprzeciwić (im późnej tym będzie trudniej)
  podobnie z Fortem Trump - to my mamy płacić za to, że nasze terytorium stanie się przedpolem konfrontacji mocarstw? To nawet nie jest godzenie - za przeproszeniem doopy z batem, to jest kompletna schiza.
  bezwarunkowe podwiązanie sie do polityki amerykanskiej juzposkutkowało ustawą 447 - sukces?

  pozdr

  PS
  Orban razem z kaczynskim na siłe wprowadza Eskimosów do V4 co jest oczywistym skandalem; co do wewnetrznej polityki Wegier - tu się nie znam
 • @Talbot 19:39:37
  ""Autor może o tym nie wiedzieć czytając rosyjskie Kresy.pl
  Poza tym - jest On Irlandczykiem""

  - jestem Polakiem pracującym od 15 lat w środkowej Anglii - byłem raz służbowo w Dublinie, ale Irlandii jako takiej nie znam (poza powierzchowną znajomościąich historii, polecam "Iroszkotów" Jerzego Strzelczyka (seria ceramowska)

  za "rosyjskie kresy.pl" udzielam Koledze publicznej nagany - bardzo proszę więcej tego nie robić

  pozdr
 • @AgnieszkaS 22:27:18
  Wygląda to fatalnie, ale jakie rozwiązanie przyjął PiS - trzy miliony rezunów oraz cała masa ciapatych w dużych miastach?
  Ciekawe, kto na tym wyjdzie lepiej za 10 lat

  pozdr
 • @miarka 23:13:09
  nie wiem, o co chodzi z separatyzmem, ale ja akurat popieram rosyjskich separatystów - lepiej sąsiadować z rosyjskim imperium niz z burdelem na kółkach, rządzonym przez eskimoskich grandziarzy pokroju Walcmana, a w dodatku ideologicznym spoiwme tego burdelu jest satanistyczny banderyzm

  pozdr
 • @MacGregor 10:01:07
  Polityka USA ery D.Trumpa i wynikające z niej szanse dla Polski(o ile władze Polski będą chciały i umiały te szanse wykorzystać).

  D.Trump po rządach kilku administracji będacych emanacją tzw. "deep state" realizującego projekt NWO, prowadzi nową politykę USA wobec świata, która nawiązuje w pewnym sensie do doktryny Monroe'a z 1823 roku, która była doktryną izolacjonizmu USA.
  W jakim sensie nawiązuje?
  Otóż głosi on i czyni kroki w tym kierunku, że należy powiedzieć stop globalizacji, co spotkało się ze wściekłością przedstawicieli deep state w postaci Demokratów i części establishmentu republikańskiego oraz lewacko liberalnych elit UE. Słynne hasło D.Trumpa z przemówienia inauguracyjnego: "America first, America first".
  Ta nowa polityka zakłada wycofanie się USA z roli "światowego żandarma", obecnego militarnie na całym świecie i zastąpienie tej obecności poprzez budowę regionalnych sojuszy, które będą pełnić rolę "regionalnych żandarmów" odpowiedzialnych za pilnowanie interesów USA w poszczególnych regionach świata i finansowały trzymanie tych regionów w sojuszu z USA.
  Wg Trumpa ma być to bardziej korzystny finansowo dla USA porządek światowy(mniej obciążający budżet USA).
  Podobieństwo do "doktryny Monroe'a polegać ma tym, że własnie Ameryka Południowa ma być bezpośrednio podległa regionalnemu sojuszowi pod egidą USA.
  Stąd te wydarzenia wokół Wenezueli, by wyeliminować stamtąd konkurentów globalnych USA czyli Rosję i Chiny.
  W regionie Bliskiego Wschodu takim "regionalnym żandarmem ma być sojusz Izraela z Arabią Saudyjską i krajami sunnickimi, nie okazującymi wrogości do Izraela.
  W Europie miałoby to być Trójmorze czyli sojusz państw Europy Środkowo Wschodniej.
  Na Dalekim Wschodzie byłby to sojusz Korei Płd.(być moze całej Korei po ewentualnym zjednoczeniu Południa i Północy), Japonii i Wietnamu.

  Oczywiście, aby ten nowy projekt był skutecznym narzędziem hegemonii USA w świecie wielobiegunowym i równoważył wpływy takich potęg jak Rosja, Chiny czy Niemcy/niemiecka UE, te regionalne sojusze muszą stanowić odpowiednio duży potencjał militarny i gospodarczy i tu rola USA by tego dokonać też swoim wsparcie militarnym i gospodarczym(np. na Bliskim Wschodzie D.Trump zawarł w 2017 roku kontrakt z AS na sprzedaż uzbrojenia o wartości 110 mld$.
  Polska też ma zakupić Patrioty, śmigłowce i inny sprzęt wojskowy w USA.
 • @35stan 10:15:11
  //Ta nowa polityka zakłada wycofanie się USA z roli "światowego żandarma",//

  Jak nowa polityka? Nie bardzo rozumiem o co chodzi.Że niby Tramp ogłosił że Ameryka czegoś tam nie będzie? Śmiej się pan z tego.
  Od trzydziestu lat obserwuję amerykańskich prezydentów i zapewniam że każdy na początku składa podobne deklaracje (niektórzy są za to nagradzani noblem) i nie tylko znikąd się nie wycofują ale jeszcze niczym objaw choroby ujawniają się w coraz to nowych zakątkach Ziemi.
  To żadna "nowa polityka" to stara dobrze znana dyplomacja kanonierek (Gunboat diplomacy ) .
  Polska (a w zasadzie Polacy) miała we zwyczaju wysługiwać się uzurpatorom w efekcie czego obrywała cięgi.Nie inaczej będzie teraz w związku z "nową starą" polityką USA.
 • @AgnieszkaS 19:23:19
  Węgry mają inne położenie geopolityczne, mogą sobie na "podskakiwanie" pozwalać. My całkiem inne, jesteśmy między młotem a kowadłem i trzonkiem żydowskim, musimy balansując udawać żelazo, co nie zawsze wychodzi nie mając już nic swojego, tylko wszystko w obcych rękach oraz tylko ich montownie, które w każdej chwili właściciele mogą pozamykać, a czym to grozi to wiemy. To jest niestety tragiczne dla nas położenie. Cudów czyli pełnej samodzielności trudno dziś wymagać. Te problemy rozwiązuje tylko wojna i to widać po poprzedniej nie na długo.
 • @MacGregor 10:14:23
  "nie wiem, o co chodzi z separatyzmem, ale ja akurat popieram rosyjskich separatystów - lepiej sąsiadować z rosyjskim imperium niz z burdelem na kółkach, rządzonym przez eskimoskich grandziarzy pokroju Walcmana, a w dodatku ideologicznym spoiwme tego burdelu jest satanistyczny banderyzm".

  Separatyzmu nigdy nie można traktować w kategoriach poprawnopolitycznych tak jak to robi AgnieszkaS - zawsze zły, nawet oskarżenie czy pomówienie o separatyzm już kwalifikować jako przesądzające wyrok i potępiać. Łudzie się tolerują czy równouprawniają na drodze łaski, i kiedy ta łaska nie wydaje dobrych owoców, to si ę ją odbiera. Następuje separacja, i ona może być właśnie tym co dla obu stron najlepsze.
  Naganną jest natomiast separacja kiedy uformuje się jakaś postawa uzurpatorska, roszczeniowa do czegoś nienależnego i ktoś chce sobie "wykroić kawał sukna" na swój użytek i pod swoją władzę państwową (przypadki separatystów kosowskich czy śląskich).


  W przypadku "rosyjskich separatystów" ze wschodniej Ukrainy to jest po prostu ich walka o utrzymanie swojej tożsamości i to na swoim terenie. To obecne granice polityczne są tutaj naganną fikcją.

  Równie dobrze, a nawet znacznie sensowniej można postawić zarzut separatyzmu Walcmanom. To oni się chcą na Ukrainie uwłaszczać.
 • @AgnieszkaS 15:05:16
  Troszkę Pani manipuluje :)

  "Oczywiście, PiS miał alternatywę. PiS mógł pod naciskiem EU przyjąć uciekinierów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Jak przypuszczam, Pan i wielu innych komentatorów było za tą właśnie opcją."

  PiS zawsze podkreśla, że jest przeciw przymusowej relokacji imigrantów... i bardzo dobrze! Ma moje poparcie i "innych komentatorów " również.
  Problem w tym, że nikt ich nie zmuszał do przyjmowania "milionów rezunów"- oni to wymyślili sami !! Jestem temu przeciwna - pełno ich w całej Polsce - a nikt w Polsce im nie dał przyzwolenia na to!.
  Trzy miliony rezunów - tak jak pisze Grzegorz - to jest niebezpieczne dla Polaków. Oczywiście Platforma zachowuje się podobnie ... i jeśli nie daj Boże odzyska władzę będzie tych rezunów przybywać w takim samym tempie, nie łudźmy się :(

  Dlatego tylko Ruch Narodowy !!

  Pozdrawiam :)
 • @AgnieszkaS 15:11:22
  ""Separatyzmu nigdy nie można traktować w kategoriach poprawnopolitycznych tak jak to robi AgnieszkaS …"
  Nie wiem o czym Pan pisze. to są jakieś brednie."

  Już nie raz to zauważam. - Pani jak widzi krytykę to jej się umysł zawiesza i nie myśli tylko już reaguje.
  A starczyło doczytać, to by Pani wiedziała że w tych kategoriach decydują uprzedzenia i urojenia oraz satanistyczne intencje - demonizacje, bo obiekt nie poprawny politycznie jest:

  "... - zawsze zły", tak że można "nawet oskarżenie czy pomówienie o separatyzm już kwalifikować jako przesądzające wyrok i potępiać".

  W realiach życia tylko diabeł jest zawsze zły. - Już szatan prowokuje ku dobru niewystarczającemu lub nadmiernemu, a Pani jak typowy satanista od razu demonizuje to co ktoś zapoda jako niepoprawne politycznie i traktuje jako zawsze złe.
 • @AgnieszkaS 16:38:12
  Nie miałaby wyjścia?
  Nie zgadzam się - ani Węgrzy ani Czesi ani Słowacy żadnych rezunów nie przyjmowali ani nie będą!
  Za tą samowolkę ukraińską PiS zapłaci przy wyborach - jestem o tym przekonana.
  Do mediów nie przebija się oburzenie Polaków z tego powodu - ale jest, proszę mi wierzyć - w końcu mieszkam tutaj i słyszę :(
 • @AgnieszkaS 16:27:05
  "Ja traktuję separatyzm w kategoriach politycznych, a nie poprawnopolitycznych. Przyzna Pan, że między jednym a drugim pojęciem jest duża różnica".

  Ależ to ja właśnie o tym piszę, a Pani tą granicę zaciera. - Robi z niej zbitkę o pejoratywnym znaczeniu, którą później używa według swoich typowych dla osób poprawnopolitycznych aktualnych potrzeb, a według podwójnych standardów moralnych nie zaś według definicji ścisłych - według emocji, a nie rozumu itd.
  To Pani napisała że Węgry popierają separatyzm (w sensie "Orban popiera").

  Tymczasem politycznymi to nie są "działania które rozgrywają się na scenie politycznej", bo te obfitują i w antypolitykę (wszelkie uzurpacje, niemoralne roszczenia, wymuszenia, przemoc i terror, prawa i pieniądze drukowane z powietrza, fałsze i manipulacje, groźby, protekcjonizmy itd). Polityka musi być służebną i sprawiedliwości i moralności, ale pierwszym jej wyznacznikiem jest działanie na rzecz dobra wspólnego narodu którego ono jest.

  I tak Orban broniąc kultury członków swojego narodu zamieszkałych aktualnie w granicach Ukrainy uprawia politykę.
  - Natomiast Walcmany usiłując rozszerzyć swoje uzurpacje na Ukrainę, w tym na zamieszkujących tam Węgrów, usiłując rozciągać definicję polityki na sferę moralności, i dopuszczają się tu zbrodni i budują własny separatyzm pod swoje władztwo antypolityczne.

  To z ich ( tych co ich popierają) punktu roszczenia/urojenia "Orban popiera terroryzm", choć to z prawdą nie musi mieć nic wspólnego.
 • @AgnieszkaS 16:27:05
  Nie wystarczy poczytać w Wikipedii, trzeba jeszcze nauczyć się rozróżniać podszczególne zjawiska.

  Stawianie równości pomiędzy ruchami separatystycznymi a polityką Orbana mającą na celu ochronę praw mniejszości węgierskiej na Ukrainie, świadczy o złej woli i manipulacji, albo o niewiedzy.
 • @AgnieszkaS 16:27:05
  Co do tej mapy "ruchów sparatystycznych", to czy Pani nie widzi że ją sporządził jakiś satanista, lewak i poprawnopolityczny zarazem.? - Wszyscy się chcę dzielić?
  Może to nawet manipulator w brudnym interesie czy zboczeniec zmierzający do skłócenia wszystkich ze wszystkimi "bijcie się się bijcie, a ja się będę patrzył"?
  Może to zdrajca czytelników, a najemnik tych co judzą żeby w rezultacie dzielić i mieć łatwiej rządzić i kolene straszaki?

  Tak wszystkich do jednego kotła? Tak tych krzywdzonych przez uzurpatorskie i niemoralne władze państwowe, jak tych co z inspiracji wrogów wewnętrznych państwa chcą go osłabiać rozrywając na kawałki?
  - Do tego tych co wcale nie chcą tworzyć jakichś bytów kwazipaństwowych, a jedynie żądają ustanowienia w państwie władz moralnych i szanujących ich ludzką godność i odmienność ich narodowej tożsamości?
 • @Astra - Anna Słupianek 15:39:32
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/01/georgette_mosbacher_nczas.jpg


  Ambasador Mosbacher żąda archiwów IPN dla Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie? „Padają groźby, że nie powstanie Fort Trump, jeśli pewna pula archiwów nie zostanie przekazana do USA”. Ambasador USA, Georgette Mosbacher, żąda dostępu do archiwów IPN. Ma się spotkać w tej sprawie z Jarosławem Szarkiem, prezesem Instytutu Pamięci Narodowej. Grozi, że w przypadku odmowy „Fort Trump” nie powstanie. Ambasador Mosbacher chce aby pełny dostęp do archiwów Instytutu Pamięci Narodowej otrzymali przedstawiciele Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie. Padają też jednak słowa o „przekazaniu” części zbiorów IPN. Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu podjęło wczoraj uchwałę, z której wynika, iż kierownictwo IPN chce wyrazić na to zgodę.


  http://nczas.com/wp-content/uploads/2019/01/uchwa%C5%82a-IPN.jpg

  Informację ujawnił dziennikarz Polskiego Radia Rafał Dudkiewicz. Z wizytą do Prezesa IPN wybiera się się Pani Ambasador USA Georgette’a Mosbacher. Chce rozmawiać o archiwach. Padają groźby, że nie powstanie Fort Trump, jeśli pewna pula archiwów nie zostanie przekazana do USA. Więcej o tym w najbliższym. Jak twierdzi, że szczegóły tej sprawy zostaną ujawnione w poniedziałkowym wydaniu programu „Warto rozmawiać”. Twierdzi też, że największym problemem jest aneks do obecnie obowiązującej umowy jakiego domaga się ambasador Mosbacher. Żeby można było sfałszować historię, Padają też jednak słowa o „przekazaniu” części zbiorów IPN. Brak dowodów łatwiej kogoś oskarżać ustawa (447).

  https://nczas.com/2019/01/30/ambasador-mosbacher-zada-archiwow-ipn-dla-muzeum-holocaustu-w-waszyngtonie-padaja-grozby-ze-nie-powstanie-fort-trump-jesli-pewna-pula-archiwow-nie-zostanie-przekazana-do-usa/


  Ps...Oj będzie sromotnie w wyborach. Ta pani jest szantażystką, Najpóźniej jutro, powinna opuścić nasz kraj na zawsze. Ale tak się dzieje w normalnych państwach, a tu chuj dupa i kamieni…kupa! Chcą na nowo napisać historię NASZYCH! ziem i tak zmanipulować dokumentami, że za chwilę będą udowadniać, że to my jesteśmy gośćmi w ich "kraju"!? To oszuści od zawsze i na oszustwie zawsze bazowali! Nie tak dawno był art. że niby im ciasno w ich Izraelu, to szukają "poszerzenia" swojego państwa dla swoich!? Chcą pewnie tych wszystkich dokumentów które ukazują żydów w złym świetle jako morderców Polaków. Takie niewygodne fakty mogły by być przeszkodą w dojeniu kasy przez przedsiębiorstwo holokaust, no bo jak biedni żydzi i mordercy. Kiedyś prof. Kulesza "wypożyczył" 40 000 oryginałów fotografii o zbrodniach niemieckim Niemcom, do dziś nie oddali. Może to Amerykanie by przekazali kopie archiwalne AK, Rządu Emigracyjnego , raportów Karskiego i Nowaka Jeziorańskiego, śmierci gen. Sikorskiego, Wieniawy Dlugoszowskiego, mordu KATYŃSKIEGO, tajne dokumenty z Konferencji w Teheranie i Jałcie…itd itd itd.
 • @AgnieszkaS 19:34:33
  Napisała Pani, że :
  "Polska tłumaczyła się EU, że przyjęła duże ilości imigrantów z Ukrainy i dlatego nie będzie przyjmowała imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki.
  Bez "trzech milionów rezunów" nie miałaby wyjścia."
  I na to odpowiedziałam:
  "Nie zgadzam się - ani Węgrzy ani Czesi ani Słowacy żadnych rezunów nie przyjmowali ani nie będą!"
  W Czechach np o czym donoszą z wypiekami nasi korespondenci przyjęto ich w zeszłym roku.... aż 20 tys.

  Pisze Pani, że gdyby nie Majdan to by nie imigrowali. A kto im zrobił ten Majdan? Polacy?

  Reasumując... wolno Pani mieć zdanie, że nic złego nie dzieje się w związku z 3 milionową imigracją Ukraińców w Polsce - wolno mi mieć przeciwne zdanie...
  Tyle

  Pozdrawiam
 • @AgnieszkaS 23:11:09
  Komu lepiej wybrać? Polakom?
  Nie sądzę...
  I jedni i drudzy nie szanują państw które ich goszczą dlatego powinni wrócić do siebie - tak uważam.

  pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031