Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1853 posty 2372 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

„Foreign Policy” wysypał Tuska.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Amerykański dwumiesięcznik „Foreign Policy” stwierdził, że Donald Tusk "konfrontował się ze swoim narodem, broniąc europejskiej wartości integracji przed rosnącym nacjonalizmem"

Żeby nie było, że cyganię (ups, mowa nienawiści), żeby nie było zatem, że chcę tu kogoś oszwabić (szlamperaj, znowu nacjonalizmus), żeby mnie nikt nie oskarżył, że oczerniam (uj giewałt, rasizmus!), siegnąłbym do słownika, ale mi go ktoś ... zaiwanił (Putin potrąci mi z wypłaty!) ...

Jeszcze raz: żeby nie było, że cytuję tylko swoich, podam za założonym przez znanego z „żarliwego obiektywizmu” redaktora Tomasza Lisa portalem https://natemat.pl/261729,donald-tusk-wsrod-najwazniejszych-intelektualistow-2019-r

Były premier Donald Tusk znalazł się wśród 100 osób, które w tym roku zagościły na liście "Global Thinkers". Tusk został wyróżniony w kategorii "Ekonomia i Biznes", a uzasadnienie dotyczy postawy wobec brexitu i polskiego nacjonalizmu.

W krótkim uzasadnieniu magazynu "Foreign Policy" czytamy, że przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk "konfrontował się ze swoim narodem, broniąc europejskiej wartości integracji przed rosnącym nacjonalizmem".

Podaję link do orginału i tekst angielski:

https://foreignpolicy.com/2019-global-thinkers/

As president of the European Council, Donald Tusk, a former Polish prime minister, has increasingly confronted his home nation, defending European values of integration against rising nationalism. Tusk has also faced off with the United Kingdom, warning since before the 2016 referendum about the negative consequences of a Brexit vote. His role will become ever more crucial in 2019 as he tries to hold together the European project.

“Foreign Policy” to amerykański dwumiesięcznik założony jeszcze przez ś.p. Samuela Huntingtona, autora eseju „Zderzenie cywilizacji” będacego intelektualnym regresem wobec dojrzałej myśli Feliksa Konecznego.

Odkąd Bolek Wałęsa (bredzący o plusach dodatnich i ujemnych) został Mędrcem Europy niczym Saul wśród proroków, niewiele może mnie już zdziwić czy zaskoczyć. O ile jednak większość krytyki byłego premiera w Polsce pochodzi ze strony takich jak ja „klerofaszystów”, którzy (parafrazując red.Lisa) mordują go na raty, o tyle tym razem moje zarzuty wobec Tuska powtarza renomowany amerykański magazyn, o czym z dumą powiadamia portal Lisa. Tłumacząc bowiem z polskiego na nasze, nawet nie spierając się o zaimek dzierżawczy „swoim”:

„konfrontował się ze swoim narodem, broniąc europejskiej wartości integracji przed rosnącym nacjonalizmem”, znaczy ni mniej ni więcej, iż wbrew woli przynajmniej części polskiego narodu działał przeciw jego interesom na rzecz eurokołchozu pod niemieckim zarządem, budowanego wg paneuropejskiego planu Coudenhove-Kalergi oraz przyjętego za oficjalny program UE komunistycznego manifestu z Ventotene (autorstwa włoskiego komunisty, wywalonego z kompartii za trockizm).Co nie znaczy, że nie wygra w cuglach kolejnych wyborów prezydenckich, co akurat może być zgodne z planami samego Naczelnika Państwa (np. celem oddania władzy w glorii złotego wieku rozdawnictwa, zanim ruszy oficjalna realizacja żydowskich wymuszeń rozbójniczych wobec Polski i związane z tym ostateczne rozwiązanie sprawy polskiej).

Warto jeszcze zwrócić uwagę na wymieniony w uzasadnieniu „wzmagający się (polski) nacjonalizm”. Polska jest jedynym europejskim krajem zupełnie lekceważącym podstawowe ineteresy państwowe i narodowe. Może nikt nie ma tak ładnego marszu niepodległości jak my, ale przypomnijmy sobie histeryczne reakcje rządu francuskiego po skasowaniu kontraktu na Airbusy czy interwencje ambasadoressy Żorżety w interesie firm amerykańskich. To tylko idioci z Warszawiwu działają wg maksymy „odda, nie odda – warto zainwestować” (copyright banderofil Żurawski vel Grajewski). To, co w normalnych krajach jest oczywistym punktem wyjscia, u nas jest „wzrastającym nacjonalizmem” – to pewnie w ramach walki z „polskim faszyzmem” pozamykano polskie stocznie, huty, kopalnie, a w to miejsce pootwierano w Niemczech.

A jeśli ktoś mimo wszystko wciąż myśli, że to wszystko prawda i na serio, to voilà:

Kiedy w „brunatniejącej Polsce” wzrasta nacjonalizm, po podpisaniu „historycznej umowy” z Ukrainą:

„Netanjahu wyraził wdzięczność za ‘ciągłe starania Poroszenki na rzecz wyeliminowania mowy nienawiści i zwalczania antysemityzmu na Ukrainie’ „  (Bibiemu chodziło zapewne o upaństwowienie kultu zbrodniarzy z UPA, ale pamietajmy, że w pewnych cywilizacjach miejsce obiektywnej prawdy zajmuje tzw. mądrość etapu)

I to by było na tyle.

  

KOMENTARZE

 • Polacy padną ze śmiechu.
  Jaki dwumiesięcznik, taki intelektualista! Historyk w czasach komuny, no no! He,he,he,he,he ….szczękościsk i te kaprawe wilcze oczy tęskniące za rozumem cwaniaka, który brał kasę od szwabów dla stworzenia PO … Tusk w normalnym kraju albo by już wisiał za korupcje albo odpokutowywał swoje grzeszki w kamieniołomach. Wydawało mi się, ze odporny jestem na idiotyzmy lewackie. I miałem racje, wydawało mi się. Przeczytałem tytuł jedząc popołudniowy posiłek. Teraz mam do czyszczenia monitory, dwie klawiatury, biurko, firanki, kawałek szyby, dywan, koszule, portki i lampę. Na szczęście kleks się przytrafił. Posiłku nie skończyłem, tekstu nie doczytałem, sprzątam i śmieje się. Widać żydzi przypomniały sobie o swoich kurewkach. Pewnie dlatego, że wybory się zbliżają. Oj powyłazi jeszcze tego plugastwa spod kamieni.
 • Czyżby
  //Odkąd Bolek Wałęsa (bredzący o plusach dodatnich i ujemnych) został Mędrcem Europy (..) niewiele może mnie już zdziwić czy zaskoczyć//

  Sprawdzimy czy niewiele?
  Otóż rzeczony foreing policy ogłasza corocznie listę najtęższych umysłów na planecie Ziemia.W 2011r wśród wymienionych znalazł się "prosty bloger" Aleksy Nowalny,choć wiadomo że Nowalnego intelektualnie zapędzić w kozi róg może prawie każdy.
  Więc skoro na liście znalazł się Nowalny to już w roku następnym "najwybitniejszym intelektualistą" został okrzyknięty Radek Sikorski.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/FP_Top_100_Global_Thinkers
 • @ikulalibal 15:24:27
  Takich rankingów dla pożytecznych idiotów jest bardzo wiele.
  Wszystkie te "rankingownie", "sonadażownie" maja tego samego właściciela (wiadomą mafię) i są wprost narzędziem urabiania słabych umysłów pożytecznych idiotów i promowania kolaborantów mafii.

  To w sumie przedłużenie mediów tej mafii a wszystko by urabiać słabiutkie umysły pożytecznych idiotów.
 • @Oscar 17:52:38
  100/100.
 • "Obrazek" typowy dla dzisiejszej zachodniej "demokracji.
  Coś jak z tymi "rowerami co rozdają na placu czerwonym...czyli nie rozdają ale kradną"
  W obu przypadkach czuć tę samą koszerną narracje ...rzeczywistości.
  Za Stalina było to czuć w Rosji i pewnie na zachodzie dzisiaj smród niesie z całego zachodu z Polską włącznie. I to nie jest narodowy smród, nie.. to globalny mafijny smród.. a mafia ta sama która stanowiła kiedyś szyję Stalina a dzisiaj stanowi szyję chyba wszystkich zachodnich "demokracji".


  "
  OT, rasizm na uniwersytetach w USA:
  https://sputniknews.com/viral/201901231071749605-snl-writer-blow-maga-kid-puncher/
  Od kilku dni głośno jest w USA o aferze rasowej na uniwersytecie. Biali zwolennicy Trumpa biją starszych i do tego Indian. Powodem było wideo ze studentami w czapkach MAGA ( Make America Great Again – zwolennicy Trumpa) którzy byli opierdalani przez starszego Indianina. Studenci MAGA ( biali) nie dali się zastraszyć
 • Nie karmić trolla dziennikarz obywatelski ! uprawia kłamstwo i Cenzurę
  Przepraszam że nie na temat ale Apeluje !
  nie karmić trolla o nicku dziennikarz obywatelski !!!!

  jest to płatny troll który ma za zadanie głoszenia powszechnego kłamstwa fałszu i Cenzury ! NIE ODPOWIADAĆ dziennikarzowi obywatelskiemu !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @kula Lis 68 14:50:23
  Donald Tusk dostał nagrodę za „konfrontowanie się z własnym narodem”.
  Innymi słowy; chwalą go za to, że postępuje wbrew interesom Polaków.

  Przecież to tak, jakby się przyjęło nagrodę, za bycie największym *ujem i sprzedawczykiem!

  https://pbs.twimg.com/media/DxnEk0dX0AAFqBH.jpg
 • @kula Lis 68 14:50:23
  „Konfrontowanie się z własnym narodem”?

  Ja tam nie kojarzę, żeby się jakoś specjalnie konfrontował z Niemcami. Więc to chyba fake news.
  8-)))))
 • @kula Lis 68 14:50:23
  Konfrontował się z własnym narodem, broniąc europejskich wartości"

  Dobrze że nie była to konfrontacja zbrojna.
  I za to chyba ta nagroda.
 • @Oscar 17:52:38
  Tak też pompowały one niejakiego Rostowskiego z "Bydgoszczu", jako geniusza wśród ministrów finansów Jewropy(tylko "geniusz" jego pokroju potrafił wytransferowywać rocznie z Polski kilkadziesiąt mld.PLN, które trafiały do "swoich" a ci z wdzięczności go okrzykiwali go "geniuszem".
 • @Husky 19:27:21
  „Konfrontowanie się z własnym narodem”?

  Ten "król Jewropy" skonfrontował się z mocniejszym od siebie w 2014 roku i całkowicie zdezorientowany mamrotał coś o "aferze podsłuchowej pisanej cyrylicą", co skończyło się ucieczką pod bezpieczną kieckę "naszej złotej Anieli".
  On do tej pory tkwi w tej "dezorientacji" i dlatego znowu mamrocze coś bez sensu na temat Brexitu.
 • Autor
  "Odkąd Bolek Wałęsa (bredzący o plusach dodatnich i ujemnych) został Mędrcem Europy niczym Saul wśród proroków, niewiele może mnie już zdziwić czy zaskoczyć".

  Jakie tam bredzący? Wałęsa, to mądra człowieka.
  Przecież każde dziecko w wieku szkolnym wie że plusy to się biorą z dodawania i są dodatnie, a każda krawcowa wie że tkaniny są mało ujemne, ujemne i bardzo ujemne 0 starczy w dłoni ścisnąć.
  - Jak jest mało ujemna to się dla pań nie nadaje, a najbardziej dodatnie to są te bardzo ujemne.
  Natomiast dla panów to już musi być odwrotnie.
  Jasne że i same plusy muszą się w tych kategoriach mieścić.

  - Weźmy np. taką krowę. Ona już jest bardziej jak facet, choć facetowi co inne w głowie. Pani to by się nawet obraziła że by ją tak porównać do krowy.
  Tak i jak jest dużo trawy to plus, ale jak za dużo tych plusów, to i krowa nie chce. - To też plusy ujemne.
 • Nadanie tytułu „Globalnego Myśliciela” Donaldowi Tuskowi jest przykładem chamskiego wyśmiewania się z ludzkich ułomności.
  https://pbs.twimg.com/media/DxqhsCsX4AAyudE.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30