Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1829 postów 2195 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Interia czyli niemieckie instrukcje dla agentury w Polsce.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jaka kinematografia, takie oskary – nasz Oskar przyjedzie na białym koniu i bez problemu zostanie prezydentem belwederskim.

 Wyobrażam sobie, że w przypływie dobrego humoru Adolfina mówi pieszczotliwie: „Donek, komm zu Mutti”, a znowuż po telefonicznej rozmowie z Trumpem woła: „Schlamperei cholera jasna, słuchaj no ty ryży folksdojczu, nie po to załatwiłam ci kolejną podwyżkę w Brukseli, żebyś pierdział w fotel i całymi dniami haratał w gałę! Natentychmiast pojedziesz do Wolnego Miasta Gdańska i tam przed relikwiami Adamowicza (przezornie skremowanymi, żeby wykluczyć drugą sekcję zwłok) krzyżem będziesz leżał i nie obchodzi mnie, że dziś wcześniej wstałeś i jesteś zmęczony! Raus!”

No dobrze, ale jak przekazać takie czy podobne rozkazy szerokiej rzeszy (żeby nie powiedzieć czwartej) miejscowych folksdojczów i lokajów? Np. niby wiemy, iż padł rozkaz, że teraz wszyscy mamy się kochać, ale jak pamiętamy „Na wysokiej górze kochały się tchórze Jeden był za mały, więc go zakochały”. Słowem, owszem, kochajmy się, ale jak?

Np. red. Kamil Durczok kocha tak:

„Dziś czas na żałobę, żal i milczenie. Ale jutro otwieram moją zdradziecką mordę. Po ludzku, wyraźnie i bez idiotycznych wątpliwości, jasno mówię: jeden psychol, mały i zakompleksiony facecik, rozwalił nam Polskę na kawałki!#niemazgody#MuremZaOwsiakiem#StopNienawisci” [Sic! nie dość, że ten mały psychol ich Polskę im rozwalił, to jeszcze pracownice TVN-u molestował i stół w studio usyfił! McG]

Znowuż znany z „żarliwego obiektywizmu” red. Tomasz Lis kocha tak:

Niedługo dowiemy się, czy wygra Polska Kaczyńskiego i Kurskiego, czy Polska Owsiaka i Adamowicza, bo obie wygrać nie mogą – są swoim zaprzeczeniem. Zobaczymy, czy znakiem Polski będzie ręka wyciągnięta do zgody, czy zaciśnięta pięść. Czy bardziej donośny będzie wesoły sygnał WOŚP, czy nienawistny wrzask „ śmierć wrogom ojczyzny” [jak wiadomo wrogom ojczyzny należy się miłość i benefity-McG]. Czy symbolem Polski będzie serce, czy nóż. (…) Dzieci, którym pomaga Owsiak, zasługują nie tylko na dobrą aparaturę medyczną, lecz także na normalne życie i normalny kraj, w którym da się pracować, żyć i oddychać” (...)

Pogrzeb Pawła Adamowicza zamienił się w wielkie narodowe rekolekcje i wspaniałą lekcję wychowania obywatelskiego. Przypomniano nam wszystkim, jakie wartości legły u podstaw nowej Polski, która narodziła się 30 lat temu. (...) [ależ te okragłostołowe wartości nie dają nam o sobie ani przez chwilę zapomnieć! -McG].

Pawła Adamowicza zabijano na raty. Pomówieniami, insynuacjami, oszczerstwami. Czyniono to każdym kolejnym materiałem „Wiadomości”. Podobnie jak WOŚP i Jerzego Owsiaka wciąż morduje się na raty. Robią to z powodów czysto politycznych w zasadzie ci sami ludzie, którzy teraz pokrzykują, by zbrodni nie wykorzystywać politycznie. Gwałciciel i oszczerca próbuje zamknąć usta w imię empatii i pojednania

 (za wprawo.pl)

Słowem, kochajmy kochających, ale nienawistników nienawidźmy.

Podług legendy, św. Paweł Apostoł , stanąwszy u stóp grobu Wergiliusza w Neapolu zapłakał z żalu i współczucia i zawołał „kimże uczyniłbym ciebie, o największy z poetów, gdybym cię był spotkał za życia!”.

Podobnie jest ze zbyt późno narodzonym redaktorem Lisem – gdyby tak mógł pisać do hitlerowskiego Sturmera czy choćby Trybuny Ludu w latach pięćdziesiątych, to dziś nie ś.p. Wisława Szymborska za swoimi haiku o Leninie, ale to on byłby laureatem literackiej nagrody Nobla. Taki talent na miarę całego obozu komunistycznego zeszłego stulecia, a marnuje się na poziomie niemieckiego Ringier Axel Springer dla znienawidzonych Polaków.

Pan Bartłomiej Sienkiewicz herbu płonąca budka chciałby walczyć z – przepraszam za wyrażenie – „hejtem” w sposób systemowy, z kolei pan prezydent belwederski o typowej dla swoich partyj (PO i PiS-u) mentalności lokaja sugeruje wypraszanie zdemaskowanych nienawistników ze studia (por.DN).

[Wyjaśnię: w dawnej Polsce mawiano o węgrzynie „Hungariae natum, Polonae educatum” czyli wino zrodzone na Wegrzech, a poddane dojrzewaniu w Polsce. O panu prezydencie belwederskim można podobnie: zrodzony i ukształtowany w PO, namaszczony przez PiS, ostatecznie zaaprobowany przez Merkel, ukoszerniony przez teścia.

Nie mogę sobie też odmówić tego cytatu z Szymborskiej:

„grób, w któ­rym le­żał ten / no­we­go czło­wie­czeń­stwa Adam, / wień­czo­ny bę­dzie kwia­ta­mi / z nie­zna­nych dziś jesz­cze pla­net” (Lenin i science fiction w jednym!), ale też zastanawiam się, czy takie samowolne i przyznajmy szczerze złośliwe cytowanie noblistki nie wyczerpuje znamion mowy nienawiści i czy nie powinno skutkowac wyproszeniem mnie nie tyle ze studia, zgodnie z sugestią pana prezydenta, co z blogowiska? Choć z drugiej strony, wszak nie po to jest światło, ażeby pod korcem stojało ...]

Ale powróćmy do tytułowych, niemieckich instrukcji dla swojej agentury w Polsce. Gdzie mądry człowiek ukryje liść? W lesie. A jak nie ma lasu? To go zasadzi czyli np. wykupi polskojęzyczne media. I dlatego może potem zamieszczać na swoich Interiach dokładny plan na najbliższe tygodnie:

INTERIA: Niemiecka prasa o pogrzebie Adamowicza: Powrót polsko-polskiej wojny

Komentatorzy niemieckich i szwajcarskich gazet uważają, że śmierć Pawła Adamowicza nie wyciszy sporów w Polsce, a po krótkiej chwili refleksji w czasie pogrzebu wojna polsko-polska będzie kontynuowana.

[skoro jest taki rozkaz z niemieciej centrali, to „Befehl ist Befehl” – rozkaz to rozkaz!]

Polecam całość tej cudownej lektury, a tu przytoczę końcowy akapit:

"Kto swoją polityczną karierę buduje na kłamstwach, ten nie może odgrywać żadnej ważnej roli w tym kraju" - powiedział, cytowany przez "NZZ" duchowny. Każdy wiedział, że mowa była o Jarosławie Kaczyńskim, który wygrał wybory dzięki "ksenofobicznym opowieściom z dreszczykiem" oraz opinii, że Lech Wałęsa był komunistycznym współpracownikiem bezpieki.   

Redakcja Polska Deutsche Welle 

 

Pal licho te „ksenofobiczne opowieści z dreszczykiem” – może chodziło o jakiś reportaż z sylwestra w Kolonii, ale o ile mi wiadomo, to Jarosława Kaczyńskiego tam nie było i co by o nim nie myśleć, to jednak nie on obmacywał tam młode Niemki.

Ważny jest wniosek:

Czytajmy opinie niemieckiej prasy na Interiach, a będziemy wiedzieli na bieżąco, jak zadaniowani zostali folksdojcze w Polsce.

 

 

zdjęcie red. Sławomir Kamiński, Jakub Ociepa/Agencja Gazeta. Montaż: naTemat

  

KOMENTARZE

 • Widać
  Że Niemcy nie zrezygnują z budowy Czwartej Rzeszy. Tylko muszą ,,uziemnić,, stronnictwo żydowsko-amerykańskie. To w zasadzie nie zależy od tubylczych mężyków stanu, ale od decyzji USA i aktualnej mądrości etapu, jaka tam będzie grana.
 • @zbig71 16:23:17
  A niby czemu mieliby rezygnować, jeśli wszystko idzie po ich myśli?

  No dobrze to nie wygląda, ale póki Bóg na niebie to jest nadzieja

  pozdr
 • Szymborska
  "grób, w któ­rym le­żał ten / no­we­go czło­wie­czeń­stwa Adam, / wień­czo­ny bę­dzie kwia­ta­mi / z nie­zna­nych dziś jesz­cze pla­net"

  Mnie się jej wiersze z tamtego czasu podobają najbardziej ;)
 • @MacGregor 18:04:29
  "No dobrze to nie wygląda, ale póki Bóg na niebie to jest nadzieja"

  Pod warunkiem, że Mu się nie narażamy.
 • @MacGregor 18:04:29
  Czym się podniecać, a jak będzie Jude na II kadencje to będzie lepszy od Tchuska??? Nie ma co jednemu czy drugiemu się podlizywać, to ta sama hołota. Ci co trzymają z Berlinem - Merkel trzymaja z Sorosem i skrzydłem jego w usraelu. Straszenie Nas niemcami to w rzeczywistosci straszenie tymi samymi co trzymają w garści pajaca Jude. Gdzie w Europie są największe bazy wojskowe usralskie??? Nie przypadkiem w Niemczech, to kto tam rządzi???
  Jacy przywódcy, taka Niepodleglosć, tylko od Nas zależy, czy zrozumiemy to co z nami sie dzieje i co może sie stac, jak tak dalej będziemy tolerować zdrajców na szczytach władzy.
 • @Wrzodak Z. 22:17:14
  Och
  Gdyby tak LPR wróciło do władzy
  Zrobiliby tu porządek
  A tak lipa
 • @Husky 22:32:41
  Jeśli się modlę, to jest to modlitwa o powrót króla. Albo dyktatora, ale takiego z głową. Co pozwoli normalnym Polakom rozwijać się i ich nie okradać, np podatkami i nie gnębić przepisami i urzędasami. Żadnej demokracji!!!
 • @Husky 22:32:41
  Szukasz zaczepki, widzisz cieżko harujesz na rzecz tego min. Jude, a on mld daje tym co mordowali naszych braci na Wołyniu, ci banderowcy plują nam w twarz, co chcą to mają. Jude im załatwia, nawet wygodne prawo w TK, rękami błaznów miejącymi się sędziami TK.
  A ty dla takiego zdrajcy i błaznów zasuwasz od rana do wieczora, radzę wystąpić o podwójną podwyzkę, bo o życie w prawdzie u ciebie to już chyba za póżno.
 • @Wrzodak Z. 23:01:20
  Teraz do pieca dadzą na tej antyirańskiej ,, konferencji,,. Juda będzie im podcierał tyłki i rozdawał cukierki.
 • Kto?
  Gdy szukamy obecnych to nie zapominajmy o GLADIO. Po ataku ktoś mocno dusił pierś PA (widać na filmie) wypompowując krew z serca. Uczono mnie że głęboka (postrzałowa) rana piersi wymaga podawania tlenu usta-usta a nie otwierania oarty siłą. W Europie przemieszczających zamachowców należy odstrzelić. Nasz nie chciał się przemieścić tylko spokojnie się poddał i ktoś zmartwiony tym czynem zadał mu silny cios w głowę łamiąc nos i uszkadzając rękę osłaniającą głowę.Uderzenie likwidujące przeżył, a co będzie dalej.Jest wiele danych że stratedzy nie chcieli działań PA i uwolnili się od nich.Kto podskakuje jednemu rządowi, który jest pod kontrolą podskoczy i innym, a temu trzema zapobiegać.
 • @AgnieszkaS 03:35:45
  A dla kogo ten ,,zond" pracuje w Polsce, nie przypadkiem na tych ,,liberałów" z usraela, dla tych największych zbrodniarzy, największych pedofilów i chomosi z usraela???
  Taka Żorżeta błazen, rozstawia pajaców zaprzedanych usraelowi po kątach, POPIS to ta sama banda, tylko jeden pośredniczy Berlinowi a drugi Waszyngtonowi, ale dowodzenie jest w Tel Avivie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031