Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1832 posty 2204 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Polacy czyli cudowny naród safandulskich głupków.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Owsiak jak Pan Jezus, ś.p. Adamowicz jak Matka Teresa, jajakobyły klerofaszysta.

Wstępne zastrzeżenie, żeby mieć to już za sobą:

Pisałem o tym wcześniej, np. tu, ale powtórzę: świeć Panie nad duszą zamordowanego prezydenta Gdańska i wszystkich zachęcam do modlitwy w jego intencji, stoi już bowiem na sądzie Bożym.

A zatem nie stanie już na sądzie ludzkim, mimo, że powinien, choćby za wypowiedzenie lojalności państwu polskiemu, kiedy w czerwu 2017 roku wraz z prezydentami innych metropolii podpisał deklarację w sprawie przyjmowania imigrantów (por. migrację trzeba wspierać), skierowaną przeciw własnemu rządowi, a adresowaną m.in. do agend ponadnarodowych.

Świętej pamięci (takich słów używamy zgodnie z polską tradycją) Paweł Adamowicz miał zazwyczaj kłopoty z dokładnym policzeniem posiadanych mieszkań, ale też, jak powiedziała na jego pogrzebie p.o. prezydenta Aleksandra Dulkiewicz:

Wierzę z całego serca, że nasz prezydent, Paweł Adamowicz, ciężarem swoich dobrych uczynków przeważył wagę na stronę dobra i po kryształowych schodach wszedł do Królestwa. (...)

Pewnie niewielu wie, że przez ostatnie kilkadziesiąt lat Paweł Adamowicz prywatnie wspierał troje sierot w Kongo i w Rwandzie, uczestnicząc w programie adopcji „Serca”. Pomagał prywatnie wielu, wielu osobom. Ta sama głęboka chrześcijańska przesłanka nie pozwalała mu milczeć, gdy źle się działo uchodźcom.To wszystko właśnie w imię solidarności i wolności.  

Oby tak było, oby p.o. prezydenta miała rację.

Nie zwalnia nas to wszelako od racjonalnej oceny politycznej jego działalności, bo o ile dla swojej rodziny był niewątpliwie kochanym mężem i ojcem, o tyle w polityce co najmniej ocierał się o zdradę narodową.

[Jeśli powie ktoś, że o umarłych albo dobrze, albo wcale, to przypomnę choćby:

NaTemat: Wszystkie grzechy nowej świętej. Druga twarz Matki Teresy z Kalkuty, której nie mogą wybaczyć jej przeciwnicy

Nie była immunizowana na pośmiertną krytykę św. Teresa z Kalkuty, nie jest św. JPII, nie jest skądinąd miły człowiek, ale fatalny polityk i co najgorsze, dobrowolny sygnatariusz Traktatu Lizbońskiego, ś.p. Lech Kaczyński, więc nie widzę powodu, by wyłączać z jakiejkolwiek krytyki ś.p. prezydenta Gdańska.

A tak swoją drogą – PiS używał „liturgii smoleńskiej” do emocjonalnego rozhuśtywania Polaków przez 8 lat, aż w końcu paliwo smoleńskie wygasło i trzeba było przerzucić się na efemeryczny pomysł „reparacji wojennych od Niemiec” (dzięki m.in. PiS-owi reparacje będą, tyle, że nie od Niemiec, a od Polski i nie dla Polski, a dla Izraela). Nie dziwmy się zatem, jeśli PO(KO) czyli lustrzane odbicie PiS-u zamierza rozhustywać emocje z wykorzystaniem „liturgii gdańskiej”, np. profesor Wojciech Sadurski zaproponował miesięcznice gdańskie im. P. Adamowicza „przeciw przemocy, nienawiści i łamaniu Konstytucji”. Bardzo uważam słusznie, albowiem jak powiadają przedstawicielki pewnej profesji: kto mieczem wojuje, ten od pochwy ginie.

Najnowszy przykład za NCzas:

„Gdybym miał najdobitniej określić, jaka jest różnica między Jurkiem Owsiakiem z końca lat 90-tych, a Jerzym Owsiakiem składającym rezygnację, powiedziałbym, że to jak różnica między Jezusem Chrystusem zjednującym sobie uczniów, a Jezusem Chrystusem przed obliczem Piłata” – prof. Bartłomiej Dobroczyński, kierownik Zakładu Psychologii Ogólnej Uniwersytetu Jagiellońskiego dla tygodnika „Wprost”.

PiSowskim odpowiednikiem tej wypowiedzi mogła by być myślę jedna z rocznicowych okladek smoleńskich „Gazety Polskiej” pt. „To oni Go zabili”; inna sprawa, że Tomasz Sakiewicz to tylko intelektalnie przeciętny, dziennikarski jamochłon, a nie profesor na UJ.

].

Lapidarnie, ale i najcelniej podsumował s.p. P. Adamowicza pan Krzysztof Karoń u Marcina Roli (wRealu24): powiem tylko jedno, za Donaldem Tuskiem, że był to człowiek wybitnie zasłużony w budowie Wolnego Miasta Gdańska (scil. Freie Stadt Danzig).

Por.

Słup z granicy RP i Wolnego Miasta Gdańska stoi już przy szkole w Gdańsku Kokoszkach (4 list 2016)

Tramwaj w barwach Wolnego Miasta i „Postamt” zamiast Poczty. Gdańsk hołduje niemieckiej polityce historycznej?  (29 maja 2017)

Płażyński w mocnych słowach o Adamowiczu: Jego polityka historyczna jest sprzeczna z polską racją stanu. (27 sierpnia 2018)

 

Rondo imienia Wolnego Miasta Gdańska (1920-1939) - Tusk był dumny z Adamowicza

 

 

 Nowy, niemiecki napis 'Postamt' na budynku Poczty Gdańskiej 

Odnośnie tytułu, historia prawdziwa sprzed dwóch dni. Mieszkam w środkowej Anglii i w sobotę robiłem zakupy w tutejszym supermarkecie, w którym natknąłem się na Rodaka (w odblaskowym ubraniu roboczym, postury zapasniczej i chyba gołębiego serca), który dość głośno rozmawiał przez komórkę. Chcąc niechcąc, zanim zdążyłem się od niego odalić, zasłyszałem następujący fragment rozmowy (autentyk, przytaczam z pamięci):

„Chcielibyśmy się spotkać, żeby zaprotestować przeciwko temu, w jaki brzydki sposób się do siebie politycy odzywają oraz żeby się pomodlić za zabitego prezydenta i za nas samych. W Gdańsku dawno nie byłem, ale to nie ma znaczenia, czy Gdańsk, czy Kraków czy Warszawa. Adamowicza nie znałem, ale dopiero teraz czytam, jaki to był wspaniały, dobry i mądry człowiek. Ale sama widzisz, Haneczko, jaki jest słaby odzew na naszą propozycję”.

Kocham nasz naród w jego przyrodzonej dobroci i naiwności, ale jeśli chcemy przezyć, to myślę, że musimy nabyć większej racjonalności w myśleniu i działaniu.

PS

Z „mową nienawiści” jest dokładnie tak, jak z antysemityzmem: wszystko zależy od tego, kto to pojęcie definiuje. Np. w Polsce, m.in. za osobistą przyczyną naczelnika Kaczyńskiego, każda krytyka państwa Izrael jest tożsama z antysemityzmem. Już teraz jakakolwiek dezaprobata wobec WOŚP naraża na towarzyski ostracyzm. Juz wkrótce, za sprawą różnych łajdaków grających na śmierci prezydenta Gdańska, jakakolwiek krytyka moralnego relatywizmu będzie mową nienawiści, a jakikolwiek propolski sentyment faszyzmem.

(Do bezwzględnej walki z mową nienawiści nawołuje dziś były szef MSW, prostacki cham Bartłomiej Sienkiewicz, nie tak dawno wyzywający narodowców od bandytów i faszystów i nawołujący do ich pałowania).

PS 2

Zamiast tkliwych popierdółek i zadumy nad tym, „czego uczy nas tragedia w Gdańsku”, przyswójmy sobie lepiej łacińską sentencję:

"suaviter in modo, fortiter in re" czyli łagodnie w formie, stanowczo w rzeczy.

I przynajmniej sami nie zakładajmy sobie kagańca polit-poprawności, bo wielu jak widzę gotowych byłoby to uczynić.

 

  

KOMENTARZE

 • 5*
  Mamy rok wyborczy, gdyby nie to, byłaby większa cisza nad tym grobem.
 • "Elektrický vůz" a obietnice.
  Co nam może dać to "wyciszenie" przedwyborcze, czym porwą ludzi morawicki i grześ oraz duet petrulescu _berdoń, oj nie będzie łatwo.
  Elektrycke auta poszły w odstawkę, bo nie będzie czym je załadować, 1000+, niższy wyższy zus, no bo bogacimy się, wczasy w Bułgarii, bo u nas jest drogo, jakie wymysły planują "strategosy", aby porwać lud na głosowanie na "nowe" czyli dalej stare struktury pomagdalenkowe ?
  Guma się zużyła i trzeba będzie "merytorycznie" chlapać jęzorami, i tu i tam są wybitni przedstawiciele, zresztą jedynie tego !
  Znowu będzie tragifarsa, albo pis dalej albo peło wróci i kabarecik od początku.
  Łudzę się, że może act 447, który ginie teraz w czeluściach medialnej otchłani / płacimy już czy jeszcze nie ? / spowoduje przebudzenie Narodu, tylko kto uruchomi ten dzwonek, no kto ?
 • Będą
  Hieny cmentarne wyć i jątrzyć. Trzecie pokolenie polskojęzycznej wspólnoty rozbójniczej nadal okupuje nasz zmęczony kraj. No cóż.... Trzeba było ujawnić aneks WSI i WRESZCIE przeprowadzić pożądną dekomunizację. Do samego końca.
 • @provincjal 09 16:31:33
  Już płacimy.
  Otóż rząd Morawieckiego kupował niedawno złoto, tyle, że jest ono chyba ulokowane wraz z dotychczas posiadanym w Londynie. Niedawno wyszło na jaw, że nie możemy go ruszyć - no cóż, trzymane jest pod zastaw spłaty eskimoskich uroszczeń.

  pozdr
 • @zbig71 17:21:37
  Nie tylko.

  Problem w tym, że rząd ukrywa ważne sprawy przed narodem i dlatego nie wiemy np. kto i kiedy podjął decyzję o konferencji antyirańskiej w Warszawiwie.
  Gdybym jako premier nic nie wiedział, to po oświadczeniu Mike'a Pompeo oświadczyłbym na ważnej konferencji prasowej,że o nicvzym nie wiem i że póki jestem premierem nie ma na to zgody - kto by go zmusił?

  nie rządzi nami ta czy inna agentura, rządza nami lokaje - partia lokajów i tyle.

  pozdr
 • @MacGregor 17:36:18
  Oczywista oczywistość. Gdyby coś takiego Morawiecki powiedział, to ciekawe ile czasu by mu jeszcze zostało na stołku? No i nie wolno zapominać o ,,kelnerach,,. Ci to mogliby go znieść że szczętem.
 • @zbig71 17:21:37
  Podano, że szef ochrony siedział w więzieniu razem ze Stefanem, pytanie: jakim cudem założył firmę Tajfun i został szefem firmy będąc karany gdy nawet sprzątaczka musi przedstawić świadectwo o niekaralności by zostać zatrudniona. Kto mu pozwolił oto jest pytanie.
 • @zbig71 17:21:37
  "Trzeba było ujawnić aneks WSI i WRESZCIE przeprowadzić pożądną dekomunizację. Do samego końca."

  Nie żaden aneks WSI tylko otworzyć na oścież drzwi do IPN'u
  Tylko kto miał to zrobić? Czerwoni sami sobie?
  Toż teraz jest u koryta i pełnej władzy (z Sądowniczą włącznie) NIBY obóz antypeerelowski i patriotyczny to na co czekają?
  Co klepną to Adrian nawet o północy podpisze, a jak ktoś będzie rzucał kłody pod nogi to Wolfgangowa wszystko uprawomocni - raz na zawsze.

  W czym więc problem? :))
 • Autor, witaj;
  /stoi już bowiem na sądzie Bożym/
  Biblia mówi co innego - zmarły czeka w prochu ziemi na zmartwychwstanie

  "(28) Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego: (29) a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia" (Jn 5:28-29 BT)

  " (16) Gdyż sam Pan z okrzykiem, a głosem archanielskim i z trąbą Bożą zstąpi z nieba, a pomarli w Chrystusie powstaną najpierwej" (1 Tes 4:16 Bg)

  Pozdrawiam
 • @Hades 18:27:29
  Aneks jest ważny, bo bezpieka wojskowa przeprowadzała transformację ustrojową.
  PiS nie jest opcją antyperelowską. To są ,,dzieci,, Czekiszczaka, jak cała reszta.
 • To chciał nam zafundować ten podły żyd z Gdańska !!!
  https://www.youtube.com/watch?v=T4uoO62LUIc

  Mamy prawo do pokoju ! przecz z żydo-NATO w Polsce !!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin LACH.
 • @zbig71 19:02:56
  "PiS nie jest opcją antyperelowską. To są ,,dzieci,, Czekiszczaka, jak cała reszta."
  Zbig to był oczywisty żart z mojej strony :))
  PIS to komuna "tylko mocniej"
 • @Hades 18:27:29
  Jak przyszło nowe, w teczkach grzebał Macierewicz & Company.
  A teczki pozostałe są obecnie udostępnione w necie przez IPN.
 • @ele 19:21:47
  Jak żyją imigranci we Francji. Czy tego chcecie w Polsce? Film ten pokazuje codzienność dużych francuskich aglomeracji. Został on nagrany w Marsylii, miasto to w szczególności oblegane jest przez imigrantów z krajów arabskich i afryki. Liczba ich jest tak duża że stanowi już znaczny procent mieszkańców tego miasta. A wygląda to strasznie na każdym skrzyżowaniu żebrające rodziny, tony śmieci wszędzie, kradzieże w biały dzień, napady i gwałty. To rzeczywistość Marsylii. To się nazywa unijny śmietnik! Właśnie to chcą zrobić z naszą Ojczyzną!

  https://www.youtube.com/watch?v=Moo3EzdaGJI

  https://www.youtube.com/watch?v=21BAc...

  Muzułmański problem Szwecji Płonące przedmieścia Sztokholmu
  https://www.youtube.com/watch?v=NMqy7wCghp8
 • @lorenco 20:02:18
  Jak przyszło nowe, to w teczkach grzebał przede wszystkim Michnik że swoją komisją w 1990 roku. A wcześniej bezpieka wszystko zmikrofilmowała i to nie w jednym egzemplarzu, mój drogi. To co teraz tam jest , to są podejrzewam,, Michałki,,. O tak istotne dokumenty to zadbano w odpowiednim czasie i przed ,,zmianami,, ustrojowymi,, w Polsce.
 • @Hades 19:59:53
  PiS to rekonstrukcja przedwojennej sanacji.
 • @zbig71 22:53:16
  Ok, a Macierewicz to nie należał do towarzycha Michnika? Nie?
  A tu co?
  http://oko.press/images/2016/09/z11943451Q-e1474205604968.jpg

  https://i.pinimg.com/736x/aa/85/f7/aa85f727c1b698d4078fec5ae517e918.jpg
 • @zbig71 22:53:16
  https://pbs.twimg.com/media/DTkp24YWkAA_6qJ.jpg
 • @lorenco 23:34:30
  Oczywiście, że należał. Tylko nie był w ,, Komisji Michnika,,.
  Odwrócę pytanie, ilu semitów jest na zdjęciach od Ciebie?
 • @zbig71 00:17:07
  Podchwytliwe pytanie, ponieważ semitami są też np. Arabowie:)
 • MacGregorowi co Mak Grzegorza
  Ten fragment:

  “„Chcielibyśmy się spotkać, żeby zaprotestować przeciwko temu, w jaki brzydki sposób się do siebie politycy odzywają oraz żeby się pomodlić za zabitego prezydenta i za nas samych. W Gdańsku dawno nie byłem, ale to nie ma znaczenia, czy Gdańsk, czy Kraków czy Warszawa. Adamowicza nie znałem, ale dopiero teraz czytam, jaki to był wspaniały, dobry i mądry człowiek. Ale sama widzisz, Haneczko, jaki jest słaby odzew na naszą propozycję”.

  Kocham nasz naród w jego przyrodzonej dobroci i naiwności, ale jeśli chcemy przezyć, to myślę, że musimy nabyć większej racjonalności w myśleniu i działaniu.”

  Jest to chyba najpiękniejszy i najbardziej wzruszający urywek, jaki kiedykolwiek przeczytałam na blogach. Doprawdy nie wiem, czy bardziej piękna i wzruszająca jest przytoczona rozmowa, czy Twój do niej komentarz. Ten człowiek, to jest sól ziemi, kwintesencja polskości, a przecież takich Polaków jest ogrom, dobrych, troskliwych i zatroskanych, którzy nie znają kłamstwa i przytuliliby wszystkich do serca. W każdej chwili gotowych podać rękę, dzielić się, ugościć, pocieszyć, otoczyć opieką.
  Jednocześnie przychodzi na myśl, jak strasznie nasz naród jest krzywdzony przez tych, dla których dobroć i prawowitość jest oznaką słabości.
  I takim ludziom o gołębich sercach się teraz wmawia, że ich winą jest eskalacja walki i nienawiści w Polsce, która doprowadziła do tragedii, podczas gdy ta tragedia była wyrokiem i egzekucją, porachunkiem pomiędzy tymi, którzy żerują na polskiej dobroci, naiwności i ciężkiej pracy i którzy od lat spiralę zła i nienawiści nakręcają.

  „Miej serce i patrzaj w serce”. Ty je masz i widzisz je u innych i za to Ciebie lubię. Zawsze to przeczuwałam (dlatego się z Tobą kłóciłam o to schodzenie z drzew), a teraz wiem na pewno. :)

  Pozdrawiam,
 • @lorenco 01:15:07
  Ok, to ilu Żydów?
 • @ele 19:21:47
  Tego nie widać na nagraniu. Prokuratura ujawnia szokujące kulisy Adamowicza https://www.youtube.com/watch?v=AocxrgMSOhE
 • @MacGregor
  "Mowa nienawiści" została zawleczona do Polski z żydolewackich mediów całego świata! Wystarczy spolonizować media i edukować poprzez dobry przykład dziennikarzy i polityków. Mowa nienawiści to taka żydolewacka nowomowa do cenzurowania wypowiedzi i karania za nie ludzi. Szkoda, że w dalszym ciągu aresztuje się w Polsce za to ludzi. Rządzi PiS a metody te same co wcześniej. Dzisiejsza opozycja jest największym złem, jakie przytrafiło się nam po '89 roku. Brak dekomunizacji w życiu publicznym, wychodzi nam, społeczeństwu dzisiaj bokiem i ciągnie się za nami w nieskończoność. Mam nadzieję, że w Polsce nigdy nie zostaną notyfikowane europejskie przepisy, dotyczące tzw. nowo-śmiesznej mowy nienawiści. Są to jedynie działania mające na celu wyeliminowanie z przestrzeni publicznej otwartej krytyki. Swoistego rodzaju cenzura, nic ponad to. Jeżeli ktoś faktycznie kogoś pomawia, zniesławia, oczernia - są na to odpowiednie artykuły w naszym obecnym systemie prawnym i nie potrzebujemy tutaj unijnych przepisów. Niestety nikt nie zmusi nawet prawnie, restrykcjami, nękaniem czy siłą ludzi do tego by kochali i tolerowali złodziei, przestępców, łapówkarzy czy alkoholików prokuratorów, sędziów, lekarzy, prawników, polityków różnych opcji w tym byłych i obecnie rządzących, Owsiaków, pedałów, cioty, lesby, gendery, islamistów czy jakiś zboczeńców lub np lewaków czy żydów. Mam, mamy niezbywalne prawo takimi ludźmi gardzić. Jak się komuś nie podoba moje czy innych zdanie to niech tego nie czyta. Ja też nie wchodzę na strony lewicowe, żydowskie, islamski na których opluwane są osoby z prawicy. Nikt też nie zmusi ludzi do żałoby, smutku, łez po jakimś złodzieju, łapowniku łapówkarzu z Gdańska, czy prokuratorze, sędzi. Co to obchodzi ludzi z drugiego końca Polski. Straszyć to sobie możecie swoje, żony, mężów, psy i koty. Toż to zaczęła się druga Korea Płn Kim Una czyli płacz na rozkaz. To wariactwo do potęgi opanowało ludzi którym wydaje się, że kimś są i coś jeszcze mogą. Lewactwo może gardzić każdym kto się z nimi nie zgadza. My mamy zamknąć mordy albo będziemy faszystami i homoniewiadomo jeszcze czym. Gdzie tu wolność słowa? Gdzie tu ta demokracja? Ten zamordyzm źle się skończy dla lewactwa i wyżej wymienionych. Wszystko ma swoje granice. A karanie za pisaną czy mówioną prawdę?….Każda decyzja instytucji czy administracji musi mieć podstawę prawną! Jeśli takowej nie ma jest bezprawiem, z którym należy bezwzględnie walczyć! Niech podadzą tą podstawę prawną! Gdzie w kodeksie karnym jest art. związany z mową nienawiści? Na jakiej podstawie prawnej mają zamiar skazywać? Konstytucja jest na razie najwyższym aktem prawnym, prawem. Dedykuję to tym 105 prokuratorom! Jak na razie to to Konstytucji nie można zmienić, policja, prokuratorzy i sędziowie nie są do tego władni! Przypominam im nieukom...
  Art. 54. Zasada wolności poglądów
  Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.
  1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
  2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjne
  • Zgodnie z obowiązującym prawem KPA ,”każda instytucja publiczna lub organ egzekucyjny zobowiązani są, do podania formalnych merytorycznych względów podstawy swoich czynności prawnych,”
  • Wg art. 5. k.c. ” Nie można czynić ze swego prawa użytku, który by był sprzeczny ze społeczno -gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub z zasadami współżycia społecznego. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony.”
  • Pierwszą zasadą, o której mowa w Kodeksie jest zasada praworządności. Oznacza ona, iż przestrzeń w jakiej poruszają się organy i w jakiej działają jest ściśle określona przepisami prawa; mogą one działać tylko na podstawie obowiązujących przepisów.
  • Ponieważ prawo administracyjne reguluje stosunki pomiędzy państwem a obywatelem na organy administracji publicznej został nałożony obowiązek stosowania zasady uwzględniania interesu społecznego oraz słusznego interesu obywateli oraz zasady pogłębiania zaufania administracji publicznej. W każdym stadium postępowania administracyjnego organ administracji publicznej ma obowiązek informować stronę o przysługujących jej prawach. Nie mogą zachodzić sytuacje, iż strona zostanie pokrzywdzona ze względu na swoja nieznajomość prawa (zasad informowania strony i innych uczestników postępowania została określona w art. 9).
  • W postępowaniu administracyjnym ma zastosowanie także zasada czynnego udziału. Artykuł 10 zapewnia możliwość uczestnictwa strony w każdym etapie postępowania, zapewnia także prawo wypowiedzi oraz możliwość przedstawiania dowodów. Od powyższej zasady przewidziane są wyjątki – artykuł 10 § 2 pozwala na odstąpienie od tej zasady w przypadku spraw niecierpiących zwłoki, zagrażających życiu a także w celu uniknięcia niepowetowanej szkody. Na organy administracji został nałożony także obowiązek uzasadniania podjętych przez siebie decyzji (zasada przekonywania – art. 11).
  • Postępowanie administracyjne powinno przebiegać szybko i sprawnie, zwłaszcza w przypadku zebrania całego materiału dowodowego (zasada szybkości i prostoty postępowania).

  • art. 73 KPA
  • § 1. W każdym stadium postępowania organ administracji publicznej obowiązany jest umożliwić stronie przeglądanie akt sprawy oraz sporządzanie z nich notatek i odpisów.
 • @zbig71
  Przed chwilą w TVP mówiono by odebrać prokuraturze gdańskiej śledztwo, bo tam są powiązania mafijne włącznie z sądami. Bez tego nie będzie rzetelnego śledztwa tylko jak tam zawsze bywało i nadal bywa mataczenie.
 • @zbig71 17:21:37
  Teraz to nam będą formatować mózgi. Już pierwsi internauci poszli oglądać niebo w kratkę. Za "mowę nienawiści".

  https://www.youtube.com/watch?v=9A9ZxIrc9CE

  https://www.youtube.com/watch?v=D_tlHMmcnoQ&t=425s
 • McGregor bogata była ta "Matka Teresa" z Danzing oj bogata.
  http://fakty.plportal.pl/sites/default/files/artykul/zdjecie/adamowicz_pieniadze.jpg
  PAWEŁ ADAMOWICZ WIEDZĘ O SWOIM MAJĄTKU ZABRAŁ DO GROBU. Co wiedział syn Wałęsy o przekrętach prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza? Wielu zadaje sobie pytanie, w jaki sposób, Adamowiczowi udało dorobić się tak ogromnych pieniędzy. Tajemnice zabrał do grobu, ale wcześniej o przekrętach zamordowanego prezydenta, mówił Jarosław Wałęsa.


  - To Paweł niech się ze wszystkiego tłumaczy przed sądem. Z walizki pełnej pieniędzy przywiezionej przez dziadka żony, itp. - konkludował Wałęsa.

  - Nawet na chłopski rozum nie trzeba się długo zastanawiać, czy ktoś, kto ma akcje firmy deweloperskiej i jednocześnie zarządza miastem, w którym ten podmiot dużo buduje, dopuszcza się konfliktu interesów, czy nie?

  Oto majątek Pawła Adamowicza, który ujawnił, ale istnieje teoria, że to tylko część pieniędzy, którą zdołał zalegalizować przed organami skarbowymi.


  OSZCZĘDNOŚCI:

  - łącznie posiadał 6 mieszkań wartych ponad 2 mln zł.

  - ok. 130 tys. zł, 13 tys. euro, 5,5 tys. dolarów amerykańskich, 8 tys. franków szwajcarskich

  - wspólność małżeńska - 187 tys. zł

  - papiery wartościowe: 463 tys. 573 zł (wspólność małżeńska)

  NIERUCHOMOŚCI:

  mieszkanie 83,3 mkw. warte 498 tys. 947 zł,

  mieszkanie 67,10 mkw. warte 410 tys. zł

  działka niezabudowana o powierzchni 1 tys. 207 mkw. warta 150 tys. zł (wspólność małżeńska)

  działka niezabudowana o powierzchni 1,5 hektara warta 45 tys. zł (wspólność małżeńska)

  miejsce w hali garażowej warte 24 tys. 400 zł (wspólność małżeńska)

  AKCJE:

  akcje w spółkach handlowych: warte ok. 2 mln 330 tys. 137 zł

  dochód z akcji: 168 tys. 994 zł oraz 71 tys. zł brutto dywidendy

  ZAROBKI W RADACH NADZORCZYCH:

  - Zarząd Morskiego Portu Gdańsk, Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej - łączny dochód: 141 tys. 841 zł

  - UMOWA O PRACĘ W URZĘDZIE MIASTA: 178 tys. 293 zł

  Do tego 26 kont bankowych w różnych polskich instytucjach. Nikt dotąd nie sprawdził majątku ukrywanego za granicą lub na podstawione słupy.
  Paweł Adamowicz wiedzę o swoim majątku zabrał do grobu. Dodać należ, że prezydent Gdańska był politykiem, a nie biznesmenem.
  Autor: Z.B.
  Źródło: plportal.pl

  SKĄD MAJĄTEK ADAMOWICZA? Mec. Kacper Płażyński o majątku prezydenta Gdańska!

  https://youtu.be/GfaQXALMyYc

  Marcin Wikło o tajemnicy fortuny Adamowicza

  https://youtu.be/1G8mQWO326o
 • @MacGregor
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/01/adamowicz_owsiak_nczas.jpg
  Czy to przedstawienie Adamowicza przed obliczem Boga? Fanatycy Owsiaka totalnie stracili rozum. „To już jest przesada. Ktoś musi za to odpowiedzieć” – mówią mieszkańcy Żnina, którzy przybyli na miejsce zbiórki przed „Wiecem Milczenia” zorganizowanym po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza. Na specjalnym bannerze upamiętniającym jego postać, na równi z Adamowiczem widniał… Jerzy Owsiak. Naprawdę nie mamy pojęcia, co mogły mieć na myśli osoby, które w taki sposób stworzyły ten wiszący banner, przy którym następnie ustawiano znicze. Zapewne nie chodzi tu o jakąkolwiek, promowaną teraz usilnie „mowę nienawiści”, a po prostu głupotę i zaślepienie owsiakizmem. Nie ma się co dziwić skoro niedawno nawet jedna pani psycholog porównała Jerzego Owsiaka do Jezusa…A w Żninie się nie pierdolą i za jednym zamachem zrobili ołtarzyk Adamowiczowi w parze z Owsikiem. Według informacji lokalnego portalu, w manifestacji wspominającej tragicznie zmarłego prezydenta Adamowicza wzięło udział około 100 osób. Patrząc na ilość zapalonych lampek, nikomu raczej nie przeszkadzało, że znicze stawiają również prezesowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  Nawet komentujący internauci, w tym przypadku, nie doszukiwali się podstaw politycznych takiego ułożenia grafiki. Najczęściej uznali, że to co zobaczyli było po prostu ogromną wpadką organizatora.

  Źródło: Twitter.com / Znin.NaszeMiasto.pl / NCzas.com
  Ps..Nazilewactwu już całkiem padło na rozum. Uśmiercili Owsiaka. Chyba mieli jakieś sprawdzone wizje! Genialna podświadoma redukcja dysonansu poznawczego. A Owsiak coś mi ostatnio za dobrze nie wygląda, myślę że może mieć poważne kłopoty ze zdrowiem… czasem ludzie nieświadomie potrafią przewidzieć nadchodzące wydarzenia…obawiam się jednak, że faktycznie jest to samospełniająca się przepowiednia, ale ja zamieniłbym jeszcze "zdrowiem" na "głową". myślę, że po tzw plastusiach Owsiak się po prostu psychologicznie załamał. 30 lat walki o nic. Zniszczona połowa pokolenia młodych ludzi poprzez chlanie, wódę, i ideologię "róbta co chceta" obawiam się, że Owsiak tego nie udźwignie. Już są mocne poszlaki, że pada. A morderca Adamowicza ma z tego cyrku największy ubaw.
 • @MacGregor
  Mocne tezy Onetu po zabójstwie Adamowicza: "Ten Gdańsk, w którym dorastał Stefan W. był miastem bezkarnych bandytów". Do dziś plotkuje się w Trójmieście o współpracy różnych lokalnych formacji służb wymiaru ścigania z bandziorami czytamy na Onet.pl. Dziennikarz portalu Onet.pl pisze o rzeczywistości w dzisiejszym Gdańsku i reszcie Trójmiasta. W felietonie pt. „Ciemna strona Gdańska” pisze o grupach przestępczych i walce między gangsterami. Dlatego najlepiej dla wszystkich będzie teraz wyjaśnić, dlaczego w Trójmieście tak wielu bandytów, zabójców, pedofilów i gwałcicieli nie trafia do więzień. To nie przypadek, że dziennikarz Sylwester Latkowski nazwał Trójmiasto „Małą Sycylią”. Że Amber Gold zrodziło się właśnie tam. Że cały czas jak grzyby po deszczu, powstają tu brutalne grupy związane z prostytucją, które konkurencję zwalczają podpaleniami i zastraszaniem pisze dziennikarz Onetu. Do dziś plotkuje się w Trójmieście o współpracy różnych lokalnych formacji służb wymiaru ścigania z bandziorami. Że niektórzy policjanci bezkarnie ochraniają dyskoteki osób związanych z najgorszymi przestępstwami. Albo że były policjant Jarosław „Majami” Pieczonka powtarza, że pod Gdańskiem dochodziło, a może wciąż dochodzi, do wspólnych imprez ważnych sędziów, mundurowych, prokuratorów i prywatnych prawników, gdzie uzgadniane są wspólne posunięcia czytamy. Mikołaj Podolski pisze o mordercy Pawła Adamowicza, Stefanie W. i inspiracjach, które mógł czerpać od słynnym trójmiejskich gangsterów. Ten Gdańsk, w którym dorastał Stefan W., był z jednej strony miastem wolności, a z drugiej miastem bezkarnych bandytów. Mroczne legendy krążą tam nie tylko o gangsterach. Skrócę dla przykładu tę o zranionym w oliwskiej agencji towarzyskiej mężczyźnie: miał go postrzelić ochroniarz podczas zabawy z bronią. Ranny zrezygnował jednak z wezwania pomocy, gdy dowiedział się, że ów ochroniarz jest… ważnym policjantem.


  Ps...Taki artykuł w Onecie? Zakwestionowano "platformianą" narrację o Adamowiczu i Gdańsku. Najwidoczniej bandyci mają bardzo dobre wtyki w policji oraz wolnych i apolitycznych prokuraturach i sądach. Ot i cała tajemnica. A Ojciec Chrzestny ponoć? stoi na półce w bazylice. To są własnie efekty 20 lat rządów Platformy Obywatelskiej w Gdańsku zarządzanym przecież przez Adamowicza. Ogródek z rurociągiem płockim który miał wcinki na oryginalnym amerykańskim sprzęcie jak w Texasie. Właściciel ogródka zaopatrywał jakiś bossów i miał bandytów do ochrony. Żyli jak szejki naftowe. Przypomnę, że TW Bolek ma honorowe obywatelstwo miasta Palermo, tego na Sycylii. Za piękne oczy otrzymał!? Podobny tekst można pisać o Opolu, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie i innych bastionach PO. To prawdziwa twarz polskiego samorządu. Gadowski i inni mówią, że czas aby Państwo zwinęło parasol, pokazało pazur i zaczęło faktycznie walczyć z przestępcami bez względu na partie, religie etc.
 • @lorenco 23:34:30
  Ty nic nie rozumiesz.
  Zaraz ci Husky wytłumaczy zapewne że to był taki ... hmmmm takie.... taka ... ooo: inwigilacja wroga od wewnątrz :))
  Ps.: górny rząd po środku: czy to aby nie Nelly Rakietnica?
 • @kula Lis 68 09:08:31
  Owsiak apeluje by nie łączyć WOŚP z organizacją imprezy w Gdańsku, na której zamordowano Adamowicza.
  Dziwny kraj - Prezes PZPN nie odpowiada za polską piłkę nożną, Prezes WOŚP za imprezy WOŚP...tylko Kaczyński, to kurwa za wszystko odpowiada!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031