Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1823 posty 2049 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Prof. Osadczy: Milczenie polskiego rządu jest przerażające.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Banderyzacja Ukrainy postępuje w tempie zatrważającym. Jakżeż przerażająco i niestosownie wygląda milczenie rządu polskiego – rządu narodu, który od banderyzmu ucierpiał najwięcej.

Banderyzacja Ukrainy postępuje w tempie zatrważającym. Jakżeż przerażająco i niestosownie wygląda milczenie rządu polskiego – rządu narodu, który od banderyzmu ucierpiał najwięcej – podkreślił prof. Włodzimierz Osadczy, dyrektor Ośrodka Badań Wschodnioeuropejskich Centrum Ucrainicum na KUL, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

W Kijowie kilka tysięcy osób wzięło udział w dwóch marszach ku czci Stepana Bandery, przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów odpowiedzialnej za Rzeź Wołyńską. Manifestacje odbyły się we wtorek wieczorem w 110. rocznicę urodzin Bandery. Obchody w grudniu 2018 r. oficjalnie usankcjonował ukraiński parlament. [czytaj więcej] 

Prof. Włodzimierz Osadczy zwrócił uwagę, że mamy obecnie do czynienia z przerażającą banderyzacją Ukrainy. Historyk podkreślił, że obchody z roku na rok przybierają na swym wymiarze, przeciw czemu protestuje już społeczność żydowska. Smutkiem – jak dodał – napawa natomiast brak reakcji władz Polski.

– Banderyzacja Ukrainy postępuje w tempie zatrważającym. To jest sprawa, która już nie wywiera większego wrażenia na społeczeństwach, ponieważ wiemy, że w tym kierunku idzie i jest przyzwolenie na to, żeby tak wydarzenia się rozwijały. Inna tendencja – niemniej obrzydliwa i przerażająca – to jest milczenie rządu warszawskiego. Zero wrażliwości tych, którzy jeszcze nie tak dawno deklarowali swoją postawę wobec zjawiska banderyzacji Ukrainy. Mam na uwadze czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy deklarację prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który wspominał o tym, że Ukraina z Banderą nie wejdzie do Unii Europejskiej. Przypomnijmy zeszłoroczną deklarację premiera Morawieckiego na Skwerze Wołyńskim, że się nie uspokoi dopóty, dopóki nie dokona zadośćuczynienia względem ofiar pomordowanych –mówił prof. Włodzimierz Osadczy.

Są to bluźniercze obchody, które wyrządzają krzywdę wszystkim tym, którzy doświadczyli zła ze strony banderyzmu – wskazał rozmówca Radia Maryja.

– Jakżeż przerażająco i niestosownie wygląda milczenie rządu polskiego – rządu narodu, który od banderyzmu ucierpiał najwięcej; Rządu narodu, którego szczątki do dnia dzisiejszego poniewierają się niepogrzebane; Rządu narodu, który nie doprowadził do pochówków żadnych szczątków Polaków, mimo że kończy się jego kadencja. To milczenie jest przerażające, zatrważające i obrzydliwe – zaznaczył profesor.

 

Źródło: RM

Komentarz własny:

Przypomniał mi się wstrząsający poczatek fimu Andrzeja Wajdu ‘Piłat i inni” z 1975 roku.

Otóż reżyser prowadzi tam krótki wywiad z baranem prowadzącym stado owiec do rzeźni, pytając go m.in. czy nie odczuwa wyrzutów sumienia.

Warszawski rząd to ów baran, który uważa, że i tak nie mógłby uratować owiec, a tak przynajmniej uratuje sam siebie – nadzieja tyle fałszywa co naiwna.

Rząd warszawski milczy w sprawie banderyzmu, milczy w sprawie ustawy 447, milczy w sprawie pogłebiającego się zadłużenia, milczy w sprawie resztek polskiej suewrenności obieranych jak cebula i jeśli my jako Polacy też będziemy milczeć, to wołać będa już tylko kamienie. 

KOMENTARZE

 • Na razie
  Żorżeta pogroziła palcem, jak coś tam PiS kręcił nosem o waflach z ss. Tylko pogroziła palcem i wszyscy z Kaczelnikiem włącznie stanęli na baczność jak trzeba. Małżonka p. Sikorskiego dała dyspensę banderyzmowi, więc wszystko jest chyba jasne. O sytuacji na Ukrainie decydują ,,nasi sojusznicy,, co chyba nasi rządzący rozumieją i aprobują. A spróbowali by nie aprobować. To nasi sojusznicy znajdą sobie innych przyjaciół. Stare kiejkuty nie śpią.
 • Dr Lucyna Kulińska
  https://politykapolska.eu/2016/10/31/czy-polacy-w-polityce-wschodniej-sa-skazani-na-powtarzanie-bledow/

  https://pl-pl.facebook.com/UprobanderowiecNieJMB/posts/w-linku-dr-kuli%C5%84ska-m%C3%B3wi-otwarcie-do-czego-mo%C5%BCe-doprowadzi%C4%87-polityka-pisu-wobec-/2298803490352264/

  Dr Lucyna Kulińska
  Wg dok przedwojennych służb specjalnych:
  ▫️Wyciszano obchody Orląt Lwowskich
  ▫️Władze szły na ustępstwa, opinię publiczną oszukiwano
  ▫️W mediach ukrainofilów, jak obecnie nie brakowało
  ▫️Polacy nie byli psychicznie przygotowani do bezwzględności ukr oprawców


  https://youtu.be/v5uDB38ugik
 • @trojanka 17:12:47
  To niech teraz się przygotują. Już przodkowie odpowiednie szlify zdobyli.
  Teraz nie będzie obchodów. Bo pewnie cmentarza niedługo nie będzie. Banderowcy go zaorają. I jeszcze kasę na to dostaną od Judy, albo Kaczelnika. A wytłumaczy to Targalski i Żurawski vel Grajewski u Pospieszalskiego w tv.
 • nie zawsze milczenie jest złotem
  Co dobija to to że ten cały Bandera po pierwsze był obywatelem Polski a po drugie według wszelkich standardów był mordercą i terrorystą skazanym przez polski sąd na karę śmierci za udział w zabójstwie ministra Bronisława Pierackiego. Tak więc polski rząd ma wszelkie atuty prawne, nawet międzynarodowe, aby protestować w jego sprawie. Dodając do tego rzeź "wołyńską" milczenie naszego rządu jest czymś niespotykanym.
  Porównujemy polski rząd do barana jako przewodnika stada. Może to tylko czarne owce w stadzie a przewodnika barana jak nie było tak i nie ma?
 • @Stara Baba 17:38:35
  Milczenie,,naszego rządu,, jest czymś niespotykanym. Wręcz przeciwnie. Ten rząd milczy we wszystkich ważnych sprawach Polski.
  O 447, o długu publicznym, o tym za co tak naprawdę obecnie robimy łaskę ,,naszemu najważniejszemu sojusznikowi,, itd
  O ważnych ,,prywatyzacjach,, też pewnie milczy, jak ogon wilczy
 • @zbig71 17:00:55
  "A spróbowali by nie aprobować. To nasi sojusznicy znajdą sobie innych przyjaciół. Stare kiejkuty nie śpią."

  I J.Kaczyński to wie i wie także dlaczego zginął Jego Brat.

  W 2013 roku, w wywiadzie dla "Do Rzeczy" tak mówił:

  (...)- Niezależnie od tego, jak bardzo jest to zakłamywane, za jego czasów (Lecha Kaczyńskiego - red.) liczono się z nim. A co za tym idzie liczono się z Polską - powiedział Jarosław Kaczyński. Mówił, że jego brat "miał opinię w amerykańskich analizach, że jest niesterowalny, że potrafi tworzyć koalicję, czyli że trzeba się z nim liczyć". - Potrafił to robić - wymuszać na silniejszych korzystne dla nas decyzje - powiedział polityk. Jego zdaniem, Lech Kaczyński pokazał, że "Polska ma wystarczający potencjał". - Pewnie za to zapłacił życiem, ale to pokazał - dodał Jarosław Kaczyński.(...)

  Pytanie jest takie:
  - czy lepiej by J.Kaczyński poszedł śladem Brata i był "niesterowalny"( i być może też zlikwidowany) dla "sojuszników" czy też by był sterowalny ale próbował w zamian próbować coś ugrać dla Polski?
 • @35stan 17:56:10
  Najbardziej LKbył niesterowalny, jak na rozkaz neokonów leciał do Gruzji robić z siebie (i Polski niestety) pośmiewisko. A sprawę wojny gruzińsko-abchazkiej załatwił Sarkozy z Putinem. O, jeszcze ta niesterowalna deklaracja , jaką LK wygłosił w Izraelu. O wiecznym sojuszu. Ach, byłbym zapomniał. Niesterowalne zablokowanie ekshumacji w Jedwabnem.
 • Co mają robić Polacy?
  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2018/12/17-xii-2018-synagoga-szatana-czy.html

  17 XII 2018 Synagoga szatana

  (…)

  - Widziałeś teraz na peronie przedstawiciela synagogi szatana, który dodatkowo założył jarmułkę. Pętla się zacieśnia. Rządzić będą wami Żydzi i to nie przede wszystkim ci, którzy choćby urodzili się w Polsce lecz przyjezdni tak jak ten.
  - Dlaczego on, Panie Jezu, nie poszedł do pierwszej klasy tylko do drugiej.
  - Może chce mieć większy kontakt z ludźmi mój synu.

  - Co, Panie, zrobić aby nie rządzili nami żydzi.
  - Nie chcecie Mnie za Pana i Króla to będą wami rządzili przedstawiciele Synagogi Szatana.
  Panie Jezu, ale w Warszawie dużo żydów siedzi i będzie zwłaszcza. I bombę rzucą na Warszawę i zginie tylu żydów?
  - Dziecko, podobnie jak w WTC będą wiedzieć o tym. Poza nielicznymi nie będą w tym czasie w Warszawie.
 • @zbig71 18:09:58
  E no więcej tych zasług było..

  https://forumemjot.wordpress.com/2014/01/21/list-prezydenta-lecha-kaczynskiego-do-lozy-masonskiej-bnai-brith-odtworzonej-w-warszawie-9-wrzesnia-2007-roku/

  http://www.bibula.com/?p=71616
  Bardzo bardzo się zasłużył..razem z Hajką Grunbaum..wmurowali kamień węgielny pod Muzeum...

  http://prawy.pl/wp-content/uploads/2013/04/politycy_jaroslawkaczynski_kaczynskihgwprezydentpl.jpg

  https://prawy.pl/2948-zaslugi-lecha-kaczynskiego-dla-muzeum-historii-zydow-polskich/
 • @zbig71 18:09:58
  5*
 • @trojanka 18:17:58
  Jakbyśmy tak wymieniali niesterowalne decyzję LK, klawiatury by nam zabrakło
 • @35stan 17:56:10
  Przecież JK cały czas idzie śladem brata. Jest tak niesterowalny, jak wymaga od niego niesterowalności Żorżeta. Czego chcieć więcej?
 • @trojanka 18:17:58
  I jeszcze więcej...
 • Zbaranieli Polacy
  .
  "baranem prowadzącym stado owiec do rzeźni"

  Wajda mógł mieć na myśli też tzw. Judenraty, żydowski zarząd getta, które same organizowały dostawy partii swych współplemieńców do wysyłki na rzeź, jak wiemy było to nie tylko w zgodzie z żydowskim prawem ale i moralnością. Już z tego zględu nie mogły barany z Judenratów mieć żadnych wyrzutów sumienia, to jedynie Goje ich zdaniem powinni mieć z tego powodu wyrzuty sumienia.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#HoloSamo

  Jakż musi być nienawiść tych przy-wódców z PiS i innych organów wobec Polaków ?! Jakiż stan zjełopienia i chęci samozniszczenia ogarnął odpowiedzialnych za ich wybór ?

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/
 • Nieoceniona pani Kasia!!
  https://twitter.com/KSokolowska123
 • Samochody akcji charytatywnej „Kresowa Paczka”, wiozące dary świąteczne dla Polaków na Ukrainie, zostały zawrócone z przejścia
  Samochody akcji charytatywnej „Kresowa Paczka”, wiozące dary świąteczne dla Polaków na Ukrainie, zostały zawrócone z przejścia granicznego.

  Ostatecznie dwóm pojazdom z paczkami udało się przekroczyć granicę w innych miejscach. To już kolejny tego rodzaju przypadek w ostatnim czasie.

  Jak podał w piątek „Dziennik Wschodni”, samochody akcji charytatywnej „Kresowa Paczka” zostały zawrócone z przejścia granicznego z Ukrainą. Akcję tę od kilku lat organizuje stowarzyszenie Wołyński Rajd Motocyklowy. W tym roku dary świąteczne, m.in. żywność i chemia gospodarcza, miały trafić do Polaków z różnych miast na Ukrainie, m.in. z Dubna, Równego czy Łucka. Zebrano około 120 paczek o łącznej wadze ponad 600 kg. Ponadto, w pomoc włączyło się wiele szkół, m.in. z Puław, Międzyrzeca Podlaskiego czy Kazimierza Dolnego), a także instytucji, takich jak Starostwo Powiatowe w Puławach i ZUS w Hrubieszowie oraz firm.
  W ubiegłym roku ukraińskie służby graniczne nie wpuściły na Ukrainę jednego z pojazdów „Kresowej Paczki”. Dzięki pozytywnym rekomendacjom od polskich konsulatów, w tym roku sytuacja miała wyglądać inaczej. Jednak na przejściu granicznym w Dołhobyczowie samochody akcji zostały zawrócone. Jak relacjonował radny powiatu puławskiego Marcin Pisula, obecny na miejscu, nie nie pomogły ani pisma, ani dokumenty, ani prośby. – Polityka wzięła górę nad ludzkim odruchem pomocy. Próbujemy działać dalej – komentował Pisula w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim”.


  Według Pisuli, ukraińskie służby mają „odgórny rozkaz nie wypuszczać paczek z pomocą z Polski”. Skarżył się, że jego i innych uczestników akcji potraktowano niczym przemytników. Prezes stowarzyszenia, Henryk Kozak zapowiedział, że będzie rozmawiał na ten temat z konsulem.

  Przypomnijmy, że przed świętami ukraińscy celnicy nie wpuścili na Ukrainę busa z darami na święta wiezionymi dla Polaków we Lwowie i w Samborze, zebranymi w małopolskich szkołach. Ukraińcy nawet nie wytłumaczyli, dlaczego zablokowali transport darów  https://kresy.pl/wydarzenia/kolejny-transport-darow-dla-polakow-z-kresow-niewpuszczony-na-ukraine/
 • @zbig71 18:39:20
  Tak, tak naiwniaczku, masz rację, był tak sterowalny, że musieli go zabić!
  Pieprzysz "trzy po trzy para piętnaście".
  Taki jesteś gieroj, to nadstawiaj sam łeb.
  Sikorski też podskakiwał interesom Churchilla(żydowskiej elicie UK i USA) ze Stalinem i do tej pory gojom opowiadają bajki o "katastrofie" w Gibraltarze.
 • @trojanka 19:17:45
  Super pani Kasia!
 • @35stan 19:50:43
  Masz jakieś dowody, że go zabili? Tego, który zdawał sprawozdania swemu bratu z wykonanych zadań? To powinni zabić Jarosława, bo to Jaro rządził i rządzi z tylnego siedzenia i to on jest sprawczy. No chyba, że masz na myśli, że go zabili w wypadku, tzn. Jarosław ze swoją świtą, kazał lądować pomimo braku warunków do bezpiecznego osadzenia samolotu na lądowisku.
 • @35stan 19:50:43
  Nic tak nie boli jak prawda. I miał rację Józef Mackiewicz, wypowiadając to zdanie. Widać to po osobnikach, jak choćby 35stan. To w zasadzie nie jego wina. On bardzo chce wierzyć. Nigdzie nie pisałem, że jestem gieroj. Twój LK był zwykłym szabesgojem, wynajętym przez tych gangsterów, którzy go potem spuścili , jak spuszczą się gówno. I mieli rację. Na ich miejscu też bym tak zrobił.
 • @lorenco 20:24:31
  Przyjdzie czas to i tego drugiego knypka spuszczą do kibla. Tam jest zresztą jego miejsce. Tak się robi że sługusami, jak się zużywają. Mam nadzieję, że niedługo to nastąpi.
  Bo lepiej , jak otwarcie rządzą zdrajcy i złodzieje. Niż Ci, co udają cnotliwych, a są jeszcze gorsi i mącą ludziom w głowach.
 • Bezwład rządu panuje w KAŻDEJ dziedzinie!
  O epidemii odry na Ukrianie było wiadomo od zeszłego roku..conajmniej. Nie podjęto rok temu żadnych kroków zaradczych.Choćby wpuszczania za okazaniem świadectwa szczepienia.Lub przymusowego szczepienia na granicy przez stronę ukraińską i na jej koszt!
  Czekamy aż pół Polaki padnie na odrę???aż umrze kilkoro dzieci??

  https://www.obozrevatel.com/health/bolee-50-000-ukraina-pobila-rekord-po-zabolevaemosti-koryu.htm

  w 2108 rok- 54000 chorych na Ukrainie. Najwięcej w okręgu lwowskim.
  Od początku tego roku zmarło na odrę 1 6 osób w tym 12 dzieci.
  Zanotowano także dużo powikłań takich jak:
  Wśród powikłań odry są zapalenie płuc, zapalenie ucha, zapalenie mózgu, niepełnosprawność i śmierć.
 • @35stan 17:56:10
  Od kiedy samobójcy są zabijani???
  Od kiedy sprząta się swojego szpiega, jałope i w dodatku śmiesznego pajaca tych od Danielsa???
  Od kiedy szpieg prymitywny jest niesterowalny.
  A za co przyjaciela Kwaśniewskiego i znajomego Kiszczaka tych od magdalenki mieli by zabijać, gdy on sam siebie zabijał swoją głupotą i zdradą. itp.
  Przestań chłopie wypisywać swoje abstrakcje pro- kalsteinowe, bo się kompromitujesz.
  Ja wiem kto zabił L.K, to LK zabił LK i wie o tym 90% polaków w tym JK i kabareciarz mosadowy AM.
 • @trojanka 21:12:38
  Jak z Ukrainy, dla rządu i jego naczelników, wszystko jest cacy.
 • @Wrzodak Z. 21:28:28
  5*
 • @trojanka 18:17:58
  Trzeba było się dobrze zastanowić Polakom nad słowami Rajmunda Kaczyńskiego dotyczących jego synalków.Był jak ta Kasandra,której nikt nie słuchał,której słowa były,jak wołanie w puszczy,dopóki Troja nie została zrównana z ziemią.A przecież nikt jak ojciec nie zna swoich dzieci.
 • Nieprawdopodobnie dziwne jest to, że...
  Polacy do tej pory masowo (tak jak np w Ślubach Jasnogórskich) nie odwołali się do swojej Królowej.
  No!, ale to trzeba by sie było najpierw masowo nawrócić, zacząć modlić się na Różańcu i w ogóle przestać pluć na Kościół Chrystusowy...
  Myślę, że ta rekordowa w historii polskiej kinematografii frekwencja na filmie "Kler" jest tutaj odpowiedzią na to Oczyszczenie, które aktualnie teraz dzieje się w Polsce
 • @M i r i a m 22:25:37
  Można poprosić o cytat Rajmunda Kaczyńskiego?
 • @zbig71 22:34:08
  Podaję link do cytatu: https:// natemat.pl/245437 rajmunt-kaczyński-o-synach-ostrzega-przed-lechem-i-jarosławem-cytat . Pozdrawiam.
 • @M i r i a m 22:55:13
  Dziękuję.
 • Banderuzacja Ukrainy to dla mafii taktyczna konieczność.
  Chcąc oderwać Ukrainę od Rosji globalna mafia żydowska musi dać Ukrainie jakąś idee, tożsamość narodową... inaczej nie będzie miała poparcia pożytecznych idiotów... a wszystkich "kupować" nie zamierza bo to za drogo.

  Okazuje się że na Ukrainie nie ma innego ośrodka ideologicznego jak lokalny ośrodek banderyzmu z zachodniej Ukrainie... cała reszta Ukrainy jest bez narodowa, bez ideowa, albo jest częścią Rosji..

  Gloryfikacja banderyzmu na Ukrainie to taktyczna rozgrywka globalnej mafii w mobilizowaniu patriotycznie nastawionych pożytecznych idiotów na Ukrainie...takich jak solidaruchy w Polsce.
  Na Ukrainie idzie ciężej niż w Polsce z powodu roli KK z JPII na czele w urabianiu pożytecznych idiotów
  To dlatego mafia poszła w końcu "Polską drogą" tworząc Ukraiński kościół
  prawosławny by ten mógł z ambony urabiać pożytecznych idiotów.
  Pasował by mafii jakiś "Papież" Ukrainiec...(odpowiednik JPII).

  Na szczęście dla Polski dla Rosji dla świata banderyzm źle się kojarzy Polakom, Rosjanom, Słowakom, Węgrom...
  Banderyzm jako idea narodowa Ukraińców jest niewypałem..
  a innego spoiwa nie mają.

  Czekamy na ogólnonarodowe powstanie na Ukrainie które zakopie politycznie banderowców głęboko pod ziemię... a potem rozliczy ich za dokonane zbrodnie.
  Rosja czeka na wybory .. ale te będą najzwyczajniej bezczelnie jawnie sfałszowane.... a tzw zachód uzna jest za całkowicie transparentne i demokratyczne.
 • Nareszcie polski poseł
  https://www.youtube.com/watch?v=1qsn9R9o9N0
 • @Oscar 08:31:19
  Na Ukrainie jest jeszcze ośrodek ideologiczny w Dnietropietrowsku. To dom Chabadu. Ponoć największy na świecie. Wybudował go Igor Kołomyjski.
 • @zbig71 14:09:27
  Byloby innaczej, gdyby panstwem kierowali MEZCZYZNI, nie TROKI OD KALESON.
 • @morgan 17:21:33
  Kierują mężczyzni. Po operacji napletka. Przygotowują miejsce pod nowy twór. O nazwie Rzeczpospolita Przyjaciół. Nawet Andrzej Juda to często powtarza, także to nie żadna teoria spiskowa. To praktyka spiskowa.
 • @lorenco 20:24:31
  Podłe!
 • @Casey 18:19:28
  Podłe? Bo ,,wierzymy,, w naszego Kaczelnika, jak nie przymierzając w p.Boga? A dlaczego? Co ten człowiek zrobił dla kraju i ludzi w nim żyjących? Bo państwo polskie doi od lat. To potrafi. I wysługuje się Żydom i Jankesom. Ale co zrobił dla poprawy życia Polaków?
 • Polecam najnowszą wersję :
  https://cont.ws/@detektywjarzynski/1190015

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930