Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1823 posty 2049 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Kresy: Polska Rzeczpospolita Bananowa.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak, drodzy rodacy, nie żyjecie w suwerennym państwie, bo nie jesteście suwerennym narodem. Nie jesteście nim, bez względu na to ile razy byliście na MN, ile grafik z husarzami i „żołnierzami wyklętymi” wrzuciliście na portalach społecznościowych.

 W czasie ponad czterech dekad wasalizacji wobec Związku Radzieckiego państwo polskie nazywano dla niepoznaki Polską Rzeczpospolitą Ludową, choć polski lud nie był w niej suwerenem. Dziś partia PiS, tak jak niegdyś Polska Zjednoczona Partia Robotnicza pozbawia naród suwerenności w państwie, które można już nazwać Polską Rzeczpospolitą Bananową – pisze Karol Kaźmierczak.

18 czerwca 1954 roku grupa kilkuset uzbrojonych bojówkarzy przekroczyła granicę Gwatemali wdzierając się do niej od strony północnego sąsiada – Hondurasu. Byli uzbrojeni przez amerykańską agencję wywiadowczą CIA, która wcześniej szkoliła ich w sąsiednich państwach. Mieli jedno zadanie – obalić demokratycznie wybranego prezydenta Jacobo Arbenza. Główną przewiną Arbenza okazało przeprowadzenie reformy rolnej, nota bene bardzo umiarkowanej, bo dotyczącej tylko nieużytków. Amerykański potentat uprawy owoców United Fruit Company uznał to za uderzenie w swoje interesy. Koncern posiadał na własność lub dzierżawił znaczną część ziemi uprawnej w małym środkowoamerykańskim kraju, w dodatku uchwalenie przez władze Gwatemali prawa pracy uniemożliwiło nieskrępowaną eksploatację miejscowych robotników rolnych jaką dotychczas Amerykanie praktykowali. W wyniku puczu, wspartego bombardowaniami samolotów CIA, Arbenz został obalony i uciekł z kraju. Nigdy nie wrócił do ojczyzny. Następujące po zamachu rządy stopniowo anulowały kolejne reformy Arbenza aby nic nie utrudniało prowadzenia interesów przez amerykańską firmę. To właśnie od skolonizowanej przez ten koncern Gwatemali urobione zostało sformułowanie „republika bananowa”, które zaczęło oznaczać biedne, słabe i niestabilne państwo, którym zarządza faktycznie zewnętrzne mocarstwo za pośrednictwem wysługujących się mu lokalnych watażków.

To nie incydent lecz strategia

Co wspólnego ma współczesna Polska ze środkowoamerykańskim trzecim światem? Wydawałoby się, że nic. Liczny europejski naród, dumny z tysiącletniej historii, który obalił komunizm i zbudował, na tle trzeciego świata, stosunkowo zamożne społeczeństwo. A jednak politycznie Polska stała się republiką bananową. W środę i czwartek dziennik „Fakt” podał, że ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher wymusiła na polskim rządzie wstrzymanie prac nad ustawą, która utrudniałaby funkcjonowanie w Polsce amerykańskiej firmy Uber. Na tym samym spotkaniu, na którym Mosbacher podyktowała ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi swoją wolę, na odchodne, w ostrym tonie przestrzegła władze Polski przed próbami odzyskania kontroli nad spółką PKP Energetyka wyprzedanej przez rząd PO-PSL w 2015 roku.

Ostatnie działania nie są niczym nowym w wykonaniu Mosbacher. Rozgłosu nabrał jej napisany w bezceremonialnej formie, wręcz niechlujnie, list do premiera Morawieckiego, w którym dyplomatka pouczała członków polskiego rządu, by nie krytykowali należącej do amerykańskiego kapitalisty telewizji TVN. List zakończony był uwagą mającą wydźwięk szantażu. Aby nikt nie miał wątpliwości, amerykańska ambasador przestrzegła także polskich posłów przez próbami ograniczania hegemonii zagranicznego kapitału na polskim rynku medialnym, robiąc to w zupełnie otwarty sposób. Rząd PiS posłusznie wykonał zalecenie, wstrzymując prace nad projektem ustawy w tej sprawie mimo, że postulat „repolonizacji mediów” był jednym ze sztandarowych haseł partii Jarosława Kaczyńskiego. Gdy media w końcu zaczęły interesować się działalnością Mosbacher, okazało się, że wzywała do siebie „na rozmowy” osoby związane z polskim rządem, zaangażowane w prace nad nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych, żądając uprzywilejowanego traktowania firm z kapitałem amerykańskim.  Już wówczas pojawiła się nazwa Uber. Polski rząd realizował kolejne dyspozycje Mosbacher. Wiadomo, że pod jej naciskiem Ministerstwo Zdrowia wpisało na listę leków refundowanych specyfik produkowany przez amerykański koncern farmaceutyczny choć sam resort oceniał wcześniej, iż jest to niekorzystne.

Rządy ambasadora

Wszystko to potwierdza, że mamy do czynienia nie z incydentem, lecz systemem. Systemem amerykańskiej polityki wobec Polski, która traktuje nasz kraj właśnie w kategoriach Gwatemali, gdzie można dyktować najwyższym urzędnikom państwowym szczegółowe rozwiązania prawne i to w imię nie generalnych interesów narodowych USA, ale interesów poszczególnych amerykańskich firm. Jednak praktyki Mosbacher to także wynik polityki Prawa i Sprawiedliwości, które akceptuje takie działania przedstawicielki obcego państwa.

Gdy w zeszłym roku rząd PiS przepchnął przez parlament w ciągu kilku godzin nowelizację ustawy o IPN (ustawy, którą wcześniej ogłosił podstawą polityki historycznej i obrony godności narodowej, a którą zmieniał pod dyktando władz Izraela i wspierających je Amerykanów), ostrzegałem, że zamienia to Polskę w państwo niesuwerenne względem Waszyngtonu. Dziś można stwierdzi, że Polska już jest państwem niesuwerennym. Nic dziwnego, jeśli bowiem jej rząd ugiął się tak łatwo w sprawie ustawy, której obiecywał bronić jak niepodległości, to dla Amerykanów jasne stało się, że w zaciszu gabinetów, w sprawach mniej symbolicznych, bardziej szczegółowych, a zatem mniej nagłośnionych, można przeforsować każde inne roszczenie.

Konstytucja RP stanowi, że „władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu”, a naród może sprawować władzę „przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio”. Zgodnie z konstytucją władzę ustawodawczą naród realizuje poprzez swoich przedstawicieli w Sejmie i Senacie. Sami obywatele posiadają też inicjatywę ustawodawczą, podobnie jak prezydent i rząd Rzeczpospolitej. Ustawa zasadnicza nie wspomina natomiast w żadnym artykule, by o tym, jakie prawo jest w Polsce uchwalane i w jakim brzmieniu, miał decydować ambasador USA czy jakiegokolwiek innego obcego państwa. Sytuację, w której dochodzi do takiej praktyki można porównać do upadającej I Rzeczpospolitej w drugiej połowie XVIII wieku. Teoretycznie państwem tym rządził Sejm, a właściwie delegujące posłów sejmiki ziemskie i wybierani przez parlamenty król oraz czołowi dostojnicy stanowiący swoiste rządy – osobne dla Królestwa i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Jednak od czasu przeprowadzonej pod rosyjskimi bagnetami elekcji Stanisława Augusta Poniatowskiego każdy projekt nowego prawa musiał uzyskać sankcję ambasadora cesarzowej Rosji. Począwszy od Nikołaja Repnina kolejni rosyjscy dyplomaci naginali polskich posłów i rządzących do woli Katarzyny II czy to przekupstwem, czy to przemocą stacjonujących w Polsce rosyjskich żołdaków. O przekupstwach w szeregach obecnego obozu rządzącego Polską nic nie wiadomo, wiadomo natomiast, że PiS usilnie stara się zainstalować w naszym kraju stałe bazy armii amerykańskiej widząc w tym główną gwarancję bezpieczeństwa Polski.

Zakładnicy Waszyngtonu

To właśnie takie myślenie sprowadziło państwo polskie do poziomu republiki bananowej. Politycy PiS, ukształtowani przez lata opozycyjnej działalności w PRL, nadal znajdują się na etapie walki z „ruskimi”. Mylnie odczytując równowagę sił w Europie i na świecie, oraz przesłanki rosyjskiej polityki i jej możliwości, obóz PiS zagania Polaków do okopów nowej „zimnej wojny”, czy wręcz nowej „polityki odpychania” Rosji. Ponieważ jednak państwo polskie nie ma rzecz jasna potencjału do podejmowania takiej polityki, politykom PiS wydaje się, że będą ją prowadzić na konto USA. Przypomina to właśnie sny o potędze różnego rodzaju latynoskich dyktatorów, w imię których godzili się na praktyczne uprzedmiotowienie swoich państw. Tego rodzaju polityka czyni z rządu PiS zakładnika USA, tym bardziej, że rząd ten zorientował całą politykę zagraniczną wyłącznie na Waszyngton, paląc mosty na innych kierunkach.

Oczywiście od zakładnika można domagać się wszystkiego i to właśnie robi przedstawiciel dyplomatyczna Stanów Zjednoczonych. Prorządowe tygodniki i portale po ujawnieniu skandalicznego listu Mosbacher do Morawieckiego próbowały przedstawić jej aroganckie interwencje jako wynik cech charakteru lub braku doświadczenia dyplomatycznego. Przypomina to naiwne przekonanie dawnych rosyjskich chłopów uważających, że car to dobry ojciec, tylko czynownicy źli. Nieoględna dyplomacja biznesowa Mosbacher bardzo dobrze wpisuje się przecież w bezpardonową politykę zagraniczną Donalda Trumpa. Obecny prezydent prowadzi bowiem dyplomację w równie transakcyjny sposób, przywiązując wielką wagę do promowania amerykańskiego interesu ekonomicznego. Swojej unilateralnej polityki zagranicznej Trump nawet nie owija w bawełnę ideologicznych zaklęć o demokracji i prawach człowieka, jak robił to Bush junior i jego neokonserwatyści. Jedynym prezydentem USA, do którego można porównać obecnego lokatora Białego Domu jest Theodore Roosevelt, polityk, który na początku XX wieku otwarcie mówił o „grubej pałce” jaką chce mieć w garści otwarcie dążąc do pełnej hegemonii na półkuli zachodniej. „Grubej pałki” w postaci interwencji militarnych nie wahał się zresztą używać.

T. Roosevelt był klasycznym imperialistą stosującym politykę siły ze szczerością większą niż jakikolwiek inny amerykański przywódca. Trump jest do niego podobny w swoim unilateralizmie, kalkulowaniu przede wszystkim materialnych interesów amerykańskiej gospodarki i ich bezwzględnym forsowaniu. Georgette Mosbacher doskonale pasuje do takiej polityki i ją realizuje, przy okazji znacznie obniżając prestiż i pozycję Polski na arenie międzynarodowej. I właśnie dlatego powinna zostać jak najszybciej ogłoszona jako persona non grata. Jednak to nie ona jest źródłem problemów lecz rządzący Polską i ich jednostronna polityka zagraniczna obliczona na bycie protektoratem Waszyngtonu w Europie Środkowej. Wymiana amerykańskiego ambasadora niczego nie zmieni. Co najwyżej przyjedzie ktoś sprawniejszy, kto swoją wolę będzie narzucał w sposób bardziej wyrafinowany a więc cichszy. Aby zmienić charakter relacji polsko-amerykańskich trzeba zmienić generalną koncepcję polityki zagranicznej naszego państwa. Z jednostronnej na wielowektorową. Politycy Prawa i Sprawiedliwości wydają się jednak całkowicie niezdolni do przeprowadzenia takiej zmiany.

Niesuwerenny naród

W czasie gdy przedstawiciel obcego mocarstwa ingeruje w procesy ustawodawcze w Polsce, politycy dwóch głównych partii politycznych, dziennikarze i publicyści mediów głównego nurtu wciągają społeczeństwo w dyskusję o wiceministerialnej nominacji dla niewiele znaczącego, oportunistycznego posła lub rozbudzają emocje wokół odstrzału dzików. A Polacy z łatwością dają się prowokować i toczą wojnę dwóch plemion na lajki i komentarze. Przy okazji komentowania wystąpień „ruchu żółtych” kamizelek pisałem o niedojrzałości Polaków, którzy podchwytują każdy podrzucony im przez polityków temat zastępczy. Dajemy się manipulować patriotycznymi bądź, w zależności od grupy, „proeuropejskimi” frazesami. Nie myślimy w kategoriach interesów lecz symboli, schematów ideologicznych lub reminiscencji historycznych. Jedną z nich jest wyniesiony z czasów podporządkowania Moskwie cukierkowy obraz Stanów Zjednoczonych jako dobrotliwego Wuja Sama myślącego tylko o tym jakby tu zrobić dobrze „wolnemu światu”. Tymczasem USA są kolejnym wielkim mocarstwem starającym się realizować swoje interesy, jeśli trzeba to na szkodę słabszych, a jeśli można to słabszymi się wysługując. Tak, drodzy rodacy, nie żyjecie w suwerennym państwie, bo nie jesteście suwerennym narodem. Nie jesteście nim, bez względu na to ile razy byliście na Marszu Niepodległości, ile grafik z husarzami i „żołnierzami wyklętymi” wrzuciliście na portalach społecznościowych.

Karol Kaźmierczak

Źródło: Kresy.pl

 

KOMENTARZE

 • Sam mam grafikę husarza na blogu
  i niestety nijak nie ma się to do suwerenności mojego państwa, narodu i mojej rodziny
 • świeży przykład, choć nie ze strony USA
  https://fakty.interia.pl/polska/news-radio-zet-ke-wstrzyma-przekop-mierzei-wislanej,nId,2776177

  - PO nie chce przekopu, bo niemcy im nie pozwalają
  - PiS nie zrobi przekopu, bo UE czyli Niemcy im nie pozwolą

  więc jaka jest różnica?
 • Mam również takie same uczucia.
  Nic dodać nic ująć i robić wszystko aby iść w kierunku Ruchu Narodowego!Polska nie jest państwem suwerennym,jest państwem słabym i biednym.Zadłużenie,słaba gospodarka,podległość UE i sprzedajność,,elit''zabijają polską suwerenność i powodują strach przed zmianami w kierunku uniezależnienia się od sytuacji w jakiej się znajdujemy.
 • @MacGregor 10:06:02
  Nie zmieni się nic dopóki zgniłe pookrągłostołowe,,elity''które zniszczyły poprzedni system w drodze do zdobycia władzy działając w imieniu obcych interesów będą przy władzy.Należy skupiać się na tych argumentach pociągając za sobą starsze pokolenie pamiętające tamte czasy i to młode skazane na niskie wynagrodzenia oraz emigrację i na tym należy budować kapitał polityczny budują Partię Narodową.Trzeba też zadać kilka pytań co po wyjściu,co z polskimi ciężarówkami,Polakami pracującymi za granicą,co ze słabą polską gospodarką kooperującą np. z Niemcami?Być może trzeba mądrze zostać w UE po cichu odbudowując gospodarkę a po pewnym czasie opuścić te skorumpowane gremium z którego mamy więcej strat niż korzyści.
  Nie mniej jednak nikt chyba już chyba nie ma wątpliwości kto jest beneficjentem przemian które zaszły w Polsce po 1981?
 • @MacGregor 10:06:02
  Podobnie było z kanałem śląskim. Chińczycy chcieli sfinansować przekonanie kanału śląskiego, Czesi byli też tym zainteresowani,wojewoda Śląskie wydał zgodę.
  Wtedy ambasador Jones ,,bardzo zmarszczył brwi,, a gazeta wyborcza i Polska wspólnie zauważyły, że firma Chińska, jaka podjęła się tego przedsięwzięcia jest na czarnej liście Banku Światowego.
 • Autor
  Nazwa panstwa nic nie znaczy np. Krolestwo Polskie w 19,PRL w 20 wieku.Byly to panstwa wasalne a obecnie Polska ma status malej republiki bananowej-czyli nastapil nawet regres do sytuacji z przeszlosci.
 • Szczere i prawdziwe do bólu
  5*
 • @maro 13:21:33
  Nie zmieni się nic gdy energia demokracji tylko kapie po kropelce, dla tych blisko kranu a dalsi umierają z pragnienia.

  System należy odkręcić na full, aby wszyscy mogli korzystać z pełnej mocy energii demokracji.

  Teraz jest jak w polskiej komedii, przez pomyłkę do Syrenki wsadzono 12 cylindrowy silnik Ferrari.
  Aby było jak dawniej, użytkownik ściąga fajki ze świec zapłonowych, bo za duża moc.
 • Wyobraźmy
  Sobie, że PiS ,, się zbuntował,,(oczywiście niemożliwe, ale co nam szkodzi pomarzyć) i zaczął fikać Żorżecie. Przecież ,, kelnerzy,, mogą mieć kompromaty na naszych umiłowanych przywódców. I przyjaciół w postaci starych kiejkutów. I Kaczelnik i prezio Juda to muszą wiedzieć. Wystarczy ,,pstryk,, i Schetyna, Kosiniak-Kamysz, oraz p.Rysio dostaną zewnętrzne znamiona władzy.
 • Znaczy gdyby zreasumować to wszystko to należy napisać że:
  Rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej największy ponoć "demokratyczny " kraj zabrania Rzeczpospolitej Polskiej, aby w trosce o swoich obywateli i i ch dobro:
  -NIE WOLNO NAM:

  repolonizowali media czyli media w Polsce mają służyć interesom wszystkich tylko nie polskim..
  ==========================================
  NIE WOLNO NAM

  odzyskać spółki PKP ENERGETYKA!
  Ambasador USA Georgette Mosbacher na spotkaniu z minister infrastruktury w ostrym tonie miała domagać się deklaracji, że rząd PiS porzuci próby odzyskania spółki PKP Energetyka – informuje „Fakt”.

  ==========================================

  -NIE WOLNO NAM :

  uporządkować rynku transportowego w Polsce.
  Czyli realizacji ustawy o transporcie drogowym, który wprowadzał m.in. konieczność posiadania przez pośrednika wpisu do ewidencji działalności gospodarczej czy posiadania numeru w KRS.

  ZAGROZIŁA KARĄ CZYLI ....BLOKADĄ INWESTYCJI W POLSCE!!!!

  Czytaj więcej: https://gazetakrakowska.pl/mosbacher-znowu-interweniuje-tym-razem-w-sprawie-ubera/ar/13795325

  ===========================================
  NIE WOLNO NAM:

  - kupować tańszego leku.
  https://www.wprost.pl/biznes/10180249/ambasador-usa-wplywa-na-ksztalt-polskiej-listy-lekow-refundowanych-fakt-pisze-o-milionach-zlotych.html

  Interwencja ambasador Georgette Mosbacher przekonała polskich polityków do wpisania produktu firmy Genentech na listę leków refundowanych? Dziennikarze „Faktu” donoszą, że NFZ po pierwotnym odrzuceniu drogiego leku, zmieniło decyzję i zgodziło się na „bardzo wysokie koszty”.
  ==========================================

  PONADTO MAMY NAKAZ uprzywilejowania podatkowego amerykańskich firm!!

  Amerykańska ambasador Georgette Mosbacher naciskała na ministrów i urzędników rządu, aby wprowadzić zmiany przepisów stawiające w uprzywilejowanej pozycji firmy z USA działające w Polsce – czytamy na stronach internetowych tygodnika „Do Rzeczy”.
  za kresy.pl
  ==========================================

  https://wiadomosci.wp.pl/oto-prywatny-cel-ambasador-usa-w-polsce-chce-by-polacy-polubili-muzyke-country-6295228639660161a


  Dla osłodzenia w/w zarządzeń, oraz kosmicznie drogiego gazu za który polski niebogaty podatnik , w tym biedny emeryt zapłaci jak za woły, jest i światełko pocieszenia!
  Pani ambasador będzie nalegała, aby Polacy polubili muzykę country.
  Zawsze to lepiej, oglądając ustawkę TVN u i hajlowanie w lesie, zostawiając w aptece setki złotych / emeryci pół emerytury/za drogie amerykańskie leki robić to przy radosnych dźwiękach country.

  CZYLI WOLNO NAM SŁUCHAĆ COUNTRY!!uff jak ulga!to załatwia wszystko, tubylcy mogą podskakiwać przy dźwiękach country przy gryllu.
  Wcześniej zapłaciwszy podatki ,na zakup kolejnej transzy złota dla Londynu!JUST 447 .

  OTO premier i prezydent RP.
  https://pbs.twimg.com/media/DwkHE9kW0AEwunv.jpg
 • @trojanka 15:02:19
  A.... no nie jest jeszcze "DORADCA"rządu i jego fundacja!oraz jego sayanim.

  http://niepoprawni.pl/blog/roman-z-usa/jonny-daniels-jest-doradca-rzadu

  https://nczas.com/wp-content/uploads/2018/09/jonny_daniels_nczas.jpg
  zdjęcie z e strony: nczas.com
 • @trojanka 15:02:19
  Tragikomedia.
 • @lorenco 15:22:21
  Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było!!całkowite ubezwłasnowolnienie!! całkowite!jak chorego na otępienie lub Alzheimera!
  NIE decydujemy o NICZYM.Nasz budżet ,też jest uchwalany z pod kontrolą zaoceaniczną, wojska NIE wolno mieć!tubylcom ochłapy ,żeby nie burczeli.... zadłużenie 6 bln już ponoć!całkowita niewola!!!
 • @zbig71 14:29:57
  U nas ma być jak w USA - system dwupartyjny: demokraci i republikanie i jakieś dla picu partyjki w czasie wyborów aby jakoś wyglądało, że inni też mogą rządzić, hahaha!
  U nas albo PO albo PiS, plus jakieś partyjki aby wyglądało itd.
  Partie, które mogą zagrozić układowi PO-PiS albo są rozbijane od środka albo marginalizowane.
 • @trojanka 15:28:08
  Już od dawna mnie to nie dziwi; żeby choć nadzorcy jakoś wyglądali: ładne niewiasty, przystojni mężczyźni - społeczeństwo miałoby przynajmniej na czymś oko zawiesić, a tu? Odrzuca na sam widok!
 • @lorenco 15:29:13
  Kolega Husky uważa, że system 2partyjny jest najlepszy z możliwych.
  To nie jest jakaś nowość, że naszym cudnym rajem rządzą ,, partie zagranicy,,. Przecież nie od dziś jest to praktykowane. To nie nowość.
  Demokratycznie się tego nie zmieni. Decyduje ten, kto ma władzę nad ostatecznymi wynikami wyborczymi. A kto to taki?
 • @lorenco 15:37:03
  Przecież masz piękną Żorżetę. I przystojnego premiera. A poprzednia premier nie była urodziwa? A jeszcze poprzednia? A jeszcze poprzedni premier, co to teraz jest królem Europy? A PAN PREZYDENT?
 • @zbig71 15:57:06
  Nikt z wymienionych nie ma urody lalki Barbie czy Kena (może rozum tak), zatem nie podobają mi się z urody:)
 • @lorenco 16:06:46
  Byłoby lepiej , gdyby prezydent Juda miał rozum Kena. Bo nie ma żadnego.
  Urodę lalki Barbie to Żorżeta miała w poprzednim etapie.
  Czyli musisz głosować na Ryśka Petru.
 • @trojanka 15:28:08
  To to jest mały pikuś. Ciekawe , co amerykańskie sołdaty mają w Redzikowie. Bo żadna Polska wadza tego nawet w najśmielszych snach nie może sprawdzić.
 • @lorenco 15:22:21
  Taaaa....
  Za PRL-u byla komedia....
 • @zbig71 15:42:30
  No przecież nie my, wyborcy.
  A jak ostatnio w USA wyborcy wybrali Trumpa, no to przeinacza się decyzję wyborców na rosyjskie wpływy na wybory i teraz prezydentowi USA ciągle grozi ipiczment.
  W USA jest wielu porządnych ludzi, którzy nie chcą aby orłem ciągle rządziły pustynne wszy, niestety odwszawianie jest bardzo trudne a może i juz niemożliwe.
 • @zbig71 16:19:30
  A ten Petru to Ci się podoba? Bo mnie nikt z obecnych i byłych polityków nie podoba się. Kiedyś podobał mi się Lepper jak walczył jak chłop, choć jak wszedł na salony trochę jego uroda przywiędła.
 • @zbig71 16:21:54
  No jak to co?NIGDY się tego ludzie NIE dowiedzą,pójdą w zaparte i władze i wodociągi itp. dopiero na onkologii się okaże, przy nagłym wzroście zachorowań na raka.
  https://nowosci.com.pl/torunska-woda-skazona-uranem-pochodzacym-z-amerykanskich-pociskow-nowe-informacje/ar/10821486
 • @lorenco 16:31:14
  Lepper był wydmuszka WSI. I nawet miał oficera prowadzącego w postaci tow. Maksymiuka. Chyba próbował się urwać, no i go ,,urwali,,
 • @trojanka 16:40:54
  To powiedzą, że to pozostałości po ruskiej Armi.
 • @SZS 16:21:58
  Tragikomedia - «o sytuacji tragicznej, a jednocześnie zabawnej»
  W tej tragedii, którą spotyka naszą Ojczyznę, komedią jest to, że ludzie pójdą na wybory i wybiorą albo PO albo PiS.
  Albo odwrotnie, tragedią jest, że ludzie głosują na PO albo PiS a komedią jest, że rządzą nami komedianci.
 • @zbig71 16:49:27
  Wiesz, że był wydmuszką WSI - ja o tym nie wiem bo nie ma na to dowodów.
  Na Mateusza Piskorskiego, przyjaciela Leppera, rzecznika Samoobrony nie ma dowodów, dlatego już tyle czasu tkwi w ARESZCIE a nie jako skazany w więzieniu.
  Można kogoś bezkarnie obrzucać błotem jak nie ma się jak bronić.
 • @lorenco 17:18:15
  Pisałem, że chłop chciał się urwać. To go urwali. Co skądinąd dobrze o nim świadczy. Kluczem jest Maksymiuk. Pań Piskorski był obserwatorem na Ukrainie i to był jego błąd. Oby nie ostatni.
 • @lorenco 17:18:15
  Dla ,, naszych sojuszników,, jesteśmy państwem do zużycia. Oczyścili z niewygodnych typu Lepper, o oczyścili z Piskorskiego. Reszta chyba już wie, co wolno, a co nie. A jak nie wie, to się dowie. Tak, jak dowiedział się Piskorski. ,,Nasi rządzący,, nawet jak idą się odlać, to pytają kiedy i gdzie mogą to zrobić. Raz poszli bez pytania i Żorżeta musiała im przypomnieć, skąd wyrastają im nogi.
 • @zbig71 17:39:51
  Jak już tak twierdzisz, raczej wskazałbym na tego od pijaru, co to uczył Leppera jak ręce trzymać przed kamerami, zapomniałem nazwiska.
 • @zbig71 17:47:58
  Jednych oczyścili,pachołków usadowili na stanowiskach, pachołki usadowili swoje kotki puszyste... i gra!!
  https://twitter.com/i/status/1081969571756761088
 • @lorenco 17:52:56
  Ten co lubi dzieci?
 • @trojanka 17:54:02
  To i tak lepiej niż Rabiej.
 • Parę uwag o Polskich systemach politycznych
  Opinie nie moje ale moim zdaniem trafne..
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201901119561135-Andrzej-Walicki-W-Polsce-nie-bylo-komunizmu-Krzysztof-Pilawski/

  Dla prymitywów zarażonych żydowską i kościelną prymitywną propagandą (prymitywna propaganda dla prymitywnych umysłów) do końca życia będzie inaczej.
 • @zbig71 17:56:12
  Nie śledzę, coś tam kiedyś czytałem, o tego chodzi, wielki specjalista od wizerunku polityków; czynił z Leppera klauna, myślę, że takie miał zadanie.
 • @lorenco 18:59:06
  Tymochowicz. Może miał zadanie, może nie. Lepper nie był głupi, aby dać robić z siebie kretyna. A, że p.Andrzeja wykreowały służby, po to, aby kontrolować nie posłuszny elektorat, to raczej jasne. Chciał się z tego oswobodzić, to go oswobodzili. Petelickiego oswobodzili także. Prawdziwi Samarytanie
 • @zbig71 17:39:51 Pań Piskorski był obserwatorem na Ukrainie?
  no to już wiemy do jakiej partii należy Zbig71
 • @lorenco 17:52:56
  To byl chyba Tymochowicz.
 • Park of Poland. Pan Nikt - Tomasz Gryguć
  https://youtu.be/YJK_5IpfVK0
 • @zbig71 19:14:31
  Skąd Ty wiesz, że Leppera wykreowały służby?
  Ja, jako prosty człowiek WIEM NA PEWNO, że jak nastąpiła "reforma Balcerowicza", to ci, którzy mieli oszczędności w banku czy na książeczkach PKO, mieli w ciągu roku dodatkowy zysk za friko 90 %, czyli 90% odsetek!
  A ci, którzy mieli kredyty, im też przyrosło 90% lecz długu!
  Najbardziej dotknęło to rolników, którzy wzięli długoterminowe kredyty i to niemałe, na zakup traktorów, budowę stajni czy chlewni, dokup areału itp.
  Lepper był takim właśnie poszkodowanym rolnikiem, jednym z wielu tysięcy! No wyobraź sobie, że masz kredyt 100 tys. złotych i płacisz rocznie odsetki 1000 zł. a tu nagle przychodzi "reformator" i musisz płacić samych odsetek 90 tys? Nie wkurzył byś się? Potrzebne by Ci był jakiś kreator ze służb abyś wyszedł na ulicę, czy jak w przypadku rolników blokować drogi?
 • @Berkeley72 20:04:46
  Oczywiście na Krymie. Z jakiej partii jestem, drogi kolego?
 • @trojanka 20:09:35
  Widziałem. Dobre. Polecam wszystkim myślącym
 • @morgan 20:08:14
  Tak, nazwisko jakby ukraińsko brzmiące.
 • @zbig71 21:07:25
  Na Donbasie też był obserwatorem a potem nawet pojechał do DRLz wizytą, zobaczyć jak tam jest!
  Ja stawiam, że Ty jesteś z partii... nie przychodzi mi nic do głowy, zatem przyznaj się:)))
 • @lorenco 21:04:56
  Dobry obserwator że służb zauważył ,,zdolnego,, A.Leppera i postanowił mu ,, pomóc,,. Kredyty nie mają tu nic do rzeczy. Wiem, jak ,, Balcerowicz,, reformował gospodarkę. Pamiętam. W końcu panowie że wschodniego wybrzeża USA musiały sobie odbić, to, co zainwestowały w Solidarność dekadę wcześniej. W ten sposób robi się ,,opozycję,,
 • @lorenco 21:40:09
  Jeszcze nie wiem z jakiej. Mam nadzieję, że kolega Berkeley 72 odpowie. Sam jestem ciekaw.
 • @lorenco 21:04:56
  Chłopy dostały jedynie rykoszetem, celem były firmy opierające się kredytem obrotowym. Jeden ruch a firmy straciły wartość o połowę. Jarzycie gwoździe z RFN polskie nie było z czego robić i komu sprzedać
 • @gnago 22:02:54
  Oczywiście, że taki był główny cel. Wszystko w Polsce nagle przestało się opłacać: produkcja przestarzała, komunistyczna i siermiężna, (nawet cegła w cegielniach to był komunistyczny przeżytek), robotnicy leniwi i niedokształceni, pracowników umysłowych za dużo, już nawet nie wspomnę o służbie zdrowia zacofanej czy milicji czyli tych, co tylko pałowali, innych służbach mundurowych. czy niemundurowych co nic nie robili tylko służyli Moskalowi.
  A czy chłopy dostały jedynie rykoszetem? Plan przejęcia Polski opracowywany był przez długi czas i jak widać realizacja nie napotyka na jakieś większe przeszkody. Wszystko idzie swoim tempem, Owsiak jak zwykle ze zbiórką, impreza przygotowywana jak co roku, narodowcy już też pewnie przygotowują się do następnego 11 listopada na marsz aby wszystko było dopięte na ostatni guzik i tak to leci.
 • Żorżecie uda się to, czego nie zdołał zrobić ZSSR
  Zdolna jest. Przez cały PRL chcieli ostudzić niczym nieuzasadnioną platoniczną miłość Polaków do USA. Nie udało się. Ona może odnieść sukces. To akurat jest pozytywne. Poza tym, USA jest tylko zbrojnym ramieniem banksterki i korporacji. Przeciętny amerykaniec jest do ostrzału, podobnie jak my.
 • @lorenco 22:33:18
  Te kredyty to był plan złamania kręgosłupa raczkującej klasie średniej. I powiódł się. Bo masa rzemieślników wtedy dostało po dupie.
  A to był właśnie zalążek klasy średniej, jakiej w Polsce miało nie być. W końcu Jaruzelski o czymś z Rockefellerem gadał, chyba nie o pogodzie. Tylko o tym, jak ma być. I tak jest.
 • @rysio 22:48:37
  Dokładnie. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
 • @zbig71 22:54:32
  Jaruzelski zrobił tak, jak chcieli robotnicy. Nie dało się ciągnąć stanu wojennego za długo a Polacy chcieli Ameryki. Zatem w czym problem? Jaruzelski zawinił? Wybacz waćpan, nie kupuję.
  Ludzie strajkowali, nie chcieli ustroju PRL, chcieli zachodnie paciorki.
  Nie wiem co miał Jaruzelski zrobić aby ludzie byli zadowoleni obecnie? Wystrzelać strajkujących? Może rozstrzelać KOR na usługach CIA?
  Ktoś tu w kulki leci czyniąc Jaruzelskiego wszystkiemu winnym.
  Uważam, że specjalnie; aby zamieszać Polakom w głowie, aby odwrócić uwagę od naprawdę winnych, którzy nadal żyją i mają się dobrze jak pączki w maśle.
 • @lorenco 00:19:41
  Akurat Jaruzelski słuchał się robotników. Ta, jasne. Po prostu lichwiarze dogadali się z czekistami , nie pierwszy raz zresztą. Jedni załatwili sobie polisę ubezpieczeniową i swój stan posiadania, a drudzy przejęcie Polski. Opowiadanie bajek, jak to Jaruzelski chciał zrobić Polakom dobrze, to albo naiwność, albo zła wola. Wybór należy do ciebie.
 • @lorenco 00:19:41
  Zgadzam się z tobą Jaruzelski i reszta starali się zatrzymać tę planowaną pierestrojkę najpierw siłowo potem przez stan wojenny a gdy zachód w 1982 wprowadził sankcje przeciwko Polsce uświadomili sobie że nie mają szans i usiedli do,,okrągłego stołu''.Tam zrobili to co większość by zrobiła dogadali się ze zdrajcami i zaczęli kraść oraz uwłaszczać się na majątku państwowym bo w przeciwnym razie zostali by,,z ręką w nocniku''.Teraz zdrajcy i złodzieje piszą swoją wersję historii o groźbie ataku nuklearnego ze strony Rosji,internowaniu itd.
  Obecnie mamy taką samą fałszywą narrację L.Kaczyński pojechał do Gruzji nie w polskim interesie jego brat na Majdan również nie miał tam żadnego polskiego interesu ale winna jest Rosja.Wepchneli nas do UE nie jesteśmy suwerenni nic nam nie wolno ale przyznać się nie potrafią że są winni i jeszcze się cieszą że Bruksela im na coś pozwala a cierpi naród zarówno fizycznie jak i moralnie.
  To nie polskie rządy a jednocześnie strasznie nieudolne.
 • @lorenco 00:19:41
  Ten artykuł pokazuje kto rządzi w Polsce i dla kogo!
  https://www.rmf24.pl/fakty/news-ostre-slowa-szefa-iranskiego-msz-ws-polski-jest-gospodarzem-,nId,2778146
 • Tylko jest Małe ale, jak spowodować, aby ten dysonans poznawczy tych
  co widzą to jak powyżej z tym co "widzi" ludność ?
  Jak sprawić, aby ta wiedza szybko i skutecznie doszła w zakamarki myśli w najdalszych zakątkach Polski ?
  Czas działa na niekorzyść Polski, rak poliński rozprzestrzenia się jak ukrowska nieleczona odra i banderyzm.
  .........................................................
  Chyba będziemy musieli połknąć tą zgniłą żabę, bo odtrutka jest wciąż na dalekiej prowincji, niestety.
  .........................................................

  https://forumemjot.wordpress.com/2016/07/26/precz-z-popis-wszyscy-won/
 • @zbig71 01:02:24
  Największym przestępstwem Jaruzelskiego był fakt ( o czym powiedział jeden z dziennikarzy GW Piotr Stasiński), że Jaruzelski wywalał żydów z wojska. O tym nie można zapomnieć Jaruzelskiemu nigdy. Nawet po śmierci. No nie tak?
 • @maro 12:36:05
  W/g starego przysłowia: cygan zawinił, kowala powiesili. Oni zawsze muszą znaleźć jakiegoś kowala aby mieć na kogo zwalić winę.
 • @lorenco 15:17:41
  Jeśli idzie o GW, to dziwne nie jest. Tu przynajmniej są szczerzy. A że chamokomuna pogoniła żydokomune to inna sprawa. Ale wrócili. W 1976 założyli KOR. Przy wydatnej pomocy CIA. Potem był JP2, pupil R.Regana. No a potem Solidarność. Wykorzystano niewydolność socjalizmu realnego. A dziś jest pozamiatane. Teraz będzie Polin.
 • Guatemala już wcześniej republiką bananową
  .
  - https://ewinia-nowyekran-pl.neon24.pl/post/147142,komentarz-po-spotkaniu-w-sejmie-dot-szczepionek#comment_1520125

  naturalnie Polska jest też, jak link wskazuje.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930