Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1823 posty 2049 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Łukaszenka prosi o pokój.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Informacja za „Najwyższym Czasem!”

Rozpaczliwe przemówienie prezydenta Łukaszenki – tak eksperci oceniają wystąpienie do którego doszło w czasie wizyty w Cerkwi Wszystkich Świętych w Mińsku, pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia.

(...)

„Cenimy pokój, ponieważ jak żaden inny naród na świecie byliśmy świadkami nieszczęść i okropieństw wojny. Cenimy pokój i wzywamy wszystkie narody do przyjaźni i współpracy”

(...)

„W tej misji nasze państwo, białoruski naród i nasza cerkiew zawsze były zjednoczone” – powiedział prezydent Łukaszenka, czym podkreślił, że obecnie jedyną siłą, która może powstrzymać aneksję [Białorusi przez Rosję, McG] , jest cerkiew prawosławna.

Źródło: TVR.by / NCzas.comhttps://nczas.com,

Komentarz własny:

Proponuję olać „ekspertów” ciepłym moczem, albowiem nie wiem, o kogo konkretnie chodzi. Samo słow „ekspert” bez podania nazwiska to tak samo jak „anonimowy pracownik Departamentu Stanu” czy „anonimowy uczestnik telefonicznej ankiety żydowskiej gazety dla Polaków (czy raczej „polaczków”, bo nie poleci orzeł w GWna).

Takim ekspertem od spraw białoruskich może być przecież pani Agnieszka Romaszewska, znana głównie z nazwiska swojego ś.p. Ojca oraz wewnętrznego alarmu, wykrywającego ruską agenturę (kto wie, może i jest taki izraelski start-up, produkujący detektory ruskiej agentury na bazie wibratorów?)

Rzecz w tym, że prezydent Łukaszenka od dłuższego czasu rozpaczliwie broni niezalezności swojego kraju zarówno przed Rosją jak i „Zachodem” chcącym zdekonstruować Białoruś na wzór krainy U.

Naturalnym sojusznikiem Białorusi powinna być Polska, ale póki co Warszawiw mówi do Mińska językiem Berlina, wpychając najbliższych nam braci w ręce ruskiego niedźwiedzia i w ręce Niemców własnie (największego dzis tam inwestora).

Jeśli cudem z pozwolenia Boskiego uda nam się nie tylko przetrwać przyjaźń z Izraelem, strategiczny sojusz z USA i europeizację z Niemcami, ale nawet ciężką, organiczna pracą uzyskać niepodległość, to wieszając rządzących dziś Polinem zdrajców „in effigie” na rynku miejskim, będziemy ich wieszać m.in. za ich antypolską politykę wchodnią, a wobec Białorusi w szczególności.

 

Obrazek wprowadzający:

Daleki jestem od przecenienia badań haplogrupy R1a, ale najbliższi nam genetycznie są mieszkańcy Wileńszczyzny oraz dzisiejszej Białorusi, bynajmniej nie mieszkańcy państwa zbudowanego na ziemi skradzionej Palestyńczykom.

  

KOMENTARZE

 • Euro 2020
  "Naturalnym sojusznikiem Białorusi powinna być Polska"

  Łukaszenko powinien wziąć przykład z Janukowycza i jego zbliżenia z Polską czego sławnym elementem były wspólne igrzyska Euro 2012. Tędy droga do Zachodu i europejskich standardów.
 • @Pedant 13:08:49
  I czym się to skończyło dla Janukowicza?

  PS. Łukaszenka woli wspólne manewry z Rosją.
 • Na
  Miejscu p. Łukaszenki nie ufałbym ,,polskim władzom,,. To już lepiej by było, jakby sam zgłosił się do CIA. Po co mu pośrednicy? Zresztą Biełsat dostał dotacje od rządu brytyjskiego na jakieś 5mln funtów. Normalny człowiek powinien uciekać z krzykiem na wieść o ,, pomocy,, brytoli. Ale ,,nasi,, .....he, he.... wiadomo.
 • Pomarzyć dobra rzecz
  „Jeśli cudem z pozwolenia Boskiego uda nam się nie tylko przetrwać przyjaźń z Izraelem, strategiczny sojusz z USA i europeizację z Niemcami, ale nawet ciężką, organiczna pracą uzyskać niepodległość, to wieszając rządzących dziś Polinem zdrajców „in effigie” na rynku miejskim, będziemy ich wieszać m.in. za ich antypolską politykę wchodnią, a wobec Białorusi w szczególności.”

  Po czym stworzymy unię z Białorusią, a następnie postawimy warunek natychmiastowego „nawrócenia”na wiarę katolicką jako jedynie właściwego podłoża cywilizacji. :D
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:40:33
  A z kimźe miałby robić manewry? Z USA i Izraelem?
 • Janukowycz chce sojuszu z Rosja nie z Zachodem
  Rosja od zawsze Białoruś dotowała specjalnymi cenami nośników energii oraz otwierając swój rynek na towary Białorusi.
  Łukaszenko wie doskonale jak Polska i inne kraje "prozachodnie" w tym Ukraina zostały brutalnie ograbione ze wszystkich zasobów oraz zadłużone na przyszłość (to forma grabieży w przyszłości czyli w istocie forma niewolnictwa ekonomicznego).
  Tu warto przypomnieć że żydzi od wieków trudnili się handlem niewolnikami (od czasów biblijny poprzez czasy pierwszych piastów poprzez czasy niewolnictwa na zachodzie ...aż do dzisiaj w zmienionej formie...)
  i technologie tego "handlu" opanowali do perfekcji.

  Łukaszenka to wszystko wie i całe życie walczył z tą "zachodnią demokracją" a w istocie żydowską bo zachód dzisiaj to żydowskie kondominium.

  Tym czasem Rosja podjęła decyzję o zakończenie dotowania sojuszników i prowadzenia z nimi normalnej wzajemnie korzystnej wymiany handlowej.
  To ogromny cios w gospodarkę Białorusi.
  Trzeba będzie podnieść znacznie ceny nośników energii a to oznacza ryzyko buntu "pożytecznych idiotów" nakręcanych taka jak w Polsce przez globalną mafię żydowską.

  Łukaszenka ma poważny problem .. ale to też problem Rosji.
  Układ parszywy... Rosja nie może już dotować.. Łukaszenko może stracić władzę na rzecz pożytecznych idiotów..i zdrajców.
 • @Oscar 16:23:36
  Co ja godom.. co ja godom...
  jako Janukowicz... Łukaszenka oczywiście.
 • @Lotna 15:09:11
  Witaj

  Białoruś jest w zasadzie geopolitycznie dla Polski najważniejsza i naszym obowiązkiem zrobić wszystko dla zachowania niepodległości Mińska od Moskwy i Berlina (i Eskimosów rzecz jasna), a jeszcze lepiej w oparciu o Polskę.
  Zamiast unii wystarczyłaby najpierw deklaracja pokojowa o uznaniu granic i wyrzeczeniu się pretensji, wojny itd, a zaraz potem intensywna współprac a gospodarcza, kulturalna itd

  Polacy na BIałorusi są zapewne w większości katolikami, ale Białorusini są zapewne prawosłani (unitów pewnie mniej) i nikomu to nie powinno wadzic

  pozdrawiam
 • Szaleństwo Łukaszenki! Idzie na konfrontację z Putinem
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/01/lukaszenka_nczas.jpg

  Czy Aleksander Łukaszenka kompletnie oszalał? Białoruski prezydent chce iść na otwartą konfrontację z Władimirem Putinem. Polecił urzędnikom opracowanie alternatywnych opcji dostaw ropy naftowej do kraju. Według białoruskich dziennikarzy polecenie zostało wydane 10 stycznia na specjalnie zwołanym spotkaniu poświęconym rozwojowi kraju w 2019 roku. „Już dawno postawiłem takie zadanie i trzeba je zrealizować: uruchomić alternatywne dostawy ropy przez porty w państwach bałtyckich. Jeśli Litwini się nie zgadzają, trzeba się dogadać z Łotyszami i zakupić tę ropę” – miał mówić do zgromadzonych Łukaszenka. Takie stanowisko polityka jest kompletnym zaskoczeniem dla ekspertów. Od kilku tygodni bowiem informowali oni o coraz większej uległości prezydenta Białorusi w stosunku do Władimira Putina. Miała to być ucieczka od ewentualnego odsunięcia go od władzy i aneksji kraju. Aleksandr Łukaszenka w trakcie spotkania podkreślał również, że tzw. manewr podatkowy zastosowany przez Rosję nie jest groźny dla budżetu Białorusi. Zdaniem przywódcy, mówienie o katastrofie gospodarczej jest zdecydowanie nie na miejscu. „Dlatego nie trzeba tego traktować jak katastrofy. Jeśli przywództwo Rosji wybierze taką drogę i utratę jedynego sojusznika na kierunku zachodnim, to jest to ich wybór. Nie możemy ich do niczego zmusić” podkreślił. Według ekspertów, obecnie straty Białorusi przez nowe prawo Kremla mogą być wyceniane na blisko 10,6 miliarda dolarów. Od stycznia przedstawiciele Mińska kontaktowali się z rosyjskimi politykami, aby przekonać ich do zmiany przepisów, jak dotąd były to działania nieskuteczne. Rosja uzależnia zmianę cen ropy od zacieśnienia procesów integracyjnych w ramach umowy o Państwie Związkowym Rosji i Białorusi. Mówiąc wprost, taniej stanie się wówczas, gdy Łukaszenka „odda się całkowicie w ręce” Putina.

  Źródło: Belta.by

  Ps..Nie oszalał, tylko poszedł jedyną możliwą drogą, która pozwoli na zachowanie niepodległości Białorusi. Choćby kosztem podobnej wojny jaka jest na upainie. Tylko teraz pytanie czy sami Białorusini będą chcieli tej niepodległości i będą gotowi jej bronić(a cena niska nie będzie)? Czy też będzie powtórka z Krymu.
 • @kula Lis 68 17:55:38
  Tu byłoby zadanie dla Polski. Gdyby nasz cudny raj był państwem suwerennym. A nie jest, co widać choćby po wybrykach Żorżety. Jak komuś mało, to niech zobaczy ,, nowelizację,, ustawy o IPN. Skonstruowaną w siedzibie Mossadu. Ale polskim interesem jest niepodległość Białorusi.
  Bez Biełsatu i p.Romaszewskiej-Guzy, Targalskiego, Żurawskiego vel Grajewskiego i nie daj Boże Sakiewicza.
 • @zbig71 18:41:55
  100/100!
 • @kula Lis 68 17:55:38
  Szanowny Panie, cóż za bajki pan konfabuluje:

  Pan prezydent Łukaszenka ma problem, nawet go nazywa :

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=NucFviQAmLs

  Ale jak pan sobie tę "wojnę z Rosją" wyobraża, proszę o umiar i rozsądek w nowym roku, bo tu nie czas na żarty.

  Polecam:

  Курс на расширение стратегического взаимодействия Москвы с Минском незыблем. Этот курс не подлежит сомнению, на официальном брифинге заявила представитель МИД России Мария Захарова. Белоруссия — наш надежный союзник и партнер, заверила российский дипломат.

  Так МИД России отреагировал на заявления президента Белоруссии Александра Лукашенко, что если Москва и Минск не договорятся о компенсации потерь в связи с российским налоговым маневром в нефтяной сфере, то Россия останется без союзника на западном направлении.

  Мария Захарова добавила, что еще много надо сделать для того, чтобы повысить эффективность интеграционного формата Союзного государства. "Это закреплено, в частности, в концепции внешней политики нашей страны", — добавила она.

  Официальный представитель МИД России подтвердила, что по всем конкретным вопросам, которые упомянул Лукашенко, а это поставки сельхозпродукции, налоговый маневр, автомобильные перевозки и многое другое, ведутся переговоры по линии конкретных министерств и ведомств двух стран.

  Брифинг Марии Захаровой телеканал "Россия 24" транслировал в прямом эфире.

  Минск хочет добиться от Москвы компенсации за налоговый маневр в нефтяной сфере. Переговоры ведутся со второй половины 2018 года. Только в преддверии Нового года прошли две продолжительные встречи президентом России и Белоруссии Владимира Путина и Александра Лукашенко по этому вопросу.

  Российский налоговый маневр может привести к росту стоимости поставок нефти для белорусских нефтеперерабатывающих заводов. Минск оценил потери Белоруссии при цене барреля нефти в 70 долларов на уровне 383 миллионов долларов за 2019 год. Пока же цена нефти менее 62 долларов.

  za:https://www.vesti.ru/doc.html?id=3103445
 • @stanislav 00:44:23
  https://www.youtube.com/watch?v=86Qy39GcXgk

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930