Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1823 posty 2049 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Lewicki: Rewelacje Witolda Gadowskiego.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Komu zagrażają rosyjskie rakiety w obwodzie kaliningradzkim?

Redaktor Witold Gadowski, zaraz po Świętach, wrzucił na YouTube kolejną porcję wątpliwych sensacji dla swoich zwolenników. Tym razem pochwalił się swoimi wyjątkowymi informacjami na temat tego co tam Rosjanie szykują zaraz za nasza granicą i jak to może być groźne. Te sensacyjne opowieści, pochodzące jakoby z wiarygodnego źródła, zostały od razy powtórzone przez inne portale.

Witold Gadowski oznajmił, że „w rejonie bałtijskim, 20 km od Krynicy Morskiej, gdzie teren w większości porastają lasy, właśnie rozmieszczane są wyrzutnie rakiet Topol-M: RS-20 i RS-26.  – Po cichu Rosjanie umieszczają tam wyrzutnie gotowych do odpalenia rakiet. Wiemy, że wcześniej już tam były rakiety S-300 i S-400, ale te rakiety Topol-M to już rakiety krótkiego zasięgu, nowej generacji, bardzo niebezpieczne. Mogą być wycelowane w strategiczne miejsca w Polsce.”[i]

Gadowski jest na tyle pewny tej informacji, że chce alarmować polskie służby: „– Nasze służby należy informować o takich rzeczach, bo inaczej nasze służby są niedoinformowane”.[ii]

Co za sensacyjna informacja, podobnie jak i inne przekazywane przez pana Gadowskiego. Przyjrzyjmy się jej bliżej i poddajmy to krótkiej analizie.

Otóż, jak wiadomo każdemu trochę zajmującemu się tą tematyką,  rakiety Topol-M, RS-20 i RS-26, to nie są żadne rakiety krótkiego zasięgu, jak usiłuje przekonywać Witold Gadowski, ale rakiety międzykontynentalne o zasięgu od 5 000 km do nawet 16 000 kilometrów. Rakiety balistyczne tej klasy mają też zasięg minimalny i w tym przypadku nie będzie on mniejszy niż około 2 000 kilometrów.

Zatem, te rakiety, gdyby rzeczywiście tam były umieszczane, to nie mogłyby razić żadnych celów nie tylko na terenie Polski, ale także na terenie Europy, a tylko mogłyby być nacelowane na obiekty w USA. Niech więc Witold Gadowski i jego zwolennicy śpią spokojnie. Głowice wymienianych przez niego rakiet, co to je  jego informator zobaczył gdzieś w okolicach Krynicy Morskiej, nie spadną na Polskę, bo to jest niemożliwe.

No i jeszcze taka kwestia, że tego rodzaju rakiety umieszczają Rosjanie głęboko na Syberii, aby miejsca ich stacjonowanie nie mogły być podatne na oddziaływanie potencjalnego przeciwnika.
Umieszczanie takich rakiet zaraz przy granicy z Polską wydaje się bardzo mało prawdopodobne.

To oczywiście nie znaczy, że możemy dla odmiany skakać i śmiać się z rosyjskiego niedźwiedzia, bo on może umieścić tam inne rakiety, niż te przed którymi ostrzega Witold Gadowski, i to takie, za pomocą których może faktycznie wziąć na cel w Polsce wszystko, co tylko będzie chciał.

 Ale przyjmijmy, że Witold Gadowski ma dobre informacje. Co by to znaczyło? Te miejsca stacjonowania strategicznych rosyjskich rakiet, przy polskiej granicy i niedaleko od Trójmiasta i Elbląga, zostałyby natychmiast wzięte na cel przez amerykańskie rakiety balistyczne z głowicami termonuklearnymi. Zatem w przypadku wojny jądrowej nastąpiłby atak amerykańskich rakiet na zagłębione w ziemi wyrzutnie, gdzie byłyby umieszczone te rosyjskie rakiety, zaś w przypadku ataku powstały, przy okazji, opad promieniotwórczy mógłby sprawić, że ludność Trójmiasta i pobliskich terenów Polski zginęłaby z powodu skażenia promieniotwórczego. I taki efekt mogłaby mieć dla Polski konfrontacja USA i Rosji. No co za pech! Zmieniliśmy sojusznika i jesteśmy w NATO i znowu musimy się obawiać nie rosyjskich a amerykańskich rakiet z głowicami atomowymi.

A tak na poważnie, to co można radzić Gadowskiemu. Przede wszystkim, żeby odpoczął i dobrze się wyspał po Świętach. A czego należałoby życzyć naszym władzom? Przytoczę taki cytat z „Hamleta”: „Biada podrzędnym istotom, gdy wchodzą pomiędzy ostrza potężnych szermierzy”.
Nie pchajcie się pomiędzy te ostrza, bo napytacie biedy i sobie i nam wszystkim.

Stanisław Lewicki

[i] //www.radiomaryja.pl/informacje/w-gadowski-rosjanie-wzmacniaja-bron-agresywna-przy-granicy-z-polska/?fbclid=IwAR0hsCDSfiyvgQTfhuv5xe135HQWkEK2kjsLFlKCs1ZtTiYZhZqSRhFVauw

[ii] https://dorzeczy.pl/kraj/88917/Fort-Wladimir-realnie-powstaje-Niepokojace-doniesienia-

Źródło: https://konserwatyzm.pl

 

Komentarz własny:

Od dłuższego czasu jestem fanem pogadanek politycznych i komentarzy p.Tomasza Grygucia, posługującego się presudonimem Pan Nikt (nie z fałszywej skromności, bo facet ma ego jak balon, ale od Odyseusza w jaskini ludożerczego cyklopa Polifema). Tenże Pan Nikt zawsze lekceważąco wypowiada się nt. red. Gadowskiego, nazywając go pisowskim przydupasem udającym tylko intelektualną niezależność.

Nie mam na ten temat zdania, osobiście wolę programy Grygucia niz Gadowskiego ze względu na większe nasycenie faktami, większą werwę i wydaje mi się szersze spojrzenie (nie przeszkadzają mi tez jego idiosynkrazje takie jak naduzywanie obraźliwego określenia „Polaczki”, wynikające jak mniemam z rozpaczliwej bezsilności – nie każdy ma tak pogodne usposobienie jak red. Michalkiewicz, który potrafi się pogodnie uśmiechać nawet dokonując wiwisekcji smiertelnych dla Polski zagrożeń).

Tym razem wydaje się, że red. Gadowski wpisał się w stary schemat straszenia Polaków zagrożeniem rosyjskim, szczególnie ze strony enklawy królewieckiej. Rzecz jasna Rosjanie sa nam potrzebni w Królewcu jak czyrak na rzyci, bo obszar ten powinien należec do Polski, ale już lepiej mieć tam Rosjan z iskanderami niż Niemców z bankami. Skandalicznym grzechem zaniedbania III RP (czyli polskopodobnego wyrobu zastepczego) jest ekonomiczne izolowanie tej enklawy i brak choćby planu jego gospodarczej integracji z polskim „Hinterlandem” (że użyję tego brzydkiego słowa).

Na starość robię się jakiś pamiętliwy, bo doskonale pamiętam histerię w „gazecie banderowskiej”  (tej od Sakiewicza i jemu podobnych bezideowych cymbałów) związaną z wycinką drzew na wysokosci Gołdapi, mająca służyć Rosjanom do stworzenia przesiek czołgowych, którymi mogliby zaatakować nas z Królewca własnie. Teraz najwidoczniej zmienili plany i zamiast wysylac czołgi lasem, zaatakują pobliskie Wegorzewo rakietami balistycznymi.

Źle się chłpocy bawicie, bo jak nie daj Boże Ruscy poślą nam jakąs rakietę (nie z Królewca, ale wzdłuż granicy rosyjsko-białoruskiej), to po tylu fałszywkach nikt nie uwierzy, bo wszyscy pomyślą: ot, kolejna sensacja Sakiewicza czy Gadowskiego. 

KOMENTARZE

 • Jeśli
  Ktoś oglądał dokumenty nakręcone przez Red.Gadowskiego pt: Łowcy Smoków, to wie, jak pro izraelski jest redaktor Gadowski. No i straszenie nas Rosją, cały czas, abyśmy broń Boże nie zapomnieli kto jest wrogiem nr 1.
 • @zbig71 14:44:09
  Dzięki za przypomnienie tego faktu. Szkoda mi Witka, podobnie jak szkoda mi Maxa Kolonko, bo nie są głupi i czasami mają dobre programy, ale nie jestem do końca ich pewny. Z drugiej strony nie lubię, jak Tomek Gryguć regularnie wybrzydza na nich - w jednej z "Sekcji zwłok" opisał przypadek przyłapania red. Gadowskiego na kłamstwie i może własnie wtedy się zraził?

  pozdr
 • @MacGregor 14:53:18
  Myślę, że wtedy. w Krakowie , o ile sobie przypominam. Wszystko, co ma związek z Sakiewiczem i jego mediami jest plugawe . I zakłamanie , działające w bardzo złej sprawie. Wystarczy wymienić banderyzm , a to dla Polski i jej obywateli może(oby nie!!!) Okazać się problemem ponad nasz stan posiadania.
 • @MacGregor
  W Bałtyjsku ostatnio byłem , bez problemu można wjechać . Nic takiego się tam nie dzieje . Propaganda jewrejska jak widać cuda czyni . Salute .
 • dla porządku
  Od świni oczekujemy mięsa, nie mleka. Tak i od głupca trudno oczekiwać mądrości i rozwagi
 • Oj tam panie MC Gregoru!
  Nie ma mocnych na potęgę USA!!
  Wszystko widzą,wszystko śledzą i wszystko słyszą!mysz się nie prześliźnie.
  Mossiad z nimi,rozsiany po całej Polszy!Nawet jak Władimir Władimirowicz za przeproszeniem bączka puści na Kremlu, albo kichnie, to już meldunek leci z próbką w/w ingrediencji gdzie trzeba i skład chemiczny w/w/ingrdiencji jest badany!
  Tak że każda kaliningradzka wyrzutnia i rakieta jest już obadana i policzona.No więc starszy agent Gadowski razwiedczik pasjonat, może się zapewne ze swoimi rewelacjami schować.
  Oczywiście Boże zachowaj nas, od konieczności "obrony" granic USA w Polsce.Szczerze powiem ze ich granice gdziekolwiek są mało mnie obchodzą!
  No i co by zrobił w razie ruskiej napaści biedny JP Morgan z tak pięknie rozpoczętą interesą w Polsce, a Konspol, a Lendon3 a Keczup Pudliszki??W każdym razie, takim znakiem że ruscy na nas niebawem napadną, będzie wyprowadzka amerykańskich firm i banków z kraju.I pospieszny wyjazd Jonniego Danielsa i paru jego braci do Londynu do swojej komórki.Patrzmy na Jonniego on jest wskaźnikiem, jak czerwona jałówka w Izraelu.
  A tu w kraju nadwiślańskim, Żorżeta rządzi aż miło, obecnie zażądała od ministerstwa wycofania się z sekowania Ubera. Ministerstwo szybko się wycofało.Tak że na razie pan Gadowski ani chybi"ocipał" prawdopodobnie usiłuje się uprawdopodobnić " jako swój chłop, bo ostatnio zaczął grzebać w Polskiej Grupie Energetycznej i jej "interesach i grupa prominentnych posłów PISu zaatakowała go jako ruskiego agenta ?Więc teraz będzie siedział z gałęziami na głowie i ruską lornetką z placu, i obserwował ruch wojska rosyjskich w Kaliningradzie.Coby zdjąć to paskudne odium ruskiego agenta i choopaki go znowu pokochali i przyjęli do klubu.

  https://www.wykop.pl/link/4550953/sadecki-grom-z-jasnego-nieba-konspol-kupuja-amerykanie/


  https://gloria.tv/article/sji3W4gQNiqF2ah7sRwvpMpwH


  http://bellum.com.pl/amerykanska-baza-podsluchowa-na-mazurach/  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/tajemnicza-instalacja-na-mazurach-nagrywali-tu-154,160479.html
 • @Repsol 15:22:36
  Zgadza się, ja tam z ładunkiem materiałów budowlanych pchaczem byłem tam 3 razy, żadnych problemów.
 • Poza tym uzbrojenie mamy na bieżąco uzupełniane.
  https://t.co/nuhUpiMotP
  Ukrainiec usiłował wwieźć do Polski haubicę. Sprawą zajęła się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

  Ps. tego akurat nasi złapali, innych pewnie nie.Ukraińska Służba Graniczna NIE zauważyła!!
 • @kula Lis 68 15:53:45
  Witaj zobacz jak te mainstreamowe badziewie robi ludziom wodę we łbach . Prowokatorzy wojny do ostatniego polaka . Salute .
 • Żeby znać powody
  bólu dupy red.Gadowskiego trzeba znać świeże informacje.Wzburzone wody bajorka zakotłowały się jeszcze bardziej gdyż wczoraj z wielką pompą uruchomiono rurę zaopatrującą obwód Kaliningradzki w gaz.
  https://www.rubaltic.ru/article/politika-i-obshchestvo/09012019-rossiya-zashchitila-kaliningrad-teper-litve-grozit-otklyuchenie-gazoprovoda/

  https://gazownictwo.wnp.pl/obwod-kaliningradzki-stal-sie-niezalezny-od-tranzytu-gazu,337463_1_0_0.html

  Niepotrzebna już Litwa utraci dochód za tranzyt.Do końca 2020 los Litwy podzieli reszta Prybałtyki więc należy się spodziewać tego że stan Gadowskiego znacznie się pogłębi.
 • @ikulalibal 16:05:10
  A moglismy mieć Jamal 2, potem 3 i 4.
  I wszyscy by koło nas skakali.
  No ale trzeba robić laske ukronaziolom.
 • @trojanka 15:42:30
  Ja przynajmniej nie mam problemu.
  Wszyscy uważają mnie za agenta Wołodi czyli tak naprawdę CIA. A ja jestem agentem... Ups! Jeszcze bym się wygadal:)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:19:58
  Towarzysze amerykańscy powiedzieli stanowcze nie i nasze przydupasy w lot paniały o co kaman. Przecież nasze bezpieczniaki w ramach polisy ubezpieczeniowej coś tam na naszych mężyków stanu kolegom z CIA podrzucili, no bo jak inaczej?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:19:58
  Poza lizaniem bucików Upainie, jeszcze chodziło chyba o to, że w tej rurze Jamał 2 czy 3, mogli się ukrywać ruscy specnazowcy lub kamerki, które mogły podglądać co się dzieje w Polsce!
 • Dziennikarka BBC Jackie Bird na swoim Twitterze , bardzo nieładnie puściła farbę, że złote pianino za plecami JK Mości, zostało
  "ocalone" z pałacu Saddama Husseina.
  Wcześniej chodziły ploty, ze diadem z brylantami JKMości jest "ocalony" z Rosji.
  Tak, ze tego no..jak już zajmą i podzielą się ta Rosją, to tam złooota jest skolko ugodno.Będzie można wszystko mieć w pałacu złote, jak u króla Midasa!
  https://twitter.com/JackieBhird/status/1077879751103123456

  https://i.redd.it/xd3q4xcvot821.png
 • @trojanka 17:09:45
  W ten sposób brytole ,,ocalili,, wiele z całego ichniejszego imperium. Przez te parę set lat
 • @zbig71 17:31:50
  Wielkie mi imperia, budowane na okradaniu innych, wyzysku nawet dzieci i pracy za miskę zupy z brukwi.Okupione krwią,rozpaczą,nędzą innych ludzi.
  Jak gangster okrada banki , firmy,wille i kioski i sprzedaje narkotyki i dopalacze dzieciakom to też jest bogaty..
  https://victorianchildren.org/victorian-child-labor/

  https://victorianchildren.org/wp-content/uploads/2013/03/Victorian-Child-Labor-Farm.jpg

  https://owlcation.com/humanities/Child-Labour-in-Victorian-Britain


  http://www.victorian-era.org/victorian-era-factories.html
 • Ten człowiek...
  od samego początku nie budził mojego zaufania.
  Kolejne medium ogrywania a raczej juz teraz dogrywania Polaków
 • @Jan Paweł 18:15:26
  Dokładnie. Wie, kiedy może ,,dokopać,, rządzącym, a kiedy nie. Taki ,,myk,, dla polactfa,,. Zresztą w miarę inteligentnie skonstruowany. Wielu poczciwców daje się na niego ładnie nabierać
 • @trojanka 15:42:30
  Prosze nie pokpiwac z ruskich lornetek ! Mam w domu i sluzy mi od 20 lat.
  Jest duzo lepsza od szwedzkiej.
 • @morgan 18:41:22
  Ależ własnie dlatego że są dobre, pan red,Gadowski powinien nabyć drogą kupna, lub jak tam chce taką lornetkę!Dla wyjaśnienia dodaję, że też posiadam jako spadek po tatusiu!Nie, nie był wojskowym / a szkoda/ale kupił od "ruskich"na bazarze , jak jeszcze przyjeżdżali handlować do Polski. Co podglądał ??nie wiem..obok w domku mieli młodą sąsiadkę może kto wie..???
  Poza tym,rosyjscy handlowcy w Polsce , jeszcze mieli znakomite maszynki do pomidorów.Wrzucało się połówki pomidorów i wylatywała czysta pulpa pomidorowa ,bez skórki i ziaren, gotowa do słoików.Nie rozkminiłam , na czym polegał geniusz tego ustrojstwa.
  Ni o nie wiem czy nie ukrywał się tam ruski specnaz albo kamera, żeby obserwować , gdzie ukrywa się te słoiki z pulpą!
  Dobrego Roku 2019 Pani i Rodzince życzę!
 • @trojanka 18:03:55
  BALZAC DAWNO TEMU POWIEDZIAŁ: "ZA KAŻDYM WIELKIM MAJĄTKIEM KRYJE SIĘ ZBRODNIA”
 • @trojanka 18:03:55
  Handełsów tam ci dostatek. Nawet dzieciaki do kopalni wysyłali. To stara anglosaska tradycja
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:31:04
  "A ja jestem agentem... Ups! "

  Pewnie San Escobar.

  http://bi.im-g.pl/im/5d/47/14/z21265245IF,San-Escobar.jpg
 • @Pedant 21:26:16
  hmm.
  https://pbs.twimg.com/media/DvvMkKPWoAEV3dF.jpg
  za zuchpl
 • @kula Lis 68 15:53:45
  Treborok zamiescil fajny artykul o AWANGARDZIE.
 • @trojanka 18:51:30
  Serdecznie dziekuje za zyczenia.
  Zrozumialam intencje Pani wpisu, möj umiescilam dla zartu.
  Pozdrawiam i zycze wzajemnie pomyslnego Roku 2019.
 • @morgan 21:59:58
  Jest też o Kindżale i Posejdonie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:19:58
  Ja myślę, że Amerykanie będą kupować gaz LNG od Rosjan z ich terminala i następnie podpłyną do Świnoujścia, zapuszczą do naszych zbiorników. To dopiero będzie biznes!
 • @morgan 21:59:58
  USA: Rosja i Chiny osiągnęły „czwarty wymiar” w zbrojeniach. Rosja i Chiny już osiągnęły „czwarty wymiar” w sferze obrony, świadczy o tym broń hipersoniczna - pisze były dowódca Dowództwa Północnego, emerytowany generał major Howard Thompson w swoim artykule dla Hill.
  Podkreśla, że ​​amerykańscy politycy prawdopodobnie nie zdają sobie sprawy z tego, że dzięki broni hipersonicznej Rosja i Chiny znacznie rozszerzyły swoje możliwości bojowe, a Stany Zjednoczone, w opinii generała, powinny także aktywnie zająć się tego typu opracowaniami. Podkreśla się, że zgodnie z raportem Instytutu Badań Kosmicznych Mitchella hipersoniczna broń mogłaby umożliwić Stanom Zjednoczonym atakowanie celów z dużą prędkością na całym świecie, jednocześnie istniejące systemy obrony powietrznej automatycznie stracą na aktualności. Ponadto środki hipersoniczne dają ich właścicielom tak zwany efekt czwartego wymiaru, co znacznie ogranicza proces decyzyjny przeciwnika. Thompson przypomniał, że udane testy rosyjskiego pocisku Awangard w grudniu wyraźnie pokazały, że Stany Zjednoczone nie mają analogicznych zdolności, a krajowa obrona antybalistyczna nie jest w stanie poradzić sobie z takimi zagrożeniami.

  Ps..Amerykański wywiad staje pewnie na głowie żeby zdobyć technologię Awangard, ale to nie czasy ulubieńca Waszyngtonu, Lejcyna.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930