Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1823 posty 2049 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Białoruś czyli grzech śmiertelny polityki wschodniej.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kolega Talbot (sprawiający wrażenie osobiście zagrożonego przez zimnego czekistę Putina, ale nie każdy ma komfort czerpania wielorakich korzyści z bycia ruskim agentem tak jak ja) zwrócił uwagę na ważne informacje:

Łukaszenka obraził Putina i szuka nowych przyjaciół

Białoruś porozumiała się z UE w kwestii wiz

dodając im własną interpretację zawartą w tytule:

Talbot: Białoruś chce do Europy.

Informacje i wklejanki pochodzą z rosyjskiego Sputnika, stąd uznanie dla Kolegi za odwagę odwiedzenia niedźwiedziego barłogu (tudzież gawry), bo to wicie rozumicie, nie tylko szermierze wolnego słowa od red. Tomasza Sakiewki postulowali zakaz działalności Sputnika w Polsce.

Ale ad rem.

Mówienie, że „Białoruś chce do Europy” to cytowanie kalekich kalek językowych (kalambur zamierzony) z żydowskiej gejzety dla Polaków, której tytułu w adwencie nie zamierzam nawet przywoływać (dla wolno-myślicieli podpowiem jedynie, że to ta redakcja, w której gdzie nie splunąc, to żydokomuna, ale którą podziwiam za iście niemiecką KONSEKWENCJĘ w jej jadowitym antypolonizmie, nawet kosztem sprzedaży, od prawie 30 lat. Jeśli kiedy napisali prawdę, to była to albo tautologia albo niezamierzony przypadek, ale co się tyczy antypolonizmu, to nie odstąpili od niego na milimetr).

Białoruski Baćka nie tyle „chce do Europy” (chcieli do niej Polacy przed 1 maja 2004, a dziś Ukraińcy ), ile desperacko walczy o zachowanie niepodległości rządzonego przez siebie kraju czyli rdzenia dawnego Wielkiego Księstwa Litewskiego (nie mylić z dzisiejsza Republiką Litewską, opartą na antypolskim etosie i odrzuceniu tradycji Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Przy okazji: nigdy dość przypominania, że nie było kiedykolwiek żadnej rzplitej „wielu narodów”, a jedynie obojga, nie licząc efemerycznej Rzeczpopolitej Trojga Narodów po unii hadziackiej z 1658 roku).

W odróznieniu od pozbawionych jakiegokolwiek znaczenia strategicznego krajów nadbałtyckich oraz sztucznie rozdętego kondominium żydowskich grandziarzy, jakim jest kraina U, to Białorus jest najwazniejszym i strategicznie kluczowym krajem dla Polski, w dodatku krajem przyjaznym i historycznie najbliższym.

Naciskany przez rosyjskiego niedźwiedzia Baćka zwraca sie ku Polsce, ale ponieważ w Warszawie rządzą jak nie durnie to obce agentury, więc w desperacji musi szukać pomocy choćby w Pekinie czy w Berlinie i np. dzisiaj najwazniejszym europejskim inwestorem na Białorusi nie jest Polska (czego życzyłaby sobie tamtejsza elita władzy ... i zwykli ludzie), ale Niemcy. A my w tym czasie złotymi ustami pani Romaszewskiej (podobnej z rozumu do Kubusia Puchatka) walczymy z tyranem i usiłujemy zarazić Białorusiniow tym samym adidasem-syfilasem, ktory trawi nas od ćwierćwiecza. A tymczasem cała kraina U w jej obecnych „sobornych” granicach razem ze wszystkimi pisanymi na wodzie gwarancjami NATO nie jest warta białoruskiej suwerenności i jej przyjaźni z Polską.

Święta tuż tuż i z tej okazji chciałem życzyć wszystkim wierzącym i niewierzącym (spoko, Pan Bóg w nich wciąż wierzy) praktykującym i niepraktykującym, żywym i .... , Wesołych Świąt Narodzenia Pańskiego w rodzinnym gronie i Szczęśliwego Nowego Roku

Gloria in excelsis Deo et in terra pax hominibus bonae voluntatis

  

KOMENTARZE

 • Zakładam
  Że nasi wrogowie znakomicie zdają sobie sprawę z możliwości , jakie naprawdę może dawać strategiczne partnerstwo z Białorusią. Na miejscu Łukaszenki uważałbym na ,, polskich partnerów,, bo nigdy nie wiadomo do końca, dla kogo pracują. Wystarczy zresztą obserwować polską politykę(wiem, nierealne stwierdzenie) i przekonać się, że takie zwierzę nie istnieje.
 • @zbig71 12:13:46
  Zależy kto, Amerykanie chcieliby zrobić tam kolejny majdan w ramach przepychanek z Moskalikami, eskimosi liberalną demokrację, żeby mieć kolejny kraj do ograbienia.
  Myślę, że może poza Niemcami i Rosją nikt specjalnie nie zdaje sobie sprawy ze znaczenia Białorusi dla Polski.

  pozdr
 • @MacGregor 12:28:21
  Ale Niemcy i Rosja zdają sobie sprawę. To powinno nam absolutnie wystarczyć. Osobiście uważam, że Eskimosi też to wiedzą, w końcu mają w planach Judeopolonię, to i wiedzą, co należy w razie potrzeby torpedować

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930