Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1829 postów 2195 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Przemysław Żurawski vel Grajewski na rojsty!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ale najpierw, dlaczego pisząc o Żurawskim vel Grajewskim, zamieszczam na zdjęciu wprowadzającym kłamcę wołyńskiego i banderowską kreaturę, Piotra Tymę, żyjącego z polskich dotacji jak pączek w maśle?

Ano dlatego, że są to ideologiczni bliźniacy, z tą różnicą, że ten drugi uprawia swój łajdacki proceder z otwartą przyłbicą (że tak się wyrażę, z nagimi widłami i obnażonym nożem, święconym przez grekokatolickiego popa), podczas gdy ten pierwszy spowija wszystko w trumienny całun kłamstwa.

Ten drugi grozi Polakom powtórką wołyńskiej rzezi, mimo, że zaprzecza tej pierwszej, ten pierwszy sypie piaskiem w oczy i z rzezimieszków mordujących ciężarną kobietę i palących ludzi żywcem w Odessie robi bojowników o prawa człowieka.

Ten drugi to typowy produkt banderowskiego nazizmu, połączonego ze sprytem, pozwalającym pasożytować na znienawidzonym, polskim żywicielu, ten pierwszy to były doradca szefa MSZ, publicysta gazety przekornie nazywającej się „polską”, doradca prezydenta Dudy i nauczyciel akademicki.

Czy jest zatem między tymi gagatkami jakaś istotna różnica i jeśli tak, to jaka?

Otóż jest jak najbardziej i w dodatku na korzyść prezesa związku banderowców w Polsce, mimo, że relatywizuje on zbrodnie rzeźnika Wołynia, Dmytro Klaczkiwskiego( ps. Kłym Samur), autora poniższego rozkazu:

„Powinniśmy przeprowadzić wielką akcję likwidacji polskiego elementu. Przy odejściu wojsk niemieckich należy wykorzystać ten dogodny moment dla zlikwidowania całej ludności męskiej w wieku od 16 do 60 lat. […] Tej walki nie możemy przegrać i za każdą cenę trzeba osłabić polskie siły. Leśne wsie oraz wioski położone obok leśnych masywów powinny zniknąć z powierzchni ziemi.”

[Przetrwać miały TYLKO drzewa owocowe-McG].

 

Tajna dyrektywa UPA – „Piwnicz” z czerwca 1943 roku

[Mam nadzieję, że kiedyś z rozpędu zrelatywizuje niemieckie zbrodnie na Żydach i się wtedy nie pozbiera, ale ad rem]

Otóż mimo bycia kłamcą, Piotr Tyma przedstawia poglądy banderowskie jako ukraińskie. Już to samo w sobie jest ogromnym nadużyciem (jak pisał ś.p. Wiktor Poliszczuk, prawdziwy ukraiński patriota i przyjaciel Polski, z banderyzmem przed wojną identyfikowało się ledwo 2% Rusinów, w większości Hałyczan, ale co z tego, jeśli to oni zdominowali politykę dziejszej masy upadłościowej po krainie U).

Tymczasem pan dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski, koordynator sekcji bezpieczeństwa, obronności i polityki zagranicznej Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie belwederskim przedstawia i propaguje poglądy i interesy ukraińskie nawet nie jako obiektywne, ale JAKO POLSKIE!

Zupełnie tak samo, jak Wyborcza przedstawia poglądy żydowskie jako obiektywne, jak pani Maria Przełomiec przedstawia poglądy litewskie i niemieckie jako obiektywne, jak Pawło Kowal przedstawiał poglądy ukraińskie jako polskie itd itd itd.

Powie ktoś, że vel Grajewski jest Ukraińcem.

Tego nie wiem i w ogóle mnie to nawet nie interesuje. Jeden z braci Unszlichtów był bolszewikiem i członkiem PolRewKom-u w 1920 roku, a drugi był polski patriotą i katolickim księdzem, głoszącym, że po zdradach roku 1918 i 1920 Żydzi utracili jakiekolwiek prawo do czegokolwiek w Polsce. Jeden z braci Szeptyckich był polskim patriotą i zasłużonym generałem, a drugi, abp lwowski Andrzej,  był renegatem, Ukraińcem z wyboru, hitlerowskim i sowieckim kolaborantem, osobą współodpowiedzialną za ukraińskie mordy na Polakach.

Nie ma znaczenia, kim jest i za kogo uważa się vel Grajewski, ale za swoje kłamstwa najgorsze z możliwych czyli za konsekwentne przedstawianie interesów państwa ukraińskiego (dziś tego, co po nim zostało), a nawet za przedstawianie interesów banderowskich jako OBIEKTYWNYCH, a wręcz polskich, powinien natychmiast zostać pozbawiony jakichkolwiek urzędów w Polsce i na rojsty z nim!

Por:

Odwołać Żurawskiegohttp://mysl-polska.pl/760 

https://prawy.pl/12640-jak-oceniliby-panstwo-tego-czlowieka/

https://kresy.pl/wydarzenia/zurawski-vel-grajewski-chwali-ukraincow-za-aresztowanie-i-ukaranie-polskich-studentow/

 

 

  

KOMENTARZE

 • Oczywiście
  Nie ma na co liczyć, żeby ci ludzie ponieśli jakiekolwiek konsekwencje za swoje czyny i słowa. Po Belwederskim prezydencie można spodziewać się tylko najgorszego. Rozkazy płyną z Waszyngtonu i ani drgnij. No, płyną też od Żorżety, co było słychać, widać i czuć całkiem niedawno. ps: super wykład o Rosji w CEP, mam nadzieję,ze kolega oglądał
 • @zbig71 14:46:48
  Wykład trwał prawie 3 godz., więc rozłożyłem jego słuchanie na dwa dni (m.in. w toalecie i dziś rano przy śniadaniu) i zostało mi bodaj 5 minut do końca, ale musiałem przerwać, bo spóźniłbym się do roboty.
  Tomasz Gryguć jest coraz lepszy na żywo, choć powinien z ciut większym szacunkiem mówić o profesorze JR Nowaku, mimo oczywistej naiwności profesora wobec JK (biedny wciąż dziwi, że JK źle dobiera ludzi, hope springs eternal - jak mawiają moi koledzy z pracy).

  I mam wciąż dysonans poznawczy, kiedy P.Nikt mówi o Orbanie jako słudze Wielkiego Syjonu - no nie wiem, czy to czasem nie nasi wpuszczają eskimosów do V4, a nie Orban.

  pozdr
 • @MacGregor 14:58:07
  Też mam z tym dysonans poznawczy. Czekam na Smoleńsk z niecierpliwością. Profesor JRN może wiedzieć więcej niż mówi.
 • @zbig71 15:03:55
  Może powiem inaczej - traktuję profesora JR Nowaka (dodaję JR, żeby nie mylic z Andrzejem, dobrym historykiem, ale giedroyciowcem niestety i rusofobem klinicznym) jako nasz skarb narodowy z racji wieku, niekłamanych zasług, niestrudzonej pracy (ja nie miałbym tyle siły, co on) oraz poczucia humoru ("byłem kiedyś w Londynie i widziałem te ich zębate Angielki - nic dziwnego, że kręcą tyle horrorów" - cha cha, albo "pani prezydent Chorwacji, no bardzo ładnie wygląda w bikini").
  jest z niego niesamowita dobrota i nawet jak się irytuje, to z klasą.
  nie ma żadnej skrywanej wiedzy, a co do Orbana, to jest jego wielbicielem.

  Tomek Gryguć moze się czasem pomylić - myslę, ze chyba akurat Orbana ocenia zbyt surowo, zważywszy, jak małym krajem sa Węgry

  Ale podsumowując - wszystkie wyklądy i czytanki Tomka sa w dychę

  pozdr
  G
 • @MacGregor 15:15:36
  jeszcze jedno: kaczor miał nam zafundować Budapeszt nad Wisłą, póki co mamy Warszawiw, a w ogóle wystarczy mi polskie, królewskie miasto Warszawa zamiast Warszawiwu nad Wisłą, nie musi być Budapeszt ;)
 • @MacGregor 15:17:44
  Zawsze się zastanawiam, kto nakręca Jarozbawa. To ewidentny słup. Widać to po tym, kogo nam nakręca od 30 już prawie lat. Albo, zakładając uprzejmie, nie zna się na ludziach. W co nie chce mi się wierzyć. Może ma jakieś grzeszki z młodości? Jest w miarę sprawny jeśli idzie o rozgrywki lokalne, ale o większej polityce to nie ma o czym marzyć
 • @zbig71 15:41:29
  A może to rowerzysta?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031