Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1829 postów 2195 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Paź: Zastanawia mnie od lat jak to jest?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

1. Ukraina liczy 42 miliony obywateli i po upadku Związku Sowieckiego miała jedną z najpotężniejszych armii świata a żaden (sic!) z tych 42. milionów Ukraińców nie wystrzelił ani jednego pocisku, aby bronić “odwiecznie ukraińskiego” Krymu.

Tymczasem, nie tak dawno nie brakowało jednak chętnych w Odessie, aby spalić żywcem blisko 50 bezbronnych ukraińskich Rosjan, w tym: kobiety w zaawansowanej ciąży.

2. Na Ukrainie jest jakoby wojna z Rosją, a ta sama Ukraina co roku zwiększa swój eksport do Rosji: zboża, innych produktów rolnych (Polska w tym samym czasie ogłasza bojkot handlu z Rosja w solidarności z Ukrainą), a nade wszystko: broni za kilkaset milionów dolarów (to oficjalne dane, zaniżone).

3. Na Ukrainie od lat jakoby trwa wojna, a Ukraina nie ogłosiła się w żadnym międzynarodowym gremium jak ONZ krajem napadniętym np. przez Rosję.

4. We Lwowie, Łucku, Tarnopolu etc etc. niemal co tydzień banderowcy organizują wielotysięczne wiece, na których ta hołota z portretami Bandery i Szeptyckiego wrzeszczy “Smert’ woroham!”, a wg oficjalnych danych tylko w tym roku z ukraińskiej armii zdezerterowało 32 tysiące Ukraińców. Tymczasem, żaden z banderowców na Ukrainie ani w Polsce nie chce zająć ich miejsca w szeregach armii.

5. Prezydent Ukrainy Poroszenko twierdzi, że Rosja to agresor i kraj bandycki. Jednocześnie, prywatnie, Poroszenko robi z Rosją gigantyczne miliardowe interesy – rocznie w kraju Putina zarabia on na produkcji słodyczy ok. miliarda dolarów i płaci Putinowi setki milionów dolarów podatku, aby ten miał za co np. wybudować most na Krym i opłacić żołd dla armii na Krymie.

6. Rosjanie ostrzelali i zajęli trzy ukraińskie statki wojenne, a Ukraina zamiast ogłosić stan wojny ogłasza stan wojenny i w dodatku na ograniczonym obszarze. – To tak, jakby zajść w ciążę, ale częściowo. Stan wojenny ogłasza się ze względu na zagrożenia wewnętrzne: anarchia, sabotaż, dywersja

7. Ukraińcy organizują marsze jak ten poniżej na zdjęciu w zajętych polskich miastach a jednocześnie, dziś otwartym już tekstem, chcą abyśmy, już nie tyle “z” nimi, ale “za nich” walczyli o niepodległość Ukrainy. A oni będą maszerować i krzyczeć “Bandera hieroj!”, “Smert’ l’acham!’ “Lviv ne dlja polskich paniv!”

Bogusław Paź
https://konserwatyzm.pl/

Jakiś obywatel Ukrainy napisał komentarz pod artykułem.

Gleb Parfenov
Proszę pana, aby przyjechał do Kijowa. Powtórz te tezy publicznie z możliwością debaty. Więc jest bardziej uczciwy niż siedzenie we Wrocławiu i pisanie stamtąd. I nie zrównaj całego kraju z Galicjanami.

Bogusław Paź
Na początek – dziękuję za zaproszenie, ale nie skorzystam. Po pierwsze, głoszone tezy i ich uzasadnienie są albo prawdziwe, albo nie – niezależnie od miejsca. Po drugie, czyżby tylko w Kijowie głoszenie tych samych twierdzeń było „uczciwe”, zaś w Polsce – nie? Po trzecie, Pan wybaczy, ale dużo słyszałem jak na Ukrainie prowadzone są publiczne dyskusje. Gospodarze zawsze pacyfikują niewygodne dla siebie pytania, które „oznajmiają, że są uznane za niezadane”, przerywają prelegentom w dowolnym fragmencie wystąpienia etc. – To relacje moich znajomych, którzy tam kiedyś jeździli, ale teraz przestali. Pomijam sympatyczną publiczność w postaci chłopaków z „Prawego Sektora”, którzy uaktywniają się już przed konferencjami, ale i w ich trakcie – patrz: sprawa wystąpienia w Kijowie (sic!) niejakiego dr. Grzegorza Rossolińskiego – Liebe (proszę sobie poszukać w Google). Musiał uciekać z hotelu, w którym grożono mu śmiercią i zamiast na uniwerystecie, wykład o Banderze wygłosił w niemieckiej ambasadzie, w której się skrył przed ukraińskimi patriotami.

Po czwarte, moja rodzina pochodzi z Kresów, na których duża cześć została bestialsko zgładzona. Pan wybaczy, poniżej mojej godności jest jechać do kraju, w którym stawia się pomniki ludobójcom blisko 200 tysięcy Polaków. Po piąte, nawet, gdybym jednak się zdecydował na wyjazd na Ukrainę, to i tak nie przejechałbym przez granicę, gdyż jako „wróg Ukrainy” jestem na czarnej liście służb granicznych Ukrainy. Nie będę juncie w Kijowie dawać satysfakcji. Po szóste, w żadnym miejscu nie utożsamiałem (i nigdy tego nie robię) Ukraińców z tymi, którzy żyją na dawnych terenach Rzeczypospolitej, czyli tzw. Haliczanami (Galiczanami). Choć i tam zapewne są też uczciwi ludzie. Tacy (sąsiedzi moich dziadków) uratowali dużą mojej rodziny od niechybnej rzezi z rąk OUN-UPA. Tacy też (na Wołyniu) uratowali moją teściową i całej jej rodzinę przed spaleniem żywcem. Na zawsze pozostaną w naszej wdzięcznej pamięci. Mam ja z kolei propozycję dla Pana – gdyby Pan zechciał przyjechać do Wrocławia, to na Uniwersytecie chętnie zorganizowałbym publiczną dyskusję na temat podjęty w tekście powyżej. Pozdrawiam! P.S. Gratuluję dobrej znajomości języka polskiego. Ja ukraiński znam tylko biernie.

Źródło:

https://konserwatyzm.pl/paz-zastanawia-mnie-od-lat-jak-to-jest/

https://marucha.wordpress.com/2018/12/02/zastanawia-mnie-od-lat-jak-to-jest/

    

KOMENTARZE

 • Ukraina podobnie jak POlska to ofiary globalnej mafii żydowskiej.
  I tu i tam rządzi globalna mafia żydowska a za "poparcie narodowe" robią
  rozgrzani do czerwoności mafijną propagandą nienawiści, lokalni ekstremiści.
  Na Ukrainie to banderowcy a w Polsce Solidaruchów to katolicy.
  Te ekstremistyczne grupy robią za mięso armatnie dla mafii żydowskiej.

  Podobnie widzimy w Syrii. Organizator rewolty to t sama globalna mafia żydowska a mięso armatnie to lokalni lub importowani ekstremiści religijni.

  Ekstremistów religijnych w Polsce "rozgrzewa" ambona (dzisiaj Rydzyk) a ekstremistów islamskich meczety rozrzucone po bliskim wschodzie a nawet w UE.

  To bardzo schematyczne działania jednej i tej samej globalnej mafii żydowskiej.

  Wystarczy tę mafię odsunąć od władzy (o ile pożyteczni idioci pozwolą.. a nie pozwolą) by kraj stał się suwerenny ale natychmiast obłożony przez tę przecież globalną mafię embargiem restrykcjami, wrogą nienawistną propagandą .. i dobrze jak nie bombami made in USA.

  Jedyna wewnętrzną przeszkodą są lokalni pożyteczni idioci... a jest ich coraz mniej.
  Ni jest przeszkoda zewnętrzna .. globalna mafią jest cięgle za silna jak na słabą Polskę .. i może Polsce jeszcze zaszkodzić.

  Jak wielcy przetrącą kręgosłup tej globalnej mafii .. to wtedy można będzie pogonić od koryta naszą Polską odnogę globalnej mafii
  i Polska znowu stanie się suwerenna jak po 1968r gdy Gomułka odsunął żydowską mafię od koryta..
  Był żydowski JPII który zapędził (nie sam) Polskę w niewolę do mafii żydowskiej teraz czekamy na wyzwoliciela od tej mafii czyli na Wiesława II
  a potem na Gierka II (bo Wiesław był słaby z gospodarki... ale dał Polsce wolność od mafii żydowskiej a to gigantyczna zasługa dla Polski).

  teraz czekamy
 • @Oscar 12:19:34
  Pytanie pomocnicze do słów:
  "Na Ukrainie to banderowcy a w Polsce Solidaruchów to katolicy"

  - widzi Kolega jakąś różnicę między banderowcami a katolikami?
  - czy polscy katolicy mordowali wiłami i nożami dzieci,kobiety w ciąży i in?

  odnośnie tego:

  """"Ekstremistów religijnych w Polsce "rozgrzewa" ambona (dzisiaj Rydzyk) a ekstremistów islamskich meczety rozrzucone po bliskim wschodzie a nawet w UE""""

  - czy jest jakas róznica między mordercą niewinnych ludzi z nożem i "allahu akbar" na ustach, a ekstremistczną babcią moherową z różańcem?

  PS
  Ja tez jestem rozgrzanym katolikiem i agentem Watykanu, więc NU NU!
 • Kretów szukają.
  https://southfront.org/wp-content/uploads/2018/11/2-5.png?x22999
 • @Oscar 12:19:34
  Zdrajca jest gorszy od wroga. Tak uważają Rosjanie. Z wrogiem można się dogadać, zawrzeć rozejm, pokój, zapłacić mu haracz w pieniądzu lub ziemi. Wroga można nawet szanować, zdrajcę nie.
 • @Oscar 12:19:34
  Ciekawe, czy polskie rycerstwo idące do ataku pod Grunwaldem ze śpiewem Bogarodzicy na ustach miało w zwiazku z tym prawo nazywac się Polakami?

  No i husaria idąca do ataku na pohańca ze słowami "Jezus Maryja" - czy byli to prawi polscy rycerze, czy tylko agenci Watykanu?

  moze całe ostatnie 1050 lat to był tylko wypadek przy pracy?
  Pogońmy katolików Polski (czyli jakie 95% mieszkańców) i wróci Wielka Lechia?
 • @Oscar 12:19:34
  15.12.13 Выступление американских сенаторов на майдане

  https://youtu.be/Af8WceoXWJE
 • @kula Lis 68 12:38:45
  Jako państwo pozornie własne zawsze będziemy strefą do prowadzenia konfliktów. Nasza podmiotowość jest zerowa, więc nikt nie myśli o tym czy nam będzie miło i cieplusio. To również wina elit oczywiście bo to one prowadzą politykę zagraniczną.
 • @MacGregor 12:34:22
  Różnice historycznie widać. Nawet dzisiaj widać... Banderowcy spalili żywcem kilkadziesiąt osób w Odessie a "Solidarni" katolicy jednak nie spalili
  choć było blisko .. gdyby nie stan wojenny który zgasił płomień nim ten się krwawo zapalił (a już mili iść na magazyny z bronią . .. jak w Syrii).

  Tak czy siak jedni i drudzy prezentuję tę samą temperaturę uczuć w zakresie nienawiści i miłości (nakręcaną przez mafię bo napędza mięso armatnie).
  Banderowcy i katolicy pełnią dla globalnej mafii dokładnie te samą rolę... mięsa armatniego...i przykrywki dla swoich rządów.

  Babcia z różańcem to może nie .. ale taki Macierewicz który już coś wysadzał to bardziej...a taki Błaszczak ? takich Macierewiczów wśród owieczek KK jest więcej... nie każdy dostaje stołek...i staje się sławny..
  Babcia nie...
 • @MacGregor 12:44:37
  W średniowieczy wszyscy się mordowali na wojnach z okrzykiem "w imię Boga" na ustach... często to był nawet ten sam Bóg...a wyrzynali się bez litości..
  W średniowieczu nauka była zakazana obowiązywała totalitarna wszechwładza żydowskiego Boga.. a ludzie byli niepiśmienni , a biblia była tajna (jak Talmud)... i ambona była jedynym źródłem "światłości.. niestety nie oświeceniowej ale średniowiecznej religijnej ortodoksyjnej.

  Dzisiaj ju~nauka się przebyła przez religijny dogmatyzm i co raz to obala różne "biblijne" dogmaty ...za które kiedyś palono na stosach.

  świat się zmienia.
 • @Oscar 13:04:49
  "W średniowieczu nauka była zakazana" - no ale już dziś zakazana nie jest, więc może by się Kolega w końcu douczył jak to było z tą nauką w średniowieczu?

  JPRDL ...
 • @Oscar 12:59:55
  "Banderowcy i katolicy pełnią dla globalnej mafii dokładnie te samą rolę... mięsa armatniego...i przykrywki dla swoich rządów" - JPRDL ....
 • @Oscar 12:59:55
  Tu warto dodać oczywistą prawdę...
  dla mafii żydowskiej banderowcy, Polacy, islamiści to przecież historyczni wrogowie których ta mafią nienawidzi do samej głębi swojej mafijnej duszy.

  A mimo to potrafi wykorzystać tych swoich wrogów jak swoje mięso armatnie motywując ich propagandowo (wychwalając fałszywie ich patriotyzm i podkreślając ich historyczne cierpienia).

  To pokazuje jak wyrachowana jest ta globalna mafią żydowska.
  Potrafi ściśle współpracować nawet z tym którzy żydów mordowali na wielką skalę (banderowcy, zarzuty żydowskie wobec Polaków..odwieczny wróg islamiści).

  Tak się robi z zaślepionych patriotów pożytecznych idiotów.
  Mafią żydowska tę sztukę opanowała do perfekcji.

  A po uzyskaniu celów mafii przy pomocy pożytecznych idiotów mafia z przyjemnością ograbi ze wszystkiego tych samych pożytecznych idiotów.
  ... a jak będą się stawiali to dostaną łatkę terrorystów ...zostaną zamordowani...

  Ta prowadzi politykę globalna mafią żydowska... im po drodze z każdym byle był skuteczny (pożyteczny) w realizacji celów mafii.

  Polacy jeszcze nie do końca to rozumieją.
  Banderowcy już w ogóle są zaślepieni swoim patriotyzmem i nienawiścią (podkręcaną umiejętnie przez mafię)... islamiści podobnie...
  a Rosjanie np to już rozumieją.... Syryjczycy też , Irańczycy też..
 • @MacGregor 13:15:42
  No nie da się ukryć że podważania dogmatów "biblijnych" nie było tolerowane. (O obrotach ciał niebieskich, o pochodzeniu człowieka, o biologii ludzi i zwierząt...i pewnie wiele innych tematów było "rozstrzygniętych raz na zawsze w biblii..

  ale kowale mogli doskonalić rzemiosło a to też nauka..(metalurgia)..itp
 • @Oscar 13:22:55
  No nie da się ukryć że podważania dogmatów "biblijnych" nie było tolerowane. (O obrotach ciał niebieskich, o pochodzeniu człowieka, o biologii ludzi i zwierząt...i pewnie wiele innych tematów było "rozstrzygniętych raz na zawsze w biblii..

  - czyżby w Średniowieczu zakazana była nawet darwinowska teoria ewolucji?
 • @MacGregor 13:48:01
  Darwin to już bardzo bliskie nam średniowiecze..
  wcześniej nie była znana więc nie mogła być zakazana ale obowiązywała "biblia" w kwestii ewolucjii.
  A kościół Darwina długo "nie lubił" za herezje (niezgodność z biblią) i chyba do dzisiaj nie lubi...
  .
 • Prezydent Poroszenko
  Zrobił ucieczkę do przodu. No cóż, sondaże dla tow. Walcmana są wyjątkowo niekorzystne, piękna Julia nie to, że mu depcze po piętach, co go wyraźnie detronizuje, więc mała wojenka w cieśninie Kerczeńskiej będzie jak znalazł. P. Poroszenko-Walcman zarabia krocie w Rosji , to taki co chce pieniądze zarobić i wianuszka nie stracić, także mały stan wojenny będzie w sam raz. Nasze szabesgoje, czyli prezydent Duda i minister Szczerski wyszli jak zwykle przed szereg i robią z Polski niestety pośmiewisko dla świata.
 • @zbig71 15:30:44
  Jak podaja Kresy.PL:

  Jacek Czaputowicz zapytany o to, czy Polska planuje rozszerzenie współpracy wojskowo-technicznej z Ukrainą, potwierdził, że strona polska traktuje tę współpracę w kategoriach strategicznych.

  Wsparcie potencjału ukraińskiej armii jest strategicznym elementem współpracy między naszymi krajami. – mówił Czaputowicz przypominając o podpisaniu w grudniu 2016 roku umowy o współpracy wojskowej między Polską a Ukrainą.

  koniec cytatu.
  A znowuż Hrojsman rzekomo nie wiedział o blokowaniu przez banderowskich skurwysynów ekshumacji w krainie U.

  Wszystko to ma jedną dobra stronę - już wiemy, że PiS ma zupełnie inne priorytety niż Polska. A my tymczasemidźmy w Marszu NIepodległości, który dopiero co się zaczął ;)

  pozdr
 • @MacGregor 16:23:28
  Panie MC Gregor! usuwana jest część mojego komentarza!!!domyślam się że nie przez Pana!proszę o reakcję!
  Po wizycie Czaputowicza ,pisze Deszczyca na swoim twitterze o kolejnych pieniądzach z Polski.
  Підписали сьогодні з польськими партнерами протокол про продовження дії міжурядової угоди про надання кредиту на покращення прикордонної інфраструктури

  Podpisaliśmy dzisiaj z polskimi partnerami protokół o kontynuacji międzyrządowej umowy o udzielanie kredytów na poprawę infrastruktury granicznej
 • @trojanka 18:11:10
  Po wizycie Czaputowicza ,pisze Deszczyca na swoim twitterze o kolejnych pieniądzach z Polski.
  Підписали сьогодні з польськими партнерами протокол про продовження дії міжурядової угоди про надання кредиту на покращення прикордонної інфраструктури

  Podpisaliśmy dzisiaj z polskimi partnerami protokół o kontynuacji międzyrządowej umowy o udzielanie kredytów na poprawę infrastruktury granicznej. Pracujemy dalej!


  https://twitter.com/ADeshchytsia

  Przypominam zadłużenie Polski: 276%PKB

  https://rekinfinansow.pl/prawdziwe-zadluzenie-polski/


  same odsetki od długu 82 mln zl DZIENNIE!!

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04598-Codzienne-koszty-obslugi-polskiego-dlugu.htm
 • Inne spojrzenia na zachód.
  Taka mnie naszła refleksja.
  Niemcy doznały gigantycznych strat pod czas II wojny światowej...
  i jakoś szybko się pozbierały i szybko stały się największą gospodarką Europy. Dlaczego jak do tego doszło ?
  Propagandowa odpowiedź jest... bo USA zrealizowały Plan Marshala.
  Moim zdaniem i tak i nie...

  Rozwój gospodarczy to KADR techniczne... oraz pieniądze.
  Polska po II wojnie nie mia`la kadr nie z powodu wojny ale z powodu zacofania II RP ..masowy analfabetyzm a kadry te bogatsze zwiały przez Zaleszczyki na zachód. To dlatego Gomułka a potem Gierek mieli pod górkę... PRL budowało I pokolenie wyedukowanych w PRLu specjalistów..i dopiero za Gierka nastąpił ich wysyp z Polskich Uczelni.
  (chwała za to Gomułce.. bo to on wykształcił te pierwsze kadry).

  Niemcy takie kadry mieli mimo wielkich strat wojennych Niemcy już przed wojną byli potęgą gospodarczą a nie ma potęgi gospodarczej bez kadr.
  Te kadry odbudowały Niemcy za żydowskie (amerykańskie) pieniądze...
  Globalna mafia żydowska specjalizuje si`e od zawsze tanim wykupem zasobów na świecie zwłaszcza po kataklizmach, wojnach, podbojach..

  Jestem przekonany że Plan Marshala był sam lub był częścią masowego wykupownia zasobów Niemieckich przez globalną mafie żydowską... i obsadzania tych zasobów doświadczonymi kadrami niemieckimi.
  Pewnie podobnie działo się pewnie w całej zachodniej Europie.

  To dlatego UE jest w istocie żydowska a bazy USA pilnują interesów mafii żydowskiej w Europie.

  Ciekawa jest statystyka mieszkaniowa Francji czy Niemiec...
  Tam większość ludzi wynajmuje mieszkania a niewielu ma je na własność.
  Zachodzi pytanie to czyje to są mieszkania ?
  odpowiedź nasuwa się sama ... kto je wykupił tanio zaraz po wojnie ?
  hehehe prawie na pewno globalna mafią żydowska...
  Francuscy i Niemcy żydzi y mogą mówić jak polscy żydzi przed wojną..."Nasze kamienice a wasze ulice"

  Na tym tle "prywatyzacja" kamienic w Warszawie robione przez żydówkę Gronkiewicz miało zapewne na celu odtworzenie przedwojennych relacji własnościowych "Nasze kamienice a wasze ulice".

  W Polsce dzięki PRLowi większość Polaków mieszka w mieszkaniach własnościowych. Niemcy i Francuzi (a pewnie inni na zachodzie) nie mieli tyle szczęścia. I wszyscy teraz pracujemy na globalną mafię żydowską
  w przejętych przez tę mafię zasobach gospodarczych..(firmy, koncerny...kamienicznicy, produkty mafijnych koncernów dominujące na rynku pod wieloma mylącymi nazwami, bankowość i lichwa...zasoby naturalne...energetyka...itd itp..)

  To zupełnie inny obraz rzeczywistości niż kreuje nam żydowska propaganda.

  To pokazuje jak głęboko mafia wżarła się w tkankę gospodarczą ...
  tego nie widać bo się staranni maskują ... bo w zakresie polityki i mediów to już wiemy kto tam dominuje (ta mafia właśnie).

  Ciekawe prawda ?
  I przygnębiające.
 • @Oscar 18:23:44
  Żeby opisać ten stan nasuwa się jedno określenie...
  Totalitaryzm globalnej mafii żydowskiej...
  Niby nie komunizm w który mafią żydowska posiadała władzę totalitarną...
  niby demokracja, wolność ... a jak głębiej poskrobać to TOTALITARYZM globalnej mafii żydowskiej.

  Kiedyś totalitaryzm komunistyczny (za Stalina) a dzisiaj totalitaryzm neoliberalny (kapitalistyczny, oligarchiczny) ...za kolejnych marionetek żydowskich...

  Co łączy te totalitaryzmy ? hehehe chyba już każdy to widzi.
 • @Oscar 12:59:55
  Tobie czasami naprawdę odbija. Przykro czytać.
 • @Casey 19:14:49
  Tow. Moczar wiecznie żywy:-))
 • @kula Lis 68 12:34:37
  Z tego, co wyczytalam, szukaja raczej jeleni...
 • @MacGregor 16:23:28
  Wielu ludzi w Polsce jest niezadowolonych z Żorżety, a ja wręcz przeciwnie, uważam, że bardzo dobrze się stało. Bo taka sytuacja doprowadziła do przynajmniej częściowego wybudzenia tubylców i pojawi się szansa, że może będą chcieli zostać Polakami
 • @MacGregor 12:44:37
  Szanowny Panie! Twierdzi Pan, ze dzisiejszy KRK jest taki sam, jak 600 lat temu ? Prosze sie cofnac do XIV wieku - czy widzi Pan dzisiaj nastepce abp Jakuba Swinki, Polaka, patrioty prawdziwego SLUGI BOZEGO ?!?
  Nie zawahal sie walczyc z poteznym zaprzancem /Muskata/ w obronie polskosci. Widzi Pan dzisiaj jakiegos purpurata, ktory walczy o katolicyzm rdzenny, bez judejskiej sciemy ?
  Zaloze sie, ze dzisiejszy polski/?/ Episkopat w podskokach zaakceptuje poprawki w biblii proponowane przez krzykliwy narod przebrany !
 • @morgan 21:44:46
  Nie da się w tym nikomu wyprzedzić!
 • @Casey 19:14:49
  Oscar ma 110% racji. To ty masz problem i chyba nawet wiem jaki. Pejsaty.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:02:20
  Casey jest wychowany w innej kulturze , to powińień mieć tu handicap . Salut.
 • @Repsol 23:14:01
  Ty to nazywasz "kultura"???
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:17:28
  Tolerancja , Salut .
 • Ukraina to jak nalog palenia papierosow.
  Niby cos sie robi a nic sie nie robi. W latach 90 tych bylem tam i na wlasne oczy widzialem. We Lwowie starsze kobiety ukladaly kostke brukowa a po szerokich chodnikach przechadzaly sie patrole policyjne. Po 10-15 bykow. Pojedynczo czy po dwoch bali sie chodzic. Na zgliszczach majatku mojego dziadka pastwisko dla krow. Pod zadaszeniem jedynej stodoly co nie splonela dluga lawa, na ktorej siedzialo kilkanascie kobiet i patrzylo jak ich krowy sie pasa. Albo samotny mezszczyzna siedzacy na pustaku, czytajacy gazete, od czasu do czasu patrzacy jak jego krowy sie pasa. Przynajniej ten robil 2 rzeczy naraz. Pasl krowy i doksztalcal sie.
  Ja bym w USA za daleko nie zaszedl gdyby po 10-12 godz pracy w fabryce polozyl sie i czytal gazete. Po zjedzeniu bralo sie do remontow domow lub budowania domow. Zadnych wolnych chwil, dni czy wakacji. Tylko tak mozna sie czegos dorobic. Ukraincy powinni sobie sprowadzic amerykanskie krowy, ktore potrafia pasc sie same no ale wtedy pytanie: Co robic?
 • @trojanka 18:11:10
  "usuwana jest część mojego komentarza!!!domyślam się że nie przez Pana!proszę o reakcję!" - zapewne z powodu przypadkowego użycia jakiejś sekwencji znaków, też mi się czasem zdarza.

  serdecznie pozdrawiam

  PS
  jedyne komentarze jakie kiedykolwiek usunąłem, to były moje własne, pisane pod wpływem zbytnich emocji :)
 • @trojanka 18:15:22
  "Po wizycie Czaputowicza, pisze Deszczyca na swoim twitterze o kolejnych pieniądzach z Polski" - bez spuszczenia dotychczasowych ekip w toalecie niestety, ale "gorze nam"
 • @Oscar 18:23:44
  "W Polsce dzięki PRLowi większość Polaków mieszka w mieszkaniach własnościowych. " - to prawda, ale prosze zwrócić uwagę, że szczególnie na Ziemiach Zachodnich wciąz dominuje dzierżawa wieczysta niestety
 • @morgan 21:44:46
  "czy widzi Pan dzisiaj nastepce abp Jakuba Swinki, Polaka, patrioty prawdziwego SLUGI BOZEGO ?!?"

  - KRK jest ten sam w sensie sukcesji apostolskiej i nauki chrystusowej.

  nie trzeba sięgac aż do abp Swinki, bo był i abp lwowski Teodorowicz i prymas Hlond i niekoronowany król Polski, prymas Wyszyński, a obecnie jest choćby bp Hoser czy bp Zawitkowski.

  Wspomniana przez Kolegę "judejska ściema" ma uważam kilka aspektów - historyczny to wiele elementów reformacji (wyjmowanie anachronizmów Starego Testamentu z ich kontekstu - nawet obecnie raz po raz jakiś "dysydent w wierze" cytuje fragment z PwP o zakazie "czynienia obrazu tego co w górze" itd
  Wspólczesnie jest to bredzeie o "judeochrześcijaństwie", dni judaizmu w KK itd czyli kompletna bzdura.

  Mamy dziś papieża będącego raczej antypapieżem, zas KK w Polsce jest wciąż niezlustrowany, w dużym stopniu antypolski i antynarodowy niestety, choć mamy tez wspaniałych księzy, takich jak chocby ks.Tadeusz Zaleski

  pozdr
 • @MacGregor 10:06:07
  I jest jeszcze KK, solidaruchy i JP2 ;-)))
 • @MacGregor
  Banderofil Żurawski vel Grajewski chwali Ukraińców za aresztowanie polskich studentów

  https://kresy.pl/wydarzenia/zurawski-vel-grajewski-chwali-ukraincow-za-aresztowanie-i-ukaranie-polskich-studentow/
 • @staszek kieliszek 23:38:31
  Czyli urodziłeś się i żyłeś po to by racować! Mnie odpowiada odwrotna kolejność. Pracuję , by żyć. Kicham na to, by dla paciorków życie marnować i tyrać po 16 godzin na dobę.. Widzę koło siebie takich młodych niesamowicie ambitnych co tak czynią , ale czy są szczęśliwi? Często zdrowiem to przypłacają Wyżej własnego h.... się nie podskoczy, dlatego należy wybrać pewien kompromis by jeszcze jakaś radość z życia pozostała, a nie tyrać tylko na gadżety.
 • @zadziwiony 16:32:59
  Znaczy.... takie jest moje podejście do życia. Każdy wybiera po swojemu.
 • @zadziwiony 16:32:59
  Nie ma statystyk, ktory wskazywaly by, ze Ci ktorzy pracuja wiecej zyja krocej. Natomiast Ci co sie czegos dorobili maja wieksza satysfakcje z zycia i na emeryturze moga robic to co chca a nie wegetuja. Ja nie kupuje szynki na plasterki. Kilka razy do roku gdzies jade w cieple kraje. Mam 0 dlugow a pieniadze w banku mi nie maleja ale rosna. Zmarnowalem troche czasu w zyciu gdy mieszkalem w Polsce. Pracowalem tam 8 godzin dziennie jak wszyscy a pieniadze wydawalem na prawo i lewo by zyciem sie cieszyc ale bylem biedny jak mysz koscielna. Dopiero w USA mi sie oczy otworzyly. Polscy gorale sa najlepszym przykladem.Tyraja w Chicago na 2 etaty przez kilka, kilkanascie lat a pozniej kupuja hotel w modnej narciarskiej miejscowosci w Kolorado, zatrudniaja Meksykan do obslugi hotelu a sami jezdrza na nartach, zbieraja grzyby, pieka barany na ognisku popijajac francuskimi koniakami.
 • @MacGregor
  Chcieli incydentu aby mieć pretekst do rozpętania wojny. Ciągle mają nadzieję, że idioci z NATO będą bili się za nich. Ukry prą do wojny. Żyd Poroch i żydowska kamarylka zostaną w razie czego ewakuowani za ocean i stamtąd będą jątrzyć. To jest właśnie ta "amerykańska dbałość o standardy demokratyczne'' cokolwiek by to nie znaczyło. Kiedyś Walcman głosił że Ukraina na jedną z najsilniejszych armii w Europie. Marionetkowy rząd w Kijowie nie ma sił, żeby opanować tę sytuację. Nie ma pieniędzy ani środków siłowych. Wojsko ukraińskie i milicja albo odmawiają walki z "terrorystami" albo wręcz przechodzą na ich stronę. Propaganda podbija cały czas bębenek zagrożenia ze strony Rosji, która ponoć na nic innego nie czeka, jak tylko, żeby wpuścić swoje hordy na teren wschodniej Ukrainy i rezać. Takie brednie mogą mówić jedynie "politycy" którzy robią to za określone korzyści (i tych jestem w stanie zrozumieć) albo ci, którzy są zwykłymi kretynami i o polityce, zwłaszcza wykraczającej poza gminne koterie nie wiedzą nic. Ale ci powinni raczej zmienić zawód i znaleźć sobie zajęcie na miarę swoich możliwości intelektualnych. Czy Rosja może militarnie interweniować na Ukrainie? Oczywiście, że może! Ma po temu siły, środki i doskonały pretekst w postaci rosyjskojęzycznej mniejszości (która tak na prawdę jest większością) na wschodniej Ukrainie. Ale Rosja tego nie zrobi z kilku powodów. Najważniejszym powodem jest to, że po prostu nie musi. Jedynym przypadkiem, w którym Putin nie miałby wyjścia byłoby masowe zabijanie przez kijowską juntę Rosjan na wschodniej Ukrainie. A na to marionetki z Kijowa nie mają po prostu środków ani pewnie determinacji. Wiedzą bowiem doskonale, że są zwykłą bandą żydowskich uzurpatorów osadzonych na urzędach przez USA, CIA, Jewrokołchoz i kogo tam jeszcze. To jasne, że Rosja podlewa kontrolnie oliwy do ognia. Byliby głupi, gdyby w takiej sytuacji tego nie robili. Rosja tę bitwę już wygrała i teraz może spokojnie siąść na brzegu rzeki i oczekiwać płynącego trupa nieprzyjaciela. W najgorszym dla Ukraińców wariancie może zdusić i zniszczyć ich państwo (czy to co z niego zostało) gospodarczo i nie będzie to takie smętne popierdywanie jak "sankcje" Zachodu wobec Rosji.
 • @trojanka 18:15:22
  UE obawia się, że na świecie zapanuje „prawo dżungli". Szefowa dyplomacji UE Federica Mogherini wyraziła obawę, że z powodu podważania istotnych dla bezpieczeństwa porozumień międzynarodowych na świecie może zacząć panować prawo dżungli zamiast praworządności. „Obawiam się, że musimy dzisiaj przyznać, iż nowy porządek światowy nie ma tak naprawdę ugruntowanej pozycji, a co gorsza istnieje realne zagrożenie, że prawo dżungli zajmie miejsce praworządności. Obecnie kwestionuje się porozumienia międzynarodowe, które położyły kres zimnej wojnie" powiedziała Mogherini w czasie wystąpienia Szkole Stosunków Międzynarodowych im. Kennedy'ego na Uniwersytecie Harwardzkim. Zamiast budować nowy porządek, powinniśmy dziś wkładać ogromną część naszej energii w zapobieganie demontażowi obecnych zasad powiedziała Mogherini. „Jeśli chcemy zachować wielostronny system, to musimy zainwestować w jego reformowanie" dodała. „Uważam, że takie zmiany mogą zajść tylko wtedy, jeśli Europa i Ameryka będą ze sobą współpracować. Nie ma innej drogi rozwoju, jeśli chcemy spróbować sformować jakiś porządek światowy" powiedziała Mogherini. Szefowa europejskiej dyplomacji wspomniała także wydarzenia w Cieśninie Kerczeńskiej, gdzie 25 listopada trzy okręty Marynarki Wojennej Ukrainy naruszyły granicę państwową Federacji Rosyjskiej i zostały zatrzymane. Jak powiedziała, „tylko wspólnie Europa i Ameryka mogą sprostać wyzwaniom, które Rosja stwarza nie tylko na europejskiej ziemi, ale również w innych miejscach". „Nie powiedziałabym, że niedawne wydarzenia na Morzu Azowskim to nieunikniony skutek, ponieważ takich rzeczy zawsze można uniknąć. Jest to natomiast bezpośrednia konsekwencja jawnego naruszenia podstawowych zasad pokojowego współistnienia na europejskim terytorium. Europa i Ameryka wspólnie zwracają uwagę na te naruszenia, a także na nie reagują" powiedziała Mogherini......

  Ps.. Praworządność w obecnym wydaniu nikogo, oprócz karierowiczów i finansistów, nie satysfakcjonuje. Unia Europejska, ONZ i inne organizacje nie są suwerenne, są zainteresowane dogadzaniem wszystkim, którzy dają im zarobić., co się wiąże z totalnym oderwaniem od rzeczywistości. Moralność tych instytucji stoi pod znakiem zapytania, dlatego na świecie jest coraz więcej niesprawiedliwości. Jasne jest, że taki system i takie rządy muszą upaść. Na reformy i reorganizację jest za późno. A, żeby nie zapanowało prawo dżungli, trzeba będzie stworzyć nowe organizacje od podstaw wysyłając na "zasłużoną" emeryturę wszystkich dotychczasowych działaczy.
 • @staszek kieliszek 18:54:20
  A wiesz, że ten Ukrainiec siedzący na kamieniu i pasący krowy mógł być szczęśliwszy od Ciebie?
  Jak powiedziałem wcześniej- umiar trzeba znaleźć. Ja tam za perkaliki nigdy nie tyrałem po kilkanaście godzin i żyję w miarę dostatnio. A żeby być szczerym do końca, za komuny za 7,5 godziny pracy na dzień tyle się nawakacjowałem i najeździłem po rozmaitych wycieczkach po Polsce i demoludach ,że mam dość do tego stopnia, że żona nie może mnie na wakacje raz do roku wyciągnąć. Mam po prostu dosyć i mnie to już nie rajcuje. Tyrać po 15 godzin dziennie , żeby 2-3 razy w roku przez tydzień w jakimś hotelu nawet najlepszym się pobyczyć? Nie dla mnie. Nie mam celebryckich zamiłowań. Dla wyjaśnienia, Nie byłem działaczem partyjnym i do partii żadnej też nie należałem. Po prostu jeden lubi blondynki inny rude. Mnie bardziej rude fascynują.
 • @zadziwiony 21:37:38
  A ja mam w zyciu 2 slabosci: Blondynka w bialym sweterku i brunetka w czerwonym.
 • @staszek kieliszek 22:18:01
  No niestety, rudej w białoczerwonym sweterku raczej do twarzy nie będzie.....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031