Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1832 posty 2204 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Wielomski: Wasalizacja Polski nie jest nieunikniona

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wasalizacja pisowskiej Polski wobec Stanów Zjednoczonych, Izraela i Unii Europejskiej będzie postępować, gdyż jest wynikiem błędnego założenia elit PiS-u, że Polska jest militarnie zagrożona przez Rosję.

Aby Berlin, a przede wszystkim Waszyngton, nas chciały militarnie i politycznie bronić przed rosyjskim zagrożeniem należy przeto ustępować zawsze i wszędzie, oddawać im kontrolę nad naszą gospodarką, stworzyć faktyczne immunitety dla mediów należących do kapitału z tych państw, etc. Stąd wiadomi ambasadorzy i lobbyści – nazwisk nie muszę wymieniać, gdyż wszyscy je znają – szarogęszą się w Polsce, co nie miało miejsca tak otwarcie od czasu, gdy ambasadorem w Warszawie był Nikołaj Repnin.

Sytuacja międzynarodowa Polski może jednak zostać odmieniona, gdyż jej słabość wynika z irracjonalnej fobii i strachu przed Rosją. Wystarczy dać sygnał i dać się zaprosić do Moskwy, pokazać partnerom zachodnim, że Polska ma inne możliwości geopolityczne i przestała już robić portkami przed Władimirem Putinem, a zagraniczni ambasadorzy i lobbyści utracą swój główny argument: zapewnienie Polsce bezpieczeństwa militarnego. Tak właśnie zrobił Victor Orban i rosyjska flaga jakoś nie zawisła nad Budapesztem, a Węgry wybiły się na suwerenność w polityce międzynarodowej, mając geopolityczne alternatywy. Osobiście nie dostrzegam ze strony Rosji tego niebezpieczeństwa, którego tak boją pisowcy:

1/ kraj ten nie ma do nas żadnych pretensji terytorialnych,

2/ nie mamy rosyjskiej mniejszości, która chciałaby się przyłączyć do Rosji

3/ skoro Putin nie zdobył zbrojnie państwa tak słabego jak Ukraina, to tym bardziej nie podejmie agresji na Polskę.

 

Rosja to nie Związek Radziecki. Rosja ma potencjał militarny, aby zbrojnie zająć Polskę, ale nie ma ani potencjału ekonomicznego na koszty okupacji Polski, ani nie wykazuje do tego najmniejszej ochoty. Mówicie, że rosyjski ambasador będzie się szarogęsił w Warszawie? No to ze strachu przed jego szarogęszeniem, szarogęszą się po polskiej stolicy rozmaici lobbyści oraz ambasadorzy zachodnich i śródziemnomorskich [a ściśle mówiąc: lewantyńskich McG] mocarstw.

Wzmocnienie pozycji Polski w relacjach międzynarodowych wymaga polepszenia relacji z Rosją i zwiększenia ilości alternatyw geopolitycznych! Pisowcy, zapowiadaliście “drugi Budapeszt”, to patrzcie na Orbana!

Adam Wielomski

https://konserwatyzm.pl

[Tak przy okazji: cały patent na łatwe życie środowiska „Gazety Polskiej” czyli pseudoprawicowego i banderowskiego odpowiednika „Gazety Wyborczej” to właśnie karmienie irracjonalnej, antyrosyjskie fobii – GaPol zrobił tym Polsce więcej szkody niż niejeden jawnie antypolski publikator.

Kiedys w górach baca-dorożkarz powiedział był mojej mamie, która zawsze panicznie bała się koni  „co się Pani boi stracha, którego ni ma?”

To właśnie skutkiem uporczywego „bojania się stracha, którego ni ma” byle pismak z praktycznie nieistniejącego już państwa może nas skutecznie strofować i pouczać:

Ukraińska pisarka Oksana Zabużko postanowiła pouczyć Polskę i Polaków. M.in. musimy zapomnieć o Wołyniu, oprzytomnieć i działać na rzecz Ukrainy zaatakowanej przez Putina.

A tymczasem my NIC NIE MUSIMY, a wielu, którzy tak ochoczo rozstawiają nas po kątach w naszym własnym domu, tak naprawdę mogłoby nam co najwyżej skoczyć, z obrzydliwą litwaczką Azari i amerykańską lalą na czele.

A propos Żorżety, nie od rzeczy będzie przytoczyć słowa red. Michalkiewicza, że prezydent Trump przysyłając ją nam jako ambasadora albo miał wobec niej jakies zobowiązania, albo celowo chciał nas upokorzyć. McG].

  

KOMENTARZE

 • Autor
  A propos Żorżety, nie od rzeczy będzie przytoczyć słowa red. Michalkiewicza, że prezydent Trump przysyłając ją nam jako ambasadora albo miał wobec niej jakies zobowiązania, albo celowo chciał nas upokorzyć. McG]. Tak jak obserwuję Borata Zaczeskę, to podejrzewam jedno i drugie
 • @zbig71 16:59:19
  Żorżeta jest milionerką i celebrytką, trochę jak sam Trump, oboje są w polityce naturszczykami, celowego upokorzenia bym nie sugerował, po prostu typowy, chamski sposób prowadzenia biznesu typowy dla dużych grandziarzy z NYC. Co nie zmienia faktu, że powinni jąodeśłac w diabły i tyle, albo przynajmniej oficjalnie opierdaczyć bez bojaźni.

  Przy okazji - pisząc wcześniej o Wojciechu Musze z gazety banderowskiej nie zdawałem sobie w pełni sprawy z kontekstu - ten podobny do Lenina banderowiec zapienił się na słowa Marka Jakubiaka, żebyśmy nie dali się wpuścić "na lewe sanki" czyli w nieswoją wojne z Rosją. te coorvy z GaPola jak widac swiadomie chciałyby nas wepchnąc do wojny z Rosją

  pozdr
 • @MacGregor 17:08:09
  Jakąś inną baba z Białego Domu, na konferencji prasowej odniosła się do tego zamieszania z Żorżetą i oznajmiła , że jest giten tenteges.
  Może być tak, że tow. Mucha ma serdecznych przyjaciół z SBU, jak nie przymierzając Jacek Łęski. Miejsce pracy tow Muchy na to wskazuje. Jego pryncypał nawet z medalami od "przyjaciół" obnosił się.
 • Straszenie załatwia wiele spraw!
  - zakup broni po jakiejkolwiek cenie /drożej niż Rumunia/nie negując oczywiście konieczności dozbrojenia polskiej armii,
  - zwiększanie obecności wojska Usa w Polsce, zakup patriotów/ na Iran/ po jakiejkolwiek cenie, budowa bazy itp.
  straszenie ruską inwazją:
  - załatwia bezprzykładne łupienie Polaków na rzecz Szumerii na Wschodzie czyli krainy na U.
  Np. emerytury za okres przepracowany na Ukrainie, swap 4 mld, 500+, leczenie na koszt polskiego podatnika zadłużającego polskie szpitale,dotacje na portale i organizacje wrogie nam,stypendia,znoszenie przestępczości, gwałtów, rabunków, napaści,epidemii/ w tej chwili trwa wzmożona kontrola na rosyjsko ukraińskiej granicy z powodu zwiększenia zachorowalności na Ukrainie na gruźlicę lekooporną, odrę i wąglika/.Na 3mln Ukraińców w Polsce tylko 403 tysiące płaci ZUS i podatki????
  Ponoć tam u siebie walczą za Polskę i Europę i cały świat.I jeszcze kosmos!!
  Niestety do tej pory nie doczekałam się informacji o tym jak się zachować jak już ruscy napadną??żadnych schronów, ćwiczeń, ujęć wody, alarmów próbnych itp

  Poza tym ,ze zdziwieniem przyjmuję fakt, że pani ambasador Żorżeta nieświadoma zagrożenia ,lobbuje za amerykańskimi firmami, które rozgościły się w Polsce, ostatnio jakieś Zakłady Mięsne wykupili!

  https://wiadomosci.wp.pl/kolejne-skargi-na-ambasador-usa-georgette-mosbacher-6321565739120257a


  Już od dawna są:
  Zdaje się Pudliszki należą do koncernu Heinz , żony pana Kerryego.

  https://www.goldenline.pl/grupy/Pozostale/usa/jakie-firmy-amerykanskie-dzialaja-w-polsce,108369/

  https://www.kierunekenergetyka.pl/artykul,54978,rosna-amerykanskie-inwestycje-w-polsce.html

  Jego Ekscelencja premier Morawitzky nieświadomy zagrożenia,zaprosił jeszcze najlepszy światowy bank do Polski.

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=21202&Itemid=55


  No i na miły Bóg....jak zdążymy oddać zagrabione przez nas,300mld dolarów zgodnie z uchwaleniem JUST 447???


  To oznacza , że jak zaczną się wynosić to jest sygnał dla nas że wojna pojutrze??czy jak???
 • @trojanka 17:46:58
  A no i jeszcze "ruska agresja" wymusza , a przynajmniej ustawicznie próbuje wymusić na Polakach, całkowitą akceptację masowej banderyzacji Ukrainy,w najgorszym wydaniu.I całkowitą rezygnację z ekshumacji na Wołyniu i pochówku Rodzin i Rodaków, w ogóle "odpuszczenia sobie wspominania o tamtych zbrodniach/to są te "nie do zastosowania w obecnej retoryce i propagandzie/.
  I próby wymuszenia ,dostosowania się do retoryki ukraińskiej w tej sprawie, akceptacji banderowskich wrzasków i wybryków w Polsce/ koncert w Lublinie/.
 • @trojanka 17:46:58
  „Niestety do tej pory nie doczekałam się informacji o tym jak się zachować jak już ruscy napadną??żadnych schronów, ćwiczeń, ujęć wody, alarmów próbnych itp”

  Co najlepiej świadczy o tym, że to wszystko strachy na Lachy. No chyba, że tkwią w przekonaniu, że jak ruscy napadną, to kamień na kamieniu nie zostanie i ani schrony ani ujęcia wody nie będą nikomu potrzebne; tylko że jeśli niedźwiedź jest aż tak silny, to tym bardziej powinni z nim nie zadzierać.
 • @Lotna 18:18:26
  Dokładnie!!chyba że w ostatniej chwili padnie komunikat:My wylatujemy rządowymi samolotami w kierunku na Zaleszczyki a wy...
  Zawinąć się w prześcieradło i czołgać w kierunku cmentarza".
  I jak naprawdę by coś rąbnęło to chyba tylko to pozostało.Chociaż teraz są już chyba jakieś zmyślne rodzaje punktowych bomb jądrowych, tak ze padnie tylko na Moskwę i na bazy ruskie i nareszcie Amerykanie spełnią odwieczne marzenie od setek lat.Bo to instalowali i finansowali Trockiego, a to dofinansowywali Adolfa i spółkę i nie udało się.Może tym razem.
  Chociaż są tacy co wiedzą że najpierw Gorbaczow ,potem Jelcyn zostali wybrani przez USA, oraz obecnie Putin i mają za zadnie rozwalić Rosję na mniejsze kawałki i oddać Ameryce. Więc raczej ocalejemy, będzie Ameryka pod judejskim nadzorem.
  Chociaż ,pan Tusk twierdził kiedyś ,że dzieci nie pójdą we wrześniu do szkoły!
  Tak że jakby jednak ruskie się zdecydowały zaatakować "nasze' Biedronki Tesco i Ouszany,to u nas padnie Redzikowo i cos tam jeszcze , może ocalejemy.Tzn.Wy na tam na Antypodach na pewno, ruskie nie dolecą bo się sypią, głód i nędza,i upadek całkowity...
 • Węgrzy nie cackają się z grandziarzem,sprawcą i fundatorem, najazdu na Europę.
  Trzeba mieć trochę szacunku do siebie i cojones!!
  https://ndie.pl/fundacja-sorosa-open-society-konczy-dzialalnosc-na-wegrzech/

  Fundacja Open Society urodzonego w Budapeszcie amerykańskiego miliardera George’a Sorosa poinformowała dziś, że kończy działalność na Węgrzech, jako powód podając „coraz bardziej represyjny klimat polityczny i prawny” w tym kraju.
  Decyzja o przeniesieniu działalności z Budapesztu została podjęta w czasie, gdy rząd Węgier przygotowuje się do nałożenia kolejnych restrykcji na organizacje pozarządowe poprzez pakiet ustaw, który określa jako »Stop Soros«” – podkreśliła fundacja w oświadczeniu.
 • Jak nie być 100% wasalem!!
  https://www.gosc.pl/doc/2477779.Wegry-na-swoim

  Węgry na swoim.

  https://prawy.pl/29419-wegierski-bank-centralny-uwolnil-sie-od-mfw-i-banku-swiatowego/

  Z ZAGRANICY Węgierski Bank Centralny uwolnił się od MFW i Banku Światowego

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wegry-splacily-calosc-kredytu-MFW-UE-3510577.html
 • @trojanka 22:28:30
  Zdaje się, że Bibi Nataniachu oraz państwo położone w Palestynie ma b.dobre kontakty z Węgrami. A Izrael nie lubi Sorosa.
 • @zbig71 22:37:30
  Zależy od tego ILE pieniędzy chałaty maja zainwestowane np. na Węgrzech???Nieopatrzny ruch i mogą położyć ekonomie kraju np.Rosji też, Jelcyn "puścił" kraj judkom, niektórzy dostali wilczy bilet jak rebe Chodorkowski!ale wszystkim się nie da.
  Poza tym głowice jądrowe wycelowane we wszystkie stolice Europy!Myślisz że to miłość, czy Cosa Nostra??

  https://gloria.tv/article/28v2LGmhxJNg1XtSoDWCJRiYS
 • Autor
  Bardzo mi się podoba to myślenie:
  "Sytuacja międzynarodowa Polski może jednak zostać odmieniona, gdyż jej słabość wynika z irracjonalnej fobii i strachu przed Rosją.
  Wystarczy dać sygnał i dać się zaprosić do Moskwy,
  pokazać partnerom zachodnim, że Polska ma inne możliwości geopolityczne
  i przestała już robić portkami przed Władimirem Putinem,
  a zagraniczni ambasadorzy i lobbyści utracą swój główny argument: zapewnienie Polsce bezpieczeństwa militarnego."

  Proste i skuteczne.
  Jednak "za proste" - bo tak proste że nie tylko Kaczyński i Gapol na to wpadli, ale i wykorzystywali do lansowania się z Orbanem który przetarł szlaki, po czym stwierdziwszy że już w stopniu im wystarczającym zwiedli opinię publiczną, przeszli do kontynuacji swoich zdrad.

  ŻEBY TO JEDNAK MOGŁO BYĆ RZECZYWIŚCIE SKUTECZNE TO TRZEBA BY MIEĆ CHOCIAŻBY NA POCZĄTKU BOJAŹLIWE ALE POLSKIE, AUTENTYCZNIE POLSKIE WŁADZE PAŃSTWOWE.

  Tego nie ma. Wszystkie rządy pookrągłostołowe (może poza krótkotrwałym Olszewskiego) to zdeklarowani zdrajcy, to marionetki marionetek władz państwowych. Ich stać tylko na rządy terroru - na organizowanie państwa terrorystycznego względem Narodu Polskiego - Narodu którego przedstawicielami formalnie są.


  A takie polskie, narodowe władze żeby mogły być wybrane to trzeba zmienić ordynację wyborczą, a może i zdelegalizować wszystkie istniejące partie polityczne.
 • @trojanka 22:52:35
  Starsi i mądrzejsi wchodzą w cały Wyszehrad, Bałkany i Pribałtykę . Wystarczy posłuchać, co Bibi mówił , jak był na Litwie
 • @miarka 23:11:45 NARÓD POLSKI ,
  ..tak ma się nazywać Partia Narodu Polskiego a co ciekawe
  przed taka nazwą bronią się założyciele nowych i planowanych partii

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031