Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1821 postów 2009 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Eskalacja na Azorach, sraczka w Polin

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To, że Rysiek Petru myli Morze Azowskie z Azorami, to akurat żadna nowina.

(Jak ktoś na Maderze pomylił posłankę Schmidt z własną żoną, to nie może być specjalnie spostrzegawczy). To, że władze warszawskie mylą instrukcje amerykańskiej pani ambasador (nawet jeśli ta ma wygląd i maniery burdelmamy z żydowskiego domu publicznego w Buenos Aires) z polską racją stanu też w sumie nie powinno dziwić, choć wciąż boli.

Niewykluczone, że incydent na Morzu Azowskim został celowo wyreżyserowany przez reżim w Kijowie, który potrzebuje pretekstu do wprowadzenia stanu wojennego w masie upadłościowej po efemerycznym państwie ukraińskim, m.in. gwarantując Walcmanowi utrzymanie władzy. Pod osłoną surowych praw stanu wojskowego łatwiej będzie żydowskim grandziarzom wyszlamować biednych Rusinów z resztek własności i uruchomić wreszcie projekt Chazaria 2.0

Przerażająca jest natomiast „anafilaktyczna” (tak jak wstrząs) reakcja władz warszawskich: rząd, który regularnie obrzucany kałem przez władze krainy U, ściera go z twarzy i przysięga, że to nawet nie z fabryki Roshena, ale najlepsza czekolada od Wedla, ten sam rząd, skoro już musi, to zamiast spokojnie wezwać obie strony do przestrzegania prawa, z całą moca potępia Rosję. Odzywają się nawet jakieś dawno wyginięte dinozaury takie jak wiecznie straumatyzowana pani Fotyga, która widzi w tym incydencie okazję do przykręcenia Ruskim śruby i nałożenia na nich kolejnych sankcji. Znowuż w redakcji „Gazety Polskiej” (portal niezależna.pl) prawdziwe antyrosyjskie święto. Nawet prezydent Juda rozmawiał już telefonicznie z Walcmanem i czort wie, co mu tam naobiecywał, kolejne miliardy czy może pomoc wojskową.

Rzygac się chce patrząc na tych bęcwałów – normalnie widły im w brzuch i siekiera w plecy i to nie byle jaka siekiera, ale święcona przez grekokatolickiego popa. Do diabła z takim MSZ-tem, który chce uwalniać Morze Azowskie dla ukraińskich kutrów, a nie potrafi uwolnić lwowskich kamiennych lwów z paździerzowych klatek.

  

KOMENTARZE

 • Rysiu ciągle się przejęzycza!ma jakieś braki w zwojach!
  https://twitter.com/i/status/1067039661430853635
 • Słowo stało się Ciałem:
  https://wpolityce.pl/swiat/422766-napiecie-na-wschodzie-stan-wojenny-na-ukrainie

  chytry Walcman i jego pobratymcy wykorzystali incydent, a po co, to proszę chocby tutaj:

  https://kresy.pl/wydarzenia/co-oznacza-stan-wojenny-na-ukrainie/
 • Nic nie dzieje się przypadkowo
  Upadający Banderland sprowokował Rosję zapewne na polecenie zza oceanu i żeby odwrócić uwagę od nędzy jaka panuje ,a będzie większa. Morawiecki na taśmach mówił o wojnie i misce ryżu, pamiętajmy o tym. Pseudo polski MSZ przekracza wszelkie granice upodlenia pod rządami Czaputowicza, na polecenie sojusznika pchają łapy między drzwi i to nie nasze.
 • @finka 16:10:55
  Jedyna nadzieja to fakt że ruskie nas Polaków lubią i szanują a kiedyś nawet podziwiali (za sukcesy w budowie PRLu za kulturę, sport , naukę).
  Dzisiaj już nie podziwiają tylko się dziwią że Polacy tak dali się zniewolić solidaruchom oraz ich nadzorcom z globalnej mafii żydowskiej oraz KK kiedyś z JPII na czele.
 • @Oscar 17:30:21
  i komu to przeszkadzalo
  komu
 • @Oscar 17:30:21
  Ruscy szanować nas już nie mają za co, mogą jeszcze tylko lubić.
  Z tym zniewoleniem - czy naprawdę musi Kolega dorzucać do tego KK?
  Gwoli ścisłości - KK przeżywa dziś poważny kryzys, czego obecny papież Franciszek (głupi jak but argentyński komunista) jest niestety symbolem.

  pozdr
 • @
  Przypominam, że Ryszard Petru jest absolwentem międzynarodowych stosunków gospodarczych i politycznych, więc na geografii akurat się zna.

  https://pbs.twimg.com/media/Ds8As3uWkAA-LO6.jpg
 • Co na to krul europy
  I condemn Russian use of force in Azov Sea. Russian authorities must return Ukrainian sailors, vessels & refrain from further provocations.
  I discussed situation with Pres. @poroshenko and will meet his representatives later today.
  Europe will stay united in support of Ukraine.

  https://pbs.twimg.com/profile_images/539335261398646784/ixECPqgQ_bigger.jpeg
 • Jak zwykle w takich sytuacjach nalezy postawić odwieczne pytanie:
  CUI BONO????
  Odpowiedź nasuwa się szybko,beneficjenci całej tej sytuacji to :WALZMAN i mocodawcy!!

  Kacap pisze!!
  https://t.co/Z2A60BzZ3s
 • @trojanka 18:00:13
  "odwieczne pytanie:
  CUI BONO????"

  Wystarczy przyjrzeć się co się faktycznie wydarzyło. Te trzy małe statki wpływały na kanał kerczeński bez zapisania się w kolejce.

  Tam jest płyciej i wężej niż w cieśninach duńskich, w których takie postępowanie jest nie do pomyślenia.
 • @Husky 17:37:08
  "i komu to przeszkadzalo
  komu"

  Dla Ciebie to dowcipne jest?
  To może trochę przyhamuj bo UK na pewno w razie czego poprze USA w razie wojenki ... i co wtedy? Masz obywatelstwo? Jeśli tak to w kamasze możesz pójść :)

  Pozdrawiam
 • @Pedant 18:09:47
  Jakoś wcześniej spokojnie przepłynęli, gdzieś z miesiąc temu!Po uprzednim zgłoszeniu Rosjanom!No ale przecież o to własnie chodziło, żeby aferę wywołać! i zaakcentować złość, że most Kerczeński nie należy do Ukrainy nie nosi imienia cioty Bandery!
 • A jak tam sytuacja w Zalewie Pimpusiowym???
  ukraińskie łodzie podwodne osiadły cicho na dnie oczekując wroga???
 • @Astra - Anna Słupianek 18:19:03
  Mam swoje zdanie na temat //solidaruchów,Papieża JPII czy KK//
  Jeśli to mafia żydowska to gratuluję
  Ciekaw kto już ustalił że Papież JPII to był żyd, i jednocześnie nadzorca mafii
  Oskar...
  No ale może to ja się mylę

  ps.
  obywatelstwa mam "niestety" dwa
 • Pan premier Morawietzky obiecał chrystianizować Europę.Proponuję zacząć, od potępienia Wolnej Armii Syryjskiej
  Która skalpuje i masakruje chrześcijan w Syrii!
  Oto blog Nardeepa:
  poniżej straszny film 18+.
  https://twitter.com/awakealert
  https://twitter.com/i/status/1044932816260214784
 • @Husky 18:38:31
  Jeśli chodzi o solidaruchów to może być tzw żydowskie lobby.
  Szkoda, że w 1980 roku nie było internetu... wtedy byśmy się dowiedzieli więcej :( ja już w każdym razie na drugą solidarność nie dałam się nabrać i mam na to świadków... tyle, że oni się wtedy pukali w głowę jak twierdziłam, że to wszystko cuchnie.
  Papież był wspaniałym Polakiem i chciał dla Polski jak najlepiej a nie rozumieją tego ludzie... no cóż w większości niewierzący i to jest ich problem.
  Natomiast faktem jest, że za komuny Polska miała 500 tys armię i w świecie bylismy szanowani. Ktoś nas rozbroił, kto? Solidaruchy właśnie!!
 • @Astra - Anna Słupianek 18:55:55
  Solidaruchów było 10 mln.
  To spora diaspora
  8-)))))

  ps.
  Odnośnie sytuacji na Ukrainie, to jest oczywiste że Ukraina jest państwem zbudowanym na wściekłej polonofobii i zachowującym się nieprzyjaźnie wobec Polski i polskich obywateli.
  Nie mam żadnego powodu, by w sporze takiej Ukrainy z wrogą nam putinowską Rosją, kibicować jednej czy drugiej stronie...

  Pozdrawiam
 • @Husky 17:45:28
  Może byłoby to i śmieszne, gdyby nie było tak tragiczne! A tragizm polega na tym, że taki bęcwał ma jednak niemały wpływ na "myślenie" wielu podobnych bęcwałów, jak nie przymierzając owe bęcwalice, z którymi ten idiota zakłada nową partię bęcwałów! A jeszcze tragiczniejsze jest to, ze ciągle znajdują się jakieś bęcwały, które na to głosują!
 • @Husky 19:05:27
  Nie manipuluj!
  Do pierwszej Solidarności sama należałam i wtedy cele były jasne.
  Solidaruchy zebrały się dopiero przy okrągłym stole, więc nie obrażaj nas!!

  "Nie mam żadnego powodu, by w sporze takiej Ukrainy z wrogą nam putinowską Rosją, kibicować jednej czy drugiej stronie..."

  Tyle, że nikt się nas pytał nie będzie.. więc trzeba teraz głośno krzyczeć aby te nasze durnie w jakąś wojenkę nas nie wciągnęły.
  Ciekawe co tam Twoi krajanie na angielskich forach piszą.... bo jeśli są głupsi od Polaków a są moim zdaniem :) to strach się bać z Twoim podwójnym obywatelstwem :)))
 • @Husky 17:47:46
  Jeżeli wmieszany się w ten konflikt (będziemy wnioskować o sankcje dla Rosji itp) i to po stronie kraju który więzi polskich studentów za świętowanie rocznicy oswobodzenia Lwowa, zakrywa lwy na cmentarzu orląt, nie pozwala naszemu IPN na pracę nad szczątkami pomordowanych, gloryfikuje morderców naszych przodków itd itd to będziemy ostatnimi skończonymi frajerami! A Rosja i tak obejdzie sankcje i zrobi co chce, bo wie, że EU palcem nie kiwnie tylko po protestuje, pokrzyczy poweźmie sankcje, które członkowie UE łatwo obejdą.Tak samo by się UE zachowała gdyby ruskie wojsko zajęło Estonię lub Łotwę czyli pisali by noty już po fakcie. To samo dotyczy NATO..Będzie to wyglądało tak: Niebawem będziemy czytać nagłówki jak to Bruksela EU z NATO nawiązała współprace z Putinem i Rosją, a ja widzę to tak, jak określił to pan Andrzej Waligórski: "Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące w dość niewybredny sposób podtarł się zającem. Zając się potem żonie chwalił po obiedzie: Wiesz stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem! "
 • @Astra - Anna Słupianek 19:12:10
  8 odpowiedzi 47 podanych dalej 153 polubione
  Odpowiedz 8 Podaj dalej 47 Polub 153

  Jacek Piekara
  ‏Jacuś????
  https://twitter.com/JacekPiekara

  @JacekPiekara
  4 godz.4 godziny temu
  Więcej
  Ukraina jest państwem zbudowanym na wściekłej polonofobii i zachowującym się nieprzyjaźnie wobec Polski i polskich obywateli.
  Nie mam żadnego powodu, by w sporze takiej Ukrainy z wrogą nam putinowską Rosją, kibicować jednej czy drugiej stronie...

  110 odpowiedzi 176 podanych dalej 946 polubionych
  Odpowiedz 110 Podaj dalej 176 Polub 946
 • @trojanka 19:17:42
  Vox populi voxDei!
  https://twitter.com/zbig1964
 • @Astra - Anna Słupianek 19:12:10
  Ja nie manipuluje.
  Proszę to napisać Oskarowi i kilku innym tutaj co tak generalizują solidaruchów
  Sam nie należałem do solidarności(za młody) ale właśnie o czym wcześniej Pani pisała , wtedy nie było internetu dziś jest więc można się wiele dowiedzieć od ludzi solidarności z tamtego okresu jak było naprawdę.
  Na angielskich forach (a piszę też często) wiadomo.
  Rosjanie nie ciesza sie tu sympatią , wrecz odwrotnie, ale i o Ukrainie pisać nie chcą
 • @trojanka 19:17:42
  Mając takie same zdanie to i więc zamieściłem
  Co w tym tragicznego
  Więcej tu jest takich "moich"komentarzy
  nawet dużo
  tragedia?
 • @Husky 19:23:52
  Jeśli tam piszesz to ich oświeć w sprawie zbrodni banderowskich na Polakach.
  Powklejaj zdjęcia ich mordów i dzisiejsze bohaterstwo OUN - przecież potrafisz co?
  I napiszę tak... ze względu na Twoje podwójne obywatelstwo ... weź się za to jak najprędzej.
  Głupio by było ginąć za takich bandytów ...

  Pozdrawiam
 • @Astra - Anna Słupianek 19:33:38
  Wiedzą o tym
  Zwłaszcza polonia tutaj to nagłaśnia wszelkimi dostępnymi środkami
  Tyle że angole to "tempe" są
 • @Husky 19:05:27
  Owszem, solidarchów było 10 mln. Tylko co z tego. Tych, którzy wiedzieli o co szła gra było kilkaset osób. TO owi słynni doradcy. Około 20% z tych 10 mln szczerze działało, wierząc naiwnie, że można będzie coś dobrego dla Polski zrobić. Oni najbardziej dostali w tyłek za PRL-u, nie są też beneficjentami III RP. Pozostałe 80% myślało tylko jak dopie....ć komunie, nie martwiąc się jakie z tego wynikną koszty dla Polski.
 • @Astra - Anna Słupianek
  UE wzywa Ruskich do oddania Ukrainie całej floty marynarki wojennej! Ukraina na dziś posiada 3 (trzy okręty!) 1 stawiacz min, 1 fregata, 1 korweta! A te na zdjęciu stoją już 4 lata na Krymie bez załóg i zżera je rdza.

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/710/56/7105604.jpg

  Ruskie ponaglają by Ukraina sobie ten już złom zabrała, naliczają opłaty portowe i kary Ukrainie lecz Ukraina nie kwapi się do zabrania swego złomu. To się NATO wpie*doliło w kocioł! Z powodu 3 okrętów 3 wojna światowa!? To UE mocno pogroziła Rosji. Pewnie Putin bardzo się przestraszy i wycofa się Nord Stream2, 3, 4.
 • @Husky 17:45:28
  na tym obrazuku brakuje podpisu Petru.
 • @Pedant 18:09:47
  to tylko mały przyczynek

  https://interesariusz.neon24.pl/post/146556,quo-vadis-26-11-2018r-wojna-o-nasze-dusze
 • @Husky 19:05:27
  //interesariusz.neon24.pl/post/146556,quo-vadis-26-11-2018r-wojna-o-nasze-dusze#comment_1506378
 • Rosja-Ukraina Morze Czarne Kryzys militarny: Na krawędzi wojny
  25 listopada służba graniczna Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) została zmuszona do otwarcia ognia i uszkodzenia ukraińskich okrętów wojennych, które prowadziły wrogie działania i posuwały się naprzód na rosyjskich wodach terytorialnych Morza Czarnego na Krymie.

  Po krótkiej strzelaninie blisko dwóch kwartałów, dwa ukraińskie okręty zostały odholowane i jeden statek eskortowany przez siły rosyjskie do rosyjskiego portu Kercz. Strona ukraińska stwierdziła, że ​​6 członków służby zostało rannych w tym incydencie. Strona rosyjska mówi, że 3 ukraińskich żołnierzy zostało lekko rannych. Otrzymali pomoc medyczną i nie ma zagrożenia dla ich życia.

  Dane dostępne z obu stron, ukraińskiej i rosyjskiej, pokazują, że ukraińskie okręty celowo weszły na rosyjskie wody terytorialne i wniknęły w nie głębiej. Taka akcja militarna, której należałoby się spodziewać, nie jest możliwa politycznie, bez bezpośredniego polecenia ukraińskiego przywódcy wojskowo-politycznego.

  Od samego początku strona ukraińska twierdziła, że ​​poinformowała stronę rosyjską o planowanym przemieszczeniu swoich statków do Morza Azowskiego przez Cieśninę Kerczeńską. Strona rosyjska mówi, że nie było wniosku w tej sprawie.

  Nawet jeśli strona ukraińska rzeczywiście w jakiś sposób poinformowała Rosjan, nadal musiała czekać na odpowiedź i zgodę władz rosyjskich. Jak pokazały kolejne wydarzenia, strona ukraińska nie otrzymała żadnej odpowiedzi / zgody ze strony rosyjskiej.

  Istnienie lub brak ukraińskiej prośby do Rosjan jest nieistotny. Faktem jest, że ukraińskie okręty wojenne naruszyły rosyjskie wody terytorialne, zagrażając żegludze na tym obszarze i prowokując stronę rosyjską.

  Przez ponad 5 godzin strona rosyjska unikała jakichkolwiek działań, aby zatrzymać i zablokować okręty wojenne de facto "nieprzyjaznego państwa" na jego wodach terytorialnych. Dopiero o 19:00 czasu lokalnego służba graniczna FSB zastosowała rzeczywiste środki, aby położyć kres wrogim działaniom okrętów w de facto "nieprzyjaznym państwie" na rosyjskich wodach terytorialnych.

  Podsumowując istniejące dane, można stwierdzić, że:

  Kiedy ukraińskie okręty wojenne wkroczyły na rosyjskie wody terytorialne, podjęto próbę zablokowania postępu ukraińskiej grupy marynarki wojennej. Jeden z okrętów Służby Granicznej FSB wywołał incydent morski z ukraińskim statkiem, umieszczając własny kadłub na winie ukraińskiego okrętu wojennego.
  W ciągu następnych kilku godzin rosyjska grupa marynarki zamknęła eskortę ukraińskich okrętów. Najwyraźniej obie grupy znajdowały się wewnątrz lub w pobliżu rosyjskich wód marginalnych.
  W ciągu kilku godzin doszło do wypadku ogniowego między rosyjskimi i ukraińskimi grupami morskimi.
  Ukraińska marynarka uznaje, że incydent miał miejsce w pobliżu granicy rosyjskiej strefy 12 mil morskich.
  Ukraińska grupa marynarki była całkowicie zdominowana przez rosyjską grupę marynarki wojennej.
  Wśród ukraińskich członków służby były ofiary.
  Okręty w ukraińskiej marynarce wojennej poniosły straty.
  Ukraińska grupa marynarki została zablokowana, a następnie eskortowana / odholowana przez rosyjską grupę morską do Kercz.
  Nie ulega wątpliwości, że kierownictwo ukraińskich sił zbrojnych, w szczególności naczelny wódz Petro Poroszenko, wydało rozkaz przeprowadzenia akcji, która mogłaby spowodować ofiary wśród przynajmniej personelu wojskowego. Dowództwo i żołnierze ukraińskiej marynarki wojennej dołożyli wszelkich starań, aby wypełnić ten rozkaz.

  Strona rosyjska wydawała się próbować uniknąć starcia zbrojnego i prawdopodobnie próbowała rozwiązać ten kryzys drogą dyplomatyczną przez co najmniej kilka godzin. Jednak nie udało się tego zrobić.

  Istniejące dane pozwalają stwierdzić, że obecni ukraińscy przywódcy polityczni ponoszą większość odpowiedzialności za incydent morski z 25 listopada. Jeśli chodzi o to, czego powinniśmy się spodziewać w następnych dniach Ukraiński rząd wykorzysta swoją propagandę i siłę opresyjną, aby wzmocnić wizerunek Rosji jako agresywnego wroga Ukrainy. Doprowadzi to do eskalacji napięcia w strefie konfliktu we wschodniej Ukrainie, a także napięcia w strefie kontaktowej sił rosyjskich i ukraińskich na Morzu Czarnym i Morzu Azowskim.

  Jeśli to się nie powiedzie, incydent ten może doprowadzić do pełnej dyskredytacji obecnego ukraińskiego przywódcy politycznego, w szczególności prezydenta Poroszenki i jego amerykańskich przełożonych.

  Ważne jest, aby pamiętać, że w nocy 26 listopada sytuacja zaczęła nasilać się na wschodniej Ukrainie, gdzie ukraińskie siły zbrojne otworzyły ogromny ogień artyleryjski na wioski i miasta kontrolowane przez Doniecka Republika Ludowa (DPR) o 21:48 czasu lokalnego. Może to wskazywać, że reżim Poroszenki celowo podsyca napięcia militarne w regionie, aby rozpocząć nowy konflikt.

  W nocy 26 listopada Poroszenko odbył spotkanie z gabinetem wojskowym i ogłosił wprowadzenie stanu wojennego. Ponadto ukraińskie siły zbrojne zostały doprowadzone do "pełnej" gotowości bojowej.

  Wprowadzenie stanu wojennego pozwala na opóźnienie wyborów prezydenckich w 2019 r. Na Ukrainie, które obecnie mają się odbyć 31 marca 2019 r. Według sondaży, Poroszenko najprawdopodobniej straci swoje stanowisko prezydenckie, gdy wybory odbędą się teraz . Konflikt zbrojny i stan wojenny mogą pozwolić mu zmienić sytuację na swoją korzyść.

  Konflikt taki umożliwiłby również "zachodnim partnerom" Ukrainy zwiększenie obecności wojskowej w kraju i pobliskich regionach, co jeszcze bardziej zdestabilizuje sytuację.
  Tłumacz google za: www.veteranstoday.com
 • Autor.
  "To, że Rysiek Petru myli Morze Azowskie z Azorami, to akurat żadna nowina.

  (Jak ktoś na Maderze pomylił posłankę Schmidt z własną żoną, to nie może być specjalnie spostrzegawczy). To, że władze warszawskie mylą instrukcje amerykańskiej pani ambasador (nawet jeśli ta ma wygląd i maniery burdelmamy z żydowskiego domu publicznego w Buenos Aires) z polską racją stanu też w sumie nie powinno dziwić, choć wciąż boli."
  Majstersztyk......Jakże zazdroszczę Panu, tak precyzyjnego widzenia rzeczy...
 • @rysio 20:21:33
  To jest parcie do wojny z Rosją. Przypominam, że Stany Zjednoczone w 1988 roku zestrzeliły w Zatoce Perskiej Irański samolot pasażerski, tylko dlatego, że trasa jego przelotu wypadała nad amerykańską flotą. Wyobraźcie sobie teraz, że trzy okręty wojenne Iranu podpływają pod wybrzeże USA. Zostałyby zatopione bez ostrzeżenia. Myślcie. I przypominam wojna z Rosją oznacza całkowitą zagładę Polski, niezależnie od tego, kto ten konflikt wygra.
 • @trojanka 19:17:42
  Po pierwsze nawet gdyby Ukraina chciała powojować to nie ma kim i czym, magazyny z amunicją nie istnieją, "spaliły" się/rozkradzione. Sprzęt złom, część Ukraińcy posprzedawali zbiorowo i indywidualnie nawet to co od USA czy nas dostali. Po drugie Rosja jest w stanie zająć całą Ukrainę w 48 godzin, i wierz mi, że większość Ukraińców, marznących, głodujących witała by Rosjan jak zbawienie bo mają dość Porocha i jego złodziei oraz dość zachodniej "demokracji" i pseudo wolności bo nią się nie najedzą czy ogrzeją. Rozmawiam z wieloma Ukraińcami tu gdzie mieszkam bo pracują obok na budowie, oni wręcz na to czekają unikając tym samym poboru do wojska, mówią wprost, niech Poroch sam walczy za swe fabryki w Rosji jak i jego oligarchowie..Rosja Ukrainy nie zajmie bo po co im bankrut zachodnia jej część bez przemysłu, ze sprzedaną ziemią, lasami i etnicznymi konfliktami z Węgrami, Rumunią, Mołdawią no, by ich długi spłacać i żywić marznącą bezrobotną biedotę?
 • @kula Lis 67 20:03:03
  Tutaj jest stanowisko Rosjan:

  cyt:

  Igor Korotczenko: Mamy daleko gdzieś co sądzi społeczeństwo międzynarodowe. Granica Federacji Rosyjskiej jest święta i każdy obcy okręt będziemy wypraszać z naszego terytorium. Dwanaście godzin ukraińskim durniom nie starczyło, by to zrozumieć, wszystko im tłumaczyli. Teraz ci marynarze odpowiedzą przed rosyjskim sądem za nielegalne przekroczenie granicy. Jeżeli są takimi bohaterami, to powinni byli walczyć i stawić opór, jeżeli należą do armii niezależnej Ukrainy. Powinni byli zatopić swoje kutry, a oni po prostu się poddali.

  https://www.rp.pl/Konflikt-na-Ukrainie/181129475-Korotczenko-W-przypadku-wojny-nasze-czolgi-wejda-do-Kijowa.html

  Polecam całość artykułu
  I niech spada stąd 2 miliony banderowców. W końcu ich ojczyzna w niebezpieczeństwie jest chyba raczej...
 • @Astra - Anna Słupianek 20:52:54
  Deputowany Werchownej Rady Ukrainy E.Murajew.
  To wszystko szło w tym kierunku,i ukraińskiej władzy potrzebny był powód aby zdławić wszystkich inaczej myślących niż władza.Takie prawo daje prezydentowi wprowadzony stan wojenny.Jak również daje mu do rąk sposób rozprawienia się z oponentami,niezależnymi środkami masowej informacji.A także możliwości aby dalej nas grabić!To jest jedyny ich cel.
  Uważam, ze prezydent chce sobie oczyścić pole, a potem zaraz przeprowadzić wybory parlamentarne.
  Myślę że nie należy do tego dopuścić, bo to będzie dla jego/prezydenta/osobistych celów i korzyści.

  https://youtu.be/HninKW3yjF8
 • ukraina
  6/6. Zgadzam się z tym co napisałeś. Brawo
 • @Husky 17:45:28
  :)) Co za kabotyn z tego Petru! Pomyśleć taki nieuk siedzi w polskiej polityce.
 • @Lotna 22:54:55
  Masz rację, nie jeden nieuk siedzi w polityce, a co więcej są ministrami. Morze Azorskie odkrył nasz minister Spraw Zagranicznych Czaputowicz.

  https://natemat.pl/256069,czaputowicz-nie-wie-gdzie-zaatakowala-rosja-szef-msz-mowi-o-azorach

  Sami odkrywcy w tym rządzie. Waszczykowski odkrył San Escobar, Czaputowicz morze Azorskie, gdzie ten PiS tych ministrów wyszukuje?
 • @Zawisza Niebieski 00:21:42
  W stajni prof Geremka.
 • @Lotna 22:54:55
  Ja się ciągle zastanawiam skąd on wziął tych sześciu króli? ;-)
 • @Jasiek 06:31:53
  Rysiek szczodry chłopak jest
 • @Jasiek 06:31:53
  To proste. Święto Trzech Króli jest 6 (!) stycznia.
  Stąd 6 Króli.
 • Teraz SBU wymyśliło nową bajkę, że Su30 zaatakował te kutry rakietami!
  http://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15433048321d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
  Pozostaje pytanie czy tak te małe okręciki wyglądałyby po ataku rakietowym Su30?
 • @Astra - Anna Słupianek 20:52:54
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/926/80/9268044.jpg

  Zatrzymani przez Rosję ukraińscy wojskowi złożyli zeznania (wideo) FSB opublikowała nagranie z przesłuchania zatrzymanych ukraińskich żołnierzy, donosi RT. Na pytania odpowiadali starszy porucznik Andriej Dracz, marynarz Siergiej Cybizow i kapitan III rangi Władimir Lesowoj. Wszyscy trzej przyznali się do prowokacji, nielegalnego wtargnięcia na wody terytorialne Rosji i naruszenia jej ustawodawstwa. Dracz potwierdził, że ukraińscy marynarze zostali ostrzeżeni o naruszeniu rosyjskiej granicy. Z kolei Lesowoj dodał, że „celowo zignorowali prośby o zatrzymanie” od rosyjskiej straży granicznej. W momencie przejścia na pokładzie znajdowała się mała broń strzelecka i karabiny maszynowe DSzK z amunicją. „Zdawałem sobie sprawę, że działania grupy okrętów Sił Morskich Ukrainy w Cieśninie Kerczeńskiej mają charakter prowokacyjny” powiedział wojskowy. Prowokacja Marynarki Wojennej Ukrainy

  Rankiem 25 listopada okręty Marynarki Wojennej Ukrainy „Berdiańsk”, „Nikopol” i „Jany Kapu”, naruszając artykuły 19 i 21 Konwencji ONZ o prawie morza, przekroczyły granicę Rosji. Okręty wpłynęły na czasowo zamknięty rosyjski akwen i przez kilka godzin wykonywały niebezpieczne manewry, nie reagując na żądania towarzyszących im rosyjskich kutrów i okrętów. Zdecydowano się użyć broni. Wszystkie trzy okręty zostały zatrzymane około 20 kilometrów od rosyjskiego wybrzeża i 50 kilometrów na południowy zachód od zwykłego miejsca przejścia okrętów przez Cieśninę Kerczeńską pod Mostem Krymskim. Podczas incydentu trzech ukraińskich żołnierzy zostało lekko rannych. Otrzymali opiekę medyczną, nie ma zagrożenia dla ich życia.

  https://youtu.be/QVKOYBOZhLE
 • "Do diabła
  z takim MSZ-tem, który chce uwalniać Morze Azowskie dla ukraińskich kutrów, a nie potrafi uwolnić lwowskich kamiennych lwów z paździerzowych klatek."
  Koniec cytatu.
  Przecież ten MSZ od 1989 roku obsadza nie kto inny - jak sam Szatan - swoimi pupilami. Banderland z kolei to kondensacja wszelkiego zła, którego Piekłoby się nie powstydziło - więc nie dziwmy się, że temu tzw. MSZ-towi blisko jest do Banderlandu.
 • @Astra - Anna Słupianek 20:52:54
  Stan wojenny na Ukrainie: „Konsekwencje mogą być nieprzewidywalne”. Konsekwencje wprowadzenia stanu wojennego na Ukrainie mogą być nieprzewidywalne, powiedział na antenie radia Sputnik Wadim Kolesniczenko, przewodniczący prezydium Międzynarodowej Rady Organizacji Rosyjskich Rodaków. Podpisanie dekretu o wprowadzeniu stanu wojennego to tylko część pytania. Kolejną częścią jest posiedzenie Rady Najwyższej Ukrainy. Dopiero po zatwierdzeniu tego dekretu przez parlament stan wojenny wejdzie w życie w ciągu dwóch dni. Należy zrozumieć, jakie będą pełnomocnictwa i jakie parametry zostaną określone w tym stanie wojennym. W rzeczywistości jest to zerwanie prezydenckiej kampanii wyborczej, klęska praw obywatelskich Ukrainy, w rzeczywistości ograniczenie wszystkich praw. Jest to kontrola nad życiem kraju ze strony administracji wojskowej, zamknięcie wszystkich opozycyjnych spółek telewizyjnych i radiowych, agencji prasowych, które nie odpowiadają interesom pana Poroszenki. Są to aresztowania, zatrzymania osób bez procesu. W najgorszym przypadku, z punktu widzenia ustawy o stanie wojennym, jest to nawet koncentracja niewygodnych osób w specjalnych aresztach. Co najważniejsze, to pozwoli całkowicie oczyścić to pole od opozycji, od tych, którzy w jakiś sposób przeciwstawili się Poroszence. Staną się teraz przestępcami z punktu widzenia naruszenia prawa o stanie wojennym. Ponadto zostaną zabronione narodowe protesty, szczególnie w przypadku opłat za media, w kwestii wyłączenia ogrzewania. Będzie to możliwe do realizacji. Trzeba zrozumieć, czy Rada Najwyższa będzie głosować, ponieważ uderza to w interesy dużej liczby deputowanych, przede wszystkim w interesy Tymoszenko. I trzeba zrozumieć, czy Gwardia Narodowa i siły specjalne będą w stanie wypełnić ten dekret o stanie wojennym. Jeśli masowy opór i niespełnienie przeleją szalę cierpliwości, mogą wystąpić nieprzewidywalne konsekwencje. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że Tymoszenko i Awakow w zmowie przygotowują się do kolejnej kampanii wyborczej.
 • @Astra - Anna Słupianek 20:52:54
  Na podstawie umowy państwowej z roku 2003 Morze Azowskie uznaje się za tzw. morze wewnętrzne. Pływać po nim mogą tylko statki i okręty rosyjskie i ukraińskie. Statki i okręty państw trzecich nie mogą pojawiać się na tych wodach bez zgody jednego z ww państw. W związku ze zmianą sytuacji na Krymie zmieniły się granice państwowe Federacji Rosyjskiej i teraz strona ukraińska musi powiadamiać stronę rosyjską o przepływaniu jej statków przez wody należące do Federacji Rosyjskiej. I tak zawsze było do dnia wczorajszego. W związku z tym, że na Ukrainie trwa kampania wyborcza lepszy wybór Ukrainy pan Poroszenko zdecydował się na utrzymywanie własnej władzy do końca. Wczoraj statki wyszły w morze bez uprzedniego zawiadomienia strony rosyjskiej! Naturalną konsekwencją jest, że okręty rosyjskie musiały zaatakować wichrzycieli. Co też i zrobiły nie uczyniwszy wielkiej szkody statkom ukraińskim.
 • @Astra - Anna Słupianek 20:52:54
  Czarnecki o sytuacji na Ukrainie: Nie wychodzić przed szereg. https://www.rp.pl/Konflikt-na-Ukrainie/181129526-Czarnecki-o-sytuacji-na-Ukrainie-Nie-wychodzic-przed-szereg.html
 • @trojanka 21:09:52
  Poroch utrzyma się dłużej przy władzy i rozprawi z wrogami. I o to chodzi. Skasował wybory. Teraz to już na Ukrainie będzie prawdziwa junta. Jak myślicie kiedy odwołają ten stan, za miesiąc, rok czy nigdy? Reszta to ględzenie dla idiotów.
 • @Astra - Anna Słupianek zdjęcie tych kutrów z dzisiejszego dnia stojących w Kerczu.
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/926/84/9268435.jpg
  Czy tak wyglądałyby po ostrzelaniu rakietami przez Su30 jak wmawia SBU? Stan trzech ukraińskich marynarzy, którzy ucierpieli w wyniku incydentu na Morzu Czarnym jest stabilny poinformowała Sputnika pełnomocnik ds. praw człowieka w Republice Krymu Ludmiła Łubina. Ukraińska pełnomocnik ds. praw człowieka Ludmiła Denisowa rozpowiada już, że jednemu z marynarzy zostanie amputowana dłoń. Nie potwierdzono tej informacji, kończyny wszystkich są obecnie w normie. Obrażenia nie są poważne, to rany odłamkowe, ich stan jest stabilny" podkreśliła. Jeden z zatrzymanych odniósł obrażenia barku, drugi uda, a trzeci dłoni. Nie są to dowódcy, a szeregowi marynarze, urodzeni w latach 1999, 1998 i 1994. Wszyscy zostali przewiezieni do Szpitala w Kerczu nr 1. „Czekam na decyzję sądu i śledczych odnośnie dalszych losów wszystkich ukraińskich marynarzy, aby włączyć się w sprawę, żeby ich prawa, wynikające z rosyjskiego ustawodawstwa nie były naruszane" podsumowała Łubina.
 • @Astra - Anna Słupianek 20:52:54
  MSZ Rosji: członkowie RB ONZ nie odważyli się omówić sytuacji w Cieśninie Kerczeńskiej. Moskwa ubolewa z powodu zablokowania przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rosyjskiego wniosku w sprawie sytuacji w Cieśninie Kerczeńskiej, powiedziała rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa. W poniedziałek Rada Bezpieczeństwa ONZ zagłosowała przeciwko rozpatrzeniu zaproponowanej przez Rosję kwestii w sprawie sytuacji w Cieśninie Kerczeńskiej. „Niestety, ku naszemu wielkiemu ubolewaniu, członkowie Rady Bezpieczeństwa i, jak powiedział nasz przedstawiciel, nie bez wpływu Stanów Zjednoczonych i innych zachodnich państw, nie odważyli się zatwierdzić rosyjskiego wniosku, aby przeprowadzić posiedzenie Rady Bezpieczeństwa zgodnie z porządkiem obrad, a mianowicie, mówiąc normalnym językiem, omówić to, co wydarzyło się wczoraj na rosyjskich wodach terytorialnych” powiedziała Zacharowa w programie telewizyjnym „Wieczór z Władimirem Sołowjowem” na kanale „Rosja 1”.

  Ps...Rosja powinna wiedzieć, że ONZ czy inne organizacje są pieskami na uwięzi USA i zrobią co im pan każe, więc Rosja czy Chiny zawsze będą na przegranej pozycji w tych zbrodniczych organizacjach.
 • @trojanka 21:09:52
  Podobno 10 ukraińskich dywizji pancernych opuściło Kijów i skierowało się w kierunku spalonych ostatnio magazynów amunicji. Liczą na to, że jeszcze coś użytecznego do walki z ruskimi coś znajdą.
 • @Astra - Anna Słupianek 20:52:54
  Trump zareagował na sytuację w Cieśninie Kerczeńskiej. Prezydent USA Donald Trump oznajmił w poniedziałek, że nie podoba mu się to, co wydarzyło się między Rosją a Ukrainą. „Nie spodobało mi się… Będziemy nad tym pracować, pracujemy nad tym z Europejczykami" powiedział dziennikarzom, komentując incydent na Morzu Czarnym. Spotkanie Trumpa z reporterami na trawniku Białego Domu transmitowała telewizja CNN. Prezydent Stanów Zjednoczonych wyraził nadzieję, że ten incydent zostanie uregulowany.

  Ps..Skoro Trump jest tak bardzo powściągliwy w komentarzu, to jednak jest to ukraińska prowokacja. Prezydent Trump zdając sobie sprawę ,że niewiele może zrobić w tej sytuacji, wypowiedział się nader ostrożnie, w przeciwieństwie do harcowników Dudy, Tuska, Szczerskiego i im podobnych. Ci ostatni powinni wiedzieć, że harcownicy długo nie "żyją".
 • @Astra - Anna Słupianek 20:52:54
  Słuchałem także wypowiedzi Trumpa do żołnierzy i pograniczników na granicy z Meksykiem, otwarcie powiedział by w razie zagrożenia swego życia i naruszenia granicy używali ostrej amunicji bez obaw o odpowiedzialność karną. Stąd jego wyważone słowa co do sytuacji na Morzu Azowskim, bo musiał coś powiedzieć. USA postąpiło by tak samo.
 • @Astra - Anna Słupianek 20:52:54
  Belgia: rosyjskie służby graniczne działały zgodnie z prawem. W incydencie w Cieśninie Kerczeńskiej rosyjskie służby graniczne działały zgodnie z prawem międzynarodowym uważa deputowany do federalnego parlamentu Belgii z ramienia opozycyjnej „Partii Narodowej" Aldo Carcaci. „Uważam, że strona rosyjska działała zgodnie z prawem i w ramach prawa międzynarodowego" powiedział deputowany w rozmowie z agencją Sputnik. Zapytany o to, czy bierze pod uwagę pogorszenie sytuacji konfliktowej, Carcasi powiedział, że ma nadzieję, iż „zdrowy rozsądek weźmie górę". Rosja na pewno nie jest zainteresowana konfliktem, bo to nie ona stworzyła tę sytuację, lecz występowała jako strona broniąca się, a nie strona naruszająca ustalony porządek powiedział Carcaci.
 • @MacGregor 15:48:44
  Sprawa wygląda na prowokację aby mieć dobry pretekst do: 1.Ograniczenia swobód obywatelskich- to się zawsze „rządowi” przyda do czegoś.
  2.Zrobić kombinację aby „elity” rządzące utrzymały władzę, bo mają kiepskie notowania
  3.Udawać nadal, że Rosja chce napaść na biedną UA
  4.Jest opcja, że tą informacją o „stanie wojennym” chcą wstrząsnąć światem i skupić uwagę na UA, aby coś innego przepchnąć po cichu. 5.Pretekst do zbrojenia się, dla kolejnych pożyczek, i zmian prawa etc. w UA itp. Ogólnie to według mnie przygotowany teatr dla potrzeby danej chwili politycznej - przykaz z góry od prawdziwych włodarzy UA..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031