Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1834 posty 1876 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Sejm przyjął uchwałę z okazji 100. rocznicy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sejm przyjął uchwałę z okazji 100. rocznicy bohaterskiej obrony Lwowa

– W tych dniach mija 100 lat od bohaterskiej, zwycięskiej walki polskich obrońców Lwowa, którzy pragnęli powrotu miasta do odradzającej się Rzeczypospolitej. Szczególną pamięcią otaczamy małoletnich obrońców, nazywanych w naszej tradycji „Orlętami Lwowskimi”, którzy w pierwszym okresie walk, w istotny sposób przyczynili się do utrzymania miasta w polskich rękach, mimo ogromnej przewagi przeciwnika – czytamy w przegłosowanej dzisiaj w izbie poselskiej uchwale.

– Pamiątką po tamtych wydarzeniach jest cmentarz Orląt Lwowskich, który do dziś jest symbolem poświęcenia na ołtarzu Ojczyzny i zajmuje ważne miejsce w polskiej tradycji historycznej. Jednocześnie podkreślamy ogromne znaczenie dobrych relacji polsko-ukraińskich dla pokoju i bezpieczeństwa w Europie. W setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej składa hołd niezłomnym obrońcom Lwowa, walczącym o odradzającą się Ojczyznę – deklarują posłowie.

Walki o miasto rozpoczęły się od opanowania 1 listopada 1918 r. przez żołnierzy austro-węgierskich pochodzenia ukraińskiego większości gmachów publicznych we Lwowie oraz proklamacji utworzenia Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej. Przeciw temu wystąpiły polskie organizacje konspiracyjne, polscy mieszkańcy Lwowa, w tym młodzież, nazwana później Orlętami Lwowskimi. W późniejszym okresie wsparcia udzieliło im powstające Wojsko Polskie. Pierwszy etap konfliktu 1918–1919 roku zakończył się w nocy z 22 na 23 listopada, gdy oddziały Armii Halickiej wycofały się ze Lwowa, rozpoczynając równocześnie jego oblężenie.

Za //dzienniknarodowy.pl

Przypomnijmy, że rocznica wyzwolenia Lwowa przypadała w tym roku w czwartek 22 listopada. Mimo setnej rocznicy, nie odbyły się z tej okazji żadne uroczystości państwowe.

Według informacji na stronie Sejmu, projekt okolicznościowej uchwały przedstawiony przez Prezydium Sejmu, wpłynął w piątek 23 listopada. Niedługo później uchwałę przyjęto przez aklamację.

Jak informowaliśmy,wczoraj z okazji 100 rocznicy wyparcia sił ukraińskich i wyzwolenia Lwowa dzięki bohaterstwu Orląt Lwowskich i żołnierzy odradzającego się wojska polskiego, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w specjalnym wideo-komentarzu zwrócił uwagę, że państwo polskie zawiodło ws. upamiętnienia tej rocznicy:

– Wydawało się, że dzisiejszy dzień będzie bardzo uroczysty, albowiem zgodnie z obchodami państwowymi powinno odbyć się wiele ważnych wydarzeń. Tak przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie, gdzie pochowane jest Orlątko Lwowskie (…) oraz na samym Cmentarzu Obrońców Lwowa na Łyczakowie. Ze smutkiem trzeba powiedzieć, że polskie władze państwowe, pomimo ciągłego przypominania, że tzw. polityka historyczna jest dla nich ważna i że będą odwoływali się do polskiego patriotyzmu, praktycznie nie uczyniły niczego.

Przypomnijmy,że duchowny jeszcze przed tą rocznicą przypominając o niej zadał pytanie, czy z tej okazji odbędą się oficjalne uroczystości państwowe.

 

kresy.pl

Bardzo dobrze, ale czy tylko ja mam wrażenie, że jak zawsze władze warszawskie, po długotrwałym „molestowaniu” przez naród w ostatniej chwili podaja nam końce palców?

No i jak przytomnie napisał ktoś w komentarzu:

„Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek…
Ciekawe czy przy obchodach kolejnej rocznicy Powstania Warszawskiego, przy okazji oddawania hołdu poległym powstańcom, usłyszymy również deklaracje o wielkim znaczeniu dobrych relacji polsko-niemieckich dla pokoju i bezpieczeństwa w Europie?”

Dopóki polska polityka wschodnia będzie polegała na skrupulatnym wykonywnaiu poleceń USA, będziemy co najwyżej odbijać się jak pijany od ściany do ściany, z hańbą dla samych siebie, ze szkodą dla Rodaków zamieszkujących ziemie przemocą Polsce oderwane i ostatecznie ze szkodą dla samych Ukraińców, których nie tylko pozostawiamy, ale wręcz aktywnie wystawiamy na pastwę banderowskich satanistów.

  

KOMENTARZE

 • W zasadzie
  Komentarz jest prawie zbyteczny. Kolega napisał, że dopóki będziemy ślepo wykonywać amerykańskie rozkazy, to Polska polityka wschodnia będzie coraz gorsza, a rachunek zapłacimy my, nie Amerykanie.
  Białoruś, Białoruś, Białoruś!!! Aczkolwiek obawiam się, że nasz najważniejszy sojusznik będzie chciał "wywrócić" przez. Łukaszenkę to szabesgoje z POPis ochoczo mu w tym pomogą
 • @zbig71 16:05:40
  Wiadomo, że teraz jest kolej na Białoruś i na tamtejszego tyrana.
  A co do szabesgojów z POPIS-u to zbędne są obawy, skoro mamy PEWNOŚĆ - przecież linia programowa TV BIełsatu nie zmieniła się przy dobrej zmianie nawet na jotę.
  Oby dobry Bóg miał nas w swojej opiece i oby osłaniał nasze ostatnie okienko geopolityczne czyli Białoruś ;)
 • @MacGregor 16:50:05
  Zdaje się, że Łukaszenko mianował swojego syna szefem białoruskiego KGB . Słusznie, też bym tak zrobił. Oby Baćka trzymał się jak najdłużej.
  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930