Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1916 postów 2767 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Antykatolickie fiksacje.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Starsi i mądrzejsi spacyfikowali już prawie całą Polskę poza jedną grupą społeczną i jedną organizacją.

Ta wciąż niepokorna grupa społeczna to polska, patriotyczna młodzież, skądinąd znowu bardzo niebezpiecznie podatna na anglosaskie (i żydowskie) prowokacje insurekcyjne. Wszyscy wrogowie Polski az przebieraja nogami, żeby zutylizowac młodych polskich patriotów albo wypychając ich za granicę, a jak nie to wysyłając na cudzą wojnę (najlepiej z Moskalikami, skąd zapotrzebowanie na takich starych idiotów plecących androny jak dr Targalski czy vel Grajewski).

[Coraz więcej poszlak wskazuje na to, że jeszcze dwa lata temu bardzo poważnie rozważano udział polskiego wojska w wojnie z Rosją „na Donbasie” czyli w zabijaniu Bogu ducha winnej ludności rosyjskojęzycznej na rzecz satanistycznego reżimu żydo-banderowskiego w Kijowie. ... Własnie uświadomiłem sobie, że użyłem terminu podobnego do tych, nadużywanych przez pana DK, choc to podobieństwo jest tylko formalne – zarządzający dzis masą upadłościową po krainie U bandyci to niewątpliwie agentura amerykańska oraz tzw. oligarchowie czyli żydowscy grandziarze z kabalistycznej (satanistycznej) sekty Chabad-Lubawicz, sekty skądinąd sprowadzonej do Polski przez ś.p. Lecha Kaczyńskiego, a wszystko to w nazistowskiej oprawie banderyzmu, stąd określenie tamtejszego rezimu jako satanistycznego i żydo-banderowskiego jest uważam do obronienia.  

Przy okazji warto odnotować, co tym piszą nasi niemieccy przyjaciele, którzy w odróżnieniu od Jankesów raczej nie pozostawiają swoich agentur w potrzebie (wide Donald Tusk):

„Die Welt” o Ukrainie: bastion wartości europejskich z ugruntowanym poczuciem narodowej jedności (nabijanie niemowląt na widły jako wartość europejska? Tego to nawet dr Goebbels ...) oraz jak to znakomicie współgra z pisowską propagandą dla upośledzonych umysłowo:

Michał Karnowski: Pięć lat po krwawym Majdanie Ukraina jest silniejsza niż sądzimy

Choć nie udało się wysłać polskiej młodzieży do Donbasu, to nie znaczy wcale, że plany te zostały zarzucone. Tymczasem ch*j-d*pa i kamieni kupa zwana czasem państwem polskim, w swojej polityce wschodniej sprowadzonej tylko do skrupulatnego wykonywania poleceń amerykańskich nadal ślepo wspiera baneryzację krainy U z bijącą w oczy stratą dla Polski i hańbiącą krzywdą pozostawionych za wschodnią granicą Polaków.

Koniec dygresji].

Drugim wciąż trwającym, choć jako żywo słabującym filarem polskości jest Kosciół Katolicki, stanowiący cywilizacyjny fundament naszego narodu.

Poniewaz czasy są coraz cięższe „dla oszwiate” więc trzeba pewne oczywiste kiedys sprawy klarowac jak chłop krowie na rowie. I tak przykładowo, mimo że Wielka Lechia sięga trzy miliony lat wstecz, co potwierdza datowanie szkieletu lechickiej księżniczki Lucy z królewskiego rodu Australopithecus Afarensis, mimo, że płynie w nas słowiańska krew, a do wielkiego czynu rwie się rogata dusza, to pod względem CYWILIZACYJNYM ukształtował nas nie kto inny, jak własnie Kościół Katolicki w jego obyczajowo polskiej wersji.

I z tego też powodu, ci sami, którzy tak chętnie wepchnęliby nas, Polaków, a szczególnie naszą piękną młodzież do dołu z wapnem, stara się ze wszystkich sił rozbić nasz fundament cywilizacyjny, w tej walce z KK jednoczac się i z marksistami i z talmudystami i z globalistami i in.

Dlatego dziwi mnie i martwi, ze razem z nimi, a nawet usiłując się wepchać do awangardy wrogów „katolickiego zabobonu”, staje skądinąd zapewne sympatyczny pan DK, pociągając niestety za sobą całkiem sporą grupę sympatyków i gimbazjalistów.

W ostatnim wpisie swojej monotematycznej serii (czesc-2-kosciol-katolicki) Autor podał kilka uwag, które wbrew jego zamierzeniu uważam za bardzo cenne i trafne (pomijam opowieści obyczajowe o tym, jak wikary uprawiał seks z gosposią, a ona mu się opierała ... o dyszel, ciężko przy tym dysząc):

Zacytuję:

Nie rozmawialibyśmy o religii, o instytucji Kościoła, gdyby ich rola sprowadzała się do wyświęcania wielkanocnych święconek i śpiewania kolęd.Jednak zarówno religia i Kościół odgrywają istotną rolę polityczną (…)

Natomiast naszym zadaniem – naszym, czyli świadomych nacjonalistów -, jest uświadamianie społeczeństwu prawdziwej roli KK w dziejach naszego państwa, w historii świata, co w konsekwencji winno prowadzić do społecznego odrzucenia Kościoła jako politycznego (w całym spektrum polityki) drogowskazu. Wystarczy, jeśli pozostaniemy przy folklorze (przecież słowiańskim) wielkanocnych święconek i 12 potraw wigilijnych (Szczodre Gody).

Koniec cytatu.
Gdyby zapytać jakiegoś wysoko postawionego farmazona z polskiej loży „Przesąd zwyciężony” czy z żydowskiej „Takich synów” o ich wizję KK w Polsce, odpowiedzieliby dokładnie słowami pana DK. Wynika to z faktu, że oni tez są „świadomymi nacjonalistami”, choć niekoniecznie polskimi. Co więcej, takie właśnie propozycje KK we Francji od lat składaja republikańskie władze – odetnijcie się od wpływu na politykę (żebyście nam nie psuli dobrego samopoczucia, kiedy nasze cele uświęcają środki) i od wychowania moralnego, a z przyjemnością weźmiemy was na państwowe utrzymanie.

Śmieszne i żałosne jest to wmawianie nam, że ostatnie 1050 lat to był tylko wypadek przy pracy i wystarczy (skądinąd zgodnie z zaleceniami talmudystów i syjonistów) zniszczyć KK w Polsce, a będziemy mieli Wielką Polskę alias Lechię od pierwszego.

KK przeszkadza od samego początku. Już Jan Chrzciciel wsciubiał swój semicki nos w nieswoje sprawy upominając króla Heroda Antypasa za nieprawy związek z Herodiadą. Kilkanascie wieków poźniej KK psuł dobre samopoczucie hiszpańskim i portugalskim bandytom grabiącym i mordującym Indian, zaś szczególnie znienawidzeni byli jezuici prowadzący tzw. redukcje misyjne (por. film „Misja”). Dzisiejszy człowiek, szczegolnie na Zachodzie, potrzebuje religii, ale takiej, żeby nie była moralnie wymagająca (krzyż tak, ale pluszowy, żeby nie gniótł), żeby żaden klecha nie śmiał mi przyganiać za kradzież czy rozpustę; podobnie potrzebuje moralności, ale żeby nie była to moralnośc ograniczająca (a takiej własnie naucza KK).

Co do przytoczonego w drugiej części inkryminowanego tekstu „zapisu kościelnych niegodziwości”, to ciekawiej i z większym pożytkiem byłoby myslę sięgnąć po „Rozmowę między panem, wójtem a plebanem” tudzież po „Monachomachię”, no chyba że ktoś naprawdę lubi czytać wyzwiska w stylu „ciemne masy wyalienowanych prostaczków, do których przychodzi nawiedzony prorok z wizją lepszego świata” – gdyby autor znał chociaż słowa polskiej kolędy „Ach, witaj Zbawco z dawna żądany, Cztery tysiące lat wyglądany Na Ciebie króle, prorocy Czekali, a Tyś tej nocy Nam się objawił”, to może nie ośmieszałby się z tymi ciemnymi prostaczkami, do których jeśli już to sam siebie w pierwszej kolejności powinien zaliczyć.

Co do litanii rzekomych przewinien KK wobec państwa polskiego, to jak zawsze razi mnie ignorancja (często niestety zawiniona) podstawowej dychotomii między władzą kościelna a świecką, rozróżnienie tych dwu porządków oraz oczywiście historia zmagań między tymi dwoma siłami, zmagań, z których wyrósł cały szereg wolności w krajach katolickich i ich gwarancji (uprzedzając: wynaturzenia hiszpańskiej Supremy to m.in. wynik zawłaszczenia jej przez króla czyli przez władcę świeckiego, dla którego była ona odpowiednikiem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i bezpieki).

Zamiast nudnej i do niczego nieprowadzącej listy wystepków typu „i plebani z miąszą szyją, jiżto barzo piwo piją, podgardłki na pirsiach wieszają”, sam podam przypadek, kiedy zupełnienie niepotrzebna uległość wobec globalnej polityki ówczesnego papiestwa (nie „Watykanu”, bo to anachronizm) przyniosla Polsce katastroflne skutki. Chodzi o unię brzeską z roku 1569 (tego samego, kiedy podpisano unię lubelską) – w państwie o słabej władzy centralnej, w którym 50 % ludności wyznawało prawosławie był to krok samobójczy. Ale winny tu jest nie tyle łudzący się widokami na przywrócenie religijnej jedności ówczesny papież, co polska klasa polityczna (być może katoliccy biskupi-senatorowie, musiałbym doczytać).

Przy okazji, z innej epoki: papieże potępili powstania antyrosyjskie na ziemiach polskich (np. wspomina o tym Słowacki w „Kordianie”). Dziś, w kontekscie wiedzy o anglosaskich i pruskich prowokacjach prowadzących do tych powstań można stwierdzić, iż papieże mieli całkowitą rację, zaś jedyne oficjalnie uznane w Polsce objawienie maryjne w Gietrzwałdzie z 1877 roku uratowało naród polski przed kolejną insurekcją i de facto uczyniło możliwym odzyskanie niepodległości w 1918 (gdyby kolejne powstanie wybuchło w 1877, w 1918 nie byłoby już komu niepodległości odzyskiwać).

Jeden z komentatorów uparcie powtarza, że chrześcijaństwo to religia niewolników klękających przed Bogiem – wolę klękac przed Panem Stworzenia, który sam uniżył się do tego stopnia, że przyjął ciało z Maryi Dziewicy, a potem dał się umęczyć dla mojego zbawienia i zmartwychwstał, niż choćby składać ofiary z dzieci we współczesnych świątyniach Molocha zwanych klinikami aborcyjnymi.

Wolę byc takim samym niewolnikiem jak Chrobry, Jagiełło, Batory i Jan III Sobieski, niż cieszyć się nietzscheańską wolnością razem z tym, który w chwili próby odpowiedział „non serviam” – nie będę służył (por. “Peer Gynt, czyli dlaczego nie warto „odkrywać siebie””).

Najpiękniejsze elementy europejskiej i polskiej kultury takie jak rycerskość wyrosły na glebie katolicyzmu właśnie, a wyróżniająca Polaków niewymuszona szarmanckość i szacunek wobec kobiet to odbicie szczególnego nabożeństwa dla Bogurodzicy, od królów i największych rycerzy po prosty lud.

To tu właśnie bije wciąż żywe źródło siły naszego narodu, a nie w prasłowiańskich wiankach puszczanych przodem i bąkach puszczanych tyłem.

  

KOMENTARZE

 • Jest
  W Lublinie taka internetowa telewizja, ponoć protestancka, strasznie plująca jadem na Kościół . Otrzymuje dotacje od środowisk protestanckich z USA. Też istnieje podejrzenie o wydziale 4 SB. Ma marginalne znaczenie, ale już sporo szkód ma na sumieniu , zwłaszcza jeśli idzie o bałamucenie młodych ludzi. I oczywiście popiera Izrael.
 • Otwarta walka z kk
  dzisiaj w Polsce jest polityczna głupota.
  i jest przeciw produktywne. Mamy gorszych wrogów za których trzeba się zabrać.
  Nie zmienia to faktu, że należy renegocjowac podpisany na kolanach konkordat i wziąć za mordę hierarchie. Na poziomie parafii nie jest tak źle.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:55:45
  Solidna Lustracja hierarchów mogłaby wiele wyjaśnić
 • @zbig71 16:38:11
  Protestanci w USA to największe zaplecze israhella. Bez nich zydzi wiele by nie zrobili. No ale to w końcu zydzi finansowali Reformacje.. .
 • @zbig71 16:59:48
  "Solidna Lustracja hierarchów mogłaby wiele wyjaśnić" - trafiony zatopiony :) - chocby przypadek TW Filozofa.

  Dodałbym jeszcze konieczność wypalenia gorącym żelazem całej "mafii lewandowej".
  Wielu hierarchów zdaje się wierzyć, ale tylko w święty spokój, a wielu zdradziwszy Polskę podpisało się pod euromarksizmem, judeochrześcijaństwem itp abominacjami

  pozdr
 • @zbig71 16:59:48
  Nie było żadnej lustracji. No chyba, że ktoś był do odstrzału to teczka zaraz się znalazła.
 • Bardzo watpię
  „Najpiękniejsze elementy europejskiej i polskiej kultury takie jak rycerskość wyrosły na glebie katolicyzmu właśnie, a wyróżniająca Polaków niewymuszona szarmanckość i szacunek wobec kobiet to odbicie szczególnego nabożeństwa dla Bogurodzicy, od królów i największych rycerzy po prosty lud.”

  Należałoby najpierw odpowiedzieć na pytanie, dlaczego akurat wśród Polaków kult Bogurodzicy jest tak silny i czy przypadkiem nie był on związany właśnie z wierzeniami słowiańskimi i ich szacunkiem do kobiet, podobnie jak to się działo w wielu plemionach Indian amerykańskich. Istnieją szerokie opracowania na ten temat, postulujące że Polakom brakowało pierwiastka żeńskiego, matki i rodzicieli w chrześcijaństwie, a więc katolicyzm się dostosował, podobnie jak w przypadku Świąt Bożego Narodzenia, niegdyś obchodzonych jako święto przesilenia zimowego.

  Biblia mówi wyraźnie, że kobieta powinna być posłuszna mężowi, co z szacunkiem do kobiet, a tym bardziej, zasięgania opinii kobiet, radzenia się ich, dawaniu im wolnej ręki w podejmowaniu decyzji, ma niewiele wspólnego. W krajach anglosaskich zasada kciuka „rule of thumb”pochodzi z przepisu, że kij, którym mąż okładał żonę, nie mógł być grubszy od kciuka męża. Nie bardzo mi się chce wierzyć, aby Polacy wraz z chrztem doświadczyli metamorfozy z dzikusów pastwiących się nad kobietami w szarmanckich rycerzy.

  Feminizm na zachodzie, oczywiście nie w dzisiejszej formie, miał faktycznie rację bytu, bo kobiety były w większości kompletnie zależne od mężczyzn, były ich własnością, na równi z dziećmi i dobrami materialnymi. O zarządzaniu domem, czy finansami rodzinnymi, absolutnie nie było mowy. Ba, do niedawna niektóre musiały głosować tak, jak zarządził mąż. (!) Odzwierciedla się to nawet w słownictwie: kobieta, mężczyzna, człowiek, żona (człowiekiem jest mężczyzna, a nowo zaślubienia małżonkowie byli nazywani człowiekiem/mężczyzną i żoną.

  Mieszkasz w Anglii, to powinieneś widzieć te różnice w mentalności, bo w Kanadzie są one do dzisiaj widoczne, choć być może kobiecie jest je łatwiej zauważyć. Nie mówię tu o ludności z krajów trzeciego świata, bo to już zupełnie inny temat.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:01:48
  Protestantyzm to wstęp do judaizacji kościoła.
  Sekty protestanckie w USA w swojej doktrynie po prostu czczą Izrael. Nie dość, że jesteśmy złodziejami i mordercami Żydów, to jeszcze jesteśmy katolami. Mamy przestanę....
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:01:48
  Przesrane , oczywiście.....
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:09:02
  Wiem że nie było...
  Pamiętasz sprawę apb Wielgusa?
 • Licznik jest zepsuty
  Był 1 głos i 5*, Dałam 5* i jest 2 głosy i 3*.
 • @MacGregor 17:08:29
  To abp Gądecki stręczył nam dni judaizmu. Co wspominał mu Red. Michalkiewicz.
  Ciekawe, co skłania JE abp Gądeckiego do dni judaizmu? Ekumenizm, czy inne moce mają tutaj udział?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:55:45
  Kto niby ma "brać za mordę" hierarchów? I w jakim celu, skoro hierarchia raczej rządom nie wadzi.
 • @wercia 17:32:24
  Mam oczywiście na myśli przyszły, polski rząd, no przecież nie tych szabesgojow.
 • @zbig71 17:22:46
  No jak nie?
  Wtedy polubiłem Tomusia S.
 • @Lotna 17:15:56
  Autor konfabuluje. Słowianie zawsze szanowali kobiety i kościół jak już to tylko psul.
 • @Lotna 17:15:56
  Witaj,

  Masz pewnie sporo racji, bardzo to być może, że kult maryjny kwitł tam, gdzie był większy szacunek dla kobiet.
  W przypadku Anglii to nie znam dokładnych dat, ale pozycja prawna kobiety w XVIII/XIX wieku uległa znacznemu regresowi, zupełnie dla nas niezrozumiałemu.

  Kultura rycerska ma chyba swoje źródła w średniowiecznej południowej Francji. Z drugiej strony kultura ta przejęła mitologię celtycką w wersji schrystianizowanej (cykl arturiański, którego wiele źródeł jest stricte przedchrześcijańskich, to oczywiste) - sam już nie wiem.

  Językowe utożsamianie męża z czlowiekiem (z czego czasem i my się śmiejemy - jak zawołasz "człowieku" to kto się obejrzy?) wynika przynajmniej u nas z rodzaju gramatycznego wyrazu człowiek ;)

  U mnie w domu rządzi żona, chociaż robi to tak sprytnie, że mi się wydaje, że to ja - cha cha, stereotypowe, ale tak włąśnie jest :)

  pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:55:45
  Mamy gorszych wrogów za których trzeba się zabrać.

  - no własnie oto chodzi, chociaz jak dobrze piszesz, dobry kopniak ( w przenośni) w tłuste biskupie zadki nie zaszkodziłby
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:54:16
  To był znak , kim jest ta kanalia i co będzie w przyszłości rozgrywać.
 • Autor
  W pełni zgadzam się z notką. DK i grupka go wspierająca to nie tylko antykatolicka, ale i antypolska, antynarodowa dywersja.
  Można się zastanawiać czy stoi po stronie syjonizmu żydowskiego, banderowskiego, satanistycznego, korporacyjnego, czy protestancko-globalistycznego.

  Uderzając w Kościół uderzają w jedyną podstawę jedności Narodu Polskiego.
  Naród Polski był formowany od razu jako katolicki wokół konkretnego systemu wartości, jako jego szkielet duchowy.
  Niszcząc Naród Polski, niszcząc jego podstawy jedności i celów chcą atomizować i rozpraszać jego członków, pozbawiać dalekowzroczności i odpowiedzialności za przyszłość swojej wspólnoty narodowej, swoich dóbr wspólnych, swoich własności, w tym Państwa Polskiego jako jednego z tych dóbr wspólnych.

  Jasne że zmierzają do przejęcia wszystkiego, do uwłaszczenia się na tym, mimo że to są własności niezbywalne. Są po to tylko żeby wokół nich Naród mógł się organizować ku obronie i zaspokajaniu potrzeb swoich rodzin i celów osobistych.

  Nie mieli by szans gdyby władze państwowe były na swoim miejscu, żeby rzeczywiście reprezentowały Naród Polski - swoją władzę zwierzchnią, gdyby realizowały jego politykę.

  Zamiast tego zdradziły weszły w typowo faszystowski układ z wrogami Polski zewnętrznymi, w tym przede wszystkim korporacjami prywatnymi (jedną z dwóch głównych definicji faszyzmu autorstwa Mussoliniego jest że "jest to związek korporacji i państwa".
  Naród w tym układzie jest pomijany, niszczony, a władze państwowe są uzurpatorskimi i samouwłaszczającymi się, wspieranymi zbrodnią i terroryzmem, a zwierzchnością zostają korporacje i sataniści.


  To co prezentuje DK to nie jest światopogląd, nie poglądy, nie religia. DK i jego grupa wsparcia to V Kolumna antypolskiej zdrady wewnętrznej.
 • @miarka 18:30:24
  Dodam, że parę dni temu pan DK posłużył się cytatem:

  "„Państwo i Kościół katolicki są to instytucje skazane na walkę ze sobą zawsze i wszędzie.” - Józef Grabiec-Dąbrowski
  Historyk, Sekretarz Ligi Państwowości Polskiej w roku 1917"

  I można by mu nawet przyznać rację o ile to państwo będzie państwem faszystowskim działającym w oderwaniu od jego powołania Przez Naród Polski. - A więc i o ile będzie państwem terrorystycznym, wrogim względem jego Narodu właścicielskiego.

  Tu dobrze widać że Polak i katolik to jedno. - I że dotyczy to również obywateli polskiego Państwa narodowości pochodzenia oraz religii innych jak katolicka.
  Rzecz w tym że to system wartości decyduje o ładzie życia publicznego w państwie. - I o celach politycznych i o źródłach prawa. - I że musi to być system spójny.

  Nie może być jak w systemach typu talmudycznego z prawem wciąż interpretowanym pod aktualne korzyści bogaczy i zasłużonych, czy uprzywilejowanych "ludzi władzy", czy mafijno-bandyckich, opartych o hierarchie osobowe.
  - Nie może to być system niewolniczy.
  - Nie może to być system faszystowski z władzą odgórną.

  Przeciwnie - zawsze musi to być system sprawiedliwy - system z prawem prostym, powszechnym, bez względu na osoby, prawem przejrzystym i jednoznacznym bo wywodzonym od potrzeb sprawiedliwości i tych ludzkich wartości którym sprawiedliwość służy, którym i obywatele uczciwi, mądrzy i dalekowzroczni służą.
  - System panowania i służebności świadomych i dobrowolnych, system wciąż stanowiony i podtrzymywany oddolnie, przez Naród ludzi wolnych.
 • Nie zaważyłem specjalnej walki Dariusza Kosiura z Watykanem na NE24
  Jego wpisy są, moim zdaniem, o wyzwalaniu się Polaków spod wpływów Kościoła Łacińskiego poprzez poznawanie faktów z dziejów naszej ojczyzny.

  Sam również jestem zwolennikiem poglądu, że suwerenną państwowość mogą budować osoby wolni od decydentów zagranicznych.

  Albo chcemy własnego państwa albo chcemy globalnego porządku światowego, którego jednym z głównych organizatorów jest Watykan.

  Większość rodaków zawęża rolę Kościoła do obrzędowości religijnej.
  Jedni to robią z barku wiedzy inni z dążenia do karier własnie w instytucjach globalnych.

  Zgadzam się , że obecnie nie ma w Polsce silnej społeczności zdolnej przeciwstawić się intelektualnie 1050 letniej indoktrynacji.

  Każdy indywidualny wybór dążenia do prawdy zamiast posłuszeństwa dla korzyści daje już wystarczającą satysfakcję , czego sam doznaję.

  Ps.
  Klękanie w kościele jest mylnie reklamowane jako klękanie przed Bogiem. Nawet , jeżeli byłaby to prawda, to należałoby się zastanowić nad "narcyzem" tego Boga.
  Bóg Słowian, Lechitów, Wendów,Polachów itd. itp. jest BOGIEM CISZY, bo ROD działa w CISZY i nie potrzebuje ani kadzidła ani miry... ani sypania popiołu i powtarzania , że z prochu powstałeś
 • @Nie ma to
  Nie ma to jak poczytać rozmówki wśród katolików i znowu toczonych wedle jednego wzoru: katolicyzm jest świetny, polskość to katolicyzm, winni są inni (protenstanci, turbosłowianie :) ale nigdy katolicy nie są w stanie wypracować i wcielić w życie konkretnych działań albo chociaż propozycji. Katolicyzm oducza myślenia.
 • @kowalskijan584 19:12:03
  " Katolicyzm oducza myślenia."

  Nie. To wymysł wrogów Kościoła.
  Jest odwrotnie. To pogaństwo pełne pychy i egoizmu oducza myślenia.

  Katolicyzm to dwa skrzydła poznania: rozum i wiara. Jeżeli czyjś rozum stoi w sprzeczności z wiarę, ma się trzymać rozumu.
  - A jak rozumu to i myślenia konsekwentnego, logicznego, uczciwego, prawego, moralnego, dalekowzrocznego.
 • @Zbigniew Jacniacki 19:06:14
  "Nie zaważyłem specjalnej walki Dariusza Kosiura z Watykanem na NE24"

  Właśnie. - Przecież dzisiejszy Watykan popiera. - Przecież linia dzisiejszych głównych hierarchów z Franciszkiem na czele mu nawet pasuje do rzucania oskarżeń wobec Kościoła w ogóle.


  "należałoby się zastanowić nad "narcyzem" tego Boga.
  Bóg Słowian, Lechitów, Wendów,Polachów itd. itp. jest BOGIEM CISZY, bo ROD działa w CISZY i nie potrzebuje ani kadzidła ani miry... ani sypania popiołu i powtarzania , że z prochu powstałeś"

  Nad "narcyzmem" Boga, czy nad pychą i krótkowzrocznością pogan?
 • @miarka 19:42:23
  Nie broń przegranej sprawy.
  Mi starczy Ewangelia i 10 przykazań. Zakłamane pasibrzuchy z Watykanu nie muszą mi robić za pośrednika.
 • @miarka 19:36:06
  Miarka, ale wiesz, że swoim postem właśnie udowodniłaś moją tezę, że "Katolicyzm oducza myślenia"?

  "Jeżeli czyjś rozum stoi w sprzeczności z wiarę, ma się trzymać rozumu."

  Rozum mówi mi, że nikt nie może być cieleśnie wzięty do nieba ( wniebowzięcie Maryji). Mam się trzymać rozumu czy dogmatu ?

  Ech, trochę potrwa zanim ludzie zaczną myśleć w tej Polszcze...
 • @miarka 19:42:23....nad pychą i krótkowzrocznością pogan....
  Kiedyś też myślałem, że istnieją jacyś straszni "poganie".

  Teraz wiem, ze jest to tylko skrót pojęciowy, szyld, stempel watykański
  przeznaczony dla " niewatykańczyków".

  Taka mowa watykańskiej poprawności politycznej nie ma żadnej wartości dla ludzi , którzy dążą do poznawania prawdy w wymiarach materialnym lub duchowym.

  Na tej drodze odnosisz sukcesy niezależnie czy jesteś nazwany niewatykanczykiem = poganinem =psem niewiernym= 6 miliardów ludzi.
 • @Zbigniew Jacniacki 20:02:03
  Pamiętam, parę lat temu wracałem z Biblioteki publicznej z książką pod pachą"Ślady palców bogów" G. Hancooka" był Styczeń, akurat chodził ksiądz po kolędzie. Wchodziliśmy razem na klatkę, ksiądz spojrzał na książkę i zmarszczył brwi. Tym bardziej, że nigdy nie zapraszałem go do siebie. Zawsze jak pukał do mnie , grzecznie dziękowałem.
 • @kowalskijan584 19:12:03
  Katolicyzm jest najchętniej krytykowany przez tych, którzy najmniej go znają, chętnie sądzą po pozorach, chociaż sami wpadają w okrutne oburzenie, kiedy sami są krytycznie oceniani.
 • @Zbigniew Jacniacki 20:02:03
  Wieki poznają tę "prawdę" i umierają głupi, a odrzucając Boga stawiają wszystko na głowie: mieszanie pojęć, wartości, celów prowadzi do wszechobecnej głupoty. Nawet naukowcy zniechęceni podważalnością swoich osiągnięć, sprzedają się za mamonę.
 • @wercia 20:31:54....odrzucając Boga....
  Zgadzam się , że ci którzy odrzucają Boga, mają wiele innych problemów.

  Ja , mam nadzieję , że zauważyłaś, nie odrzucam Boga.

  Może dlatego jestem spokojny?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:47:44
  "Mi starczy Ewangelia i 10 przykazań. Zakłamane pasibrzuchy z Watykanu nie muszą mi robić za pośrednika".

  A jak Bóg nie poszedł spać po napisaniu Ewangelii, tylko wciąż stwarza ten świat, i wciąż potrzebuje naszej pomocy zgodnej, uwzględniającej na bieżąco wszystko co jest tworzone, oraz w zgodnym Duchu?

  Też jestem krytyczny wobec "pasibrzuchów z Watykanu".
  Zauważ że zamiast budować tą "zgodność w Duchu" Franciszek dał Episkopatom narodowym swobodę w kształtowaniu ich własnej linii duchowej.
  Teraz jeszcze brakuje żeby Episkopaty powiedziały do wiernych: "Mata Ewangelię i 10 przykazań, róbta co chceta".

  Ponadto "pasibrzuchom" taki stan narzucają rotszyldy, które już raz skutecznie zaatakowały papieża Benedykta XVI bronią SWIFT-ową (tak jak ostatnio "głębokie państwo w USA zaatakowało Iran - ciekawe czy z wolą czy mimo woli Trumpa?).

  Nawet na pracowników na misjach Watykan nie mógł płacić, nic kupować ani sprzedawać a co mowa na "pasibrzuchów".
  Franciszek zaczął swoje rządy - tylko czy to jeszcze Kościół Chrystusowy, czy już rotszyldowski.
  Czy DK martwi się o Kościół (i Polskę), czy o interes rotszyldów?
 • @kowalskijan584 19:48:55
  "Rozum mówi mi, że nikt nie może być cieleśnie wzięty do nieba ( wniebowzięcie Maryji). Mam się trzymać rozumu czy dogmatu"

  Przecież nie tylko mamy rozum i dogmat. Mamy i więcej aspektów objawienia Bożego.
  - Jezus też wstąpił do nieba w ciele.
  - Przecież my też powszechnie wierzymy w ciała zmartwychwstanie,
  - i w możliwość pójścia do nieba w tym zmartwychwstałym ciele.

  Wątpić w to że Maryja została wzięta do nieba w ciele to z góry założyć że zgrzeszyła.
  - Ma Pan na to dowód przyjęcia do rozumem?
 • @Zbigniew Jacniacki 20:02:03
  "Kiedyś też myślałem, że istnieją jacyś straszni "poganie".
  Teraz wiem, ze jest to tylko skrót pojęciowy, szyld, stempel watykański
  przeznaczony dla " niewatykańczyków"".

  I co się takiego stało?
  - Gdzie się podziali ci co wierzą w boga Mamona?
  - Gdzie się podziali ci, co za boga mają szatana - ojca kłamstwa?
  - Gdzie się podziali ci co kochają tylko tych co ich kochają?
  - Gdzie się podziali ci, co chcą dyktować jaki Bóg ma być, co uważają że można Boga zmienić, co wierzą w wielu bogów do wyboru?
  - Gdzie się podziali pyszni?

  Tylko w Watykanie są?


  "Taka mowa watykańskiej poprawności politycznej nie ma żadnej wartości dla ludzi , którzy dążą do poznawania prawdy w wymiarach materialnym lub duchowym".

  Dobrze, wiemy że w Watykanie dzieje się źle, tylko czy to powód żeby go zniszczyć do spodu, czy raczej naprawić aby wrócił do bycia Kościołem Chrystusowym?
  - Może być lepiej bez niego w ogóle? Kto by się z tego cieszył?
  New-age? NWO? Korporacjoniści-syjoniści-globaliści? Faszyści? Sataniści?
  Są lepsi? Rotszyldy? Syjonisty? Żydy? Żydokosiury?
 • kk
  "Kosciół Katolicki, stanowiący cywilizacyjny fundament naszego narodu."
  " to pod względem CYWILIZACYJNYM ukształtował nas nie kto inny, jak własnie Kościół Katolicki w jego obyczajowo polskiej wersji."
  Człowieku o czym ty mówisz? Katolicy na prawdę mają manie wyższości, ale daleko jabłko od jabłoni nie pada. Żydzi twierdzą też że są narodem wybranym
 • @miarka 21:32:59.... wiemy że w Watykanie dzieje się źle, tylko czy to powód żeby go zniszczyć do spodu...
  W Watykanie dzieje się źle, to go nie niszczy?
  Tylko jacyś Dariusze K,?

  """ raczej naprawić aby wrócił do bycia Kościołem Chrystusowym? """

  A kto komu zabrania?

  Znowu Dariusz K.?

  Ps.
  Nie zrozumiałem , co wyjaśnia "litania" wielbicieli różnych idei?
 • @Zbigniew Jacniacki 21:52:28
  "Nie zrozumiałem , co wyjaśnia "litania" wielbicieli różnych idei?"

  To nie idee, tylko punkty patologii życia duchowego charakterystyczne dla pogaństwa.
  Jeżeli już to odpowiadają one ideologiom - postawom egoistycznym, interesownym, nastawionym na branie, a nie ideom - a więc wartościom których chcemy altruistycznie, ofiarnie i z poświęceniem służyć dla dobra ich i dobra wspólnego.
 • @miarka 19:36:06
  Mylisz wiarę w Ewangelię z katolicyzmem.
 • @miarka 20:47:41
  Nie wiem o kogo martwi się DK i wcale mnie to nie obchodzi.
  Kościół, którego jesteśmy członkami to ciało mistyczne, pozaziemskie i nie potrzebujemy zakłamanej, przestępczej organizacji z Watykanu. Już dość się skompromitowali.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:18:40
  Chyba nie, bo wciąż uważam, że katolicyzm to więcej jak wiara w Ewangelię.
  - To np. czynne głoszenie jednolicie rozumianej Ewangelii wszystkim narodom, a więc i prace misyjne (a przy tym to chyba najważniejsza funkcja papieża i Watykanu).
 • @miarka 01:34:44
  Tylko, że tej funkcji nie spełniają.
  Takie są fakty.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:27:01
  "Nie wiem o kogo martwi się DK i wcale mnie to nie obchodzi".

  W wymiarze osobowym to tak nieciekawa postać, że rzeczywiście nikogo poważnego nie powinno obchodzić to o kogo on się martwi.

  Sprawa jest jednak poważna bo on to robi nie tylko że publicznie i w naszej obecności, i jego działanie to nie jest tylko jakieś "martwienie się", ale przede wszystkim szkodzenie nam. - Bo szkodząc Kościołowi Katolickiemu uderza przede wszystkim w nasz system wartości, w podstawy naszej jedności i perspektywy zgodnych działań, szkodzi nam, szkodzi Narodowi Polskiemu i przyszłości jego państwa.

  Przede wszystkim to trzeba nam się bronić przed pomówieniami, przed zniesławieniami, przed fałszywymi oskarżeniami,, przed obrażaniem nas.
  Nie podjęcie tu obrony koniecznej tylko rozzuchwala takich osobników.

  Trzeba to jasno zrozumieć - DK to aktywny działacz prosyjonistyczny.
  On tu niby atakuje żydów i przy tym Kościół w błędach "żydokatolickich" jego hierarchów czy w jakichś "wyrwanych z kontekstu" faktów z historii na zasadzie promocji hagady a nie prawdy, ale robi to wyłącznie dla pogrążania, destrukcji, niszczenia Kościoła, a tym samym dla promocji syjonizmu.
  Wierni Polsce Syjonistycznej to faktycznie realizowany program stowarzyszenia do którego należy.
  On tu wykorzystuje sytuację że ludzie przeważnie nie chcą być oskarżanymi o antysemityzm, bo według definicji psychopatów jest nim wszystko co może się nie spodobać żydom, a z psychopatami trudno walczyć.
  W rezultacie Polacy coraz bardziej są zastraszeni i bierni, a tacy DK czują się chronieni cokolwiek by nie wypisywali, bezkarni i bezczelni.
  On jest niby antysemitą, tylko że cwanym, bo uderza pośrednio. Niby to co żydowskie przedstawia jako złe, ale na tym kończy i zamiast formułować wnioski antysemickie formułuje antykatolickie.
  - I wielu tym zwodzi.
  Uzyskuje i atak na KK - głównego wroga syjonistów i talmudystów, ale przede wszystkim nagłaśnianie "sprawy żydowskiej" - ich ważny element propagandy - w razie potrzeby tych co bronią Kościoła i Polski może być im łatwo dyskredytować jako "antysemitników".

  Bo "Nie ma syjonizmu bez antysemityzmu". 90% wystąpień antysemickich to dzieło samych syjonistów, przez nich zorganizowanych i opłaconych.
  (12 min filmiku https://youtu.be/2waMvzI-_g4 ).
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 02:15:09
  "Tylko, że tej funkcji nie spełniają".

  Prawda. Powinni nie ustawać w głoszeniu Ewangelii i żydom, a chodzą słuchy że wobec nich już się z tego wycofali. A jak wobec nich to mogą się z tego wycofać całkiem i wobec "wszystkich narodów" w obłędnym, pokracznym, diabelsko zniekształconym rozumieniu ekumenizmu.
 • @miarka 02:27:15
  Widzisz Miarko...
  Jeśli ktoś jest silny Ewangelia i przekazem Pana to żaden DK krzywdy mu nie zrobi.
  Krzywdę robią sami, rzekomi, strażnicy i pośrednicy do ucha Pana. I potem masz, każdy jedzie jak na lysej kobyle...
  To przykre ale tak jest.
  Nikt np. Nie
 • @miarka 02:27:15
  Cd.
  Nie możesz się obrażać na harcownikow, lepiej skupić się na wychowaniu dzieci, żeby nie ulegały. Tylko tyle możemy zrobić i aż tyle.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 02:50:09
  "Jeśli ktoś jest silny Ewangelia i przekazem Pana to żaden DK krzywdy mu nie zrobi".

  Obawiam się że się nie zgodzę. Powinno być: "Jeśli ktoś jest silny Ewangelią i przekazem Pana to żaden diabeł krzywdy mu nie zrobi".
  DK jako satanista nie musi się trzymać żadnych zasad - szatan jakieś ma, np. szatan niewinnego nie ruszy - satanista może wszystko na co pozwala mu bezkarność - może oskarżyć, osądzić i wykonać wyrok według swoich własnych "praw" i uzurpacji.

  Satanista zrobi krzywdę, bo jemu wystarczy okazja do skrzywdzenia i osiągania na tym choćby iluzorycznej korzyści, a normalny człowiek jest uczciwy, oraz nie może długotrwale żyć w podejrzliwości, nieufności i czujności.
  Sataniście starczy błąd, chwila nieuwagi. Ma łatwiej jak diabeł, bo diabeł też zmierza do "pożarcia człowieka", ale on potrzebuje grzechu, a więc aktu świadomego i w wolnej woli.


  "Krzywdę robią sami, rzekomi, strażnicy i pośrednicy do ucha Pana. I potem masz, każdy jedzie jak na lysej kobyle..."

  Oczywiście. - HIERARCHIA KOŚCIELNA TO FORMALNIE "PASTERZE OWIECZEK" - MAJĄ BYĆ ODPOWIEDZIALNI, i na tej odpowiedzialności bazuje zaufanie im.

  - Każda zdrada zaufania to zbrodnia - nie tylko krzywda, nie tylko niesprawiedliwość, wynaturzenie, zło i nieprawość;
  - każdy pośrednik któremu ufamy ma łatwość przejęcia władzy nad tym kto mu powierzy swoje sprawy

  Tu też mamy odniesienie do DK.
  DK WYPISUJE CO CHCE, A MAŁO KTO GO KONTRUJE. RESZTA MU UFA, RESZTA GO UWAŻA ZA SWOJEGO POŚREDNIKA PRZYWÓDCĘ, CZY I IDZIE ZA NIM.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:47:44
  A nie wystarcza dwa?Te o ktorych mowil Jezus
 • @Lotna 17:15:56 "Feminizm na zachodzie" Ludu mój! Jego ciemięzcami są dzieci i kobiety nim rządzą. Ludu mój! Twoi wodzowie to
  zwodziciele, wypaczyli drogi, którymi masz chodzić !!!!  3:4
  I da im chłopców na zwierzchników, a dzieciny będą nad nimi panować.


  3:5
  Ludzie będą się wzajemnie gnębić, każdy swego bliźniego, chłopiec porwie się na starca, a nikczemnik na poważanego.


  3:14
  Pan przychodzi na sąd przeciwko starszym swojego ludu i jego książętom: To wy zniszczyliście winnicę, mienie zagrabione ubogiemu jest w waszych domach!  http://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/146481,czesc-2-kosciol-katolicki#comment_1505154  3:15
  Co wam przyjdzie z tego, że depczecie mój lud, a oblicza ubogich ciemiężycie? - mówi Pan, Pan Zastępów.


  3:16
  Rzekł także Pan: Ponieważ córki syjońskie wynoszą się i chodzą dumnie z wyciągniętą szyją, i uwodzicielsko zerkają, chodząc drobnymi kroczkami i pobrzękując łańcuszkami na swoich nogach,


  3:17
  Dlatego Pan sprawi, że wyłysieją głowy córek syjońskich i Pan odsłoni ich czoła.


  3:18
  W owym dniu usunie Pan ozdobę: sprzączki i diademy, i półksiężyce.

  3:19
  Kolczyki, naramienniki i zasłony,

  3:20
  Zawoje i łańcuszki, i wspaniałe przepaski, flakoniki i amulety,

  3:21
  Pierścionki i kolczyki do nosów,

  3:22
  Odświętne szaty i płaszcze, okrycia i torebki,

  3:23
  Lusterka i koszulki, zawoje i zasłony.

  3:24
  I zamiast woni będzie smród, a zamiast pasa - sznur, zamiast loków - łysina, a zamiast bogatej szaty - obcisły wór, zamiast piękna - hańbiące piętno.  .
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:27:01
  "Kościół, którego jesteśmy członkami to ciało mistyczne, pozaziemskie i nie potrzebujemy zakłamanej, przestępczej organizacji z Watykanu. Już dość się skompromitowali" - Jarku, zapędzasz się.

  od czasów wcielenia Pana Jezusa nic nie jest już "pozaziemskie" - nu nu!
 • @kowalskijan584 19:12:03
  "ale nigdy katolicy nie są w stanie wypracować i wcielić w życie konkretnych działań albo chociaż propozycji" - naprawdę? A niby kto przetworzył mieszankę klasyczno-barbarzyńską (Rzym klasyczny plus barbarzyńskie plemiona jak Frankowie) we wspaniałą cywilizację katolicką?

  A katolicki etos pracy (katolicki czyli wspólnotowy), poczynając od niemieckiej partii Centrum?

  "Katolicyzm oducza myślenia" - wręcz odwrotnie, w katolicyzmie czysty fideizm jest herezją. Cała scholastyka śreniowieczna ze sw. Tomaszem na czele to niby co było?

  nie wiem,po co Kolega wypisuje takie brednie, przeciez nawet Urban nie zarzuca KK mizerii intelektualne, co najwyżej moralną i dwulicowość

  pozdr
 • @kowalskijan584 19:48:55
  Dodałbym jeszcze, że współczesne ruchy neopogańskie takie jak New Age oparte są dokładnie na zanegowaniu racjonalizmu - tram, gdzie upada katolicyzm, tam odradza się renesansowa magia, astrologia i inne zabobony
  - możemy się różnic diametralnie, ale trzymajmy się podstawowych faktów
 • Burza
  Szanowny Panie Mac Gregor,czytam i nie wierze, jakim mozna byc ignorantem, cynikiem zeby cos takiego splodzic. Tak Jak niektorzy komentatorzy zaslepionym wielkoscia KK w historii Polski, jaka to on role odegral, bo przeciez w waszym mnianiu to Polski by nie bylo. Tak jak turbo slowianie przypisuja sobie wyssane z palca "zaslugi", tak samo i wy wywyszacie KK ponad Polske. Nie bylo zadnej Wielkiej Lechii w rozumieniu dzisiejszej panstwowosci. Wielka Lechia to symbol ludow, plemion poslugujacych sie tym samym jezykiem, zblirzonych kulturowo jaki i religijnie przejawiajacych wyznawaniem tych samych bogow. Nikt przeciesz nie podwazy tego iz zaimowalismy 2/3 Europy. W mysl zasedy, przyslowia, " swego nie znacie, cudze chwalicie" wy turbo katole, bo tak bede was nazywal przypisujecie sobie wszyskie zaslugi w obronie Rzeczypospolitej. KK charakteryzuje sie tym ze kradnie wszysko co moze uzyc do swojej propagandy dusz. Jak Niemcy kradna wszystko i przywlaszczaja sobie symbole, tozsamosc i ziemie, tak wy robicie to samo. Niemcy to przeciesz nie germanie, bo germanami nazywali rzymianie ludy mieszkajace za Alpami, miedzy Renem, a Wisla. Niemcy to nie Prusowie bo ich wlasnie wyrzneli w pien. Niemcy to Teutoni.A katolicy to nie fundament Polskosci, bo to zydowski bog, zydowska Miriam(ktora to tak wywyzszacie) i zydowski obrzezany synek. Zydowska ksiega, jak Stary i Nowy testament napisane przez zydow. Zadne tlumaczenie o milosci i chwale obrzezanego mnie nie przekonaja, a wy zacznijcie poznawac nasza Polska ziemie, tradycje i wierzenia.Zescie okradli wszystkie rodzime swieta, ktore sa piekne i duzo bardziej ciekawsze w formie pierwotnej (Polskiej, Slowianskiej) niz przypisane waszej "ideologi"rzymskiej szubienicy. Ale jak zwykle wam nie chodzi o Polskosc, wam chodzi o dobro KK, bo wy nie morzecie byc patryjotami. Wy turbo katole nie dbacie o dobro wspolne jakim jest Polska, wy dbacie o dobro KK i zrobicie wszystko by go wybielic. Jesli kogos urazilem to przepraszam, jest to tylko moj poglad na to co piszecie i co mnie otacza podparte moja wiedza historyczna
  Pozdrawiam
 • @goat 10:25:05...Wy turbo katole nie dbacie o dobro wspolne jakim jest Polska, wy dbacie o dobro KK i zrobicie wszystko by go ..
  Emocjonalnie, ale rozsądnie...

  TURBO KATOLICY NAWET NIE CHCĄ WIEDZIEĆ, ŻE ICH TOMIZM FILOZOFICZNY TO ZAPOŻYCZENIA MYŚLI GRECKIEJ ARYSTOTELESA I ARABSKIEJ .
 • @Zbigniew Jacniacki 11:32:30
  "TURBO KATOLICY NAWET NIE CHCĄ WIEDZIEĆ, ŻE ICH TOMIZM FILOZOFICZNY TO ZAPOŻYCZENIA MYŚLI GRECKIEJ ARYSTOTELESA I ARABSKIEJ" -

  - naprawdę? tak się składa, że my "turbokatole" (lepsze to niż 'żydo-katolicy" :)) doskonale te sprawy znamy, co więcej, nawet mamy jako takie pojęcie i o metafizyce Arystotelesa i o jego redakcji arabskiej w postaci awerroizmu i o reinterpretacji w wykonaniu Tomasza - zupełnie nie rozumiem, na jakiej podstawie szanowny Kolega zarzuca mi i innym katolikom ignorancje w tej sprawie?????
  Wy katole nie słyszeliście o Arystotelesie???? Co za zarozumialstwo z kolegi strony, wy katole nie wiecie, ale wy nie-katole znacie z wikipedii?

  gdyby Kolega rzeczywiście miał jakies głebsze pojęcie o filozofii klasycznej i jej recepcji w Średniowieczu, to nawet nie śmaiłby takich rzeczy wypisywać tylko spaliłłby się jak burak ze wstydu!!!!

  jasne, prosty człowiek nie musi tego znac, ale akurat dzięki o.Krapcowi powstała lubelska szkoła filozoficzna zajmująca się m.in. 'filozofią wieczystą'

  pozdr
  Co za przemądrzalec,murwa kać zez wam w lupe dwa na lupę
 • @goat 10:25:05
  nu nu! kiwam po żydowsku palcem.

  Żeby mi nagle jakiś anonim (nie mylić z Gallem) odmawiał prawa do bycia polskim patriotą, bo jako katolik rzymski "nie morzę" nim być - doprawdy smiała teza.
  czyli ani Chrobry ani Sobieski nie byli polskimi patriotami, zaś ostanie tysiąc lat to tylko wypadek przy pracy?

  "jest to tylko moj poglad na to co piszecie i co mnie otacza podparte moja wiedza historyczna" - tu się trudno z Autorem nie zgodzić, podparciem do przedstawionych poglądów w istocie jest Jego wiedza historyczna :)

  pozdr
 • Zamiast antykatolickich fiksacji zdrowo rozsądkowa żydowska prokatolickość:
  .
  Nie ma większego sensu przytaczanie antykatolickich w treści przykładów opinii żydowskich lóż, czy ateistycznych rozważań lub im podobnych - są one zasadniczo marginalne i wynikają nie tyle z walki z religią, ile z polemik natury filozoficznej. Zresztą katolicyzm, jako religia szowinistyczna, nie pozostaje im dłużny.

  Natomiast istota problemu w ocenie religii tkwi w jej szeroko pojętej sferze politycznego oddziaływania.
  I tutaj Żydzi dobrze wiedzą, czego niestety nie wiedzą i nie rozumieją Polacy - a także nie chcą wiedzieć i nie chcą zrozumieć -, a co znakomicie wyartykułował solidarnościowy opozycjonista, Żyd., historyk mediewista, profesor nauk humanistycznych, członek PAN - człowiek naprawdę inteligentny, K.Modzelewski, że:

  „(…) bez Kościoła czeka nas (nas, Żydów – D.K.) w Polsce zgroza”.

  Cytat za gadzinówką z dn. 20 sierpnia 2016 – http://wyborcza.pl/1,75410,20572292,andrzej-seweryn-nie-palcie-komitetow-zakladajcie-wlasne.html

  Żydzi, którzy robią w Polsce rzeczywistą politykę są mocno zainteresowani tym, żeby jak najwięcej Polaków identyfikowało się z Kościołem, bo to znakomicie ułatwia im wyprowadzanie Polaków w polityczny i fizyczny niebyt.

  I oto, tajemnica wiary - cała tajemnica.
  Idźcie i spełniajcie się jako ofiary.
 • @Rzeczpospolita 14:28:30
  Inaczej, gdyby Polacy nie byli katolikami, to palcem nikt by nie kiwnął, żeby ratować to plemię żmijowe przed Niemcami w czasie okupacji.

  Istotnie, bycie katolikiem nie ułatwia życia, ale życie w prawdzie nigdy nie jest najłatwiejsze

  pozdr
 • @MacGregor 15:21:28
  " bycie katolikiem nie ułatwia życia, ale życie w prawdzie nigdy nie jest najłatwiejsze"

  Odnoszę wrażenie, że katolicy (w ogóle wszyscy wyznawcy żydowskich religii) wkładają wiele wysiłku, żeby od prawdy żyć jak najdalej.

  PS
  Cytowana wypowiedź K.Modzelewskiego ma charakter ogólny (czas teraźniejszy), a więc nie odnosiła się do czasu niemieckiej okupacji.
 • @Rzeczpospolita 15:35:47
  "Cytowana wypowiedź K.Modzelewskiego ma charakter ogólny (czas teraźniejszy), a więc nie odnosiła się do czasu niemieckiej okupacji" - i co z tego? Ze względu na starego gudłaja-komunistę mam rzucać swoją religię? Co to za argumenty w ogóle są?
  A w gazecie Wyborczej zyły sobie wypruwają, żeby rozwalić KK - stoi Pan w jednym szeregu z tymi gudłajami, niestety ;(
 • @MacGregor 12:45:05... A niby kto przetworzył mieszankę klasyczno-barbarzyńską (Rzym klasyczny plus barbarzyńskie plemiona jak
  Frankowie) we wspaniałą cywilizację katolicką?''''

  Kiedy powstała ta wspaniała cywilizacja katolicka?

  Świat wokół był i jest wspaniały.
  Cywilizacje euroazjatyckie rozwijały się bez Watykanu.
  Europa zaczęła wychodzić z doła, gdy zaczęła korzystać z dorobku antycznego.


  Czy jest sens przypominania o zakazanych tekstach, które kwestionowały dorobek urzędników watykańskich?

  Masz fiksacje na 'pogan", ale gdyby nie oni, to nawet świąt Bożego Narodzenie lub Wielkiej Nocy nie miałbyś.

  Ps.
  Zarzucasz goat'owi anonimowość , a sam kim jesteś?
 • @Rzeczpospolita 15:35:47
  "Odnoszę wrażenie, że katolicy (w ogóle wszyscy wyznawcy żydowskich religii) wkładają wiele wysiłku, żeby od prawdy żyć jak najdalej".

  "Odnoszę wrażenie"? - To ma być zagajenie dyskusji, czy jątrząca prowokacja?

  Są tu cztery zdania:
  1. "katolicy to wyznawcy żydowskich religii", i
  2. "katolicy wkładają wiele wysiłku, żeby od prawdy żyć jak najdalej", oraz
  3. "wszyscy wyznawcy żydowskich religii wkładają wiele wysiłku, żeby od prawdy żyć jak najdalej", - a także
  4. "żydzi wkładają wiele wysiłku, żeby od prawdy żyć jak najdalej".

  Trzy pierwsze to kłamstwa i pomówienia, czwarte prawdziwe,

  Oto pańska taktyka: zauważyć u żydów coś nagannego, coś co jest ich cechą wspólnotową i od razu oskarżyć o to katolików robiąc z tego co zrobił jakiś katolik podstawę do ataku na ogół na zasadzie odpowiedzialności zbiorowej.
  - Odpowiedzialności zbiorowej, której nie ma ani w religii katolickiej, ani w cywilizacji łacińskiej, jest za to w syjoniźmie, jest w Talmudzie.
  - Odpowiedzialności zbiorowej . - Po to żeby odciągać uwagę od żydów, od ich antyludzkiej ideologii nie uznającej nieżydów za ludzi, od ich postaw agresywnych i wojennych, od ich szowinistycznych roszczeń, robić korzystną dla nich promocję na zasadzie takiej, że jak o wszystkich wkoło będzie mówione źle, tylko nie o żydach, to znajdą się tacy co pomyślą iż to "dobrzy ludzie" nie tylko jako osoby w przypadkach indywidualnych, ale i w ich zbiorowości.

  A wbrew temu co Pan tu głosi katolicy to ludzie prawdy
  - "Ja jestem drogą, prawdą i życiem" (J 14, 6)
  - "Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: „Jeśli trwacie w nauce mojej, jesteście prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”.
  Odpowiedzieli Mu: „Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakże ty możesz mówić: „Wolni będziecie”?” Odpowiedział im Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. A niewolnik nie pozostaje w domu na zawsze, lecz Syn pozostaje na zawsze. Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni. Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie ma w was miejsca dla mojej nauki. Co Ja widziałem u mego Ojca, to głoszę; wy czynicie to, co usłyszeliście od waszego ojca”. W odpowiedzi rzekli do Niego: „Ojcem naszym jest Abraham”. Rzekł do nich Jezus: „Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to dokonywalibyście czynów Abrahama. Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną od Boga. Tego Abraham nie czynił. Wy dokonujecie czynów ojca waszego”. Rzekli do Niego: „Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca – Boga”. Rzekł do nich Jezus: „Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. (J 8. 31 – 42)

  To nie katolicy, a ci co nie wierzą w Jezusa "wkładają wiele wysiłku, żeby od prawdy żyć jak najdalej".

  To co Pan napisał trzeba do żydów odnosić, nie do katolików. Żydzi się nawet modlą co dzień, żeby katolików spotykało co najgorsze.
  Pan też?
 • @wercia 20:19:22
  Nie-katolicyzm (np. stara wiara przodków) jest najchętniej krytykowany przez katolików, którzy najmniej go znają, chętnie sądzą po pozorach, chociaż sami wpadają w okrutne oburzenie, kiedy sami są krytycznie oceniani.
 • @MacGregor 10:14:10
  Ale ja mówiłem o aktualnej sytuacji w Polsce i na świecie. Chcesz dawać "kopa w zadek biskupom" ale sam nie wiesz jak? Sam nic nie robisz, boś owieczka. Co najwyżej pojęczysz sobie w internecie i zwalisz winę na masonów czy antyklerykałów :)
  Jak chcesz dać "w zadek" biskupom to bierzcie się do roboty drodzy katolicy. Nikt tego za was nie zrobi.

  ""Katolicyzm oducza myślenia" - wręcz odwrotnie, w katolicyzmie czysty fideizm jest herezją. Cała scholastyka śreniowieczna ze sw. Tomaszem na czele to niby co było?"
  - no właśnie, samo traktowanie teologii jako najwyższej "nauki" w średniowieczu świadczy o odmóżdżeniu dużej części inteligentnych ludzi.
  W czasach przedchrześcijańskich Słowianie mieli lepiej poukładane w głowach.
 • @miarka 17:34:53
  Marnuje Pan czas, zamiast poznawać prawdziwą historię Kościoła i żydowskich religii.

  A propos Jezusa i wspaniałości nauczania tegoż rabina, bo Jezus był rabinem:

  "Jeśli kto przychodzi do mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem" (Łk 14,26)
 • Nie istnieje coś takiego jak Polski KK.
  KK to struktura hierarchiczna. W KK rządzi hierarchia.
  I to rządzi na zasadach wojskowych czyli praktycznie władzy absolutnej i nie podważalnej przez niższe szczeble.
  Centrala tej struktury znajduje się w Watykanie.

  KK to struktura wojskowa a owieczki to poddani tej struktury,
  Ce jest celem tej wojskowej zdyscyplinowanej struktury ?
  Bez złudzeń .. władza i bogactwa.

  Watykan do obce państwo a jego struktury "urzędnicze" to obce struktury urzędnicze... to oddziały terenowe ... są jak bazy USA na całym świecie. Prawda że nie zajmują się już trzymaniem tubylców za mordę w sposób zbrojny jak to było przez wiele stuleci...ale trzymają owieczki na krótkiej smyczy poprzez propagandę, zastraszanie ..(piekło i niebo to podstawowy kij i marchewka dla owieczek)
  Proste owieczko boją się piekła ... i chcą do nieba...a droga tam prowadzi poprzez bezwzględne posłuszeństwo wobec urzędników żydowskiego Boga.
  Tak dział też prawo np państwowe (kodeks karny i nagrody państwowe...piekło i niebo)... to ten sam mechanizm.

  Watykan interesy Watykanu to nie Polska i nie interesy Narodu Polskiego.

  Suwerenność nie może polegać na lenności wobec Watykanu czy innej UE (konkordat i praktyczna autonomia placówek Watykanu w Polsce).

  Kto che wierzyć w żydowskiego Boga czy jakiego innego to niech wierzy...niech skal~d mu dary, ofiary .. ale ze swoich dochodów i niech nie miesza do tego Państwa Polskiego.

  Państwo Polskie powinno być wspólnotą Polaków ponad podziałami w tym religijnymi...
  Żadnych krzyży w urzędach państwowych w tym w szkołach ...bo jak ju`z to powinny tam znaleźć się symbole innych wyznań...(żydowskie, islamskie, prawosławne..kocie...)

  To są proste i znane fakty .. z uporem nie przyjmowane do wiadomości przez zaczadzony katolicyzmem...
  To taka sama forma nawiedzenia jak żydowskie nawiedzenie na tle "narodu wybranego" czy nazistowskie nawiedzenia na tle "rasy Panów".

  Tamte nawiedzenie szkodzą ludziom na skalę globalną a te Polskie nawiedzenia niszczą tylko Państwo Polskie jako reprezentację Narodu Polskiego. Niby skala mniejsza ... a żal tej Polski zniewolonej na tyle różnych sposobów.
 • @Oscar 18:45:59
  5*
  DK
 • @Rzeczpospolita 18:23:43
  "A propos Jezusa i wspaniałości nauczania tegoż rabina, bo Jezus był rabinem:
  "Jeśli kto przychodzi do mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem" (Łk 14,26"

  Znowu przykładanie współczesnej, lewackiej, satanistycznej miary do mowy z czasów dwa tysiące lat starszej.

  A to zdanie to wspaniała nauka na której opierają się priorytety w ludzkich wyborach, bardzo ważny element spójnego systemu ludzkich wartości.

  Człowieczeństwa też się Pan czepia. To Pan traci czas i swój i czytelników.

  A "rabbuni" to "nauczyciel" nie rabin.
 • @kowalskijan584 18:16:50
  "W czasach przedchrześcijańskich Słowianie mieli lepiej poukładane w głowach".

  Doprawdy?
  To dlaczego ich elity dopuściły do faktycznego upadku ich księstw i przekształcenie ich w zagłębie do pozyskiwania niewolników na całe imperium islamskie tamtych czasów?
  Czyż nie były skorumpowane a więc zdradzieckie i krótkowzroczne - jak Tuski i Kaczory dzisiaj, "byle do jutra", byle "tu i teraz"?
  Dlaczego musieli się głęboko przeorganizować w swojej duchowości aby nabrać zdolności do obronienia się przed ekspandującymi właśnie z powodu słabości księstw słowiańskich Niemcami?
 • @Oscar 18:45:59
  "KK to struktura wojskowa a owieczki to poddani tej struktury,
  Ce jest celem tej wojskowej zdyscyplinowanej struktury ?
  Bez złudzeń .. władza i bogactwa"

  Nie. Struktura Kościoła nie jest ku władzy a ku panowaniu. Jest służebna "owieczkom", a nie władcza nad nimi.


  A "celem tej wojskowej zdyscyplinowanej struktur...władza i bogactwa"?

  - Nie masz pojęcia o religii katolickiej skoro tak mówisz;
  - Na pewno było wielu takich co w ramach swoich odstępstw od wiary mieli takie cele, ale Kościół ma i zawsze miał swoją misję zupełnie inną;
  - Widzę że wzorem pana DK to co złego widzisz u żydów talmudycznych oraz syjonistów próbujesz oszczerczo przypisać Kościołowi;
  Powyżej do pana DK pisałem o radykalnej różnicy w podejściu do odpowiedzialności między cywilizacjami żydowską i łacińską - odnieś to i do siebie.
 • @miarka 20:14:12.... Jest służebna "owieczkom", a nie władcza nad nimi....
  Tak jak Międzynarodówka Komunistyczna była służebną "klasie robotniczej" a nie władczą nad nią...


  Zamień śpiewać na wierzyć"

  """"Wierzyć każdy może,
  trochę lepiej, lub trochę gorzej, ..."
 • @miarka 19:55:11
  "Doprawdy?
  To dlaczego ich elity dopuściły do faktycznego upadku ich księstw i przekształcenie ich w zagłębie do pozyskiwania niewolników na całe imperium islamskie tamtych czasów? "

  Nie ma systemów doskonałych, każdy kiedyś upada. Słowiański trwał tysiące lat ale i on upadł.
  Na szczęście ma ogromny potencjał, żeby się odrodzić.

  Na tej samej zasadzie, czas chrześcijaństwa dobiega końca. Tak jak skończyło się imperium Olka Wielkiego, IMperium Rzymskie, Perskie, Osmańskie, Wielkiej Brytani, Francji, Hiszpani, II i III Rzeszy, ZSRR etc. etc. etc.

  "Dlaczego musieli się głęboko przeorganizować w swojej duchowości aby nabrać zdolności do obronienia się przed ekspandującymi właśnie z powodu słabości księstw słowiańskich Niemcami?"

  Każdy już od podstawówki wie, że przyjęliśmy chrzest bo inaczej chrześcijanie by nas wymordowali bez litości.

  Po drugie upadek Słowian nie nastąpił z powodu słabości ich wiary, a z powodu odstąpienia od niej.

  Do dzisiaj nie bardzo wiadomo, czemu Mieszko przyjął chrzest (o ile było coś takiego jak hipotetyczny "chrzest Polski" bo nawet rok nie jest do końca ustalony ani miejsce).
 • @Zbigniew Jacniacki 20:36:02
  "Jest służebna "owieczkom", a nie władcza nad nimi....
  Tak jak Międzynarodówka Komunistyczna była służebną "klasie robotniczej" a nie władczą nad nią..."

  Nie. Porównanie jest błędne. To komuniści starali się upodobnić swoją ideologię do religii, a partię do Kościoła.
  Nic im z tego nie wyszło bo Kościół to idea, idea wieczna, oparta o miłość, o świadomą, wolną i dobrą wolę, a ich było stać tylko na twór pasożytniczy, interesowny, a więc na ideologię.

  O tym że to porównanie błędne poznać można też po tym że Kościół nie ma narzędzi terroru i przymusu.
  A władza odgórna nie może nawet się zainstalować bez nich, a co mowa trwać. - Trwać bez zbrodni i gwałtu, przemocy i terroru, bez siania strachu i biedy, bez zniewalania, bez narzędzi wymuszania swoich widzimisię i swoich uzurpacji.
  - Komuniści mieli i wciąż dążą do ich niekontrolowanego posiadania i nawet do sprawowania władzy wolnego od osądów moralnych.
  W tym miejscu zwykli krzyczeć że "Kościół wtrąca się do polityki", choć to bzdura, bo to oni sobie rozszerzyli definicję polityki (chyba tylko pod takie manipulacje).

  Szczególnie wyraziście widać było i jest jak okrągłostołowi bolszewicy, zwłaszcza Tusk i Kaczyński organizowali III RP jako państwo terrorystyczne pod dyktando tyranów z KE i Israela oraz Usraela, czy ONZ-owskich i rotszyldowskich korporacjonistów-syjonistów-globalistów - tych samych, lub spadkobierców tych co kontynuują "dzieło" Stalina, Hitlera i Maotsetunga.
 • 5/5
  Jw. Ze swojej strony dodam, że jest Pan jedyną osobą, na wpisy której, czekam z niecierpliwością.
 • @kowalskijan584 21:00:03
  "Nie ma systemów doskonałych, każdy kiedyś upada. Słowiański trwał tysiące lat ale i on upadł.
  Na szczęście ma ogromny potencjał, żeby się odrodzić"

  Niby jaki? To nie wszystko zostało rozpracowane, skorumpowane i przejęte przez żydów. Oni mieli swój sposób na pogan.

  Nadto wszelkie ślady kultury były intensywnie niszczone już w chrześcijaństwie.
  Teraz nie zachowało się nic ze słowiańskiej ciągłości duchowej.

  Przecież teraz chcieć coś odtwarzać to wyjdzie co najwyżej "Cepelia" i wycinanki, a nie naród zdolny stawiać czoła żydom i Niemcom.

  Natomiast chrześcijaństwo się w Polsce dobrze przyjęło. Żeby nie pochopne sprowadzenie do Polski przez Kazimierza Wielkiego żydów, żeby nie ich wyjątkowe, uprzywilejowane traktowanie za którym poszły zdrady i drenowania z Polski pieniędzy, to z pewnością moglibyśmy wciąż trwać jako moralny Naród i silne państwo.


  "Na tej samej zasadzie, czas chrześcijaństwa dobiega końca. Tak jak skończyło się imperium Olka Wielkiego, IMperium Rzymskie, Perskie, Osmańskie, Wielkiej Brytani, Francji, Hiszpani, II i III Rzeszy, ZSRR etc. etc. etc"

  Coś zacząłeś pisać, ale nie widzę tej wspólnej zasady - chyba że za taką uważasz dopuszczenie żydów do wpływów na ekonomię, sądy i władzę.


  "Każdy już od podstawówki wie, że przyjęliśmy chrzest bo inaczej chrześcijanie by nas wymordowali bez litości".

  Albo nie wiesz, albo świadomie kłamiesz. - Mnie uczono że tu najazdem grozili Niemcy a nie chrześcijanie. Niemcy jako Niemcy, a nie jako chrześcijanie.
  Cesarz niemiecki w tamtych czasach nawet papieża był władny ustanowić, a chrześcijaństwo podbojów imperialnych nie prowadziło.


  "Po drugie upadek Słowian nie nastąpił z powodu słabości ich wiary, a z powodu odstąpienia od niej".

  Nie. Przyczyna była w tym że pogaństwo okazało się niemoralne - krótkowzroczne, interesowne, pyszne, nieodporne na korupcję.
  Zgniło od środka. Czy decydowała słabość wiary, czy odstąpienie od niej elit to już nieważne - ważne że była ich zdrada na wielką skalę, skalę księstw.
 • @miarka 21:48:41.... Kościół nie ma narzędzi terroru i przymusu...
  Współcześnie , może tak..
  Ale przed upadkiem Państwa Kościelnego , Papież miał narzędzia terroru w postaci wszystkich władców katolickich.
  Stąd i wyprawy krzyżowe i wojny z państwami niekatolickimi.


  "okrągłostołowi bolszewicy"
  Nie wiem ile masz lat, ale ja żyłem w tym okresie.
  I Kościół Katolicki był aktywnym uczestnikiem obrad magdalenkowych.

  W innym komentarzu napisałeś ,
  że to nie chrześcijanie atakowali Słowian tylko Niemcy.
  Zapominasz, że wtedy żadni Niemcy nie istnieli.
  Nawet zakon krzyżacki był tzw, domu teutońskiego.

  "Kościół to idea, idea wieczna, oparta o miłość"
  Kodeks kanoniczny wskazuje jednak, ze Kościół oparty jest o urząd papieża - posiada on najwyższą, pełną, bezpośrednią i powszechną władzę zwyczajną w Kościele, którą może wykonywać zawsze w sposób nieskrępowany ( kan 331).
  I ze współdziałania w realizowaniu tej władzy są rozliczani funkcyjni watykańscy, a nie z ilości miłości do bliźnich, którym służą albo nie.
 • @Zbigniew Jacniacki 23:30:47
  "przed upadkiem Państwa Kościelnego , Papież miał narzędzia terroru w postaci wszystkich władców katolickich".

  To nie to.
  Ci "władcy" katoliccy byli królami narodów w pierwszym rzędzie - "panami na...", a dopiero później władzą polityczną jako przywódcy narodu (za który wtedy była uważana szlachta, ale nie tylko bo i chłopi bywali powoływani pod broń) a dopiero w trzeciej kolejności byli władzą państwową dysponującymi narzędziami przymusu.
  Władza papieska to był więc raczej wpływ na politykę państw, a nie możliwość bycia tyranem tak jak to mógł np Ludwik XIV.


  "Stąd i wyprawy krzyżowe i wojny z państwami niekatolickimi"

  Jakie stąd? Wyprawy krzyżowe były, bo islam zagrażał Europie. A Polacy nie chcieli to nie poszli.
  A te wojny (rozumiem że imperialne na rozkaz Watykanu) to niby gdzie? Sobór w Konstancji zakazał takich wojen.


  "Kościół Katolicki był aktywnym uczestnikiem obrad magdalenkowych"

  I co z tego? Do Okrągłego stołu uczestników zebrały opozycja wewnątrzpartyjna i służby PRL. - Dotyczyło to zwłaszcza rozpracowywanych przez służby "przedstawicieli" Solidarności i Kościoła.
  Kościół mógł tylko tyle, na ile mu pozwolono.


  "W innym komentarzu napisałeś ,
  że to nie chrześcijanie atakowali Słowian tylko Niemcy.
  Zapominasz, że wtedy żadni Niemcy nie istnieli. "

  Mówimy o czasach X wieku. Wtedy istniało Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego. To znaczy że Niemcy byli.
  Nawet nosi nazwę Starej Rzeszy lub I Rzeszy Niemieckiej.


  ""Kościół to idea, idea wieczna, oparta o miłość"
  Kodeks kanoniczny wskazuje jednak, ze Kościół oparty jest o urząd papieża..."

  Jedno nie przeczy drugiemu.


  "I ze współdziałania w realizowaniu tej władzy są rozliczani funkcyjni watykańscy, a nie z ilości miłości do bliźnich, którym służą albo nie."

  Dobre przypomnienie o tym rozliczaniu, bo niektórzy tu twierdzą, że i wierni/"owieczki" tej władzy podlegają.

  Jasne że ludzka władza nie rozlicza "z miłości", ale to z niej zwłaszcza a dopiero dalej z człowieczeństwa i działań na rzecz pokoju, z moralności, prawości i sprawiedliwości to na Sądzie Ostatecznym będą rozliczani wszyscy.
 • @ Za Ojczyznę
  "Ukształtował nas nie kto inny, jak własnie Kościół Katolicki w jego obyczajowo polskiej wersji."
  Dokładnie TAK!

  Kościół to my, czyli Polacy. Przyjrzyjcie się teraz dobrze co z nami chcą zrobić. Przykład: ks. Jerzy Popiełuszko, który wygłaszał kazania patriotyczne "Za Ojczyznę".
 • @miarka 01:07:57 .... "Kościół mógł tylko tyle, na ile mu pozwolono." - Panie "miarka" mamy 24 listopada, a nie 1 kwietnia
  Materiały IPN Warszawa, 1988.09.07

  TAJNE

  I. Materiały IPN BU 0449/9 t.6, s.1-3

  Dotyczy: watykańskich ocen perspektyw normalizacji stosunków PRL – Stolica Apostolska

  1. Mimo oficjalnych zapewnień wyższych urzędników Kurii rzymskiej o chęci Stolicy Apostolskiej jak najszybszego nawiązania stosunków dyplomatycznych z Polską, JPII oraz Episkopat Polski nie odstąpili od warunków wstępnych, od spełnienia których uzależniają finalizacje porozumień. (…) Jednocześnie JPII przedstawił kolejne postulaty, od realizacji których uzależnia normalizację stosunków:

  – delegalizacja „Solidarności” jako związku zawodowego (…)  2. Realizacja koncepcji watykańskich służyć ma koncepcja „okrągłego

  stołu”, do której JPII i Kościół odnoszą się z pełną aprobatą.  Dyrektor

  Gen.bryg. Zdzisław Carewicz

  IPN BU 0449/9 t.6, s.1-3
 • @Rzeczpospolita 12:24:49
  To donosy - opinie tych co rozpracowywali, a dla tych co zwalczali Kościół. Tym się nie można sugerować.
  Proszę poczytać o tym więcej:
  http://www.fronda.pl/a/jan-pawel-ii-w-prl-owskich-donosach,80191.html
 • @Krystyna Trzcińska 08:58:51
  Czy Pani dobrze się czuje?
 • @miarka 01:07:57
  Dochodzę do wniosku , że Ty masz swój kościół , który też nazywasz katolicki.

  Jest wspaniały...

  Gratuluję i życzę sukcesów w realizacji dogmatów.

  Ps.

  Kościół Katolicki , który znam , sam stwierdza, że cos jest nie tak w jego funkcjonowaniu.
 • @miarka 14:12:51
  Czytanie Twoich komentarzy, to jak błądzenie w krainie luster. Doprawdy uważasz, że masz przed sobą półgłówków?

  Przytoczony przeć Ciebie artykuł jasno dowodzi, że Watykan, czyli Kościół zajmuje się polityką, jak każde państwo.

  „Papież musi akceptować ten stan rzeczy ponieważ stosunki Państwo-Kościół na Węgrzech układają się poprawnie biskupi węgierscy nie przejawiają chęci do zmiany obecnego układu.

  c. Niemiecka Republika Demokratyczna

  (...) W kołach watykańskich uważa się, że papież nie chce drażnić biskupów niemieckich ponieważ milion katolików nic nie znaczy w porównaniu z setkami milionów marek płaconych na różnego rodzaju inicjatywy międzynarodowe z kasy Niemieckiej Konferencji Biskupów. Tym samym NKB osiągnęła swój cel zasadniczy tj. nie mieszanie się papieża i Kurii Rzymskiej w sprawy Kościoła niemieckiego.”

  Watykan nie tylko zajmuje się polityką on prowadzi politykę i to taką, która jest korzystna dla Watykanu, a nie dla wiernych. Pieniądze liczą się bardziej ńiż wierni.

  Kościół w Polsce jest państwem w państwie i zawsze, przede wszystkim, będzie bronił swoich (materialnych) interesów. Kiedy był rzekomo prześladowany, stał za wszystkimi ruchami „antykomunistycznymi” , rzekomo popierając w ten sposób swoich wiernych. W czasach, kiedy rządy są dla kościoła łaskawe, tak jak teraz, kościół trzyma z rządem i ma swoich wiernych w głębokiej d. Widać to doskonale na zdjęciu ukazującym duchownego po stronie rządowej przy podpisywaniu porozumień z górnikami przez Kopacz. Gdzie są duchowni, biskupi i arcybiskupi, kiedy strajkują rolnicy, kiedy starcy grzebią po śmietnikach, kiedy kraj jest przejmowany przez żydostwo? W czym się przejawia ich poparcie narodu polskiego i ich przewodnictwo duchowe? W agitowaniu za PISem?

  A czym kościół powinien się zajmować? Głoszeniem ewangelii Chrystusowej i stawianiem siebie za przykład, a nie opływaniem w dostatki i walką o większe, jakby Watykan jeszcze złotem nie ociekał, a banku watykańskiego w ogóle nie było.
  Teraz zajmuje się propagowaniem lewackich ideologii, satanistycznych, jak je sam nazywasz, zamiast z nimi walczyć, zamiast wspierać wiernych w tej walce i zamiast wykorzystywać swoje wpływy do zmiany pozycji rządu.

  Modlić się do Boga może każdy (i powinien) i żadne zgniłe instytucje nie są do tego potrzebne. Instytucje, które przyczyniły się do wielu klęsk i nieszczęść Polaków od 966 roku począwszy. Obrona takich instytucji jest równoznaczna z obroną satanistów, którzy rej wodzą i marzą o bezgranicznej władzy nad wszystkimi żyjącymi. Fakt, że na jednej czy drugiej parafii zdarzają się księża z prawdziwego zdarzenia, świadczy dobrze tylko i wyłącznie o tych księżach, którzy natychmiast przekonują się, kim są jego hierarchowie, kiedy przekroczą dozwoloną linię.
 • burza
  Sprostowanie do mojego komentarza: To nie żydzi napisali Stary Testament(tanach) i Nowy Testament. oni go przepisali z podań Asyryjskich,Egipskich,Sumeryjskich, Babilońskich dodali trochę filozofii Greckiej i dostosowali do swoich potrzeb. Puścili to w świat i wy chrześcijanie jesteście tego dzieła nośnikiem, roznosicielem, posłańcem. Żydzi zrobili plagiat , a wy ochoczo w to wierzycie i głosicie.
  Panie Mac Gregor Chrobry jako patryjota. Hm? Kontynuował to co jego poprzednicy zaczęli, do tego doszło mordowanie rodzimowierców, obsadzanie grodów obcymi biskupami, terror i daniny na kościół i wojsko. Dalej dopowiedz sobie sam. Sobieski- w czasie potopu zdradził i przeszedł na stronę Szwedów. Następnie powrócił, został królem, zrobił sojusz z Austrią i wyruszył bronić Wiednia. Pod Wiedniem bronił Europy przed najazdem Turków i półksiężycem. Nie bronił tam Polski tylko rzymską szubienice. Dalej dopowiedz sobie sam.
  Panie Mirka, niewolnictwo na terenach Słowiańskich rozpoczęło się z chwilą chrystianizacji. Słynęła z tego Praga. Przed chrystianizacją nie było pojęcia niewolnik wśród Słowian. Jeńców po konfliktach zbrojnych, po odbyciu ,przyjmijmy kary, puszczano wolno lub mogli zostać jako przyjaciele i tyle
  pozdrawiam
 • @goat 17:00:36
  "Panie Mirka, niewolnictwo na terenach Słowiańskich rozpoczęło się z chwilą chrystianizacji."

  Bzdura. Było od czasów wpuszczenia do księstw lechickich żydowskich handlarzy którzy działali legalnie i pod ochroną władców co świadczy o ich daleko zaawansowanej demoralizacji i korupcji.
  Rzeczywiście żydzi przywozili jakieś towary, ale zapłatę od lokalnych lechickich władców brali głównie w postaci ludzi, Słowian - wolnych ludzi od razu zamienianych w niewolników i przeznaczanych na odsprzedaż muzułmanom.
  Sprzedawali nie tylko pogańscy kacykowie dla świecidełek i strojów, ale i zwykli ojcowie swoje dzieci z biedy.
 • @miarka 22:32:52
  "Przecież teraz chcieć coś odtwarzać to wyjdzie co najwyżej "Cepelia" i wycinanki, a nie naród zdolny stawiać czoła żydom i Niemcom."

  Za to ultrakatolicka Polska pokazuje właśnie teraz jak skutecznie walczyć z żydami i Niemcami :D

  "Mnie uczono że tu najazdem grozili Niemcy a nie chrześcijanie."

  A Niemcy to nie chrześcijanie? I co z tego, że Niemcy ustawiali papieża, "każda władza pochodzi od Boga", skoro Jehowa pozwolił Niemcom na to, to nie wolno tego negować.


  W sumie to cieszę się, że jest wielu takich katolików jak miarka. Im takich więcej tym szybciej chrześcijaństwo upadnie.

  "Polska niepodległa to polska lechicka
  i nie żadna cudzoziemska ani katolicka" :D
 • @Lotna 16:38:38
  "A czym kościół powinien się zajmować? Głoszeniem ewangelii Chrystusowej i stawianiem siebie za przykład..."

  Czemu siebie. Mamy być "doskonali jak doskonałym jest Ojciec nasz niebieski", a ludzkie wzorce to mamy w Jezusie i Maryi.
  Zrozum że Kościół jest święty mimo grzeszności księży.
  Bo nie chodzi o to żeby uchodzić za bezgrzesznego, tylko o to żeby się ze swoich upadków podnosić i szybko wracać do moralnej i prawej aktywności życiowej, naprawiać skutki grzechów, pomagać się ponosić innym, czynić dobrze innym, zmierzać do życia w pokoju ze wszystkimi pragnącymi życia w pokoju.


  Jedno mnie szczególnie uderzyło. Piszesz:
  "Fakt, że na jednej czy drugiej parafii zdarzają się księża z prawdziwego zdarzenia, świadczy dobrze tylko i wyłącznie o tych księżach, którzy natychmiast przekonują się, kim są jego hierarchowie, kiedy przekroczą dozwoloną linię".

  Tak więc odwracasz relacje. Bo jednak przeważnie mamy w parafiach porządnych księży, a u Ciebie są tylko "na jednej czy drugiej". Ponadto dla nas nie to jest ważne co robią jednostki, a to gdzie prowadzi Kościół jako całość.
  Natomiast spotykamy się z dokładnie odwrotną retoryką. Retoryką żydowską.

  I nie w tym jest rzecz że Kościół jest zły, tylko że każde uchybienie spotyka się tu nie tylko ze zmasowanym atakiem, ale i z pompowaniem kłamstwami, niedopowiedzeniami, przeinaczeniami, wyrywaniem wypowiedzi czy faktów z kontekstu zdarzeń na zasadzie zdania wyrwanego z kontekstu i hagady, plotek i pomówień których prawdziwości niemal nikt nie sprawdza.

  I nie w tym jest rzecz że Kościół jest zły, a przeciwnie, że jest dobry, bo talmudystom trudno rywalizować, trudno im realizować swoje uzurpacje do przywilejów z racji wyjątkowości. Trudno im uzasadniać swoją nakazywaną przez Talmud nienawiść do chrześcijan, zwłaszcza katolików.

  Powyżej do jednego żydo-cośtam pisałem:
  "Oto pańska taktyka: zauważyć u żydów coś nagannego, coś co jest ich cechą wspólnotową i od razu oskarżyć o to katolików robiąc z tego co zrobił jakiś katolik podstawę do ataku na ogół na zasadzie odpowiedzialności zbiorowej.
  - Odpowiedzialności zbiorowej, której nie ma ani w religii katolickiej, ani w cywilizacji łacińskiej, jest za to w syjoniźmie, jest w Talmudzie.
  - Odpowiedzialności zbiorowej . - Po to żeby odciągać uwagę od żydów, od ich antyludzkiej ideologii nie uznającej nieżydów za ludzi, od ich postaw agresywnych i wojennych, od ich szowinistycznych roszczeń, robić korzystną dla nich promocję na zasadzie takiej, że jak o wszystkich wkoło będzie mówione źle, tylko nie o żydach, to znajdą się tacy co pomyślą iż to "dobrzy ludzie" nie tylko jako osoby w przypadkach indywidualnych, ale i w ich zbiorowości".

  Dodam że im chodzi o to abyśmy nie tylko jako katolicy ale i Polacy byli skłóceni, podzieleni i słabi, i to wszystko w ich szowinistycznych celach.
  Atakują Kościół nie po to aby mu wytykać błędy z których miałby się poprawiać, a przeciwnie, żeby go niszczyć, a wraz z tym niszczyć i spójność duchową całego Narodu Polskiego, jego moralności zdolnej do obrony a więc i źródła siły jego państwa.

  I co się dzieje? - Zamiast zajmować się sprawami dla nas ważnymi i konstruktywnymi, my tracimy czas na jakieś "antykatolickie fiksacje".
  Potrzebne nam to?
 • @miarka 17:58:18
  „Plemiona Słowiańskie i Antów podobne sposobem życia i zwyczajami, i miłością ku wolności; żadnym sposobem nie można skłonić do niewolnictwa względnie podległości w swoim kraju. […] Znajdujących się u nich w niewoli nie trzymają w niewolnictwie jak inne plemiona przez czas nieograniczony, lecz ograniczają czas terminem, dają im wybór, albo za umowny wykup wrócą do swoich lub pozostaną jako wolni i przyjaciele.”
  Pseudo-Maurycjusz (VI-VII w. – pisarz bizantyjski)
  Niech ten teks będzie wykładnią dla pana rozumowania.
  Za to niewolnictwo biblijne to dla was normalka, jak wy turbo katole potraficie wszystko rozumieć po swojemu. Krucjaty dziecięce, w sumie dwie, gdzie wysłano małolatów w obronie rzymskiej szubienicy. Trafili gdzie? Do mc donalda na shejka. NIE! Trafili do arabskiej niewoli, lub zginęli. To dla was jest ok.
  Teraz z innej beczki. Pan DK we wpisie Część 3. Polak katolik urządza, Rzeczypospolitą zadał pytanie. Jakoś nikt z was turbo katole nie odpowiedział na to pytanie. Może się doczekamy, ale chyba raczej nie. Stwierdzam że wasze mózgi żydo-chrześcijanie i turbo- katole pewnych rzeczy nie ogarniają. Za przykład podam tu osobę Ryszarda Nowaka naczelnego inkwizytora 3 RP. Żebyście nie byli pokrzywdzeni, to tacy sami wy istnieją po drugiej stronie barykady . To żydo-muzułmanie, turbo muzułamanie czyli islamiści. To też wymysł Abrahamowy charakteryzujący się agresją, kłamstwem, terrorem i chorobliwą ekspansją
  Pozdrawiam
 • @goat 09:55:56
  Przepraszam to pan Zbigniew Jacniacki zadał pytanie we wpisie "dziś państwa narodowe muszą"
 • @kowalskijan584 19:48:55
  "Rozum mówi mi, że nikt nie może być cieleśnie wzięty do nieba"

  Dziwne, mnie tego rozum nie mówi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031