Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1821 postów 2009 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Szabesgoj z tabletu, schadenfreude z internetu i wnioski.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ciekawe, że słowo „Schadenfreude” (czyt. szadenfrojde) czyli radość z cudzej krzywdy wymyślili Niemcy, a inni musza je od ich zapożyczać.

Znowuż rządom dobrej zmiany zawdzięczamy spektakularny renesans słowa szabesgoj, oznaczającego goja zatrudnionego do wykonywania czynności niezbędnych podczas szabatu, a Żydom prawem religijnym zabronionych. W dzisiejszej Polsce słowo to, używane w przenośni, oznacza takie osoby jak minister Gliński, przekraczające granice śmieszności w swoim płaszczeniu się przed Żydami, a kierujące się przeważnie ukrytym motywem, takim jak chęć umocnienia czy choćby zachowania swojej pozycji politycznej dzięki wsparciu żydowskiego lobby.

Tymczasem biedny szabesgoj z tabletu zapomniał, że na wdzięczność żydowskiego lobby to mogą liczyć wpływowi szabesgoje wśród polityków amerykańskich,  a nie jakaś nadwiślańska hołota bez resztek czci i honoru, która w najlepszym przypadku posłuży za przysłowiowego murzyna, który zrobił swoje i będzie mógł odejść, a najpewniej zostanie spuszczona w kiblu przez jeszcze lepszą i jeszcze bardziej prożydowską zmianę. Polscy szabesgoje, negocjujący w tajemnicy przed narodem warunki przejścia do rezerwatu nie chcą zrozumieć, że w większości sami podzielą los narodu, którym frymarczyli.

[Tak przy okazji, wg pani dr Ewy Kurek, współczesnym kandydatem na złego Hamana (tego z księgi Estery) są akurat Stany Zjednoczone, tak więc w dłuższej perspektywie Amerykanie doświadczą od trawiącego ich pasożyta takiej samej wdzięczności jak Polacy, jest to tylko kwestia czasu. Ewentualna „schadenfreude” będzie słabym pocieszeniem – niech wątpliwe moralnie uczucie określane obcym słowem pozostanie nam obce].

Biednemu szabesgojowi  Glińskiemu nie pomogło ani 100 mln na renowację warszawskiego kirkutu, ani obiecane muzeum chasydów, ani  150 mln na rewitalizację teatru żydowskiego (grającego w jidysz) w Warszawiwie, ani stałe finansowanie jawnie antypolskiego MHŻP (skądinąd największego pomnika ś.p. Lecha Kaczyńskiego). Wystarczyło jedno zdanie nie po myśli gudłąjów i natychmiast został obity przez nich medialnym kijem jak pies niewierny.

Chodziło o zdanie min. Glińskiego, że: „PiS jest traktowany przez opozycję jak Żydzi przez Goebbelsa”. Jest to akurat prawda, ale dla herrenvolku uzurpującego sobie prawo do wyjątkowości we wszechświecie oraz narzucającemu reszcie świata zastępczą religię holokaustu taka wypowiedź nosi znamiona religijnego bluźnierstwa (w tym sensie, że nikt nie był traktowany tak, jak Żydzi przez dr Goebbelsa, jak to bowiem ujęła pani Barbara Engelking-Boni: śmierć Żyda ma wymiar metafizyczny, zaś śmierć goja jest jak smierć każdego innego zwierzęcia i ma wymiar tylko biologiczny).

Z miejsca zrugał Glinskiego niezrównoważony psychicznie, a robiący za filozofa Jasio Hartman:

„Jako Żyd – dziecko i wnuk ofiar Goebbelsa i Hitlera – domagam się od premiera Piotra Glińskiego przeprosin. I sądzę, że podobnie powinni postąpić inni polscy Żydzi. Proszę sobie gęby Żydami i Holokaustem nie wycierać!”

Ambasada Izarela zalecila ministrowi wizytę w Jad Washem, co jest odpowiednikiem średniowiecznej kary religijnej w formie pielgrzymki pokutnej do powiedzmy Santiago de Compostela.

Znowuż warszawska loża takich synów (Bnaj Brit) napisała do premiera „Oczekujemy, że przeprosi Pan publicznie Żydów za swojego ministra i niezwłocznie zdymisjonuje go, bo przekroczył wszelkie granice przyzwoitości”.

Nie wiemy oczywiście do końca, jakie zasady obowiązują wśród pisowskich szabesgojów i zapewne polityczny los Glińskiego zależy nie tyle od tego, co on powiedział, ale co o nim myślą Żydzi, a ponieważ nie pośpieszył w jego obronie kuglarz Jojne Daniels, więc wróżę bezsenne noce i widmo wydłubywania kitu z okien. Oczywiście w suwerennym kraju Żydom nie przyszłoby nawet do głowy pokazywać tak jawnie swoja prawdziwą twarz, no ale na pochyłe drzewo wiadomo.

Za podsumowanie niech posłuży komentarz Katarzyny TS z portalu wprawo.pl:

W kwietniu napisałam felieton, w którym zaapelowałam do ministra Glińskiego, żeby albo sam podszkolił się w kwestii żydowskiej, albo żeby zatrudnił jakiegoś doradcę, który się na tym zna. Oczywiście nic z tego apelu nie wynikło i minister Gliński nadal błąka się jak dziecko we mgle, czego rezultat możemy dziś podziwiać w postaci oświadczenia Ambasady Izraela i listu B’nai B’rith. Z twitterowego wpisu ministra Glińskiego wynika, że w ogóle nie ma on pojęcia, o co chodzi. Zatem wyjaśniam.

Po pierwsze – w myśl zasad religii Holokaustu wicepremier Gliński popełnił świętokradztwo, ponieważ porównał cierpienie gojów do cierpienia Żydów. I nie ma znaczenia wymiar tego porównania. Już sam fakt, że Gliński to zrobił, kwalifikuje go do odstrzału.

Po drugie – Żydzi nie przepuszczą żadnej okazji, żeby sponiewierać Polskę i Polaków. Nie zmieni tego ani 100 milionów na Cmentarz Żydowski, ani 8 milionów rocznie na Muzeum POLIN. Goje mają płacić, bo to ich obowiązek. Na wdzięczność niech minister Gliński nie liczy. Wprost przeciwnie.

Po trzecie – politycy Prawa i Sprawiedliwości wielokrotnie pokazali Żydom, że są wobec nich ulegli i bezradni. Nie ma więc co się dziwić, że Żydzi jadą po nich jak po łysej kobyle. Tłumaczenie, co minister Gliński miał na myśli, tylko ich rozzuchwali i będzie jeszcze większy jazgot, „aj waj” i „giewałt”.

Ciekawa jestem, co z tym fantem zrobi premier Morawiecki. Szczerze mówiąc, cała ta sytuacja niezmiernie mnie bawi. Gdyby wicepremier Gliński został zdymisjonowany na wniosek B’nai B’rith, popłakałabym się ze śmiechu.

Mniej śmieszny jest juz fakt, iż w osobie skądinąd zupełnie nienadającego się na obecne stanowisko szefa zupełnie zbędnego ministerstwa po raz kolejny sponiewierana zostala Polska. A tymczasem coraz bardziej przerażona władza warszawsko-belwederska po raz kolejny zetrze kał z twarzy przekonując nas i przysiegając, że to najlepsza wedlowska czekolada.

 

 

 

 

  

KOMENTARZE

 • I smieszno i straszno
  http://dzienniknarodowy.pl/azari-strofuje-wicepremiera-glinskiego-chcialabym-widziec-wiecej-takich-cytatow/

  A rzyć głupiemu szabesgjowi wybatożyć, żeby mu aż jarmułka spadła ;)
 • Jakże cieszy mnie to wydarzenie
  i pokazanie miejsca usłużnemu nad miarę szabesgojowi, miejsca w szeregu.
  To szkodnik i anty-polak jedna z mroczniejszych postaci w tym "świetlanym rządzie". Tylko mała refleksja. Sądzę że po tym doświadczeniu, jego naśladowcy będą jeszcze bardziej żarliwi w obdarowywaniu tej nacji , tu widząc drogę swego żałosnego awansu... A pies ich .....
 • No cóż
  Gliński na utrzymanie młodej żony i maleńkiego dziecka, potrzebuje mnóstwo kasy, więc robi za pomiotło. W przeciwnym razie nieodległa starość w samotności mu grozi.
 • Szanujmy Glinskiego
  naszego bo możemy mieć gorszego :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:58:21
  Czyżby Jasio Hartman szykowany byłby na to stanowisko ?. Gorszy by nie był , tylko bardziej wyrazisty...
 • Minister
  Gliński stracił rewolucyjną czujność. Każdemu może się zdarzyć . Ciekawe co zrobi rząd ? No i przede wszystkim co zrobi Żorżeta? Zmarszczy brwi? Oby tylko na tym się skończyło, bo inaczej p.Gliński będzie pamiętał swój brak czujności ruskie miesiące
 • @zbig71 15:34:34
  // Ciekawe co zrobi rząd ? //

  przyzna kolejne 100 milionów na żydowski cmentarz ? dobuduje dwa skrzydła muzeum Polin ? albo całkiem od nowa zbuduje wreszcie muzeum chasydyzmu ?
 • @ikulalibal 15:39:49
  Ciepło, ciepło
  Chyba muzeum chasydyzmu, albo muzeum Powstania w getcie!!!!
  W końcu jest tyle możliwości....
 • słychać brawurę w stylu
  aż miło poczytać

  a naczelnik znów będzie musiał zasadzić las aby ukryć liść
 • @zbig71 15:34:34
  Łoj tam...łba nie urwie.Kłótnia w rodzinie i tyle!Pójdzie Piotruś G., za karę wysprzątać jakiś żydowski cmentarz, wypoleruje posadzkę w synagodze, a Mateo dokupi latem jeszcze ponownie jak w tym roku z 12 ton złota i pośle do London!!Ajawaja...i gra!!

  https://prawy.pl/41799-zona-wicepremiera-amerykanskim-rezydentem-w-polskiej-fundacji-posel-winnicki-sklada-interpelacje-w-tej-sprawie/

  Anna Azarisię pożołądkuje, jako nad ludź, jakoś ja udobruchają bo piniondze popłyną!!
  https://pbs.twimg.com/media/DshcovgX4AAP-q2.jpg

  Ponoć, jak twierdzi moja znajoma krakowianka, piniondze już w drodze!
  Podstawą naliczania "opłaty przekształceniowej"użytkowania wieczystego we własność/hahaha/ hucznie zapowiadanej od nowego roku, miała być najpierw stan na styczeń 2018 roku.

  Potem nagle zmieniono to na styczeń 2019 roku, po to aby samorządy mogły jeszcze ją podnieść.Znajoma miała rozmowę z urzędnikiem, który oznajmił jej dużą podwyżkę uż. wieczystego,od stycznia stanowiącą podstawę naliczania opłaty przekształceniowej, oraz potem kolejne podwyżki tejże.

  https://www.comperia.pl/artykuly/o_kredytach_hipotecznych/32308-od-2019-r-koniec-uzytkowania-wieczystego-ile-wyniesie-oplata-przeksztalceniowa.html

  https://www.muratorplus.pl/biznes/prawo/oplata-przeksztalceniowa-od-czego-zalezy-jej-wysokosc-kto-zaplaci-nizsza-oplate-przeksztalceniowa-aa-s8xL-Tshv-8Lch.html

  Będziemy skrojeni na cacy!!Lajt motiw dla "uwłaszczenia Polaków brzmi:dał nam przykład Gąsiorowski jak kroić mamy!!
  To wszystko dla naszego dobra!!nasze dobra zostaną zabrane!!
 • Chyba
  Niedługo święto Chanukowe? Od 2 Grudnia do 10. 8 dni , więc min Gliński ma dostatecznie dużo czasu, aby się "poprawić" . Oczywiście, jeśli dotrwa do tego 2 Grudnia.
 • @trojanka 16:30:32
  Ta ambasadorowa Izraela w Izraelu ma niedługo się zmienić. Najpóźniej za rok w kongresie ma być odczytany raport w sprawie S447. Także ostateczne rozwiązanie kwestii polskiej puka do naszych drzwi.
  A Żydzi przyślą tu takiego bandytę, że będziemy tęsknić za p,Azarii
 • @zbig71 16:47:26
  Jedna już jest na "posadę" w Polsce!!kumpela Danielsa!

  https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/6014-tylko-u-nas-corka-szpiega-wiceambasadorem-w-polsce
 • Doprawdy nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać
  Loża masońska strofuje ministra.

  To się po prostu w głowie nie mieści!

  Teraz już wiem, po co Lech Kaczyński sprowadził tę lożę do Polski: po to, żeby wydawała instrukcje polskiemu rządowi.
  Paranoja.
  Dotąd masoni działali z ukrycia, no ale skoro już zostali przywitani i zainstalowani w Polsce z honorami, skoro już wszystkim wiadomo, że są i kim są - to dlaczego nie mieliby działać otwarcie i dać wszystkim jasno do zrozumienia, po co są? Po co się szczypać?
 • Tak jest
  "Tymczasem biedny szabesgoj z tabletu zapomniał, że na wdzięczność żydowskiego lobby to mogą liczyć wpływowi szabesgoje wśród polityków amerykańskich, a nie jakaś nadwiślańska hołota bez resztek czci i honoru, która w najlepszym przypadku posłuży za przysłowiowego murzyna, który zrobił swoje i będzie mógł odejść, a najpewniej zostanie spuszczona w kiblu przez jeszcze lepszą i jeszcze bardziej prożydowską zmianę. "

  Potwierdziło się to w 2007 roku gdy odesłali szabesgojów z PIS-u na boczny tor i zlikwidowali czołowego szabesgoja w 2010 roku.

  Obecnych przy władzy to samo moze czekać, jak za płytko będą włazić Żydom do d.....
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:58:21
  Gliński już jest gorszy, jawnie się kompromitował płaszczeniem przed żydami.
  A że może być gorszy w tej żydowskiej kolonii to też prawda.

  Po prostu w koloniach już tak jest że do władzy desygnowani są tylko ci którzy są bezwzględnie posłuszni kolonizatorowi (u nas kolonizatorem jest globalna mafia żydowska za sprawą solidaruchów oraz KK z JPII n czele.
 • @MacGregor 12:30:54
  Będzie unijna definicja antysemityzmu? Sytuacja europejskich żydów robi się coraz gorsza. http://niezalezna.pl/246627-bedzie-unijna-definicja-antysemityzmu-sytuacja-europejskich-zydoacutew-robi-sie-coraz-gorsza


  Ps..No i proszę. Czy jeszcze trzeba wam innych rzeczy by pojąć czyja właściwie jest ta UE i po co była stworzona? Ciekawe, że te lewusy i kryptolewusy z prawej nie kwapią się tak gorąco do stworzenia unijnej definicji antypoolonizmu, którego doświadczamy dzień w dzień, będąc wyzywani od faszystów i nazistów. Widać wyraźnie czyj jest ten jewropejski twór. Brawo. Teraz jak już ustalimy czym jest antysemityzm i zunifikujemy to unijne pojęcie, to wszyscy zaczną kochać, cenić i szanować członków narodu wybranego. Najlepiej wydać unijną dyrektywę, że ślimak to ryba, marchewka to owoc, zlikwidować dyrektywą biedę, i zobowiązać do kochania żydów. Brawo ! Jacy jesteśmy teraz mądrzy i postępowi. A kto będzie chronił nas przed żydami? Powinno być wręcz odwrotnie. Należałoby uchwalić międzynarodową ustawę chroniąca państwa narodowo-chrześcijańskie przed żydowską ekspansją. Przed ich wrogą i kłamliwą polityką...przed agresywną propagandą...przed szantażami na bazie przemysłu holokaust. Żydzi uważają się za pępek świata...za rasę Panów która powinna rządzić całym światem i mieć go na własność; a reszta gojów powinna na nich pracować i im służyć.... i jeszcze dziękować za ich szlachetność i wyrozumiałość.Oj...! Herr Kurz jesteś za młody i za krótki aby to zrozumieć...Równie dobrze te pajace mogą ustawami i przepisami walczyć z grawitacją. Gdy się czegoś zabroni, to nie znaczy, że to coś zniknie. Efekt w przypadku opisywanego projektu będzie dokładnie odwrotny. Świat ma już dość jęków żydowskich. To nie żydzi są obecnie wyrzutem sumienia świata. To świat jest wyrzutem sumienia żydów. Penalizacja antysemityzmu jest obrazą dla wszystkich innych nacji. Oto bowiem próbuje się wmówić światu, że żydzi są nadludźmi i tylko oni mogą cieszyć się prawną ochroną. Antysemityzm istniał, istnieje i istnieć będzie. Żadne regulacje prawne tego nie zmienią. Zmienić to mogą tylko żydzi, ale oni tego nie zrobią. Dla nich antysemityzm jest maczuga polityczną i gospodarczą. Nie pozwolą sobie tej maczugi odebrać. To funkcjonariusze żydowscy sporządzali wykazy imienne wraz z informacjami o majątku żydów, zapewniali Niemcom pomoc w chwytaniu żydów i ładowaniu ich do pociągów, które wiozły ich do obozów zagłady. Na podstawie prac i wspomnień: Hannah Arendt, Baruch Milch, Emanuel Ringelblum, Baruch Goldstein, Klara Mirska, Chaim A. Kaplan https://forumemjot.wordpress.com/2013/06/12/zydzi-mordowali-zydow-judenraty-i-zydowska-policja-w-gettach-irn/
  Wypowiedź byłej minister Izraela: https://twitter.com/PrawyPopulista/status/959436140305702912
 • Nawiasem mówiąc
  Termin "szabesgoj" w ujęciu syjonistycznej wikipedii to litościwy chrześcijanin, który z zyczliwości zastępował w różnych niezbędnych czynnościach zyda w dzień święty szabas. Tak naprawdę to coś gorszego a przykładem prawdziwego szabesgoja jest raczej Roman Giertych. Jak samo nazwisko sugeruje "Gliński" pochodzi z frankistowskich żydów którzy w XVIII wieku masowo przechodzili na chrześcijaństwo. To bardzo niebezpieczni ludzie gdyż łatwo, w zależności od koniunktury, konwertują do różnych wyznań religijnych. Byli judaistami, islamistami, chrześcijanami i znów mogą się nawrócić jak chwila historyczna będzie od nich tego wymagać. Są zawsze tam gdzie trzeba i jak zajdzie potrzeba być muzułmaninem tą będą i nawet wtedy Gliński będzie mógł być ministrem kultury. Tak więc jest to człowiek raczej nie do usunięcia, a różnego rodzaju wycieczki żydów pod jego adresem to tylko gra pozorów nastawiona na oszukiwanie i wręcz narąganie się z naiwności polskiego społeczeństwa. Gliński jako frankista nie dziwi gdy dofinansowuje żydowskie cmentarze lub obiecuje wybudować muzeum chasydów. To są rzeczy jemu bliskie a kultura polska odległa, służąca jedynie jako parawan sprawowanej przez niego opiekuńczej funkcji plemiennej.
 • @zadziwiony 12:51:09
  On 64 ona 43. Dziecko syn roczek. Dobry jebaka i "katolik"
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:58:21
  Ten dziadyga o mongolskich rysach nie zasluguje na szacunek! Co gorszego moze spotkac POLAKÖW, ktörzy pokladali nadzieje w tym /nie/rzadzie?!? Moze wreszcie gawiedz obudzi sie i popedzi ten "rzad" aportujacy byle zydowinie! To juz przestaje byc zabawne !
 • @morgan 19:13:45
  To był żart z mojej strony :)
 • @Lotna 17:44:25
  To co się dzieje w sferach administratorów naszej Ojczyzny jest komedią najwyższej klasy. Niestety wszelką chęć do śmiechu odbiera cena biletu na to przedstawienie, a wykupienie biletu jest obowiązkowe dla każdego Polaka. Nie dotyczy naszych starszych braci, bo oni nie płacą za bilety, lecz pobierają tantiemy za udział w spektaklu dla gojów.
 • @trojanka 16:30:32
  Jaki z tego wniosek ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031