Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1821 postów 2009 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Podejrzenie straszne, ale graniczące z pewnością.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Opowiadał mi ktoś niemiecki dowcip o typowym dla tej nacji poziomie humoru.

Helga i Ebbe stoją sobie na moście i patrzą na płynącą pod nim wodę (coś jak w wierszu Apollinaire’a: Pod mostem Mirabeau płynie Sekwana, I niejedna miłość Czy nie dość wspominania Po bólu zawsze radość niespodziana). Nagle Helga pochyla się Ebbemu do ucha i szepcze: czy nie mógłbyś się deliktnie obrócić i sprawdzić, bo mam wrażenie, że mnie ktoś od tyłu posuwa.

Niniejszy tekst jest własnie o tym, czy aby nie powinniśmy się jako Polacy delikatnie obrócić i sprawdzić, co się dzieje na zapleczu.

Swego czasu, jeszcze za koszmarnych czasów rządów obozu jawnego zaprzaństwa i zdrady narodowej, red. Michalkiewicz opowiadał, co możnaby zobaczyć patrząc na Polskę z lotu ptaka. Otóż możnaby zobaczyć naród żwawo kroczący ku świetlanej przyszłości, a na jego czele, choć w pewnej odległości widać było Umiłowanych Przywódców kroczących tak żwawo, że prawie biegnących. I wtedy i dziś możnaby zadać sobie to samo pytanie: czy Umiłowani Przywódcy czyli tzw. władza warszawska wie do jakiego celu zmierza i prowadzi doń naród, czy raczej przed tym narodem ucieka, bo się go boi? A boi się, bo go okłamała, kłamiąc rano, nocą i wieczorem, np. może naobiecywała innym niestworzone rzeczy w imieniu umęczonego narodu i tylko zapomniała mu o tym powiedzieć?

„Na dniach” gościł w Polsce prezes południowokalifornijskiego Kongresu Polonii Amerykańskiej (PAC), pan Edward Wojciech Jeśman. Miał początkowo brać udział w V Światowym Zjeździe Polonii i Polaków z Zagranicy – Warszawa, 20–23 września 2018, ale jeszcze w USA dotarło do niego pismo (od organizatorów albo z MSZ, tego nie pamiętam), że nie będzie miłym gościem i żeby najlepiej wogóle zrezygnował z przylotu do Polski, zaś koszt kupionego już biletu zostanie mu zwrócony. Ostatecznie wziął udział w niekoncesjonowanym zjeździe polonijnym (przy współpracy i udziale wicemarszałka Sejmu, Stanisława Tyszki) – słuchałem rozmowy z p. Jeśmanem w CE Powiśle, ale tylko jednym uchem,więc nie pamiętam szczegółów, ale odmówiono im dostępu do zamówionej wczesniej sali sejmowej, słowem zastosowano wobec niego szykany mające na celu zniechęcić do bieżącej aktywności).

A co takiego uczynił pan Jeśman, że nagle zabrakło dla niego miejca wśród 600 zaproszonych przez IPN i MSZ osób?

Otóż to on własnie nagłosnił najpierw sprawę HR1226 oraz S447, a następnie był organizatorem dotarcia przedstawicieli Kongresu Polonii Amerykańskiej do amerykańskich kongresmenów. Akcja ta została częściowo storpedowana przez przybyłego wówczas z Polski ówczesnego podsekretarza stanu w MSZ, a obecnie ambasadora Izraela w Izraelu, Marka Magierowskiego (dość powszechna sytuacja w polskojęzycznej dyplomacji, np. Ryszard Schnepf był ambasadorem Izraela w Waszyngtonie, zas dziś Jan Piekło jest ukraińsko-banderowskim ambasadorem w Kijowie) oraz prezesa PAC, Franciszka Spulę.

Pan Jeśman został później w prasie przydu-PiS-owej pryncypialnie ofuknięty, por.

Niezależna: Polonia walczy z ustawą HR1226. Niestety, nie wszystkim chyba zależy na jedności

Dziś sytuacja zmieniła się o tyle, że  sprawa S 447 jest traktowana przez władze warszawskie jako absolutne tabu, pan prezydent Duda nagle okazał się wyjątkowo strachliwym i nawet nie śmiał podjąć tego temtu w rozmowie z prezydentem Trumpem, zaś gangsterzy z przemysłu holokaustycznego podnieśli stawkę z 65 mrd na 300 mrd USD.

Ponieważ takiej kwoty nie da się uzyskać z nieruchomości utrzymując przy tym naród w niewiedzy i bez spowodowania społecznego wrzenia, więc istnieje podejrzenie (m.in. zwraca uwagę na taka mozliwość p. Jeśman), iż władze warszawskie będą usiłowały wywiązać się ze swojego tajnego porozumienia z bracmi strasznymi nadając im koncesje na wydobywanie kopalin oraz oddając w ich ręce np. gospodarke leśną i wodną.

 

Jak mówiła szeptem Helga do Ebbego ...

 

PS

Obawiam się, że po obecnej dobrej zmianie zostanie nam już tylko biernie poddać się zmianie jeszcze lepszej, no chyba że na czas otrzeźwiejemy.

 

  

KOMENTARZE

 • Nie sądzę
  że jakoś szczególnie boją się Narodu. Jeśli już to tego koczowniczego. Jak koczownicy się wkurza to mogą zabrać im konfitury. Poza tym nie będą sami, mają ustawę 1066 jak zabraknie polskich palek.
 • Polacy
  Nadal kochają USA. Nie tak, jak 10 lat temu, niemniej jednak. Mimo tak wrogiego aktu jak S447. Fakt, że w mediach czy to rządowych, czy nierządnych, o tym się nie mówi. Tylko Internet wrze. Stereotyp Stanów Zjednoczonych jest w Polakach bardzo silny.
 • @zbig71 18:55:11
  Przeciętny Polak nie wie co to 447.
  TVPiS nie mówi i inni też. To skąd ma wiedzieć?
  Za to wszyscy wiedzą, że Rosja zaraz napadnie na Polskę. O tym mówią wszyscy.
 • Żydowska loża B’nai B’rith domaga się dymisji ministra Glińskiego..
  https://wprawo.pl/2018/11/20/zydowska-loza-bnai-brith-domaga-sie-dymisji-ministra-glinskiego/
  No to sobie nagrabił, albo go uwierzytelniają??
  I ty Brutusie, przecież loża był reaktywowana i dopieszczana przez ś.p. prezydenta Lecha....idola pana Glińskiego!Pomroczność jasna czy co??przejęzyczenie, nikt poety nie rozumi!!


  http://www.pch24.pl/czy-premier-morawiecki-ugnie-sie-pod-presja-lozy-bnai-brith-,64278,i.html

  Loża Bnai Brith domaga się dymisji wicepremiera Glińskiego po jego wypowiedzi porównującej język totalnej opozycji i „zaprzyjaźnionych mediów” z wymierzoną w Żydów propagandą goebbelsowską.
 • Absolutnie tak
  Z lotu ptaka lepiej widać oby obserwatorem nie była ta poprawnie polityczna papuga narodowa ukryta w duszach wielu autochtonów. Papuga to taka ptasia odmiana małpy , czarci grymas udający Boga. Wszystko wiedzą , wszystkiego chcą. Na przybranych w te piórka atak orła to za mało.

  Prawda nas wyzwoli … grom z jasnego nieba
 • @trojanka 21:12:26
  Loża domaga się dymisji wicepremiera, czyli co, już rządzą w Polsce oficjalnie?
 • @Autor @ALL
  Bardzo potrzebna publikacja.
  Dobrze, że Pan kwestie S.447 nagłaśnia.

  Stan wiedzy, zatem i swiadomosci polskiego społeczeństwa w niesłychanie ważnych dla Polski kwestiach zwiazanych z haniebną ustawą S.447 i zgodnym milczeniem w tym "temacie" zarówno polskiego rządu, jak i opozycji - jest bowiem tak nikły, że wręcz żenujący.

  Nic nie dzieje się bez powodu/przyczyny.

  Stanowi niewiedzy Polaków o ustawie S.447 i jej konsekwencjach dla Polski - winne są głównie i przede wszystkim, niespełniające swojej roli polskojęzyczne i (ponoć już) polskie "media" tzw. głównego nurtu.

  Media, które wspólnie i zgodnie w temacie MILCZĄ! - traktując S.447 jako temat politycznego tabu.

  Dla chętnych rozszerzenia wiedzy w temacie S,447 następujące linki:

  http://fatamorgan.neon24.pl/post/143439,rzad-zdrady-narodowej-milczac-poparl-interes-izraela

  https://www.salon24.pl/u/fatamorgan/865789,walka-polonii-o-polske-dopiero-sie-zaczyna-bez-fanfar

  https://www.salon24.pl/u/fatamorgan/861856,donald-trump-nie-zawetuje-uchwalonej-przez-kongres-ustawy-447
 • @
  Niewątpliwie,Ustawa S447 będzie miała krzywdzące konsekwencje dla Polaków.
  Chodzi o realizację Deklaracji Terezińskiej, przyjetą w 2009 roku przez 46 państw, a w tym Polskę(!) w imieniu której podpis złożył ówczesny sekretarz stanu w KPRP (żyd) Władysław Bartoszewski.
  W Kongresie amerykańskim zasiada 28 żydowskich ustawodawców, a w tym takie potęgi Międzynarodowego Komunizmu jak Chuck Schumer, Bernie Sanders, Adam Schiff, i Nancy Pelosi.
  Adam Schiff jest wnukiem Jakuba Schiff'a, który załadował worki Leona Trotsky'ego gotówką w wysokości US$20 millionów (współczesny ekwiwalent US$500 millionów) celem zorganizowania Rewolucji Bolszewickiej w Rosji.
  Ojciec Nancy Pelosi, Thomas D'Alesandro, był jednym z tych kongresmanów amerykańskich, którzy wespół z Davidem Ben-Gurion'em utowrzyli państwo Izrael.

  Izba Reprezentantów Kongresu USA przyjęła we wtorek ustawę JUST Act (S.447), która daje Departamentowi Stanu możliwość wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holokaustu m.in. w zakresie odzyskania majątków, które nie mają spadkobierców.
  Pomimo, że Polakow również można zaliczyć do „ofiar Holokaustu”, komentując na antenie Polsat News amerykańską ustawę 447, minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podkreślał, że „Polska nie jest wymieniona w ustawie jako państwo”!
  Jeden z czołowych dzienników polonijnych „KURIER CHICAGO” zorganizował pisanie petycji-protestu do rządu prez. Trumpa (http://kurierchicago.com/8229-2/), podczas gdy polskie MSZ PRLu-BIS przemilczało sprawę i w niczym nie pomogło Polonii.
  Polski LEWICOWY rząd, międzynarodowa żydo-komuna, oraz komuniści rządu amerykańskiego definitywnie zorganizowali lawinę pieniędzy dla uzurpatorów-posiadaczy „naszych kamienic”, nie mówiąc nawet o tym, w jaki sposób przywłaszczyli sobie te kamienice (https://dath125.livejournal.com/25934.html).

  Nie da się tu pominąć faktu, że rabunek mienia po-polskiego, a nawet całej Polski przez żydo-Komunistów odbywa się z pełnym poparciem dla tychże Komunistów (Wiesław! Gierek!) i bandyckiej Lewicy udzielanym przez pyskatych jastrzębi i „synów Komunizmu” w NEonie!
  „Jestem dzieckiem socjalizmu, miałem szczęśliwe dzieciństwo i młodość w PRL i mam poglądy lewicowo-narodowe” pisal Bogusław Jeznach o sobie.
  Do tych „DZIECI SOCJALIZMU” zaliczam również Zygmunta Białasa, oczytaną panią Tiamat, żydo-Kosiura, Agnieszkę, stańczyka Ruszkiewicza i jego CPa Wojtasa, ikulalibala, graficzkę Trzcińską, rouxa-Trelikowskiego, dr-a Ziemińskiego, ludowego ekonomistę Nikandera, radziorona, itp. których nie mam czasu wyliczać.

  Wspierając i cytując Marksistów wbijacie gwoździe do trumny Polski, a potem krzyczycie że boli. Jest to czysty „materializm dialektyczny” (czyli pieniądze dla żyda)!
 • @Zdzich 06:30:11
  Wychodzi na to, że za zniszczenie i okradanie Polski odpowiedzialni są wszyscy (nawet Gomułka i Gierek!) ale nie PiS!
 • @Zdzich czyli że niby jak ?
  ja,Jaznach,Białas i Ruszkiewicz,ponosimy odpowiedzialność za ustawę 447?
  A nie przypadkiem amerykańska polonia ? najgorsza kategoria ludzi jaką znam. (zupełnie inna jakość niż polonia niemiecka czy francuska ) Kwintesencja obskurantyzmu w pełni zasługująca na opinię jaką "cieszy się" u WASP-ów.
  Dowiaduję ja się ostatnio od Michalkiewicza że 9 milionów "naszych rodaków" w USA podpisało się pod petycją rekomendującą przyjęcie Polski do NATO. Kurna!
  9 milionów debili pozbawionych możliwości trzeźwej oceny sytuacji.Czego od nich oczekiwać? Że w porę dostrzegą niebezpieczeństwo i jeśli już nie podejmą określonych działań tam na miejscu, to bodaj wyślą nam jakieś sygnały ostrzegawcze.
  A siedź jeden z drugim w swoim Jackowie czy innym getcie,ciułaj dolary i nie wtrącaj się w nasze sprawy ćwoku.
 • @Zdzich 06:30:11
  Donald(Borat) Tramp podpisał akt S447, także nikt zNeon24 za to nie odpowiada, nawet jakby chciał. Zdaje się, że w tej sprawie do Waszyngtonu jeździł M.Magierowski ( obecnie ambasador Polin w Izraelu) I ponoć wpływał na Polonię, aby nic nie robiła
 • Samobójcza chciwoś mafii żydowskiej.
  Ta globalna mafia żydowska zmierza prostą drogą do piekła które jej zgotują zniewolone i ograbione narody na całym świecie.

  Tego procesu już nie da się zatrzymać.

  Wszystkie "transakcje" wymuszone przez globalną mafię powinno się uznawać za nielegalne bo dokonane pod przymusem.
  Sprawcy przymusu powinni trafić przed stosowny sąd który ich skarze za wymuszenia na miliardowe kwoty.
 • @ikulalibal 07:08:08
  Powyżej podałem ci link, towarzyszu idioto, do tego jak Polonia amerykańska walczyła o skasowanie ustawy S447.
  A wy, oprócz strzelania epitetami w Polonię, jak walczyliście?

  PS: Za przyjęcie Polski do NATO odpowiedzialna jest żydo-socjalistka Barbara Mikulski, Stolzman vel Kwaśniewski, i Geremek - czyli żydo-komuna.
 • Do @Oscar 07:32:19
  Panie @Oscar dokładnie tak samo myślę ! Polska jest okupowana przez światową żydowską mafie raz lewacką raz syjonistyczną mafie i dlatego my Polacy nie ponosimy żadnych konsekwencji żydowskiej okupacji !

  Koszty i infamia jest po stronie żydów !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Lotna 23:49:19
  Być może dwie pieczenie pieką!Rządzą, oficjalnie "wystawiając" swoich oraz ich uwierzytelniają takimi " głosami oburzenia".
 • @Zdzich 08:27:58
  Rozumiem, że PiS był przeciwko wejściu Polski do NATO?
 • @Zdzich 06:30:11
  A widziałeś tę podpisaną deklarację terezińską? Widziałeś podpis Bartoszewskiego? Skąd takie kategoryczne stwierdzenia? Należysz do trolli powielających niesprawdzone donosy.
 • @ Autor
  "Niniejszy tekst jest właśnie o tym, czy aby nie powinniśmy się jako Polacy delikatnie obrócić i sprawdzić, co się dzieje na zapleczu."

  Ale wielu lubi być dymanych od tyłu, a całe mnóstwo nawet tego nie zauważa. Są także i tacy - a jest ich nie mało -, którzy nie chcą być w tym względzie uświadomieni i zbluzgają każdego, kto na ten fakt zwróci ich uwagę.

  Nie przymierzając sam Autor, do którego nie trafiają argumenty, że do dymających nas należy Kościół, RN z żydowską czapką, itp., itd. Zachowuje się Autor jak przysłowiowa żona alkoholika, którą mąż leje po pijaku. Ona jednak go kocha - przecież jak mąż trzeźwy jest to nie bije, a zresztą jak bije, to znaczy, że kocha.
 • @
  wercia:
  A jak widzialem podpis Bartoszewskiego, to co?

  Robik:
  Postawy PiSu wobec NATO nie sprawdzalem, ale do Kaczynskich nie mam zaufania. Sa oni rowniez "dziecmi socjalizmu" nomenklatury PRLu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031