Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1821 postów 2009 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Od tyłu zachodzą nas Niemcy, więc PiS się wypina.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kiedy prezydentem belwederskim zostanie Robert Biedroń, to trzeba będzie mieć oczy dookoła głowy i szukać miejsca plecami do ściany. Na Niemców trzeba uważać jeszcze bardziej, zwłaszcza, kiedy nas głaszczą z włosem.

Aktywność dyplomatyczna Niemiec na odcinku polskim sięga punktu wrzenia. Np. 2 listopada zakończyły się XV polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe w Warszawie. Słyszał ktoś o poprzednich czternastu?

„Podsumowując przebieg konsultacji szef polskiego rządu zaznaczył, że rozmowy dotyczyły m.in. istotnych spraw związanych z Unią Europejską, w których musimy wspólnie pracować nad wzmocnieniem Unii zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie” – no proszę, biorąc pod uwagę, że mówimy Unia a myślimy Niemcy, to całkiem nieźle jak na buńczucznie antyniemiecki rząd. Na zakończenie konsultacji podpisano

Wspólne oświadczenie ministrów spraw zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Federalnej Niemiec

Poświęcę temu dokumentowi osobny wpis, a dziś nawiążę jedynie do przemówienia szefa niemieckiego MSZ, Heiko Maasa na polsko-niemiekciej konferencji w Berlinie z czwartku 15 listopada.

Jeszcze w niedzielę Deutsche Welle, wspomagana przez polskojęzycznych folksdojczów tropiła polskich faszystów i antysemitników na marszu w Warszawie (część tych faszystów w swojej bezczelności poprzebierała się w znane osobistości polityczne, takie jak prezydent Duda, prezes Kaczyński czy premier Morawiecki, a część poszła jeszcze dalej i poprzebierała się w mundury wojska polskiego), a już w czwartek czytamy (za Interia.pl)

Polska jest niezastąpionym liderem w [niemieckiej!!!] Europie. Europa potrzebuje Polski (...)
Maas zapewnił, że Niemcy "chcą rozwijać Europę wspólnie z Polską, a nie bez Polski, czy wręcz przeciwko niej". "Nic o was bez was" - powiedział po polsku. Maas rozpoczął wystąpienie od refleksji, że w minionych stu latachPolacy i Niemcy często odmiennie postrzegali wydarzenia historyczne. [naprawdę??? Jakże nam przykro, że np. polnisches Vieh nie uważał się za takowe] (...)

"Łączy nas wiele więcej, niż nas dzieli. Mamy jeden cel: chcemy utrzymać jedność UE 27 krajów" - powiedział Maas. "Kto, jak nie my - Niemcy i Polacy - może utrzymać jedność Unii Europejskiej i zapobiec nowym podziałom?" - pytał retorycznie polityk SPD. (...)

Maas przyznał, że Niemcy i Polska mają odmienne spojrzenie na kwestię suwerenności. Zwrócił uwagę, że jego polski kolega zapatruje się sceptycznie na sprawę przekazywania kompetencji Unii Europejskiej. Niemiecki minister opowiedział się za wykazaniem zrozumienia dla polskich argumentów. "Zachowamy suwerenność narodową tylko wtedy, gdy będziemy działać po europejsku" - zastrzegł Maas. (...)
[Tomasz Gryguć ps. Pan Nikt nazwał spotkanie Maasa z Czaputowiczem spotkaniem pedała ze szmatą. No cóż, ten facet może i wygląda na pedała, ale ja już go pokochałem!-McG]

A teraz Drodzy Państwo będzie najlepsze, jak u Hitchcocka, choć przyznajmy, że trudno przebić stwierdzenie niemieckiego ministra o Polsce, jako „niezastąpionym liderze [niemieckiej] Europy” :

Polityka wobec Wschodu - tylko z Polską

Minister opowiedział się za wzmocnieniem europejskiej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa. Centralnym elementem tej polityki powinna być "Ostpolitik" - polityka wobec Wschodu - zaznaczył. - Warszawa jest jedną z najważniejszych stolic UE. (...) Stanowisko Polski liczy się - mówił Maas. Dlatego polityka wobec wschodu powinna być kształtowana wspólnie z Polską i innymi partnerami z Europy Środkowej i Wschodniej.


(...)

Maas zastrzegł, że "polityka wschodnia jest czymś więcej niż tylko polityką wobec Rosji". Jego zdaniem należy uwzględnić inne kraje tego regionu: Ukrainę, Białoruś, Mołdawię, Południowy Kaukaz i Azję Centralną.[nie wspomniano o Republice Litewskiej ale ta skutkiem działań giedroyciowców jest już przykuta do niemieckiego rydwanu, łącznie ze stacjonującymi tam pododdziałami Bundeswehry -McG]Przypadająca w przyszłym roku 10. rocznica Partnerstwa Wschodniego będzie okazją do "nowych impulsów". Celem musi być wspieranie reform i modernizacji w tych krajach. "Niemcom i Polsce przypada rola kluczowa - jako prekursorom i motorom takiej polityki" - mówił niemiecki polityk.

Maas pozytywnie ocenił projekt Trójmorza. Zapowiedział, że Niemcy będą aktywnie uczestniczyć w pracach tej platformy. Zasugerował udział niemieckiego biznesu.[!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!]

W dwudniowej konferencji w siedzibie niemieckiego MSZ biorą udział polscy i niemieccy parlamentarzyści, naukowcy i dziennikarze. Uczestnicy spotkania dyskutują o tym, jak będą wyglądały relacje polsko-niemieckie w najbliższych 10 latach.

 

Redakcja Polska "Deutsche Welle"(za ja volt, ja amper)

 

Tłumacząc ostatnie akapity na język ludzki: Niemcy ZA ZGODĄ Polski wchodzą i przejmuja Trójmorze (podobnie jest nawet z tak nieznaczącym gremium jak Grupa Wyszehradzka – Kaczyński z Orbanem wprowadzili do niej Izrael, zaś w nowym formacie GW plus dołączą do niej również Niemcy!)

Tak więc żadnych złudzeń, Panie i Panowie, point de reveries, Polska owszem, będzie prowadzić polityke wschodnią, ale jak do tej pory, co więcej, pod jeszcze sciślejszą kuratelą Niemiec.

 

I tak rzekomo antyniemiecki PiS oddał nas w macierzyńskie objęcia naszej cudnej Adolfiny.

Kilka lat temu, za Komorowskiego i Tuska, bloger Matka Kurka napisał artykuł o kontrowersyjnym tytule Polską rządzą dwa ruskie cwele. Co by nie mówić, to dziś nie rządzą nami RUSKIE cwele.

 

PS

Z pewnym zdziwieniem, ale i przyjemnością zauważam, że bodaj tylko pan Antoni Macierewicz zachował jeszcze resztki zdrowego rozsądku, por.:

Macierewicz o planach europejskiej armii: Są istotnym zagrożeniem dla Polski.

Być może m.in. dlatego musiał odejść z rządu.

  

KOMENTARZE

 • Europejska
  Armia to chęć wyproszenia z Europy wojsk amerykańskich. I Niemcy wypuścili już sporo takich balonów próbnych. Mają w tym pomyśle sojusznika w postaci Francji. A i Rosja przyklaskuje takim pomysłom , bo to w jej interesie. Na miejscu Rosji też bym tak zrobił.
  Odsunąć bazy NATO z Europy? Nu , da haraszo!!!
 • @zbig71 12:53:12
  Alez oczywiście - i jedynie Antoni Macierewicz otwartym tekstem się temu sprzeciwia, zas PiS jest za - albo są do skończeni durnie,albo łajdacy albo jedno i drugie.
  W kolejnym wpisie omówię wspólną deklarację z 2 listopada - Polska poddała się Niemcom na całej linii i naprawde tego nie rozumiem.
 • @MacGregor 13:06:35
  J Kaczyński mówił, że rekonstrukcja rządu jest po to, aby ocieplić stosunki z U E. No to ocieplamy .
  Ocieplenie polega na podporządkowaniu się Niemcom. Siedzimy u Niemców w kieszeni.
  A jaki jest prawdziwy stosunek USA do Polski?
  Polska jest skarbonką dla żydowskich organizacji przemysłu holokaustu. Ciekawe, czy w PiS ktoś zdaje sobie z tego sprawę?
 • @zbig71 13:14:45
  Widzę, że uczymy się u tego samego Mistrza :)

  Obawiam się, że SM ma i w tym rację, kiedy mówi, iż Kaczyński walczy teraz o to, żeby tak się poddać, ażeby wszystkim się wydawało, że walczył jak lew, ale musiał ulec wobec przeważających sił wroga.
  Co mówił jedne z jego autorytetów czyli Piłsudski:
  "Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo"

  - prowadzona w przepaśc przez Kaczyńskiego Polska będzie zwyciężona, ale przeciez nie ulegnie czyli zwycięzy.
 • @zbig71 13:14:45
  W najnowszej rozmowie z Rafałem Mossakowskim w kawiarni u pana Olczaka na Solcu, Michalkiewicz wspomnia tym, jak organizator akcji polonijnej przeciw ustawie Just 447 czyli pan Jeśman z Kaliforni został praktycznie uznany przez polski rząd za persona non grata i proszono go, żeby nie przyjeżdżał teraz do Polski na zjazd Polonii.
  To jest niestety zdrada władzy warszawskiej
 • @MacGregor 13:40:45
  Nie pierwsza to zdrada. I niestety nie ostatnia. Tym bardziej ,jak posłuchamy co mówił na wspólnym oświadczeniu B. Cichocki( żyd) z p. Thomson z amerykańskiej bezpieki(DIA) to nawet za komuny nie było takiego włazidupstwa. Oni, wykonują rozkazy swoich przełożonych. Tak samo jest z p.T. Szadkowskim, A. Macierewiczem itd
 • @MacGregor 13:40:45
  Polska jest w takiej sytuacji, że możemy groźnie kiwać palcem w bucie i to jak nawet na to musimy wyczołgać, nie wyprosić, ale właśnie wyczołgać pozwolenie. Dlaczego w 2015 wygrał PiS i Duda? Bo Majdan był 2013/14, to struktura naczyń połączonych. Z zazdrością patrzę na prezydenta Zemana. Polacy w swojej głupocie szydzą i czują wyższość nad Czechami. Tak zdurniały mamy naród
 • @zbig71 14:22:48
  jest jeszcze Bóg na niebie, jest część KK która nie sprzedała się za srebrniki, są tradycje ruchu narodowego - może to niewiele, ale nie traćmy jeszcze nadziei ...
 • @MacGregor 14:54:01
  To prawda. Dlatego oddolne ruchy są chyba najszczersze i najbardziej wiarygodne. Tylko, że obecny reżim przejął MN w bardzo cwany sposób. Zgadzam się z G. Braunem , że lepiej zrobić np100 marszy w 100 miejscowościach, niż 1 w Warszawie. Bo teraz PiS dokona makdonaldyzacji MN i wyjdzie z tego cepelia.
  A o to chodzi wrogom Polsk
 • MacGregor nie tylko Niemcy bo i część rowerowa /pedał która chce zostać kierownicą!
  Objawia się nam nowy mesjasz czyli część rowerowa - pedał, która ma rząd PiS obalić. Widać, że ten ryży żydoszwab gen. Kimtenchuj i szatniarz alkoholika, oszczańca i obesrańca Junckera na białej chabecie skończony dla służb.

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iZjYxNC9wLzIwMTgvMTEvMTYvODI1LzM2MC9hNDc0YmVjMzcwNGI0Mjk1YTVjMzhiM2QyYzI0NTY4NS5qcGVn.jpeg
  Chce zastąpić Tuska w roli zbawcy opozycji? Biedroń zapowiada swoją inicjatywę: "Będziemy mieli realną szansę odsunąć PiS od władzy"
  https://wpolityce.pl/polityka/421500-biedron-chce-zastapic-tuska-w-roli-zbawcy-opozycji


  Ps...Część rowerowa czyli pedał ma ambicje zostać kierownicą! Może w Berlinie? Ludzie o podobnych do mnie wartościach, jeśli dla ludzi którzy penetrują odbyt kolegi to jest wartość to co nią nie jest? Ruch Biedronia! Ruch Kukiza! "Stare Kiejkuty" robią POruchawkę przed wyborami. Pederasta/ciota Biedroń to następny twór chłopów ze wsi skończy jak palikociarnia, nowośmieszna i inne badziewia, z wsiowo-esbeckiej operacji "Hiacynt", żal mi ich bo kończą się im zapasy, jeżeli muszą sięgać po pederastów, cioty i homo nie wiadomo toż to żenada ...Moim zdaniem pederasta/ciota Biedroń, podobnie jak jego poprzednicy Kijowski i Petru, nie spełni nadziei pokładanych w nim przez pojednane służby "tajne, widne i dwupłciowe". Aż się dziwię, że po tylu kursach psychologii i treningach werbowania, nie potrafią znaleźć sensownego kandydata na przywódcę organizowanych przez siebie dywersyjnych organizacji politycznych. Napatrzyli się na Bolka i postanowili powtórzyć jego wyczyn: od zera do prezydenta. Raz się udało, ale zastępców ani widu, ani słychu. Hemoroidy to straszne brzemię nie pozwalające myśleć logicznie. A lewak to też pedał/ciota? skąd on weźmie tylu homo niewiadomo w Polsce?
 • @kula Lis 67 10:17:33
  Zobaczysz, Tusk wróci na białym koniu. Ludzie są tak ogłupieni przez demokrację, że go wybiorą
 • @zbig71 11:36:55
  Znasz przysłowie, że nie wchodzi się do tej samej rzeki? Służby to wiedzą więc stawiają na pedała/ciotę a nie na skompromitowanego Tuska tak w Polsce jak w Brukseli. Petru, Kijowski i Palikot także u nich skończony.
 • @zbig71 11:36:55 na tym koniu?
  https://pbs.twimg.com/media/Dr9i7tzXcAIlPpq.jpg
  PO apeluje do swoich członków i POpieraczy o wpłacanie pieniędzy na zakup zamówionego białego konia dla Tuska by miał na czym wracać.
 • @kula Lis 67 12:14:47
  A wiesz, że ludzie mają dobrą pamięć, ale krótką? I że oglądają debilizmy w TV, i debileją z dnia na dzień. Że pracują w korporacjach i tam są tresowani,że nagradzane jest do nosicielstwo i lizusostwo? Czytałeś Sun Tzu i sztukę wojny?
 • @zbig71 12:36:56
  Mam nazwę dla Ruchu Biedroniu: Chuj Wam w Usta i w Dupę.
 • @kula Lis 67 13:05:47
  Dla nich to codzienność. Zadałem Ci pytanie.
 • @zbig71 12:36:56
  Tak czytałem. No i co z tego ma na dziś wynikać?
 • @kula Lis 67 14:38:38
  To, że ten plan jest realizowany w stosunku do całej ludzkości.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031