Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1823 posty 2049 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Marszałek Karczewski czyli skutki głosowania na mniejsze zło

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CYTUJĘ: Interesy Polski, Litwy i Ukrainy są zbieżne, a ich wspólnym wrogiem jest "imperialna polityka Moskwy"

– oświadczył w poniedziałek marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski w wystąpieniu inaugurującym w Wilnie 9. sesję Zgromadzenia Parlamentarnego Polska-Litwa-Ukraina.

Mówiąc o wspólnym wrogu, jakim jest „imperialna polityka Moskwy”, marszałek podkreślił, że „razem stawiamy jej czoło, razem wspieramy integralność terytorialną i niepodległość Ukrainy”. Przypomniał, że „Polska jest trzecim, po USA i Kanadzie, donatorem pomocy dla armii ukraińskiej, a Litwa działa w tym samym kierunku stosownie do swego potencjału”.

Podkreślił też, że Polska, Litwa i Ukraina wspólnie opowiadają się za utrzymaniem sankcji Unii Europejskiej wobec Rosji i sprzeciwiają się budowie gazociągu Nord Stream 2, który – jak wskazał - stworzy nowe źródło finansowania wojennych działań Rosji.

„Wspólnym wyzwaniem dla Polski, Litwy i Ukrainy jest odparcie zagrożenia wynikającego dla naszych relacji z prowokacji rosyjskich” - zaznaczył Karczewski. W jego ocenie „prowokacje w stosunkach polsko-ukraińskich dotyczą pamięci narodowej, a w relacjach polsko-litewskich – polskiej mniejszości na Litwie”.

(...)

Przypominając, że Polska i Litwa są państwami członkowskimi UE, a Ukraina chce nim zostać, marszałek Senatu zaznaczył, że „Unia wymaga dziś wspólnej troski”. „Unia zamiast koncentrować się na rozwiązywaniu realnych problemów współczesności (…) forsuje projekty ideologiczne pozbawione poparcia wyborców” - ocenił Karczewski dodając, że „Polska wysoko sobie ceni solidarność Litwy”.

Karczewski życzył Zgromadzeniu Parlamentarnemu, by jego obrady „pomogły zbudować solidarność polsko-litewsko-ukraińską”.

(za forsal.pl)

Przepraszam za ten przygłupi, sorki, za ten przydługi cytat tudzież za ewentualne podkradnięcie tematu zagrożenia ze strony „imperialnej polityki Moskwy” koledze Talbotowi (buuu!). Jeżeli ktoś się serdecznie porzygał przy lekturze, to przypominam, że każdy czyta na własną odpowiedzialność, a zresztą, skoro wspomniałem czcigodnego marszałka Karczewskiego w tytule, to wiadomo, czego można się spodziewać i kto bardziej wrażliwy, to powinien zawczasu podstawić sobie miskę-narzygałkę.

Kiedy prawie dokładnie 80 lat temu młody Orson Welles wyemitował słuchowisko „Wojna światów”, wielu mieszkańców stanu New Jersey potraktowało to jako rzeczywisty reportaż z inwazji Marsjan na Ziemie i popadło w panikę (jak to później ujął przyłapany na kłamstwie profesor Geremek: „może i nieprawda, ale takie były fakty prasowe”). W mniejszej skali, ale podobne faktoidy potrafia przerazić i dzisiaj – np. podczas zeszłorocznego Marszu Niepodległości w Warszawie (Przebywający w Polsce na stypendium Fulbrighta Sam Rubin opisał na łamach żydowskiej gazety „The Forward” swoje wrażenia z 11 listopada [2017]. Rubin napisał, że Marsz Niepodległości był dla niego taką traumą, iż słysząc ludzi idących przez Warszawę wyłączył prąd, zasłonił wszystkie okna i schował się w ubikacji. Ulica Leszno ponownie stała się miejscem antysemityzmu, nienawiści i tym razem własnego strachu – napisał Rubin nawiązując do istniejącego w tym miejscu getta w czasie II wojny światowej. Jest oczywistym, że Rubin autentycznie się bał.). Podobnie mają stali czytelnicy „Gazety Polskiej” na wieść o zagrożeniu „imperialną polityką Moskwy”.

A zresztą, sam jestem stary a głupi, skoro nie załapałem, że kiedy bodaj rok temu dzięki kretynom z PiS-u nasi starzy, dobrzy sojusznicy z 1939 roku czyli Brytole podesłali nam kilku żołnierzy w ramach „wzmacniania wschodniej flanki NATO”, okazało się, że nagle, bez przerywania snu, zostaliśmy mianowani wschodnią flanką NATO i oddelegowani do bycia pierwszym celem uderzenia prewencyjnego w ewentualnym, ograniczonym konflikcie z Rosją, zgodnie ze starą, dobrą i szczególnie na Polsce wypróbowaną polityką Brytyjczyków wpychania innych jeleni pod nadjeżdżającą ciężarówke z gruzem. W tym samym czasie pododdziały Bunderswehry zostały rozlokowane na Litwie („Litwini czują się bezpieczniej” – chyba wobec zagrożenia ze strony miejscowych Polaków), co rzecz jasna zostało przedstawione w prasie rządowej i przydupasowej (nomen-omen GaPol) jako sukces.

Trudno komentowac przytoczone wcześniej intelektualne rzygowiny marszałka Karczewskiego, a szczególnie to:

„Wspólnym wyzwaniem dla Polski, Litwy i Ukrainy jest odparcie zagrożenia wynikającego dla naszych relacji z prowokacji rosyjskich” - zaznaczył Karczewski. W jego ocenie „prowokacje w stosunkach polsko-ukraińskich dotyczą pamięci narodowej, a w relacjach polsko-litewskich – polskiej mniejszości na Litwie”.

Według prominentnego polityka PiS-u, kult banderowskich zbrodniarzy zaprowadzany jest w krainie U przez Rosjan. Co się natomiast tyczy Litwy, to stwierdzenie:

„prowokacje rosyjskie w relacjach polsko-litewskich dotyczą polskiej mniejszości na Litwie”

mogło wyjść z ust albo skończonego durnia, albo skończonego łajdaka – trzeciej możliwości nie ma. Nie wykluczam, ze moja imaginacja jest być może szczególnie ograniczona, ale nie mogę sobie wyobrazić, żeby ktoś przy zdrowych zmysłach, nie będąc skończonym kretynem i nie będąc skończonym skurwysynem (w sensie moralnym, nie obrażamy tu niczyjej rodzicielki) mógł jednocześnie „wysoko cenić solidarność Litwy”, zaś „litewskie problemy z mniejszością polską” (coś w stylu problemów stwarzanych złodziejowi i gwałcicielowi przez ofiarę gwałtu) tłumaczyć rosyjską prowokacją.

Marszałek Karczewski jest nie tylko nikczemną kreaturą, ale też i nikczemnym zdrajcą, tak jak cała jego masońsko-sanacyjna formacja.

Mam pretensje do samego siebie, bo i sam swego czasu głosowałem i innym polecałem głosowanie na mniejsze zło (niczym Clemenceau na głupszego), nie widząc, że PiS-PO to jedno zło, tyle, że jedni fałszywie udający Polaków, podczas gdy ci drudzy nigdy nie zatajali faktu bycia zaprzańcami i folksdojczami (parafrazując Gorkiego: Volksdeutsch! Das klingt stolz!)

Jakże aktualne są inne słowa wspomnianego G. Clemenceau:

„To nie jest ława ministrów, na którą teraz patrzę, lecz ława oskarżonych. Nie chcemy z wami dyskutować o wielkich problemach Ojczyzny… Precz!”

 

 

 

  

KOMENTARZE

 • Oj tam, oj tam pan marszałek zachowuje się jak należy! Zapala świczki,wykonuje sumiennie otrzymane instrukcje, wygłasza to co
  każą z ambasady, spotyka się z "właściwymi" ludźmi!
  Jednym słowem spolegliwy i grzeczny minister, i taki miał być!
  Podobnie jak pozostali!
  https://pbs.twimg.com/media/DcTZIz1XkAE0v2g.jpg

  https://twitter.com/stkarczewski/status/943141545762525184

  PS. fajna dyskusja Polaków!co za złośliwy ten nasz naród,jak bekniemy 300mld $, to mu / narodu/przejdzie i nie będzie za wiele pytał!
 • Uczucie wstydu, zażenowania a i wściekłości
  pozostały mi po tym wystąpieniu Pana Karczewskiego, uznanego za marszałka Senatu RP. Takiego nagromadzenia kłamstw, półprawd a i zwykłej podłości nie spodziewałem się po tym stwarzającym wizualnie pozory uczciwości człowieku. Nieprzemijające obrzydzenie .......
 • @trojanka 19:10:57
  Ten gamoń niewiele wie o historii , Salut . https://polskaniepodlegla.pl/magazyn-patriotyczny/item/8361-jak-litwini-z-niemcami-mordowali-polakow-zbrodnia-w-ponarach
 • @ZBYSZEK49 19:48:06
  Zastanawiam się , czy to jest Polak ?. https://wpolityce.pl/polityka/362113-marszalek-senatu-udal-sie-na-ukraine-karczewski-spotkal-sie-z-przedstawicielami-srodowisk-polskich
 • @Repsol 19:50:25
  Zbrodnie na Polkach i Polakach dzielimy na ważne i nieważne, godne upamiętnienia i niegodne, te o których "należy mówić 3000 razy dziennie",i te o których należy milczeć i umniejszać je. Oraz uśmiechać się , jak rodacy wykonawców tych mordów , na nas plują, drwią, żądają przeprosin,zabraniają zapalić znicze na grobach pomordowanych Polaków/jak 1 listopada/ oraz obdarzać ich szczodrze podatkami wypracowanymi przez Polaków w pocie czoła.

  To znaczy dzielimy na lepszy i gorszy sort polskie ofiary zbrodni, nie my, ale ci "z zagranicy, którzy nas posiadają"/cytując klasyka/, i ci polacy / z małej, którzy im służą.
  Bo mają cel w tym, jaki?????nikt tego oczywiście nie wie :))))

  Te nieważne to:Wołyń., Bieszczady, Małopolska, PW, Ponary i parę innych. Oraz niemieckie, naziolskie /monument przyjaźni polsko niemieckiej w Parku Skaryszewskim/oraz "przebaczamy i prosimy o przebaczenie"!!

  Teraz mamy nowe rozdanie, nowego pana, a nowy pan ma swoje cele!
  Jak się nie podporządkujemy, nie oddamy 300mld , to może nam znowu cuś spaść!!
 • @trojanka 20:09:30
  Niech nie próbują Polski bratać z tym q....twem . Ukłony .
 • Gdzie sa pisowscy propagandziści Husky Talbot ?
  Słowianie ! Husky Talbot są w Izraelu na szkoleniu, jak dalej opluwać Polaków i jak skłócać Słowian !

  Marszałek Karczewski to klasyczny mosiek syjonista udający polaka !

  Do autora ! zgadzam się z pana diagnozą w 100 % !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 20:22:08
  Jezdem!!!!
  8-))))
  Pozdrawiam
 • @Repsol 19:58:20
  Taaa..za swoje kupił???

  Dobry pan, ludzki pan!!patryjota!!
  https://kresy.pl/wydarzenia/karczewski-podarowal-ukraincom-sprzet-medyczny-ufundowany-senat-rp-bronia-europy/

  https://medianarodowe.com/marszalek-senatu-przekazuje-ukraincom-sprzet-medyczny-i-chwali-za-obrone-europy/

  Zgodnie ze słowami Karczewskiego, gubernator Switliczna prosiła o dalsze wsparcie medyczne weteranów. Marszałek Senatu zaznaczył, iż Polska udziela takiego wsparcia już od dłuższego czasu i zapewnił o dalszej pomocy. W tej sprawie ma zwrócić się do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. Politycy poruszyli także temat współpracy w dziedzinie m.in. handlu, nauki i kultury.

  Marszałek Karczewski odniósł się także do kontrowersyjnej ukraińskiej ustawy o oświacie. “My podchodzimy bardzo wstrzemięźliwie do jej zapisów” – wyjaśnił. Stwierdził, iż wystarcząją mu zapewnienia przewodniczącego ukraińskiego parlamentu Andrija Parubija, który obiecuje, iż polska mniejszość będzie mieć możliwość nauki w ojczystym języku.

  – To już nie jest naiwność. To jest głupota ze strony Marszałka Senatu, który daje się ogrywać cwaniakom z Ukrainy – stwierdził dr hab. Andrzej Zapałowski, historyk i ekspert ds. bezpieczeństwa, komentując wizytę Stanisława Karczewskiego na Ukrainie.

  Równolegle z wizytą Karczewskiego na Ukrainie z inicjatywy Rumunii, a także Węgier, Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło rezolucję ws. ukraińskiej ustawy o oświacie. Wyrażono w niej poważne zaniepokojenie zapisami tej ustawy i zalecono rewizję jej zapisów.

  taaaa..
  https://pl-pl.facebook.com/szpitalnyposilek/

  https://wspolczesna.pl/szpital-wojewodzki-posilki-w-szpitalu-smieje-sie-cala-polska-zdjecia/ga/4945403/zd/7792931
  posiłek w polskim szpitalu:

  https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/b2/e9/55c1c6a121042_p.jpg


  https://dziennikzachodni.pl/posilki-w-szpitalach-splesnialy-chleb-breja-miesna-co-jedza-pacjenci-zobaczcie-zdjecia/ar/10557762


  https://kobieta.onet.pl/zdrowie/co-pacjenci-dostaja-do-jedzenia-w-szpitalach-to-zdjecie-powala-na-kolana/95nw5eh

  https://www.wprost.pl/kraj/10117518/tak-wyglada-jedzenie-w-polskich-szpitalach-nik-alarmuje-to-moze-szkodzic.html
 • @ele 20:22:08
  Raczej Psie Pola tego niedojdę stworzyły . Salut .
 • @Husky 20:27:02
  No to czytaj elementarz :))) https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go
 • @trojanka 20:29:07
  Czyli jednak jest ich wielbicielem . Przykre to . Salut . http://dzienniknarodowy.pl/wp-content/uploads/2018/03/rsz_screenshot_2018-03-28_at_175359-735x400.png
 • @Repsol 21:00:45
  No może nie aż tak, ale jego pan mu kazał lansować śpiewkę,o obronie Europy, ukutą na potrzeby sprzedaży broni i okrążania rosyjskiego reżimu , i załatwienia Iranu,na potrzeby bezcennego Izraela!
  A tutaj widać jak bardzo zwykli Ukraińcy chcą służyć interesom ukraińskich i nie tylko ukraińskich miliarderów. Łapią ich na ulicach, w klubach, przed kościołem do wojska.KTO o zdrowych zmysłach chce zamiast pracować, wychowywać dzieci, studiować,kochać i żyć spokojnie iść do brudnych i zimnych okopów i narażać życie dla równie brudnych interesów jakich de.....
  Dlatego 3 mln zachodnich Ukraińców zaparkowało w Rosji, i próbują ich ścigać ich władze i zastraszać!
  https://youtu.be/oc75iTsZaBs

  Dochody ukraińskich oligarchów i wysokich urzędników wzrosły kilkakrotnie!!
 • @ZBYSZEK49 19:48:06
  Ja tylko nie rozumiem, czemu ten zaprzaniec przyczolgal sie na zydowskie hocki klocki z polska flaga w klapie marynarki ?! Nie lepsza bylaby np.minimenora?
  Tfu!
 • No i propozycja obozu dla wnusiów, u przyjaciół pana marszałka!Będzie jak znalazł!!
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukraina-8-letnie-dzieci-uczone-zabijania-na-obozie-swobody-video/
 • Rządzący to starannie wyselekcjonowane kreatury.
  Selekcjonerem się są Polacy ... warto zadać sobie pytanie kto jest selekcjonerem tych zaprzańców... i jakie są kryteria selekcji.

  Kryteria widać gołym okiem.
  Skrajny wasalizm wobec globalnej mafii żydowskiej połączony z zoologiczną, patologiczną nienawiścią do Rosji.
  Z tych widocznych gołym okiem kryteriów (działania, wypowiedzi rządzących) ... wynika jednoznacznie kto jest selekcjonerem tych zaprzańców... i nie jest Naród Polski...

  Wnioski proste w Polsce nie ma demokracji od 89r a wszystko to zawdzięczamy solidaruchom oraz KK z JPII na czele.
  Polska został skolonizowana a nie wyzwolona.
  To już dzisiaj wie chyba każdy samodzielnie myślący.
 • @ele 20:22:08
  pewnie na szkoleniach.. sytuacja się zmienia .. trzeba ich szkolić wg aktualnych "wytycznych" zarządzających Polską kolonią wielkiego Izraela.
 • Nie w temacie,chociaż.... ale może Pan MCGregor wybaczy!!
  Michał Kołodziejczak rolnik,szef Unii Warzywno Ziemniaczanej/ dla niektórych agent/stanie przed sądem za za blokadę drogi i uniemożliwienie wybicia zdrowych świń w Dawidach, w gm. Jabłoń.


  https://24wspolnota.pl/pl/parczew/wydarzenia/37858/Nowy-Lepper-stanie-przed-s%C4%85dem-za-blokowanie-drogi-pod-Parczewem.htm


  https://twitter.com/kolodziejczak_m
 • @Oscar 07:42:32
  Bardziej precyzyjnie w tak krótkiej notce, nie sposób tego zjawiska określić. Pełna zgoda.
 • @Repsol 19:50:25
  Dr Kulińska: Gdyby nie operacja "Wisła" mielibyśmy dzisiaj tutaj Kosowo! Popierany dr.Kulińską, jeden z nielicznych, a wytrwałych i rzetelnych głosów prawdy. Oby następne pokolenia je zrozumiały i zapamiętały.
  https://www.youtube.com/watch?v=sT7npMkvjoA


  Kopacz ma zięcia banderowca - wykład dr Lucyny Kulińskiej w Tarnowie, cz. 2 Kontynuując wątek zbrodni UPA, dr Lucyna Kulińska w Tarnowie w dniu 29 września 2015 r. stwierdziła, że według jej rozeznania powszechnie przemilcza się szczegóły zbrodni wołyńskich, a trzeba podkreślić, że mordów dokonywali zazwyczaj sąsiedzi, całymi rodzinami, często w święta religijne, nawet w kościołach za pomocą narzędzi gospodarczych - łopat, grabi, motyczek, kos, wideł, noży...


  https://www.youtube.com/watch?v=152ku432v0s&t=32s
 • @kula Lis 67 20:47:09
  No popatrz a Karczewski ma odmienne zdanie . Co zaproponujesz jako rozwiązanie tego problemu ?. Ja nie mogę napisać , musiałbym sam siebie zbanować za knajactwo . Salute Amigo. :)
 • @Repsol 21:23:41
  Na dziś problem jest nie do rozwiązania. Za dużo już ich tu, tak tych rozlokowanych po Operacji Wisła jak i przyjezdnych. Ta bomba w końcu wybuchnie z jakim skutkiem? my Polacy już to znamy. Pzdr!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930