Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1866 postów 2442 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Kilka refleksji po MN 2018.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czyli „prawdziwy krytyk cnoty się nie boi”.

 [po reformie edukacji prof. Handkego bezpieczniej jest pewne rzeczy z miejsca objasniać: orginalny cytat brzmi „prawdziwa cnota krytyk (dop. l.mn. kogo? czego?) się nie boi” i pochodzi z ksiegi szóstej „Monachomachii” bp. Krasickiego].

Wczorajszy Marsz Niepodległości (mam na myśli ten orginalny, organizowany oddolnie) okazał się nie tylko sukcesem organizatorów, ale przede wszystkim wielkim świętem i powodem do radości dla Polaków – sam z wielką przyjemnością oglądałem go na żywo dzięki reporterom wRealu24 oraz eMisja TV.

Mojej radości nie zmąciły namiętne krytyki tzw. chłopskich filozofów, z których każdy wie, co i jak należałoby zrobić, gdyby tylko mieli siły i środki, żeby w tym dniu wogóle wyjść z domu.

Prawdziwie zawiedziona jest „prasa międzynarodowa”, która miała zlecenie na relacjonowanie „płonących radiowozów TVN”, a w rzeczywistości musieli zadowolić się starannie wybranymi obrazkami z zeszłego roku oraz banerem Forza Nuova zaproszonej do warszawy przez ONR (dobre jest to wymuszone oburzenie żydokomuny z Wyborczej, że FN to neofaszyści; dodałbym od siebie, że to antysemici „par excellence & sensu stricto”, czy może być bowiem coś bardziej antysemickiego jak głoszony przez FN program likwidacji długu publicznego? )

Np. informacja podana przez BBC ( https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-46172662):

Nationalists were among more than 200,000 people taking part in a march in the capital, Warsaw, which was led by President Andrzej Duda. (…)

It comes as French President Emmanuel Macron urged world leaders marking the centenary of the World War One Armistice to reject nationalism.  (…)

In Paris, Mr Macron made a speech addressing world leaders in Paris describing nationalism as a "betrayal of patriotism" and urging others to "fight for peace".

"By saying 'our interests first and never mind the others' you stamp out the most precious thing a nation has - its moral values," he said.

 

K*rwy z BBC naprawde nie mając się już do czego przyczepić, musiały chociaż skontrastować udział „nacjonalistów”w marszu z wezwaniem francuskiego „pupilka pani wychowawczyni” do odrzucenia nacjonalizmu.

Faktem jest, iż istnieje obietywna bariera językowa – nie tylko trudno jest rozróżnić w tłumaczeniu na inne języki słowa „narodowy”i „nacjonalistyczny”, ale nawet same zakresy znaczeniowe tych pojęć w polskim i np. angielskim sa zupełnie inne.

Ponieważ zaplanowana na ten rok przez niemiecką BND kombinacja operacyjna przeciw Polsce znów spaliła na panewce, więc pojawia się teraz nowy antypolski przekaz:

„NaTemat”: „Włądze ramię w ramię z faszystami”.prezydentowi nie spodobają się opinie zagranicznych mediów o Marszy Niepodległości.

[Warto zauważyć, że autorami antypolskich obsrywanek w mediach od Jamajki po Haarec są polskojęzyczne k*rwy, dziennikarskie i inne, por. prawy.pl. Chciałem już napisac z rozpędu, iż owe polskojęzyczne k*rwy powinno się zidentyfikować i skazać na infamię, ale nie jestem pewien sensu – przecież ani HGW ani Dutkiewicz we Wrocławiu nigdy nie ukrywali swojej nienawiści do polskości, a gdyby nie zrezygnowali byli ze startu w wyborach, to przecież wygraliby je w cuglach ].

Ciekawym jest reakcji władzy warszawsko-belwederskiej: czy przemilczą ataki międzynarodowej (czytaj żydowskiej) prasy, czy też będa się odcinać od narodowców czy też podejmą i tak z góry skazany na niepowodzenie trud wytumaczenia, że komuniści, naziści i inni bandyci to są w kierownictwie UE, a nie w polskim ruchu narodowym.

Przykladem na to, że „prasa międzynarodowa” oraz pracujący dla niej „międzynarodowi ludzie” traktują sprawę nacjonalizmu instrumentalnie jest choćby nasza Jabłoneczka, której jak wiemy polskość się nie przyjęła mimo usilnych prób (niczym pierwszy chrzest u Jakuba Lejbowicza Franka), por.

Anne Applebaum już kilka dni temu napisała: "11 listopada, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, neofaszyści z Polski i całej Europy ponownie przemaszerują przez Warszawę".

I kilka lat temu (maj 2014):

Ukraina potrzebuje więcej, a nie mniej nacjonalizmu - uważa Anne Applebaum (W obronie ukraińskiego nacjonalizmu)

Inna sprawa, że jak przypomina pan Krzysztof Karoń (np. u Marcina Roli we wRealu24.pl), jakiekolwiek ruchy i ogranizacje narodowe (a polskie w szczególności, ze względu na ich związek z katolicyzmem) są dla europejsów wrogiem nr 1. I nie może być inaczej, skoro komunistyczny manifest z Ventotene został publicznie podniesiony do rangi oficjalnego programu UE. W tym kontekście przerażać powinno nas rocznicowe orędzie premiera Morawieckiego, który powiedział m.in.

Projekt europejski jest również projektem polskim i naszą racją stanu jest, aby Unia Europejska była historią sukcesu. Dlatego wzmacnianie UE jest i pozostanie absolutnym fundamentem polskiej polityki zagranicznej.

Te słowa nie pozostawiają miejsca na watpliwości. Porozumienie między organizatorami MN a władzą warszwsko-belwederską jest porozumieniem taktycznym przewidzianym na jeden, maksymalnie dwa dni nie dlatego, że prezes Kaczyński to mistrz intrygi, czy że PiS-owi nie należy ufać, ale dlatego, że cele polskich środowisk narodowych oraz pisowskich europejsów są w samym swoim rdzeniu przeciwne i wzajemnie się wykluczające.

A wracając na zakończenie do naszych własnych baranówi chłopskich filozofów:

Red. Michalkiewicz: „Im mniej niepodległości, tym więcej marszów niepodległości” – to prawda panie redaktorze, ale sarkazm jest tu zbędny. Wiadomo, że niepodległość nie wyraża się w marszu, a raczej we własności i wolności, ale MN spełnia choćby rolę pobudki i okazji do policzenia się, albowiem inną wagę ma udział w ćwierćmilionowym marszu, a inną pośmianie się z chocby najdowcipniejszego felietonu.

Tomek Gryguć:”Nie pozwólmy ograniczyć naszego patriotyzmu do choćby najpiękniejszego marszu tylko raz w roku” – jasna sprawa. MN to był dzień na naładowanie akumulatorów. Mamy teraz cały rok, by zrobić coś dobrego dla siebie, dla rodaków, dla Ojczyzny.

Zygmunt Wrzodak na Neonie24: Kolejna ,,wpadka" organizatorów marszu! – spokojnie, łatwiej grzmieć w emocjonalnym felietonie niż zorganizowac marsz na pól miliona uczestników (trochę jak z nieproszonymi radami w stosunku do sędziwego prof. JR Nowaka, wykonującego pracę 10 osób: „trzeba by jeszcze zrobić to  i sio i tamto” – trzeba by, czyli kto?)

No i na koniec, bloger Rzeczpospolita (por. Marsz w kierunku Polin - Rzeczypospolitej Przyjaciół) – wściekły pies oszalały w swojej nienawiści do Pana Boga i chrześcijańskiego fundamentu cywilizacyjnego polskości (dla myślących z trudem: chodzi o fundament CYWILIZACYJNY, nie o osobistą wiarę w Boga czy określone dogmaty). Rzekomy narodowiec, ale tak się dziwnie składa, że bryzgający wściekłą pianą na wszelkie przejawy samoorganizowania się narodu, szczególnie te wychodzące od ludzi młodych. Być może taki z niego narodowiec, jak z komunistycznego agenta Tomasza Turowskiego jezuita. Na szczęście karawana jedzie dalej.

A wracając do spraw poważnych: PiS jest takim samym wrogiem polskości i  polskich środowisk narodowych, jak PO – początkowo różnica polegała na tym, że PO był na pasku niemieckim, a PiS na żydowskim (por. rabin Schudrich o MN: faszyzm, hańba, skandal). Po ostatnim wspólnym oświadczeniu szefów MSZ Polski i Niemiec, nawet ta różnica znikła

(por. https://polen.diplo.de/pl-pl/-/2156970), ale o tym nastęnym razem.

 

KOMENTARZE

 • Chwilę potem cała rodzina została upieczona i zjedzona przez polskich ludożerców.
  Przerażona afrykańska rodzina otoczona przez polskich nazistów próbuje ratować życie przyłączając się do nienawistnych okrzyków "biała rasa". Wymuszone uśmiechy na twarzach świadczą o skrajnym wyczerpaniu psychicznym. Ojciec próbuje użyć polskiej flagi by zdekoncentrować... agresorów

  https://pbs.twimg.com/media/DrzBt-lWkAAClMJ.jpg
 • @Husky 13:48:31
  Wyrażnie cieszysz się z multi kulti.
 • @ Autor
  Człowiecze, jeśli chodzi o nienawistną pianę toczącą się z pyska, to bardziej rozwścieczonego kundla żydo-katolicyzmu niż ty nie łatwo tu znaleźć.

  Jesteś wzorcowym przykładem na to, że ułomność intelektualna (inaczej głupota) idzie w parze z chamstwem - a jak sam pewnie wiesz, głupota to dopust boży i nic na to nie poradzisz.
 • @Rzeczpospolita 14:36:33
  "dopust boży"

  Bóg w którego wierzą katolicy nie ma imienia, jest "Tym który jest", i to ma wystarczyć. Dlatego Bóg piszemy z dużej litery i to niezależnie od formy gramatycznej.
 • Poczta Polska prezentuje znaczek !!!
  http://i67.tinypic.com/2j2vt3p.jpg
 • @Rzeczpospolita 14:36:33
  No i po co dawałeś się ochrzcić scyzorykiem. Jest udowodnione naukowo,że brak napletka powoduje ciężkie umysłowe kalectwo czego ty jesteś żywym dowodem.
  Mogę ci polecić dobrego chirurga który by co nieco ci przykleił ale rozumu i intelektu już ci nie przywróci .Pozostaniesz kaleką intelektualną do końca swoich dni.
 • Wskutek obiecanych podwyżek
  policja wróciła do pracy i z zapałem szuka grożnych przestępców używających rac na MN i tych. którzy spalili unijną flagę: http://niezalezna.pl/245213-policja-szuka-osob-ktore-uzywaly-rac-w-czasie-marszu
 • @miarka 15:00:08
  Tak, gdy piszemy o konkretnym bogu, wtedy przez szacunek dla wyznawców słowo bóg możemy pisać dużą literą (podobnie jak słowo "ojczyzna").

  Ja napisałem "dopust boży" w znaczeniu ogólnym, bez odniesień do konkretnej religii. "Dopust boży" ma tu oznaczać: dopust stwórcy, opatrzności lub wybryk natury.
 • @Rzeczpospolita 15:30:25
  //Tak, gdy piszemy o konkretnym bogu, wtedy przez szacunek dla wyznawców słowo bóg możemy pisać dużą literą (podobnie jak słowo "ojczyzna").//

  To brak szacunku...

  (34) Gdy faryzeusze dowiedzieli się, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, (35) a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał , wystawiając Go na próbę: (36) Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe? (37) On mu odpowiedział: BĘDZIESZ MIŁOWAŁ PANA BOGA SWEGO CAŁYM SWOIM SERCEM, CAŁĄ SWOJĄ DUSZĄ I CAŁYM SWOIM UMYSŁEM. (38) To jest największe i pierwsze przykazanie. (39) Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. (40) Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.
  (Ew. Mateusza 22:34-40, Biblia Tysiąclecia)

  (8) tym zaś, którzy są przekorni, za prawdą pójść nie chcą, a oddają się nieprawości - gniew i oburzenie. (9) Ucisk i utrapienie spadnie na każdego człowieka, który dopuszcza się zła, najpierw na Żyda, a potem na Greka. (10) Chwała zaś, cześć i pokój spotka każdego, kto czyni dobrze - najpierw Żyda, a potem Greka. (11) ALBOWIEM U BOGA NIE MA WZGLĘDU NA OSOBĘ. (12) Bo ci, którzy bez Prawa zgrzeszyli, bez Prawa też poginą, a ci, co w Prawie zgrzeszyli, przez Prawo będą sądzeni. (13) Nie ci bowiem, którzy przysłuchują się czytaniu Prawa, są sprawiedliwi wobec Boga, ale ci, którzy Prawo wypełniają, będą usprawiedliwieni.
  (List do Rzymian 2:8-13, Biblia Tysiąclecia)
 • @Rzeczpospolita 15:30:25
  Nie, nie, nie.
  "gdy piszemy o konkretnym bogu" to z dużej litery piszemy jego imię, ale nie słowo "bóg".
  Nasz jest unikalny, jedyny (i w trzech Osobach Bożych). Co do bogów, to nawet możemy używać słowa "demony".
  Nie można równać bogów z Bogiem, bo wychodzą brednie typu sprowadzania wszystkiego do "wybryku natury" (a skąd się wzięła natura?), albo błędy logiczne (np. typu, że Opatrzność Boża nie działa ku chronieniu ludzi, a więc i że Bóg może dopuszczać do jakichś wybryków, czy w ogóle do czegoś złego, a bez wskazania na dobrą drogę).
  A tak w ogóle, to czyż bogowie są w stanie do czegoś dopuszczać lub nie? - Czyż to do nich należy ostatnie słowo?
  Czyż to nie Bóg jest Suwerenem?
 • Nie zaprosił „”krula Europy” do Paryża
  Tusk został totalnie zlekceważony i nie dostał zaproszenia do Paryża !!!

  Kiedy Merkel zaczęła wyraźnie wyrażać niezadowolenie z nieskuteczności TUSKA i jego „targowickiej” hołoty w Polsce , ryży łotr zrozumiał, że kuratela Berlina się kończy .
  Osłabienie polityczne i kończąca się kariera Merkel, spowodowały, że Tusek postanowił „ślinić” się do Macarona, bo bez znaczącego patrona, ryży folksdojcz jest bezbronnym, tchórzliwym śmieciem, jest intelektualnym zerem - nikim.!!! .
  Wydaje się jednak , że Macaronek nie docenił, lub nie zauważył starań Tuska , bo nie zaprosił „”króla Europy” do Paryża na świętowanie zakończenia
  I-szej W.Św.
  A było sporo znaczących osobistości ... Dla ryżego to klęska, plajta, blamaż i kraty w Polsce.!!!.
 • @Husky 16:18:33
  Przy PiS krat to on nie powącha. Raczej wygra wybory prezydenckie z Dudą(niestety
 • @miarka 15:00:08...Bóg w którego wierzą katolicy nie ma imienia...
  Papież Benedykt XVI zdecydował się w 2008 roku zmienić imię Boga.

  Księża podczas mszy muszą używać imienia Adonai, co po hebrajsku znaczy Pan.

  Nie należy używać już Jahwe i Jehowy

  W Polsce od dawna księża mówią o Bogu "Pan",
  więc dla wiernych dekret papieski nie oznaczał wielkiej zmiany.
 • Łza się w oku kręci ! wróciły czasy zamordyzmu żydowskiego 45-56 r
  Bracia Słowianie ! Hitler w Polsce aresztował mordował lub wsadzał do obozów ludzi którzy mogli by być wzorem i poprowadzić ich do działań !

  Stalin wsadzał do więzień i wywoził na sybir lub mordował tak polską inteligencje by ta nie byłą wzorem dla społeczeństwa okupowanego !

  żydostwo w Polsce [ ABW-Mosad ] przed Marszem Niepodległości 2018 r jak za dobrych Stalinowskich komunistycznych czasów [ 1945- 1956 r] aresztowała prewencyjnie ponad 100 liderów z Marszu Niepodległości !!

  Słowianie ! tylko patrzeć jak syjonistyczne-lewacko-liberalne żydostwo w Polsce otworzy Berezę Kartuską dla działaczy demokratycznych Marszów Niepodległości !

  UWAGA !!! bandziory żydowskie w Polsce mówią że Polak to Faszysta
  a Polacy którzy sprzeciwiają się okupacji żydowskiej są neonazistami !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • DW i France 24
  Deutshe Welle i France 24 po raz pierwszy zaczęły podawać więcej wiadomości z całego świata (poza tymi z własnego podwórka)
  Przez cały dzień była u nich mowa o marszu "Nacjonalists and near fascists" w Warszawie.

  Z kur wy syny!
 • @zbig71 16:23:57
  Tuska już olewają zimnym moczem, bo to ZERO ..!!
  Przyjechał do Polski, bo liczył na destabilizacje związaną z Marszem Niepodległości. Wszyscy widzieli, jak nasz hymn stanął mu kością w gardle, a słudzy kompradora Tuska sprawiły mu taki dyskomfort, bo NIC SIĘ NIE STAŁO, samochody nie płonęły, incydentów multi-kulti nie było, pobić i zatrzymań nie było, meczenników nie mają, no i co un teraz powie Angeli Wielkiej?

  A Prezydent Duda pokazał frajerowi jego miejsce....w piątym szeregu
 • @zbig71 16:23:57
  Okazuje się że olanie brukselskiej kanalii (czy to w Warszawie czy to w Paryżu), która nazwała większość Polaków bolszewikami było mistrzowskim zagraniem prezydenta Dudy. Kwik jaki słyszę ze strony "dziennikarskiego" zaprzaństwa można porównać jedynie z najpiękniejszą symfonią.
  Miód na serce.
 • @miarka 16:10:50
  //Co do bogów, to nawet możemy używać słowa "demony".//
  Nie.

  Odpowiedział im Jezus: Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście?
  http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/4/chapter/10/verse/34/param/1/version/TR

  (25) Gdy bowiem powstaną z martwych, nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, ale będą jak aniołowie w niebie.
  (Ew. Marka 12:25, Biblia Tysiąclecia)
 • @Casey 16:30:58
  Powiedz tylko ''gorszy sort", "zdradzieckie mordy", "kapusie", "folksdojcze" czy "zlodzieje" to zaraz sie oburza ci sami z tej samej strony sceny politycznej.

  Ciekawe dlaczego akurat oni.
  ps.
  Dzisiaj w Unii trwa zacięty spór kretyna Donalda z pajacem Guyem czy podczas Marszu szło 300 tys.faszystów czy bolszewików. Tylko Zan Klodowi jest wszystko jedno bo go znów dopadła rwa kulszowa.
 • @Zbigniew Jacniacki 16:27:02
  "Księża podczas mszy muszą używać imienia Adonai, co po hebrajsku znaczy Pan.
  Nie należy używać już Jahwe i Jehowy
  W Polsce od dawna księża mówią o Bogu "Pan",
  więc dla wiernych dekret papieski nie oznaczał wielkiej zmiany."

  I bardzo słusznie. Jest tylko mała nieścisłość: "Pan" to owszem, sposób zwracania się zastępujący imię, ale nie jest to imię, choć "Pan" tutaj piszemy z dużej litery.
 • @Franek Ganek 17:03:49
  Żydzi mieli swoje Prawo i ponad 600 przykazań oraz specyficzny stosunek do człowieczeństwa, braterstwa, sprawiedliwości, natury, moralności i prawdy.
  U nas, katolików już pierwsza z prawd wiary głosi ze "Jest jeden Bóg".
 • 250 tysięcy ludzi na marszu a kreatury dziennikarskie swoje !!!
  To był Wielki Marsz oni pokazali że Polacy kochają swój Kraj te tłumy z dziećmi to był wielki sukces . Rząd nareszcie przeją organizacje zarządzanie tym zgromadzeniem wykonał dobrą robotę siły porządkowe i wojsko zadziałały sprawnie nie dopuściły do skandali i burd . A co na to gnidy dziennikarskie pracujący w Niemieckich i obcych mediach ich zachowanie i komentarze to jeden skowyt na różny sposób szkalujące Polaków i Rząd wstyd to mało to hańba . Zagraniczne przekaziory i ich Polska mutacja to na dziś wojna z Polskim Rządem ich kłamliwe relacje są niebywałym skandalem i repolonizacja zagranicznych mediów w Polsce jest na dziś Racją Stanu !!!


  https://www.salon24.pl/u/lukaszewicz/910250,250-tysiecy-ludzi-na-marszu-a-kreatury-dziennikarskie-swoje
 • @miarka 17:39:30
  To wykręt. Pan Jezus Chrystus tak nie powiedział... Raczej potwierdził niż zaprzeczył słowom z Pisma. Nowy Testament nie mówi tak o demonach.
 • @Husky 16:34:33
  Duda miał dobrego nauczyciela, przez. Rywlin w Kwietniu ustawił PAD-a w 2 rzędzie na marszu Żywych(trupów) i opluł Polaków zrównując nas do niemieckich narodowych socjalistów. Bez reakcji Dudy.
 • @miarka 17:39:30
  http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/4/chapter/10/verse/35/param/1
 • @Husky 16:39:09
  Niestety, ale to jest małostkowość, nic innego.
  Tak zachowują się dzieci w piaskownicy.
  Wyjątkowo nie znoszę Tuska, ale na miejscu Dudy na pewno bym go powitał.
 • @zbig71 18:07:34
  Pamietasz "krzeslo w Brukseli"
  co zrobil ten pajac?
 • @Franek Ganek 17:58:03
  Rusz miejscem gdzie ludzie mają rozum. Cała praktyka życia tak mówi.
 • @
  Ciekaw byłbym reakcji uczestników Marszu Niepodległości gdy to na jego przedzie szli Merkel ,Tusk i Putin.
  Jak Wy myślicie
 • @miarka 18:22:10
  //Rusz miejscem gdzie ludzie mają rozum.//
  Dobrze... Nie pomagasz mi w tym.
  //Cała praktyka życia tak mówi.//
  Jak?
 • @Husky 18:15:46
  Pamiętam, jak PAD był w NY jeszcze za kadencji Obamy. Pierwsza jego wizyta jako prezydenta w USA. Obama zaprosił Dudę do stolika, był toast i Duda nie stuknął się kieliszkiem z JE W. Putinem. Po tym wydarzeniu sakiewiczownia miała wytrysk radości. Tacy mali ludzie są w Polin prezydentami. Dlatego jest Polin
 • @matterhorn 15:11:22
  Wychodzi na to, że ty bez napletka musiałeś się po prostu urodzić.
  Oczywiście napletek pal diabli, ale łba ci nie przeszczepią - zreszta może i dobrze.
 • @miarka 16:10:50
  "Nasz (bóg) jest unikalny, jedyny"

  Tak twierdzą wyznawcy wszystkich szownistycznych religii.

  "Nie można równać bogów z Bogiem"

  Ależ można, ponieważ każda religia jest tworem ludzkiej fantazji.
  Nie istnieje nic takiego jak religia objawiona - nik nigdy tego nie dowiódł i nie dowiedzie.
 • @Casey 16:30:58
  A czy można oczekiwać, żeby powszechne, światowe żydo-media podawały sprzeczne informacje?
 • @miarka 18:22:10
  //Rusz miejscem gdzie ludzie mają rozum.//

  (27) Przekazał Mu władzę wykonywania sądu, ponieważ jest Synem Człowieczym. (28) Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego: (29) a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia. (30) Ja sam z siebie nic czynić nie mogę. Tak, jak słyszę, sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy; nie szukam bowiem własnej woli, lecz woli Tego, który Mnie posłał. (31) Gdybym Ja wydawał świadectwo o sobie samym, sąd mój nie byłby prawdziwy. (32) Jest przecież ktoś inny, kto wydaje sąd o Mnie; a wiem, że sąd, który o mnie wydaje, jest prawdziwy.
  (Ew. Jana 5:27-32, Biblia Tysiąclecia)

  (4) A dzięki Chrystusowi taką ufność w Bogu pokładamy. (5) Nie żebyśmy uważali, że jesteśmy w stanie pomyśleć coś sami z siebie, lecz /wiemy, że/ ta możność nasza jest z Boga. (6) On też sprawił, żeśmy mogli stać się sługami Nowego Przymierza przymierza nie litery, lecz Ducha; litera bowiem zabija, Duch zaś ożywia. (7) Lecz jeśli posługiwanie śmierci, utrwalone literami w kamieniu, dokonywało się w chwale, tak iż synowie Izraela nie mogli spoglądać na oblicze Mojżesza z powodu jasności jego oblicza, która miała przeminąć, (8) to o ileż bardziej pełne chwały będzie posługiwanie Ducha?

  (2 list do Koryntian 3:4-8, Biblia Tysiąclecia)
 • @Rzeczpospolita 18:31:38
  Bez obrażania WPS byłby nikim?
  Sorry zawsze był nikim
  Licz się ze słowami Otwocki Rabinie
 • @miarka 18:22:10
  //Rusz miejscem gdzie ludzie mają rozum. Cała praktyka życia tak mówi.//
  Czy to już wszystko co masz do powiedzenia?
  Przemyśl to: https://www.tekstowo.pl/piosenka,kazik_na_zywo,ich_bin_dobry_cattolico.html
 • @miarka 18:22:10
  //Rusz miejscem gdzie ludzie mają rozum.//
  https://www.youtube.com/watch?v=B1R3KilNL1I
 • Przemówienie Roberta Winnickiego podczas Marszu Niepodległości 2018 ...... i co dalej???
  https://youtu.be/zTNXn_n8pqo
 • @zbig71 18:07:34
  "na miejscu Dudy na pewno bym go powitał" A ja wcale nie. Duda kim jest prawie każdy wie a w tej sytuacji gdyby go powitał, całkowicie by się zbłaźnił, mimo iż wcześniej go zaprosił na swój marsz. (służby na pewno mu doniosły o ponad 250000 Polaków przybyłych na Marsz Niepodległości, by demonstrować Polskość)
  Tusk, podczas całej swojej działalności wcześniejszej, również będąc szefem rządu wykazał się nie tylko wrogiem Polski i polskości, ale również przestępcą.
 • @Rzeczpospolita 18:40:44
  Oczywiście można. A czy tak nie jest.
 • @Vinto 23:30:35
  Niech w polskość Tuska nikt już nie wnika, bo w nim jest dusza szwaba i bolszewika.Tak jak jego dziadek. On bolszewią zaraził się w Brukseli, ale sercem zawsze pozostał wiernym niemcem!
 • @Husky 18:25:59
  Tobie już całkowicie odbiło, albo masz takie głupie zlecenia, psie.
 • @Vinto 23:44:00
  http://antykomunista.neon24.pl/post/146351,do-polskojezycznych-lajdakow
 • "Jest jeden Bóg"
  To tylko retoryka podobna sloganowi "Polska jest jedna" choć ci co go namiętnie wygłaszają doskonale wiedzą, że Polska jest podzielona.
  Bogów natomiast jest niezliczona ilość. Przekonują nas o tym nie tylko starożytne mitologie, wedyjska czy grecka ale i Biblia. Już na początku Pisma Bóg stworzył Niebo i Ziemię oraz Człowieka, którego stworzył na swoje wyobrażenie i podobieństwo. Ziemia została zaludniona przez te istoty a potem pojawił się Pan Bóg, który założył Ogród Eden i także stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo. Wygląda na to, że Pan Bóg jeśli nawet jest jednym z Bogiem to z całą pewnością jest to inna wersja, inaczej skonstruowana, realizująca inne cele. Podobnie jak Rzeczpospolita, jakby ta sama, ale jednak inaczej wyglądała i miała inne cele Polska Rzeczpospolita Ludowa a inne ma obecna III Rzeczpospolita. Ta III RP jest jakby lepszą wersją PRL odwrotnie niż w przypadku Pana Boga. To gorsza wersja Boga, która przybyła na Ziemię w zupełnie innych celach niż Bóg. Pan Bóg był istotą widzialną, z krwi i kości. Z własnego materiału genetycznego ulepił człowieka i tchnął w niego życie. Ale to był twór ułomny tak jak sam Pan Bóg, który przybywszy na Ziemię w celach biznesowych przywlekł na Ziemię nie tylko dobro ale co gorsza zło. To zło w najbardziej jaskrawy sposób objawiło się w Kainie, który zamordował swojego brata a potem rzekomo ukarany wygnaniem, zaraził nim cały świat. Potem historia ludzka to historia wojen i zbrodni toczona między ludźmi i bogami o zawłaszczenie człowieka. Tak dzieje się do dzisiaj i nikt chyba nie zaprzeczy, że mamy do czynienia z mnogością Bogów toczących wojnę o to samo, o człowieka i jego duszę! Tu Pan Franek Ganek, który jest także przykładem dwoistości a może nawet troistości przytoczył werset: BĘDZIESZ MIŁOWAŁ PANA BOGA SWEGO CAŁYM SWOIM SERCEM... I o to toczy się gra, by człowiek wybrał z tej plejady bogów, jednego Boga aby "miłował Pana Boga SWEGO" i jemu służył.
 • @Rzeczpospolita 18:38:46
  "Nie istnieje nic takiego jak religia objawiona - nik nigdy tego nie dowiódł i nie dowiedzie."

  A czegóż to Pan oczekuje, "dowodu materialnego"? Niby jakiego, skoro Bóg jest Duchem?
  Dowodu rozumowego? Niby jakiego, skoro umysł ludzki to funkcja ciała, a ciało jest osadzone w materii i czasie?

  Umysł ludzki nie jest osadzony w duchu. Nie sięga spraw ponadczasowych. Nie ogarnia życia. Nie ogarnia przyszłości, a nawet teraźniejszości, jest więźniem przeszłości.
  Tak, dopiero duch daje człowiekowi wolność. Dopiero uch wskazuje człowiekowi drogę i cel.

  Bez wiary nie ma Pan narzędzi poznania duchowego - mamy nie tylko "ratio", ale i "fides". Zawsze trzeba "dwóch skrzydeł".

  Ci co uznają tylko rozum są ślepymi i głuchymi, ogarniają co najwyżej materialne ramy rzeczywistości, nie ją samą, nie jej treść. Poprzestają na skórze, na cieniach światła i smaku, na emocjach - czyli cieniach uczuć, albo nawet tylko swoich uzurpacjach, roszczeniach, pożądaniach, chciejstwach i projekcjach siebie samego.

  To duch jest prawdziwy, nie ciało. Człowiek to duch w ciele. To duch ożywia ciało. Wnętrze człowieka jest duchowe.
  Materia i ciało przemijają - to duch jest konkretem który trwa.
 • @miarka 10:08:02
  Najpierw wypada wyprostować to co się sfałszowało bo to sobie mieszasz.
 • @Slav 09:44:36
  Muszę tu zaoponować.

  ""Jest jeden Bóg"
  To tylko retoryka podobna sloganowi "Polska jest jedna" choć ci co go namiętnie wygłaszają doskonale wiedzą, że Polska jest podzielona."

  Nie, TO NIE TYLKO RETORYKA.
  Podział Polski to byłby stan patologiczny gdyby znaleźli się tacy co by się chcieli nią podzielić.
  Przypisywanie Bogu stanów patologicznych jest wbrew logice. To bogowie (demony, bożkowie, idole pogańscy) są raz dobrzy, raz źli.

  Żyjemy wewnątrz Polski, i naturalnym jest że trwamy w jedności, zgodzie i w dobrym duchu żeby najpierw jej służyć najlepiej jak potrafimy, a dopiero później patrzymy na swoje cele osobiste.
  Nie po to Polska powstawała żeby ją później dzielić, czym osłabiać i oddawać na łaskę zjednoczonych jej wrogów.

  Jeden Bóg, to i jedna prawda, jeden Bóg, to i jeden duch. Jeden Bóg to i jedno rozumienie dobra i zła, jeden Bóg to i jedno rozumienie źródła i celu życia, jedno rozumienie człowieczeństwa itd.


  Porównywanie Boga z Rzeczpospolitą jest bez sensu, bo ona jest osadzona w czasie i przestrzeni, a Bóg jest ponad nimi. Bóg się nie zmienia, zmienia się człowiek.


  "(Bóg) przywlekł na Ziemię nie tylko dobro ale co gorsza zło".

  Nie tylko że dobra nie przywlókł (a obdarował ludzi dobrami), ale też zła, bo zło nie jest bytem, a niedostatkiem lub nadmiarem dóbr, jest odejściem od natury ludzkiej jako i wyjściowo i docelowo dobrej.


  "I o to toczy się gra, by człowiek wybrał z tej plejady bogów, jednego Boga aby "miłował Pana Boga SWEGO" i jemu służył."

  Nie ma takiej możliwości żeby o to toczyła się gra bo natychmiast by wygrał szatan - jako ten co chce być lepszy jak Bóg, a więc i ma atrakcyjniejszą ofertę dla człowieka.
  - Że bez pokrycia, a więc z ukrytym zamiarem zniszczenia człowieka, to inna sprawa.

  Nie ma takiej możliwości również dlatego że miłość jest aktem wolnej woli, ale też i woli świadomej i dobrej. Takie wybory nie miały by sensu, bo w tym stanie każdy by wybrał Boga.
 • @Casey 16:30:58
  Ktoś wziął się za policzenie uczestników marszu, długość kolumny, szerokość i 1 osoba na m/2, oraz czas przejścia, no i wyszło mu ok. 500tys Polaków na marszu.
 • @Husky 16:18:33
  Tusk jest zdolny do każdej podłości, to tego typu osobowość. Polecam jego cv od matury(Nie matura, a chęć szczera zrobi z ciebie oficera StaSi/BND. Richtig!). Będzie samotnym liniejącym z coraz większym wytrzeszczem ślepi wilkiem bo choroba Basedowa się rozwija, a jego wypowiedzi nie zasługują na komarze. Rude, wredne ścierwo. Taki drobny cwaniaczek, udający polityka a tak naprawdę to zwykła gnida. Oby już nigdy to ścierwo, za nazwanie milinów Polaków bolszewikami, nie znalazło swego miejsca w polskiej polityce.
 • @Husky 16:18:33
  Nawet jego Małgośka mówiła publicznie o nim, że to śmierdzący leń i brudas.
 • @zbig71 16:23:57
  Wygra na fujarce!
 • @miarka 11:10:51
  Jeśli chce się używać terminologii biblijnej i wypowiadać na temat chrześcijaństwa to trzeba mieć przynajmniej mgliste pojęcie o tym co tam napisano. Nie mówię, że znać Boga bo to nie takie proste, że można mieć na pstryknięcie palcami... Ale są tam rzeczy zrozumiałe dla każdego, kto zna litery, takie jak pokora, szacunek do drugiej osoby itp. ... Każdy to zrozumie bo każdy doświadczył przynajmniej w minimalnym stopniu związanych z tym uczuć, i każdy by chciał by jego należycie traktowano.
  Są wyszukiwarki nawet, tu: http://www.biblia.info.pl/biblia.html czy tu: http://biblia.deon.pl/
  Proszę się nie podpinać pod chrześcijan nawet nie próbując... nie wykazując nawet odrobiny dobrej woli, mędrkując jedynie i obrażając lub ignorując... To podłe nawet dla pogan. Chyba trzeba chcieć być złym by tak robić - wielbić szatana.
  Proszę poczytać w jakim kontekście mówi się o demonach i tu nie czarować: http://www.biblia.info.pl/szukaj.html
  Tu w milczeniu Pana Rzeczpospolita, który (rzekomo) odrzuca Słowo Boże jest więcej godności niż w Tobie, który chcesz uchodzić za... sam nie wiesz kogo - tak naprawdę.
  Wstyd, że muszę się posuwać do takiej krytyki.
 • @Slav 09:44:36
  Ciekawe ujęcie.
  Pozdrawiam.
 • @kula Lis 67 11:30:43
  https://pbs.twimg.com/media/Dr4acBhX0AUPhZt.jpg


  Afery:
  - hazardowa
  - stoczniowa
  - NIK
  - Amber Gold
  - taśmowa
  - gazowa
  - autostradowa
  - węglowa
  - paliwowa
  - VAT
  - bankructwo Mazowsza
  - transportowa/Pendolino
  - zegarkowa
  - ukradzione OFE
  - skok na Lasy Państwowe
  - Burego
  - Graś cieciem u Niemca
  Polacy, nic się nie stało!
 • @Franek Ganek 13:07:28
  Odpitol się Franku-Katanku. Miałeś ruszyć miejscem gdzie ludzie mają rozum, a dalej brniesz w bezrozumie.
  Nie mam zamiaru odpowiadać na Twoje ani psudochrześcijańskie ani buddystyczne brednie.
 • @miarka 14:18:34
  Możesz się zapluć do końca... Mnie to nie rusza ABSOLUTNIE. W ogóle mnie Twoje opinie na mój temat nie dotykają. Jeśli zechce tak Bóg to zadam pytanie i nic mnie nie obchodzi czy odpowiesz... Jeszcze raz powtórzyć? Jeśli uznam to za stosowne to się odpitolę - jeśli nie to nie. Każdy sam sobie wystawia świadectwo.
 • @miarka 11:10:51
  Duch powinieneś Ty pisać z wielkiej litery, brzdącu.
  Zaglądnę do słownika...
  Tak, brzdącu nadęty jak pampuch.
 • @miarka 11:10:51
  "Bóg się nie zmienia, zmienia się człowiek."

  To oczywiście sprzeczność. Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo i obraz. Zatem jeśli Bóg się nie zmienia, to nie może się zmieniać człowiek. Człowiek jest emanacją Boga, z niego powstał i nosi w sobie jego gen. Ale, człowiek, rzecz jasna, nie jest Bogiem, podobnie jak iskra nie jest płomieniem choć posiada tę samą substancjonalność co płomień. Jeśli więc ktoś się utożsamia z Jahwe wierząc, że od niego pochodzi, pozostanie na wieki jak Jahwe: mściwy, okrutny, zazdrosny, bezlitosny, chciwy.
 • @nadęty jak pampuch Franku-katanku coś spadł z ganku o 15:35:35
  Nie wymyślaj bzdur brzdącu.
  Duch się pisze z dużej litery tylko kiedy się mówi o Bogu; kiedy w sensie nieokreślonym lub innym, to z małej.
 • @Slav 18:34:58
  ""Bóg się nie zmienia, zmienia się człowiek."
  To oczywiście sprzeczność. Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo i obraz. Zatem jeśli Bóg się nie zmienia, to nie może się zmieniać człowiek."

  A jednak jest odwrotnie. Bóg nie podlega zmianom bo zmianom może podlegać tylko to co jest w czasie i przestrzeni. Podlegają więc zmianom ludzie, podlegają też pogańskie bożki zwane bogami, ale Bóg-Stwórca zmianom nie podlega.


  "Człowiek jest emanacją Boga, z niego powstał i nosi w sobie jego gen."

  A co to takie ta "emanacja" - "promieniowanie", "światło"?
  - A gdzie powrót do Niego tej "emanacji"? - Gdzie więc wolność człowieka skoro ta "emanacja" musiała by do Boga zawsze wracać?

  Bóg jest Duchem. - Skąd więc "gen" u Boga, skoro geny to już materia?
  Przecież to niepoważne przypisywanie Bogu elementu materialnego.

  Człowiek też jest duchem, ale duchem związanym z ciałem. Człowiek ma więc miejsce na genetykę. - Bóg nie.

  Genetyka to i możliwość zmian. - Bóg nie potrzebuje zmian, bo już jest doskonały.  "Jeśli więc ktoś się utożsamia z Jahwe wierząc, że od niego pochodzi, pozostanie na wieki jak Jahwe: mściwy, okrutny, zazdrosny, bezlitosny, chciwy".

  Nie ten adres. Powyżej pisaliśmy że Bóg katolików nie ma imienia Jahwe.
  Z Bogiem się nie spoufalamy, nie oceniamy go swoją miarą.
  Do Boga zwracamy się per Pan.
 • @miarka 23:24:06
  "Bóg jest Duchem"

  Zmienia postać rzeczy gdy dyskutujemy z pozycji tak przeciwstawnych sobie nurtów religijno-filozoficznych. Ja, bedąc pod wpływem Biblii zapełnionej osobami boskimi z ich licznym potomstwem reprezentuję teizm, ty będąc pod wpływem doktryny o bezosobowym bogu reprezentujesz deizm. W tej sytuacji raczej nie znajdziemy punktów stycznych do dyskusji.
  Pozdrawiam :)
 • @Slav 13:48:42
  "... ty będąc pod wpływem doktryny o bezosobowym bogu reprezentujesz deizm"

  Nie wymyślaj. Skąd wytrzasnąłeś tego "bezosobowego boga"? Z tym to do Franka-katanka.
 • @Slav 13:48:42
  Nie dogadacie się bo... Co to znaczy się dogadać? Trzeba mieć intencję -miłość, wykazywać się dobrą wolą. To po pierwsze. Po drugie co chcecie osiągnąć? Pytam bo nie wiem. Samochód kupić, jechać do Jantaru na bursztyny?
  Możecie pogadać ale trzeba mieć wspólny "system pojęć".
 • @miarka 01:51:29
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Osoba
  Jaką definicję osoby wybierasz?
  A Ty w ogóle chcesz gadać, bo nie zauważyłem? Chyba obgadać...
 • @miarka 22:48:29
  //Nie wymyślaj bzdur brzdącu.
  Duch się pisze z dużej litery tylko kiedy się mówi o Bogu; kiedy w sensie nieokreślonym lub innym, to z małej.//

  W poniższym cytacie z Biblii mówi się o Bogu (czy może o demonach)?
  Jak Bóg nazwał tych, do których skierował swoje Słowo?
  (34) Odpowiedział im Jezus: Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście? (35) Jeżeli /Pismo/ nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże - a Pisma nie można odrzucić (36) to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: Bluźnisz, dlatego że powiedziałem: Jestem Synem Bożym? (37) Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie. (38) Jeżeli jednak dokonuję, to choćbyście Mnie nie wierzyli, wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu.
  (Ew. Jana 10:32-38, Biblia Tysiąclecia)
 • @miarka 01:51:29
  Po co Pan Jezus Chrystus używa zaimka swego, mój itp. Jak np. tu:
  12) Lecz Jezus mu odparł: Powiedziano: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego.
  (Ew. Łukasza 4:12, Biblia Tysiąclecia)
  ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031