Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1897 postów 2686 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Kto zagraża polskości Przemyśla.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kiedy przeczytałem znakomity, okolicznościowy felieton Ewarysta Fedorowicza, to myślałem, że Autor cytując Naczelnika Państwa, przesadził z licencją poetycką, ale okazuje się, że zacytował wiernie.

Por.

"Portal Przemyski", Jarosław Kaczyński: “Polskość Przemyśla była, jest i będzie”

„Polskość Przemyśla była, jest i będzie. Polskość Przemyśla może zapewnić tylko silne państwo polskie, a silne państwo polskie może zapewnić tylko Prawo i Sprawiedliwość. Tylko Prawo i Sprawiedliwość może zapewnić silne państwo, a tylko silne państwo może zapewnić to, co jest oczywistością, ale są tacy, którzy próbują ją kwestionować. To jest polskość Przemyśla dziś, jutro, zawsze”. 

Tymczasem w drugiej turze zwyciężył przez nokaut kandydat prawdziwie kresowy, rekomendowany przez SUOZUN i dr A. Zapałowskiego , poseł Wojciech Bakun z klubu Kukiz-15. I tym zrządzeniem Boskiej Opatrzności właśnie w Przemyślu na początek zrealizowany został wariant węgierski, gdzie opozycją dla Fideszu nie jest ani komuna ani pruscy jurgieltnicy i folksdojcze, tylko narodowy Jobbik.

Znakomite podsumowanie wspomnianego we wstępie p. Ewarysta Fedorowicza:

Fedorowicz: Agnieszka Romaszewska na komisarza Przemyśla!

„Polskość (nawet Przemyśla) to jest zbyt ważna sprawa, żeby ją tak sobie samopas zostawić i teraz czas na zdecydowanie działania:

najlepiej będzie, jak Prezes wprowadzi w Przemyślu zarząd komisaryczny!

Nie muszę dodawać, że idealną kandydatką na komisarza jest p. Agnieszka Romaszewska, która z jej wiedzą, inteligencją i doświadczeniem zrobi w Przemyślu taki sam porządek, jaki panuje w oddanym jej w pacht Biełsacie”.

Strasznie się tedy porobiło i na szwank może zostać narażona przyjaźń pisowsko-banderowska, kiedy tylko nowy prezydent Przemyśla zakaże w przyszłym roku marszów UPA przy dźwiękach „Czerwonej kaliny”. Jak to wielokrotnie bywało z kozakami, mogą jeszcze zmienić front i zamiast dzielnie walczyć z Rosją ku chwale czekoladowych wyrobów Roshena, zwrócą słuszny gniew przeciw Lachom, za swoim wieszczem „Dajcie noża, siłę dajcie, Męki Lachom, męki! Męki straszne, niewymowne, By aż piekło drgnęło!”.

Jedyne wyjście, to zawczasu, pod pretekstem afrykańskiego pomoru świń zbudować stosowny płot, najlepiej za pieniądze UE, żeby nie przeniknęła do nas żadna zarażona wiadomym wirusem bestia.

Tymczasem wypowiedź prezesa Kaczyńskiego poddał logicznej analizie p. Stanisław Lewicki z portalu Konserwatyzm.pl (a logika to młot na populizm):

W związku ze zbliżającą się II turą wyborów na prezydenta Przemyśla, miasto to odwiedził Jarosław Kaczyński. Wygłosił tam bardzo zastanawiające i bardzo znaczące słowa, których nie można pominąć.

Stwierdził mianowicie, że „polskość Przemyśla, która była jest i będzie, może zapewnić tylko silne państwo polskie, a silne państwo polskie, może zapewnić tylko Prawo i Sprawiedliwość.

Zatrzymajmy się chwilę nad tym zdaniem Prezesa. Widzimy, że Kaczyński niedwuznacznie sugeruje, że ta polskość Przemyśla może być zagrożona. Że jeśli państwo osłabnie, to Przemyśl może przestać być polski. Kto zagraża tej polskości Przemyśla, kto uważa Przemyśl za swoje terytorium?

Nikt inny, tylko ukraińscy nacjonaliści, także ci obecni teraz we władzach, uważają Przemyśl za część etnicznych ziem ukraińskich, za składnik „sobornoj Ukrainy”.

Mamy zatem jasność co do tego kto zagraża polskości Przemyśla. I co, w związku z tym, robi polski rząd, który został stworzony przez partię, na której czele stoi Jarosław Kaczyński? Ten rząd wspiera i umacnia Ukrainę najbardziej jak potrafi.

Na dodatek jeszcze, polska strona przykłada starań aby jeszcze bardziej powiązać Przemyśl z Ukrainą. Oto niedawno otwarto kolejowe połączenie Przemyśla ze stalicą Ukrainy Kijowem. Pociąg pokonuje trasę 670 kilometrów w czasie niecałych sześć i pół godziny. Tymczasem podróż z Przemyśla do Warszawy, pomimo że odległość jest o wiele mniejsza, i wynosi tylko 390 kilometrów, także, i to w najlepszym razie, trwa tyle samo.

I żeby była jasność: nie twierdzę, że to źle, że podróż z Kijowa do Przemyśla trwa tak krótko, ale wielkim skandalem jest to, że podróż z Warszawy do Przemyśla trwa tak długo.

Może by rząd odpowiedział dlaczego tak to wygląda? Dlaczego Przemyśl jest lepiej skomunikowany z Kijowem, niż w Warszawą, chociaż do Kijowa jest o wiele, wiele dalej, i to nie Kijów jest stolicą dla Przemyśla? A może komuś zależy na tym by tak właśnie było?

Szkoda, że pan Prezes nie rozwinął tematu tych zagrożeń dla polskości Przemyśla, o których wspomniał i przed którymi przestrzega.Co zamierza zrobić by to zmienić?

Stanisław Lewicki
za: FB

 

Problemem Autora cytowanych słów jest to, że chciałby rozgryźć Prezesa rozumując logicznie i w dodatku wychodząc od przesłanki polskiego interesu narodowego.

Tymczasem, mimo, że jedynym ośrodkiem roszczącym sobie pretensje do Przemyśla (i 17 okolicznych powiatów) są ukraińscy nacjonaliści (w tym samym czasie,kiedy kraina U jako organizm państwowy praktycznie nie istnieje, której część wschodnia ciąży ku Rosji, a Zachodnia szykowana jest pod Judeopolonię), wg Prezesa zagrożeniem dla Przemyśla – jak i dla całej Polski – jest tylko i wyłącznie Rosja.

Stąd i komentarz posłanki Gosiewskiej z PiSu:

M.Gosiewska: batalion OUN pod białoczerwoną flagą walczył w Donbasie z bolszewicką nawałą

jak i wpisujące się w retorykę banderowców słowa rzeczniczki tej partii:

Beata Mazurek o relacjach z Ukrainą: zostawmy historię historykom.

Wg tej samej logiki stacjonowanie Bundeswehry na terytorium Republiki Litewskiej przedstawiane było przez PiS jako sukces, zaś warszawscy dyplomaci i urzędnicy zwalczają litewskich Polaków jako przeszkodę w organizowaniu antyrosyjskiej krucjaty.

Podsumowując jednym zdaniem: ani żenujący neo-sanatorzy z Partii Interesu Syjonistycznego, ani tym bardziej złodzieje z PO, ale dał nam przykład Przemyśl, w jaki sposób odradzać Polskę i polskość. 

KOMENTARZE

 • Widać że idzie nowe powoli ale idzie !
  Te nowe to prezydenci i radni sejmików woj. tak zwani bezpartyjni !

  Ludzie powoli odwracają się od żydowskich partyjek w Polsce ! i to mimo totalnej blokady kandydatów bezpartyjnych w żydowskich mass-mediach

  Powtarzam !!!!

  Polska Krajem NEUTRALNYM !
  Polska Krajem Neutralnym przyjazna wszystkim sąsiadom robiąca dobre interesy ze swego położenia !

  Polska wolna od żydowskiej rasistowskiej okupacji ! przyjazna wszystkim obywatelom mieszkającym w Polsce ! [ pod warunkiem że pracują i nie pasożytują na społeczeństwie [ jak hordy cyganów i czeczenów ]

  Polska obywatelska gdzie raz w roku jest referendum na nurtujące Polaków zagadnienia !

  Apel do Polaków w Marszu Niepodległości ! niesie hasło

  REPOLONIZACJA MASS-MEDIÓW W POLSCE

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! [ ze swoją silną armią ]


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach
 • @ele 13:06:14
  Można tylko życzyć elektowi Bakunowi aby nie dał się zjeść w misce kaszy przez dotychczasową koterię. Niepokoić może jednak mizeria intelektualna klubu Kukiz'15.
  Ma chłopak szanse...
 • @nikander 13:17:02
  Kukiz-15 to była i jest zbieranina od Sasa do Lasa, ale są wśród nich perełki, jak poseł Bakun. Ma on skądinąd znakomite zaplecze w Przemyślu własnie (wśród kresowian ale tez tamtejszych samorządowców, jak dr Andrzej Zapałowski).
  drugi taki poseł to młody ale bystry Robuś Winnicki

  pozdr
 • Ukradł księżyc - czy ukradnie Przemyśl?
  Najpierw "geniusz" z Żoliborza rozpętał banderowski żywioł a teraz straszy Polaków ukraińską ekspansją.
  Było się lepiej nie bawić zapałkami kretynie!
 • @Robik 13:34:21
  trafiony-zatopiony

  A można było dawno zrobic z banderyzmem porządek, jeszcze za czasów "pomarańczowej rewolucji", a teraz po prostu tez trzeba to zrobić, tyle, że jakim kosztem

  pozdr
 • @MacGregor 13:28:39
  W każdym razie trzymam kciuki. Może to dobry początek. W Przemyślu akurat mam rodzinę więc jestem szczególnie zainteresowany.

  Pozdrawiam
 • Brawo Przemyślanie!!Orlęta są z Was dumne!!I my też!
  https://youtu.be/korl5esZcGw

  Prezydent Elekt pan Wojciech Bakun!
  Ponad 70% poparcia, mimo czarnej propagandy po I turze!!
  https://youtu.be/us0an4ZMxJI
 • @trojanka 14:55:17
  https://www.facebook.com/BakunWojciech/

  https://twitter.com/wojtekbakun
 • Dwa miasta Słupsk i Przemyśl !
  Przemyśl wyrasta na pierwsze Polskie patriotyczne miasto w Polsce

  Słupsk to dno i metr mułu lewackiego !!!!

  Woj. Lubuskim do sejmiku weszło 4 bezpartyjnych ! tak trzymać !!!  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • @MacGregor 13:28:39
  Oj, czy przypadkiem nie na wyrost chwalenie tego chłopaka. Nazwisko Bakun to typowe nazwisko ukraińskie!!! Dobrze by było gdyby podał swoje korzenie od pradziadka prababci nazwiska rodowe.
  Było by wspaniale gdyby rzeczywiście Przemyślem rządził Polak i reprezentował interesy narodu polskiego.
  Miałem do czynienia z Zapałowskim, wiem co to za gagatek, wredny, podły działający ręka w rękę z Giertychem w rozbijaniu LPR-u na Podkarpaciu, działał w stosunku do mnie w sposób agenturalny np; napuszczając na mnie dziennikarzy z ukraińskich gazet, aby ci szkalowali mnie.
  Zapałaowski w sposób haniebny atakował europosła śp. Filipa Adwenta, Polaka, bardzo oddanego interesom Polski.
  Przypominam, że Zapałowski kandydował do eurokołchozu z list LPR na pierwszym miejscu z poręki Giertycha, pomimo tego posłem został Filip Adwent z drugiego miejsca.
  Także, Bakun ( o ile jest szczerym polakiem) może być manipulowany przez Zapałowskiego, co wróży w przyszłości klęskę tego pierwszego.
  Zapałowski jako absolwent szkoły wojskowej działa za plecami innych, nigdy nie na pierwszym froncie, co w moich oczach budzi duże podejrzenie co do prawdziwej roli Zapałowskiego.
 • @Wrzodak Z. 19:00:25
  hm..
  https://youtu.be/KWP8fU5k_nw
 • @trojanka 21:00:05
  https://prawy.pl/34364-bakun-do-poslow-po-i-pis-jestescie-tuba-ukrainskich-naciskow-w-sejmie/
 • @trojanka 21:00:05
  https://www.pch24.pl/ukrainski-minister-chcial-wplywac-na-postawe-policji-podczas-niedzielnej-manifestacji-w-przemyslu-,44278,i.html
 • @trojanka 21:00:05
  Należy się cieszyć, że chłopak ma odwagę, ale pomimo tego, ważne skąd on pochodzi jego rodzina oraz niech uważa na Zapałowskiego.
 • @Wrzodak Z. 21:46:39
  Nie ma za wiele o jego pochodzeniu, patrzyłam w sieci! Co do Zapałowskiego to jestem zdziwiona , wydawał się OK!
 • @trojanka 22:26:09
  https://wiadomosci.wp.pl/posel-od-kukiza-prezydentem-przemysla-chcial-stawiac-mur-na-granicy-z-ukraina-6313658406254721a

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031