Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1832 posty 2204 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Ad hoc o Marszu Niepodległości.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dla grupy rekonstrukcji historycznej przedwojennej sanacji, podobnie jak dla ich wzoru, oddolna, organiczna organizacja masowego wydarzenia w Święto Niepodległości jest anatemą.

To, co w cywilizacji łacińskiej byłoby powodem do radości, dla bizantyjsko-żydowskich socjalistów jawi się jako horror.

Nie moge teraz tego szybko odnaleźć, ale młody szef portalu TVP.info, Samuel Pereira, prócz innych bzdur na temat MN napisał m.in., że organizatorem takiego wydarzenia powinno być państwo, a nie jacyś chłopcy z ruchu narodowego.  To, że kol. Pereira jest pół-Portugalczykiem nie ma akurat najmniejszego znaczenia, ale gdyby w Polsce nie zniszczono procesu odtwarzana się elity narodowej, to chłopak z takim intelektem mógłby co najwyżej zmywać naczynia w podrzędnej podwarszawskiej knajpie, zas chłopcy to są u szewca.

[Przy okazji: często pisze się w takim kontekście, że gdyby nie Sonderaktion Krakau czy gdyby nie Katyń, gdzie niemieccy i żydowscy oprawcy wymordowali polską elitę itd Otóż nie, polską tragedią jest zahamowanie i zniszczenie PROCESU ODRADZANIA SIĘ polskiej elity i przeszczepianie w to miejsce obcej głowy i obcego cywilizacyjnie serca do polskiego tułowia, zaś skutki Powstania Warszawskiego są o wiele bardziej dalekosiężne, niż skutki zbrodni katyńskiej w tym zakresie].

Spójrzmy na daty:

Premier Morawiecki we wrześniu 2018

http://www.radiomaryja.pl/informacje/premier-m-morawiecki-pojdzmy-wszyscy-razem-w-marszu-niepodleglosci-11-listopada/

Organizatorzy MN zapraszają prezydenta  23/10         

https://medianarodowe.com/bog-honor-ojczyzna-haslem-marszu-niepodleglosci/

Prezydent  26/10

https://www.dzieje.pl/aktualnosci/prezydent-dla-rzeczpospolitej-o-11-listopada-stanmy-obok-siebie-jak-polak-z-polakiem (m.in. z Tuskiem i Schetyną)

Prezydent 29/10

https://dorzeczy.pl/kraj/82103/Prezydent-nie-wezmie-udzialu-w-Marszu-Niepodleglosci.html

Trudno mi powstrzymac się od sarkazmu, że pewnie teść zakazał, więc pan prezydent być może zainauguruje w tym dniu sezon narciarski we Włoszech (niewykluczone, że w przytomności Jojne Danielsa). Oficjalnie terminy ma napięte jak jaja u arabskiego imigranta. Na wspólny marsz z prezydentem Riwlinem czy z pania ambasador Azari czas by się znalazł, ale nie z „polskimi faszystami”, których niestety nie udało się PiS-owi wydymać, tak jak w 2007 roku „przystawki” z LPR i SO.

Znakomicie podsumowała tę sytuację pani Katarzyna TS:

„Prezydencie Duda, premierze Morawiecki, prezesie Kaczyński, jesteście strachobździlami bez jaj. Nie potraficie zdobyć się na odwagę, żeby przyjść na marsz zwykłych Polaków, a chcecie zmieniać Unię Europejską? Komedia! Prezydent Duda nie miał odwagi zaprotestować przeciw haniebnym słowom prezydenta Riwlina, który sponiewierał Polskę przy okazji tegorocznego Marszu Żywych. Premier Morawiecki nie miał odwagi, żeby przeciwstawić się żydowskim naciskom w sprawie ustawy o IPN. Prezes Kaczyński nie ma odwagi, żeby dać zielone światło dla wznowienia ekshumacji w Jedwabnem. To co? Marsz Żywych jest „cacy”, a Marsz Niepodległości jest „be”? Żydowska wrażliwość jest „cacy”, a polska wrażliwość jest „be”? Jedwabieńskie kłamstwo jest „cacy”, a domaganie się prawdy jest „be”? Szanowni politycy Prawa i Sprawiedliwości, czy Wam już całkiem odbiło?!

 

Dodałbym od siebie (a przecież nie jestem bez winy, z moim refleksem politycznym jak u szachisty korespondencyjnego), że dawno i bezpowrotnie minął już czas dziwienia się, czemu PiS to czy tamto, a odpowiedź na pytanie, czy politykom PiS-u całkiem już odbiło jest twierdząca od lat – to tylko wiele osób, łącznie z piszącym te słowa, było wyjątkowo niespostrzegawczych.

W tym kontekście bezcennego potwierdzenia tych intuicji dostarcza wywiad, jakiego udzielił tygodnikowi DoRzeczy równie znakomity historyk, co beznadziejny w swoim chorym giedroycizmie polityk, profesor Andrzej Nowak (tekst wyszperany przez kol. Ślepą Mańkę z USA):

https://dorzeczy.pl/kraj/81911/Prof-Nowak-Kaczynski-swiadomie-zrezygnowal-z-walki-o-wielkie-miasta.html

„Świadoma przegrana, gdy możliwe jest zwycięstwo. Osobliwa strategia.

Przyczyny, jak je odczytuję, są następujące. Dla prezesa Kaczyńskiego najważniejsze są wybory parlamentarne oraz zachowanie sterowności partii, którą kieruje. Zwycięstwo w wielkich miastach, wymagające zaangażowania bardzo wielu ludzi, po pierwsze zakłada konieczność znalezienia takich ludzi. Ludzi znających konkretne zadania i problemy „bardzo nisko” w terenie. Należałoby poszerzyć bazę działaczy, których PiS miałby autoryzować o wiele tysięcy osób.To jest sprzeczne z zasadą sterowności, czyli kontroli”.

 

Trafiony zatopiony. Jedyny marsz, jaki byłby do zaakceptowania przez PiS-owską neo-sanację to ich własny, choćby z Tuskiem, Schetyną, Czarzastym i obowiązkowo Jojne Danielsem. Każdy inny marsz, łącznie z największym w Europie Marszem Niepodległości, jest po prostu ... magiczne słowo przegranego polityka gabinetowego ... NIESTEROWALNY. Jak to zgrabnie ujął esbecki kapuś Bolek: miała być demokracja, a tu każdy robi, co chce. Tego jeszcze by brakowało!

 

PS

Skoro zahaczyłem mimochodem o SB, to gorąco polecam najnowszy program „dobrego esbeka”,  emerytowanego płk. Piotra Wrońskiego, od ktorego zresztą skopiowałem tytuł do mojego wpisu, por. SWT TV.

Sprawa jest bardzo ważna, bo prowokacja podczas MN na użytek międzynarodowy jest już przygotowana, i zarówno Niemcy (UE), Żydzi („prasa międzynarodowa”) jak i Rosjanie (transparenty o treści antyukraińskiej) tylko na nią czekają.

Minę tę można bardzo prosto rozbroić przez wydanie komunikatu i przeslanie go do wszystkich mediów, z antypolskimi tefauenami na czele, iż celem marszu jest TYLKO I WYŁĄCZNIE uczczenie stulecia odzyskania niepodległości i że jedyne dopuszczalne flagi i transparenty to białoczerwona, godło oraz herby miast, zaś wszystko inne jest nielegalne.

Na czele marszu, w części z grupami rekonstrukcji historycznej, możnaby nieść plakaty i transparenty (m.in. po angielsku) przypominającymi bolesne i niezagojone rany, takie jak German Nazi Concentration Camp Auschwitz, Wołyń 1943, rodzina Ulmów 1944, Jałta 1945 czy Obława Augustowska 1945, bo to wszystko jest prawda, ale już bez ryczenia „raz sierpem, raz młotem” czy skądinąd zrozumiałego „śmierć i hańba banderowcom”.

 

Zdjęcie wprowadzające: taki marsz to co innego! 

KOMENTARZE

 • Relacja z USA: Na obchodach Dnia Pamięci Gen. Pułaskiego 11 października 2018 roku w USA Polskę reprezentował Jonny Daniels.
  Kandydat na prezydenta Polski!!
  https://pbs.twimg.com/media/DVBO93xX0AAZo-w.jpg


  https://twitter.com/sbalcerac/status/1011608750329917440
 • @trojanka 14:04:38
  każdy musi wybierać, panu prezydentowi milsze jest towarzystwo Danielsa niż Polaków

  a tu kolejny, mierny ale wierny:

  https://wpolityce.pl/polityka/418953-karczewski-nie-wezme-udzialu-w-marszu-niepodleglosci
 • @trojanka 14:04:38
  zdjęcie ze strony:
  https://www.trendsmap.com/twitter/tweet/1040556071373422592
 • @MacGregor 14:12:55
  Mała szkoda, krótki żal.Szkoda, że musimy wypłacać mu pensję z naszych podatków!!
  ze str.https://twitter.com/sbalcerac/status/1011608750329917440

  https://pbs.twimg.com/media/DqwWof-XQAAnrOx.jpg

  A kolonoskopia nie jest ważna ? Czekamy na pokaz na żywo ...
 • Tak w temacie wspaniałego Święta jak 100 lecie Niepodległości Polski!!
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/kto-jest-wlascicielem-nbp-czy-to-nowy-bank-rothschildow-i-jak-to-zmienic/

  Konieczny jest w praktyce monetarnej powrót do. art. 227. § 1. Konstytucji RP:

  Centralnym bankiem państwa jest Narodowy Bank Polski. Przysługuje mu wyłączne prawo emisji pieniądza oraz ustalania i realizowania polityki pieniężnej. Narodowy Bank Polski odpowiada za wartość polskiego pieniądza.

  W Ustawie o NBP monopol banku centralnego Rzeczypospolitej Polskiej na emisję pieniądza (Art. 227. § 1. zdanie drugie) został zastąpiony: wyłącznym prawem emitowania znaków pieniężnych (patrz: Art. 4. ustawy). W ten sposób uchylono konstytucyjny, faktyczny monopol NBP na emisję pieniądza, gdyż gotówka; monety i banknoty, stanowią jedynie 13% środków rozliczeniowych funkcjonujących w polskim systemie finansowym, (stan: maj 2014, wg NBP).

  Nie ma wątpliwości, iż konstytucyjny zapis dotyczący monopolu na emisję PIENIĄDZA, odnosi się do pieniądza rozumianego jak najszerzej, szczególnie zaś powinien uwzględniać emisję pieniądza w formie elektronicznej. Rzeczywisty monopol oznacza także wyłączne prawo do kreacji kredytu, który powinien być w pełni kontrolowany przez NBP, jako część składowa narodowej emisji pieniądza i polityki finansowej.

  Zdanie trzecie Art. 227. C 1. konstytucji zostało natomiast – nie wiadomo dlaczego – zinterpretowane w Ustawie o NBP jako dbałość o utrzymanie stabilnego poziomu cen i nazwane podstawowym celem działalności NBP. (Art. 3. § 1. ustawy). Tak oto rzeczywiście podstawowy, konstytucyjny cel NBP jakim jest emisja pełnowartościowego pieniądza dla Polaków, został zamieniony w Ustawie o NBP na działania stabilizujące ceny. Warto zaznaczyć, iż działalność NBP mająca na celu stabilizację cen – bez monopolu na emisję pieniądza – jest ograniczona i nieskuteczna.

  NBP jest zobowiązany do emisji polskiego pieniądza, zaniechał tego i wbrew Konstytucji R.P. oddał przywilej emisji (nazywając to „kreacją”) bankom prywatnym. Uzasadnieniem dla takiej praktyki jest nadużywanie możliwości jakie daje art. 87, §1. art. 88 § 3. a szczególnie art. 90 § 1. oraz art. 91. § 2. i 3. Konstytucji:
 • @
  Niestety ale prawdopodobnie ktoś zorganizuje prowokacje tak jak teczowi planują... A TVN będzie grzał temat ...
  Jest dla mnie oczywiste, że wrogowie Polski wykorzystaliby okazję w sposób bezwzględny.Zamaskowani demonstranci pojawiliby się ze swastykami na dosłownie kilka minut,a media zrobiłby resztę. Na wszystkie języki przetłumaczyliby tytuły w stylu:marsz nazistów z prezydentem na czele
  Niestety jak widać w Polsce mało jest ludzi myślących dwa kroki do przodu. Gorsze jednak jest to, że jak widać brak takich ludzi w otoczeniu RN
 • Podobno podstawiony RN!!
  https://youtu.be/SyKMfPq17ys
 • Śmichu
  Warte bzdury, że prezes, prezydent, premier nie chce,?¿???? Gówno chłopi nie zegarek! Nie nie chcą, tylko mają to surowo zakazane i to od czasu gen Czekiszczaka!!!!
 • Autor
  Moze to i lepiej, bo kto wie, czy pisowscy zaprzancy nie przytargaliby ze soba slynnego Jojne. A jak byloby wstyd myckowemu Mateuszowi, gdyby holubiony przez niego, za przeproszeniem, zydowina niechcacy oberwal po spasionym ryju.
  Bo tak po prawdzie: co te pacynki maja wspölnego z NIEPODLEGLOSCIA ?!?
  Sluszne sa uwagi, ze nalezy zadbac o porzadek, wykluczyc prowokacje, choc latwe to nie bedzie.
  Pozdröwka.
  Ps.
  Odnosze wrazenie, ze prof.Nowak zaczyna lekko watpic w giedroyciowskie brednie, co daj Boze.
 • Mój "synek" do rzeczy
  https://dorzeczy.pl/kraj/82307/Ockneli-sie-ze-maja-zasadzonych-troche-kwiatkow-Winnicki-o-probie-przejecia-Marszu-Niepodleglosci.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031