Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1829 postów 2195 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Bogatego nie stać na taką rozrzutność.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tytuł nieco przewrotny, ale coś jest na rzeczy.

Pomijam ludzi obrzydliwie bogatych, ale ile znam przypadków, że oboje rodzice w miarę godziwie zarabiają i ledwo styka do pierwszego, a babcia z emerytury zawsze jakimś zaskórniakiem wnusia wesprze, albowiem praktykuje zasadę, że złotówka nie wydana to złotówka zarobiona.

Amerykański Borat-Zaczeska wprawdzie sprawia wrażenia słonia w sklepie z porcelaną, ale gospodarka jego kraju ma się coraz lepiej  i jak jakaś miejscowa Aneta K. nie przypomni sobie na czas, że była przez niego molestowana i nie przedstawi przechowywanej przez Mosad sukienki ze śladami nagabywania, to wygra drugą kadencję w cuglach.

„Jedną z pierwszych decyzji prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa było ograniczenie niepotrzebnych przepisów i regulacji. Polityka ta przynosi doskonałe efekty – poprzez ograniczenie 175 przepisów przyniosło aż 23 miliardy dolarów – dwa razy tyle, ile deficyt budżetowy w Polsce” (zadzienniknarodowy.pl / money.pl)

Tymczasem w Polsce idziemy w kierunku przeciwnym, nie będąc bowiem krajem suwerennym jestesmy zobowiązani do wdrażania prawa unijnego, choć nikt nie każe nam być w tym wdrażaniu prymusem.

(Obecnie w Polsce obowiązuje ponad 8000 ustaw. W 1989 roku było ich 800).

Tymczasem nie tylko niemiecki projekt „Mitteleuropa” nie pozwala nam stanąc na nogi:

Jak podaje GUS, w Polsce jest już ponad 700 tys. urzędników państwowych i ich liczba z roku na rok rośnie. Rocznie ta armia urzędników pożera ponad 80 miliardów zł, z budżetu państwa. Roczny dochód budżetu Polski wynosi około 300 miliardów zł. Czyli ta armia urzędników pożera ponad jedną czwartą rocznych dochodów budżetowych państwa. (...)

Zarobki w gabinetach politycznych obciążają budżet państwa na astronomiczną kwotę 500 milionów zł, rocznie. Gabinety polityczne zatrudniają ponad 10 000 doradców i asystentów.  (…)

(zaRekordowa liczba urzędników w Polsce.).

Uważana wówczas za nadmierną liczba urzedników w Polsce w 1989 roku wynosiła 160 tys., dramatyczny wzrost to wynik reform Jerzego Buzka (TW „Karol”), a lawinowy za rządów PO („tanie państwo Tuska” – taki liberał, jak go opisuje w swojej najnowszej książce Wojciech Sumliński).

Znowuż rządy „historycznej rekonstrukcji sanacji” to ponad 5 tys. nowych etatów urzędniczych do obsługi „500+”. Dwa rzędy wiekości mniej, niż za Chyżego Niemieckiego Rója, ale to jest kolejne 5 tys. ponad 700 tys. juz istniejących.

Przy okazji wyborów samorządowych dowiedzialem się, że ratusz warszawski zatrudnia ponad 20 tys. osób, zaś ilość radnych w Stolicy przekracza dziesięciokrotnie ilość radnych Nowego Jorku. I w podobnych proporcjach jest we wszystkich miastach i miasteczkach. Sam pochodzę z takiego, w którym największym pracodawcą jest lokalna administracja, poza którą sa jeszcze szczekające dupami psy, więc kto to wszystko finansuje? Wiadomo, przyszłe pokolenia. Przed wiekami można było rozważyć ewentualne zabicie wierzycieli (w czasach nowożytnych na takie rozwiązanie poszedł wybitny przedstawiciel narodu niemieckiego, pan Adolf Alojzowicz) ...

Z innych ciekawostek:

Według szacunków NIK, koszty związane z realizacją "Programu polskiej energetyki jądrowej" w latach 2014-2017 (do III kwartału) wyniosły łącznie 776 mln zł. To oznacza, że na "budowę" polskiego atomu w tym okresie codziennie wydawano po 566,8 tys. zł! (zawykop)  - kto wziął tę kase i gdzie ona jest? Gdzie są chłopcy z tamtych lat? Pewnie w PO, ale to dlaczego w takim razie PiS nie powsadzał ich do więzienia, fundując nam jedynie samograj nt. AmberGold, ale w wersji dla dzieci, bo bez jakichkolwiek trupów?

Polscy ogrodnicy i sadownicy są na skraju bankructwa, jakiś kretyn z rządu (Suski?) zaproponował, żeby niesprzedane owoce przekazywac biednym (zapomniał, ze rolnicy nie mają biur, uposażeń i diet poselskich i żyją z tego, co sprzedadzą), a w tym samym czasie:

W ciągu pierwszych 9 miesięcy tego roku wartość eksportu ukraińskich owoców i jagód wyniosła 157 mln dol., o 40 proc. więcej niż rok wcześniej. Najwięcej ukraińskich produktów, wartych ponad 32 mln dol., trafiło do Polski, która jest głównym nabywcą owoców z Ukrainy.  (zakresy.pl)

No, ale jak nas konsekwentnie zapewnia i minister Pizdupowicz, i min. Szczerski, celem Polski jest reprezentowanie interesów Ukrainy, za co oni nam w ramach „kriudy” czyli odpłaty za wieczną krzywdę zasadzą siekierę w plecy i widły w brzuch, szkoda tylko, że nie Pizdupowiczowi i Szczerskiemu, a zwykłym „polskim panom” o rękach zgrubiałych od pługa i innych narzędzi rolniczych.

Tymczasem Borat-Zaczeska znów zaskoczył – amerykańskich patriotów pozytywnie, a „prasę międzynarodową” ( po polsku: lewicowe żydowstwo i ofiary prania mózgów) negatywnie:

Prezydent USA Donald Trump podczas wiecu w Houston nazwał się nacjonalistą. W ten sposób odpowiedział swoim najzagorzalszym krytykom, którzy zarzucali mu kierowanie się w polityce amerykańskim egoizmem narodowym – pisze portal Politico.

Słowa Trumpa padły w poniedziałek wieczorem na wiecu przedwyborczym senatora Teda Cruza w Houston w Teksasie.  (...)

 Radykalni Demokraci chcą cofnąć zegar. Przywrócić rządy skorumpowanych, głodnych władzy globalistów. Wiecie, kim jest globalista? Globalista to osoba, która chce, by na świecie było dobrze, szczerze mówiąc nie troszcząc się zbytnio o nasz kraj. I wiecie co? To nie dla nas. – mówił Trump

(za kresy.pl)

Już nie śmiem nawet marzyć, żeby mieć w Polsce przywódców kierujących się polskim egoizmem narodowym, ale żeby chociaż takich, którzy zdolni byliby zdefiniowac interes narodowy i go realizować. Póki co władze warszawskie nie zamierzają być „zakładnikiem mniejszości polskiej” na Litwie, za to bez zmrużenia oka czynią całą Polskę zakładnikiem nazizmu banderowskiego, zaś prezydent belwederski z uporem maniaka myli Polskę z Polin:

Z tych samych przyczyn z ziem Rzeczypospolitej, z kraju Polin, z ojczyzny romantycznych, lecz nieugiętych bojowników o wolność, pochodziło tak wielu pierwszych obywateli Państwa Izrael – w tym postacie tej miary, co Dawid Ben Gurion, Golda Meir, Icchak Szamir czy Szimon Peres – a język polski często rozbrzmiewał w izraelskich domach i instytucjach publicznych”.

(za prezydent.pl, wyszperano na www.wprawo.pl)

Jeżeli grupa rekonstrukcji historycznej sanacji czyli czerpiąca z najgorszych wzorców II RP „partia interesu syjonistycznego” udzieli poparcia Maliniakowi w kolejnych wyborach prezydenckich, to będzie to kolejny gwóźdź to jej trumny.

Kiedyś mialem duże opory przed uznaniem Staisława Wyspiańskiego za kolejnego wieszcza, a dziś widzę, wspierały go prawdziwe proroctwa, kiedy kazał mówić Czepcowi z „Wesela” słowa:

„A, jak myślę, ze panowie duza by juz mogli mieć, ino oni nie chcom chcieć!”

Najwidoczniej mieszkańcy etnicznej resztówki po dawnej Polsce nade wszystko pragną ciepłej wody w kranie tu i teraz i nie ma się co dziwić, że przyszłe wybory wygra ta sama cyniczna kreatura, która im ją już raz obiecywała.

 

PS

Warte dopisania. Czasami pod informacjami o ponad 700 tys. urzędników w Polsce czyta się komentarze o darmozjadach i pasibrzuchach, co jest uważam niesprawiedliwe i krzywdzące. Jeśli jedni w pocie czoła kopią zbędny rów, a inni następnego dnia w pocie czoła ten sam rów zasypują, to choć ich praca nie ma sensu, to nikt z nich nie jest ani darmozjadem ani tym bardziej pasibrzuchem. Użycie tych samych sił i środków np. do przekopu wiślanego nadałoby ich pracy sens ekonomiczny. 

 

Na zdjęciu wprowadzającym - szczęśliwy radny miejski nowej kadencji i członek rady nadzorczej Wodociągów Miejskich (przed ich sprzedażą firmie z Izraela)

 

 

 

KOMENTARZE

 • @RobertGrunholz 21:50:50
  Witaj i bardzo się cieszę, że wróciłeś.

  odnośnie elektrowni atomowej, to do dziś nie rozumiem, dlaczego zrezygnowano w pierwotnego planu budowy
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Elektrownia_J%C4%85drowa_%C5%BBarnowiec

  Tłumaczenie tego protestami mieszkańców w 1989 roku wydaje mi się śmieszne.
  A co do elektrowni pod zarządem A. Grada to normalnie "miś na miarę naszych czasów" - nie to, co FOZZ,ale zawsze

  pozdr
 • 5* (choć nie zgadzam się z pozytywnym przykładem USA - ma on drugie dno)
  Warto jednocześnie dodać, że ponad 60% pracujących w żydowskim kapitalizmie IIIŻydo-RP/Polin jest zatrudniona w państwowych przedsiębiorstwach (oświata, ochrona zdrowia, szeroko rozumiana administracja publiczna oraz pozostałości przedsiębiorstw produkcyjnych, np. kopalnie).

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/05/10363820_897504236942824_5379765187974687429_n.jpg

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2018/08/licznik-dc582ugu-1989-2010.jpg

  Poniższy diagram zestawiony z tym, co powyżej, nie jest niedorzecznością, a wręcz przeciwnie posiada istotna wymowę. Oto, bowiem na Polaków nakładane są kolejne ciężary i to w sytuacji dramatycznej, rosnącej pauperyzacji narodu i załamania demograficznego, do których przyczynił się Kościół nawołujący i pracujący na rzecz obalenia PRL i integracji z Zachodem.

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2016/10/z20456320ihinfografika-pokazujaca-wzrost-liczby-kosciolow-w-prl.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031