Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1829 postów 2195 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Pani Janda logicznie, a warszawskie słoiki jak indyki.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Janda głosowała na „Czosnkowego”, bo „Podobają mi się obietnice wsparcia inicjatyw niezależnych, takich jak moja fundacja”.

Więcej fragmentów z wypowiedzi pani Krystyny Jandy dla WP za portalem prawy.pl:
 
– Zagłosowałam na pana Rafała Trzaskowskiego z PO. Po pierwsze: jego poglądy są mi bliskie. Po drugie, jest mi w jakiś sposób bliski, znajomy, znałam jego tatę i pracowałam z nim, ta rodzina to moja „ grupa krwi”. Poza tym w programie wyborczym pana Rafała Trzaskowskiego podobają mi się obietnice dotyczące kultury i wsparcia inicjatyw niezależnych, takich jak moja fundacja. To człowiek, który świetnie orientuje się w sytuacji kultury. Docenia jej znaczenie, przede wszystkim 
(...)
– Jest człowiekiem wykształconym, obywatelem świata, jest tolerancyjny i otwarty a to jest mi bliskie. Nie rozumiem, dlaczego był atakowany za to, że zna języki obce i skończył elitarną szkołę. Nie powinniśmy się śmiać z ludzi za to, że są dobrze wykształceni, jak i z tego, że nie mają takiego przygotowania zawodowego. To jest nie na miejscu. Ludzie mają różne korzenie, a każdy z nas jest dziełem własnej pracy i życia
(...)
–Nie zagłosowałam na pana Patryka Jakiego z PiS, bo to on stał za ustawą o IPN, która nas skompromitowała w oczach świata. Ten jeden element już go absolutnie dyskwalifikuje, wyklucza. Poza tym, nie dość, że nie przyszedł na debatę na temat kultury, to przeczytałam później, że jeśli to on zdobędzie prezydenturę Warszawy, to teatry będą grały to, co on chce. To go ostatecznie wyklucza. Kultura musi być wolna od nacisków polityków 
 
Abstrahując od poziomu moralnego i intelektualnego pani Jandy zauwazmy, iż jej rozumowanie i wynikająca z niego decyzja są w stu procentach logiczne: jeśli minister Gliński (dawniej z UW, brat lożowy?) przyznał jej zaledwie 10% dotacji z wnioskowanych 1.5 mln PLN, to siłą rzeczy pojawia się pytanie „jak żyć”, a przeciez nie po to jest się gwiazdą kultury, żeby żyć jak reszta ciemnego motłochu w Polsce czyli żeby samemu zarabiać na własne utrzymanie.
Za rządów PO-PSL fundacja pani Jandy otrzymywała dotacje 850-900 tys. PLN rocznie, w dodatku w samym 2017 roku Miasto Stołeczne Warszawa wsparło ją kwotą prawie 2.5 mln PLN
(por. http://fundacjakj.pl/pl/content/pl/o-fundacji/dotacje-na-rzecz-fundacji ). Daj Boże tak biedować każdemu, ale jeśli pan „Knoblauch” Trzaskowski gwarantuje kontynuację polityki Gronkiewicz-Waltz (por. „Podobają mi się obietnice wsparcia inicjatyw niezależnych, takich jak moja fundacja”), a Jaki, podobnie jak cały PiS wzbudza u pani Jandy strach („Choć połowę mojego życia upłynęło mi za socjalizmu, nigdy nie doświadczyłam by ludzie się tak bali jak teraz”), to niby na kogo miała głosować?
A „słoiki”myślę, że zagłosowały powodowane „konserwatyzmem” rozumianym, żeby było tak, jak było, wszak to obecna pani prezydent buduje metro, dopłaca do biletów itp.
Nie bez przyczyny o ludziach bez wyobraźni i o ograniczonym oglądzie rzeczywistości mówi się „krótkowzroczni” – wprawdzie rozumują jak najbardziej logicznie, ale na podstawie zaledwie kilku danych w bezpośrednim zasiegu kiepskiego wzroku (jak dziecko z reklamy „a mój tata wyjmuje pieniądze ze ściany”).
 
Na zdjęciu wprowadzającym radość po wygranej reelekcji na stanowisku prezydenta Łodzi.
Jak pisze red. Michalkiewicz:
Melchior Wańkowicz wspomina o pewnym panu, który jeszcze w początkach Polski Niepodległej został prezesem państwowego banku. Któregoś razu jego przyjaciel wszedł do jego gabinetu w momencie gdy pan prezes właśnie fikał koziołki na dywanie. Widząc zdziwioną minę przyjaciela powiedział: „gdybyś w dzieciństwie pasał krowy, a teraz dostał taki fajny bank, to też byś fikał koziołki”.
Opcja polityczna nie ma tu naprawdę znaczenia – dana ekipa akurat wygrała konkurs na synekury, które pozwolą „jeść, pić i popuszczac pasa” na koszt podatnika przez kolejne lata. Najgorsze jest to, że ilość i jakość tych synekur jest tak wielka, że bogatych krajów zachodnich nie byłoby stać na ich finansowanie.
Np. warszawski ratusz zatrudnia 20 tys. osób, zaś miejskich radnych w stolicy jest prawie 500 osób (dla porównania: 51 w Nowym Jorku, 100 w Berlinie i 172 w Paryżu).
I znów podeprę się red. Michalkiewiczem. Swego czasu próbował on zainteresować różnych posłów swom autorskim projektem konstytucji. Wielu z nich czytało ten projekt z uwagą do miejsca „liczba posłów wynosi 120 osób”, po czym uprzejmie dziękowało.
Zarówno wyniki wyborów w dużych miastach, których dotychczasowi prezydenci podpisali swego czasu deklarację o potrzebie wspierania migracji, jak i sama bizantyjska w swej formie struktura władz samorządowych napawa mnie czarnym pesymizmem i postaje już tylko wierzyć wbrew nadziei.

    

KOMENTARZE

 • Pani Krystyna
  Przynajmniej jest szczera i nie owija w bawełnę chodzi o kasę. Trzeba doić , strzyc to bydło, kiedy padnie zrobić mydło
 • @Typowe
  Jakież to typowe, obarczać odpowiedzialnością za wszystko "słoików" a belki w swoim oku nie widzieć.

  Tzw. "słoiki" w Wawce nie stanowią więcej niż 10-30%. Ale "warszawiaki z dziada pradziada " (tzw. dziadostwo warszawskie) stanowiące 70-90% warszawiaków na nich zwalają cała winę.

  Czas przenieść stolicę do innego miasta.
 • @kowalskijan584 13:32:56
  Nie chciałem nikogo obrażać, bo ja sam z małej mieściny zabitej dechami, w której największym pracodawcą jest administracja, a w kórej 90% tzw, klasy wyższej jest przekonane, że dobrobyt i przyszłość Polski zależą od unijnych dotacji
 • Żydzi zawsze głosują na Żydów, a Polacy ... a Polacy nie myślą politycznie
  Janda o Trzaskowskim:
  "Jest człowiekiem wykształconym, obywatelem świata, jest tolerancyjny i otwarty a to jest mi bliskie."

  Identycznie argumentowało Żydostwo w Otwocku kilka lat temu, gdy stwierdziłem, że wykształcenie tegoż osobnika wystarcza jedynie do uprawiania społecznego pasożyt/dnictwa.

  Natomiast rzeczywiste atuty Trzaskowskiego są następujące:
  "Jest synem pianisty i kompozytora Andrzeja Trzaskowskiego i Teresy z domu Arens, bratem przyrodnim Piotra Ferstera, dyrektora Piwnicy pod Baranami." - i to całkowicie wystarcza.

  Jednak zwolennicy PiS nie powinni się martwić przegraną Jakiego, kiedyś partyjnego kolegi Trzaskowskiego. Nic się przecież nie zmienia, niezależnie kto wygrywa, władza jest w żydowskich łapach.
 • @zbig71 12:31:48
  Tylko nie wypada mówić, że jest to kultura.
 • @Rzeczpospolita 14:11:24
  //Jest synem pianisty i kompozytora Andrzeja Trzaskowskiego //

  Tego ze "słodkiego tanga retro" ?

  ''.. Gdy marny los dorwie kogoś biednego,
  Niechaj ktoś taki co w piersiach tchu,
  Pędzi i błaga radiową orkiestrę (pod dyrygencją Andrzeja Trzaskowskiego),
  By na pociechę zagrała mu!
  Słodkie tango retro,
  Serc niewieścich wstrząs,"
  https://www.youtube.com/watch?v=vDTejB7HphM
 • „ grupa krwi”
  „ ta rodzina to moja „ grupa krwi”.”

  Czyli będzie jak było, władza w żydowskich łapach.
  Trzaskowski wyglada jak pociotek Gronkiewicz- Walz i pewnie jest którymś tam z kolei jej kuzynem, podobnie jak wszyscy żydzi w Nowym Jorku są swoimi mniej więcej 34 kuzynami (albo bliższymi), a Janda to przyznała.
  Tak jak się poobsadzali na wszystkich stołkach za czasów Marii Dąbrowskiej, tak się tych stołków trzymają i co rusz dodają nowe.

  20 i pół tysiąca pasożytów w samej Warszawie i w Polsce ma być dobrze!
  Nie wątpię, że jest dobrze, tylko nie Polakom.
 • @MacGregor 13:46:42
  W obecnej sytuacji "Warszawiak" nie brzmi dumnie. Jest to wstyd zważywszy na zachowanie mieszkańców "Fałszawy".

  "Słoik" brzmi dumnie.

  Natomiast nie zwalaj winy na "słoików". Gdyby "prawdziwi" Warszawiacy nie dali się potulnie wyrżnąć w bezsensownym Powstaniu Warszawskim ("A na Tygrysy mamy Vis-y" hopa hej!! ) to dzisiaj ani Jaki ani Trzaskowski nie mieliby żadnych szans. Pretensje trzeba mieć do dziadostwa warszawskiego (czyli ludzi którzy zamieszkali w Wawie po 1945 r. , partyjni aparatczykowie, "intelektualiści" od siedmiu boleści itd.)
 • @kowalskijan584 15:31:14
  No dobrze, ma Kolega rację, biję się w piersi za te słoiki :)

  Drobna uwaga odnośnie Jana Śpiewaka - ten młodzian to niestety element "Zydowskiego Odrodzenia Narodowego" w Polsce.

  pozdr
 • @Wszyscy
  Wszyscy daliście się zredukować do poziomu "albo PiS albo PO".

  Tymczasem było dużo innych kandydatów na prezydenta Warszawy.

  Pisałem o tym np. w tym komentarzu:
  http://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/145721,wybory-samorzadowe-zydowski-cyrk-w-warszawie#comment_1490475

  "Jest wielu kandydatów w Warszawie, głosować na innych!
  Nie dać się zredukować do poziomu "albo PO, albo PiS".
  Ani PO, ani PiS, ani PSL, Korwin, SLD itd.

  http://ewybory.eu/wybory-samorzadowe-2018/warszawa-kandydaci/
  Moja lista:
  1. Sławomir Antonik KWW Bezpartyjni Samorządowcy
  2. Justyna Glusman KWW Miasto Jest Nasze – Ruchy Miejskie
  3. Piotr Ikonowicz KWW Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza
  4. Jan Śpiewak KWW Jana Śpiewaka – Wygra Warszawa
  5. Paweł Tanajno KWW Odkorkujemy Warszawę. RIGCZ. Tanajno. Hawajska+
  6. Jacek Wojciechowicz KWW Jacka Wojciechowicza Akcja Warszawa "

  A dzisiaj dziadostwo "warszafskie" (tzn. "fałszawiacy z dziada pradziada") zrzuca winę na "słoiki". Żenada. Typowo katolickie myślenie: za zło odpowiedzialni są inni, nie my.

  "Fałszawiacy" będą mieli to na co zasługują i dobrze, sprawiedliwość musi być a od Bogu ducha winnych "słoików" (jakieś 10- max. 30% poulacji Fałszawki) ... to się odpierwiastkujcie.
 • Autor pisze !
  I znów podeprę się red. Michalkiewiczem. Swego czasu próbował on zainteresować różnych posłów swoim autorskim projektem konstytucji. Wielu z nich czytało ten projekt z uwagą do miejsca „liczba posłów wynosi 120 osób”, po czym uprzejmie dziękowało. [ koniec cytatu ]

  warszawski ratusz zatrudnia 20 tys. osób, zaś miejskich radnych w stolicy jest prawie 500 osób (dla porównania: 51 w Nowym Jorku, 100 w Berlinie i 172 w Paryżu) [ koniec cytatu ]

  Słowianie ! a z czego żydostwo w Polsce będzie żyć ? po to zrobili reformę samorządową by móc legalnie PASOŻYTOWAĆ !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • *****
  //Nie powinniśmy się śmiać z ludzi za to, że są dobrze wykształceni //
  nikt też nie śmieje się z dobrego wykształcenia a jedynie z braku umiejętności
  z jego korzystania , ktoś może być nawet absolwentem Oxfordu i znać 10 obcych języków
  a i tak nie zdoła sformułować nawet jednego sensownego pomysłu , a tym bardziej go
  urealnić w praktyce , i kimś takim jest następca Waltz , człowiek od zadowalania zadowolonych
 • Krętaczka z tej Jandy..
  Po tym, kiedy sprawa dotacji do jej teatrzyków, ze strony złowrogiej władzy PiS, stała się popularnym tematem różnych publikacji w Polsce, co miało miejsce parę miesięcy temu, Janda wystąpiła ze stanowczym oświadczeniem, iż większość pieniędzy, jakimi dysponuje jej fundacja, pochodzi ze sprzedaży biletów na spektakle.
  Miałem trochę czasu, sprawdziłem sprawozdanie finansowej fundacji tej osoby.. ("pani" nie przechodzi mi jakoś przez gardło, ani na papier)
  ..i dowiedziałem się, że Janda nie kłamie.
  Owszem, szczera prawda - 90% wpływów fundacji to kasa z biletów.
  Ale po bliższym przyjrzeniu się danym ze sprawozdań, zauważyłem, iż tyle samo, a nawet nieco więcej, stanowią..
  KOSZTY DZIAŁALNOŚCI.
  Innymi słowy, bez rządowej kasy, Janda jest na zero, albo nawet z lekką stratą.
  A tak, kasa się zgadza, biznes hula i w garażu stoi Mercedesik.
  Ale po co na ten temat otwierać kłamliwy i wyszczekany dziób? Byłaby to przecież klęska i przyznanie się do wiszenia na garnuszku pisiorów
  Jakie to wszystko jest, k.. j..na mać zakłamane.. brak słów.

  But let's put it this way - żaden pisior nawet nie otworzył gęby, aby o takim fakcie szerszą publikę poinformować.
  O co tu biega?
 • @ele 16:52:05
  W prawie 4 mln Los Angeles jest 15 radnych.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031