Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1829 postów 2195 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Mitteleuropa jak z obrazka.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeden obraz to jak tysiąc słów, więc zaoszczędzę co najmniej trzy strony A4.

No i trudno nie szanować Niemców, których elity polityczne w tańcu się nie ... nie szczypią.

Za hasłem w niemieckojęzycznej Wikipedii Regionale Gliederung, mapa została opracowana przez StAGN z siedzibą w Urzędzie Federalnym Kartografii i Geodezji we Frankfurcie nad Menem i trudno mieć do Niemców pretensje, że ich urzędy reprezentują niemiecki punkt widzenia. Opisy są w języku nazistowskim, ale o ile pamiętam, to w odróżnieniu od mojego pokolenia dzisiejsza młodzież jeździ po Europie, nie ma kompleksów i zna języki obce, więc nie powinno to być problemu.

[Władze warszawskie wyznają odmienną filozofię polityczną od reszty świata i optyka polonocentryczna byłaby dla nich zbyt przaśna i trywialna – wg nich raison d’etre Polaków polega na poświęcaniu się dla innych, np. Żydów, i reprezentowaniu interesów upośledzonych moralnie, a zwłąszcza krainy U].

Warto zwrócić baczną uwagę na zarys Mitteleuropy, zdefiniowanej według kryterium „niemieckiego obszaru kulturowego”, obejmującego m.in. kraje nadbałtyckie i zachodni Banderland.

Dla agentury pruskiej, zorganizowanej głównie w PO, będa to granice dość oczywiste.

Co się tyczy PiS-u, trzeba mieć dość specyficzną konstrukcję mentalną, żeby np. uważać Rosję za największe zagrożenie dla polskiego bytu narodowego, zaś stacjonowanie od 2017 roku batalionu Bundeswehry w Rukłe, na Litwie kowieńskiej w ramach wzmacniania wschodniej flanki NATO okrzykiwać sukcesem Polski.

W sumie to i tak każdy zobaczy na tym obrazku to, co będzie chciał – jeden ujrzy Międzymorze, inny ruskie zagrożenie, trzeci z pewnością skomentuje, że najważniejsze jest wyzwolić Lechitów spod watykańskiej okupacji, co tylko potwierdza prawdziwość rosyjskiego przysłowia, że „każdyj durak po swojemu s uma schodit”.

Ja zaś mam nadzieję, może nie do końca płonną, że znajda się i tacy, którzy zobaczą na tej mapie to, co jest na niej pokazane.

 

  

KOMENTARZE

 • niestety, nie wiem jak wstawić ten obvrazek w wysokiej rozdzielczości
  https://de.wikipedia.org/wiki/Regionale_Gliederung#/media/File:Grossgliederung_Europas.png


  HILFE ;)
 • A tak detalicznie to
  właściwie o co panu chodzi? że Niemcy rysują jakieś mapy? no rysują, bo to oni jedni.W dalekim 2009 r Włosi tak sobie wyobrażali najbliższą przyszłość Europy
  http://topwar.ru/uploads/posts/2011-03/1301421149_nochnoj-koshmar-obamy.jpg
  http://www.limesonline.com/en/obamas-nightmare-eurussia

  Snują sobie ludzie a konkretnie politycy czy raczej stratedzy,jakieś plany,coś tam sobie obmyślają,planują,kalkulują i bywa że co wymyślą przeniosą na siatkę kartograficzną.
  Natomiast pańskiego niepokoju nie rozumiem.Nie jest pan już zmęczony tą niekończącą się polską kotłowaniną i nieokreślonością? cięgle oczekujesz pan jakiejś odsieczy?
 • Idą inżyniery, lekarze ginekolodzy do Makreli po domek z ogródkiem, VW, i Niemki..
  Pół miliona Afgańczyków zmierza do Grecji przez Turcję.


  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2018/10/a-48.jpg

  Aż pół miliona migrantów z Afganistanu czeka na szansę dostania się do Europy, donosi grecka gazeta Kathimerini. Gazeta donosi, że 500.000 Afgańczyków dotarło w ostatnim czasie do Turcji z Iranu i Iraku i mają oni zamiar udać się do Europy. Niepokojące informacje z Turcji wskazują, że migranci gromadzą się w pobliżu Andrianoupolis, z zamiarem sformowania drogą lądową granicy turecko-greckiej w najsłabiej strzeżonym punkcie, w regionie Evros. Grecki rząd skontaktował się już z UE, a także z Turcją, w sprawie braku ochrony granic od strony tureckiej w zakresie ochrony granicy z Grecją. Jednak lewicowy rząd grecki odmawia podjęcia jakichkolwiek skutecznych działań w celu ochrony granicy od strony Grecji, by w ten sposób zapobiec przelaniu się fali nielegalnych imigrantów. Korzystając z tego, gangi albańskich, bułgarskich i macedońskich przemytników ludzi zapewniają migrantom bezpieczne przejścia przez niechronione granice, którymi mogą dostać się na terytorium Grecji. Fakt, że Turcja wykorzystuje kryzys migracyjny, aby wzmóc presję na Europę i przepchnąć swoje interesy, a także niechęć greckiego rządu do ochrony europejskich granic, mogą skutkować wybuchem kolejnego kryzysu migracyjnego.

  /Voice of Europe/

  Czytaj także: Wielki krzyż, znajdujący się na greckiej wyspie, został zwalony, bowiem może być „obraźliwy dla muzułmańskich imigrantów”

  https://www.magnapolonia.org/wielki-krzyz-znajdujacy-sie-na-greckiej-wyspie-zostal-zwalony-bowiem-moze-byc-obrazliwy-dla-muzulmanskich-imigrantow/
  Źródło: https://www.magnapolonia.org/pol-miliona-afganczykow-zmierza-do-grecji-przez-turcje/
 • @MacGregor 17:43:30
  Rośnie liczba ataków imigrantów na homoseksualistów w Berlinie! Czyżby niemiecka lewica ukręciła bicz na własne środowiska?

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mOTFkYS9wLzIwMTgvMTAvMjAvODI1LzM2MC84ZjkyY2IxMjkyNGM0MWIwYjE2N2UyNTY2MDgzMTY4ZC5qcGVn.jpeg


  Środowisko homoseksualistów w Polsce narzeka, że osoby LGBT rzekomo są w naszym kraju dyskryminowane i domagają się przywilejów. Tymczasem w Niemczech ich życie prawdopodobnie byłoby znacznie trudniejsze. W Berlinie ma miejsce coraz więcej ataków na homoseksualistów, a za prawie wszystkie z nich odpowiadają imigranci! Całą sprawę przedstawia portal breitbart.com. Tylko w 2017 roku berlińskiej grupie antyhomofobicznej Project Maneo zgłoszono aż 324 brutalne zdarzenia wymierzone w homoseksualistów i transseksualistów. Około jedna trzecia z nich miała dotyczyć obrażeń ciała. Zgodnie ze słowami szefa Project Maneo Bastian Finke, prawie wszyscy sprawcy tych zdarzeń to mężczyźni pochodzący ze środowisk migracyjnych. Widać, że masowe przyjmowanie imigrantów z Bliskiego Wschodu to także wielkie zagrożenie dla społeczności LGBT, która podobno jest tak ważna dla środowisk lewicowo-liberalnych.

  https://pbs.twimg.com/media/Dp8p_QCWkAASdpp.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/Dp8rmgVUUAAod2g.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/Dp8noN-XQAA_Ho_.jpg


  tkwl/breitbart.com/Twitter

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031