Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1823 posty 2049 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Dadzą się we zna(cz)ki czyli kara za lenistwo.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak radośnie ćwierka na twitterze nasz przyjaciel Jojne „Dyzma” Daniels, jest już wzór izraelskiej wersji okolicznościowego znaczka,

który będzie wydany wspólnie z Pocztą Polską 5 listopada, jako „wyraźny znak odnowionych i silnych relacji” między braćmi strasznymi i braćmi głupszymi.

Kapłan Laokoon ostrzegał pozostałych Trojan słowami „obawiam się Greków nawet, gdy przynoszą dary”, ale nikt go nie posłuchał. No cóż, za greckim poetą Menandrem, errare humanum est czyli błądzenie jest rzeczą ludzką (Trojanie akurat pobłądzili ku swojej zagładzie), za Cyceronem zaś, każdy może pobłądzić, ale tkwić w błędzie tylko głupiec. Dlatego też w kontekście kolejnej odsłony przyjaźni z braćmi strasznymi, w pełni i całkowicie zasługujemy na miano braci nie tyle młodszych, co od własnych butów głupszych.

Całkowicie zgadzam się z opinią Romana Dmowskiego, że gdyby nie nadmierna i do lekkomyślności podobna tolerancja wobec Żydów skutkująca ich państwem w państwie w pierwszej Rzeczpospolitej nie doszłoby do rozbiorów i ostatecznego upadku państwa onegdaj tak potężnego. Tyle, że winę ponoszą nasi właśni przodkowie i nikt inny. O tym, jak długie cienie potrafią rzucać grzechy przodków, niech świadczy statut (przywilej) kaliski z 1264 roku, potwierdzany potem kilkukrotnie przez Jagiellonów, który m.in. wyjmował Żydów spod jurysdykcji sądów polskich. Jak zaświadczają o tym nawet opinie uczciwych historyków żydowskich (nie ma ich być może zbyt wielu, ale są), winią oni ten przywilej za izolację językową i brak asymilacji Żydów w Królestwie i Koronie, no ale leniwi i nieroztropni rządzący – zupełnie tak jak dziś – woleli szybko łatwy kredyt, który spłacać będą po dziesięciokroć przyszłe pokolenia, no ale po nas choćby potop.

Poddanie Żydów sądownictwu kahalnemu doprowadziło nie tylko do samorzutnej gettoizacji („de non tolerandis christianis” w dzielnicach żydowskich!!! Sic!!!), ale też do stworzenia wysp niebywałej nietolerancji w morzu zbyt tolerancyjnej Rzeczpospolitej (np. porywanie przechrztów i skazywanie ich przez sądy żydowskie na śmierć, np. przez kąpiel we wrzątku). W późniejszych wiekach, skutkiem przekazania kahałom prawa do zbierania podatku pogłównego, z jednej strony mieliśmy do czynienia z nieludzkim wprost wyzyskiem fiskalnym ubogich Żydów przez swoich współbraci (to z tej grabieży własnych współwyznawców powstały późniejsze, kolosalne fortuny, pozwalające na udzielanie pożyczek szlachcie, magnatom i królowi), z drugiej zaniżanie liczby głów, unikanie podatków na obrone kraju, wreszcie finansowanie zrywania sejmów (żeby nie doszło do uchwalenia niekorzystnych dla nich czy raczej bardziej sprawiedliwych dla wszystkich ustaw), kompletna alienacja i obojętność na losy Rzeczpospolitej (pierwsze i odosobnione jaskółki patriotyzmu to przełom XVIII i XIX wieku, np. przereklamowany Berek Joselewicz, pochowany w miejscu śmierci (1809) pod Kockiem spoczywa tam, bo kahał odmówił mu jako polskiemu patriocie czyli odszczepieńcowi pochówku na rodzinnym kirkucie).

Dzisiejsze władze warszawskie w swoim lenistwie, niedbalstwie i tchórzostwie powtarzają wszystkie możliwe i niemożliwe błędy przodków miejąc nadzieję, że Żydzi dadzą nam i pieniądze i wysokie technologie (start-upy) i certyfikat koszerności przeciw atakom innych Żydów. Cytując Maćka nad Maćkami „A głupi wy!” I cieszą się znaczkiem od Danielsa jak – przepraszam za wyrażenie – murzyn blaszką, albo jeszcze lepiej, jak szefowie arabskich klanów w Palestynie, kiedy sprzedawali za brzęczące szekle źrodła wody żydowskim osadnikom. A głupi wy!

 

  

KOMENTARZE

 • Ku przestrodze: Jak szlachta Polskę Żydami zgnoiła...
  https://ram.neon24.pl/post/141990,ku-przestrodze-jak-szlachta-polske-zydami-zgnoila
 • @RAM 17:58:00
  Bardzo dziękuje za przypomnienie - a za znakomity i profesjonalny tekst chylę czoła przed Waszmością!

  To własnie Heinrich Graetz wskazywał katastrofalne skutki przywileju kaliskiego z 1264
 • To nie jest pełna diagnoza R.Dmowskiego
  Niestety, Dmowski był zbyt biedny i zbyt biedny był OWP, żeby mogli sobie pozwolić na wskazanie Kościoła jako największego winowajcy upadku Polski.
 • @Rzeczpospolita 19:00:57
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82,_nar%C3%B3d_i_pa%C5%84stwo
 • @RAM 17:58:00
  chyba nie ulega teraz najmniejszej wątpliwości, za co polska szlachta została praktycznie przez Pana Boga zlikwidowana.
  Wydaje się, że prześladowanie polskiej szlachty skończyło sie dopiero po Ślubach Jasnogórskich a rozpoczęło po Ślubach Lwowskich, gdzie król Jan Kazimierz ślubował (w prośbie do Pana Boga o wypędzenie z Polski Szweda. Czy aby nie za to rozpasanie polskiej szlachty Pan Bóg zesłał Szwedów by zrobili Polsce Potop?), że ulży polskiemu chłopstwu (skubany wiedział, że chłopi są gnębieni) i słowa za sprawą szlachty nie dotrzymał.
  Pan Bóg przyjął Śluby, Szweda z Polski pogonił a polska szlachta pokazała Panu Bogu, gdzie jest Jego miejsce, więc Pan Bóg wskazał szlachcie nowe miejsce zamieszkania na... Sybirze.

  Śluby Jasnogórskie, sprawiedliwością dziejową wywyższyły chłopów, ale ci, gdy tylko im odrosły pióra, zapisali się do Solidarności, tzn zamienili Wiarę i Tradycję, na pornografię w TV i kioskach Ruchu.
  Więc teraz, nie ulega wątpliwości, że totalnie już ze wszystkimi Polakami Pan Bóg sie rozprawia.

  Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości, że już tylko :
  NA KOLANA!, PRZED NASZĄ KRÓLOWĄ MATKĄ BOSKĄ KRÓLOWĄ POLSKI
  może nas uratować?
  Więc teraz już chyba Pan Bóg totalnie p
 • @MacGregor 18:08:55
  Podobno ten cały Przywilej był fałszywką
 • @Rzeczpospolita 19:00:57
  zachęcam do obejrzenia tego filmu :
  https://www.youtube.com/watch?v=RNOPf_8MD3c&t=683s
  https://www.youtube.com/watch?v=99zaMqsbQKc

  i głebokiej refleksji. Jest to jedno z wielu takich, danych nam Orędzi...
  Niestety, ale chyba nie mamy już wiele czasu na rozmyślanie, rozpatrywanie, filozofowanie itd
  Żyją dwie osoby, które znają datę Końca Czasów (nie końca świata) i na 8 dni przed tą datą, oznajmią ja światu.
  Jedna z tych osób ma lat ok 90... oby żyła jak najdłużej, ale gdy sie patrzy na ten cały teraz świat, to oby już jak najszybciej ten Koniec nadszedł.

  Panie Dariuszu, wszystko na to wskazuje, że Pan się myli.
 • @Jan Paweł 20:50:44
  Jak wiemy z tych Orędzi (nie tylko tych) osoby żyjące zgodnie z Prawem Bożym, życiem sakramentalnym, nie muszą się niczego obawiać. Wręcz przeciwnie, to one pozostaną po oczyszczeniu tego świata.
  Czyż nie jest to piękne, że nareszcie to całe draństwo na tym świecie się skonczy
 • @MacGregor 19:50:38
  W statucie Stronnictwa Demokratyczno - Narodowego z 1903 roku Dmowski umieścił m. in. takie zadania dla stronnictwa:

  ustalić zasadę kontroli publicznej nad polityką władz kościelnych i zachowaniem się obywatelskim duchowieństwa, które to kontroli ze strony ogółu podlegać muszą wszystkie instytucje narodowe,
  uznając zgodność naszej polityki z polityką Kościoła o ile to ma na celu jedynie obronę i szerzenie katolicyzmu, przeciwdziałać uzależenieniu naszych spraw narodowych od widoków polityki kościelnej, które związku bezpośredniego z powyższym nie mają (DS 92).

  http://wsercupolska.org/wsp1/index.php/wiara/125-maciej-giertych-dmowski-a-kocio
 • @Rzeczpospolita 23:33:40
  Odnośnie cytatu z 1903 roku - ależ bardzo słusznie, "Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie".
  od prowadzenia polskiej polityki są Polacy (patrioci świeccy i konsekrowani), a nie papież, który siłą rzeczy ma inne cele.
  Szkoda tylko, że Pan te porządki miesza.
  Mamy przykładowo obecnie kryzys przywództwa w polskim i światowym kościele, podobnie jak w polityce, ale Pan stale sugeruje utopię czyli wyrugowanie chrześcijaństwa z Polski, na którym zbudowana jest nie tyle nasza suwerennośc( bo to inny porządek), ale cywilizacyjna tożsamość.

  Pomijam, że temat wpisu był zupełnie inny, a tu jak mój kolega, który ilekroć się upił na imprezie,zawsze powtarzał "a ja się z ta k*rwa rozwiodę"

  pozdr
 • @Jan Paweł 20:42:53
  "Podobno ten cały Przywilej był fałszywką" - bardzo to być może, ale co z tego, jeśli te fałszywkę potwierdził król Zygmunt Stary

  PS
  Przypomina mi się autentyczna historia o pewnym szlachcicu, który pokazywał dokument (zapewne nadający mu jakies dobra) podpisany "Ja, z Bożej Łaski król Władysław Warneńczyk".
  Musiała to być fałszywka, bo za życia król Władysław nie nazywał się przecież 'warneńczykiem' ;)

  pozdr

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930