Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1948 postów 2934 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Polityka rządu wobec U jest dla Polski samobójcza.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tytuł orginalny: „Profesor Hahn dla portalu KRESY.PL: Polska musi znaleźć pokojowe wyjście zanim będzie za późno”.

Dopóki Zachód nie przyzna się do odpowiedzialności za ukraiński kryzys i nie przestanie zrzucać całej winy za jego wywołanie na Rosję i Władimira Putina, prawdopodobieństwo wojny o Ukrainę może tylko wzrosnąć. Polska jest podzielona w tej kwestii i musi wykazać się przywództwem w poszukiwaniu pokojowego wyjścia z tego bagna, zanim będzie za późno. To sąsiedztwo Polski, a nie Waszyngtonu czy Brukseli – podkreśla prof. Gordon Hahn, członka Geostrategic Forecasting Corporation w Chicago, w rozmowie z portalem Kresy.pl.

                                   

 

Michał Krupa (Kresy.pl): Jaka jest Pana opinia w kwestii budowy stałej amerykańskiej bazy w Polsce, który to pomysł został zasugerowany podczas ostatniej wizyty polskiego prezydenta w Białym Domu?

 

Propozycja polskiego prezydenta jest złym pomysłem i tylko zintensyfikuje tak zwaną „nową zimną wojnę”. To złe rozwiązanie dla Polski, ponieważ uczyni z Polski cel w wojnie NATO-Rosja o Ukrainę. Reżim w Kijowie przeżywa w narastający kryzys, w którym radykalni ultranacjonaliści i neofaszyści, którzy spowodowali walki na Majdanie, strzelając do demonstrantów i policji 20 lutego 2014 r.,stopniowo zwiększają chaos i oddzielają zachodnią Ukrainę od reszty kraju . To sprawia, że ​​zakończenie wojny domowej w Donbasie staje się coraz trudniejsze, a perspektywa wznowienia intensywnych walk staje się coraz bardziej nieuchronna.

 

Ponadto reżim kijowski jest następcą banderyzmu oraz OUN i UPA, odpowiedzialnych za rzeź dziesiątków tysięcy Polaków w czasie II wojny światowej. Ideologia ich następców i ich sojuszników, takich jak Prawy Sektor, C14, partia Swoboda i innych, jest identyczna w swojej ksenofobii. [Wstyd, że przecwelowanym władzom warszawskim, warszawskim od miejsca urzędowania, pomijając wyjazdowe posiedzenia w Izraelu – bo przecież nie polskim z ducha - przypominać o tym musi amerykański profesor.McG], Zachód jest zniewolony przez własną propagandę i biurokratyczną kontrolę, jaką NATO sprawuje nad zachodnimi rządami, domagając się ekspansji, w celu uzasadnienia swojego istnienia.

 

To uniemożliwiło Zachodowi uznanie swojej roli w rozpaleniu kryzysu ukraińskiego, w szczególności poprzez: – porozumienie stowarzyszeniowe między UE a Ukrainą, wraz z klauzulami o współpracy wojskowej (zerwane w listopadzie 2013 r. przez Wiktora Janukowycza); finansowanie przez USA i inne kraje Zachodu ukraińskich partii opozycyjnych tylko wtedy, gdy rządzi prorosyjski prezydent (niezależnie od korupcji obecnej we wszystkich siłach politycznych na Ukrainie); poparcie ze strony administracji Obamy i innych zachodnich rządów dla nielegalnego przejęcia władzy 20 lutego 2014 roku oraz dalsze zachodnie i ukraińskie tuszowanie prawdy o masakrze z tego samego dnia, która została popełniona przez neofaszystowskie grupy (takie jak Prawy Sektor, Swoboda, Społeczne Zgromadzenie Narodowe) i zorganizowana przez Parubija, obecnego przewodniczącego parlamentu Ukrainy. Dopóki Zachód nie przyzna się do odpowiedzialności za ukraiński kryzys i nie przestanie zrzucać całej winy za jego wywołanie na Rosję i Władimira Putina, prawdopodobieństwo wojny o Ukrainę może tylko wzrosnąć. Polska jest podzielona w tej kwestii i musi wykazać się przywództwem w poszukiwaniu pokojowego wyjścia z tego bagna, zanim będzie za późno. To sąsiedztwo Polski, a nie Waszyngtonu czy Brukseli.

 

Ostatnio dużo mówiono o rewizji w amerykańskiej strategii. Obecnie Chiny są najwyraźniej traktowane jako główny przeciwnik. Czy to według Pana znacząca zmiana, czy po prostu kolejny przedwyborczy ruch dla nacjonalistycznych wyborców w USA?

 

Nie ma żadnej nadrzędnej strategii amerykańskiej polityki zagranicznej pod rządami Donalda Trumpa. Prezydent nie ma wiodącej strategii geopolitycznej. Cele i akcenty widoczne w jego polityce zagranicznej są reaktywne, epizodyczne i niespójne, a nie proaktywne, równomierne i spójne. Chiny w sposób ogólny są celem ze względu na rosnącą siłę i sojusz z Rosją. Na początku kadencji Trumpa była mowa o próbie rozbicia rozrastającego się sojuszu chińsko-rosyjskiego. Niestety, poszukiwanie tej nowej strategii spełzło na niczym. Są problemy, z powodu których USA mają uzasadnione pretensje związane z Pekinem: protekcjonizm handlowy, manipulacje walutowe i jednostronne działania na Morzu Południowochińskim, które naruszają interesy sojuszników USA, takich jak Japonia. Ale Waszyngton działa (choć mniej skutecznie) pod wpływem złudzenia, że USA są jedynym światowym supermocarstwem. Dlatego też nie ma świadomości potrzeby, szczególnie w przypadku Trumpa, biorąc pod uwagę jego osobowość, roztropnego wybierania pojedynków, maksymalnego wsparcia sojuszniczego i zminimalizowania opozycji przeciwników poprzez szczegółowe kompromisy.

 

Jaką rolę może odegrać Rosja w ewentualnej wojnie słów, która może wkrótce nastąpić między Turcją a Arabią Saudyjską?

 

Wygląda na to, że Rosja wymyśliła co najmniej krótkoterminowe rozwiązanie dla wojny syryjskiej, odkładając w czasie ostateczną ofensywę przeciwko dżihadystom i islamistom w Idlib. To uspokaja obawy Ankary przed kryzysem uchodźczym i saudyjskie obawy, że ich sprzymierzeńcy zostaną całkowicie zniszczeni, demolując tym samym prestiż królestwa. Rozwiązanie oddala w czasie ostateczny cios przeciwko Idlibowi w celu przeprowadzenia rozmów, dzięki którym będzie można uniknąć lub zminimalizować ostateczną ofensywę.

 

Niedawno dowiedzieliśmy się, że w administracji Trumpa jest wielu przeciwników agendy „America First”. Czy to, Pana zdaniem głównie z tego powodu nie nastąpiła normalizacja stosunków między Moskwą a Waszyngtonem?

 

To prawdopodobne. Mówiąc dokładniej, brak doświadczenia Trumpa w polityce zagranicznej czyni go niezwykle podatnym na wpływy w obliczu bardzo doświadczonych polityków oraz elit i instytucji bezpieczeństwa narodowego. Są w stanie przedstawić dobre argumenty, wykorzystać biurokratyczne przeszkody i bodźce oraz manipulować takim prezydentem. Rosjanie, nie będąc już w nastroju do poważnych kompromisów i gotowi zareagować na każde wykroczenie, nie ułatwili Trumpowi walki z establishmentem. Historia postzimnowojennych stosunków amerykańsko-rosyjskich zawęziła opcje dla wszystkich stron, w tym dla Trumpa, i brakuje mu geostrategicznej wiedzy, wizji i doświadczenia, aby przełamać te ograniczenia.

 

Czy uważa Pan, że administracja Trumpa co do zasady dąży do tego, aby Ukraina stała się członkiem NATO?

 

Nie ulega wątpliwości, że ta administracja, podobnie jak każda administracja od zakończenia zimnej wojny, wspiera ekspansję NATO. Nieistotne jest, jak to niedawno powiedział jeden z byłych ambasadorów USA w Moskwie, czy dana administracja agresywnie dąży, czy też nie, do wejścia Ukrainy do NATO w czasie swojej kadencji. Liczy się, jak wskazałem w mojej książce „Ukraine over the edge”, że każda administracja amerykańska nadal wspiera ogromne programy NATO na Ukrainie i u innych potencjalnych członków, które w danym kraju tworzą networking dla NATO, budują światopogląd NATO, zależności od programów NATO i tym podobne, aby politycznie pokonać tych, którzy sprzeciwiają się członkostwu w Sojuszu i politycznie wzmocnić poparcie dla członkostwa. Członkostwo w UE, wraz z umowami stowarzyszeniowymi i innymi umowami, określającymi kontakty między siłami zbrojnymi i wspólne programy, pomaga także przygotować grunt pod ekspansję NATO.

 

Dziekuję za rozmowę.

 

Rozmawiał Michał Krupa (Kresy.pl)

 

Źródło: KRESY.PL

 

Informacje powiązane:

 

Dyzurny geopolityk PiS na konferencji neonazistów

Targalski gościem Azowa

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/targalski-gosciem-azowa/

W wolnej Polsce rządzonej przez Polaków ten intelektualny degenerat zostałby po powrocie zatrzymany na lotnisku celem szczegółowego przesłuchania i jeszcze tego samego dnia byłby pozbawiony nie tylko jakichkolwiek stanowisk w ASW, ale nawet wstępu na tę uczelnię.

https://kresy.pl/wydarzenia/czaputowicz-chce-obejsc-wegierskie-weto-w-komisji-nato-ukraina/

Wywodzący się ze stajni Geremka minister spraw zagranicznych rządu warszawskiego,   zdradzając Węgry zdradza Polskę i pozostawionych na pastwę rezunów Polaków w krainie U.

Patrz też:

https://kresy.pl/wydarzenia/czaputowicz-celem-naszego-czlonkostwa-w-rb-onz-jest-pomoc-ukrainie/

https://kresy.pl/wydarzenia/czaputowicz-czasami-polska-mniejszosc-na-litwie-jest-blizsza-rosji/

Nie czasami, a stale ministrowie PiS-u są bliżsi Izraelowi oraz finansowanym m.in. przez Izrael banderowskim nazistom.

 

 

  

KOMENTARZE

 • Ukraina rośnie w siłę dzięki UE
  https://a1.warszawskagazeta.pl/media/k2/items/cache/c1454881b91cb1fb249207a0ed199751_L.jpg

  Polscy rolnicy alarmują! Europę zalewa mięso drobiowe z Ukrainy

  https://warszawskagazeta.pl/polskie-rolnictwo/item/5964-polscy-rolnicy-alarmuja-europe-zalewa-mieso-drobiowe-z-ukrainy
 • I co to jest???
  W pierwszym półroczu br. Polska była największym importerem owoców z Ukrainy – podaje portal e-sadownictwo.pl powołując się na wyliczenia ukraińskiego stowarzyszenia Ukrsadprom.


  Sady polskich rolników,
  https://img.wiocha.pl/images/b/b/bbe0cb177b7630c28ee7cabe3a71f5dc.jpg

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/warszawa/10-groszy-za-kilogram-jablek-w-skupie-rolnicy-zalamani-sady-tona-w-owocach/wp4ce22


  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/polska-najwiekszym-importerem-owocow-z-ukrainy/
 • @trojanka 18:04:55
  Polska nie może ograniczyć ukraińskiego eksportu - bo Putin będzie zły.
 • Banderland
  dzieci Szatana reaktywowali po to - aby zlikwidować atrapę Polski - a dopiero w dalszym planie są inne cele owych dzieci Szatana.
 • @Talbot 18:15:06
  To raczej wszystko nakaz twoich mocodawców!!

  https://gloria.tv/article/9Wgu4hoHj8ar4HCiMsDan9ArX
 • W czasie ćwiczeń wojskowych ukraińsko amerykańskich w Winnicy na Ukrainie rozbił się samolot ukraińskich sił powietrznych SU 27U
  Zginął pilot amerykański i ukraiński.
  https://defence-blog.com/news/us-pilot-killed-in-su-27ub-crash-in-ukraine.html
 • @trojanka 18:52:38
  Według ukraińskiego Sztabu Generalnego odkryto ciała dwóch pilotów: jeden był pilotem ukraińskich sił powietrznych, drugi - pilotem amerykańskiej Gwardii Narodowej.

  "Z przykrością informujemy, że według ekipy ratunkowej odkryto ciała dwóch pilotów: jeden jest żołnierzem Ukraińskich Sił Powietrznych, a drugi członkiem amerykańskiej Gwardii Narodowej" - napisano.

  Samoloty Su-27UB brały udział w Clear Sky 2018, wspólnych ćwiczeniach wojskowych z członkami NATO, które miało miejsce w dniach od 8 do 19 października na Zachodniej Ukrainie.

  Clear Sky 2018 to wspólne i wielonarodowe ćwiczenie obejmujące około 950 osób personelu z dziewięciu krajów, w tym z Belgii, Danii, Estonii, Holandii, Polski, Rumunii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

  Szkolenie Clear Sky 18 ma na celu podniesienie poziomu interoperacyjności Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy z Siłami Powietrznymi Stanów Zjednoczonych i NATO, wypracowanie skutecznego wspólnego zarządzania operacjami w powietrzu, wypracowanie wymiany danych wywiadowczych i możliwości inwigilacji, a także cyberdefense skoncentrowane na potrzebach sił powietrznych.
 • 5*
  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2017/07/prezydent-duda-poroszenko3-1-300x168.jpg

  I dziwnie pusta ściana

  https://programwps.files.wordpress.com/2018/10/z6-ktkpturbxy82odlhmjqyzji4n2e3zmvhnweynzmwzdbmotgwngjjzs5qcgeslqmcqm0swm0kuzmfzqmuzqg8.jpg
 • @
  „Nie ma żadnej nadrzędnej strategii amerykańskiej polityki zagranicznej pod rządami Donalda Trumpa.”

  A właśnie, ze jest!
  „Ameryka rządzona jest przez Amerykanów. Odrzucamy ideologię globalizmu i akceptujemy doktrynę patriotyzmu.” - powiedział Prezydent Trump w ONZcie.
  Kamunę zatkało, a potem zaczęli głosić, że Trump nie ma „ nadrzędnej strategii amerykańskiej polityki zagranicznej”.
  Trump wyrwał wam Nowy Porządek Świata (NWO) spod nóg!
  Komunizm nie powróci do Rosji!
  Hallelujah!
 • Autorze
  Komitet Antyterrorystyczny: Na krymskiej uczelni eksplodował ładunek wybuchowy. W Kerczu na Półwyspie Krymskim doszło do wybuchu w lokalnej szkole wyższej. Według informacji lokalnych służb ratunkowych w wyniku eksplozji zginęło 10 osób, 40 zostało rannych. Krajowy Komitet Antyterrorystyczny podaje, że powodem wybuchu był nieokreślony ładunek wybuchowy. Ranni zostali przetransportowani do szpitala. Służby antyterrorystyczne prowadzą działania mające na celu zapobieżenie ewentualnym powtórnym wybuchom.
 • @kula Lis 67 13:26:08
  Ostatnio bardzo aktywnie służby USA szkolą dywersantów na Ukrainie. Obecnie są tam manewry sił sprzymierzonych!może też nasi chłopcy współpracowali z sojusznikami????
  Zapewne mnie kacapów to lepiej, 10 uczniów z tej szkoły , też już nie przyniesie pożytku kacapom.
  Gzaeta P. się cieszy i różne Kowale, Trąbalskie i Gusiewskie.
  Banderowska Al Kaida z kierunkiem RUSSIA wyszkolona!
  Tutaj też przywalili w dom z ludźmi i "unieszkodliwili" 2 kacapki, sukces za sukcesem!!
  https://youtu.be/Ln_EnixIVMY
 • @trojanka 14:23:18 Czyżby aż tam sięgały macki SBU?
  Do wybuchu doszło w technikum w mieście Kercz na Półwyspie Krymskim. Przynajmniej 10 osób zginęło, a około 50 zostało rannych w eksplozji, do jakiej doszło w jednej ze szkół na Krymie - podają media. Dyrektor technikum w Kerczu na Krymie Olga Grebiennikowa powiedziała lokalnej telewizji, że napastnicy, którzy wdarli się do szkoły, zdetonowali materiały wybuchowe i strzelali, zabijając kogo popadło. Dyrektor technikum w Kerczu na Krymie Olga Grebiennikowa powiedziała lokalnej telewizji, że napastnicy, którzy wdarli się do szkoły, zdetonowali materiały wybuchowe i strzelali, zabijając kogo popadło. Wśród ofiar są zarówno uczniowie, jak i personel. Dyrektor powiedziała też, że ktoś wysadził się w technikum w powietrze. Według wstępnych danych zginęło co najmniej 10 osób, a ok. 50 zostało rannych. Świadkowie zdarzenia mówią o próbie wzięcia zakładników przez uzbrojonych napastników, odgłosach wystrzałów, a dopiero później wybuchu.


  Ps...Ciekawe jaka jest narodowość, wyznanie sprawców? Czy są to wyznawcy Allacha czy też ci co przez 23 lata okupowali Krym i oddali go bez jednego wystrzału?
 • @trojanka 14:23:18
  Krym: na miejsce zamachu terrorystycznego wysłano wojsko. Do szkoły w Kerczu, gdzie eksplodowała bomba, wysłano ponad 200 wojskowych i około 10 sztuk sprzętu, poinformowała służba prasowa Południowego Okręgu Wojskowego. Wojsko poinformowało, że żołnierze będą pomagać służbom ratunkowym miasta w przeczesywaniu gruzu w miejscu wybuchu. Przyczyną eksplozji w kerczeńskiej szkole wyższej było niezidentyfikowane urządzenie wybuchowe, powiedział rzecznik Narodowego Komitetu Antyterrorystycznego. Resort potwierdził również otrzymane wcześniej informacje o 10 zabitych i 50 rannych wskutek incydentu. Według relacji naocznych świadków w szkole miała miejsce seria eksplozji i słychać było strzały. Rosyjski Komitet Śledczy wszczął śledztwo z artykułu "Zamach terrorystyczny".
 • @kula Lis 67 14:34:49
  Przecież ruch z Ukrainy na Krym trwa!!Ile to roboty przemycić dywersantów.Wyszkolonych przez USA i Anglię.
  Już się wzięli za dzieci!u nich to normalne!u banderowców też!Np.W Doniecku co raz łapią jakichś zwerbowanych przez ukrów mieszkańców których straszą pod groźbą prześladowania rodziny zamieszkałej na Ukrainie czasem ktoś się zgadza współpracować!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829